VERANDA (polocr. Provincie Zeeland Subsidie voor gave natuur Yerseke Commissies Open Huis Park Beukenhof VERANDA'S, SERRES, ZWEMBADOVERKAPPINGEN, RAMEN, DEUREN, SCHUIFPUIEN Officiële Mededelingen MILIEUTECHNIEK Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieu Ontwerp-vergunning Elf Atochem Vlissingen bv fi fl .n ZWAAKSE WE EL IV NATUURRESERVAAT IN^J VERBODEN TOEGANG S OOK VOOR. LEDEN VAN ff*SS^=== NATUURMONUMENTEN —7r—n V' Geen verkokerde aanpak, maar samenwerking; knelpunten niet meer apart oplossen maar aanpakken in hun onderlinge samenhang. De trend voor deze zogeheten gebiedsgerichte aanpak is jaren geleden al gezet en loont de moeite ermee door te gaan Vergunningen Wielemaker Middelburg Onderzoek verzorgingshuizen Nieuwe organisatie provincie Saneringsplan Dorpsstraat 58, Graauw De specialist in Zeeland van: T.b.v. milieutoepassing: Speciale drainage van HPE of PP HPE of PP leidingen HPE kolken - putten - goten HDPE folie voor bassins en opslag van verontreinigde stoffen Olie-afscheiders Vetafscheiders Slibvangputten 1-30 m3 Septictanks Pompgemalen Wij bieden u: gratis ontwerp en prijsopgave kwaliteit voor altijd super geïsoleerde materialen plaatsing door heel Nederland alles in een hand exclusieve vloertegels MEER WETEN....? BON OPSTUREN: Woensdag 10 januari 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Discussie over 0uderen7.0rg. Tenzij anders vermeldt zijn de vergaderingen van de statencom missies in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De bijeenkom sten zijn openbaar, wie wil kan dus een plekje zoeken op de publieke tribune. De commissies kennen trouwens ook het zogeheten spreekrecht voor het publiek. Het aanwezige publiek kan dus over een onder werp dat op de agenda staat zijn of haar mening zeggen. Het is een manier om de kiezer de gelegenheid te geven de politiek gekozenen te informeren. Per slot van rekening zijn alle politieke partijen die zijn vertegenwoordigd in Provinciale Staten, lid van iedere statencommissie. Welzijn De statencommissie welzijn vergadert maandag 15 januari. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: subsidiëring Festival Cultuureel Gekleurd 1996 en Bevrijdingsfes tival 1996, extra subsidie aan de Stichting Zeeland Cultuurmaand voor 1996, provinciaal archeolo- giebeleid, bouwkundige inventari satie van bejaardenoorden in Zeeland door het college voor ziekenhuisvoorzieningen, ontwerp-regeling eigen bijdrage extramu-rale wbo-zorg, verzoek van de Landelijke Organisatie Bewoner-scommissie Bejaardenhuizen te Utrecht om subsidie 1996, ver-slag IPO- adviescommissie Zorg en Cultuur d.d. 09-11-1995, onderzoeksrapport 'Zeeland Mondriaan 1994", toelichting toepassing criteria invulling bezuinigingen cultuur 1996- 1998, wachtlijstproblematiek ouderenzorg, sociaal plan her structurering welzijn (onder voor behoud), vermindering en beëin diging subsidie voor beroeps onderwijs en volwassenen educatie (onder voorbehoud), advies over aanvragen art. 75 wvo per 1 augustus 1996, aan pak scholing in het kader van het asielbeleid, rapportage hoofdlij nen arbeidsmarktontwikkelingen provincie Zeeland. Waterstaat en verkeer De statencommissie voor water staat en verkeer vergadert maandag 15 januari, aanvang 14.30 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: PSD-stukken 1995 en voortgang, onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal wegen in de Wilhelmina- polder en de Oostbevelandse- polder (gemeente Goes), infor matie over het convenant decen tralisatie verkeer en vervoer. Economie De statencommissie voor eco nomie vergadert woensdag 17 januari, aanvang 15.30 uur. De onderwerpen die op de agen da staan zijn: communicatieplan toeristisch-recreatieve sector, verzoek Stichting Zeeland Cultuurmaand om extra subsidie voor 1996, brief gs over ruimte voor economische activiteit, Zeeuws participatiefonds (onder voorbehoud). Ruimtelijke ordening De statencommissie voor ruimte lijke ordening komt vrijdag 19 januari, aanvang 09.30 uur, bijeen. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: financiering project "Zonnestraal", informatie duik sport, actualisering bestem mingsplannen buitengebied, inten tieverklaring openplanuitwerking RW 57, notitie Natte ecologische verbindingszones in Zeeland, notitie Het stadsgewest de maat genomen. Milieu De statencommissie voor milieu vergadert vrijdag 19 januari, aanvang 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: beantwoording vragen A.J. Dijkwel over het Nafta-incident bij Ellewoutsdijk, richtlijnen milieu-effectrapport verwijdering communaal en industrieel slib, beantwoording vragen mevr. L. Vermeulen over procedures voor warmteprodu- cerend HAVA te Borssele, com municatieplan stimulering afval preventie in het Midden- en Klem Bedrijf, "Heb hart voor hout" (brief dd 16 oktober 1995), opslag mosselschelpen en vliegenover- last. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben op verzoek van Elf Atochem Vlissingen bv, Europa- weg-Zuid 2, Vlissingen, een ont werp-vergunning Wet milieu-be heer opgesteld voor het op- en overslaan, bewerken en verwer ken van afvalstoffen van bedrij ven. Het gaat om afvalstoffen die vrijkomen bij de produktie of ver werking van organische tinverbin dingen en bij het reinigen van de afgassen bij het coaten van fles sen. De ontwerp-vergunning met voor schriften en bijlagen ligt van 11 januari tot en met 7 februari 1996 ter inzage bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Vlissin gen, Stadhuisplein 2, werkdagen 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en 11a telefonische afspraak op woensdagavond 17.15-20.15 uur (tel. 0118-487204). Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken op beide adressen ter inzage op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. ledereen kan van 11 januari tot en met 7 februari 1996 schrif telijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4430 AD Middelburg. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning of mondelinge bedenkingen wil indienen, kan daartoe in dezelfde periode een telefonische afspraak maken via tel.nr. 0118-631773. De aanvrager wordt uitgenodigd bij de gedachtenwisseling aan wezig te zijn. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens met bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daar toe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen na de afgifte van de vergunning beroep instellen. Nieuws NATUURMONUMENT iHHM» i Mtumm v.-.-.-.™ ART. 4 61 W.v. Niet in alle milieubeschermmgsgebieden hoeft het zo ver te gaan als op deze foto. Het ziet er naar uit dat de provin cie Zeeland de komende vier jaar mag rekenen op een bedrag van bijna vijf miljoen gulden om na tuurgebieden gaaf te houden of op peil brengen. Het moet dan wel gaan om een zogeheten gebiedsgerichte aanpak. Aan de 5 min. hangt het etiket Bijdrage regeling Gebiedsgericht Milieu beleid, een subsidieregeling van het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieu. Gemeenten, waterschap pen en terreinbeheerders hebben tot eind van de maand de tijd projecten in te dienen bij de pro vincie. Althans om dit jaar kans te maken op een bijdrage. Wie later komt kan meedingen naar een plaats op de projectenlijst voor latere jaren. Per slot van rekening gaat het om een regeling die vier jaar geldt en waarvoor een uitvoe ringsprogramma in de maak is dat ieder jaar wordt bijgesteld. Maatwerk Met het gebiedsgerichte beleid slaat de overheid een weg in die haaks staat op het verleden. Eerder was het immers ge bruikelijk om beleid en uitvoering ervan steeds meer te verfijnen in specialismen die ieder hun eigen weg gingen. Maar de verschillen de milieuproblemen die in bepaal de gebieden bestaan, hangen vaak met elkaar samen en heb ben ook nog eens een keer te maken met allerlei andere zaken die er spelen. In de Kop van Schouwen bijvoorbeeld heeft de natuur te lijden onder bijvoorbeeld de waterwinning maar ze kan ook schade oplopen door verkeer, landbouw, recreatie en andere bedrijvigheid. Alles bij elkaar kan dat problemen opleveren als ver droging, overbemesting van bo dem en oppervlaktewater, versto ring en gebruik van kwetsbare gebieden voor doeleinden die met stroken met de wensen die we nu voor dit soort gebieden hebben. De verschillende specialistische bureaus bij de provincie die zich bezighouden met de kwaliteit van bodem, lucht, water en natuur en landschap werken meer en meer samen. Op hun beurt zoeken ze weer hun collega's op van verkeer en vervoer, ruimtelijke ordening, economie, recreatie enzovoort. Maar daar blijft het niet bij. Bij gemeenten, waterschappen, natuurbeheerders, landbouw, industrie en waterleidingbedrijf zoeken de specialisten elkaar ook steeds vaker op. En dwars door de verschillende overheidslagen heen weet men elkaar nu ook te vinden. Samenwerking dus, ge sneden op de maat van het ge bied. Die samenwerking is overal anders georganiseerd omdat de problemen, en om de oplossing ervan gaat het immers, overal weer anders zijn. Uitvoeringsprogramma De natuurgebieden waarvoor een totaalaanpak geldt, heten in de vaktaal milieubeschermingsge- bieden. Het beleid staat beschre ven in het provinciaal milieube leidsprogramma Kerend Tij Twee. Het gaat dan om de deltawateren, duinen, kreken (vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen), de Kop van Schouwen enzovoort. Zeeland telt 63 bijzonder waardevolle gebieden. Omdat met alles tegelijk kan worden aangepakt stelt de provincie een uitvoerings programma op voor de periode tot 1999. Voor 1 april van dit jaar moet dat programma voor goedkeuring in Den Haag zijn bij het ministerie van Vrom. Indieners van projecten moeten een beschrijving geven van de huidige staat van het natuurge bied, de voorgestelde maatre gelen en het waarom ervan, wie er bij betrokken zijn en welke verbeteringen zijn te verwachten. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben op verzoek van Tran sport- en containerbedrijf Wiele maker bv in Koudekerke een ver gunning Wet milieubeheer ver leend voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor exploitatie van een transport- en containerbedrijf, het tijdelijk bewaren van (gevaarlijk) afval en de opslag van goederen, hulp- en grondstoffen op het industrieterrein Arnestein, ka dastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie M, nr. 468 (ged.). Het waterschap Walcheren (nu Zeeuwse Eilanden) heeft voor het lozen van afvalwater een vergun ning Wet verontreiniging opper vlaktewateren verleend. De vergunningen en overige stukken liggen van 11 januari tot en met 21 februari 1996 ter inzage bij de afdeling milieuzaken van de gemeente Middelburg, Vlissingsestraat 21, werkdagen 9-12 en 14-16 uur en na telefoni sche afspraak op donderdag avond 18-21 uur (tel. 0118- 675241), bij het waterschap Zeeuwse Eilanden op het bedrijfsbureau sector waterbe heer, Piet Hemstraat 77 Goes, en bij het districtskantoor, Goese Korenmarkt 34, Middelburg, beide op werkdagen 9-12 en 13-16 uur; na telefonische afspraak buiten kantooruren (tel. 0113-241268), en bij de provinciale Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur. De aanvrager, de adviseurs, degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunmngen en belanghebben den die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs met in staat zijn geweest tot het indienen van bedenkingen kunnen tot en met 21 februari 1996 beroep aante kenen tegen de vergunningen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunningen worden 22 februari 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Afd. Bestuursrechtspraak van de Raad van State (en/of de bouwver gunning met is verleend). Omdat de rijksbijdrageregeling bedoeld is als hulp moeten de betrokken instanties per project uitpuzzelen wie wat gaat betalen voor welke maatregel. Meer weten Wie meer wil weten over de Bijdrageregeling Gebiedsgericht Milieubeleid en het uitvoerings programma kan contact opne men met de provinciale contact persoon, mw. Keizer, tel. 0118 - 631921. Mocht zij met te berei ken zijn, dan kan worden gebeld met dhr. J. Maljaars, tel. 0118 - 631166. Gedeputeerde Staten willen 145.000,- uittrekken voor een bouwkundig onderzoek bij verzor gingshuizen. Het onderzoek is nodig om na te gaan welke bejaardenoorden gedeeltelijk geschikt zijn te maken voor de verzorging van mensen die anders naar een verpleeghuis zouden gaan. Als de minder zware verpleging kan gebeuren in een verzorgings huis ontstaat er ook wat ruimte in de verpleeghuizen en in het te kort aan privacy daar. Provinciale Staten moeten nog accoord gaan met dit plan van het dagelijks provinciebestuur. In de statenvergadering van 9 fe bruari zal blijken of GS een meerderheid van de statenleden achter zich weten. Overigens wordt het voorstel voorbespro- ken in de statencommissie wel zijn van 15 januari. Alle fracties zijn lid van deze commissie. En dus kan het college van gs na deze vergadering wel nagaan hoe de besluitvorming ongeveer zal uitvallen. Na een omvangrijke reorganisatie van het ambtenarenapparaat werkt de provincie nu in een nieuwe structuur. De nieuwe organisatie telt drie directies en zes stafafdelingen. De directies zijn: Ruimte, Milieu en Water (RMW), postbus 165, 4330 AD Middelburg; Infrastructuur en Vervoer (l&V), postbus 165, 4330 AD Middelburg; Welzijn, Economie en Bestuurlijke verhoudingen (WEB), postbus 153, 4330 AD Middelburg. De stafafdelingen zijn Kabinet, Juridische Zaken en Bestuurs- ondersteuning; Voorlichting; Informatievoorziening en Docu mentatie; Service, Inkoop en Ge bouwen; Financieel-economische zaken; Personeel, Organisatie en Informatie. Het postadres van de stafafdelingen is postbus 6001, 4330 LA Middelburg, Gedeputeerde staten van Zeeland zijn van plan de bodemveront reiniging van Dorpsstraat 58, Graauw, als ernstig te beschou wen en tegelijk daarvoor een saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) goed te keuren. Zij doen dat aan de hand van het saneringsplan en het milieukundig onderzoek van de Stichting Uitvoering Bodemsanering Amo- vering Tankstations, Rotterdam De stukken, inclusief de ontwerp beschikking, liggen van 10 januari tot en met 7 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, kamer 226, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur, in het stadskantoor Hulst, bureau milieu, Grote Markt 21, werkda gen 9-12 en 13-16.30 uur, en in het politiebureau, Van der Maelstedeweg 52, Hulst, op zaterdagochtenden van 9-12 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag tot goedkeuring en de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631736. ggggSÏ HBHHSHHHHHHHSHHii in Kapelle (Zuid-Beveland, Zeeland) Zaterdag 13 januari a.s. van 10.00-12.00 uur ledereen is van harte welkom om Park Beukenhof te 'beleven'. Deze luxe Service Appartementen zijn ideaal voor senioren die willen genieten van de rust en de landelijke omgeving die het mooie Zeeuwse dorp Kapelle biedt. Wonen in deze gemeente is ideaal: Kapelle is zeer landelijk gelegen, maar heeft toch de faciliteiten van een stad. Park Beukenhof zelf ligt in een natuurrijke rustige omgeving De twee- en drie- kamer appartementen zijn zeer riant. De oppervlakten variëren tot maar liefst 93 m2! Daarnaast hebben ze alle een ruim balkon of terras. Er zijn vijf fraai vormgegeven Urban Villa's van drie woonlagen Park Beukenhof biedt u zeer veel faciliteiten. Wilt u de gratis brochure ontvangen, belt u dan naar Stichting Wonen voor Ouderen Kapelle: 0113-342710. U krijgt deze dan z s.m. toegezonden. Breeweg 128 Achterweg 4 4401 BS Yerseke Biervliet Tel.: 0113-572336 Tel.: 0115-482000 Fax: 0113-573621 Gebouwd onder volledige garantie LIVINGSTONEWEG 44, GOES TEL. 0113-221221, FAX: 0113-221170 Ons bedrijf en onze showroom zijn iedere dag geopend van 09.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 09.30 tot 15.30 uur Naam: Adres: P.code:Plaats: Tel.:

de Faam | 1996 | | pagina 13