lïtiêiMatlte «ïïffiïWPi Goed voedingadvies is basis goede gezondheid Fiesta's Bruidssuikerkamer voor mierzoete bedankjes 50% korting JAAP Lezingen Gevonden Politiek SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Cursus/onderwijs Allerlei Wie vragen heeft over voeding of een diëtist zoekt op advies van de huisarts kan voortaan voor alle vragen terecht bij Carlien Harms in Middelburg. Sinds kort heeft bruidshuis Fiësta op de Dam in Middelburg een kamertje gereserveerd voor de verkoop van bruidssuikers. Een Belgische zoe tigheid die als bedankje na de bruiloft aan de gasten uitgereikt wordt. „Dat de suikers uit Bel gië komen is niet zo vreemd", legt Ruud Outer mans van Fiësta uit. „Want daar is men nog erg bedreven in bruidstradities. Hier op Walcheren waren ze tot voor kort nog niet op zo'n grote schaal kopen dus scherpen wij die traditie even lekker aan". Kolberts, pantalons, pulls, jacks, leer Waterstanden 06-9771^ Weerbericht 06-9775 Woensdag 17 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 s f Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Ziektewet - De Kamer van Koophandel houdt op maandag 29 en dinsdag 30 januari in Goes een voorlichtingsbijeenkomst voor werkgevers over de op han den zijnde veranderingen in de Ziektewet Aan bod komen onder meer de financiële gevol gen en de mogelijkheden voor werkgevers. Informatie en aan melding: 0118 -673 540 (A. Kie vit). Windenergie - Het rijk wil in het jaar 2000 een vermogen van 1000 megawatt aan windenergie geïnstalleerd hebben. Voor Zee land zou dit een vermogen van 250 megawatt betekenen. De vereniging Zeeuwind zet zich in voor de ontwikkeling van deze duurzame vorm van energie in Zeeland door de oprichting van kleinschalige windparken en door het vergroten van het draagvlak voor windenergie bij burger en overheid, Zeeuwind is inmiddels de grootste vereniging op dit gebied in Nederland. Op vrijdag 19 januari houden J. Springer van de vereniging Zeeuwind en A. van der Stegge van het Landelijk Windbureau een lezing over windenergie. De lezing wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en begint om 20 uur. Infor matie: 0118-642 532. Keuringsbewijs - In de perio de van 15 tot en met 27 decem ber zijn bij de politie in Vlissingen de volgende voorwerpen aange geven: een damesring met steen, een gouden oorbel, diver se sleutels en sleutelbossen, twee fietstassen, een sporttas, een damestas, een kentekenbe wijs, een keuringsbewijs, een autotelefoon, diverse paspoor ten, diverse handschoenen, een heren- en een damesfiets en een portefeuille. Voor het afhalen van verloren voorwerpen kunt u tij dens kantooruren terecht op het Vlissingse politiebureau. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Afscheid - De Middelburgse wethouder drs. W. Ovaa (D'66) heeft vanwege gezondheidsre denen besloten zijn werkzaam heden als wethouder en raadslid Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, Indianenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, India nen-speurtocht, 14 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Stadhuis Veere, gemeenteraadsver gadering, 19.30 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. Stadhuis Vlissingen, ver gadering van de commissie van advies voor Sociale Zaken, Personeelszaken, Organisatie en Informatie, 19.30 u. Gebouw Directie Ruimte, Milieu en Water Middelburg, vergadering van de Provinciale Commis sie Milieubeheer en Water huishouding, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, prof. dr. J.M.M. de Valk 'Aspecten van de democratie', 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. COC-café, bingo, 21 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Vereniging Zeeu wind en het Landerlijk Wind- bureau, lezing 'Windenergie in Zeeland' en Windenergie hoe werkt het?', 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14.30 u. Wijkcentrum De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. De Schuur Oost-Souburg, buurtvereni ging Van Duijvenvoorde, kinderdisco, 19 u. Petruskerk Vlissingen, Inter kerkelijk Comité 'Vlissingen zingt', samenzang, 19 u. Sporthal Baskensburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchitis, 15.15 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Stadhuis Middel burg, gemeenteraadsverga dering, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Lec- torium Rosicrucianum, openbare lezing 'Levende waarheid', 20 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, kijkdozen maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfes- tijn, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118- 611580. Middendorp Zou- telande, openbare dorps raadvergadering, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, kliederen kladderen, verven, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, teken filmfestival 14 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begelei ding, 14.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Prins van Oranje Goes, Wereld contact, reisinformatie Ame rika en Canada, 18.45 u., aanmelden 0113-215231. Artemis Koudekerke, bewe ging en expressie-work shop, 14 u. te beëindigen. Ovaa is tot dit besluit gekomen na nadrukkelijk medisch advies. Hij beheerde onder andere de portefeuilles milieu, onderwijs, sport(accomo- daties), mondiaal beleid en beheer van gemeentelijke gebouwen. Tijdens de gemeen teraadsvergadering op 22 januari zal het onderzoek naar de geloofsbrieven van een nieuw toe te laten lid van D'66 begin nen. De gemeente hoopt tijdens de eerste vergadering daarna (de vergadering van 19 februari) een nieuwe wethouder te hebben. Dorpsraad Zoutelande - De eerste dorpsraadvergadering van Zoutelande wordt gehouden op dinsdag 23 januari Op de agen da staat onder meer een reactie op het uitbreidingsplan, het par keerbeleid en de afsluiting van de boulevard De vergadering begint om 20 uur in zaal Midden dorp. Hartreanimatie - De stichting Ambulancevervoer Walcheren en de Nederlandse Hartstichting houden op de maandagen 22 januari en 5 februari een cursus hartreanimatie in de Vlissingse brandweerkazerne. Beide avon den beginnen om 19 uur. De cur sus bestaat uit twee lessen van drie uur. Zowel theorie als prak tijk komen aan bod. Inlichtingen en aanmeldingen: 0118 - 417 967. Tai Chi - Tai Chi is een langza me bewegingsvorm die al dui zenden jaren in China door jong en oud wordt gepraktiseerd. Het bewegen harmoniseert volgens de beoefenaars de energie in het lichaam, waardoor zowel geest als lichaam beter zouden functio neren. Op 1 februari start er in Middelburg een beginnerscur sus Chinese bewegingsleer en zijn er twee workshops Tai Chi (één in Middelburg en één in Bie- zelinge). Informatie en opgave: 0118-636 054. Talen - ledereen die nog voor het toeristënseizoen zijn kennis van het Duits of Engels wil opfrissen kan terecht bij de stich ting Educatief Toerisme Zeeland in Oostkapelle Eind januari beginnen hier nieuwe cursussen Duits en Engels. Deze bestaan uit twaalf lessen van een uur en een kwartier. Er wordt gewerkt in verschillende niveaugroepen en de nadruk ligt op spreek- en luistervaardigheid Inlichtingen en aanmelding: 0118 - 581 507. Zelfverdediging - De Middel burgse wijkvereniging Dauwen daele houdt - in samenwerking met wijkvereniging Klarenbeek - een beginnerscursus Zelfverde diging en weerbaarheid voor vrouwen. De cursus is al op 11 januari begonnen maar staat nog open voor nieuwe deelnemers De cursus bestaat uit veertien lessen, steeds op donderdag avond van 20 tot 21 uur. Één avond wordt besteed aan juridi sche aspecten. Informatie: 0118 - 626 693 (Tineke Derks). Vrouwenkoor - Het vocaal ensemble Quodlibet is een uit twintig vrouwen bestaand Mid delburgs koor dat is opgericht in 1986 Op hun repertoire staan zowel klassieke als hedendaag se liederen. De activiteiten van het koor bestaan onder meer uit het geven van concerten, deel name aan het Nederlands Koren festival en andere muzikale eve nementen. Momenteel zoekt het koor nog enkele alten en sopranen om haar gelederen te versterken. De repetities vinden iedere woensdag plaats in de Oranje Nassau School in Middel burg Inlichtingen: 0118 - 501 418 (José Claassen). Telefonische hulp - Bij de Telefonische Hulpdienst voor Agrariërs (THD-A) werden in de afgelopen drie jaar meer dan dui zend gesprekken gevoerd tus sen agrarische bellers en agrari sche telefoonvrijwilligers. Om deze hulp- en dienstverlening uit te breiden werken de THD-A en de de SOS Telefonische Hulp diensten Zeeland sinds 1 januari samen Dat betekent een extra mogelijkheid om in de regio te bellen met een bereikbaarheid van 24 uur per dag De ontwikke lingen in de land- en tuinbouw geven alle aanleiding voor deze extra aandacht, zo stellen de organisaties. Een vrijwillige medewerker van de SOS Telefo nische Hulpdiensten Zeeland is beschikbaar om te luisteren naar vragen, zorgen, moeilijkheden of verdriet. SOS Telefonische Hulp dienst Zeeland: 0118 - 615 551. Telefonische Hulpdienst voor Agrariërs: 038 - 422 7740 Harms is diëtist en heeft een vierjarige opleiding Voedings leer en Diëtetiek gevolgd. Met deze scholing is zij bevoegd een voedingprogramma te maken voor mensen die om medische redenen een dieet moeten volgen. Te denken valt aan mensen die bepaalde nier afwijkingen hebben of een te hoog cholesterolgehalte. Harms maakt dan een dieet dat aan de specifieke eisen vol doet om bijvoorbeeld het cho lesterolgehalte gunstig te beïnvloeden. Ze heeft speciale belangstel ling voor sport en voeding. Harms heeft een glorierijke sportcarriere achter de rug, met als hoogtepunt het Neder lands kampioenschap hardlo pen in 1992. Voeding is voor topsporters heel belangrijk, in haar praktijk richt ze zich ech ter niet alleen op sporters: „Ik vind het net zo interessant om mensen met een verhoogd cholesterolgehalte te begelei den als mensen die meer begeleiding met sport en voe ding nodig hebben". Ze heeft een perfectionistische instelling. „Ik zal nooit iets afraffelen. Ik ga net zolang door met het samenstellen van een dieet totdat ik er tevreden over ben. Dat betekent dat het tegemoet moet komen aan de wensen en gebruiken van een cliènt. Is een cliënt gewend om geen vlees te eten dan stel ik het dieet op deze wens af. Meestal gaat er veel tijd in zit ten om een goed dieet vast te stellen. Gelukkig kan ik zelf bepalen hoeveel tijd ik erin steek. Omdat ik niet gebonden ben aan bepaalde werktijden is het bovendien mogelijk om afspraken te maken op tijden dat het een cliënt goed uit komt. Dat kan 's avonds zijn, maar ook in het weekend". Mensen die willen afvallen kunnen ook bij Harms terecht. Bij het sportcomplex Ten Tije in Vlissingen geeft zij wekelijks voedingstips bij een afslank- cursus. „Ik wil mensen helpen een goede basis voor de voe ding te leggen. Willen mensen afvallen om de overtollige pondjes van de afgelopen feestdagen kwijt te raken dan is goede voeding in combina tie met bewegen de toverfor mule om verantwoord af te vallen. Ik zoek samen met de cliënt uit welke manier van bewegen het best bevalt: fiet sen, wandelen of iets derge lijks. Ik kan wel alleen een voe dingadvies geven maar de vet- verbranding gaat gewoon sneller als een cliënt erbij beweegt. De cliënt ziet dan ook eerder resultaat van het afval len. Het is beter om geld te investeren in een goed voe dingadvies dan allerlei dure preparaten aan te schaffen die geen langdurig effect heb ben". Mevrouw Conny Outermans in het suikerwinkeltje van Fiësta. Carlien Harms: „Goede voeding in combinatie met bewegen is de toverformule om verantwoord af te val len Al jaren bedreven in de ver koop van bruidsjaponnen, kos tuums en bruidskinderkleding is de familie Outermans nu ook op de zoetigheidstoer. „We hadden nog een kamertje over in ons pand en vonden dit wel een geschikte plek om het bruidssuikerwinkeltje te begin nen", zegt Outermans. „Bovendien vinden we het gewoon leuk om te doen, van bruid naar bruidssuiker is maar een kleine stap", ver klaart hij verder. Het winkeltje is gelegen aan de voorkant van het pand en in de etalage prij ken alle zoete lekkernijen in een veelheid aan verpakkin gen. De sfeer in het monumen tale kamertje heeft iets weg van een Oudhollandse snoep winkel maar dan zonder spek ken en stroopsoldaatjes. Pot ten vol pastelkleurige bonen uitgestald op het gietijzeren meubilair dat ooit nog door de oude heer Outermans zelf gemaakt is nodigen uit tot graaien. Bruidssuikers zijn eigenlijk amandelbonen met een sui kerlaagje eromheen maar tegenwoordig gevuld met cho colade. Outermans weet: „Die amandelbonen vinden de mensen niet zo lekker". De ver pakking bestaat uit een keur aan tule, die door de klant zelf uitgezocht kan worden. Tule met nopjes, bloemetjes, strik jes en zelfs wiegjes of spenen. „Want tegenwoordig worden ze ook bij geboortes uitgereikt en heten dan ineens geboorte- suikers". De commercie heeft in deze oude traditie flink huis gehouden want bruidssuiker verpakt in een beertje met als opschrift 'wij vonden het berengezellig dat jullie er waren' heeft niet veel meer van doen met de toffees van weleer. Volgens Outermans is de markt groot voor deze vorm van bedankjes. „Er was een tijd dat men een trouwfoto in de vorm van een bedankkaart stuurde maar tegenwoordig vindt men een presentje meer op z'n plaats". Als er dan toch bruidstranen moeten vloeien waarom dan niet in de vorm van een zoete parel met een drupje likeur erin. lange vorststraat 65 telefoon 01 1 3-21 3256 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 18 januari t/m wo. 24 januari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo 9.30 uur: Van Wijk, 15 uur: G. Mulder, Gereformeerde Kerk. Zo 9.30 uur: J. Bakker, 14 30 uur: J.H. Kip. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Manu- putty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: A. Mak, 19 uur: A E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.J. Bijl (in de Herv kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7 Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: P A. den Braanker Hervormde Gemeente Zo 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: PA. den Braanker (in de Geref kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: P. Kurpershoek. Pinkstergemeente Middelburg Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19 30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur. eredienst. J G. ter Mate. Leger des Heils Hoogstraat 20 Zo., geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo 10 uur: T.K. van Dam (in de Pet rus en Pauluskerk). Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur G.J. Smit, J S Koops en K Hendrikse (in de Nieuwe Kerk). Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo 11.30 uur. Huize St Willibrord. eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard' Klarenbeek LTS Zo 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren Olmen laan 8. Zo 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J A. Murre OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: G.P.R Pennekamp. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do 19.30 uur: bijbellezing H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo 10 uur: B. de Haan (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: P v.d. Maas (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 19 uur: P. v.d. Maas. Hersteld Apostolische Zendinggemeente Wal st raat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk Westerbaan 20, West- Souburg Zo. 9.30 en 17 uur Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk Oude Markt Zo.: geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: J D. de Boer, 19 uur: Interkerkelijke samenzang Open Hof Alexander Gogelweg 57 Zo. 11 uur: C A. Schoorel en P.J. van Hecke De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo 9.30 uur: geen dienst Ter Reede Zo. 19 uur: C.A. Schoorel. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H J.E. Boomer en C. van Rosmalen Jehovah's Getuigen Centrum Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur Zo 15 30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di 19 uur. Zo 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534 Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161 Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo 9.30 en 16 uur. Leger des Heils Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: M.W. van Kouteren. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10 30 uur. samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo 10 uur samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster' Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede Babbelaar elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10 30 uur: J. Herweijer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo 10 uur: G. Penne kamp. Gereformeerde Kerk Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Herv. kerk). 17 uur: J. Bakker. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur J.A Murre. dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag. M.H. Rackwitsz, Volder- ij laag te 1, Middelburg, tel. 635688. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand. Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8 30 - 17.30 uur). Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur H. Klompe, tel. 471140 Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J Drijdijk, tel 626045 DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838 Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Gnjpskerke, tel 593060. Zaterdag en zondag dienst. OVERIGE DIENSTEN Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25 Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: M. van der Poll. ST. LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo 10 uur: H J. van der Meulen. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noqrdstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22 Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur. geen opgave. De Hoeksteen Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave. Getuigeniskerk, Zo. 10 uur: geen opgave. Hervormde Gemeente Nieu we Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit, J.S Koops en K. Hendrikse Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo. 19 uur: geen opgave. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo 10 en 17 uur: geen opgave. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo 10 uur: geen opgave. Koorkerk. Zo. 10 uur: G.J. Smit, J.S Koops en K Hendrikse (in de Nieuwe Kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Hervormde Gemeente Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: A O. Poppe ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L A. Woltering Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur W.T. Pieterse, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: J Sinke. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplem. Za 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J.G. ter Mate. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2 Zo. 9.30 uur. P. Boekesteijn. Do. 18 januari t/m wo. 24 januari HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W P. Jansen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk Vrijdomweg 1Zo 11.30 uur Wo. 19.30 uur. Vr. 19 30 uur Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J van der Wal. Doopgezmde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2 Zo. 9.30 uur: H Mostert, 16.30 uur. J.A. Roose. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: G J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Visites aan vragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950 Zondag tot 24 uur: F.G Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur. C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel 461630. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12 30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M C. Drijgers, tel. 412325 Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht) Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8 30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880 Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen. 417820.

de Faam | 1996 | | pagina 19