mum. «a«iaaiMBia Unicef Londen, snel en voordelig per shuttle Sint uit de kleren MüHl Kerstconcert in Koorkerk Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG ZONDAG MAANDAG VRIJDAG ZATERDAG DINSDAG WOENSDAG LEZERS SCHRIJVEN Allerlei Gevonden Sinterklaas Als Lezersreis kozen uw krant en Carlier voor de populaire be stemming Londen. Maar liefst zes weken lang kunt u elke don derdag vlug en voor delig naar de Britse hoofdstad. REIS VAN DE MAAND Lezingen Sinterklaas heeft besloten maatregelen te nemen tegen zijn steeds dikker wordende buik. Adviseurs menen dat zijn omvang groter en groter wordt en dringen aan op meer beweging. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 29 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Snorkeltocht - Het Duikteam Zeeland houdt op 1 januari 1996 haar traditionele nieuwjaarssnor- keltocht in de Westerschelde. De duikers die aan deze tocht meedoen gaan op een originele manier gekleed. De aanmelding begint om 12.15 uur in de kleed- accomodatie aan de Boulevard Èvertsen in Vlissingen. De start van de nieuwjaarssnorkeltocht is dan om 14 uur. Voor de meest originele duikers zijn prijzen beschikbaar. nastiek voor tien tot zeventienja rigen worden dit jaar op zaterdag 9 december in sportpunt Zee land (Goes) gehouden. Vanuit het hele land meten teams zich met elkaar. De organisatie is in handen van sportvereniging OKK in Goes, die na afloop van de wedstrijd een demonstratie tur nen, gymnastiek en jazz/aero bics. Informatie: 0118 - 228 457. Scheidsrechters - De scheids- rechtersvereniging COVS afde ling Walcheren houdt op zondag 7 januari een nieuwjaarscross. De afstanden van deze cross bedragen 7.800 en 4.000 meter en starten om 11 uur bij de Kano vijver in Vlissingen. Inschrijving is mogelijk vanaf 10.15 uur. De COVS-cross is toegankelijk voor iedereen. Paardensport - Tijdens de Indoor Zeeland in de Veilinghal len in Goes vindt op 28 decem ber een uniek evenement plaats. Voor de eerste keer in Zeeland wordt er dan een Promotiedag Paardensport gehouden voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke handicap gehou den. Er zijn een aantal demon straties te zien, zoals voltigeren en aangespannen rijden. Verder zijn er divere informatiestands aanwezig en wordt er een workshop gehouden voor (para-) medici. De Promotiedag Paar densport begint om 10 uur. Gymnastiek - De bondskam- pioenschappen ritmische gym- Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, piraten- schatzoeken, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. SCC Het Bolwerk Vlissingen, Buurtcomité Bossenburch, openbare vergadering, 19 u. Stadhuis Vlissingen, gemeenteraadsvergadering, 19.30 u. Breeweg 100 Middelburg, Soefi Beweging Nederland - Centrum Middelburg, uni versele eredienst, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor 25-plussers, 20.30 u. Café De Goede Verwachting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Soefi Beweging Nederland, open bare lezing, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, lezing door A.P. Goudoever, 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelltjes onder begelei ding, 14.30 u. Scholenge meenschap Scheldemond Vlissingen, modelspoor ruil beurs, 10 u. Café De Smid se 's Gravenpolder, wandel comité 'Kasporgo', jaarlijkse Sint Nicolaastocht, 13.15 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames sauna-avond, 18 u. Octo pus Club Hof Domburg, trek poppetjes maken, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfestijn, 14 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal 13.30 u. Ontmoetingscentrum Dau wendaele Middelburg, Akti viteitencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Octopus Club Hof Dom burg, klieder kladderfes- tijn, 10 u. Zwemparadijs De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding, 14.30 u. Octopus Club Hof Domburg, teken filmfestival 14 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Wel- zijnscentrum Vlissingen, Wandelsportvereniging Wil len is Kunnen, wandelmor gen voor 50-plussers, 9 u. In De Faam/De Vlissinger van 22 november jl. las ik in het artikel over de Unicef-winkel Vlissingen de opmerking in dat de afdeling Walcheren ook en winkeltje exploiteert in Oostkapelle, waar tweede hands kleding wordt verkocht. Deze opmerking is onjuist, ik vermoed dat u bedoelt in Westkapelle. Daar is wel zo'n winkeltje van Unicef. Bij deze wil ik aandacht vragen voor de verkoop van tweede hands kleding in Oostkapelle (die er dus wel degelijk is) in de winkel van de stichting Woord Daad. In het pand Dorpsstraat 25 is al een tiental jaren een winkel van Woord Daad, waar naast tweede hands kleding ook andere arti kelen worden verkocht (onder andere rommelmarktspulletjes en nieuwe artikelen van de stichting). De opbrengst is altijd voor ontwikkelingspro jecten. Momenteel zijn de opbrengsten bestemd voor de bouw van een school in Haïti. J. van Keulen Lantsheerstraat 19 Oostkapelle Het Middelburgs Kamerkoor geeft op 16 december een kerst concert in de Middelburgse Koorkerk. Dit concert begint dan om 20 uur. Voor de pauze zingt het Middelburgs Kamerkoor, onder leiding van Jan Schuurmans, Engelse Renaissance-muziek. Na de pauze voert het koor 'Die Weihnachtsgeschichte' van H. Distier uit. Dit muziekstuk vertelt het verhaal van de geboorte van Jezus, van de aankondiging door de profeet Jesaja tot de lofzang van Simeon. Opvallend in dit stuk is de - bekende - koraal Es ist ein Ros entsp- rungen, die steeds in een iets andere zetting terugkeert. en diverse fietsen. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kan toortijden afgehaald worden bij het politiebureau in Middelburg. De voorwerpen worden maxi maal drie maanden bewaard. St. Nicolaascross - Atletiek vereniging Dynamo ';70 houdt dit jaar voor de 33e keer haar jaar lijkse Sint Nicolaascross. De wedstrijd, die meetelt voor de Zeeuwse crosscomopetitie, begint met de afstanden voor pupillen en junioren om 10.30 uur. Vanaf 12.50 lopen de A-juni oren, senioren en veteranen. Als afsluiting start om 15.25 uur een prestatieloop over maximaal vier ronden van 2500 meter. Kleed gelegenheid en secretariaat is in het Zeeuws Biologisch Museum tussen Domburg en Oostkapel le. Dipsaus - In de periode van 11 tot en met 17 november zijn de volgende voorwerpen aangege ven bij de politie in Middelburg: een zwarte opvouwbare paraplu, een rode wollen muts, een videoband met een speelfilm, drie flesjes parfum, diverse sleu tels, divers speelgoed, een zilve ren dameshorloge met zwart bandje, een blauwe oorclip, een zakje dipsaus, een zakje kruiden mix, een strip kauwtabletten, een VSB-bankpas, een zwarte portemonnee, twee jonge katjes Collecte - De collecte 'Geef 's voor diabetes', die van 12 tot en met 18 november werd gehou den in Serooskerke, heeft f 1.030,35 opgebracht. Het cam pagne-thema was diabetes en hart- en vaatziekten. Met de opbrengst financiert het Diabe tes Fonds Nederland weten schappelijk onderzoek rond sui kerziekte en complicaties. Liggeld - Het bestuur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen heft in 1996 een lig geldregeling voor openbare aan legplaatsen in het Grevelingen- meer. Vaste ligplaatshouders in de jachthavens van de Grevelin gen komen als vaste gebruikers in aanmerking voor een seizoen kaart met korting. De regeling is gebaseerd op het profijtbeginsel. Alleen degenen die gebruik maken van de voorziening, hoe ven te betalen. De bestaande drie-dagen-regeling op basis van de Algemene Verordening voor de Grevelingen blijft gehand haafd. De liggeldregeling staat hier los van. Jeugdproblematiek - Onder de titel 'Databank preventie voor jeugdigen Vlaanderen/Zuidne derland' is sinds kort een geauto matiseerd gegevensbestand in het leven geroepen. Het ver schaft de gebruikers toegang tot een uitgebreide verzameling van projecten en activiteiten op het gebied van preventie van jeugd problematiek. De databank is bij uitstek geschikt om te voorko men dat instellingen in de jeugd- sector steeds opnieuw het wiel moeten uitvinden. Ze kunnen nu profiteren van gebundelde ken nis en ervaring. Deze bestaat momenteel uit driehonderd pro jecten uit Nederland en evenzo veel uit Vlaanderen. De verzame ling wordt steeds up-to-date gehouden. Vanuit Nederland is de databank toegankelijke via de stichting Symbiose in Roermond (0475 - 340 000)/ Om Zeeland fungeert het provinciaal samen werkingsverband jeugdhulpver lening als contactpunt. Veerverbinding - De dubbel dekker Prins Willem Alexander komt op vrijdag 1 december weer in de vaart op de veerver binding Kruiningen-Perkpolder. Vanaf dat moment wordt de lijn weer onderhouden met de Wil lem Alexander en de Prinses Christina. De dubbeldekker Julia na wordt dan weer ingezet op de lijn Vlissingen-Breskens. Tot vrij dag 8 december is deze daar samen met de Koningin Beatrix beschikbaar. De dubbeldekker Beatrix gaat op die dag uit de vaart om een reparatie te onder gaan. Tijdens deze reparatiepe riode wordt de enkeldekker Prin ses Margriet als tweede veer boot op de lijn Vlissingen-Bres kens ingezet. Kerstkaarten - In het Activitei tencentrum Vlissingen voor uit keringsgerechtigden worden op woensdag 6 december kerst kaarten gemaakt met behulp van technieken als zandschilderen, sjabloneren, theezakjes vouwen en borduren. Deze workshop is tussen 9.30 en 11.30 uur voor iedereen toegankelijk en wordt herhaald op 13 december. Studiefinanciering - Het jon geren advies- en informatiebu reau (JAIB) besteedt in de maan den november en december extra aandacht aan het thema studiefinanciering. Voor vragen als: 'hoe zit het nou met de ov- jaarkaart, hoe kun je je studie schuld beperken, wat doe je als je het niet eens bent met een bepaalde beslissing en hoe pak je dat aan', kun je terecht bij het JAIB, dat van maandag tot en met vrijdag an 11 tot 17 uur is geopend in de Hoogstraat 5 in Middelburg. Londen is altijd al een bezoek meer dan waard en de komen de tijd komt die typisch Engel se kerstsfeer daar nog bij: Stra ten vol immense kerstbomen, versieringen over de volle breedte van de straat en een gezellige inkoop-drukte. Ver geet vooral Oxford Street en het fameuze Harrods niet! Dit jaar kozen wij voor vervoer per shuttle, de trein van Calais naar Folkestone is een beleve nis op zich. Vroeg weg uit Zee land en vanaf Calais in zo'n 35 treinminuten naar Engeland. Wie dat wil kan - eenmaal in Londen - deelnemen aan de niette lange stadsrondrit langs bijvoorbeeld de Tower, St. Paul's Cathedral, Piccadilly Circus en Buckingham Palace. Omdat we al vroeg in London zijn heeft u dan's middags nog volop winkeltijd. Natuurlijk kunt u ook direkt na Reisdata: Donderdag 30 november 1995 Donderdag 7 december 1995 Donderdag 14 december 1995 Prijzen voor lezers van de Faam/Vlissinger: 77,50 p.p. incl. 1 x koffie/cake in de touringcar. Het verkorte opstapschema voor deze reis is: Krabbendijke - Koophandel 04.25 Kruiningen - Zeeuwsche Paerel 04.30 Kapelle - Caisson 04.35 Kloetinge - Shell station 04.40 Goes - NS Station 04.50 Lewedorp - Pompstation v.d. Dries 05.00 Middelburg - NS Station 05.15 Souburg - Bushalte Brug 05.25 Vlissingen - NS Station 05.35 aankomst in het centrum van Londen al uitstappen. Beleef de reis per shuttle en beleef Londen dit jaar inclusief een kopje koffie met een plakje cake in de touringcar. Boek snel bij Wolf's Reizen/ Carlier in Middelburg (Graven straat 4 telefoon 0118-639839) of Goes (Opril Grote Markt 2, telefoon 0113-220280) of Wolf's Reizen (Walstraat 41 - Vlissingen telefoon 0118- 418715). Middelburg en Goes zijn ge opend van maandag t/m vrij dag van 09.30 - 17.30, op de koopavond van 19.00-21.00 en op zaterdag van 10.00-13.00. (Vlissingen op zaterdag tot 16.00). U kunt natuurlijk ook boeken bij Carlier Tours Mid delburg, Elektraweg 9, 4338 PK Middelburg, telefoon 0118- 615015). Elke reis wordt onder voorbehoud van voldoende deelname uitgevoerd. Weekmarkt Vlissingen - Met een spectaculaire binnen komst opent Sinterklaas, met aan zijn zijde vijf Pieten, op vrij dag 1 december de feestmarkt in Vlissingen. De dan in Spaanse kleuren verpakte weekmarkt heeft een aantal attracties op het programma staan. Voor iedere bezoeker is er een kopje koffie of warme chocolademelk. Verder worden er door twee in Spaanse kleding gestoken koks paella en tortilla's geserveerd. Als Sinter klaas-special kunnen kinderen uit Vlissingen en omstreken hun schoen zetten op de weekmarkt. Indicatiestelling - VMC Zee land houdt op maandag 4 december in de Zeeuwse Biblio theek een tweede symposium over de toekomst van de indica tiestelling in Zeeland. De opkomst bij het eerste symposi um was zo groot dat een aantal mensen moest worden teleurge steld. Op basis van een discus sienota van VMC Zeeland wordt gesproken over elementen als de onafhankelijke totstandko ming van een indicatie, samen hang in het zorgaanbod en een rechtvaardige verdeling van die zorg. Inleiders zijn J.J.A. Franse (VMC Zeeland) en P.J. Bolder man namens de provincie. Op nota en inleidingen wordt gere ageerd door J.M. Koens (prov. consulente federatie van ouder verenigingen), J.G.A. van Hoek (adj.dir. OZ zorgverzekeringen) en F. Bordui (directeur cluster verpleeghuis- en ouderenzorg Oosterschelde). Dagvoorzitter is M.R.A. Luijpen, directeur van VMC Zeeland. Informatie: J. Franse 0118-682 500. Op maandagavond 4 decem ber start de Sint met zijn eerste les bij Thalatta Aerobics in de gymnastiekzaal in Vrouwen polder. Op aandringen van zijn Spaanse adviseurs ontdoet hij zich van zijn kledij om zich te hullen in gepaste aerobicskle- ding. Maar of Sint ooit het figuur van een Chippendale zal krijgen is zeer de vraag. In verband met de deelname van de goedheiligman zijn uit sluitend vrouwelijke deelne mers van boven de veertien jaar welkom tijdens deze les. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 30 november t/m wo. 6 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Heij, 15 uur: G. Mulder. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: L.J. Lingen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. DOMBURG Hervormde. Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: E.V.E. Wijnands. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. van Veen (in de Herv. Kerk), 15.30 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Veen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: A.E. de Bruijn (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE ren 75. Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: G.F. Overweg. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk Zo. 9.30 en 17 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. P. de Raad. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: J. Pip- pel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dienst in Doopgezinde Gemeente. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: dienst in Doopgezinde Gemeente. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse. Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 uur: E.V.E. Wijnands, 10.30 uur: A. Schouwenaar (in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 uur: E.V.E. Wijnands, 10.30 uur: A. Schouwenaar. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 17 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Sinke. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: C. Rezelman (dienst 'kleine kerken Middelburg'). Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: Chr. Brakema, 19 uur: W. Koster. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bono (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: L. Wüllschle- ger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk. Zo. 10 uur: dienst in Doopgezinde Gemeente. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande- Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip. 17 uur: G.P.R. Pennekamp. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Bruin. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: H. Koetsveld. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: C.J. Kleij. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.W. Riepma, 17 uur: J. Koster. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: J.S. Koops. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom1, Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. P. de Raad. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo.: geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: O. Elseman. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J.N. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1 Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: Q. v.d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Geref. Kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: J.H Kip. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Braanker. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: A. Bijl. Do. 30 november t/m wo. 6 december Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- la nder, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Lan- geviele47, Middelburg, tel. 612882. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 en 19.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A. de Snoo. HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: S.A van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. zondag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.A.M. van Pelt- Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. zondag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 479791. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55. Oost-Souburg, tel. 461630. zondag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeelandgehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820. ,\s\\

de Faam | 1995 | | pagina 23