Traditionele bruiloft als modern sprookje Medaille voor bijdrage aan kunsttenttoonstelling Japan Sport Allerlei Sinterklaas Beurs Lezing Cursus/onderwijs Bijeenkomst Natuur/milieu Ouderen SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG' DINSDAG WOENSDAG de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD Door Karina Leijnse De ouderwetse trouwpartij is weer terug van weggeweest getuige de grote opkomst en tij dens de bruidsmodeshow die gehouden werd in hotel Arneville. Bruidshuis Ellen uit Oostburg en Bijleveld Herenmode uit Middelburg lieten een greep uit hun collectie bruids- en feestkleding zien. Showorganisatie Souplesse uit Oost-Sou burg verzorgde de zwierige presentatie. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 22 november 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Middelburg - Op woensdag 29 november brengt de Sint een bezoek aan kinderen van vier tot acht jaar in de Middelburgse Magistraatwijk. Kinderen wach ten vanaf 13.45 uur op de komst van de Sint in het Zuiderbaken. Tijdens deze middag kunnen kin deren knutselen. Ook de Middel burgse wijk Dauwendeale krijgt- bezoek van de goedheiligman: van 14 tot 15.30 uur in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele. Swift - Sinterklaas brengt op woensdag 29 november een bezoek aan de kinderen van korf balvereniging Swift in Middel burg. Dit bezoek begint om 16.30 uur. Wintermarkt - In zaal Midden dorp in Zoutelande wordt op zaterdag 25 november een win termarkt gehouden. Vanaf 10.30 uur zijn er artikelen te koop van Unicef, Greenpeace en de Wereldwinkel. Naast de verkoop van kaarten, levensmiddelen en kleding zijn er enkele spelen. Om 14.30 uur is de prijsuitreiking van een kleurwedstrijd, gehouden onder de Zoutelandse school jeugd. X-stralen - H. Delhez van het Ziekenhuis Walcheren spreekt op vrijdag 24 november over het onderwerp '100,01 jaar x-stralen: de röntgenstraling voorbij'. Deze lezing begint om 20 uur in zaal I en II yan de Zeeuwse Biblio theek in' Middelburg. Sterrenhemel - Volkssterren wacht Phillipus Lansbergen houdt op vrijdag 1 december een lezing over het zonnestel en de winter-sterrenhemel. Sprekers zijn J. Verbeem en J. Minder hout, beide medewerkers van de sterrenwacht. De avond begint om 20 uur in het gebouw aan de Herengracht in Middelburg. Ontslagrecht - De Kamper van Koophandel houdt op maandag 11 december het seminar 'Arbeids- en ontslagrecht' in Vlis- singen. Informatie en aanmel ding: A. Kievit 0118-673 540. Financiering - Voor onderne mers die meer willen weten over de financiering van een onderne ming houdt de Kamer van Koop handel op dinsdag 12 december het seminar 'Financiering van uw onderneming' in Middelburg. Deze bijeenkomst begint om 19.15 uur. Aanmelding: A. Kiviet 0118-673 540. Starters - De Kamer van Koop handel houdt voor startende ondernemers een bijeenkomst op dinsdag 28 november. Er wordt voorlichting gegeven over wettelijke regelingen als fiscale aspecten, vergunnnigen etc, maar ook over het onderne mingsplan en subsidies. Uitge legd wordt hoe te starten met behoud van uitkering. Aanmel ding: A. Kiviet 673 540. Arbeidsvoorwaarden - De afdeling Walcheren van de AbvaKabo houdt op maandag 27 november een bijeenkomst. Op de agenda staan de FNV-arbeids- voorwaardennota 1996 en de FNV-discussienota 'Van pen sioen verzekerd'. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het FNV-gebouw op de Dam in Middelburg. Mosselparty - Voor alle junio ren, senioren, niet-spelende leden, trimmers, recreanten, midwekers en ouders van leden houdt korfbalvereniging Swift een mossel/gourmetparty op zaterdag 28 oktober. Eten wordt vanaf 20 uur opgediend in het Clubhuis van Swift. Muziekschool - De Zeeuwse Muziekschool houdt op zaterdag 25 november een provinciale ontmoetingsdag in Heinkens- zand. Het doel van deze dag is dat deelnemende leerlingen zich oefenen in het samen musice ren. De honderdvijftig deelne mers vormen samen een dwars fluitensemble, een jeugdkoor en een groot symphonieorkest. Het resultaat van deze dag is om 15.30 uur te beluisteren in een presentatie, die gehouden wordt in De Stenge in Heinekenszand. Reeën - Jan van Leerdam houdt op donderdag 23 november een lezing over reeën in het Oranje- bos en het waterwingebied Oranjezon. De lezing begint om 20 uur in het biologie-lokaal van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg. Informatie: Natuurvereniging KNNV: 0118-581 480. Wandelsport - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt iedere woens dagochtend van de maand een vijftig-plus wandelochtend. Deze begint om 9 uur in het Welzijns- centrum aan de Adriaan Coorte- laan in Vlissingen. Er worden afstanden van vijf en tien kilome ter gelopen. Informatie: 0118 - 418 236. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, piraten- schatzoeken, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Bachten Poorte Oost-Sou burg, verkoop van kado-arti- kelen, 10-12 u. en 14-15 u. Bachten Reede Vlissingen, verkoop van handwerken met verloting, 10 u., bingo dansant, 19.30 u. Stichting Welzijn Ouderen Middel burg, danscursus voor oude ren, 14.30 u. Stadhuis Vlis singen, Commissie van advies voor sociale zaken, personeelszaken, organisa tie en informatie, openbare vergadering, 19.30 u. St. Jozefschool Vlissingen, Buurtcomité Tuinstad-Oost, openbare vergadering, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door Leen de Broekert over het werk van de Engelse componist Henry Purcell, 20 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Dorpshuis Ons Dorpsleven Ritthem, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, 20 u. Sporthal Baskensburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Origami- vouwavond, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru- cianum, lezing 'De waan van het leven', 20 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames sauna-avond, 18 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal 13.30 u. Octopus Club Hof Domburg, beschuiten versieren, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfestijn, 14 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Aktivitei tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Stichting Welzijn Ouderen Middel burg, POSO, oriëntatiebij eenkomst voor 50+ vrou wen, 13.30 u. Clubgebouw VCV Vlissingen, prijsklaver- jassen, 20 u. Sprinkplank Nieuw en St. Joosland, handwerkclub, open mid dag, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Octopus Club Hof Domburg, trekpoppetjes maken, 10 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dins dag 18 u. Octopus Club Hof Domburg, klieder kladder- festijn, 14 u. Zwemparadijs De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Aktivitei tencentrum Middelburg, bij eenkomst met thema onder werpen op sociaal- maat schappelijk vlak, 13.30 u. Open Hof Vlissingen, DISK, bijeenkomst, 20 uur. Turnen - De christelijke gym nastiekvereniging Oranje Nassau houdt op zaterdag 25 november haar tweejaarlijkse uitvoering in sporthal Baskenburg I in Vlissin gen. Deze uitvoering begint om 14.30 uur. Badminton - De Zeeuwse Dis trictskampioenschappen Bad minton worden dit jaar gespeeld op 25 en 25 november in de Mid delburgse sporthal De Kruitmo- len. Er wordt, naast de districts kampioenschap-wedstrijden, ook een C-toernooi gespeeld. De wedstrijden worden beide dagen tussen 9.30 en 17 uur op tien banen gespeeld. Sint Nicolaastocht - Wandel sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars houdt op zaterdag 25 november een Sint Nicolaas tocht. Er wordt gestart vanaf het clubhuis van Zeeland Sport in Vlissingen en er zijn afstanden van vijf, tien, vijftien en vijfen twintig kilometer af te leggen. De twee langste afstanden star ten om 10 uur, de kortere tussen 10 en 13 uur. Inlichtingen: A. Meerman 0118 - 464 753. Spel - Het comité Walcherse Spelen houdt in januari vier spel- dagen voor ouderen en niet- actieven. Deelnemers spelen in één van de teams van de socië teiten van de stichting Welzijn voor Ouderen op Walcheren in competitievorm. Er wordt gebil jart, gedamd en gesjoeld. Ook het oud-Walcherse kaartspel 'bieden' wordt gedaan. Inschrij ving sluit op 2 december. De speldagen worden gehouden in het Thoe van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlis singen, op donderdag 4 en 11, dinsdag 16 en donderdag 25 januari. Kerst - Het Middelburgse Leger des Heils houdt op zaterdag 16 december een kerstviering voor ouderen vanaf zestig jaar. Deze viering zal plaatsvinden in scho lengemeenschap De Wellinge in Middelburg en begint om 14.30 uur. Informatiedag - In de christe lijke technische school Klaren- beek in Middelburg wordt op zaterdag 25 november een ver koop- en informatiemiddag ge houden door een aantal organi saties die betrokken zijn bij ont wikkelingssamenwerking en zending. Deze middag begint om 10 uur. De opbrengst van de ver koop is bestemd voor diverse projecten. Deelnemende organi saties zijn Dorkas, Woord en Daad, Tear Fund, De verre Naas te, Zeeuwse stichting Steun aan Israël, Goed werk, zending gere formeerde gemeente en ZOA Vluchtelingenzorg. Vuurwerk - Het regionaal Halt Buro Walcheren heeft een les pakket samengesteld voor de bovenbouw van het basisonder wijs. Het lespakket bestaat uit een film waarin duidelijk gemaakt wordt hoe gevaarlijk vuurwerk is. Voor het voortgezet onderwijs heeft het Halt Buro, in overleg met de stichting Consu ment en Veiligheid en Sire, een vuurwerkkrant gemaakt. Tradities werden tijdens de show weer in ere hersteld maar wel in een modern jasje. Frank Bijleveld vertelt dat trouwkostuums weer terug pakken naar de traditionele pantjesjassen compleet met chabot of Haydn strik: deze is feestelijker dan het kleine strik je en bestaat uit meerdere laagjes. De snit en de stof van de kostuums is eigentijds. Het Maokraagje ofwel de Borsato- look is populair. Details als een Chinese sluiting (geen knoop en knoopsgat maar lusjes) en hooggesloten vestjes van dezelfde stof als de overjas geven de kostuums iets authentieks. Veel gevraagd is het kleurige gilet van zijde. Vaak worden er door de brui degom twee stuks aange schaft: één voor het officiële gedeelte van de trouwdag en één voor het feest. Voor het kostuum is de kleur zwart nog steeds populair maar blauw, bruin en groen staan op een stevige tweede plaats. Terug van weggeweest is de traditio nele krijtstreep. Het wachten is alleen nog op de hoge hoed en de handschoenen. De bruidsjurken van bruids huis Ellen zijn nog steeds geïnspireerd op de Franse hof- kleding van eind achtiende De mannequins tijdens de bruidsmodeshow: geen onschuldige blikken maar uitdagende poses. In het hotel grandcafé Bolsjoi in Goes kreeg de negenjarige Robbert van Tilburg uit Goes een medaille voor zijn bijdrage aan de wereld-kunsttentoon stelling in Yokohama (Japan). Ook voor de eveneens uit Goes afkomstige Katinka Simonse was een medaille gereserveerd. Zij was echter niet op de prijsuitreiking aan wezig. Naast de medaille ont vingen beide een 'award'. De winnende tekeningen van de Goese jongeren zijn geko zen uit duizenden inzendingen, afkomstig uit honderdtwintig landen over de hele wereld. Naast de twee Zeeuwen viel nog een ander Nederlands kind in de prijzen. Robbert van Tilburg uit Goes (midden) ontvangt medail le en een oorkonde voor zijn bijdrage aan de wereld kunsttentoonstelling in Japan. begin negentiende eeuw. Modellenbureau Souplesse speelde met haar presentatie in op deze 'Madame de Pom padour' tijd. De mannequins liepen niet meer schuchter over het plankier maar stapten in de groteske jurken rond als of ze niet anders gewend waren. Slepen werden met een groot gebaar neerge- zwiept. Dansend op walsen en spinetmuziek pakten zij de jur ken stevig vast en koketteer den met de bruidegoms. Geen onschuldige blikken maar uit dagende poses, alsof Asse poester nu eindelijk zelf de touwtjes in handen heeft. Als sprookjesfiguren op het plankier volgden de ene japon na de andere met of zonder sleep, vol glitters of ingetogen eenvoudig. Een nieuwe look in de bruidsjaponnen is de ama- zonelijn. De jurk is gesneden in princesselijn en valt vanaf de buste in een a-lijn. Geen inge snoerde taille maar een pas vorm die meer lichaamsvol gend is. Sommige jurken had den een verhoogde taille en kregen mede door de korte rok een cocktail uiterlijk. Opval lend waren de jurken in groen, bruin en wit. Eenvoudig in glanzend chan geantzijde. Eigentijdse model len waren de mouwloze ken- nedyjurkjes: kort en pittig met een jasje eroverheen van transparante voile. Halterban den en blote schouders maak ten van de bruidstoiletten opzwaaiende zomerjurken. Speciale aandacht verdient de brillenpresentatie van Ton's Brillen uit Middelburg. Tijdens de show waren het met name de bruidegoms die een bril droegen uit Ton's collectie. „De bruid moet tijdens de trouwdag lenzen dragen", zegt Ton Smout en doelt hiermee op het feit dat alle aandacht naar de jurk uit moet gaan. De styling van zijn brillen met de kostuums liet niets te wensen over. De kleur van de bril stem de overeen met die van het gilet. De vooral lichte montu ren werden gedragen als sie raden. Heksen met bezemstelen toon den juwelen van Minderhoud uit Westkapelle. Deze zaak leek met name gespecialiseerd in Zeeuwse sieraden. Als er dan toch traditioneel getrouwd moet worden waarom dan niet met traditionele Zeeuwse knoppen en gitten? Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. Wo. 11 uur: J. Sinke, 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Wo. 9.30 en 15 uur: H. Visser. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: D. Westerneng. Wo. 9.30 uur: G. Warner, 19 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Wo. 19 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. van Veen. Wo. 19.30 uur: P.J. de Buck (in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Veen (in de Geref. Kerk). Wo. 19.30 uur: P.J. de Buck. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: P. Barmentlo (jeugddienst). Wo. 19 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: P. Barmentlo (jeugddienst in de Geref. Kerk). Wo. 19 uur: B. Ridder (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: R. Brands, 17 uur: F. Huisman. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. W. Verdouw. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: R. Pippel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst (in de Herv. Kerk). Wo. 10 uur: A.W. Riepma, 19.30 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: zangdienst. Wo. 19 uur: dankdag. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. Wo. 9.30, 15 en 19.30 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. VROUWENPOLDER Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Wo. 19.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Ree- de. Zo. 10 uur: C.D. Bijl. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. W. Verdouw. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Wo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J. Mensink. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194, Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C.F.H. Tuyll. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 635787. Zondag: J.M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 628207. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17,30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Reenen. Wo. 19.30 uur: R. Koorneef. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse. Wo. 19.30 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: A Bruin. Wo. 10 uur: A.W. Riepma, 19 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J.H. Brevet, 17 uur: A. Bruin (in de Geref. Kerk). Wo. 19 uur: A. Bruin. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Geref. Kerk). Wo. 19 uur: J. Lukasse. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 17 uur: G. Pennekamp. Wo. 19 uur: J. Lukasse (in de Herv. Kerk). WESTKAPELLE ST. LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: J.W. Kunst. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Wo. 9.30 en 19 uur: J.J. Tanis, 14 uur: M. Karens. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoetingskerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: D. Westerneng. Wo. 19 uur: P.H. Zaadstra. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Luijmes (jongerendienst). Wo. 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 19 uur: gebedsdienst. Wo. 19.15 uur: O. Elseman. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: R.E.R. van Buiren. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Wo. 19 uur: P. Boekes- teijn. Do. 23 november t/m wo. 29 november HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. 19 uur: dankdag. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 en 19.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Wo. 15 en 19.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C. Rezelman. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seis weg 29, tel. 639933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933. zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, N. Beetslaan 15, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuw en St. Joosland, tel. 601340. zon dag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeelandgehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Faam | 1995 | | pagina 15