BLUESFESTIVAL IN KOUDE KERKE La Cage aux Folies in Stadsschouwburg Orphanage in De Piek Robin McRay presenteert cd 19 OKTOBER T/M 25 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND Het strandpaviljoen Piet Hein in Koudekerke staat op 21 oktober van drie uur 's middags tot drie uur 's nachts helemaal in het teken van de blues. Het festival begint rustig met akoestische blues maar naar mate de avond vordert komen er ook elektrische gitaren aan te pas. Try-out Natuurtalent Best musical De Broadway-musical La Cage aux Folies doet dinsdag 24 en woensdag 25 oktober de stads schouwburg in Middelburg aan. De musical die in 1983 in Broadway in premiere ging handelt over homosexuele liefde. Naast wereldhits als The Best Of Times en I Am What I Am bestaat de show uit spectaculaire dansnummers die varië ren van de Can Can tot grote revuenummers zoals ze nog maar zelden te zien zijn in het theater De doom/metalformatie Orphana ge treedt op zaterdag 21 oktober op in De Piek in Vlissingen. Orpha nage zou in april dit jaar optreden in De Piek, maar dit concert ging wegens ziekte van de zanger niet door. Woensdag 18 oktober 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 ig? is? nu ua» lïï m 'Blues past prima op het strand' „Blues past prima op het strand. Het is uniek om hier naar blues te luisteren en ondertussen naar de schepen te kijken die hier vlak langs komen. Je kunt het eigenlijk een beetje vergelijken met een radarboot op de Mississippi", is de mening van Arjen Janse van Piet Hein. Arjen Janse is sinds november 1992 eigenaar van strandpavil joen Piet Hein in Koudekerke. Vorig jaar begon hij met het organiseren van optredens met jazz en dixie-land en aan het eind van het seizoen met blues. De blues bleek meer aan te slaan dus daar is Janse mee verder gegaan. „Ik geniet er zelf enorm van dus dan pro moot je het ook makkelijk. We hebben nu regelmatig optre dens en in het seizoen houden we ook iedere zaterdag een jam-sessie. Er staan hier wat instrumenten en iedereen die zin heeft kan een nummertje meespelen, dat is altijd erg gezellig en wordt goed bezocht", vertelt Janse. De inwoner van Koudekerke loopt al lang met het idee rond om een festival te organiseren. Janse ziet het bluesfestival als een try-out voor grotere festi vals in de toekomst. Janse: „We beginnen nog klein. De bands spelen in het paviljoen zelf. De programmering is samen gesteld met behulp van Sjef Hermans van de Walcherse band Champagne Charlie die hier ook regelmatig speelt en een groot kenner van het gen re is". Op het festival spelen achter eenvolgens Ruud van Ingen, Greyhound, Champagne Char lie, The Taildraggers, Kaz Lux, Dixmeyer Bluesband en Left- hand Freddy and the Aces. Tevens wordt er tijdens het festival de cd 'No Less Than Wireless' gepresenteerd. De zilveren schijf werd door de vier eerstgenoemde acts opge nomen. Hoogtepunten van het festival zullen ondergetwijfeld de optredens van Kaz Lux en uitsmijter Lefthand Freddy and the Aces vormen. Kaz Lux is voornamelijk bekend van zijn succesvolle periode bij de for matie Brainbox en van zijn werk met meestergitarist Jan Akkerman. In strandpaviljoen Piet Hein zal hij solo aantre den. Lefthand Freddy and the Aces bestaat uit Fred Reining -gitaar en zang-, Cynthio Ooms -bas- en Willem Drenth -drums-. Fred Reining wordt gezien als een natuurtalent op de gitaar en speelde in de Verenigde Staten onder andere mee op platen van onder andere Big Boy Henry en Walter 'Lightnin Bug' Rhodes. „Ik denk dat we zo een mooi programma kunnen bieden. Het zijn allemaal redelijk grote namen in blueskringen en er is voor iedereen wel iets bij. Dat is ook het leuke aan blues, het is zeer divers. Zo zitten er bij voorbeeld tussen Eric Clapton en Walter Trout een hemels breed verschil", verduidelijkt Janse. Kaarten voor het strandbluesfestival zijn ver krijgbaar bij de VW-bespreek- bureau's op Walcheren. optreed in zijn club als de befaamde travestie-ster Za Za. In de musical ziet men de shows van La Cage aux Folies maar wordt het publiek ook een kijkje achter de schermen gegunt. Daar is ondermeer te zien dat de relatie tussen Geor ges en Albin niet veel verschilt van andere 'huwelijken'. Er zijn ups en downs, er zijn spannin gen maar ondanks alles blijft de liefde toch overeind. De Amerikaanse versie van La Cage aux Folies ging in 1983 in premiere in het Palace Theater in New York en werd prompt uitgeroepen tot 'best musical' en won vervolgens zeven Tony Awards in het seizoen 1983/1984. Lefthand Freddy and the Aces. De in Eindhoven wonende zanger Robin McCray presen teert aanstaande zaterdag om 13 uur zijn derde cd 'Some where Between' in muziek winkel CD-MusicHouse in Vlis- singse Glacisstraat. McCray is geen onbekende in Vlissingen, hij is eigenaar geweest van lunchroom La Boca in de Wal- straat en treedt regelmatig op in café Albatros. De officiële presentatie van McRay's cd is eigenlijk pas aanstaande zondag. CD Music- House wist de zanger echter over te halen om het Vlissing- se publiek zaterdag alvast een voorproefje te geven. McRay treedt op met een geluidsband en zingt op zijn laatste cd alleen Engelstalig. Naast covers van onder andere Chris Isaac staan er twee nummers van McRay zelf op. Behalve de cd-presentatie kun nen bij CD MusicHouse kinde ren geschminkt worden, krij gen klanten een gratis kopje koffie en zijn er leuke aanbie dingen. Om 16 uur worden er drie videobanden van de Lion King verloot waarbij de kassabon als lotnummer geldt. Jacco van Renesse als Albin/Za Za (links) en Fred Butter als Georges. In augustus van dit jaar beleef de de musical zijn Nederland se premiere. De originele tekst van Harvey Fierstein en de liedteksten van Jerry Herman werden voor het Nederlandse publiek vertaald door Seth Gaaikems. De regie is in han den van Shireen Strooker en de choreografie komt voor rekening van Lisa Henson. Hoofdrolspelers zijn Jacco van Renesse en Fred Butter. In totaal werken er vijftig mensen mee aan de produktie. Het script van La Cage aux Fol ies is geschreven door Harvey Fierstein die zijn verhaal ont leende aan het gelijknamige toneelstuk van Jean Poiret dat in 1973 in Parijs in premiere ging. De Nederlandse verta ling is gemaakt door Seth Gaaikema. De musical speelt zich af in een travestieclub in Saint Tropez die La Cage aux Folies heet. De danseressen in de club zijn bij na allemaal mannen en Geor ge zwaait er de scepter. Hij heeft al twintig jaar een relatie met Albin die iedere avond De band werd in 1993 opgericht rond gitarist Lex Vogelaar. Al vrij snel nam de formatie de demo 'Morph' op, die zoveel goede kritieken kreeg dat besloten werd om er nog een te maken. Deze demo - Druid - werd door het toon aangevende metal-magazine Aardschok uitge roepen tot demo van het jaar. De eerste cd, geti teld Oblivion, werd in januari van dit jaar opge nomen. Na deze opnamen kreeg de band een nieuwe drummer, de uit Krabbendijke afkomsti ge Erwin Polderman. Het optreden van aan staande zaterdag begint om 22 uur. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, schilderijen, portret ten en posters. Geopend na tel. afspraak 01182-3469. DOMBURG Lunch- en Tearoom Labruyè- re. Jaap Klein, foto's van Dom burg en omgeving. Marie Tak van Poortvliet Museum, Gerard von Brucken Fock, schilderijen, grafisch werk, aquarellen en bladmuziek. Badpaviljoen, Dertien Duitseen Zwitserse kunstenaars, tentoon stelling 'Mogelijkheden van het Hotel'. GOES Stadskantoor, Nico Welzenes, schilderijen. Galerie 'Mi Parti', Ingeborg Vandamme en Carien Poison- nier, 'Terug naar de kust (1)', objecten en sieraden. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 'Van mot tot slot', expositie over kastelen op De Bevelanden. Oosterscheldeziekenhuis, Jacques Th. Wondergem, teke ningen, aquarellen, pastels en lino's 'Poëtisch Getekend'. Serviceflat 'De Horst, Jenny Flikweert, aquarellen en olieverf schilderijen, Berry v.d. Haan, foto's. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, nai ve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice en Saskia Góth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 01180-16323, staal- en touwplastieken, ge opend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappenKousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, aqarellen en crayon-tekeningen. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, fotowerk en gebruiksaardewerk uit verre lan den. Zeeuws Museum, 'Scheuren of verkleuren', over conservering van papier naar aanleiding van de conservering van de tekenin gen uit 1932 van Baron Van Lamsweerde (1897-1972). 'Negentiende eeuwse schilderij en uit eigen collectie', presenta tie van Zeeuwse schilders uit de negentiende eeuw (t/m 22 okto ber). Multi Colour, Annemarie Ver tinden, kleding. Geopend van di. t/m za. 10-17 uur. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, dinsdagmiddag- cursisten van het MIKV, land schappen, stillevens en dieren in pastel, aquarel en olieverf. Ge opend op werkdagen van 10-16 uur. Rabobank, Lange Geere 3, Ate- liergroep van het cluster Verstan delijk Gehandicaptenzorg Wal cheren, aquarellen, schilderijen, linosnedes, kunstkaarten, papier- machéplastieken en keramiek. Zeeuwse Bibliotheek, Pas poort-Parade, reizende tentoon stelling over reisdocumenten door de eeuwen heen (t/m 21 oktober). Zeeuwse Bibliotheek, 'Pastei en hoerenjong 30 Drukkers in de Marge, expositie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Stichting Drukwerk in de Marge en het 10-jarig bestaan van de Zeeuwse Bibliotheek. Wandelkerk, 'Suriname, weten hoe het gegaan is...', over Neder landers in Suriname en Surina- mers in Nederland (t/m 20 okto ber). Van de Perrehuis, Hofplein 8, diverse kunstenaars, 'Zeeuwse reportage, ter plekke gemaakt'. Zeeuws Museum, Boezem, Willem Buys, Piet Dieleman, Bert Frijns, Jan van Leeuwen, Bob Pingen en Leen Quist, 'Blauw rood wit', een keuze uit de collec tie hedendaagse kunst door Gert de Kok (vanaf 21 oktober). NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Frame work Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Mieke van Til burg, aquarellententoonstelling 'Schelpen en andere zeedieren'. Zeeuws Biologisch Museum, Marjolein Bastin, Aquarel lenten- DONDERDAG 19 OKTOBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Het Pia Beek Trio, 'Pia in action', 20 uur. 't Beest, Goes; Written on the Wind, 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Fernando Grillo en Guido Arbonelli, 20.30 uur. VRIJDAG 20 OKTOBER Stadsschouwburg, Middel burg; Introdans, 20 uur. Concertzaal, Middelburg; Zigeunerorkest Tata Mirando, 'Play Gipsy Play', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Poppe Vermaercke, 'Het wereldberoemde duo op weg naar bekendheid', 20 uur. Prins van Oranje, Goes; De Goese Operettevereniging, 'La Belle Hélène', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Caligula', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Mifune Tsuji en Kyoko Hashimoto, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamses sie, 21 uur. ZATERDAG 21 OKTOBER Prins van Oranje, Goes; De Goese Operettevereniging, 'La Belle Hélène', 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Willem Nijholt, 'You're the top', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De Koning en de rest', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Guus Jansen en Elisabeth Chojnacka, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Caligula', 20.30 uur. Hotel Arneville, Middelburg; JoJo Swingband, 21 uur. 't Beest, Goes; The Watchman en Hallo Venray, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Orphana ge, 22 uur. ZONDAG 22 OKTOBER Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'De Koning en de rest', 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Toots Thielemans, 15 uur. MAANDAG 23 OKTOBER 't Beest, Goes; De Trust, 'Londn - L.A. - Lübbenau', 20.30 uur. DINSDAG 24 OKTOBER Grote Kerk, Goes; Carillonbe speling Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; La Cage aux Folies, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Pump Boys Dinettes met Dan ny de Munk en Laura Vlasblom, 20 uur. WOENSDAG 25 OKTOBER Stadsschouwburg, Middel burg; La Cage aux Folies, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Rasti Rostelli, 20 uur. toonstelling (vanaf 20 oktober). Strandpaviljoen Neptunus, strandovergang Oranjezon, Wim Oranje, foto-expositie 'Natuur in Zeeland'. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Joh. den Herder; schilderijen, A. Commijs; beren. Geopend tijdens kantoor uren. Watertoren, Sander Haccou en André Geertse, 'De Blauwdruk'. Watertoren, Narcisse Tordoir, 'Zeeuwse Reportage, ter plekke gemaakt'. Geopend wo. t/m zo. 12-17 uur. VEERE Grote Kerk, 'Kijk op krabbels', tentoonstelling (vanaf 21 okto ber). VLISSINGEN Inguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insek- ten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). De Kleine Galerie, Kouden hoek 32, Karin Starmans. Ge opend ma. t/m vr. 14-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, 'Het Cantoproject' (1982- 1993), 121 schilderijen. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, Projekt (L censüra onderzoek), voorstelling mail- art-projekt. Arsenaaltheater, Ashot Safian, 'Schilderijen voor alle tijden'. Galerie Hannelore Meijaard, Marcel Lucien Robbe, erotische olieverfschilderijen en tekenin gen. Milieu-Educatie-Centrum 'de Kloek', Korenbloemlaan 5, Kre ken van Walcheren, tentoonstel ling. Geopend di. t/m zo. 13.30- 16.30 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Klaas Boonstra, tekeningen en schilde rijen ter ere van zijn negentigste verjaardag. DONDERDAG 19 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur 'Apollo 13' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 uur. 'First Knight' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Brave- heart' 20 uur. 't Beest Goes, 'Through the olive trees' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'A Bronx Tale' 20 uur. VRIJDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, Nine Months' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 en 19 uur. 'First Knight' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bat man Forever' 19 uur. 'Brave- heart' 21.30 uur. 't Beest Goes, Through the olive trees' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'A Bronx Tale' 20 uur. 'Window to Paris'22.30 uur. ZATERDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen,; 'Waterworld' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 en 19 uur. 'First Knight' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Andre' 14 uur. 'Batman Forever' 19 uur.' 'Braveheart' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'A Bronx Tale' 20 uur. 'Window to Paris' 22.30 uur. ZONDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 en 19 uur.. 'First Knight' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Andre' 14 uur. 'Batman Forever' 19 uur. 'Braveheart' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'A Bronx Tale' 20 uur. MAANDAG 23 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Apollo 13' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'First Knight' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Tokyo Story' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Der Blaue Engel' 20 uur. DINSDAG 24 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Apollo 13' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'First Knight' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Brave heart' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Window to Paris' 20 uur. WOENSDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Waterworld' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Nine Months' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Andre' 14 uur. 'Apollo 13' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mortal Kombat' 14 uur. 'La Fille D'Artagnan' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Andre' 14 uur. 'Braveheart' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'A Bronx Tale' 20 uur. DONDERDAG 19 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Buster is jarig!' 14 uur. VRIJDAG 20 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Kleintje Kort' 14 uur. ZATERDAG 21 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Ake's Wereld' 14 uur. ZONDAG 22 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Mirakel in Valby' 14 uur. WOENSDAG 25 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'Doornroosje' 14 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 9