Reeks concerten in American De Piek herdenkt dood Frank Zappa Theaterconcert in Arsenaal Een boek om mee te spelen Ml Mozart in Middelburg 30 NOVEMBER T/M 6 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND In De Piek in Vlissingen wordt op 2 december een 'tribute to Frank Zappa' gehouden door de band Studio Tan. Het is dan bijna twee jaar gele den dat de wereldberoemde muzikant aan kan ker overleed. In het Vlissingse Arse naaltheater treedt vrij dag 1 december de band La Bande Des- sinée op. Dit theater concert begint om 20 uur. The Scabs bijten maandag 4 december de spits af van een reeks concerten in de Middelburgse hard- rock-tempel Bar Ame rican. De band vindt zijn wortels in het woelige punkjaar 1979 en speelt unplugged in de Zeeuwse hoofd stad. KINDERBOEKEN Woensdag 29 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Het zestien strijkers omvat tende Amati Ensemble speelt op woensdag 29 november een aantal werken van Mozart in de Middelburgse Concert zaal. Het Amati Ensemble werd in 1992 opgericht door violist Gil Sharon, primarius van het Sharon Quartet. Onder de solisten die sindsdien met het ensemble samenwerkten bevinden zich gerenommeer de namen als Jeremy Menu- hin, Boris Berman, Han de Vries en Jaap van Zweden. Het concert in Middelburg is geheel gewijd aan werken van Wolfgang Amadeus Mozart. Uitgevoerd worden diens Vioolconcerto nr.3 in G gr.t. KV 216 (solist Gil Sharon), de Symfonie nr. 29 in A gr.t. KV 201 en Eine kleine Nachtmusik KV 525. Studio Tan brengt zaterdag 2 december een eerbetoon aan de twee jaar geleden over leden Frank Zappa. Samen met Don van Vliet (beter bekend als Captain Beefheart) richtte Frank Zappa in 1964 The Mothers op. Later zou deze band The Mothers of Invention gaan heten. Na twee jaar brengt de band zijn eerste lp uit. Er volgen nog twee pla ten voordat Zappa in 1967 zijn eerste solo-album maakt. De band Studio Tan is genoemd naar een lp van Zap pa. Deze band, opgericht in 1989, speelde in eerste instan tie alleen nummers van hun idool. Tegenwoordig brengt de band ook eigen materiaal. Studio Tan speelde een paar keer in het voorprogramma van The Grandmothers, de voormalige begeleidingsband van Zappa. La Bande Dessinée is een nieu we band met oude bekenden als Fay Lovski, Louis Debij en Joost Belinfante. Er wordt - vrijwel geheel unplugged - op snaren, koper, ijzer, glas-, snaar- en vaatwerk gespeeld. Hun theaterconcert omvat eigen werk en oude liedjes. Hier en daar is nog de echo van The Magnificent Seven, de band waar Lovski en Belinfan te eerder furore mee maakten, te horen. La Bande Dessinée. Na deze Vlaamse band is het zondag 10 december Dave Gardner en de Outsiders die optreden (vanaf 16 uur), maan dag 11 december is Soundcir cus aan de beurt en dinsdag 12 december komen The Brandos naar Middelburg, die even eens unplugged optreden. De doordeweekse concerten beginnen om 21 uur. Voor de organisatie van deze reeks concerten tekent de Stichting Rock en Bluesconcerten Mid delburg. The Scabs onderscheiden zich door hun grote liefde voor het live-optreden. Op hun albums willen ze die sfeer heel graag overbrengen. Hoewel de band toen al meer dan een deceni- um professioneel aan muziek werkte kwam in 1993 het eer ste album dat de Belgen tevre den deed knikken. Dog Days are Over werd tevens de derde gouden plaat op rij. De bandle den noemen het hun 'meest volwassen en organisch album'. Vorig jaar vertrok gitarist Willy Willy. Muzikale mmeningsver- schillen waren de aanleiding tot de breuk. Na een reeks audities werd Tjenne Bergh- mans in The Scabs-gelederen opgenomen. Berghmans maakte onder meer naam bij Clouseau en Betty Goes Green. Na een jaar opsluiting in het repetitielokaal krijgt nieuw songmateriaal vorm en klassiekers worden opgera keld. Het resultaat ligt inmid dels in de platenzaak onder de titel Sunset over Wateland. Boeken zijn om (voor) te lezen. Maar steeds vaker merken we dat je soms meer met een boek kunt doen. Ze waren er al lang: panorama- boeken, kruip-door-sluip- door-boeken en vele andere vormen. Het huidige aanbod van dit soort boeken is groot. Enkele voorbeelden komen hier aan bod. Margreet Meuimeester Een boek? Je zou het beter een poppenhuis kunnen noe men, want als je Het huis van Muis van Lucy Cousins openslaat verschijnt er een complete driedimensionale keuken. En verder vind je in het huis nog de slaapkamer en de badkamer. Als een gor dijn 'hangt' voor het raam van de keuken een miniboekje: de dag van Muis. In dit boekje vind je allerlei opdrachten. Allereerst moet je Muis gaan zoeken in de badkamer want het is zeven uur, tijd om op te staan. Als je muis gevonden hebt ga je samen met haar alles zoeken, wat zij nodig heeft. Om te beginnen de pantoffels en tandenborstel, vervolgens haar kleren en ontbijt, en dan kun je samen met haar gaan spelen. Tot er om twaalf uur een boterham gemaakt moet worden. Zo gaat de hele dag door. Uitein delijk gaat Muis naar bed en Breng je Muis naar bed? Zoek haar Wil je Muis in bad doen? Zoek haar beer nachtjapon boek glaasje sap mag de lezer alle te voor schijn gehaalde attributen weer op de goede plaats terug brengen. Nog een boek met in een bij gevoegd prentenboekje het verhaal. Het boek is het over bekende Welterusten...Kleine Beer van Martin Waddell en Barbara Firth. Ook deze uitga ve is een driedimensionaal panorama. Je zit nu zelf in de grot van Beer. Grote en Kleine Beer kun je op de juiste plaats in het verhaal mee laten spe len. Samen kun je bijvoor beeld naar buiten gaan, omdat Kleine Beer binnen niet kan slapen. En als Kleine Beer in slaap gevallen is, breng je hem samen met Gro te Beer weer lekker naar zijn bed. Vormen is een boekje uit de serie Binnenpretjes. Dit deel tje laat, zoals de titel al zegt, een aantal vormen zien. Gemakkelijke vormen, zoals een cirkel en een driehoek, maar ook moeilijke als een cilinder en een kegel. Onder elke vorm (op elke bladzijde één), zit een schuifje waaraan je kunt trekken. En dan zie je een voorbeeld van de vorm: de cilinder wordt een blikje soep, ovaal wordt een blad, Kijk in de slaapkamer en in de bad kamer. Help Muis zoeken naar haar r,T liUrf pantoffels tandenborstel kam tandpasta de driehoek wordt een vlieger enz. En zo krijgt een begrip ook inhoud. Andere delen in deze serie zijn -.Kleuren, Tegenstellingen en Groeien. Op zoek naar Rups is een doorkijk-doorzoek-boek van Sarah Godwin en Louise Batchelor. In dit boek zoekt Muis haar vriendje Rups. Elke keer als hij denkt Rups gevon den te hebben blijkt er een ander dier achter het (echte) gat in de bladzijde te zitten. En als hij dan de moed opgeeft en hongerig zijn knapzak opent vindt hij iets heel verrassend. Klok kijken wordt een leuk spelletje met behulp van Zo te zien tijd van Lara Tan kei. De klok in het boek is duidelijk en kan door het kind zelf op de goede tijd gezet worden bij de activiteiten die op een bepaald gedeelte van de dag gedaan worden. Het gaat steeds om hele uren. Duidelij ke foto's geven daarnaast aan, wat er allemaal op dat gedeelte van de dag gebeurt. Het kind kan alles benoemen en er zelf het nodige bij ver zinnen. Dat is een vriend van Josie Firmin is een boek over vriendschap. Vrienden kun nen oud zijn, of jong, je kunt samen in bad zitten of op de bank, je kunt met vrienden lekker eten en samen afwas sen. Overal kun je vrienden maken. Door de verschillende bladzijden open te klappen vind je voorbeelden genoeg van wat vriendschap werke lijk kan betekenen. Tenslotte nog een tip met het oog op de komende feestda gen. De serie Ooggetuigen kwam al eerder in deze rubriek aan bod. De reeks bestaat uit een handdoek zeep groot aantal informatieve boeken over allerlei onder werpen. Van haaien tot schrift en van Azteken tot treinen. De boeken zijn voorzien van veel duidelijke foto's. Een flink aantal boeken uit deze serie wordt tot 31 december aange boden voor een speciale prijs. Ongetwijfeld goed nieuws voor de velen die al een aan tal boeken uit deze serie heb ben, maar ook voor diegenen, die er eens kennis mee willen maken. Het huis van Muis door Lucy Cousins, Leopold, Amsterdam, f34,90 Welterusten...Kleine Beer door Martin Waddell en Barbara Firth, Lemniscaat, Rotterdam, f25,00 Vormen uit de serie Bin nenpret, Zirkoon, Amster dam, f 14,50 Op zoek naar Rups door Sarah Godwin en Louise Batchelor, Sjaloom, Amsterdam, f22,50 De wereld op zak-start uit geverij Zwijsen, Tilburg, f20,75 per deel Zo te zien tijd door Lara Tankei, Zirkoon, Amster dam, f22,50 Dat is een vriend door Josie Firmin, Ploegsma, Amsterdam, f24,90 Ooggetuigen 25 delen van Holkema en Warendorf, Houten, f 12,50 per deel. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, por tretten en posters. Geopend na tel. afspraak 01182-3469. DOMBURG Lunch- en Tearoom Labruyè- re. Janna Maria de Feyter, olie verfschilderijen. Badpaviljoen, Dertien Duitse en Zwitserse kunstenaars, ten toonstelling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Stadskantoor, Adrie Koop man, foto's, Rob Louws, schil derijen (t/m 30 november). Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Elly den Engelse, ikonen. Galerie Van den Berge, diver se werken van tien kunstenaars, 'Work in Progress'. Galerie APZ Zeeland, Ronald Debbaut, schilderijen (t/m 30 november). Gezondheidscentrum De Pij lers, Adriaan Hamelink, foto's. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DIJ KE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG NEELTJEJANS OOSTKAPELLE DONDERDAG 30 NOVEMBER DONDERDAG 30 NOVEMBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Plattèl, 'Crazy like a fox', 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Jenny Arean Joost Prinsen, 'Tip top', 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Instant Composers Pool, 21 uur. VRIJDAG 7 DECEMBER Galerie 't Zeepaardje, Mauri ce en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pas tels. Eleanor Winters, Kalligrafie en Quilt collage. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks ge opend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, tel. 01180- 16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beel den. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, fotowerk en gebruiksaardewerk uit verre landen. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Beatrix Meinders- ma, olieverf. David Heijgelaar, gemengde technieken. Ge opend op werkdagen van 10-16 uur (vanaf 4 december). Zeeuws Museum, Boezem, Willem Buys, Piet Dieleman, Bert Frijns, Jan van Leeuwen, Bob Pingen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collectie hedendaagse kunst door Gert de Kok. Kinderboerderij De Klepper hoeve, expo over bomen (t/m 30 november). ABN/AMRO Bank, Markt 7, David Heijgelaar, scheepsmo dellen in gemengde technieken (t/m 2 december). De Vleeshal, Jimmie Durham, 'The center of the world'. Gemeente Middelburg, Stad huisstraat 2, 'Geld uit de belt', selectie bodemvondsten van het archeologisch onderzoek op het terrein aan de Kousteense dijk. Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Dominique Ampe, tekeningen. Middelburgs Koffiehuis, Ina van Veenendaal, bloemen, landschappen en portretten 'van aquarel tot aquapasto'. Zeeuwse Bibliotheek, Leen- dert van der Pool, tekeningen van restauratie Koepoort. Zeeuwse Bibliotheek, Jan Peter van Baurscheit de Jonge, architect. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Anneke Vigelius, Raku. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur en op afspraak tel. 613288. (vanaf 2 december). Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij hetTopshuis, Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Mieke van Til burg, aquarellententoonstelling 'Schelpen en andere zeedieren'. Zeeuws Biologisch Museum, Marjolein Bastin, Aquarellen tentoonstelling. Strandpaviljoen Neptunus, strandovergang Oranjezon, Wim Oranje, foto-expositie 'Natuur in Zeeland'. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Vera Vestzaktheater, Vlissingen; Teaterkollektief Malpertuis, 'Uit liefde voor Marie Sarlat', 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Orgelconcert Conservatorium studenten van Bram Beekman, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; La Bande Dessinée, 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Peter Faber, 'Vrolijke ver halen voor onderweg', 20 uur. De Piek, Vlissingen; Jamses sie, 21 uur. Jongerencentrum Trinnety, Kapelle; Blpf, 21.30 uur. ZATERDAG 2 DECEMBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Thomas Acda Paul de Mun- nik, 'Zwerf on', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Middelburgs Mannenkoor, 20 uur. Strandpaviljoen Piet Hein, Koudekerke; Champagne Charlie, 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De koning en de rest', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Cali gula', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Project Big Band, 20.30 uur. 't Beest, Goes; Dead Moon, 21.30 uur. De Piek, Vlissingen; Studio Tan, 'A tribute to Frank Zappa', 22 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Salala Oumou Sangare, 15 uur. De Prins van Oranje, Goes; Poppenkastvoorstelling, 'Wie is er bang voor Zwarte Piet', 15 uur. Kindertheater Assie, Mid delburg; Kinderen uit het cur susjaar 95/96, 'Sinterklaas... en de kado-kapers', 16 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; The Chippendales, 'A New Experience', 20 uur. MAANDAG 4 DECEMBER Bar American, Middelburg; The Scabs, 21 uur. DINSDAG 5 DECEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling door Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Het Haarlems Toneel, 'Rembrandt was mijn buur man', 20 uur. WOENSDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Earthfall Dance, 'I and I', 20.30 uur. Niederer, aquarellen. Geopend tijdens kantooruren. VEERE Grote Kerk, 'Kijk op krabbels', tentoonstelling (t/m 30 novem ber). VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). De Kleine Galerie, Kouden hoek 32, Karin Starmans. Ge opend ma. t/m vr. 14-17 uur. Arsenaaltheater, Ashot Safian, 'Schilderijen voor alle tijden'. Stedelijk Museum, Jo Maes, stadsgezichten. Notariskantoor Sauer en Oonk, Annemieke v.d. Woestij- ne, foto-expositie 'kleurrijk Tan zania'. Theo van Doesburgcentrum, Angèla Etoundi Essamba, foto tentoonstelling van de moderne Afrikaanse vrouw. Alexander Rodin, schilderijen. Restaurant De Gevangento ren, Cock Hazelager, keramiek. Galerie Hannelore Meijaard, Herman Brood, schilderijen (t/m 30 november). Geopend vr. t/m zo. 14-17 uur en op afspraak tel. 416933. Showroom Ahrend Kantoor inrichting, Kees Roovers en Eddy Quite, geopend tijdens kantooruren. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Yon Nicolas, Anneke Peereboom en Paula Evers, schilderijen. Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, Poca hontas' 20 uur. 't Beest Goes, 'Exotica' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carrington' 20 uur. VRIJDAG 7 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Operation Dumbo Drop' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 19 uur. 'Apollo 13' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Exotica', 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carrington' 20 uur. 'Clerks' 22.30 uur. ZATERDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Nine Months' 14 uur. 'The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Operation Dumbo Drop' 14 en 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 19 uur. 'Apollo 13' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Clerks' 20 uur. 'Carring ton' 22.30 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Nine Months' 14 uur. 'The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Operation Dumbo Drop' 14 en 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 19 uur. 'Apollo 13' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carrington' 20 uur. MAANDAG 4 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Fanfa re' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Gone with the wind' 20 uur. DINSDAG 5 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Babe' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Clerks' 20 uur. WOENSDAG 6 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Santa Clause' 14 uur. 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Operation Dumbo Drop' 14 uur. 'The Santa Clause' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Carrington' 20 uur. VRIJDAG 7 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse versie) 19 uur. ZATERDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse versie) 14 en 19 uur. ZONDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse versie) 14 en 19 uur. WOENSDAG 6 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse versie) 14 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 9