Gemeente koopt terrein Veldzigt GEMEENTE MIDDELBURG Plannen Veersepoort: stand van zaken Uitnodiging Open Tafel Horeca Kerstnacht Wet-fit '96 Informatie-avond Stationsgebied Verknald?? door naar halt! Commissie F^fl Rooien i? Gewijzigde huisvuilroute I Afvalkalender Week 51 Tafeltje Dekje OP SLOT -g I si Het bestuur en de medewerkers van de gemeente Middelburg wensen alle inwoners een vredig Kerstfeest en alle goeds voor het nieuwe jaar Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben met het Dagelijks Bestuur van de Werkplaatsen Walcheren overeenstemming bereikt over aankoop door de gemeente van de kwekerij Veldzigt, gelegen op de hoek Schroeweg/Oude Vlissingseweg. Definitieve besluiten over koop en verkoop moeten nog worden genomen door de gemeenteraad en door het Algemeen Bestuur van de Werkplaatsen Walcheren. De Werkplaatsen Walcheren hebben besloten tot het opheffen van de kwekerijfunctie, omdat deze niet langer rendabel was. Gelukkig kun nen alle werknemers binnen het sociaal werkverband een andere functie gaan betrekken, bijvoor beeld in het groenbedrijf (hoveniers) of het industrieel werkverband. Het terrein van Veldzigt is ongeveer 9,2 hectare groot en gelegen in het hart van de bebouwde kom, zeer dicht bij de binnenstad en bij het trein- en busstation. Een perfect gelegen lokatie om allerlei beleidsdoelstellingen te realiseren. Het stationsgebied (inclusief de kwekeri j) is in de Vierde Nota Extra (VINEX) van het rijk aangewezen als plangebied. Daarmee maakt het stadsgewenst kans op rijksmiddelen voor woningbouw, milieu en infrastructurele werken. Gesproken wordt in dit verband over "de compacte stad" (inbreiden in plaatsen van uitbreiden) en mobi liteitsbeperking (korte afstanden voor langzaam verkeer, goede bereikbaarheid met openbaar ver voer). In de door de gemeenteraad vastgestelde "ontwikkelingsvisie voor het stadsgewest" is deze lokatie aangewezen als toekomstig gebied voor woningbouw en kantoorvesti gingen. Het terrein van Veldzigt is een zo strategisch gelegen "inbrcidingslo- katie" met een zodanige omvang, dat de gemeente daar heel graag zelf de ontwikkelingen wil plannen en regisseren. De ideevorming over mogelijke ont wikkeling van dit gebied gaat op dit moment nog niet verder dan hetgeen in de ontwikkclingsvisie is vastge steld, dus wonen en werken (kan- toorlokatie). Nu over de verwerving afspraken zijn gemaakt ontstaat de fase van planning van de ontwikkeling. In ieder geval zal het gebied nog onge veer het gehele jaar 1996 in gebruik blijven bij de Werkplaatsen Walche ren. De plannen voor de ontwikkeling van Veldzigt zullen door de gemeente zo goed mogelijk worden ingepast in andere ontwikkelingen, zoals Vccrse Poort en het andere deel van het stationsgebied. Onder meer op deze pagina zullen deze plannen zodra dat mogelijk is bekend worden gemaakt. foto: Andci van Riet Woensdag 20 december 1995 DE FAAM In de gemeenteraadsvergadering van afgelopen maandag zijn de exploitatie- opzet "Veersepoort" en krediet voor de eerste fase van dit nieuwbouwplan besproken. Dit plan is verdeeld in twee delen. Het gedeelte, gelegen tussen de Brigdamseweg en de Prooyenseweg (het "Prooyenspark") is nader uitgewerkt. Het streven is erop gericht om begin 1996 te starten met het verlengen van de President Rooseveltlaan en het bouwrijpmaken van het Prooyenspark. Vervolgens kan begonnen worden met de bouw van de eerste woningen. Om het duurzame bouwen te stimuleren is voorgesteld om voor het Prooy enspark een maximale premie beschikbaar te stellen van 3.000,- per woning. Dit betreft zo'n 100 woningen. De voorwaarden voor toekenning van de individuele bijdragen worden nog nader uitgewerkt. De ontwikkeling van het uitbreidingsplan Veersepoort vindt momenteel plaats langs drie sporen: Het bestemmingsplan Veersepoort; de inhoudelijke maar ook juridische basis voor de verdere planontwikke- ling. .B. I Prooijenspark/sportpark; plandelcn die, ten opzichte van het bestemmingsplan, versneld worden ontwikkeld middels artikel 19 procedures. Verkaveling Veersepoort; het "Uit te werken woongebied" waarvoor door Herman Hertzberger momenteel een basisvcrkaveling wordt opgesteld. Het bestemmingsplan De reacties uit het vooroverleg en de inspraak zijn inmiddels verwerkt en leiden tot een aantal wijzigingen in het plan. Daarnaast wordt momenteel een beperkt aantal wijzigingen onderzocht die worden voorgesteld om een optimale inpassing van de 'basis-verkaveling' van Hermann Hertberger mogelijk te maken. Zodra hierover besluitvorming heeft plaatsgevonden kan het inspraakschrift worden afgerond, het plan worden aangepast en vervol gens ter visie worden gelegd. Prooijenspark/Sportpark Ten behoeve van het bouwrijp maken van het Prooijcnspark wordt een art- 19 procedure gevolgd. Inmiddels is hiervoor een 'verklaring van geen bezwaar' aangevraagd bij de Provincie. Het antwoord van de Provincie hier op wordt verwacht in februari 1996. Verlengen Rooseveltlaan; Om het Prooijcnspark en het nieuwe sportpark te ontsluiten wordt de Roose veltlaan verlengd volgens het tracé dat in het bestemmingsplan Klarcnbeek III is vastgelegd. De inspraak hierover is inmiddels afgerond. Sportpark; zodra voldoende duidelijkheid bestaat over de definitieve layout en de kos ten zal ook voor de aanleg van het sportpark een art-19 procedure worden opgestart. Verkaveling Veersepoort De architect Herman Hertzberger heeft voor dit plandeel een basisverkavc- ling ontwikkeld in samenwerking met de dienst Stadsontwikkeling. Voor het betreffende plandeel is in het o n t werp - bes te m m i ngsp 1 a n de bestemming -UW-, 'uit te werken woondoclcinden' opgenomcnTB W dienen deze bestemming nader uit te werken volgens de randvoorwaarden zoals aange geven in het ontwerp-bestemmingsplan. Naar verwachting zal dit gebeuren in 3 a 4 uitwerkingsplannen (ex art-11 WRO) waarvan het eerste waar schijnlijk in de 2e helft van 1996 ter visie wordt gelegd. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 december tot en met 1 januari: Donderdag Stamppot van andijvie met rook worst Vrijdag Gehaktballen, bloemkool, aard appelen Zaterdag Rundersaucijzen, rode bieten, aardappelen Zondag Bami goreng met kipsateh Maandag Gekruid gehakt, snijbonen, aard appelen Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen inwoners, bedrijven en relaties in Middel burg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Tafel (nieuwjaarsreceptie) op dinsdag 2 januari 1996 in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). De Open Tafel is een gelegenheid voor het gemeentebestuur en inwoners, vertegenwoordigers van verenigin gen en instellingen, bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en met een gezamenlijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar te openen. De bijeenkomst op dinsdag 2 januari 1996 begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maaltijd gevraagd van vijf gul den per persoon. Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het stadhuis. Als u het gemeentebestuur en uw stadgenoten persoonlijk de beste wensen voor een goed nieuwjaar wil geven, dan is de Open Tafel daarvoor dé gelegenheid! Tijdens een extra openbare vergade ring van de commissie Stadsontwik keling op donderdag 21 december van 18.00 tot 19.30 uur zal de "Nota van uitgangspunten" van het Mid delburgse stationsgebied gepresen teerd worden in het stadhuis aan de commissieleden. I BUIT ERUIT Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 28 essen aan de Poelendaelcweg en de Koudekcrkscweg. Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 675312. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat aan de navolgen de horecabedrijven voor de nacht van zondag 24 op maandag 25 december 1995 tot 04.00 uur ont heffing van het sluitingsuur is ver leend. 1Café Plcxat 2. Taverne Carrousel 3. Café Miller Time 4. Café Solo 5. Café Bommel 6. Pascha 7. The Duke 8. Café 't Schuttershof 9. Jazz Eetcafé Desafinado 10. Café Entree 11Bar American 12. Martino's 13. Calc Seventy Seven 14. Café De Zwarte Ruiter 15. Beverly Hills Beach Club 16. Café Restaurant De Herberg 17. Café Tympaan 18. Rockdcscrt 19. Midgard Horecagelegenheden welke tijdens deze nacht geopend zijn op grond van hun nachtvergunning. 1De Rooic Oortjes 2. Electro 3. Stadsdanszaal 4. Cleopatra 5. Pyramidc In verband met de Kerstdagen wordt volgende weck het GFT-huisvuil als volgt opgehaald: In de maandagwijken en de woensdagwijken rijdt de Stadsreiniging op woensdag 27 december; in de dinsdagwijken en de donderdagwijken wordt op donderdag 28 december gereden; in de vrijdagwijken blijft de route zoals die altijd is. Dit betekent dat de mensen die normaal hun GFT op dinsdag buiten zetten daarmee even moeten wachten tot donderdag. Op woensdag en donderdag maken de medewerkers van de Stadsreiniging extra lange dagen. Ze kunnen langs komen tussen 7.00 uur en 19.00 uur! Op 2, 3, 4 en 5 januari 1996 organiseert zwembad "Poelendaele" een water- fitnessweek, genaamd Wet-fit '96. Men kan kennis maken met allerlei waterfitnessaktiviteiten. Naast deze "natte" activiteiten is er voorlichting op het droge in de vorm van een fittest door sportschool Be-fit uit Middelburg, voorlichtingsmateriaal van de Nederlandse Hartstichting, een lezing op het gebied van Meer Bewegen- Voor-Ouderen-activiteiten door de Zeeuwse sportraad en voor de kinderen is er het MC Donald spellctjescircuit. Het programma ziet er gedurende de gehele week als volgt uit: 's Ochtendsvroeg is er voor de "vroege vogels" een ontbijt-sportprogramma met diverse waterlltnessactiviteiten als: Aqua-jogging, aqua-fitnesse en zwemmen. Verder in de ochtend zijn er 50+ aktiviteitcn met daarin water- gymnastick, wandelen iri diep wateren diverse zwem- en ontspanningsoefe ningen. Tussen de middag en op het eind van de middag is het zwemmen voor een goed doel, nl. de Nederlandse Hartstichting, deelname is gratis. Elke middag is er voor de jeugd een MC Donald spellctjescircuit. 's Avonds zijn er aqua-sport activiteiten, waarin men op een dynamische manier kennis kan maken met Aqua-running(rennen in diep water), Aqua- fitness (allerlei spierversterkende oefeningen) en andere waterfitnessvor- men met daarnaast mogelijkheden tot kinderopvang. Voor meer informatie kunt u terecht bij de kassa van zwembad "Poelendae le" te Middelburg op telefoonnummer: 0118 - 626451 nW ïjé-P\. 5$**jéw r O' Op maandag 8 januari organiseert het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Middelburg om 19.30 uur in Hotel Arneville te Mid delburg (Buitenruststraat 22) een informatie-avond voor de Middelburgse bevolking over het Stationsgebied. Tijdens de inlormatie-avond zullen burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten, wet houder E.M.J. van Brummelen-van Wilgen en wethouder J.C. van Dijk- Sturm de "Nota van Uitgangspunten" presenteren. Deze nota is opgesteld door de Stedebouwcombinatie van Riezcn - Ebbcrink - van Aar te Amster dam in opdracht van de Gemeente Middelburg, Mabon (particuliere ontwik kelingsmaatschappij). Nemeog (ontwikkelingsmaatschappij Nederlandse Spoorwegen) en NS-Vastgoed. Van de zijde van deze direct betrokken par tijen zullen tijdens de informatie-avond vertegenwoordigers aanwezig zijn. Ook wordt een maquette van het Stationsgebied gepresenteerd. Omwonenden, betrokkenen en belangstellenden zi jn van harte welkom de informatie-avond bij te wonen. 1 X' Wanneer je betrapt wordt op het te vroeg afsteken, of in het bezit hebben van vuurwerk, kun je naar het buro HALT verwezen worden. HALT staat voor Het Alternatief. Het alternatief voor het betalen van een boete, is een werk- afdocning en een leermoment bij buro HALT. Je mag daar voor kiezen, of HALT met een wcrkafdocning en een leermoment, of het betalen van een boete. Je mag alleen maar op 28, 29 en 30 december vuurwerk kopen bij erken de handelaars. Je mag alleen maar op 31 december vanaf 10.00 uur tot I januari 2.00 uur vuurwerk afsteken. Je mag alleen erkend vuurwerk kopen, maar dan moet je wel 16 jaar of ouder zijn. Je mag een illegaal vuurwerk hebben. Strijkers zijn verboden. Je mag niet zomaar nietje zakken vol vuurwerk lopen. En natuurlijk mag je niet met vuurwerk naar mensen of dieren gooien, of andere gevaarlijke dingen met vuurwerk doen. Boete: 12 t/m 15 jaar 75,- of 50,- 16 jaar en ouder 250,- of 100,- Afhankelijk van wat je gedaan hebt en hoe oud je bent. wordt de boete bepaald. Vorige week is in alle Middelburgse brievenbussen de afvalkalender van de gemeente bezorgd. De kalender biedt een handig overzicht van de diverse soorten afval en waar en wanneer u hiermee in het nieuwe jaar terecht kunt. Bewaart u hem goed. dan heeft u alle informatie bij de hand. Heeft u nog vragen, bel dan de infolijn: 675322.

de Faam | 1995 | | pagina 5