GEMEENTE MIDDELBURG gpKBk'- - - Kwaliteitsonderzoek gemeente Kijkavond gevonden fietsen T-Jr rl Wijknieuws Dauwendaele Commissie Werk- briefjes wrm In raadscommissie van november Week 42 Tafeltje Dekje Woensdag 18 oktober 1995 DE FAAM iiiliividkllÉlliiiiMiÉliiiiélmlIiiiiitlC. Jl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Maandagavond gemeenteraad G) maandag 23 oktober 1995 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uir in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen v;naf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact omemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 675402. De agen- ch en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting, (esproken wordt over de volgende voorstellen: 1 Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 26 juni 1995. 2 Mededelingen en ingekomen stukken. Cpenstelling kermis op zondag. li het verleden hebben de beide kcr- nisbonden, de Nederlandse Kermis Eind en de Bovak, herhaaldelijk verzocht om openstelling van de lermis op zondag. Dit in verband net de spreiding van bedrijfsrisico van de kermisbedrijfshouders en omdat naar hun mening Middelburg 'uit de pas loopt' door de kennis niet op zondag open te stellen. Tijdens de behandeling van de begroting 1995 is toegezegd dit jaar een voor stel te doen inzake openstelling van de kermis op zondag. Het college is van mening dat de kermis ook op zondag voor het publiek geopend dient te zijn. Daardoor wordt het bedrijfsrisico van de exploitanten gespreid en wordt toeristen een recreatiemogclijkheid geboden. De openstellingstijden van de ker mis zijn vastgelegd in de Marktver- ordening Middelburg. Op grond van de Zondagswet mag de kermis niet eerder open dan van af 13.00 uur. De sluitingstijd van de kermis wordt gesteld op 23.00 uur. (Op andere dagen is dat 24.00 uur). Vanwege de in de directe omgeving van de Markt plaatsvindende kerk diensten zal op zondag worden uit gegaan van een belangrijk lager geluidsniveau van de muziek dan op andere dagen. Men geeft in verband met de handhaafbaarheid, de voor keur aan een constant lager geluid niveau op de zondag boven het tij dens de kerkdiensten stellen van een lager geluidsniveau. Dit gelet op het aantal kerkdiensten in de directe omgeving tijdens de middag en de avond. Op andere dagen dan de zondag is het maximum geluidniveau bepaald m i op 80 d(B)A.Voor de zondag is men voornemens 70 d(B)A voor te schrijven. Dat houdt in dat de muziek het karakter heeft van ach tergrondmuziek en buiten het ker misterrein niet of nauwelijks hoor baar is. Het geluid zal daardoor niet hoorbaar zijn in een kerkgebouw in de directe omgeving van de Markt zodat kerkdiensten niet worden ver stoord door in liet kerkgebouw hoor bare muziek. 4. Slopen van de streekschool aan het Molenwater/de Zuid singel In de zomer van 1994 heeft liet Zee land College een nieuw gebouw in gebruik genomen aan de Ravcstcijn- wcg/Torcnwcg. Daardoor werd het gebruik beëindigd van de oude behuizing aan liet Molenwatcr/dc Zuidsingel. Daar het erfpachtsgrond betrof kwam het geheel om niet terug naar de gemeente. Destijds was het de bedoeling dat het Waterschap Walcheren ter plaat se een nieuw kantoor zou bouwen. De school zou gesloopt worden. Later hebben de Zeeuwse water schappen (uitgezonderd Zeeuws Vlaanderen) besloten tot een fusie en vestiging van het hoofdkantoor te Goes. Hierdoor ontstond de (nog steeds voortdurende) situatie dat het oude en onpraktische gebouw in beheer kwam bij de gemeente. Omdat in dit gebied veel in bewe ging is (aankoop watertoren, gebou wen van de OCMA, upgrading Miniatuur Walcheren, terrein voor malige gasfabriek naast de schouw burg. leegkomen streekschool), wordt inmiddels een eerste stede- bouwkundige visie ontwikkeld op het hele gebied Molenwater (door de Zweedse architekt Erskine). In deze visie wordt uitgegaan van het slopen van de school. Inmiddels geeft het beheren van het lege gebouw grote problemen, het is niet goed in de hand te houden, steeds moeten weer nieuwe maatre gelen genomen worden om inclrin- gcrs/vandalen/zwervcrs te weren. vernielingen worden aangericht, pogingen tot brandstichting zijn geconstateerd en de bijbehorende woning is in de nacht van 26 augus tus afgebrand. Er dienen snel maat regelen (in dit geval sloop) getroffen te worden. 5. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1995. 6. Vaststelling voorbereidings- besluiten Op grond van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan de gemeenteraad ver klaren dat een bestemmingsplan ol een herziening daarvan voor een bepaald gebied wordt voorbereid. Een dergelijk voorbereidingsbcsluit heeft een werkingsduur van één jaar en strekt tot bescherming van in voorbereiding zijnde bestemmings plannen. Daarnaast biedt een voor- bcrcidingsbesluit de mogelijkheid medewerking te verlenen aan plan nen. die niet met het nieuwe bestem mingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorbcrci- dingsbesluit vast te stellen voor: A. het perceel gelegen aan de Kruit- molcnlaan 60, ten behoeve van het bouwen van 14 grondgebon den seniorenwoningen en 10 eengezinswoningen op het voor malige sportveld behorende bij de PABO. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan Dauwendaclc II. De vigerende bestemming van het perceel is recreatie. Vanzelfspre kend passen woningen niet bin nen deze bestemming. Er is hier sprake van een degelijk bouw plan, dat planologisch inpasbaar is. B. het perceel gelegen aan de Van Cittcrstraat 52, ten behoeve van het bouwen van een garage. Het bouwplan is in strijd met het v i gerende bestem m m i ngsp I an Sint Laurens. De vigerende bestemming van het perceel is tuin. deze bestemming voorziet Op dinsdag 7 november zal om 1930 uur tijdens een openbare ver- galering van de Commissie Alge- mine en Bestuurlijke Zaken van de geneente in de raadzaal van het stalhuis het onderwerp "Kwaliteits- onlerzoek Gemeente Middelburg" werden behandeld. .In een eerder stadium heeft de geneenteraad van Middelburg het ccjlege van burgemeester en wet houders gevraagd na te denken over hö laten verrichten van een onder- zak naar de kwaliteit van de dienst- velening van de gemeente. Deze vijag is voor het college van burge rmester en wethouders aanleiding geweest om bij een aantal bureaus «flerte te vragen voor de uitvoering /an een dergelijk onderzoek. Op 7 ïovember wordt ingegaan op de offerte van het Onderzoeks- en Adviesbureau van de Vereniging foto: J. Wolterbeek van Nederlandse SGBO genaamd. Gemeenten, Wat wordt bedoeld met het "Kwali teitsonderzoek Gemeente Middel burg". Hiermee wordt bedoeld dat de gemeente een onderzoek wil laten verrichten naar de kwaliteit van haar dienstverlening. Dit kan op een enge oftewel smalle en op een brede manier. Bij de enge manier wordt onderzocht of de gebruikers van de gemeentelijke activiteiten tevreden zijn over bijvoorbeeld de openingstijden van de gemeentelijke kantoren, de wijze waarop de klan ten van de gemeente worden gehol pen, de mate waarop de klanten worden doorverwezen, de wachttij den. enz. Bij de brede manier wor den deze aspecten ook onderzocht maar worden tevens andere elemen ten bij het onderzoek betrokken. Bij de brede manier wordt ook gekeken naar het gemeentelijk beleid. Bij de brede manier wordt tevens de tevre denheid/beleving van de inwoners van Middelburg over het beleid dat de gemeente voert gemeten. De aan de offerte van het SGBO verbonden kosten bedragen 104.000,-. In dit bedrag is een zogenaamde nulmeting en vervolg- meting begrepen. Na de nulmeting wisselt de groep te ondervragen inwoners. In de opzet van het SGBO is sprake van een schriftelijke meting. Daar waar het gaat om het meten van de directe gemeentelijke dienstverle ning (openingstijden, wachttijden, bereikbaarheid, enz.) krijgen de klanten van de gemeente direct na afloop van het (loket)contact een formulier overhandigd dat ter plek ke kan worden ingevuld. Daar waar het gaat om het meten van het gemeentelijk beleid krijgen 1.500 inwoners van Middelburg een vra genformulier thuisgestuurd. Het is de bedoeling dat het vragenformu lier wordt verzonden aan een op toe- valsbasis getrokken steekproef uit het totale inwonerbestand van de gemeente. Uitgegaan wordt van een respons van 66% waardoor repre sentatieve uitspraken kunnen wor den gedaan. Na de nulmeting is een vervolgmeting nodig om te kunnen zien of er veranderingen zijn opge treden. Op 7 november wordt in de raads commissie opiniërend van gedach ten gewisseld, hetgeen wil zeggen dat het college van burgemeester en wethouders wil zien of men op dezelfde lijn zit als de gemeente raad. In een later stadium zullen definitieve besluiten over het kwali teitsonderzoek worden gedaan. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 23 lol en met 29 oktober maandag gehaktbal in jachtsaus, bloem kool. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aard appelen woensdag dunne plakken rundvlees, witlof. aardappelpuree donderdag •mlkoenroliade in roomsaus, doperwtjes, aardappelen vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen zaterdag siaghetti bolognese zindag vat de pot schaft Met ingang van maandag 30 oktober a.s. houdt de poli tie Walcheren kijkavonden voor mensen die hun fiets kwijt zijn. Plaats: Politicbureau te Vlissingen, Molenstraat 1. Hier worden alle op Walcheren aangetroffen fietsen, die niet bij de rechtmatige eigenaar kunnen worden terugbe zorgd, centraal opgeslagen. Iedere LAATSTE MAANDAG VAN DE MAAND tus sen 19.00 uur en 20.00 uur kunnen mensen die hun fiets kwijt zijn en hiervan aangifte hebben gedaan, komen kijken of hun fiets bij de politie is gedeponeerd. Voor het doen van aangifte zijn de bureaus in Middel burg (Achter de Houttuinen 10) en in Vlissingen doorlo pend geopend. De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op donder dag 26 oktober 1995 om 16.30 uur bijeen om belanghebbenden te ho ren. Behandeld wordt het be zwaarschrift van de heer J.I. van Liere tegen de weigering van een ontheffing tot het berijden van het voetpad Prinscnhove met een mo torvoertuig. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtin gen kunnen vooraf worden inge wonnen bij de plv. secretaris van de commissie, de lieer mr. J.J. Groe- nenberg (tel: 01 18 - 675433). De inleverdatum Inkomstenbrief- jes ABW (Algemene Bijstandswet), BZ (Bijstand Zelfstandigen) en Zak- en Kleedgeld is vrijdag 20 oktober tijdens kantooruren. Voor de RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers) en IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en Gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers) is dat donderdag 26 oktober tijdens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt proble men, ook in verband met het moment van uitbetalen. Als u inkomsten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkom stenbriefje! De uitkeringsadminis tratie van de gemeente Middelburg is uitsluitend telefonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 11.30 uur. Voor de ver schillende soorten uitkeringen gel den aparte telefoonnummers. RWW (Rijksgroepsregeling Werk loze Werknemers) 675683- voor mensen met een ach ternaam beginnend met A tot en met L. 675686- voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstcnvoorziening Ou dere en gedeeltelijk Arbeidsonge schikte Werknemers) 675696. ABW en BZ (Algemene Bijstands wet en Bijstand Zelfstandigen) 675654- voor mensen' met een ach ternaam beginnend met A tot en met L. 675696- voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en kleedgeld 675696. niet in het bouwen van een gara ge. C. het perceel gelegen aan de Walcnsingel 3, ten behoeve van het bouwen van een rolstoclbcr- ging. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmings plan Beschermd Stadsgezicht. De vigerende bestemming van het perceel is recreatie inrichting. Voor bewoners van de Walcnsin gel die een lichamelijke handicap hebben wil men een rolstoelber ging op de bebouwing achter de woningen. 7. Beschikbaarstelling krediet afsluiting Marktterrein. Sedert 15 april 1995 is het markt plein autovrij en geldt een parkeer verbod. Ondanks het parkeerverbod, de markering rond het marktterrein en verbaliserend optreden van de parkeerpolitie en regio-politic wordt veelvuldig op de Markt en het voor plein (gele steentjes) voor het Stad huis geparkeerd, met name 's avonds en in het weekend. Om het parkeer verbod behoorlijk te kunnen hand haven zou permanent politic-toc- zicht noodzakelijk zijn. De politic kan de maatregel wel ondersteunen, maar is niet in de gelegenheid daar voor dagelijks agenten vrij te maken. Het college acht deze situ atie onbevredigend en is van mening dat in de gegeven situatie een betere afsluiting van het marktterrein en de gele steentjes noodzakelijk is. In verband met de wekelijkse warenmarkt is bij de herinrichting van het marktterrein gekozen voor een beperkte markering met weg- nccmbare paaltjes: wekelijks dient namelijk een aantal paaltjes te wor den verwijderd voor de opstelling van de marktkramen. Voor de ver betering van de afsluiting van de markt. incl. gele steentjes is de mogelijkheid van kettingen tussen de paaltjes bezien. 1 liervan is echter van afgezien vanwege het esthetisch aspect en aansprakelijkheidsrisico voor ongevallen. Vervolgens is een plan uitgewerkt, dat voorziet in wcgnccmbare zitclc- menten aan de lange zijden van de Markt met daartussen paaltjes. Een complicatie daarbij vomit de veran kering van de zitelementen omdat deze wekelijks voor de inrichting van de Markt weggenomen dienen lÉfeÉ U" 2» fc i W9 p- '-U -'v, ...J.,. De stoop van de voormalige Streekschool wordt besproken bij punt 4. (foto: J. Wolterbeek). te worden. Het voorplein voor het stadhuis wordt eveneens op werkda gen na 17.00 uur en in het weekend afgesloten. 8. Bezwaarschrift Wi Makandra 9. Beschikbaarstellen krediet voor aanpassingen panden Vrijlandstraat 46, 54, 62, 74, 80, 86 en 94. Op grond van de Regeling geldelij ke steun huisvesting gehandicapten (R.G.S.H.G.) zijn aan het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer bijdragen aangevraagd voor de aanpassing van de panden Vrijlandstraat 46, 54, 62, 74, 80, 86 en 94. eigendom van de Stichting Centrum voor Bejaarden zorg "Rustenburg". Gebleken is dat genoemd Ministerie niet instemde met diverse aangebrachte voorzie ningen. Kortingen werden derhalve toegepast op de door de gemeente aangevraagde bijdragen. Men acht het redelijk, gelet op het feit dat door ons de plannen werden goedge keurd, dat de gemeente een aanvul lende bijdrage aan de Stichting ver strekt tot het verschil in de bedra gen, voldaan door de Stichting en de rijksbedragen. 10. Krediet le inrichting onder wijsleerpakket 8e tot en niet 1 le groep basisschool "Ceder hof". 11. Krediet aanschaf 48 leerlin- gensets ten behoeve van basis school "Cypressenhof". 12. Krediet uitbreiding le inrich ting onderwijsleerpakket 9e groep basisschool "Wilgen- hof". 13. Rondvraag. *4 Werkzaamheden aan het trottoir van de Dauwendaelselaan foto: Anda van Riet Slechte trottoirs Door het bijeenvoegen van de "knel- puntenpot" van de wijk Dauwendae le en een bedrag uit de pot "klein onderhoud" van de gemeente is het mogelijk dit najaar een aantal trot toirs in de wijk Dauwendaele te her straten. Het gaat om de trottoirs van Dauwendaelselaan, de slechtste gedeelten; Kruitmolenlaan, westzijde van Dolfijnstraat tot Torenwcg; Buitenruststraat, oostzijde van Vrijlandstraat tot Segecrssingel; Torenhofstraat, alle trottoirs; Tappershofstraat, alle trottoirs. Bij de keuze van de trottoirs is geke ken naar de kwaliteit en het aantal voetgangers. Film over Statenlaan Een jaar geleden is de Statenlaan gereconstrueerd, een ingrijpend pro ject, waar de wijk veel weet van heeft gehad. Wie het allemaal nog eens terug wil zien, is welkom op woensdag 25 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in het Zuiderbaken. Daar worden in aanwezigheid van de wethouders mevrouw J.C. van Dijk-Sturm en mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen foto's en een film vertoond van de oude en de nieuwe Statenlaan. i. Uit het jaarverslag 1994 Het jaarverslag 1994 van de wijk Dauwendaele is gereed en in te zien in het wijkondersteuningspunt. Hierna volgt een gedeelte uil dit jaarverslag: Hel is ruim drie jaar geleden dat sociale vernieuwing van start ging in de wijk. Het wijkondersteunings punt kwam er en de functie van wijk- bemiddelaarster. met als doei er te zijn voor de bewoners en hun ver trouwen te krijgen. Je kan de wijk een goed draagvlak geven, door contacten le leggen met de scholen, de bejaardencentra, de wijkvereniging. de wijkbewoners ze IJ', hel asielzoekerscentrum, de open gevangenis en de jongeren. Hei voorstel om een kruidentuin te realiseren in de wijk kwam van de wijkvereniging. met als doel een inloopfunctie van alle wijkbewo ners. De kruidentuin ligt op hel ter rein van 'Buitenrust' en is zeker de moeite van het bezoeken waard. Zorgcentrum Rustenburg heeft zijn open tafel: per middag wordt door zo'n dertig mensen, waaronder ook wijkbewoners, daar gebruik van gemaakt. De kleine tentoonstellingen die van wijkbewoners in het steunpunt han gen gaan door naar beide zorgcen tra Buitenrust en Rusténburg; dit in samenspraak met de directies. De jongerenproblematiek in de wijk moet zeker onder de aandacht blij ven. Met de beheerster van het jon gerencentrum en de jongeren zelf zijn goede contacten. De viering in de nacht van oud-en-nieuw, waar voor vrijwilligers, politie en de jon geren uit het clubhuis zelf en de jon geren uil de wijk zich spontaan inzetten, mag als zeer positief wor den gezien, lir waren nauwelijks vernielingen, terwijl dit vorig jaar wel het geval was. Met de scholen in de wijk zijn goede contacten. Als de scholenfusies zijn gerealiseerd, wordt in de toekomst aan een werkplan gedacht.

de Faam | 1995 | | pagina 5