KilliiaÉ JwiitiiMiÉêiiiiliiÉiii. GEMEENTE MIDDELBURG Huisvuil/kerstbomen Zwembad Kantoren Afscheidsreceptie burgemeester EEN GREEP UIT DE GEBEURTENISSEN VAN 1995 Uitnodiging Open Tafel 4 Week 52 Natuur in Erasmuspark Visie stadsgewest/stationsgebied Stadsgewest Vfissingen/bA rddelburq Nieuw wijkgebouw Stromenwijk §ggp, Autovrije Markt Veersepoort en Prooijenspark Herdenking wederopbouw Fusies in het onderwijs Een droge, warme zomer Project Hofje en Museum 13/IX Nieuwe beelden Tafeltje Dekje Ontwikkelingen rond Molenwater Benoeming burgemeester Woensdag 27 december 1995 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. In het begin van 1995 werd de basisaanleg van het Erasmuspark voltooid. In het 5 ha. grote natuurpark tussen de Erasmuswijk en de spoorweg werden de laatste bomen en heesters geplant en de rest moet worden ingevuld door de natuur. Er zijn voorwaarden geschapen om veel variatie in het park te krijgen: hoge en lage gedeeltes, zoet, brak en zout water, steile en flauwe hellingen. Dit park past in het beleid van de gemeente om meer natuurlijke variatie te brengen in het groen van de stad. De uitvoering van dit beleid is voor de hele stad vastgelegd in het Groenstructuurplan dat in augustus 1995 werd vast gesteld. Naast traditioneel plantsoen komt er groen in gedeeltes van de stad dat natuur- of milieuvriendelijk wordt beheerd: voor meer bloemen, vogels, vlinders en insekten. Foto: J. Wolterbeek In januari wordt de nota "Ieder uniek en samen sterk" gepresenteerd door de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen. In deze nota wordt de visie van beide steden uiteengezet op de ontwikkelingen in de toekomst: waar kan worden gebouwd, waar komen bedrijven en wat moet er gebeuren met het gebied tussen de beide steden in. Onderdeel van deze visie is ook de ontwikkeling van het stationsgebied in Middelburg. Hierin tekent zich in 1995 meer perspektief af als in december de "Nota van Uitgangspunten" voor het stationsgebied wordt gepresenteerd. In deze nota ziet men een nieuw stadskantoor als kem van het gebied. Naar een stadskantoor wordt apart onderzoek gedaan, omdat de huidige huisves ting van de gemeente niet meer voldoet. Foto: R. Oreel In april wordt het nieuwe multi-funktionele wijkgebouw in de Stromcn- wijk/'t Zand geopend. In dit gebouw wordt ook het wijkondersteuningspunt Sociale Vernieuwing ondergebracht, waar de wijkbemiddelaar spreekuur houdt. Het nieuwe gebouw wordt beheerd door de Stichting Sociaal Kultu- reel Werk. die hier verschillende activiteiten gaat organiseren. In vijf jaar Sociale Vernieuwing is er veel gebeurd: de banenpool, stads wachtenproject. speeltuinen aangelegd, vandalisme-project, taalachterstand allochtonen, aanvullend vervoer ouderen, klussendienst, wijkonderhouds- ploegcn, en zo meer. Toch kan het altijd beter en de gemeenteraad gaat zich daarover beraden, bijvoorbeeld over de invoering van wijkbeheer. Foto: J. Wolterbeek Op zaterdag 15 april werd met een groots Breugheliaans Festijn de invoe ring gemarkeerd van een autovrije Markt. Tegelijk werd een nieuw parkeer- verwijssysteem in werking gesteld. Er veranderde meer op verkeersgebied in 1995. Het plan "Mobiliteit in beweging" werd verder uitgewerkt. Het plan "Sturend parkeren" om een goed bereikbare maar autoluwe binnenstad met een autovrij kemwinkelge- bicd te verkrijgen werd gepresenteerd evenals het wegenstructuurplan en een Fiets- en een voetgangersplan. De parkeermaatregelcn werden begeleid door een uitgebreide voorlichtingscampagne. De ZWN wijzigde in de nieuwe dienstregeling de busroutes ingrijpend en er kwam aanvullend vervoer voor ouderen. Foto: J. Wolterbeek Op het voorontwerp van het bestemmingsplan Veersepoort kon in april wor den ingesproken. Het plan wordt vormgegeven door de Amsterdamse archi tect Herman Hertzberger. Een gedeelte van het plan, het Prooijenspark, wordt versneld uitgevoerd omdat er in Middelburg dringend behoefte is aan bouwgrond. Dit dcelplan betreft het gebied ten noord-oosten van Klarcnbcck III. bestaande uit 100 kavels voor vrij- en halfvrijstaande woningen. Het project Prooijenspark komt in aanmerking voor "duurzaam bouwen": premies voor het gebruik van bepaalde materialen. Bij wijze van experiment wordt een gedeelte van de kavels rechtstreeks uitgegeven aan vier architecten. Foto: R. Oreel In het kader van de "Manifestatie '45-'95: werden vele activiteiten georgani seerd om stil te staan bij vijftig jaar stadsherstel, restauratie en renovatie. Zo werd een bijeenkomst gehouden van de Permanente Conferentie voor de Europese Stadsvernieuwing met als thema: "Omgaan met de stad: lessen voor de toekomst". Er werden lezingen en debatten gehouden en er ging een film in première. In november werd de Manifestatie afgesloten met een slot debat over architectuur. Een andere bijzondere herdenking vond plaats op 4 mei: het gemeentebe stuur van Middelburg nodigde de inwoners van de provincie Zeeland, die in de Tweede Wereldoorlog geleden hebben onder de Japanse bezetting, uit voor een herdenkingsbijeenkomst. Foto: Slagboom, en Peeters In september 1992 besloot de gemeenteraad om de dertien openbare basis scholen te laten fuseren. Na vele voorbereidende activiteiten startte in augustus 1993 de Bcvcrburch en dit jaar de vier overige nieuwe basisscho len: de Uilenburch, Vossenburch, Leeuwenburch en de bijzondere samen werkingsschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint -Joosland. Ook in het bij zonder basisonderwijs werden de fusies dit jaar afgerond. In het voortgezet onderwijs vinden eveneens fusies plaats. De landelijke ontwikkelingen om alle schooltypen aansluitend op het basisonderwijs onder één dak samen te brengen leidden tot fusies binnen de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. Over fusies in het openbaar voortgezet onderwijs vinden besprekingen plaat. Foto: J. Wolterbeek De zomer van 1995 was warm en droog met alle consequenties vandicn. Zo bleek het nodig om tijdelijk de sportvelden te sluiten voor alle gebruik. Beregenen was alleen zinvol in grote hoeveelheden en dat achtte men uit kosten- en milieuoverwegingen niet verantwoord. De ventilatoren waren uitverkocht, er werden discussies gehouden over al dan niet aangepaste dienstkleding en oplossingen gezocht voor stank en beestjes in het Groente-, Fruit- en Tuinafval. In juni besloot de gemeenteraad om het Hofje Onder den Toren voor te dra gen voor plaatsing op de rijksmonumentenlijst. Dit besluit is aanleiding voor Ondcto Vastgoed Middelburg BV om af te zien van de ontwikkeling van een woon-/winkelproject op deze plaats. Daarmee komt een einde aan een veel besproken project. Nog meer besproken is het Museum 13/IX dat gebouwd zou worden in het Maisbaaigebicd door de architect Aldo van Eijck. De naam van het museum Iaat zich gelden: op 13 september 1993 ging de raad met een stemverhou ding van 13 tegen 9 akkoord met de bouw. Precies twee jaar later op 13-9 werd bekend dat diverse instanties een financiële bijdrage willen leveren om de gerezen problemen op te lossen. Het mocht niet baten: de bouw wordt als nog door het gemeentebestuur afgeblazen. Foto: An da van Riet Met het gereedkomen van het gerechtsgebouw van architect Henket aan de Kousteensedijk in september, biedt Middelburg vanaf de onlangs gerestau reerde sluizen een heel nieuw beeld. Vanaf de kaaien vormen de gebouwen van de bibliotheek, de belastingdienst en het gerechtsgebouw een nieuw, modem geheel, contrasterend met de oude gcvclwandcn van de kaaien. Ongetwijfeld vormt dit geheel een onderdeel van het verhaal op de rond vaartboot. die ook dit jaar weer veel klanten trok. Voor het eerst dit jaar kon den toeristen en inwoners gebruik maken van de "touristpass": een boekje met kortingen bij de Middelburgse attracties. Foto: J. Wolterbeek 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu van 2 tol en niet 7 januari dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aardap pelen woensdag hutspot met blokjes rundvlees donderdag kipfilet, bloemkool, aardappelen vrijdag alaskia vis, groente, aardappelen zaterdag nasi met kipsatelf zondag wat de pot schaft De Streekschool stond leeg, de watertoren is aangekocht door de gemeente, de bodemsanering van het terrein van de voormalige gasfabriek is achter de rug, de kazemegebouwen zullen leegkomen: voldoende redenen om de toe komst van dit belangrijke stadsdeel zorgvuldig te plannen. De in Zweden werkende Engelse architect Ralph Erskine heeft opdracht gekregen een visie te ontwerpen. In juni wisselde hij daarom alvast van gedachten met omwo nenden/belangstellenden. In september werd gestart met de "milieugerichte" sloop van de Streek school. Op de plaats van het voormalige Gasthuis verrijzen in snel tempo de contouren van het verpleeghuis, dat daar wordt gebouwd. Foto: J. Wolterbeek In verband met Nieuwjaar wordt volgende week het huisvuil in de maandagwijken pas op dinsdag opgehaald. De medewerkers van de Stadsreiniging kunnen langskomen tussen 7.00 uur en 19.00 uur. Kerstbomen kunnen volgende week (eerste week van januari) naast de huisvuilzakken worden gezet. Deze bomen worden wel In verband met de waterfitnessweek is op 2, 3, 4 en 5 januari 1996 het zwembad Poelendalc gesloten voor recreatie-zwemmen van 13.15 tot 16.00 uur. apart opgehaald. Op initiatief van de wijkvereniging Zuid worden op 3 januari op het speelterrein aan de Spinhuisweg tegenover de Regen tenlaan kerstbomen versnipperd tus sen 16.00 en 16.30 uur. Op Nieuwjaarsdag maandag 1 janu ari zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. Op dinsdag 2 januari gaan de deuren van het stadhuis en aan de Stadhuisstraat/Helm/Simpelhuis- straat in verband met interne nieuw jaarsbijeenkomsten pas open om 10.00 uur. De kantoren aan de Vlis- singsestraat zijn deze eerste werk dag gesloten vanaf 15.30 uur. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodi gen inwoners, bedrijven en relaties in Middelburg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Tafel (nieuwjaarsreceptie) op dinsdag 2 januari 1996 in de Burgerzaal van het Stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). De Open Tafel is een gelegenheid voor het gemeentebestuur en inwo ners, vertegenwoordigers van verenigingen en instellingen, bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en met een gezamenlijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar te openen. De bijeenkomst op dinsdag 2 januari 1996 begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maaltijd gevraagd van vijf gulden per persoon.Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het stadhuis. Als u het gemeentebestuur en uw stadgenoten, persoonlijk de beste wensen voor een goed nieuwjaar wil geven, dan is de Open Tafel daarvoor dè gelegenheid! Op 18 december werd bekend gemaakt, dat burgemeester mr. C.G.J. Rutten per 16 januari 1996 benoemd is tot burgemeester van Breda. De hecrRuttcn volgt hiermee de heer Nijpcls op, die een overstap maakte naar het bedrijfs leven. Mr. C.G.J. Rutten is burgemeester van Middelburg vanaf september 1985. Hij werd op 12 maart 1942 te Sustercn geboren, is lid van de VVD en heeft een zoon en een dochter. De twee belangrijkste hobby's van burgemeester Rutten zijn beeldhouwen en fietsen. De heer Ruttcn bekleedt diverse funkties binnen de VNG, is actief op het gebied van openbare orde en veiligheid en vervult diverse bestuursfuncties. Middelburg krijgt waarschijnlijk tot de samenvoeging met Amemuiden op I januari een externe waarnemer. Foto: J. Wolterbeek Met ingang van 16 januari 1996 is burgemeester mr. C.G.J. Rutten, sinds september 1985 eerste burger van Middelburg, benoemd tot burgemeester van Breda. Op vrijdag 12 januari 1996 kan tijdens een openbare receptie in de Bur gerzaal van het stadhuis van Middelburg (ingang via bordes aan de Markt) afscheid worden genomen van burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten en mevrouw C.G.E.M.W. Rutten-Bovendeerd. De openbare receptie begint om 16.00 uur en zal tot 18.00 uur duren. Inwoners van Middelburg, belangstellenden, relaties, vertegenwoordigers van bedrijven, verenigingen en organisaties worden langs deze weg uitge nodigd de afscheidsreceptie bij te wonen. De receptie sluit aan op een bui tengewone gemeenteraadsvergadering die gehouden wordt van 14.30 tot 15.30 uur in het stadhuis. In verband met dit afscheid is de parkeerkelder in het Geere-gebied de gehe le dag gesloten behalve voor abonnementhouders.

de Faam | 1995 | | pagina 5