Eerste paal Middelburgs verpleeghuis n li BB00E 30 11 111 li Ouderen te water BOUW NIEUW GASTHUIS EINDELIJK VAN START Vrijwillige thuishulp 612004 Vragen en klachten over gezondheidszorg Aanvullend vervoer ouderen naar en van de Markt 612004 Voorlichting Bron voor geestelijk welzijn ouderen Ingezonden m B B\ r 15e JAARGANG NUMMER 85 Eerste traject Verpleegzorg nu Vrijwilligers Meldpunt Veerse Poort Diabetes Capaciteit Open tafel ZEEUWSE BIBLIOTHEEK Aan huis gebonden Mobiele ouderen Aanbod Meldpunt Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14.00 uur Senioren/ gehandicapten Festival Woensdag 18 oktober 1995 DE FAAM 17 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg. Tel. (0118) 627537 IKHET^B WEET'S Overzicht van de contactperso nen van de vrijwillige hulp diensten voor ouderen in de wijken: 't Zand-Stromenwijk: mevr. P.M. Den Hollander, tel. 626513, mevr. E. Stroo, tel. 612814. Magistraatwijk: mevr. N. Los, tel. 614398. Dauwen- daele: dhr. W. Kuijl, tel. 623918, mevr. H. Hehakaya, tel. 626804. Nieuw Middel burg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 626385. Telefooncirkels: Stromen- wijk-'t Zand: mevr. R. Jongeri- us, tel. 637065, mevr. R. David- se, tel. 629256. Aanvullend vervoer oude ren en klusjesdienst: St. Welzijn Ouderen, tel. 627537. A.N.B.O. Donderdag 26 oktober: 10.00 uur in het gebouw van de SWOM, Molstraat 13, thema dag met als onderwerp het minima-beleid. Donderdag 2 november: 14.00 uur in St. Willibrord een bingo middag. Dinsdag 7 november: 14.00 uur in de wijkpost Het Bastion, themamiddag met als onder werp 'De Hugenoten'. Donderdag 23 november: 14.00 uur in St. Willibrord een cabaretmiddag. Donderdag 7 december: 14.00 uur in St. Willibrord een bingo middag. N.C.O.B. Woensdag 25 oktober; een gezellige middag ter gelegen heid van het 15 jarig bestaan. Woensdag 22 november: Mr. D. Veurink vertelt over zijn werk als officier van justitie. Dinsdag 19 december kerstbij eenkomst. Vanaf 23 oktober is er gedu rende het winterseizoen elke week watergymnastiek en vrij zwemmen voor ouderen in het Middelburgse zwembad Poe- lendaele. Er is deskundige lei ding en het water wordt extra verwarmd. In een half uur worden allerlei oefeningen in het water gedaan, waardoor deelnemers zich snel ontspannen en soe pel voelen. In een rustige omgeving baantjes zwemmen of gewoon genieten van het warme water is ook mogelijk tijdens deze speciale uren. Deze activiteit van Meer Bewe gen voor Ouderen vindt plaats op maandag en donderdag tussen 15.00 en 16.00 uur. Voor de prijs van 37,50 is een 10-badenkaart verkrijgbaar, die een jaar geldig-blijft. Voor meer informatie kunt u bellen met het zwembad, tel. 626451 of met de Zeeuwse Sportraad, tel. 640700. seniorenkrant Met het schroeven van de eerste paal in de grond waarop eens het Middelburgse ziekenhuis 'het Gasthuis' stond werd woensdag 20 september na jaren van overleg en onderhandelingen met de bouw van een nieuw verpleeg huis op Walcheren begonnen. Deze officiële handeling werd verricht door gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok en de heer W. Willemse, bewoner van het verpleeghuis Herengracht. Het gebeuren speelde zich af tegen een achtergrond van zowel blijdschap als treurnis. In 1981 besloten Gedeputeer de Staten om in 1985 te starten met de bouw van een nieuw verpleeghuis in Middelburg. Toch heeft het nog tot 1995 moeten duren voordat daad werkelijk met de bouw kon worden begonnen. Een vertra ging van maar liefst 10 jaar. Als de winter geen al te grote spelbreker wordt kan het nieu we gebouw, dat evenals het voormalige ziekenhuis de naam 'Gasthuis' zal dragen, over anderhalf jaar worden opgeleverd. Een oplevering waarop met smart wordt gewacht bekende gedeputeer de De Kok, vooral gezien de wachtlijst waarop 40 mensen staan, waarvan sommigen al jaren verpleegbehoeftig zijn. Niet alleen het tekort aan plaatsen is schrijnend. De kwa liteit van de verzorging en ver pleging op Walcheren staat op een hoog peil. Anders is het gesteld met een aantal gebou wen van het huidige verpleeg huis Der Boede in Koudekerke en het verpleeghuis Heren gracht in Middelburg. "Als u weet dat er daar nog langdurig oude, dementerende mensen op zesbedskamers moeten verblijven, dan is het betreu renswaardig en eigenlijk beschamend dat ik hier van daag in plaats van mijn voor ganger de eerste bouwhande- ling mag verrichten." Aldus de Kok. Maar tegelijkertijd betekent de bouw van het Gasthuis een belangrijke stap naar verbeter de zorg en huisvesting voor oudere en jongere zieken. Zo dra het in gebruik wordt geno men moet het verdere verbete ringstraject worden uitge voerd. Dit moet leiden tot meer en kleinere zorg- en ver- pleegvoorzieningen, verspreid over Walcheren. Hierdoor zul len juist die mensen, die op langdurige verpleging zijn aangewezen, midden in het leven kunnen blijven staan, dicht bij hun oorspronkelijke omgeving. De directie van het cluster Verpleeg- en Ouderen zorg (VOZ) van de Stichting voor Regionale Zorgverlening heeft onlangs ambitieuze plan nen bekend gemaakt om dit gestalte te geven. In dit ver band vond gedeputeerde de Kok het dan ook verheugend dat de minister de financiering van nog eens 60 bedden, ver spreid over Walcheren, op zijn prioriteitenlijst heeft geplaatst. De belangrijkste reden van de late start van de bouw komt vooral omdat we in een tijd leven waarin nieuwe opvattin gen, maatregelen en voortdu rende wijzigingen in de gezondheids- en ouderenzorg plaats hebben. Zo meent de heer A.F. Aertsen, directeur van de Stichting voor Regiona le Zorgverlening. Hij hekelde daarbij de besluitvorming van de Rijksoverheid, die heeft geleid tot sluiting van bejaar dentehuizen, met als gevolg forse wachtlijsten voor verzor- gings- en verpleeghuizen. Ondanks al deze hobbels is hij van mening dat met het nieu we gebouw een zeer verant woorde en eigentijdse voorzie ning wordt toegevoegd aan de zorgverlening op Walcheren. Een voorziening, die tegemoet komt aan de eisen en verwach tingen van een gelukkig steeds mondiger wordende cliënt. De redactie van de Seniorenkrant sprak met de heer Rob Koper, sinds kort voorzitter van het Meldpunt Vrijwillige Thuishulp in Middelburg. Het ging hierbij niet alleen om de achtergronden van dit Instituut, maar ook over de diensten die door het Meldpunt kunnen worden geleverd. 'Veel mensen hebben soms hulp nodig, dat is altijd al zo geweest' zegt Koper. Vooral in het verleden werd veel hulp verleend vanuit de directe omgeving. Ouders verzorgden hun kinderen, kihderen verzor gen hun ouders. Als die dat niet konden, nam een bredere kring die zorg op zich, de fami lie, de stam, het dorp. Door allerlei oorzaken en ontwikke lingen zijn grote delen van de thuiszorg in handen geraakt van overheidsinstellingen, ge subsidieerde instellingen of collectieve voorzieningen. De ze situatie is ontstaan en ver sterkt door mobiliteit (de kin deren wonen niet meer in de directe omgeving), individuali sering (men wil niet van de familie afhankelijk zijn), techni sche ontwikkelingen (medi sche zorg), enz. Koper meent dat deze ontwik keling niet valt terug te draai en, maar stelt wel vast dat er de laatste tijd naar gestreefd wordt om een aantal voorzie ningen uit de professionele sfeer te halen en daarvoor in de plaats een beroep te doen op vrijwilligers. De overheid verhult niet meer dat er bezui nigd wordt op thuiszorg. In vele gevallen staan die bezui nigingen haaks op het gevoer de beleid dat er bijvoorbeeld van uit gaat dat ouderen lan ger zelfstandig blijven wonen. Tussen zelfstandig wonen en het gaan naar een bejaarden oord kan een periode zitten dat er voor het handhaven van die zelfstandigheid een helpende hand nodig is. Die helpende hand moet soms professioneel zijn, maar kan soms ook van een vrijwilliger komen. Voor boodschappen doen of een karweitje thuis is geen wijkver pleegster nodig. Wel is belang rijk dat de grens tussen wat een vrijwilliger kan en mag doen en wat aan een profes sional moet worden overgela ten, goed in de gaten wordt gehouden en dat er geen gren zen wordt overschreden. In Middelburg verlenen diver se organisaties thuishulp door het inzetten van vrijwilligers. Denk maar eens aan de SWOM, Humanitas, Het Rode Kruis, de Ned. Patiëntenver eniging, de Zonnebloem, de UW, de kerken, wijkverenigin- gen, enz. Voor mensen die hulp nodig hebben is het erg moeilijk om te weten te komen waar ze moeten aankloppen. Daarom hebben de diverse organisaties besloten tot Wanneer u als patiënt gebruik maakt van de gezondheidszorg, is het mogelijk dat u daar vragen of klachten over heeft. Bijvoor beeld over lange wachttijden of over een verstoorde relatie met uw hulpverlener of u vermoedt dat er fouten zijn gemaakt in de medische behandeling. Als u een klacht wilt indienen, maar u weet niet hoe en bij wie u dat moet doen, kunt u zich wenden tot het Informatie en Klachtenbureau Zeeland (IKG Zeeland). Dit IKG is een onderdeel van het Regionaal Patiënten/Consumenten Plat form Zeeland. Het is onafhankelijk van hulpverleners en instel lingen in de gezondheidszorg. De gratis diensten van het IKG Zeeland begeven zich op het gebied van informatie, advies, ondersteuning en bemiddeling. Voor meer informatie of een fol der kunt u zich wenden tot het IKG Zeeland, telefoon (0113) 249490. Sinds de lijnbussen niet meer op de Markt komen is er een vorm van aanvullend vervoer naar en van de Markt mogelijk voor ouderen vanaf 60 jaar, tegen gereduceerd tarief. U heeft hiervoor een vervoers- pas en een bonnenboekje nodig. Deze zijn verkrijgbaar bij de Stichting Thuiszorg Walche ren, Breestraat 15. Voor de pas moet u een goed gelijkende pasfoto meebrengen. In het kernwinkelgebied (tussen de vesten en het Kanaal) kan op elke willekeurige plaats waar een auto mag komen worden in- of uitgestapt. U kunt de taxi of minibus laten komen door te bellen met 479900. De regeling geldt alle 7 dagen van de week, tussen 9 en 24 uur. Om de vervoerder in de gelegenheid te stellen uw rit met die van anderen te combi neren, dient u tenminste 1 uur voor het tijdstip waarop u opgehaald wilt worden de rit te bestellen. U geeft dan ook meteen de tijd en plaats op wanneer en waar u weer opge haald wilt worden. Een rit heen en terug komt u op 2 x 2,50, dus 5,--. Dit bedrag kan alleen met bonnen uit het bonnenboekje worden betaald. Als anderen met u meereizen moet u het aantal passagiers bij het bestellen van de taxi vermelden. Uw passagiers reizen ook op bon nen van 2,50. Deze nieuwe regeling is voorlopig geldig tot 28 mei 1996. Over de regeling is een folder verkrijgbaar bij de gemeente Middelburg. R. Koper samenwerking. Met subsidie van de gemeente is er nu bij de Stichting Welzijn Ouderen een Meldpunt Vrijwillige Thuishulp gestart. Het meldpunt is een schakel tussen de mensen die hulp wensen en de organisa ties die die hulp kunnen geven. Om welke hulp gaat het? Enkele voorbeelden: bezorgen van boeken; vervoer; klusjes in huis; ophalen medicijnen; vriendschappelijk huisbe zoek; voorlezen voor slechtzien den; boodschappen doen; ziekenbezoek; maaltijdverzorging; invullen belastingaangifte. Hebt u hulp nodig, bel dan 612004. Het Centraal Meldpunt Thuishulp is iedere werkdag van 9.30 uur tot 14.00 uur te bereiken. Als het enigszins mogelijk is, zoekt men een oplossing voor uw probleem. De hulp wordt gegeven onge acht leeftijd of geloofsovertui ging. De twee volgende voorlich tingsbijeenkomsten verdienen zeker uw aandacht: Dinsdag 31 oktober geeft de heer ir. A. Suylen, sectiehoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening van de gemeente Middelburg uitleg over de nieuw te bouwen wijk 'Veerse Poort'. Deze voorlichting is bestemd voor de 55+ers van de wijken Nieuw Middelburg, Klaren- beek en Oostkerk. De bijeen komst vindt plaats in de wijk post Het Bastion aan de Nieu we Oostersestraat. De aan vangstijd is 14.00 uur, de toe gang is gratis. De Diabetes Vereniging Neder land, afdeling Walcheren, or ganiseert op donderdag 16 november een voorlichtings middag over Diabetes. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de SWOM, Molstraat 13. De aanvangstijd is 14.00 uur, de toegang is gra tis. Het nieuwe Gasthuis zal zorg gaan bieden aan 120 zieke bewoners. Zestig bedden zijn bestemd voor mensen met een lichamelijke handicap en zestig bedden voor geestelijk zieke ouderen. In de bouw plannen is veel aandacht besteed aan de eisen op het gebied van privacy en een optimale kwaliteit van de zorg verlening. Er zullen uitsluitend één en twee persoonskamers zijn. Daarnaast voorziet het gebouw in 15 plaatsen voor patiënten die alleen op dagver- pleging zijn aangewezen. Der tig plaatsen zijn bestemd voor lichamelijk zieken uit Der Boe- de, dat zal worden uitgedund. De zestig bewoners van het op termijn te sluiten verpleeghuis Herengracht verhuizen even eens naar het Gasthuis. Het Gasthuis zal straks met Der Boede de basis vormen van de verpleeghuiszorg op Walche ren, maar dan slechts als een schakel in de keten van voor zieningen voor zieken en gehandicapten, jong en oud. De hoogwaardige kennis en zorg, die er straks zal zijn ondergebracht, dient niet alleen te functioneren binnen deze muren, maar moet een uitstralingseffect hebben naar de omgeving. Het dient een open instelling te worden, van waaruit de bewoners kunnen deelnemen aan het leven in de stad, maar ook omgekeerd. Omwonenden moeten gebruik kunnen maken van de in het Gasthuis aanwezige facilitei- Maquette verpleeghuis (foto Anda van Riet) ten. Ook wordt gedacht aan het instellen voor een 'open tafel' en maaltijdverstrekking voor ouderen in de omgeving van het gebouw. Het is volgens het Stichtings bestuur van groot belang dat het nieuwe verpleeghuis zal worden beschouwd als een fundament voor een totale ver nieuwing in de zorgverlening, verpleging en begeleiding. De scheiding tussen de zorg in verzorgingshuizen en die in verpleeghuizen is al jaren aan het vervagen. Nog intensieve re samenwerking en integratie van alle zorgverlenende instel lingen is een absolute nood zaak om te kunnen blijven inspelen op de dringende be hoefte aan voorzieningen, die passen in deze tijd. Het moet goed zijn te leven in welke woonvorm dan ook, als tevens de zekerheid bestaat van zorg verlening op hoog niveau. UVV-Middelburg Diverse activiteiten, o.a.: tafeltje dekje vriendschappelijk huisbezoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen bridge-soos Inlichtingen: De Boog, dins dag- en woensdagmiddag tel. 638570. Secretaris: 601971. Wie van mening is, dat de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg een instelling is, waar vooral jongere en nog vol ledig actieve mensen hun ontspanning of kennis komen zoeken of aanvullen, slaat de plank geheel mis. 'Zeer veel ouderen - laten we liever geen leeftijdsgrens hanteren, maar zelfs mensen van in de negentig zitten daarbij - maken intensief gebruik van de uitgebreide mogelijkhe den, die de bibliotheek te bieden heeft'. Zo stelt Jeanine Kool, consulent bibliotheekwerk voor ouderen, zieken en gehandicapten overtuigend vast. Er bestaat hier in Zee land een grote leestraditie, vooral bij ouderen. Zo is de belangstelling voor Zeeuwse romans en verhalen erg groot bij deze groep. Maar daarmee houdt het zeker niet op. Die belangstelling is, mede door de invloed van radio en televisie, tijdschriften en in de loop van de tijd steeds beter geworden opleidingsniveau, breder geworden. Hierdoor is de vraag naar literatuur en de behoefte aan informatie en verdere ontwikkeling zowel op het gebied van kennis, als op dat van creativiteit en recreatie bij ouderen net zo gevarieerd als bij welke andere leeftijds groep dan ook. Het vergaren van kennis is niet aan een leeftijd gebonden. De Zeeuwse Bibliotheek doet haar best om ouderen de mogelijkheid te bieden om te kunnen doorgaan met lezen, ook wanneer lichamelijke of geestelijke problemen een rol gaan spelen. Zo verschijnen er van prak tisch alle boeken van enig belang zogenaamde 'groot-let- ter'-uitgaven, voor mensen met visuele problemen, of wordt men vertrouwd gemaakt met het gebruik van het 'gesproken boek', vastge legd op cassettes. Mensen, die door een lichamelijke beper king niet zelf naar de biblio theek kunnen gaan, kunnen een beroep doen op de Boe- kenbezorgdienst. Deze thuisbi bliotheek voor inwoners van Middelburg, waarbij gebruik wordt gemaakt van vrijwilli gers, bevindt zich nog in een groeifase. Het aantal leden in vergelijking tot de randstad toont echter een positief beeld. Daarnaast zijn er de bibliobus sen, die de kleine kernen en buitenwijken aandoen. Aan diverse verzorgings- en verpleeghuizen wordt voor langere tijd een grotere hoe veelheid bibliotheekmateriaal uitgeleend. Deze zomer is gestart met de verhuur van 'speel- en leer-' materiaal aan tehuizen. Dit kan, onder bege leiding, gebruikt worden als ondersteuning van geheugen training, bijvoorbeeld voor ouderen met dementie-ver- schijnselen. Voor afasie-pa- tiënten, mensen die door een hersenaandoening geheel of gedeeltelijk hun spraak- en leesvermogen hebben verlo ren, biedt de bibliotheek ook hulpmiddelen, die onder begeleiding van deskundigen gebruikt kunnen worden. Voorbeelden hiervan zijn 'speel'kaarten met afbeeldin gen en teksten om associaties op te roepen, en gesproken 'meeleesboeken', waarbij de tekst op aangepaste leessnel heid op een cassette is inge sproken, zodat de patiënt al luisterend kan meelezen in het boek. Eenmaal op het spoor gezet van die mogelijkheden, wordt contact gelegd met instellingen die daarin gespe cialiseerd zijn. Ook de zelfstandig wonende, mobiele ouderen weten hun weg te vinden naar de biblio theken in het Zeeuwse. En niet alleen voor het lenen van een goed boek. Ouderen-educatie staat hoog op de lijst van de Zeeuwse Bibliotheek dienstverleningen van de Zeeuwse Bibliotheek. 'üe belangstelling hiervoor is bij zonder groot', aldus Ida van der Goot, die onder meer met deze taak is belast. Ouderen beschikken over meer vrije tijd dan vroeger en zij verdiepen zich steeds meer in vragen over een zinvolle vrijetijdsbe steding, zingeving, maar ook over afscheid van het werk of van een partner. De belang stelling voor cursussen en pro jecten zoals 'pensioen in zicht', hobby's, reizen, maar ook computertechniek, filosofie en kunstzinnige vorming, is ver heugend groot. Onlangs is een bijzonder ge slaagd experiment uitgevoerd om ouderen vertrouwd te maken met het gebruik van de moderne catalogus en de com puters in het gebouw aan de Kousteensedijk. Opvallend is dat de deelname van oudere - vaak alleenstaande - dames ver uitsteekt boven die van mannen in dezelfde leeftijds groep. Zo is er bijvoorbeeld grote behoefte aan kennis op het gebied van administratie in de huishouding, vooral wan neer bijvoorbeeld de partner is weggevallen. Het is dus niet alleen het boek- uitleenverkeer waar het om draait. De Zeeuwse Bibliotheek moet gezien worden als een centrum waar een groot aantal diensten wordt aangeboden en waar gebruik kan worden gemaakt van alle hedendaagse media, zoals video- en geluids banden, CD's, CD-i, CDRom en diverse documentatieafdelin- gen. In het gebouw bevindt zich een schat aan gegevens. Er is een grote muziekafdeling, waarin zowel bladmuziek als literatuur over muziek wordt aangetroffen. De Zeeuwse Bibliotheek is te beschouwen als een cultureel hart, waarin dagelijks cursus sen, lezingen, tentoonstellin gen en andere projecten plaatsvinden. Zij vormt een schakel tussen een groot aan tal andere gespecialiseerde instellingen in dit werkgebied, zoals het Educatief Centrum Walcheren, de Open Universi teit, De Luister- en Braille-bi- bliotheek en vele andere. De Zeeuwse Bibliotheek heeft iedereen, van welke leeftijds groep dan ook, veel te bieden. Dus ook ouderen, mobiel of aan (te)huis gebonden en van alle niveaus, met als voor naamste grondtoon om juist de positieve kanten van het ouder-worden te belichten en te benadrukken. vrijwillige thuiszorg Middelburg Er is weer een geheel nieuwe expositie in het SWOM-ge- bouw Molstraat 13. Van maan dag 2 oktober tot en met don derdag 30 november expose ren in de benedenruimten van het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg zestien dinsdagmiddag-cursis ten van het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming (MIKV). Deze groep men sen is al ruim vijf jaar bij elkaar. Het werk omvat onder andere landschappen, stillevens en dieren in pastel, aquarel en olieverf. De openingstijden van de expositie zijn maandag t/m vrijdag van 10 tot 17 uur. (Ama- teur)kunstenaars die in een vol gende periode willen expose ren kunnen contact opnemen met Margot Piscaer van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg, tel. 627537. Salon De werkgroep Exposities wil proberen om volgend jaar van 1 april tot en met 30 mei een SALON van tekeningen, aqua rellen en schilderijen te organi seren. Deelnemers kunnen deze gedurende de bovenge noemde tijd in het SWOM- gebouw tentoonstellen. Af hankelijk van de grootte van het werk kunnen 1 of 2 exem plaren worden ingeleverd. Op oproepen in vorige senioren kranten hebben zich reeds enkele deelnemers gemeld. Meer aanmeldingen zijn wel kom bij Margot Piscaer van de SWOM, die ook nadere infor matie kan geven. Mevrouw Zietse stuurde ons dit gedicht: Telefooncirkel. Als je oud bent en alleen is het heerlijk om te weten dat je toch niet wordt vergeten. Dat die zorg er nog bestaat is het waar het hier om gaat. Dat zijn onze mensen! die 's morgens je het beste wensen, horen hoe het er mee gaat. Die cirkel is toch lang niet kwaad, ben blij dat hij bestaat. En is men soms niet helemaal goed wordt raad geschaft met spoed. Dit is het wat de cirkel doet. Fijn dat dit bestaat, we zijn er allen mee gebaat. Dit was het wat ik u wou zeggen en zegt het nu maar voort, dat iedere ouder die alleen is nu van de cirkel heeft gehoord. Voor de tweede maal werd zaterdag 23 september in de Stadsschouwburg het Senio ren Festival gehouden. Na het grote succes van twee jaar geleden was van diverse zij den om een vervolg gevraagd. Besloten werd om ditmaal ook de gehandicapten bij dit Festi val te betrekken. Om 10 uur opende wethouder mevrouw S. Smitskamp het Festival. In haar toespraak benadrukte zij de noodzaak tot saamhorigheid en de bereid heid om met elkaar tot goede zaken te komen. Het Festival bood op de benedenverdie ping van de Stadsschouwburg tal van activiteiten, zoals zang, cabaret en dans, terwijl op de informatiemarkt op de eerste etage ongeveer 30 stands van belangenorganisaties van ouderen en gehandicapten, vrijwilligersorganisaties enz. waren opgesteld. Hier werd informatie verstrekt op het gebied van zorg en welzijn, wonen en woonomgeving, vrijetijdsbesteding en educatie en nog vele andere zaken. Met een bezoekersaantal van onge veer 1000 kan de dag als zeer geslaagd worden beschouwd. Velen hopen op een herhaling in 1997.

de Faam | 1995 | | pagina 17