OP DE NATIONALE BADKAMER Greep uit het nieuws MANIFESTATIE '96 DESIGN AWARD VOOR MOOISTE BADKAMER Crèche voor de kleintjes REDUKTIEBON BADEN EN DOUCHEN GECOMBINEERD TOEBEHOREN DRAAIBAAR PRACHTIG BOEK 'BRON VAN INSPIRATIE' GRATIS VERKRIJGBAAR AFGESTEMDE KLEUREN EN MODELLEN GLAZEN WASTAFELBLAD Dansende baden e0 Design radiatoren Unieke kans Wiebelende toiletpot Terracotta Comfort Op ware grootte Sanitairspecialist Indeling Grotere ruimten 10 DE FAAM - DE VLISSINGERWoensdag 3 januari 1996 JAARBEURS UTRECHT/HOLLAND GELDIG VOOR MAXIMAAL TWEE PERSONEN Bij inlevering van deze reduktiebon aan de Jaarbeurskassa betaalt u 7,50 i.p.v. 10,- p.p. Deze reduktieregeling geldt niet in kombinatie met andere kortingsregelingen. In dit bad kan men tevens een douche nemen. De douchewand kan tijdens het stortbad over het bad worden geklapt. Badkraan en douchegarnituur zijn boven het douchegedeelte gemonteerd. U kijkt uw ogen uit in de Jaarbeurs in Utrecht Een bruisend bubbelbad, een koude douche of een heet stoombad, zoveel hoofden, zoveel lijven, zoveel zinnen. In de badkamer van vandaag kunnen al deze wensen vervuld worden. Maar als de keus groot is, wordt het vaak moeilijk de juiste keus te maken. Dat betekent tijdschriften door bladeren, showrooms aflopen en beurzen bezoeken. Maar een beurs met alleen maar pro- dukten voor bad, douche en toi let, die was er in Nederland nog niet. Tot nu toe dan. Want in het weekend van 10 en ll februari 1996 kunt u in het Jaarbeurscomplex in Utrecht uw ogen uitkijken in drie hallen vol met badkameropstellingen, lig baden in alle mogelijke model len, wastafels, douchetempels, bubbelbaden, stoomcabines, badkamerkasten, design radiato ren en andere verwarmingsmo gelijkheden, spiegels, kranen en een keur van accessoires. Te veel om op te noemen. De beurs is zowel op zaterdag 10 als op zondag ll februari geopend van 10.00-17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt een tientje. Maar met de bon op deze pagi na kunt u zelfs nog voordeliger naar binnen en kinderen tot en met drie jaar zelfs helemaal gratis. Een unieke kans voor iedereen die het verbouwen van de badkamer als liefste wens op zijn verlanglijstje heeft staan. Accessoiresysteem waarbij aan verticale beugels diverse toebeho ren draaibaar bevestigd kunnen worden. Niet alleen naast het toi let maar ook bij de wastafel. Bezoekers van beurzen en tentoonstellingen willen altijd vooral zien wat er nieuw is. Nieuwe trends, nieuwe produkten en mate rialen. Wij doen hier voor u een greep uit de vele noviteiten die in Utrecht voor het voetlicht worden gebracht. Het aantal voorwandsystemen is weer uitgebreid. Een dergelijk systeem maakt het mogelijk zonder veel hak- en breekwerk een badkamerinstallatie te realiseren waarbij alle leidingen en andere technische voorzie ningen achter de - betegelde - wand zijn weggewerkt. Er is nu een oplossing voor de wiebelende toiletpot. Vooral in oude huizen een veelvoorko mend euvel. Met een speciale, vervormbare strip kan de pot vloervast en waterpas worden gemonteerd. Naast complete nieuwe typen stoomcabines worden diverse 'bouwpakketten' aangeboden om van een bestaande douche een De badkamer als kunstwerk gesloten stoomhuisje te maken. De stoomgenerator wordt daar bij meestal buiten de doucheca bine geplaatst. Opvallend is het aantal 'nieuwe' materialen voor badkamers: een wastafel van hout of van terra cotta, een wastafelblad van glas, wand- en wastafelkasten van glas met hout en een eindeloze reeks accessoires in de meest uiteenlopende materialen. Een praktische noviteit is het elektrisch verwarmend weefsel dat onzichtbaar achter het (ver- .v laagde) plafond van de badka mer kan worden weggewerkt. Over verwarming gesproken. Badkamerradiatoren worden steeds opvallender van vorm en kleuriger. Bovendien zijn ze vrijwel, altijd tevens als hand- doekenrek/verwarmer te be nutten. Er zijn heel wat nieuwe modellen en uitvoeringen te zien. Voor de kleine badkamer bren gen verscheidene leverancier^ slimme en qua maatvoering uit gekiende combinaties van lig bad en douchebak. Of een bad met (verbreed) douchevlak en wegklapbare panelen om het douchegedeelte af te schermen. Daar waar er ruimte voor is kiest men steeds vaker zowel een bad als douchecabine. De meeste fabrikanten leveren beide in op elkaar afgestemde kleuren en modellen. Professionele dansers en danse ressen verzorgen tijdens de Nationale Badkamer Manifes tatie elke dag bruisende shows. Als u de nieuwste snufjes van dichtbij wilt bekijken, mag u deze wervelende presentaties zeker niet missen. Geen enkel produkt wordt geschuwd. Een half uur lang dansen onder andere ligbaden, douchebakken, douchegordij nen, ventilatoren, radiatoren en accessoires aan u voorbij. In alle mogelijke uitvoeringen en kleu ren. De aanvangstijden van de shows staan vermeld op de indicatie borden op de beursvloer. Een presentator geeft tekst en uitleg over de specifieke eigenschap pen van de produkten. Ware kunstenaars zijn aan het werk geweest bij het samenstellen van het prachtige badka- merboek 'Een bron van inspiratie'. In tot oogstrelende en kleurige schilderijen omgetoverde plattegronden en perspectiefteke ningen wordt u een beeld geschetst van de bad kamer van uw dromen. Deze fraaie Natron compositie bestaat uit onderdelen van glas zowel als hout uit de Micromega serie die in verschillende uitvoe ringen verkrijgbaar zijn en alle onderling uitwisselbaar zijn. In het doorzichtig glazen wastafelblad is hier een witgestraalde glazen kom aangebracht. Het glas kan ook in diverse kleuren wor den gestraald. De kastjes van warmkleurig hout - in combinatie met blad en spiegel of, zoals het verrijdbare kastje, met een glazen top - vormen het juiste tegenwicht voor het koele glas. Op de Nationale Badkamer Manifestatie zal voor de eerste keer de Badkamer Design Award worden uitgereikt, een prijs voor de mooiste in 1994/95 ontworpen en geïnstalleerde badkamer. Deze Design Award is ingesteld door de Stichting Verwarming en Sanitair om aandacht te vragen voor ontwerp en inrichting van de badkamer in Nederland. Zowel Sanitairspecialisten en groothandelaren als architecten, interieurarchitecten, aannemers en opdrachtgevers konden hun badkamer voor deze onderschei ding aanmelden in drie verschil lende categorieën: badkamers tot 4 m2, van 4 - 9 m2 en groter dan 9 m2. In totaal waren het er 55. Een jury van deskundigen heeft aan de hand van de ingezonden informatie een voorselectie gemaakt, deze badkamers vervolgens in natura bekeken, er een aantal genomineerd om daarna te beslissen welke drie ontwerpen (in elke categorie één) uiteindelijk de Badkamer Design Award zouden winnen. Bij de jurering werd onder meer gelet op de functionele eigenschappen, de originaliteit van het ontwerp, de ergono mische- en comfortaspecten, materiaalkeuze en -toepassing, de prijs/kwaliteitverhouding, onderhouds- en hygiënische aspecten en tenslotte nog op de sfeerovereenkomst met de ver dere inrichting van de woning. De met een Award onderschei den inrichtingen worden op ware grootte nagebouwd op de Badkamer Manifestatie. Ook is er een foto-expositie van de genomineerde badkamers inge richt. U kunt dat alles met eigen ogen bekijken. Als u zelf aan een nieuwe bad kamer toe bent, zult u er ongetwijfeld door op ideeën worden gebracht. En wie weet komt bij een volgende Design Award (over twee jaar) dan uw badkamer in aanmerking voor een onderscheiding. Als prijs ontvangt de opdrachtgever - de bezitter van de nieuwe badka mer dus - een geldbedrag van 1.000 gulden. U kunt gerust uw kleine kinde ren meenemen naar de Nationale Badkamer Manifestatie, want voor goede kinderopvang is gezorgd. Terwijl u de beurs bezoekt wor den de kinderen tot en met acht jaar door professionele begelei ders zoet gehouden met leuke activiteiten. De crèche is gelegen in de Marijkehal en is gratis. eus geheel zijn geïntegreerd. In de begeleidende tekst wordt u in het kort verteld welke moge lijkheden er zijn voor de inrichting van een badkamer en waar u bij uw keuze op dient te letten. De verschillende sanitair- produkten en accessoires passe ren de revue. Er wordt alle aandacht besteed aan het belang van vakkundig installatiewerk en een deskundi ge begeleiding door de Sanitairspecialist. Want ook hij Ontwerp rechtsonder De vele niveauverschillen en ronde lijnen -ook van hel ver laagde plafond- zorgen voor een speels interieur. Hel manshoge wandje tussen bad en toilet ont trekt niet alleen het closet aan het oog, maar maakt het tevens mogelijk in het bad spatvrij te douchen. Er is een bad met apart (verbreed) douchevlak toegepast. Achter de halfhoge voorzetwandjes van wastafel en toilet zijn leidingen uit het zich weggewerkt. Tevens is hierop praktische afzetruimte ge creëerd. is een ware kunstenaar op zijn gebied. En het meest opvallende van zijn kunstwerk is meestal dat je er niets van kunt zien wanneer de badkamer eenmaal klaar is. Maar die zaken die je niet ziet zijn enorm belangrijk voor het perfect en storingvrij functioneren en voor een opti male hygiëne. Om het u gemakkelijk te maken uw eigen badkamerideeën vorm te geven vindt u achterin het boek een vel miilimeterpapier en een uitknipvel met modellen van ligbaden, douches, enkele en dubbele wastafels, bidets en toilets, alle op een schaal van 1:20. Met deze sanitairmodellen kunt u in uw op het papier gete kende ruimte gaan schuiven tot de indeling naar uw zin is. Dan weet u tenminste waar u over praat als u straks met uw plan netje naar de sanitairspecialist stapt.'Bron van inspiratie' is een uitgave van de Stichting Verwarming Sanitair te Amsterdam. U kunt dit prachti ge boek - gratis - in uw bezit krijgen door een briefkaart met uw naam en adres te sturen naar Ontwerp boven: Hier is een complete douche- bak! ligbak combinatie toegepast met daarnaast een slaand duo- bloc toilet. Stijlvol accent: op ooghoogte worden de wandte- gels onderbroken door een gra nietstrip. Dit materiaal komt terug in de vloer. Op de niet zichtbare wand tegenover het toilet is de wastafel gesitueerd. de Stichting Verwarming Sanitair, antwoordnummer 18322, 1000 SZ Amsterdam, o.v.v. 'Bron voor inspiratie'. Het zal u dan zonder verdere kosten worden toegestuurd. Gaat u naar de Nationale Badkamer Mani festatie? U kunt het boek des gewenst ook daar bestellen. Ontwerp rechts: In deze kleine badkamer is gekozen voor een bad en een douche. Door het smalle voeten einde van het bad is ernaast voldoende ruimte voor de was tafel op zuil. Om een suggestie van intimiteit te wekken is boven het bad een verlaagd plafond - met halogeen spots- aange bracht. Een kleurig accent wordt verkregen door op twee plaatsen tussen de wandtegels strips horizontaal aan te bren gen. Een droom die werkelijkheid kan worden omdat alle afbeel dingen zijn gebaseerd op realis tische situaties. Dat ook de kleinste ruimte kan worden omgetoverd tot een sprookjes badkamer laat dit boek op 40 fors bemeten pagina's tot in de details zien. Alleen al voor badkamers tot 4 m2 worden u 28 verschillende plattegronden voorgeschoteld, zowel met een ligbad, met een douche als met een combinatie van beide. Ook de bij dit artikel afgebeelde badkamers uit 'Bron van inspiratie' kunnen op deze beperkte oppervlakte worden geraliseerd. Dus mogelijkheden te over voor een uiterst persoon lijke invulling van uw badwensen. Vanzelfsprekend zijn er ook grote en nog grotere badkamers. Er worden verschillende sug gesties gedaan voor de indeling van vertrekken met een opper vlakte tussen 4 en 9 m2 en bovendien enkele voor nog grotere ruimten. Ook treft u een ontwerp aan waarbij badkamer en slaapvertrek tot een harmoni- Ontwerp boven: Een werkelijk complete badka mer op 3,5 nr. Door een zes hoekig bad toe te passen en het blad van het wastafelmeubel gedeeltelijk te laten terugsprin gen, is er ruimte ontstaan voor een wandcloset. Vrijhangende montage maakt het gemakkelijk de zithoogte exact aan te passen aan uw wensen. Het heeft ook een hygiënisch voordeel.

de Faam | 1996 | | pagina 10