Smmmsi Vrij metselarij Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus Gezondheid Bijeenkomst Sport Geloof de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD Ouderen Gevonden de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD LEZERS SCHRIJVEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 18 oktober 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 Kledingactie - De kledingactie voor Mensen in Nood die op 27 en 28 september op Walcheren is gehouden heeft 4800 kilo kle ding opgebracht. Vakantieweken - Het Leger des Heils organiseert rondom de kerstdagen en de jaarwisseling vakantieweken voor alleenstaan den. De vakanties worden gehouden in een hotel van het Leger des Heils in de bossen bij Lunteren. Geïnteresseerden kunnen een informatiefolder aanvragen via telefoonnummer 036-5398205. Startersbijeenkomst Voor mensen die een eigen bedrijf willen beginnen organiseert de Kamer van Koophandel een keer in de zes weken een startersbij eenkomst. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere: het opstellen van een commer cieel en financieel plan, de ver gunningen en andere wettelijke obstakels, de rechtsvorm en ver zekeringen. Aanmelding en/of informatie, tel. 0118-673540. Verlichtingsproject - Donder dag 26 oktober begint de politie Walcheren met een verlichtings project. Het doel van dit project is om bestuurders van fietsen, brom- en snorfietsen te bewe gen om de wettelijk vereiste ver lichting te voeren. Tot en met half december vinden er diverse ochtend- en avondcontroles plaats. Het project sluit aan op de landelijke campagne 'fiets als een vorst, fiets verlicht'. Jongerenwerk - Het Eucu- menisch Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk houdt op zaterdag 28 oktober een werk dag voor vrijwilligers en beroeps krachten die zich in jongeren wil len verdiepen. Deze werkdag wordt gehouden in kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg en begint om 9.30 uur. Na afloop van het algemene gedeelte wor den er de volgdende workshops gehouden: napraten met de inlei der, religie in de seculiere pop muziek, rituelen spelen rituelen helen, liederen voor jongeren, poëzie en proza, en dramatische expressie. Informatie en opgave: 0118-611813. Thuiszorg Walcheren - De Stichting Thuiszorg Walcheren heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage ontvangen voor de verbouw en inrichting van haar nieuwe accommodatie in Middelburg. Het Juliana Wel zijn Fonds kent jaarlijks zo'n 11 tot 12 duizend bijdragen toe met een totaal van meer dan twintig miljoen gulden. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, club voor alleenstaanden, 19.30 u. Schuttershof Domburg, jaarlijkse lampionoptocht en vuurwerk, 19 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteiten Centrum Middelburg, spel- middag en bingo, 13.30 u. De Arne Arnemuiden, Vogel vereniging Zanglust, inter nationale tentoonstelling, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderdisco, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Pro vinciale Zeeuwse Contact dag van de Parkinson Patiënten Vereniging. De Arne Arnemuiden, Vogelver eniging Zanglust, internatio1 nale tentoonstelling, 13 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. Arsenaaltheater Vlissingen, dansavond, 20 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, ruildag van postzegels, munten, model treinen, miniatuurauto's, ansichtkaarten, bankbiljet ten en nog veel meer, 10 u. Parkeerterrein Kraaienest- weg Veere, Natuur Vereni ging Walcheren, excursie naar de kreek bij Veere, 14 u. Open Hof Vlissingen, open dag Hobby en Computer Club, 10 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Schakel Mid delburg, LAVA-jaarfeest, 21.30 u. Zuiderbaken Mid delburg, kinderrommel markt, 10 u. De Arne Arne muiden, Vogelvereniging Zanglust, internationale ten toonstelling, 10 u. Octopus Club Hof Domburg, kliederen kladderen, 10 u. Dansschool Janvier, dans- marathon voor Terre des Hommes, 10 u. Sportveld Hof Domburg, voetbaltoernooi, 16 u., inschrijven voor 15 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Tennisbanen Hof Domburg, tennistoer nooi enkel, 10 u., inschrijven voor zondag 20 u. De Parel Domburg, Piraten-panne- koekenfestijn, 17.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, VUSA-cursus 'Geloof - zin en on-zin', 19.45 u. Brakstraat 30 Middel burg, gespreksgroep Ouders van Drugsgebruikers, 19.30 u. Gemeente Westkapelle, vergadering van de gemeen teraad, 20 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames sauna-avond, 18 u. De Schelp Domburg, midget- golftoernooi, 12.15 u. De Schelp Domburg, tafelten nistoernooi, 19 u., inschrij ven tot 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Mic-Mec De Kloek Vlissingen, lezing met dia's over Zuid-Beve land, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Vlaamse avond met Luuk Gruwez en Eriek Verpale, 20 u. Club gebouw VCV Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Pe- truskerk Vlissingen, leden vergadering Nederlandse Bond voor Pensioenbelan- gen, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, squashtoer nooi, 12.15 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. De Schelp Domburg, tafelvoet baltoernooi, 15 u., inschrij ven tot 12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Aktiviteiten Centrum Vlis singen, herfststukjes maken, 9.30 u. Aktiviteiten Cen trum Vlissingen, diapresen tatie Herfst, 14 u. Open Hof Vlissingen, DISK-Vlissingen, bijeenkomst, 20 u. Ontheemd. Hongerig. Verlangend naar huis. Aangewezen op hulp van anderen. Dat is het lot van talrijke vluchtelingen. Ze wonen in kampen in de Derde Wereld en komen uit alle w indstreken. Tsjetsjenië, Rwanda of Soedan. Zonder bezittingen, maar wel met enorme overlevings kracht. Met een beetje hulp kunnen ze zichzelf al snel weer redden: voedsel, medicijnen, zaaigoed voor een akkertje, gereedschap, visnetten... SOU zorgt er voor. Overal waar dat nodig is. Help ons helpen. Like bijdrage is welkom! GIRO 9 SOH- UTRECHT. JISCHF HUI pl Toorop - Op 24 oktober houdt de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een kunsthis torisch middagprogramma met als onderwerp kunstenaars in Domburg. Centrale figuur was schilder Jan Toorop, hij introdu ceerde er het 'luminisme' en op uitnodiging van'hem kwamen er veel andere kunstenaars naar Domburg. Tijdens het middag programma wordt een inleiding met diapresentatie gegeven waarna een rondwandeling door Domburg en een bezoek aan het museum Marie Tak van Poort vliet Domburg volgen. Inlichtin gen, tel. 0118-581507. Veerdienst - Dinsdag 24 okto ber wordt het veer Vlissingen- Breskens van het eind van de ochtend tot de vooravond stilge legd in verband met de demonta ge van de vliegtuigbommen die recentelijk in Breskens zijn gevonden. Vanaf Vlissingen is de laatste afvaart om 11.20 uur en vanuit Breskens om 11.50 uur. Als alles volgens verwachting verloopt is de eerste afvaart van af Vlissingen weer om 17.50 uur en vanaf Breskens om 18.20 uur. Ski-trim - Ter voorbereiding op de wintersport wordt vanaf 29 oktober iedere zondag onder deskundige leiding een ski-trim uur gegeven. De deelnemers worden aan de hand van speci fieke en recreatieve oefenvor men voorbereid op een plezierig en sportief goed verlopende win tersport. Het ski-trim-uur begint om 10.30 uur op de parkeer plaats bij Skandia Sauna Vlissin gen. Oud-katholiek - De oud- katholieke gemeenschap in Zee land ontvangt op zaterdag 21 oktober mgr. dr. A.J. Glazema- ker, aartsbisschop van de oud- katholieke kerk van Nederland. Dit vindt plaats tijdens een kerk dienst in de kapel naast de rooms-katholieke Maria Magda- lenakerk aan de Singelstraat in Goes. De dienst begint om 10.30 uur. Omdat er geen parochie in de provincie is en de oud-katho lieken verspreid wonen over de verschillende eilanden wordt er bijna nooit een oud-katholieke mis in Zeeland gehouden. Verkeersopfriscursus - De afdeling Middelburg en omstre ken van Veilig Verkeer Nederland geeft vanaf 30 oktober een vijf lessen tellende verkeersopfris cursus in het politiebureau in Middelburg. In de cursus wordt het hele nieuwe reglement ver keersregels en verkeerstekens behandeld. Informatie en/of inschrijving, tel. 0118-614496 of 0118-612129. Middle-management - De Kamer van Koophandel organi seert op 23 en 30 oktober en 6 en 13 november een cursus middle-management. Tijdens de vierdaagse cursus wordt inge gaan op de commerciële aspec ten van de functie en komt de middle-manager als leidinggever en coördinator aan bod. Aanmel ding en/of informatie bij mevrouw Adri Kievit, tel. 0118- 673540. Gezond eten - De Zeeuwse Volksuniversiteit begint op maandag 23 oktober van 13.30 tot 15.30 uur met de cursus dië ten of gezond eten. De cursus is bedoeld voor mensen die wijzer met hun eten willen omgaan en er nog van willen genieten ook. De cursus die zes middagen in beslag neemt wordt gegeven in het ZVU-bureau in de Spanjaard straat in Middelburg. Informatie en aanmelding, tel. 0118- 634800. Internationale contacten - Speciaal voor ondernemers die deelnemen aan het internationa le handelsverkeer houdt de Kamer van Koophandel op 24 oktober een seminar in Middel burg. Speciaal aan bod komen de juridische aspecten van interna tionale contracten. Aanmelding en/of informatie, tel. 0118- 673540. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose organiseert in Middelburg een vervolgcursus hypnose die is bedoeld voor iedereen die reeds ervaring heeft opgedaan met hypnose en meer vaardigheid wil ontwikkelen. De cursus wordt gehouden op 24 en 31 oktober en 7 en 21 november. Inlichtin gen, tel. 0118-616839. Parkinson - De Parkinson Patiënten Vereniging houdt op vrijdag 20 oktober in de Zeeuw se Bibliotheek haar najaarsbij eenkomst. De zaal gaat open om 14 uur en tot 16.45 uur zullen onder andere de onderwerpen geheugentraining, aanpassingen aan de woning en hulpmiddelen aan de orde komen. Zwangere vrouwen - De Rijksuniversiteit Limburg is op zoek naar zwangere vrouwen die roken of gestopt zijn met roken in het kader van een onderzoek van de vakgroep gezondheids voorlichting. Het onderzoek vindt telefonisch plaats. Inlichtingen bij Martijntje Bakker of Marlein Ausems, tel. 043-3882401. Hartpatiënten - De patiënten vereniging voor hartziekten Har- tezorg Midden Zeeland nodigt een ieder uit op de thema-avond met als onderwerp verpleging van hartpatiënten die op 27 okto ber in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt gehouden. De heer P. Robbe die als verpleeg kundige is verbonden aan het Streekziekenhuis Walcheren zal op de thema-avond spreken die om 19.30 uur begint. Wateractiviteiten - Van 23 oktober tot en met 2 november kunnen ouderen gratis kennis maken met het Meer Bewegen voor Ouderen in het water van zwembad Poelendaele in Mid delburg. Vanaf 6 november wordt daar iedere maandag en donderdag van 15 tot 16 uur watergymnastiek voor ouderen gegeven door deskundig en gediplomeerd zwembadperso neel. Activiteitenwinkel - Op don derdag 19 oktober wordt in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat in Vlissin gen de eerste wekelijkse ont moetingsmiddag van de Activi teitenwinkel gehouden. Het doel van deze middagen is dat oude ren elkaar informeel kunnen ont moeten, een praatje maken of een spelletje doen. De ontmoe tingsmiddag begint om 14 uur en duurt tot 16.30 uur. Als extraatje is op de eerste middag Toutage gecontracteerd die voor achter grondmuziek zorgt. Vrouwenraad - Het Platform Zeeuwse Vrouwenraad houdt op dinsdagochtend 7 november een algemene ledenvergadering in Hotel Arion in Vlissingen. Na het huishoudelijke deel van de ver gadering dat begint om 9.30 uur doet Mieke Bazuin vanaf 11 uur verslag van haar bezoek aan de wereldvrouwenconferentie in China. De vergadering wordt omstreeks 12.15 uur afgesloten en belangstellenden zijn wel kom. Computer Club - Op zaterdag 21 oktober organiseert de Zeeuwse afdeling van Hobby Computer Club (HCC) een open dag in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Er worden onder meer demonstraties gegeven van Windows '95, Internet, snijp- lotters, reparaties, scannen en afdrukken. De zaal is geopend van 10 tot 17 uur en toegang is gratis. Lezing - Op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren verzorgt drs. A.P. de Klerk op 25 oktober een lezing met als onderwerp het vooroorlogse Walcheren door het oog van kun stenaars en dichters. De lezing begint om 20 uur in het wijkcen trum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen en is ook toegankelijk voor niet-leden. Wolakota Waldorfschool - Lakota indiaan Bob Stadnick houdt donderdag 26 oktober een lezing over Indiaanse spirituali teit en de Wolakota Waldorf school, een Indiaanse versie van de Vrije School. De lezing wordt gehouden in het gebouw van de Vrije School Zeeland in de Aron- deusstraat in Middelburg en begint om 20 uur. Wijnmakers - Het Walchers wijnmakers, bierbrouwers en likeurmakersgilde bestaat dit jaar tien jaar. Om het jubileum te vie ren houdt het gilde van 19 tot en met 21 oktober een tentoonstel ling waarbij de appel centraal staat in het bezoekerscentrum van Imkerij Poppendamme. Leden van het gilde geven infor matie over het zelf maken van wijn, bier, cider, likeur en andere dranken. Sociale vernieuwing - Op 25 oktober organiseert Groen Links Middelburg in wijkcentrum Zui derbaken aan de Rentmeester laan in Middelburg een bijeen komst over sociale vernieuwing. De bijeenkomst begint om 20 uur en is bedoeld voor besturen en leden van wijkverenigingen maar ook andere belangstellen den zijn van harte welkom. Kynologenclub - Eerste hulp bij ongelukken met uw hond, dat is het onderwerp van de lezing die dierenarts mevrouw Huiskes geeft op donderdag 26 oktober om 20 uur. Plaats van handelen is het clubhuis van de kynologen club Zeeland een de Westhaven- dijk in Wilhelminadorp. Vrijwilligers - De Unie van Vrij willigers, afdeling Vlissingen, viert haar vijftigjarig jubileum op vrijdag 17 november om 14.30 uur in Hotel Arion op de Boule vard in Vlissingen. Mevrouw Eri ca Terpstra, staatssecretaris van welzijn en sport, zal spreken over het thema 'Mogelijkheden van/grenzen aan vrijwilligers werk in de zorg'. Aansluitend is er een receptie van 16 tot 17.30 uur. Grasparkiet - In de periode van 18 tot en met 30 september zijn de volgende voorwerpen afgegeven bij de politie in Mid delburg. Gouden schakelarm band, bruine leesbril, goudkleuri ge zonnebril, bruine schoudertas met fototoestel en portable radio, zwarte schoudertas met make-up en twee agenda's, don ker blauwe schoudertas met por temonnee, bankbiljet, horloge met zwarte band, goudkleurig dameshorloge met leren band, grasparkiet, stamkaart en senio- renkaart elektrische kookplaat, rood zakflacon, diverse fietsen, zwarte portomonnee met sleu tels, blauwe portomonnee met inhoud, groene portomonnee en diverse sleutels. De spullen wor den drie maanden bewaard en kunnen worden opgehaald tij dens kantooruren. Kijkavond - Iedere laatste maandag van de maand houdt de politie Zeeland een kijkavond vann 19 tot 20 uur voor mensen die hun fiets kwijt zijn. De kijk- avonden worden gehouden in het politiebureau in de Molen straat in Vlissingen. Hierbij een korte reactie op het interview met de heer A. de Bruijne (Faam en Vlissin ger 41, over het 225-jarig bestaan van de Middelburg se loge - red.). Daarin zegt hij - en ik citeer - „Het blijft een gegeven dat als een groep mannen vertrouwe lijk praat, dat op een andere manier gebeurt dan wan neer er een vrouw bij is". Dat is zo, maar dit is op zich niet uniek, want dat gebeurt bij elke groep, ongeacht de samenstelling, die een bepaalde band met elkaar heeft. De vereniging van vrouwelijke vrijmetselaren waarop gewezen wordt (De Weefsters) heeft een geheel andere ritus dan hun mascu line broeders. De enige reden voor erkenning is gelegen in het feit dat de oprichting en alles daarom heen onder auspiciën van de vrijmetselaren stond. Als het begrip 'reguliere orde' wordt gebezigd, spreekt vanzelf dat er ook irreguliere ordes zijn. Dat zijn dan de gemengde orden, die qua ritus op geen enkele manier verschillen van de 'regulie re' orden. Toch zijn daar zowel mannen als vrouwen lid van. Het pleit dan ook voor alle mannen, en vrou wen natuurlijk, die lid zijn van een gemengde orde, dat zij in die zin een stapje voor hebben op hun masculine broeders, door in de ware zin het gelijkwaardigheids principe toe te passen. Tot slot wil ik graag nog het vol gende opmerken: bij de Nederlandse Grootloge der Gemengde Vrijmetselarij zijn alle vrijmetselaren 'regulier' en vrij om elkaar te komen begroeten. Zoals het betaamd, gelijkwaardig, oprecht en correct. En zo moge het zijn. R.M. de Nooijer-Bastien Offenbachlaan 24 Vlissingen STICHTING OECUMENISCHE HULP' DUTCH INTTRCHURCH AID Werkt namens prOtc&tantsc kerken in Nederland Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 19 oktober t/m wo. 25 oktober. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P.D. Spies, 15 uur: G. Mulder. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: N.J. Dekker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: C. Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. de Boer. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. de Boer (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: A. Spaans (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: M.C. Baart. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo.: geen opgave. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo.: geen opgave. MELISKERKÉ Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.J. v.d. Linden. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: C. Kleij. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 17 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: P. van Esveld. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: J. Vlaardingerbroek. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: J. van Wattum. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: B. de Haan, 19 uur: G.P.R. Pennekamp. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van der Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Es (in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G. Blijdorp. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede. Zo. 19 uur: Q. v.d. Vrie. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: L. Wüllschleger. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. P. Sol. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.G.L. Peels. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk Simpelhuis- straat, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk. Zo. 10 uur: R. Oort. Ontmoetingskerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: J.S. Roose. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: F. Huisman, 17 uur: W. Riemens. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: van Riet. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 our: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: R. Oort. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard' Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R A D. van Tol, Markt 12, Veere/ tel. 501271 Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Me'iskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande. tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: H.N.A. Picavet, Tram straat 9, Koudekerke, tel. 552660. APOTHEKEN OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. v.d. Beid. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: C. van der Laan. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: M. Goudri- aan. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel, 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12. Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Binnen- marsch. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: Ridder. WESTKAPELLE Hen/ormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans (zangdienst), 19 uur: P. den Braanker. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 19 oktober t/m wo. 25 oktober HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 479791. zondag tot 24 uur: A van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stations plein la, Arnemuiden, tel. 601308. zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: L.H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 583404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 486400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 635015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 414444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 417820.

de Faam | 1995 | | pagina 21