Afscheid na halve eeuw weekmarkt Bijeenkomst Bijeenkomst Allerlei Allerlei Ouderen Bezoek Sport MilieuVNatuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Cursus Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 8 november 1S95 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 muziekkritieken voor de PZC. De lezingen beginnen om 20 uur. Winkelen - De afdelingen Mid delburg en Vlissingen van Zonne bloem houden op dinsdag 14 november een winkelavond voor bejaarden en slecht ter been zijn de mensen. De winkelavond vindt plaats in het Miro-center in Vlissingen en begint om 18.30 uur. Er zijn medewerkers van Zonnebloem en Rode Kruis aan wezig om te helpen tijdens het winkelen. Er zullen een aantal rolstoelen aanwezig zijn. Diabetes - De afdeling Walche ren van de Diabetes Vereniging Nederland houdt op donderdag 16 november 1995 een informa tiemiddag over suikerziekte. De middag zal in het bijzonder gericht zijn op deze ziekte bij ouderen. De bijeenkomst wordt van 14 tot 16 uur gehouden in het ontmoetingscentrum van de stichting Welzijn voor Ouderen aan de Middelburgse Molstraat. Atletiek - Op zaterdag 11 november wordt in de Zeeland hallen in Goes voor de achttien de keer de Indoor Zeeland Atle tiek georganiseerd. De wedstrijd wordt om 9.25 uur door de atleet Frans Maas geopend. Zo'n vijf honderd atleten verschijnen die dag aan de start om deel te nemen aan de onderdelen sprint, verspringen, hoogspringen, lan ge afstandlopen en kogelstoten. De organisatie is in handen van de commissie Indoor Zeeland Atletiek. Cailenetics - Buurtvereniging Van Duijvenvoorde start op don derdag 16 november met Caile netics in buurthuis De Schuur. Aanvangstijden: dinsdag 13.30 en 19 uur, donderdag 9 uur. De lessen duren een uur. Inlichtin gen: 0118-471 119. Lezingen Purcell - Op de vrijdagen 17 en 24 november vinden er in de Zeeuwse Bibliotheek twee lezin gen plaats door Leen de Broe- kert over de componist Henry Purcell (1659-1695). Tijdens de lezingen wordt aandacht besteed aan de religieuze muziek, odes welcome songs, opera, semi-opera's, theatermu- ziek en instrumentale muziek van Purcell. Leen de Broekert is organist van de Koorkerk (Abdij) in Middelburg en docent aan de Muziekschool. Ook schrijft hij Ontvangst Iccho Itho - Op donderdag 9 november ontvangt het college van b w van Mid delburg de burgemeester van de Japanse zusterstad Nagasaki Iccho Itoh. De ontvangst heeft plaats in de burgemeester- en wethouderskamer van het Mid delburgse stadhuis. Na de ont vangst door het college van b w zal Itoh worden rondgeleid door het stadhuis en krijgt hij een stadswandeling aangeboden met als thema de relatie van Middelburg met de VOC. Het dagprogramma wordt afgesloten met een bezoek aan Delta Expo Neeltje Jans. Thema-avond - De Zeeuwse Milieufederatie, het Wereld Natuurfonds, het Zeeuws Land schap en Natuurmonumenten houden op woensdag 19 novem ber een bijeenkomst met als the ma Agrarisch natuurbeheer - mogelijkheden en onmogelijkhe den. Gedeputeerde G. de Kok is voorzitter tijdens deze avond. Andere sprekers zijn R. Wouds tra - directeur Zuid-West van het ministerie van LNV, J.W. van Rijn van Alkemade - inspecteur Natuurmonumenten en H. van Gorsel - voorzitter commissie grondgebruik van het Landbouw schap. Na de pauze is er een dis cussie met het publiek. De the ma-avond begint om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Beestenboel - Het Zeeuws Biologisch museum houdt op woensdag 15 november een beestenboelmiddag voor kinde ren van zes tot en met twaalf jaar. Thema van deze middag is 'winterrust'. Tijdens een buiten- tocht en opdrachten die binnen worden uitgevoerd komen kin deren alles aan de weet over die ren en planten die zich voorberei den op de winter. De middag begint om 14 uur. Dagexcursie - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV houdt op zaterdag 11 november de dagexcursie 'vogels kijken'. Deze excursie wordt geleid door Niek Klaasse en voert langs de Middelplaten in het Veerse Meer en de Flau- wers inlagen op Schouwen. Belangstellenden kunnen zich om 11 uur op het Middelburgse station (kanaalzijde) verzamelen. Informatie: 0118 - 616 161 MM Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, piraten- schatzoeken, 14 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendale Middelburg, Aktiviteitencentrum Middel burg, diverse aktiviteiten, voor info 0118-611580. Hotel Arneville Middelburg, FNV discussiebijeenkomst 'Van pensioen verzekerd', 20 u. De Zandput Seroosker- ke, Stichting Welzijn Oude ren, voorlichtingsmiddag 'Veiligheid in en om de woning', 14 u. Gemeente secretarie Veere, openbare vergadering van de commis sie algemeen bestuurlijke zaken en financiën, 19 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bin go, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Rehoboth Oost-Souburg, kinder-sing- in met lampionnenoptocht, 18.30 u. Stadhuis Vlissin gen, gemeenteraadsverga dering, 10 u. Christelijk Gereformeerde Kerk Lange Delft Middelburg, sing-in, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. Clubhuis voetbalvereniging Middelburg, beurs van twee dehands boeken en platen, 9 u. Karolingenburcht Oost- Souburg, dansavond, 20.30 u. Oosterscheldezieken- huis Goes, open dag rönt- genafdeling, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse aktivi teiten, voor info 0118- 611580. Verzorgingstehuis Swerfrust Middelburg, Nederlandse Rode Kruis, tentoonstelling, verkoop en verloting, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames- sauna-avond, 18 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal 13.30 u. Octopus Club Hof Domburg, beschuiten versieren, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, schminkfestijn, 14 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Aktivitei tencentrum Middelburg, diverse aktiviteiten, voor info 0118-611580. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Octopus Club Hof Domburg, trekpoppetjes maken, 10 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dins dag 18 u. Octopus Club Hof Domburg, klieder kladder- festijn, 14 u. Zwemparadijs De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen daele Middelburg, Aktivitei tencentrum Middelburg, bij eenkomst met thema onder werpen op sociaal- maat schappelijk vlak, 13.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, OJEC, open avond 'Jeruzalem, stad van God, stad van mensen', 20 u. Aktiviteitencentrum Vlissin gen, Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Hartezorg Mid den-Zeeland, praatavond, 19.30 u. Zandput 17a Se- rooskerke, Stichting 'Steun aan Israël', verkoopdag van Israëlische produkten, 10-12 en 13-17 u. Jacob Cats- straat 62 Middelburg, La Leche League, informatie avond over borstvoeding, 20 u. Open Hof Vlissingen, Werkgroep verkeer van het wijkcomité Paauwenburg, openbare vergadering, 19.30 u. Open avond - Ontmoeting van mensen uit joodse gemeen schappen en de christelijke ker ken, die elkaar tegemoet treden met diep respect voor de identi teit van de ander, op basis van volstrekte gelijkwaardigheid. Dat is de omschrijving van het Ojec, het overlegorgaan joden en christenen. Op 15 november is er een open avond van het Ojec in de Zeeuwse Bibliotheek. Tij dens deze avond wordt door een forum het onderwerp 'Jeruza lem, stad van god, stad van men sen' aan de orde gesteld. In het forum nemen deel: mgr. H.C.A. Ernst (oud-bisschop Breda), rab bijn L.B. van de Kamp (rabbijn joodse gemeente Rotterdam), drs. R. Naftaniël (directeur CIDI), en H.L. van Stegeren-Keizer (adviseur gereformeerd depu- taatschap kerk en Israël) en voor zitter drs. D. Pruiksma (gerefor meerd predikant in Weesp). De avond begint om 20 uur. Praatavond - De patiëntenver- eneniging voor- en nazorg bij hartziekten Hartezorg Midden- Zeeland houdt op woensdag 15 november om 19.30 uur een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Bezoekers worden in de gele genheid gesteld met elkaar van gedachten te wisselen over de problemen die mensen met hart ziekten kunnen hebben. De lei ding van het gesprek is in han den van J. Krieger. Spoorweg - Op vrijdag 10 november houdt de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse ver eniging van belangstellenden in het spoor- en tramwegwezen haar maandelijkse bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Er staat een diale zing gepland van de heer Krijgs man uit Rotterdam. Thema van deze lezing is de ontwikkeling op spoorweggebied in Duitsland na de 'Wende'. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Commissie - Op donderdag 9 november wordt in het Vlissing- se stadhuis een extra vergade ring van de commissie Economi sche Zaken gehouden. Onder werpen die besproken zullen worden zijn de ontwikkelingen binnen het Havenschap en de alliantie tussen Delta Nuts en het Waterbedrijf Europoort. De ver gadering begint om 17 uur. Koffie - De afdeling Goes van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk (Nivon) houdt op zondag 19 november een koffie ochtend in Middelburg. Deze bij eenkomst is bedoeld om ervarin gen uit te wisselen en onderlin ge contacten te verstevigen. De afdeling organiseert iedere eer ste zondag van de maand een educatieve activiteit, zoals een een wandel- of fietstocht. Momenteel is ze bezig met het uitzetten van een lange afstands wandelpad van Vrouwenpolder tot Bergen op Zoom. Informatie: 0113-213216. Architectuur - In de Burger zaal van het Middelburgs stad huis wordt op zaterdag 11 november een discussie over architectuur met als thema 'De rol van de overheid' gehouden. De wederopbouwplannen na de vernietigingen in de tweede wereldoorlog zijn het resultaat van verregaande overheidsbe moeienis, zo stelt architectuur historicus Koos Bosma, die dit tijdens de bijeenkomst zal toe lichten. Deelnemers aan de dis cussie zijn verder Alma Ploeger (stimuleringsfonds voor de archi tectuur), Rob Docter (ministerie van ocw), Carel Weeber (bond van Nederlandse architecten), Herman Meijer (wethouder gemeente Rotterdam), Joan van Dijk-Sturm (wethouder gemeen te Middelburg), Gert de Kok (gedeputeerde provincie Zee land) en Marten Beinema (twee de kamerlid). Gespreksleider is Bert van Meggelen, directeur van de Academie voor Bouw kunst in Rotterdam. De discus sie begint om 16 uur. Literatuur - In het gebouw van de Zeeuwse Volksuniversiteit wordt op 16, 23 en 30 november en op 14 en 21 december de cur sus Twee eeuwen Nederlandse literatuur gegeven. In deze cur sus staat de ontwikkeling van de Nederlandse literatuur in de 19e en 20e eeuw centraal. Er wordt ingegaan op de relatie tussen let teren en samenleving. De avon den beginnen om 19.30 uur. Informatie en aanmelding: 0118- 634 800. Huiskamerproject - Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) heeft een subsidie van dertienduizend gulden toegekend aan het huis kamerproject voor druggebrui kers in Vlissingen. Het huiska merproject biedt opvang, bege leiding, zorg, budgettering, acti viteiten en maatschappelijk her stel voor drugsgebruikers. Het geld van NFGV zal gebruikt voor een nieuwe keuken voor het zogenaamde 'eetcafé-project', waarin gebruikers voor elkaar koken. De keukens die momen teel daarvoor gebruikt worden zijn sterk verouderd. Mozaïekstad - In het kader van 'Vlissingen-Middelburg Mozaïekstad' organiseert skw De Hayman op woensdag 15 november twee activiteiteci voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Deze vinden plaats vanaf 14 uur in het ontmoetingscentrum Dau wendaele en wijkgebouw Het Zuiderbaken, beide in Middel burg. Tijdens deze middag, die op beide plaatsen in het teken van communicatie staat, kunnen kinderen onder meer een sein vlag en een bliktelefoon maken en door verschillende spelen wordt hen duidelijk gemaakt hoe moeilijk communiceren soms kan zijn. Uitkering - Met ingang van 1 januari 1996 kunnen uitkerings gerechtigden in Middelburg kwijtschelding aanvragen voor de volgende gemeentelijke heffingen: afvalstoffenheffing, hondenbelasting (alleen voor de eerste hond), rioolrechten en onroerende-zaakbelastingen. Ook wordt vanaf dan de kwijt scheldingsnorm (het percentage van de uitkering dat wordt toege rekend aan de kosten van het bestaan) verruimd naar 95%. COC - Het COC-pand aan de Middelburgse Eigenhaardstraat heeft een paar roerige weken achter de rug. Niet alleen de bezetting is voorbij, ook de dis co-avonden zijn van de baan. De gewone baravonden blijven wel open en vinden plaats op woens dagavond (tussen 21 en 24 uur), vrijdagavond (tussen 21 en 1 uur), zaterdagavond (tussen 21 en 2 uur, behalve de eerste en derde zaterdag van de maand) en zondagavond (tussen 21 en 24 uur). Sinterklaas - Zaterdag 18 november komt Sinterklaas om 13 uur aan in Oost-Souburg. De Sint wordt verwelkomt door wethouder T.R.K. Meijers en zal lopend door de Kanaalstraat en Paspoortstraat gaan. Vanaf het Oranjeplein neemt hij het paard om de volgende route af te leg gen: Oranjeplein - Karolingen- baan - Burchtstraat - Ritthem- sestraat - Burg. Stemerdinglaan - Prins Hendrikstraat - Kromwege- singel - Ritthemsestraat - Burg. Stemerdinglaan - Prins Hendrik straat - Irenestraat - Ritthem sestraat - Oranjeplein. De optocht wordt muzikaal begeleid door het corps Vlijt en Volhar ding. Discussie-avond - De BRAVO houdt op maandag 13 november een discussieavond over 'jonge ren en racisme'. Leyla Hamidi, medewerkster landelijk bureau racismebestrijding, houdt een inleiding over dit onderwerp. Na de inleiding is er ruimte voor een discussie met het publiek. De avond wordt vanaf 19.30 uur gehouden in buurthuis De Schuur in Oost-Souburg. Vlees - Om consumenten te helpen bij de keuze voor een 'verantwoord stukje vlees' heeft Vereniging Milieudefensie de fol der 'Vlees, de MilieuTelefoon adviseert' uitgegeven. In deze folder worden verschillende vleesmerken vergeleken op milieu- en diervriendelijkheid (zoals EKO-vlees, scharrelvlees en Greenfields. Ook gangbaar vlees, afkomstig uit de bio-indus- trie, komt aan bod. De folder is aan te vragen bij de MilieuTele foon, 020 - 6262 620. Activiteitenplan - De provin ciale VW Zeeland heeft voor 1996 een activiteitenplan ont wikkeld, waarin alle promotie activiteiten van de VW zijn opge nomen. Naast een lijst met beur zen etc. waaraan bedrijven kun nen meewerken zijn ook over zichten van de vakantiespreiding (in Nederland, Duitsland en Bel gië) en een inleiding in het beleid van de VW opgenomen. Infor matie: 0118 - 633 000. Diabetes - Van 12 tot en met 18 november zullen vrijwilligers van het Diabetes Fonds Neder land (DFN) collecteren voor de bestrijding van diabetes (suiker ziekte). Momenteel heeft 1 op de 36 Nederlanders deze ziekte: dan zijn ruim 450.000 mensen. Met de opbrengst van de collec te financiert het DFN het weten schappelijk onderzoek naar oor zaak en complicaties van diabe tes. Vrijwilligers - Op 1 november treedt een coördinator in dienst van het Vrijwilligersoverleg Thuishulp Middelburg (VTM). Het VTM is een samenwerkings verband van bijna alle vrijwilli gersorganisaties in Middelburg. Deze organisaties beschikken over een gezamenlijk meldpunt, waar hulpaanvragers terecht kunnen. De nieuwe coördinator, Henriëtta de Boer, zal een Wal- chers project begeleiden en star ten. Dit project richt zich op thuishulp aan mensen met een verstandelijke of lichamelijke handicap. Voorbeelden van de thuishulp: boodschappen doen, artsbezoek en uitgaan. Hulp wordt geboden door vrijwilligers. De coördinator selecteert, traint en begeleidt de vrijwilligers. Ze is bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14 uur op telefoonnum mer 0118-612 004. Zij verstrekt inlichtingen over het project en behandelt hulpaanvragen. Wie als vrijwilliger aan het project wil deelnemen kan zich ook bij H. de Boer opgeven. Vorige week donderdag nam marktkoopman Jan van Belzen afscheid van zijn werk op de Middelburgse weekmarkt. Van Bel zen stond ruim achtenveertig jaar met fiets-onderdelen en gereedschappen achter zijn kraam. „Het leukste dat ik ooit mee maakte op de Markt?". Van Belzen denkt even diep na en herinnert zich een voorval. „Vorig jaar kwam er opeens een meisje naar me toe dat me vertelde dat ze een poos daar voor iets bij me gestolen had. Ze voelde zich schuldig en kwam alsnog betalen. Heel bij zonder vond ik dat", vertelt hij. Wat hij gaat doen met zijn vrije tijd weet hij nog niet. „Maar één van mijn grootste hobby's is reizen en ik hoop daar wat meer tijd voor te heb ben". Van zijn collega's op de markt kreeg het echtpaar Van Belzen een reis aangeboden. Marktkoopman Jan van Belzen (midden) en zijn vrouw (rechts) kregen van hun markt-collega's een reis aangebo den. FOTO: ANDA VAN RIET. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 9 november t/m wo. 15 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J. Maas. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: J.S. Koops. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: Spanjer. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: H. Vollmuller. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: H. Vollmuller (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: B. Ridder (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: B. Ridder. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A. Otten. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: J. van 't Hof. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Cornet. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: M.F. de Vries. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P.C. Klijns- ma. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: P. Paulus (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: P. Paulus. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: C. Brakema, 17 uur: P.J. de Buck. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A Bruin. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: J.D. Oele-Katsman. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Tei Reede. Zo. 19 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P.A.E. de Rooij. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur.'Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. ter Mate. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14.30 uur: J.J. Tanis. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: A. Scheermeijer. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J, Lukasse. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. Kerk), 17 uur: Van de Berg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 14.30 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Be thel'). ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P. de Boer, Rouaanse- kaai 23, Middelburg, tel. 613320. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan (in de Herv. Kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. ST. LAURENS ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: A.P. Nauta. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 17 uur: M. Grashoff. MIDDELBURG OOST-SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: W. Kruidenier. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: M.F. de Vries. Ontmoetingskerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: I. Lemson, 19 uur: G.J. Smit. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van der Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: F. Keiler. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 9 november t/m wo. 15 november HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse (in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 en 19.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: W. Kruidenier. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 639933. zondag tot 24 uur: J.K. DominicusDam 30, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tei 465498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stations plein la, Arnemuiden, tel. 601308. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Sou burg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Faam | 1995 | | pagina 17