Werk Van Baurscheit getoond Zeeuwse Popdagen Nieuw team in bedrijfs- competitie tennis ■B 23 NOVEMBER T/M 29 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND In de Zeeuwse Bibliotheek wordt tussen vrijdag 24 november en zaterdag 6 januari werk getoond van de architect Jan Peter Baurscheit de Jonge (1699-1768). Kortgeleden werd dezelf de expositie in het Vlaamse Lier getoond. Daar bouwde Van Baurscheit onder meer het stad huis. Ook op Walcheren is deze bouwmeester actief geweest. Het Liers Genootschap stelde de expositie samen. Zeeuwse Pop prijzen 1995 GEHOORD Woensdag 22 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 Behalve foto's worden ook ori ginele nog nooit eerder gepu bliceerde architectuurtekenin gen getoond. Het Liers genoot schap streefde bij de samen stelling er naar om een zo compleet mogelijk overzicht samen te stellen. Overigens was dat een hele klus; Van Baurscheit de Jonge wordt gezien als één van de meest produktieve architecten in de achttiende eeuw. Dankzij de chronologische opstelling kan de bezoeker - aldus de Zeeuwse Bibliotheek - de evolutie van de architectuur van 1730 tot kort voor zijn dood op de voet volgen. Bovendien zijn er documenten en tekeningen die hem als beeldhouwer en architect illus treren. Ook de samenwerking met zijn vader, Jan Peter van Baurscheit de Oude (1669- 1728) wordt getoond. Tot de vroegste werken van Van Baurscheit de Jonge behoort een aantal patriciërs huizen en buitenplaatsen die omstreeks 1730 op Walcheren werden gebouwd. Het bekend ste is het Van de Perrehuis in Middelburg waar tot voor kort de rechtbank was onderge bracht. De soberheid van dat gebouw lijkt de nieuwe rich ting van het neo-claccicisme aan te kondigen. Andere zichtbare voorbeelden zijn de Koepoort in Middel burg, Der BoeGe in Koudcker- ke en de gevel van het Beel denhuis aan de Hendrikstraat in Vlissingen. Verdwenen zijn Huis van den Brande in Mid delburg (voormalige Provin ciale Bibliotheek van Zeeland) dat in 1940 bij de bombarde menten werd verwoest en het in 1985 gesloopte Van Dis- hoeckhuis. In de vorige eeuw verdween het buitenhuis Sint Jan ten Heere in Domburg. Ook in Den Haag is Van Baur scheit actief geweest. Hij werk te daar onder meer mee aan de voorgevel van Huis Huguetan aan de Lange Voor hout, tot enkele jaren geleden de Koninklijke Bibliotheek. Tot voor kort werd veronder steld dat Van Baurscheit een tijdje heeft gewoond op Wal cheren. Recent onderzoek heeft aangetoond dat dat onjuist was. In dezelfde tijd was hij namelijk zeer actief in Antwerpen en omgeving. Bekende ontwerpen zijn het huis Fraula op de Wapper in Antwerpen, het kasteel 's Gra venwezel en het stadhuis van Lier. Bij de tentoonstelling is een monografie verschenen van de architect. Die publicatie van de hand van dr. Frans Bau- douin is het vierde jaarboek van het Liers Genootschap. Baudouin heeft getracht met grote nauwkeurigheid te werk te gaan bij de samenstelling. V.l.n.r.: Wibetty Jansen, Els Bus, Coby van Belzen, Ina Oreel, Jannie Snijder, Irene Kint en Mieneke Hoogerwerf. Op de scheidsrechterstoel zit sponsor John de Korte. In de be'drijfscompetitie tennis in het Racketcentrum in Vlissin gen heeft een nieuw team haar intrede gedaan. Het kersverse team bestaat uit zeven dames en wordt gesponsord door John de Korte, eigenaar van John's Mannenmode. Het Middelburgse transportbedrijf C. Vader en zn. heeft de pupil len van Middelburg E1 voorzien van nieuwe shirts en materialen. Op de foto: Achterste rij vlnr: C. Vader, C.G. Vader. Spelers: Ben nie de Looff, Sjoerd Huis in 't Veld, Dave Verkaart, Leon Josias- se, Albert Koops, Danny Vader, trainer/coach Hans Koole. Lei ders zijn Willem Hammersma, Ron Verkaart. Voorste rij vlnr: Dennis Vader, Victor Baars, Jeroen Vader, Eddy de Looff en Pie- ter Hamersma. De Koepoort, één van de ontwerpen van Van Baurscheit. Van Baurscheit is geweest. Boudain opent vrijdag om 15 uur de tentoonstelling. Hij ver- De auteur heeft geen bewijzen er voor kunnen vinden dat Baron Chassé het werk van zorgt bij de opening een inlei ding over de Antwerpse archi tect. De stichting Popmuziek Zee land reikt in de laatste week van 1995 de Zeeuwse Popprij zen uit. Wie nog een gooi wil doen naar één van de prijzen, kan nog tot 1 december een demo of cd inleveren bij voor noemde stichting. Die moet dan wel in 1995 zijn uitgeko men. Er worden prijzen uitgereikt in de categoriën beste band, bes te cd-produktie, beste demo en de prijs van het Zeeuwse pop publiek. Voor deze laatste prijs bestaat samenwerking met een aantal radiostations uit de regio. De Zeeuwse Popprijzen zijn bedoeld als steuntje in de rug voor popmuziek in Zeeland, die het vaak zonder publiciteit moet stellen. Het zijn drukke tijden aan het Zeeuwse muziekfront. De strijd om de 'belofte' was nauwelijks gestreden of jon gerencentrum Midgard kwam het afgelopen week einde alweer met de Zeeuw se Popdagen. Twee avonden popmuziek waarbij duidelijk werd gekozen voor bepaalde thema's. Marcel de Dreu Zo stond de vrijdagavond volledig in het teken van de Hardcore, een muzieksoort die zich kenmerkt door bovenmatige snelheden en een portie gierend gitaarge- weld. En dat deze 'under ground stroming' bij een groot, vooral jong, publiek geliefd is bleek al vroeg op de avond. Reeds om acht uur had een flinke menigte zich verza meld op de zolder van Mid gard voor het optreden van Uppercut, géén onbekende in de regionale scene. Met hun muziek, een mengeling van razendsnelle noise, afge wisseld met langzamere, stu wende stukken met overi gens prima samenzang, kre gen zij de boel al snel in beweging. Het meest deden zij me nog denken aan Mucky Pup of de Suicidal Tenden cies. Zo'n half uurtje hakten Jeroen, Patrick en Robin er lustig op los, terwijl Michiel de longen uit z'n lijf schreeuwde. Ook buiten de provinciegrens kunnen deze boys best nog wel eens pot ten gaan breken. Even over negen was het tijd voor Scaloway, een band die uit een compleet ander vaat je tapte. Progressieve metal is misschien nog wel de bes te omschrijving. Het gebruik van synthesizers zorgt ervoor dat de muziek vrij sfeervol klinkt. Nergens vliegt de band uit de bocht, iets dat door het enorm hoge tempo de heren van Uppercut soms wel over kwam, maar Scaloway klinkt eerder beheerst. Een flink aantal tempowisselingen zorgde dat het in ieder geval spannend bleef. Jammer was alleen dat zanger Addie weinig aan het geheel toe kon voegen, de oorzaak hier van zal echter bij de geluids techniek hebben gelegen. Hoewel, de zolder van Mid gard is nu eenmaal totaal ongeschikt voor het beoefe nen van popmuziek en zelfs de beste geluidsman zal zich hierbij neer moeten leggen. DM maakte het trio Zeeuwse bands rond de klok van elf compleet. Tegen die tijd barste het gebouw overigens al bijna uit de voegen. Mid gard was zo vol dat er nie mand meer bij kon, wat trou wens al snel het geval is. Nóg een reden waarom deze zaal voor het aanbieden van pop muziek ongeschikt is. DM trok zich hier echter niets van aan. Met hun compromisloze hardcore-punk bestookten zij de zaal, waardoor de tempe ratuur flink opliep. DM kent geen middenweg, hun muziek pakt je, of het doet je niets. Het gaat altijd in de hoogste versnelling recht vooruit. De liefhebbers ver maakten zich zienderogen opperbest en dansten lustig de pogo. De zaterdagavond stond in het teken van electronische house en rap, een andere stroming die in de under- ground-scene uitermate po pulair is. De Popdagen zijn ook dit jaar dus weer zeer geslaagd, hoewel het voor de Zeeuwse popmuziek een goede zaak zou zijn dat Mid gard snel over een geschikte accommodatie zal kunnen beschikken. Misschien vol gend jaar? De zanger van Uppercut schreeuwt de longen uit z'n lijf tijdens de Zeeuwse Pop dagen in Midgard. FOTO: ANDA VAN RIET. ARNEMUIDEN Atelier Ludmiia Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, portret ten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Lunch- en Tearoom Labruyère, Janna Maria de Feyter, olieverf schilderijen. Badpaviljoen, Dertien Duitse en Zwitserse kunstenaars, tentoon stelling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Serviceflat 'De Horst, Jenny Flikweert, aquarellen en olieverf schilderijen, Berry v.d. Haan, foto's. Stadskantoor, Adrie Koopman, foto's, Rob Louws, schilderijen. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Elly den Engelse, iko- nen. Galerie Van den Berge, Peter Terhorst, 'Een losse gedachte', 'Momentopname', een selectie van werken van diverse kunste naars (t/m 25 november). Stichting PZZ, medewerkers van de activiteitendienst, diverse werken van onder andere hout, keramiek, poppen en tekeningen. Galerie APZ Zeeland, Ronald Debbaut, schilderijen. Gezondheidscentrum De Pij lers, Adriaan Hamelink, foto's. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en por tretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. kattendIjke Galerie llona, llona Schmit, nai ve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aqua rellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 01180- 29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, fotowerk en gebruiksaardewerk uit verre lan den. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, dinsdagmiddagcur sisten van het MIKV, landschap pen, stillevens en dieren in pastel, aquarel en olieverf. Geopend op werkdagen van 10-16 uur. Van de Perrehuis, Hofplein 8, diverse kunstenaars, 'Zeeuwse reportage, ter plekke gemaakt' (t/m 26 november). Zeeuws Museum, Boezem, Wil lem Buys, Piet Dieleman, Bert Frijns, Jan van Leeuwen, Bob Pin gen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collectie hedendaagse kunst door Gert de Kok. Kinderboerderij De Klepper hoeve, expo over bomen. ABN/AMRO Bank, Markt 7, David Heijgelaar, scheepsmodel len in gemengde technieken. De Vleeshal, Jimmie Durham, 'The center of the world". Gemeente Middelburg, Stad huisstraat 2, 'Geld uit de belt', selectie bodemvondsten van het archeologisch onderzoek op het terrein aan de Kousteensedijk. Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Paul Walboom, installa ties, Marian Zult, etsen (t/m 25 november). Dominique Ampe, tekeningen (vanaf 25 november). Middelburgs Koffiehuis, Ina van Veenendaal, bloemen, land schappen en portretten 'van aqua rel tot aquapasto'. Rabobank, Lange Geere 3, Ingrid Gillissen, beelhouwwerk, Antonio Jobse, foto's. Zeeuwse Bibliotheek, Leendert van der Pool, tekeningen van res tauratie Koepoort (vanaf 24 november). Zeeuwse Bibliotheek, Jan Peter van Baurscheit de Jonge, architect (vanaf 24 november). NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framew ork Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Mieke van Til burg, aquarellententoonstelling 'Schelpen en andere zeedieren'. Zeeuws Biologisch Museum, Marjolein Bastin, Aquarellenten toonstelling. Strandpaviljoen Neptunus, strandovergang Oranjezon, Wim Oranje, foto-expositie 'Natuur in Zeeland'. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Vie ver, Dongestraat 1, Vera Niede- rer, aquarellen. Geopend tijdens kantooruren. Watertoren, Sander Haccou en André Geertse, 'De Blauwdruk' (t/m 26 november). Watertoren, Narcisse Tordoir, DONDERDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg, Middel burg; Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp, 'De moed der wanhoop', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Marijke Boon en Harry Piekema, 'Vogelkijken voor beginners', 20 uur. VRIJDAG 24 NOVEMBER Concertzaal, Middelburg; The Glory of Gospel, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Lou Landré, 'Gezelschap', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; De Jazzpolitie, 20 uur. Heer Hendrikhuis, 's-Heer Hendrikskinderen; Toneelver eniging Heer Hendrik, 'De erfenis jagers', 20 uur. Waalse Kerk, Middelburg; Kat- hinka Minzinga (mezzo-sopraan) en Norbert Bartelsman (orgel), 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Slagerij van Kampen, 'Spit in the storm', 20.30 uur. 't Beest, Goes; Kruis van Bour- gondië en Ensemble Contraint, 'Ik heb een tong', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Slagwerkensemble Mark Pekarsky, 20.30 uur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Concertzaal, Middelburg; Ves Friends, 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Het Zuidelijk Toneel, 'De cenci', 20 uur. Heer Hendrikhuis, 's-Heer Hendrikskinderen; Toneelver eniging Heer Hendrik, 'De erfenis jagers', 20 uur. De Prins van Oranje, Goes; Berdien Stenberg en orkest, 'In het spoor van de Oriënt Express', 20 uur. Hotel Arneville, Middelburg; Charlestown Jazzband, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Aquarius Ensemble, 20,30 uur. Stichting Mae-Uku, Oost-Sou burg; Point Of No Return, voor programma: Jalousy, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Caligula', 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Charivari, 21 uur. 't Beest, Goes; The Cathering Celestial Seasons, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Surinam Music Party, 22 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER' Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Caligula', 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Soesja Citroen Band, 15.30 uur. Koorkerk, Middelburg; Schola Cantorum Tilburgensis, 16 uur. Kindertheater Assie, Middel burg; Kinderen uit het cursusjaar 95/96 spelen 'Sinterklaas.... en de kado-kapers, 16 uur. Schuttershofcafé, Middel burg; Grandpa Nick Sessieband met soulzangeres Mary-Lou, 17 uur. DINSDAG 28 NOVEMBER Grote Kerk, Goes; Carilloncon cert Sjoerd Tamminga, 13.30- 14.30 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER De Prins van Oranje, Goes; Jeans 5, 'The party', 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Hans Teeuwen, 'Met een breijerdeck', 20 uur. Concertzaal, Middelburg; Het Amati Ensemble, 20 uur. 'Zeeuwse Reportage, ter plekke gemaakt'. Geopend wo. t/m zo. 12-17 uur (t/m 26 november). VEERE Grote Kerk, 'Kijk op krabbels', tentoonstelling. VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insek- ten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissel- lijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantie land). De Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Geopend ma. t/m vr. 14-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Projekt (L censüra onder zoek), voorstelling mail-art-projekt (t/m 26 november). Arsenaaltheater, Ashot Safian, 'Schilderijen voor alle tijden'. Stedelijk Museum, Jo Maes, stadsgezichten. Notariskantoor Sauer en Oonk, Annemieke v.d. Woestijne, foto-expositie 'kleurrijk Tanzania'. Theo van Doesburgcentrum, Angela Etoundi Essamba, fototen toonstelling van de moderne Afri kaanse vrouw. Restaurant De Gevangento ren, Cock Hazelager, keramiek. Galerie Hannelore Meijaard, Herman Brood, schilderijen. Geo pend vr. t/m zo. 14-17 uur en op afspraak tel. 416933. Showroom Ahrend Kantoorin richting, Kees Roovers en Eddy Quite, geopend tijdens kantooru ren. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Yon Nicolas, Anneke Peere boom en Paula Evers, schilderijen. DONDERDAG 23 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 20 uur. 't Beest Goes, 'Window to Paris' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Madness of King George' 20 uur. VRIJDAG 24 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Nine Months' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 19 uur. 'Waterworld' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Window to Paris', 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Madness of King George' 20 uur. 'Living in obli vion' 22.30 uur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 14 uur. 'Nine Months' 19 uur 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 19 uur. 'Water world' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Living in oblivion' 20 uur. 'The Madness of King George' 22.30 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Seven' 19 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'The Net' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 14 uur. 'Nine Months' 19 uur. 'Species' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 19 uur. 'Water world' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Madness of King George' 20 uur. MAANDAG 27 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Mon Oncle' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Top Hat' 20 uur. DINSDAG 28 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Living in oblivion' 20 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Seven' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pocahontas' 14 uur. 'The Net' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Assassins' 14 uur. 'Species' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Poca hontas' 14 en 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Madness of King George' 20 uur. VRIJDAG 24 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse ver sie) 19 uur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse ver sie) 14 en 19 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse ver sie) 14 en 19 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Pocahontas' (Nederlandse ver sie) 14 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 7