iaiKHi Echtpaar uit Westkapelle wint prijs in Opel Jongerencentrum Mïdgard verruimt openingstijden Gezondheid Ouderen Cursus/Onderwijs Bijeenkomst In gezamenlijk overleg met het Middelburgse stadsbestuur en de buurtbewoners aan de Kui perspoort heeft het Middelburgse open jonge rencentrum Midgard haar openingstijden veran derd. SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Allerlei Politiek Sport J.L. van Vaardegem uit Westkapelle en zijn vrouw hadden de eer ste dagen van dit jaar een meevaller. Tijdens de eindejaarsshow bij Schouwenaar Opel in Vlissingen raadde hij op iets minder dan een tientje nauwkeurig de prijs van de uitgestal de boodschappen. En die mocht hij mee naar huis nemen. nieuw en st. joosland hoogelande koudekerke meliskerke oostkapelle ritthem serooskerkeT st. laurens Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 10 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Gemeentepolitiek - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint op maandag 22 januari met de cursus Een kijkje in de keuken van de gemeentepoli tiek. De cursus is in samenwer king met de stichting Welzijn Ouderen georganiseerd en ver schaf informatie over het reilen en zeilen van het gemeentebe stuur. Aanmelding en informatie: 0118-634 800 Boekgeschiedenis - De Zeeuwse Bibliotheek houdt in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus Boek en Bibliotheekgeschiede nis. Deze cursus begint op woensdag 17 januari om 19 30 en wordt gegeven door Ronald Rijkse en Arnold Wiggers, mede werkers van de Zeeuwse Biblio theek. Het doel van de cursus is de deelnemers een overzicht te bieden van de geschiedenis van het boek vanaf zijn allereerste verschijningsvorm. Aan de orde komen: de techniek van het zet ten en drukken, de bindtechnie ken en boekbanden, illustraties en decoraties, bibliofilie en anti quariaat. De cursus is bedoeld voor iedereen die geïnteres seerd is in het (oude) boek. Spe ciale voorkennis is niet nodig. Opgave: 0118-634 800 (ZVU) Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint in de week van 15 tot en met 20 januari in Middelburg met de volgende cursussen: Genealogie, Basiscursus ster renkunde, Notuleren, Expressio nisme, Kinderboeken/jeugdlite ratuur en Met durf en kleur ver nieuwt u uw interieur. In Vlissm- gen begint op dinsdag 16 januari de cursus Indonesische rijstta fels voor gevorderden. Op 23 januari begint in Middelburg de cursus Decoratieve verftechnie ken Informatie en aanmelding: 0118-634 800 (ZVU-bureau) Beleggen - Wie geïnteresseerd is in beleggen maar het niet aan durft om zelf gelijk in de aande len of opties te stappen, heeft nu de mogelijkheid om het te leren in clubverband. Dat gebeurt onder begeleiding van de Neder landse Centrale Vereniging van Beleggingsstudie Clubs. Binnen kort wordt er begonnen met een nieuwe club. Informatie' 0118 - 636 959 Starters - Wie met plannen rondloopt om een eigen bedrijf te beginnen, kan op 16 januari terecht bij de volgende starters- bijeenkomst van de Kamer van Koophandel in Middelburg Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur met de behandeling van het opstellen van een commercieel en financieel plan, vergunningen, rechtsvormen, verzekeringen, inschrijving in het handelsregis ter en de keuze van de handels naam. 's Avonds vinden er twee workshops plaats die aan de hand van praktijksituaties ingaan op het beoordelen van de haal baarheid van het ondernemings plan en het opstellen van een begroting. Één workshop is bedoeld voor het starten van een consumentgerichte onderne ming, de ander is voor het star ten van een bedrijfgerichte onderneming. Informatie en aan melding: 0118 - 673 540 (A. Kie vit). Spoorweg - In de Zeeuwse Bibliotheek wordt op vrijdag 12 januari de maandelijkse bijeen komst van de Nederlandse Ver eniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen gehouden. Er is een dialezing gepland over de ontwikkelingen van de NS in de laatste twintig jaar. De bijeenkomst begint om 19.45 uur Om de geluidsoverlast die door bezoekers van het jonge rencentrum wordt veroorzaakt te verminderen zijn de sluitingstijden van de donder dag-, en vrijdagnacht ver vroegd naar 23 uur. Midgard voortaan dus alleen nog maar zaterdagsnachts tot 02.00 uur geopend. In ruil voor de vroege slui tingsuren mag Midgard van de gemeente een nieuwe beheer der aanstellen, waardoor het jongerencentrum twee extra dagen per week open kan zijn. De nieuwe openingstijden vanaf zaterdag 13 januari zijn: dinsdag- tot en met zaterdag middag van 15 tot 18 uur, dins dag- tot en met vrijdagavond van 20 tot 23 uur en zaterdag nacht van 20 tot 2 uur. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, Indianenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, India nen-speurtocht, 14 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Stadhuis Vlissingen, openbare verga dering van de commissie van advies voor ruimtelijke ordening en het verkeer, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50+, 14 u. Wol- tershuis Vlissingen, Nieuw jaarsbijeenkomst, 19.30 u. Stadhuis Middelburg, verga dering van de commissie Maatschappelijke Zaken, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, Nieuwjaars bal, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Koninklij ke Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, lezing door prof. dr. J.M.M. de Valk 'Aspecten van de democra tie', 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14.30 u. Clublokaal Willen is Kunnen Vlissingen, winterwandeltocht, vanaf 9 u. Arsenaal Theatercafé Vlissingen, dansavond, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjas- sen, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, kijkdozen maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfes- tijn, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118- 611580. Buurhuis Aldegon- de Vlissingen, bingo, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, Womens Aglow, samenkomst, 9.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, kliederen kladderen, verven, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, teken filmfestival 14 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begelei ding, 14.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Wijk centrum Open Hof Vlissin gen, Disk, bijeenkomst, 20 u. The Duke Middelburg, politiek café, 20 u. Emergis - Vanaf 1 januari 1996 is er een nieuwe organisatie voor geestelijke gezondheidszorg in Zeeland Deze is ontstaan uit de fusie tussen PZZ (Psychiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland), het Riagg Zeeland (Regionale instel lingen voor de ambulante gees telijke gezondheidszorg) en het ZIBW (Zeeuwse instelling voor beschermd wonen). De nieuwe organisatie heet Emergis, cen trum voor geestelijke gezond heidszorg. Meditatie - Veel mensen heb ben het gevoel 'geleefd te wor den' en lijken nooit aan zichzelf toe te komen. Om hen weer tot rust te laten komen geeft het TM-centrum in 's-Heer Abtsker- ke een korte cursus van zes tot acht bijeenkomsten hoe men zonder inspanning of moeizame concentratie tot een zeer diepe rust en ontspanning kan komen. Over deze cursus worden twee informatie-avonden gehouden op dinsdag 16 januari en woens dag 24 januari om 20 uur in het TM-onderwijscentrum aan de Kloetmgseweg 5 in 's-Heer Abts- kerke. Informatie. 0113 - 311 904 (W. Kooy) Balanceren - In de cursus Touch for Health, die vanaf 22 januari wekelijks in het Middel burgse Artemis gehouden wordt, leren deelnemers om energie van zichzelf of anderen op peil te houden en iemand te 'balanceren' door middel van eenvoudige spiertesten Bij vol doende belangstelling begint er een vervolgcursus op 13 maart. Inlichtingen: 0118 - 636 523 (Ria Geerse). Volksdansen - In Oost-Sou burg begint op 11 januari een volksdansgroep voor vijftig plus sers. Alle dansen worden van het begin af geleerd, dus erva ring is niet nodig. Het volksdan sen is op donderdagmorgen van 10.45 in het gebouw van De Bla zer aan de Ritthemsestraat. De groep wordt geleid door Ina Job- se, gediplomeerd volksdansleid- ster voor ouderen. Inlichtingen en aanmelding: 0118 - 466 828 (Ina Jobse). De eerste les is - ter kennismaking - gratis Verkeer - Op het terrein van de verkeersregels en verkeerste kens is er door de invoering van het nieuwe reglement verkeers regels en verkeerstekens nogal wat veranderd Daarom houdt Veilig Verkeer Nederland een 'verkeersopfriscursus' voor alle weggebruikers van vijftig jaar en ouder. Deze cursus, die vijf avon den van twee uur duurt, wordt vanaf 15 januari wekelijks gehou den in De Arne in de Raderma- cherstraat in Arnemuiden. Aan melding en informatie: 0118 - 614 496 (J. de Nood). vergadering begint om 19.30 uur. Veere - In de raadszaal van het Veerse stadhuis wordt op don derdag 18 januari een gemeente raadsvergadering gehouden Op de agenda staan onder meer de bijdrage aan het project Structu rele Samenwerking van scholen op het platteland, het krediet voor de inrichting van een open baar invalidentoilet en een voor- bereidingsbesluit voor een per ceelsgedeelte op de hoek Luyks- berglaan-Noordweg in Seroos- kerke. De gemeenteraadsverga dering begint om 19.30 uur. Wandelen - Wandelsportver eniging Willen is Kunnen uit Vlis singen houdt op 13 januari de tweede van een serie van vier wandeltochten. Er worden afstanden van vijf, tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilomter gewandeld. De start voor de twee langste afstanden is tus sen 9 en 10 uur, de overige afstanden starten tussen 10.30 en 13 30 uur, allemaal vanuit het clublokaal in het welzijnscen- trum Adriaan Coorterlaan in Vlis singen. Ontwikkeling Middelburg - De Middelburgse afdelingen van PvdA, CDA, WD en D'66 hou den op woensdag 17 januari om 20 uur een politiek café in The Duke aan de Middelburgse Vlas- markt. Onder leiding van Tjeu Strous wordt dan gepraat over de toekomstige ontwikkelingen in Middelburg. Aan de orde komen de ontwikkelingen met betrekking tot het Stationsge bied, Molenwater, Veldzicht, zwembad, de Markt, sportacco- modaties, ambtenaren en de leegloop in Middelburg en Zee land. Alle Middelburgse wethou ders nemen deel aan de discus sie. Middelburg - In het Middel burgse Stadhuis wordt op maan dag 22 januari een gemeente raadsvergadering gehouden. Op de agenda staan onder meer de behandeling van een regionale samenwerking volwasseneduca- tie, de herinrichting van de Gort straat en het vaststellen van de verordening van de recreatiewo ningen 1996. De gemeenteraad Internet - De Kamer van Koop handel en het Innovatiecentrum Zeeland houden op 22 en 23 januari bijeenkomsten waar de ontwikkelingen rond Internet besproken worden. Er wordt ingegaan op de mogelijkheden en zakelijke toepassingen van het wereldwijde computernet werk. De bijeenkomsten begin nen om 19.15 uur in Hotel Arion in Vlissingen. Informatie en aan melding: 0118-673 540 (A Kie vit). Jongerengebouw - Het jon- gerengebouw in de Middelburg se Stromenwijk gaat met ingang van 9 januari meer activiteiten voor jongeren organiseren. Al deze activiteiten zijn gericht op jongeren in de leeftijd van der tien tot en met achttien jaar. Door een forse uitbreiding van de openingstijden is het jonge rengebouw op zoek naar vrijwilli gers van twintig jaar en ouder. Het gaat voornamelijk om barbe- heer en sport en spel, maar ook het organiseren van voorlich tingsthema's hoort tot de moge lijkheden. Geïnteresseerden kunnen op dinsdagmiddag langs komen of contact opnemen met Diederik Witte of Jonias Toma- sowa (0118-634 611). Speeltuinverbond - Het Speeltuinverbond Vlissingen, de overkoepelende organisatie van speeltuinverenigingen in Vlissin gen en Oost-Souburg nam op zaterdag 6 januari afscheid van drie oud-gedienden. Het drietal vormde jarenlang het bestuur van het speeltuinverbond en maakte alle hoogte- en diepte punten in het Vlissingse speel tuinwerk van dichtbij mee. De Schouwenaar Opel had een succesvolle Eindejaarsshow. Enkele honderden bezoekers werden geteld in de show room die met verlichting en dennebomen in de ambiance van het jaarbeeld waren gebracht. Bij Schouwenaar was dan ook iedereen dik tevreden over de aandacht die hun merk kreeg. Op eigen initiatief had de Opel-dealer in de laadruimte van de Bestelauto van het Jaar 1996, de Opel Combi, boodschappen gelegd. Bezoe kers konden raden welke prijs Schouwenaar daarvoor had betaald. Op de kassabon stond f 910,19. Het echtpaar Van Vaardegem vulde f 920,- in op het wedstrijdformulier. Dat was dus zo goed als bijna geraden. In totaal waagden 176 bezoe kers aan de Opel-show een gokje. Er werden de meest uit eenlopende bedragen inge vuld. Een deelnemer meende dat Het echtpaar Van Vaardegem had de kleinkinderen mee genomen om de prijs in ontvangst te nemen. de boodschappen z'n slordige f3141,10 hadden gekost waar tegenover een andere deelne mer f 204,- invulde. afzwaaiers zijn Til Klap van speel tuinvereniging De Oude Stad, Ton Weijts van de speeltuinver eniging aan de Bloemenlaan en Jo van Cadzand van de vroegere speeltuinvereniging Oost. Zij waren respectievelijk negen, achttien en zeventien jaar lid van het Speeltuinverbond. Tijdens een meuwejaarsreceptie/bingo- dansant werd het drietal in het zonnetje gezet. Ikïïïaak Afrika Anders!" Hij gelooft er in. Mensen in Nood slaat achter hem. U ook? Doe mee en bel: Mensen in Nood 06-300.120 (veertig cent per minuut) Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 11 januari t/m wo. 17 januari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur J Pannekoek, 19 uur: A.H. Groen. ARNEMUIDEN Bus- Hervormde Gemeente. Zo 9 30 uur: J A. saard, 15 uur: T. van Bruggen. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur J Bakker, 14 30 uur: G.P.R. Pennekamp Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Binnen- marsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meg gelen. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: R. Brands, 17 uur H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg Zo 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo 19 30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten Lange Noordstraat 62 Za 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J Engelgeer. Leger des Heils Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Baart. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk Zo. 10 uur: D. Lunen- burg-Moret Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11 30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10 45 uur: J. Chardard Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren Olmen laan 8. Zo 9 30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35 Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J. Bakker (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur geen opgave, 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente Sion Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. Thomaskapel, Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. Gereformeerde Kerk Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur B. de Haan. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur A C. den Hollander (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo 10 uur: geen opgave, 19 uur: A.C. den Hollander Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente Zo. 11 uur: P. Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.J. Fluijt. Hervormde Gemeente. Noordweg 3 Zo. 10 uur: A. Bruin. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur Nieuw Apostolische Kerk Westerbaan 20, West- Souburg Zo. 9 30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo., geen dienst, Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo 10 uur J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57 Zo. 9.30 uur G Kalksma. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Ter Reede Zo. 19 uur: P. Joosse. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88 Zo. 10 uur: P.J van Hecke. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534 Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marmxplein 41 Zo. 9.30 en 16 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C Bijl-Müller. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vnjdomweg 1 Zo. 15 uur: H. Zegwaart. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10 30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16 Zo. 10 uur: samenkomst Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst Het Apostolisch Genootschap Singel 190-194. Zo. 9 30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo 10.30 uur: J. Smke Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za 19 uur. Zo. 9 30 uur. Ter Reede Za 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo 10 uur G. Pennekamp, 17 uur: B. Ridder. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans (dienst in 'Moria'), 19 uur: geen opgave. ZOUTE LANDE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v d. Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Manuputty. MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer Gereformeerde Kerk. Noordweg 372 Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: G. den Hartogh. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74 Zo. 10 uur: samenkomst. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J Tanis, 14 uur: leesdienst Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62 Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schultvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: geen opgave. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave. Getuigeniskerk, Zo. 10 uur: geen opgave Hervormde Gemeente. Nieu we Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: geen opgave. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur geen opgave. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getui geniskerk). Zo. 10 en 17 uur: geen opgave. Oost- kerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo 10 uur: geen opgave. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Lunenburg- Moret. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klem Vlaande ren 75. Zo 9.30 en 16.30 uur: A de Snoo OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo 9 30 uur: B J.W. Schelhaas, 19 uur: B. de Haan. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: H. Hondius. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. 'Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14 30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10 30 uur: bijbelstudie. F. Teeuwen. VEERE Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo 19.30 uur. Vr 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vnjdomweg 1 Zo. 9.30 uur J Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo 9.30 uur leesdienst, 16.30 uur: H. Mostert. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 11 januari t/m wo. 17 januari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933 Zondag tot 24 uur A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 413459. Zondag tot 24 uur E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak), Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur N Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel.461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Seroos kerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, MeliskerkeWestkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander. Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: 8. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag' J.A.L. Vaessen, Koe- poortstraat 3, Middelburg, tel. 613403. Patiënten tandartspraktijk P. Mali and, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140 Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M de Jonge, tel 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht) Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur' van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Faam | 1996 | | pagina 19