iaaos Zeeuwse rock in De Piek Woensdag 24 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Gezondheid Sport Politiek Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG" ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Kerk/geloof Bijeenkomst Lezingen Ouderen Allerlei In het Vlissingse poppodium De Piek vindt op zaterdag 27 januari een dubbelconcert plaats van de gitaarockband Sure as Heil en de instru mentale rockgroep The Gain. Beide bands komen uit Goes en eindigden respectievelijk eerste en tweede band in de Zeeuwse Belofte. Gevonden Gisteren lachte de were me nog toe. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Praatmorgen - Hartezorg Mid den-Zeeland houdt op vrijdag 9 februari een praatmorgen in de Zeeuwse Bibliotheek. Tijdens deze morgen wisselen hartpa tiënten en mensen uit hun omgeving van gedachten over de problemen die mensen met hartziekten kunnen hebben. De praatmorgen staat onder leiding van J. Krieger. De ochtend begint om 10.15 uur in zaal 2 van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. CDA - De CDA-afdelingen Dom burg, Mariekerke, Valkenisse, Veere en Westkapelle hebben - in verband met de komende gemeentelijke herindeling - een samenwerkingsverband gevormd om de deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen in het najaar van 1996 voor te bereiden. Het bestuur van dit samenwerkingsverband wordt gevormd door twee bestuursle den uit iedere afdeling. Het bestuur wordt voorgezeten door K. de Graaf uit Koudekerke. Een commissie is bezig om een-ver kiezingsprogramma op te stel len. Er wordt nog gewerkt aan een kandidatenlijst. Per 1 januari 1997 fuseren de afdelingen tot één gemeentelijke afdeling. Arnemuiden - De Arnemuidse gemeenteraad houdt op maan dag 29 januari een raadsvergade ring in het gemeentehuis in Arnemuiden. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot het vaststellen van een inten tieverklaring tegen ecologisch met verantwoord gebruik van tropisch hardhout en een voor- bereidingsbesluit met betrekking tot het woon-zorgcomplex aan de Nieuwlandseweg. De raads vergadering begint om 19 30 uur. Mariekerke - De gemeente raad van Mariekerke houdt op dinsdag 30 januari om 19.30 uur een gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. Èr wordt bekeken of de gemeente een financiële bijdrage geeft aan het project Structurele Samenwer king van Scholen op het Platte land. Verder zal de raad zich bui gen over het al dan niet treffen van gebouwelijke voorzieningen in Grijpskerke (sportvoorzie- ning/dorpshuis). Westkapelle - Op donderdag 1 februari houdt de gemeente Westkapelle een gemeente raadsvergadering. Éen van de agendapunten is het vinden van een nieuwe lokatie voor het gemeentehuis, wanneer de gemeentelijke herindeling een feit is. Deze raadsvergadering begint om 20 uur. Westhoveloop - Atletiekver eniging Dynamo '70 houdt op zaterdag 27 januari haar jaarlijkse Westhoveloop. Deze is uitgezet door de bossen en duinen tus sen Domburg en Oostkapelle. Er kan gelopen over afstanden van drie, negen en vijftien kilometer. Informatie 0118 - 501 767 (Frans Meijer). Zelfverdediging - Sportinsti- tuur Smid uit Vlissingen begint op dinsdag 30 januari met een zelfverdedigings/weerbaarheids- training voor vrouwen. Deze wordt gegeven door Diana Smid De cursus leert de deelnemers in allerlei situaties voor zichzelf op te komen Op de eerste plaats wordt de deelnemende dames geleerd verbaal hun 'mannetje te staan' In de twee de plaats worden er kleine foef jes aangeleerd om vrouwen zich zelf te laten redden uit handen van een agressor. De cursus bestaat uit tien lessen op dinsda gen van 10.30 tot 11.30 uur Inlichtingen en aanmelding: 0118 - 471 001 (Sportinstituut Smid). Jazzdance - De Jazzdance- afdeling van de sportvereniging Serooskerke houdt op vrijdag 26 januari een show-avond in haar verenigingsgebouw De Zandput Er wordt gedanst op muziek van Michael Jackson, Vaya Con Dios, Art of Noise en Marianne Wit kamp-Verkade. De zang en muziek worden verzorgd door het Double Face dansorkest onder leiding van M Vreeke. Na afloop van de demonstratie is er gelegenheid tot dansen op muziek. Wetswijziging - Vanaf 1 janu ari dit jaar moeten alle beheer ders van een café- of barbedrijf, cafetaria, discotheek, sportkanti ne, restaurant of slijterij in het bezit zijn van een SVH Verklaring Sociale Hygiëne Deze verklaring maakt deel uit van de nieuwe opleiding Vakbekwaamheid Cafébedrijf. Wie al in het bezit is van dit diploma kan bij het Onderwijscentrum Horeca de verklaring aanvragen. Astrologie - Voor wie wat meer wil weten over astrologie start er op 25 januari een cursus van zes maandelijkse lessen Deze worden gegeven op don derdagavond van 20 tot 22 uur Alle basisbegrippen komen aan bod. Informatie: 0118 - 629 625 (Astrologiebureau Pallas). Open dag MDGO - De sector MDGO van het Zeeland College houdt op vrijdag 26 en zaterdag 27 januari open dag in het gebouw aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen Tijdens deze dagen geven personeelsleden en stu- Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, Indianenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, India nen-speurtocht, 14 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Buurt huis De Paraplu Vlissingen, bingo, 20 u. Woltershuis Vlissingen, Intercultureel kookcafé, 18 u. Stadhuis Vlissingen, raadsvergade ring, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderdisco (4 t/m 13 jaar), 19 u. COC-gebouw Middel burg, lingerieparty, 21 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. De Parel Domburg, discozwemmen, 19 u. Sporthal Kapelle-Bie- zelinge, Zeeuwse Wandel sportbond, winterwandel- tocht, diverse afstanden, vanaf 11 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Gemeentehuis Arnemuiden, gemeente raadsvergadering, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, kijkdozen maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfes- tijn, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118- 611580. Stadsschouwburg Middelburg, Zeeuwse Vrou wenraad, ledenvergadering, 9 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, SLAZ, lezing prof. dr. M.B. van Buuren over Marcel Proust 'Modern en klassiek', 20 u. Schut tershoftheater Middelburg, Filmcolleges: Bevlogen Beelden, lezing 1 technische kunst, 19.30 u. Buurthuis Aldegonde Westerzicht, prijsklaverjassen, 20 u. Gemeentehuis Mariekerke, gemeenteraadsvergadering, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, kliederen kladderen, verven, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, teken filmfestival 14 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begelei ding, 14.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Bach- ten Reede Vlissingen, vakan tiecursus Engels voor oude ren (gevorderden), 9.30 u. Gemeentesecretaris Veere, vergadering van de welzijns- commissie, 19.30 u. denten informatie over de vol tijds- en deeltijdsopleidingen op het gebied van activiteitenbege- leiding, sociaal juridische dienst verlening, oriëntatie en schake len, verzorgen en verpleging. Daarnaast is informatie aanwe zig over internationale stages en uitwisselingen, contractactivitei ten en opleidingsmogelijkheden van de andere sectoren van het Zeeland College. De open dag op vrijdag is tussen 19 en 21.30 uur, op zaterdag tussen 11 en 15 uur. Cursuspresentatie - In de Zeeuwse Bibliotheek wordt van 16 januari tot en met 25 februari een cursuspresentatie gehou den van cursussen die het Mid delburgs Instituut voor Kunstzin nige Vorming geeft. Zo zijn er de cursussen tekenen, schilderen, boetseren, beeldhouwen, pot- tendraaien, fotografie en jeugd werken. Daarnaast is er informa tie over de afdeling dans, lessen in kunstbeschouwing en creatief schrijven. Het instituut heeft als enige in Zeeland ook een cursus weven. De cursuspresentatie is samengesteld uit een selectie van twee werken per cursus, en er is werk van beginners en gevorderden aanwezig Kunsteducatie - Het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen begint op maandag 5 februari een aantal kortlopende cursus sen. Het aanbod omvat de cur sussen tekenen/schilderen, beeldhouwen, zeefdrukken, kunstbeschouwing, literatuurbe schouwing, creatief schrijven en de Braziliaanse gevechtsdans Capoeira Voor scholieren vanaf zes jaar zijn er cursussen teken en schildervariété, ruimtelijke vormen en toneelspelen. Alle cursussen vinden plaats in het Theo van Doesburgcentrum aan de Vlissingse Brouwenaarstraat, met uitzondering van de cursus literatuurbeschouwing, die gehouden wordt in de openbare bibliotheek van Vlissingén. Infor matie of toezending van het cur susprogramma: 0118 - 414 928 (Centrum voor Kunsteducatie) Soefi - De Soefi Beweging Nederland, centrum Middelburg, houdt op zondag 4 februari een universele eredienst. Het onder werp van deze dienst is 'harmo nie'. De eredienst begint om 11 uur aan de Breeweg 100 in Mid delburg Informatie: 0118 - 637 958 (Jalila Swierts). Plattelandsvrouwen - De provinciale jaarvergadering van de Nederlandse Bond voor Plat telandsvrouwen afdeling Zee land wordt op donderdag 28 maart in de Prins van Oranje in Goes gehouden. De dag zal in het teken staan van het vijfen zestigjarig bestaan van de Zeeuwse afdeling en heeft als thema 'de waarde van vrijwilli gerswerk'. 1-let ochtendprogram ma staat in het teken van de cadeaus die overhandigd wor den aan de Goese burgemeester en in het middaggedeelte wordt ingegaan op wat de organisatie te bieden heeft. Monumenten - Voor de Heemkundige Kring Walcheren houdt drs. B.I. Sens op woens dag 31 januari een lezing met als titel Monumenten van een nieu we tijd, architectuur en stede- bouw 1850 - 1945. Tijdens de lezing wordt aan de hand van dia's een globaal overzicht gepresenteerd van de Zeeuwse resultaten van het Monumenten Inventarisatie Project De nadruk van de resultaten liggen op Wal cheren. Tevens wordt aandacht besteed aan het Monumenten Selectie Project, waarbij gebou wen worden geselecteerd die voor de status van Rijksmonu ment in aanmerking komen. De lezing wordt gehouden in de Middelburgse Stadsschouwburg en begint om 20 uur. 12 tot 24 februari weer opge haald. De enquête is een behoef tepeiling naar woonwensen en betere of andere vormen van thuiszorg Het is mogelijk om de formulieren samen met één van de medewerkers in te vullen. Inlichtingen: 0118 - 627 550. Quizmiddag - De wijkvereni- gmg Nieuw Middelburg en de wijkpost Het Bastion houden op dinsdagmiddag 20 januari een declamatie- en quizzmiddag voor ouderen. Het thema is Middel burg en/of Zeeland Deze mid dag begint om 14 uur in Het Bas tion. Opfriscursus - De stichting Welzijn Ouderen Middelburg en Veilig Verkeer Nederland houden een aantal opfriscursussen voor het verkeer In tegenstelling tot eerdere berichten worden deze cursussen gegeven op de vrijda gen 1, 15, 22 en 29 maart. De cursus is bedoeld voor mensen van vijftig jaar en ouder. Er wordt ook ingegaan op situaties voor fietsers en voetgangers. Deelne mers hoeven met in het bezit te zijn van een rijbewijs om mee te kunnen doen. Wie wel in het bezit van een rijbewijs is, kan deelnemen aan een rijvaardig- heidstest. Informatie en aanmel ding: 0118 - 627 537 (stichting Welzijn voor Ouderen Middel burg) Volksdansen - In Oost-Sou burg is een volksdansgroep voor vijftig-plussers begonnen. De lessen, die gegeven worden door de gediplomeerde volks- dansleidster Ina Jobse, zijn iede re donderdaf van 10.45 tot 12 uur in het gebouw De Blazer aan de Ritthemsestraat in Oost-Sou burg. Informatie 0118 - 466 828 (Ina Jobse). Woonsituatie - De werkgroep Welzijn Ouderen Zuidelijk Mid delburg gaat een eenvoudig onderzoek houden naar de woonsituatie van ouderen vanaf zeventig jaar in de volgende Mid delburgse straten: Vreedenburg, Buitenruststraat, Meanderlaan, Amnestylaan, de Beiaard, Van de Perrestraat, Vrijlandstraat, Sta- tenlaan en de Baljuwlaan. In de week van 29 januari tot 3 febru ari worden in deze straten enquêteformulieren verspreid, waarin onder andere gevraagd wordt naar de mening van oude ren over hun woning, woonom geving, veiligheid en voorzienin gen in de wijk en verschillende vormen van thuiszorg De formu lieren worden in de periode van Vriendenstichting - Betrok kenen bij het Aktiviteitencen trum Middelburg (ACM) hebben de stichting Vrienden van het ACM in het leven geroepen. De bedoeling van deze stichting is het bijelkaar brengen van geld voor activiteiten waar de gemeente geen subsidie voor geeft. Informatie: 0118 - 637 437 (M.R. Witkamp-v.Lieshout). Kindervakantiewerk - In het Zilveren Schor in Arnemuiden wordt op 24 februari een ideeën- dag kindervakantiewerk voor vrij willigers en beroepskrachten in het jeugd- en jongerenwerk gehouden. Tijdens deze dag zijn er workshops, een presentatie van de KVW-werkgroep, een informatiemarkt en een theater voorstelling. De workshops gaan over schminken, clownerie, pes ten en het organiseren van gro tere activiteiten De dag is geor ganiseerd door Impuls Zeeland, Zeeuwse steunfunctie voor het welzijnswerk. Informatie en aan melding: 0118 - 623 474 (Marlie Blok, Impuls Zeeland) Dia-middag - Het Activiteiten centrum Vlissingen, bedoeld voor uitkeringsgerechtigden, houdt op woensdag 31 januari een dia-middag over de winter en de Sint Jan in Den Bosch De middag begint om 14 uur. Souplesse - Modellen- en organisatiebureau Souplesse houdt op zaterdag 27 januari een open dag. Deze is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over de mogelijkheden en oplei dingen bij Souplesse. Tevens is inschrijving voor de cursussen Modellenopleiding, Visagie, Kin- derschminken en Make-up en hairstyling mogelijk. Nieuw voor Nederland is de kindermodellen- opleiding, die kinderen vanaf vijf jaar opleidt tot model. De open dag wordt van 10 tot 17 uur gehouden in het pand van Sou plesse aan de Dongestraat 49 in Oost-Souburg. PC-discount - In de Zeeland hallen in Goes wordt op zaterdag 3 februari een grote computer- koopmanifestatie plaats. Dit half jaarlijkse evenement bestaat uit de verkoop van computer hard ware, software, videogames, midi, koopvideo en digital video Er worden demonstraties gehou den op het gebied van Internet, digital video en CD-i en CD- ROM, De zestig standhouders zijn afkomstig uit Nederland, Bel gië en Duitsland. De beurs wordt gehouden tussen 10 en 16 uur Straatspeeldag - De pressie groep Kinderen Voorrang! houdt op 5 juni voor de zevende keer de Nationale Straatspeeldag. Op meer dan duizend plaatsen in het land laten ouders en kinderen zien dat zij zich zorgen maken over de verkeersveiligheid in de buurt Op deze dag sluiten zij, in samenwerking met de gemeen te, bepaalde straten af om spel letjes en kinderactiviteiten te kunnen houden. Wie mee wil doen aan de Nationale Straat speeldag kan zich opgeven bij de stichting Kinderen Voorrang!: 020 - 682 6322. The Gain. The Gain werd opgericht in januari '94. De band speelt rock in de stijl van Joe Satriani, Whistler en Dream Theatre. Sure as Hell begon in 1990. Op Trouwring - Bij het politiebu reau in Middelburg zijn in de periode van 15 december tot en met 4 januari de volgende voor werpen afgegeven: een Merce des sierdop, een zilveren en gou den armband, diverse bankpas sen, een fietsslot, diverse brillen, diverse poezen, diverse wan ten/handschoenen, een Puch- bromfiets, diverse fietsen, CD- ROM, een trouwring met inscrip tie Siety, een kinderschoen maat 22, diverse sleutels en sleutel bossen, een sporttas met inhoud, een air miles-pas, een scopekaart, een chequeboek van de Commerzbank, een fietstas met regenpak, een handdoek met zwembroek, twee horloges, langspeelplaten, een rijbewijs en een vrijwaringsbewijs Eventu eel verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren op het Mid delburgse politiebureau worden afgehaald. De gevonden voor werpen worden maximaal drie maanden bewaard. de demo's die in de loop der jaren volgden liet de band horen geïnspireerd te zijn door bijvoorbeeld Pearl Jam. In '93 won Sure as Heil de Zeeuwse voorronde van een bandcom petitie van Veronica. Een half jaar later werden ze vierde in de landelijke finale. Vorig jaar werd de vierde demo van de Goese formatie gepresen teerd. In september dit jaar doet de band mee aan de Grote Prijs van Nederland. Het dubbelconcert in De Piek begint om 22 uur. Nationaal Reumafonds (W) Oen Hnng. Bnnk 70 70 70 818. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 25 januari t/m wo. 31 januari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur- A.E. de Bruijn, 19 uur: B. Ridder. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9 30 en 15 uur: C. Oorschot. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur- M. van der Poll, 19 uur: J.H. Kip. Rooms Katholieke Kerk H Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk Dorpsstraat 7 Zo 10 uur: H. Koetsveld. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: H. Koetsveld (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur G.P.R. Pennekamp (in de Herv. kerk) Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: G.P.R. Pennekamp HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9 30 uur' F. Huisman, 17 uur: A. Budding. Pinkstergemeente Middelburg. Zo 11.'30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43 Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6 Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur bijbelstudie, 11 uur: eredienst. H.G. van Rijn. Leger des Heils. Hoogstraat 20 Zo. 10 uur: C Vader. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk Zo 10 uur: R Oort Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1 Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo 11.30 uur Huize St. Willibrordeerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard' Klarenbeek LTS. Zo 9.30 uur Rafael gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8 Zo 9 30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19 30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68 Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur zangdienst in de Herv. kerk. Hervormde Gemeente Zo. 10 uur: A C. den Hol lander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. KLEVERSKERKE RITTHEM Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch Hervormde Gemeente. Zo. 9 30 uur: R. Louws. SEROOSKERKE KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1 Zo. 10 uur- P. Boe- kesteijn. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Sinke. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt Zo.: geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: G Kalksma Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo 9.30 uur: AV. de Nooij De Schaapskooi Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur. J D. de Boer. Ter Reede. Zo 19 uur: A G. Baas. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P. Barmentlo Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534 Do. 19 uur. Zo 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o Vnjdomweg 1. Zo. 15 uitf: A. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland Faradayweg 1 Zo 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Berea Westerbaan 16 Zo. 10 uur: samenkomst Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo 20 uur Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: B.J.W Schel haas. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Binnen- marsch Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur G. Pennekamp, 17 uur: B. Ridder. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente Markt 67. Zo 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans Catechisantendienst). Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282 West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: 6 Bouwense, Valkemsseweg 14. Biggeker ke, tel 552190. TANDARTSEN" Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: L. Slmgenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 628420. Zondag. H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 615306 Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen. Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel 478290 APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat 45, tel 623298 Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur)- Apotheek De Singel, Singel 9, tel 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag C Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag geen dienst. OVERIGE DIENSTEN ST. LAURENS MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.S Koops, 19 uur: 'Luctor et Emergo'. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372 Zo. 10 en 17 uur: P. Westerneng ZOUTELANDE Hervormde Gemeente Willibrordusplem 2 Zo. 9.30 uur: B de Haan. OOST-SOUBURG MIDDELBURG Walcheren. Informatie- fam. Niesing, Herberds- Baha 'i Gemeenschap avond do. 20 uur, t.h.v. land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo 10 uur: L Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J Tanis, 14 uur: leesdienst Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: geen opgave. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22 Zo. 9.30 uur: geen opgave. Getuigeniskerk, Zo 10 uur: geen opgave. Hervormde Gemeente. Nieu we Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: geen opgave Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigenis- kerk). Zo. 10 en 17 uur: geen opgave. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur. geen opgave. Koorkerk. Zo. 10 uur: R. Oort. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klem Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A, Woltering. Oranjeplemkerk. Zo. 9.30 uur: D. van Boven, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1 Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10 30 uur: bijbelstudie J. Engelgeer. Do. 25 januari t/m wo. 31 januari HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1 Zo.' geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: afscheidsdienst H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo 10 en 17 uur. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg29, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Zondag tot 24 uur: A.A.M. van Pelt-Termeer en F. van den Berg, Rosenburg 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak) Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Zondag tot 24 uur: J.F.M Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M. C. van Haaren, tel 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis) Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8 30-9 uur. 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. i

de Faam | 1996 | | pagina 15