PRAAT MAAR IACH (MAR BEL06-0432 SPORT SPONSOR DE KINDERTELEFOON Woensdag 6 december 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Milieu/Natuur lezing Sport Cultuur Cursus/Onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG" Politiek Allerlei Gevonden Ouderen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Het gaal hard bergafwaarts met de dui nen: Zure regen, waterwinning en mas^a-recreatie tasten de duinen in toeriernende.male aan. Samen met 'Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. Bataafs-Frans - De werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen houdt op zaterdag 9 december een studiedag met als thema 'Zeeland in de Bataafs-Franse tijd 1795 - 1814'. In diverse lezin gen worden de landelijke ontwik kelingen uit deze turbulente periode geschetst en wordt er ingegaan op specifiek Zeeuwse zaken uit die tijd. Deze studiedag vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 9.30 uur. Informatie en opgave: 0118 - 638 920. Hugenoten - Vele Zeeuwen stammen af van Hugenoten. Niet alleen familienamen wijzen erop, ook in vrouwelijke takken komt men Franse namen tegen. De werkgroep film/media/com municatie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen organiseert op dinsdag 12 december in Huize 's Hertogenbosch in Middelburg de lezing Hugenoten door A. Luteijn uit Sluis. In de pauze is er gele genheid tot het proeven van ech te Hugenotenwijn. Informatie: J.P. Luteijn 0118-634 810. ber een bijzondere disco-avond. D.j. Sjef Hermans (Champagne Charlie) draait op originele jazz. blues en Nederlandstalige muziek uit de jaren twintig en dertig. De muziek wordt gedraaid op de originele 78 toe- ren-apparatuur uit die tijd. De dis co begint om 21 uur. Dansavond - In het Vlissingse Arsenaaltheater wordt op zater dag 9 december een dansavond gehouden door de stichting Bewegen op muziek Zeeland. Zowel latin als ballroom komen aan de orde. Naast de traditione le dansen wordt het publiek in de gelegenheid gesteld om enkele partydansen onder de knie te krijgen. De avond begint om 20 uur. Informatie en reservering: 0118-464 031. Blue Spirit - Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg heeft een nieuw muzikaal pro gramma voor 1996. De nieuwe show, getiteld Classic Rock '96 bevat verscheidene rocknum mers die variëren van hardrock tot symfonische rock. Als ope ningsnummer van de show is gekozen voor Sound Sight van de hardrockgroep Unity, gevolgd door de ballad Unchained Melo- du van de Righteous Brothers. Paint it Black, dat ook in het pro gramma van vorig jaar verwerkt was, komt terug in een arrange ment met Spaanse klanken. De show wordt besloten met het door Moody Blues naar de top gezongen Nights in White Satin. Op Koninginnedag wordt het nieuwe programma voor het eerst aan het Zeeuwse publiek gepresenteerd. Disco - Café Alassio in Middel burg houdt op vrijdag 8 decem- Wandelen - Waridelsportver- eniging Willen is Kunnen houdt op zaterdag 9 december de eer ste van een reeks van vier wan deltochten. Er worden afstanden gelopen van vijf, tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilome ter. Alle wandeltochten begin nen in het clublokaal aan de Adri- aan Coortelaan in Vlissingen. De start voor de twee langste, afstanden is tussen 9 en 10 uur, de overige afstanden starten tus sen 10.30 en 13.30 uur. Deelne mers die minimaal drie van de vier tochten meelopen, ontvan gen een standaard als herinne ring. Gymnastiek - In het Goese Buys Ballot College wordt op zaterdag 9 december een the madag gehouden over gym voor verstandelijk gehandicapten. Het doel van de dag is het stimuleren van deze vorm van gym bij de gymnastiekverenigingen. Infor matie: Zeeuwse Sportraad, Marieke van der Kroft 0118 - 640 700. Sportleider - De Zeeuwse Sportraad houdt op donderdag 14 december van 19 tot 20.30 uur een informatieavond over de cursus Recreatie Sportleider - A. Deze opleiding is bedoeld voor vrijwilligers die graag leiding wil len geven. Er wordt aandacht besteed aan spelleiding en het omgaan met mensen van ver schillende leeftijden. De avond wordt gehouden in het pand van de Zeeuwse Sportraad aan de Arnesteinweg 48h in Middel burg. De cursus zal, bij voldoen de aanmelding, in januari 1996 van start gaan. Aanmelding: Patrick Vader 0118 - 640 700. Verenigingsmanagement - De Zeeuwse Sportraad houdt op donderdag 14 december een cursus verenigingsmanagement in de vergaderruimte van de kan tine van v.v. Terneuzen. Er wordt uitgebreid aandacht besteed aan de functies en taken van de voor zitter, secretaris en penning meester. De taken van de voor zitter, als bestuurder, en de secretaris, als communicatiespil, staan centraal in de cursus. Aan melding: Patrick Vader 0118 - 640 700. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, indianenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, india nen-speurtocht, 14 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo voor 50+, 14 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bin go, 20 u. Walk-lnn Vlissin gen, buurtcafé, 21 u. Stich ting In- en Uitloophuis Vlis singen, kerst- en nieuwjaars kaarten maken, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, bridgedrive, opgave t/m 6 december, 19.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, lezing door Dr. A.P. van Goudoever, 16.45 u. Café Alassio Mid delburg, 78" toeren disco, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Wijkgebouw De Spinne Goes, Kapasi, ontmoetings avond voor alleenstaanden, 21.30 u. Clublokaal 'Willen is kunnen' Vlissingen, win- terwandeltocht, diverse afstanden, vertrek vanaf 9 u. Arsenaal Theater Café Vlis singen, dansavond, 20 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. Octopus Club Hof Domburg, trekpoppetjes maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfes- tijn, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118- 611580. Synagoge Middel burg, lezing 'Schepping en evolutie', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Lec- torium Rosicrucianum, the ma-avond 'De geboorte van het Innerlijke Licht', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Werkgroep Aula Zeeland, lezing over Hendrik Nicolaas Werkman, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, klieder kladderfes- tijn, 10 u. Zwemparadijs De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. Octopus Club Hof Domburg, teken filmfestival 14 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Hotel Terminus Goes, Women's Aglow Fellowship, samen komst, 9.45 u. Tenerife - De afdeling Walche ren van de natuurvereniging KNNV houdt op dinsdagavond 12 december een lezing over de flo ra en fauna van Tenerife. De lezing wordt door Gerard Geuze gehouden vanaf 19.30 uur in het biologielokaal van de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren. Informatie: 0118 - 462 748. Watervogels - De vereniging van park- en sierwatervogels Avi- ornis houdt op maandag 11 december een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt verzorgd door W. Phaff, conservator bij het Zeeuws Biologisch Muse um. Er is een dialezing te zien over de flora en fauna van Zee land. Stadsbeheer - De commissie Stadsbeheer van de gemeente Middelburg komt op 12 decem ber bijeen. Op de agenda staat onder meer de herstructurering van de sportcomplexen in Mid delburg. De commissie zal zich beraden over het te hanteren dekkingspercentage, de bereke ningsgrondslagen en de daar mee verband houdende conse quenties voor de huur die de ver enigingen betalen. De vergade ring begint om 19.30 uur. Maatschappelijke zaken - De Middelburgse commissie voor Maatschappelijke Zaken houdt op donderdag 7 december een vergadering in de Raadszaal van het stadhuis. Op de agenda staat ondermeer de reorganisa tie en bezuinigingen van de GGD. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Ruimtelijke ordening - De Vlissingse commissie van advies voor ruimtelijke ordening en ver keer houdt vergadering op don derdag 7 december om 19.30 uur in het stadhuis. Op de agen da staan onder andere voorberei- dingsbesluiten voor de Wester- scheldemond en de Gravestraat. Werk van de stichting Thuiszorg Walcheren begint binnenkort een rouwverwerkingsgroep voor vrouwen vanaf vijftig jaar die hun partner zijn verloren. Maximaal twaalf deelneemsters komen in tien weken bijelkaar om te pra ten over het verlies en de moeite die het kost om alleen verder te gaan. Na de eerste vijf bijeen komsten vertrekt de groep naar de Volkshogeschool in Aarden burg. Daar concentreert de groep zich op de toekomst en wordt er gezocht naar een manier om een zinvol leven op te bouwen. De groep begint zodra er voldoende deelneemsters zijn. Informatie en aanmelding: Irma Burtner 0118 - 486 400. Rouwverwerking - De afde ling Algemeen Maatschappelijk Staatslot - In de periode van 20 oktober tot en met 17 novem ber zijn de volgende voorwerpen aangegeven bij de politie in Vliss ingen: een staatslot, een Rus sisch en een Hongaars paspoort, diverse sleutels, diverse brom fietsen en fietsen, een linker Nike Airschoen, een zwart porte- monneetje met inhoud, een Yorkshire terriër, twee jonge kat jes, een SOS-medaillon, een plastic tas met videobanden, een goudkleurige bril in een etui, een wollen kinderhandschoen, goud kleurige mouwophouders, een bruine stoffen centuur en een bruine documententas. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kan toortijd worden afgehaald op het politiebureau. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Borstprothese - In de periode van 24 tot en met 30 november zijn de volgende voorwerpen aangegeven bij de politie in Mid delburg: een zilveren leesbril, een dameshorloge met roestvrij stalen band, tien elastieke haar bandjes van diverse kleuren, een paar bruine handschoenen, een' huidkleurige borstprothese, een zwarte damesfiets, een zwarte herenfiets, een gele kinderporte monnee, een 5.25 inch diskette, een bundeltje kleurpotloden, diverse sleutels en een bruin/witte knuffelkoe. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kan toortijd worden afgehaald op het politiebureau. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Amnesty - Amnesty Interna tional staat op zaterdag 9 decem ber met de jaarlijkse december- kraam in de Middelburgse Lange Delft. In de kraam worden kerst en nieuwjaarskaarten en Amnes- ty-kaarsen verkocht. In de kraam wordt actie gevoerd voor de mensen van het Ogonivolk in Nigeria. Zij zijn gevangen geno men en lopen grote kans om de doodstraf te krijgen vanwege hun strijd voor de bescherming van het milieu in Ogoniland. Appels en peren - De korsteli- ge Suikerij, de dubbele Flip of de mooije Neeltje. Mooie namen van appels en peren uit vervlo gen tijden. Ter gelegenheid van het inplanten van een hoogstam- boomgaard in Grijpskerke is in Imkerij Poppendamme een ten toonstelling van vierhonderd appel- en honderdvijftig peren soorten ingericht. De stichting Landschapsverzorging Zeeland geeft voorlichting over het belang van de - met uitsterving bedreigde - hoogstamboom- gaard. De tentoonstelling is van 1 tot en met 23 december te bezichtigen op dinsdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. In dezelfde periode houdt Imkerij Poppendamme de Christmas Fair, waar diverse ambachtslie den in een sfeervolle omgeving iets van hun werk laten zien. Looncontrole - De Industrie- en Voedingsbond CNV biedt werknemers in de horeca de mogelijkheid om hun loon te laten controleren. Zowel leden als niet-leden kunnen tijdens looncontroles terecht. Als er iets - niet in orde blijkt te zijn helpt de bond leden verder. Deze loon controle wordt gehouden op dinsdag 12 december in het Zui derbaken in Middelburg. Inlich tingen: J.M. Bezemer 076 - 522 40 90. Computerapparatuur - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Protestants Christelijke Ouderen Bond gewest Zeeland in Middelburg een bijdrage toe gekend van vijfduizend gulden voor de aanschaf van computer apparatuur, een fax en een archiefkast. Per jaar keert het Juliana Welzijnfonds ongeveer 1100 bijdragen voor een bedrag van 22 miljoen gulden uit. Op de afdeling Welzijn van de meeste gemeenten ligt de folder 'Welk Welzijn'. Hierin staat welke bij dragen worden toegekend en welke organisaties hiervoor in aanmerking komen. Kerstidee - De Middelburgse wijkvereniging Zuid houdt op donderdag 7 december een spe ciale demonstratie-avond in het teken van kerst Op het program ma staan onder meer demon straties kerstkaarten en kerst stukjes maken. Deze avond begint om 19.30 uur in het Zui derbaken. Hongarije - De Hongarije-werk- groep van de gereformeerde gemeente in Oost-Souburg houdt, in samenwerking met de gereformeerde en hervormde kerken van Middelburg, een hulptransport naar de Roemeen se stad Tirgu Mures en het nabij gelegen dorp Kisgörgeny. Het hulptransport bestaat uit voed sel, kleding, winterschoenen, ziekenhuismaterialen, (zieken huisbedden, linnengoed, dekens, sanitair, speelgoed, hulpmiddelen voor gehandicap ten en schoolbenodigdheden. De goederen zijn bijelkaar gebracht door particulieren uit Middelburg. Op zaterdag 9 december wordt de vrachtwa gen geladen en in de loop van het weekend wordt de reis naar Roemenië begonnen. Voor een ander project, eveneens in Roe menië, zoekt de organisatie nog twee-, drie- of vierpits-gaskomf- oors. Inlichtingen: L.A. Adriaanse 0118-633 364. middag wordt in het Middelburg se Hotel Arneville gehouden. Informatie: C.H. Murre 0118 - 673 333. Beursopties - Voor mensen die meer willen weten over de werking van de beurs start er, onder auspiciën van de Neder landse Centrale Vereniging van Beleggingsstudieclubs een club die zich hierin verdiept. Informa tie: 0118-636 959. Decembermarkt - Wereld winkel Westkapelle en stichting Roos (die verkoopt ten bate van Unicef) houden op zaterdag 9 december een decembermarkt in het Hervormd Jeugdgebouw in Westkapelle. Naast genoem de organisatoren werken de diakoniën van de hervormde en gereformeerde kerk, het Rode Kruis, verkoop Israël produkten, Welfare, vereniging Vrienden van Poolse kankerpatiëntjes en het koor Exaudi. Tijdens deze dag wordt er zeep ingezameld voor het diakonaal project Kuru in Botswana. De december markt begint om 10 uur. Kinderbescherming - De Middelburgse kinderbescher ming houdt op vrijdag 8 decem ber om 15 uur een informatie middag over de kinderbescher ming. Doel van de bijeenkomst is de introductie van de nieuwe organisatie van de kinderbe scherming Naar aanleiding van de reorganisatie is ook een infor matieboekje uitgegeven. De Twee senioren- en twee juniorenteams van korfbalvereniging ONDO uit St. Laurens zijn door de Middelburgse sportzaak Erik Intersport in nieuwe shirts gestoken. Het eerste juniorenteam speelde en won al een kampioenswedstrijd in de nieuwe shirts. Achterste rij vlnr: Wilbert Walraven, Arno Veerhoek, Jeroen de Pagter, lan Mostert, Freek Mostert en trainer/coach Jaap Jan Rit- sema. Voorste rij vlnr: Karin Lukasse, Karin Lievense, Marieke Rooze, Suzan Wondergem en Everdina Kwekkeboom. I Elke dag van 2 tot 8 uur •GRATIS Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Baart. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: R. van Buiren. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Pannekoek (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: R.G. van derZwan (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: R.G. van der Zwan. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Glashouwer. MIDDELBURG" Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: M. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: Chr. Brakema, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 en 17 uur: B.J.W. Schelhaas. Hervormde Gemeente. Nieu we Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Engel se Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Ver- weij. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: N. Viss. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. E. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Jobse- Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeljegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: P. van den Breukel, 17 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: G. Warner (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 17 uur: G. Warner. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: J.F. Ezinga. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: D. van Boven, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: Q. v.d. Vrie. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. E. de Rond. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: M. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20. West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk Oude Markt. Zo. 10 uur: A.G. Baas. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaai enburg. Zo. 9.30 uur: P. Joosse. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: J. de Causmaecker. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. 2o 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W.N. de Grood. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweijer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kleij. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: C. Kleij (in de Herv. kerk), 17 uur: G. Penne kamp. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: De Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 7 december t/m wo. 13 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere. J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 639933 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hoge- weg 107, tel. 413459. zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. zon dag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhard straat 2. Arnemuiden, tel. 601308. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271 Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14. Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: D.G.M. Matthijs, Seis- weg 1, Middelburg, tel. 641376. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur) Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240, Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Faam | 1995 | | pagina 23