iiiliiiartiiibiiiibliviiiliillikikiS. 4 GEMEENTE MIDDELBURG Prooijenspark wordt nieuwe Middelburgse wijk Overleg in de wijken Sloop Streekschool begonnen Richtlijnen gevelreclames Commissie bezwaar- en beroep Thuis in Middelburg Collecten Kleurrijk Rooien Oude Vlissingseweg Week 39 Tafeltje Dekje Woensdag 27 september 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op de pagina "mededelingen van de overheid" staan deze week twee publicaties die te maken hebben met de eerste fase van de ontwikkeling Vcersepoort. Deze procedures zijn nodig omdat er in Middelburg dringend behoefte is aan bouwgrond. Het ontwerpbestemmingsplan Vcersepoort is welis waar in vooroverleg en inspraak geweest, maar heeft nog een lange weg te gaan voor het van kracht wordt. Daarom wordt een gedeelte van het plan naar voren geschoven: het Prooijenspark, bestaande uit ongeveer 100 kavels voor vrij- en halfvrij- staande woningen. EZ] Nieuw woongebied 11 veersepoorr l\ VM WoonKnvels ;000 m2 1 k1arenbeek v OKot'e w N'k centrum MM Beslaande e-ementen w "na iCQTAf EZU .VDor p -groene corrtgors indicatie* noo-fawegen wi j k buur* wegen izu green -net boskarak+er onfslui tUngsbunr Tegelijk starten twee procedures: de artikel 19-procedure voor het bouwrijpmaken van het gebied voor alle werken, die niet in de van kracht zijnde bestemming "agrari sche doeleinden" passen: als de pro cedure voorspoedig verloopt kan in februari 1996 met bouwrijpmaken worden begonnen; dit kan uitlopen tot eind 1996. De uitgifte van bouw- kavels volgt daarna. de inspraakprocedure over het doortrekken van de noordelijke randweg. Het gaat hierbij om de uitvoering van de weg en de geluid- wal. Het gaat niet om het al dan niet aanleggen van de weg, omdat de bestemming van het gebied al "vcr- kcersdoclcinden" is. De noordelijke randweg wordt doorgetrokken tot aan de nieuw aan te leggen sportvel den. Duurzaam bouwen Het project Prooijenspark komt in aanmerking voor het zogenaamde "duurzaam bouwen". Met ontwikke laars wordt hierover een convenant gesloten en particuliere bouwers kunnen maximaal 3000 gulden van de grondprijs terugverdienen, als gebruik wordt gemaakt van bepaal de, kwalitatief, hoogstaande mate rialen, die duurzaam en milieuvrien delijk zijn. Architecten Van de honderd bouwkavels worden er bij wijze van experiment 40 kavels in de kern van het gebied rechtstreeks uitgegeven aan vier architecten. Elk krijgt 10 kavels min of meer in optie en zoekt daar zelf een aannemer bij. Zo kan een goede architectonische kwaliteit verkregen worden, waarbij gedegen overleg bestaat tussen de vier architecten. De kavels langs de randen van de De hoofdstructuur van het plan Vcersepoort met als nr. I aange geven het Prooijenspark. wijk worden uitgegeven aan particu lieren, waarbij het mogelijk is dat naar aanleiding van de ontwerpen van de architecten nadere eisen wor den gesteld aan bijvoorbeeld kleur stelling en materiaalgebruik. Publicaties/inzage Tot slot de tekst van de publicaties die onder meer ingaan op de moge lijkheden voor inzage en bezwaren. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te verle nen van het bestemmingsplan Bui tengebied voor het bouwrijp maken van Prooijenspark (lc fase Vcersepoort). Het betreft het te ontwikkelen woongebied gelegen ten noord-oos ten van Klarenbcck III hetgeen deel uitmaakt van het ontwcrp-bcstcm- mingsplan Vcersepoort. De werkzaamheden zullen bestaan uit ondermeer de aanleg van wegen (w.o. randweg vanaf Klarenbcck III tot aan het nieuw aan te leggen sportcomplex), watergangen, riole ringen. kabels en leidingen en het uitvoeren van grondwerkzaamhe den. Het plan ten behoeve van het bouw rijp maken ligt met ingang van vrijdag 29 september 1995 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlich ting, Stadhuisstraat 2, de dienst Stadsontwikkeling. Vlissingsestraat 21 en bij het wijkondersteunings- punt Nieuw Middelburg, Zacharias Janscnstraat 15a (Van Epenpark). Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering van dit plan, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethou ders van Middclbur», postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders zijn voornemens over te gaan tot het doortrekken van de President Dit najaar wordt gestart met de her inrichting van een deel van de Oude Vlissingseweg. Tussen de Schroe- weg en de Reijerswcg wordt de rij baan geasfalteerd. Een voetpad wordt aangelegd aan de zijde met even huisnummering van de Oude Vlissingseweg, tussen de Oosterse Lagcweg en de Schroewcg. De hierop betrekking hebbende tekening ligt tot 12 oktober 1995 ter inzage bij de sectie Nieuwe Werken en Verkeer van de Dienst Stadsont wikkeling aan de Vlissingsestraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.0Ö uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tot 12 oktober 1995 kunnen belang hebbenden hun zienswijze op dit voornemen kenbaar maken, bij voorkeur door middel van het spe ciale inspraakformulier. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Nierstichting Nederland van 25 tot en met 30 september; Dierenbescherming van 2 tot en met 7 oktober. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag lussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 2 tol en met 8 oktober maandag boerenkool met worst dinsdag runderrouladc, rode kool. puree woensdag plakken rundvlees, gesn. spina zie, aardappelen donderdag kipfilet, bloemkool, aardappelen vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aardappelen zaterdag nassi rames zondag wat de pol schaft In het contact tussen de gemeente en de inwoners van Middelburg spelen als "wijktafcls" een belangrijke rol. Aan deze wijktafcls nemen ambte naren deel, wijkbewoners, de wijk- vereniging, wijkbemiddelaar, woningbouwvereniging, wijkagen ten en een wethouder, kortom ieder een die betrokken is bij het wel en wee van de wijk. Voor wie zich betrokken voelt bij wat er in de wijk speelt en daarover mee wil praten is naast de wijkbe- middelaars de wijkcoördinator een belangrijke contactpersoon. Aan hem of haar kunt u ook voorstellen doen voor de agenda van de komen de wijktafelvergadering. Deze ver gaderingen zijn openbaar. Belt u dan wel steeds uiterlijk drie weken vóór de vergaderdatum? De wijkcoördinatoren zijn: Leo Hamclink voor de Magistraat- wijk (tijdelijk vervanger Rinus Westveer, telefoon 75675). Nieuw Middelburg (tijdelijk vervanger Wim Caljouw, telefoon 75674) en Nieuw en Sint Joosland (tijdelijk vervanger Marian Kral. telefoon 75678); Wim Wisse voor de wijk Dauwen- daele, telefoon 01180-75673; Marian Kral voor de Stromenwijk, telefoon 75678. Om u een idee te geven van wat er in deze vergaderingen wordt bespro ken geven we hier een overzicht van een aantal belangrijke gesprekson derwerpen per wijk. Ook wordt de datum gegeven van de volgende vergadering: ga eens luisteren of meepraten! Nieuw en Sint Joosland Werkgroep jongeren, consultatiebu reau, stocpondcrhoud, resultaten enquête, dorpsplan, middenstands- onderzoek. aanwezigheid transport bedrijven, aansluiting A-57, dorps huis, bestemmingsplan. De volgende vergadering woens dag 6 december, 14.00 uur, Dorps weg. Nieuw Middelburg Verkeerssituaties, klachtenregistra tie, sporten voor jongeren, contacten allochtonen, vandalisme, speelvoor- zicningcn, Vcerse Poort, busver voer. Volgende vergadering maandag 27 november 13.30 uur, wijkondcr- steuningspunt. Magistraatwijk e.o. Beheerder Poortershove, Statcnlaan, werkgroep verkeer, winkelcentrum, evaluatie hondenuitlaatplaatscn, wateroverlast, nieuwe wijkbewo ners, marktje in de wijk, stadswach ten, ophalen huisvuil, vacature wijk bemiddelaar, grocnstructuuurplan, bezuinigingen. Volgende vergadering donderdag 5 oktober, 9.45 uur. De Magistraatwijk heeft vanaf 21 augustus weer een spreekuur van een wijkbemiddelaar in het wijkon- dersteuningspunt in het Zuiderba ken. Iedere dinsdag- en donderdag middag van 13.30 tot 16.30 uur houdt de wijkbemiddelaar zitting: in de oneven weken mevrouw Ella Looien en in de even weken de heer Rudolf van der Fecn. Dauwendaele Stratcnonderhoud. hondenpoepcam- pagnc, groenstructuurplan. wegen- structuurplan, klachtenrapportage, dienstverlening dagdctcntic. gemeentelijke bezuinigingen. Volgende vergadering op woensdag 22 november, 20.00 uur, in Ont moetingscentrum Dauwendaele. Stromenwijk/ 't Zand Openbaarheid wijktafe!vergaderin gen. speelvoorzieningen Zanddorp, telefooncellen, EHBO-ers in de wijk. overlast vrachtverkeer Poclcn- daelcwcg, Wcstcrschcldcstraat, inrichting openbare ruimtes, zomcr- programma jongeren, onkruidbe- strijding, glasbakken. Volgende vergadering woensdag 11 oktober, 20.00 uur. Op 18 september is begonnen met de sloop van de voormalige Streek school aan het Molenwater. Het gebouw zal milieugericht gesloopt worden, wat wil zeggen dat alle onderdelen als hout, puin, staal, er apart uitgehaald en voor zover mogelijk hergebruikt worden. Asbest wordt volgens het asbestver- wijderingsbcsluit verwijderd. Het terrein is afgezet met bouwhek- ken. Het interieur wordt eerst leeg gehaald, daama de buitenschil. Daarbij zullen de bomen en de strui ken aan de buitenrand zo veel moge lijk gespaard worden. Aan- en afvoer van materiaal zal via Molenwater, Klein Vlaanderen en Tangent gebeuren. Van diverse omliggende panden wordt een rapport belendingen opgesteld over de huidige staat waarin de gebouwen verkeren voor zekerstelling van de bewoners. foto: J. Wolterheek De bouwlokatie Vcersepoort. Rooseveltlaan teneinde het te ont wikkelen woongebied Vcersepoort (en in eerstse instantie Prooijens park) te kunnen ontsluiten. Op grond van de inspraakverorde ning wordt over de aanleg en inrich ting van dit gedeelte van de randweg en de wijziging van de geluidwcrcn- dc voorzieningen inspraak verleend. De plannen liggen van 29 septem ber 1995 tot en met 27 oktober 1995 voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting, Stadshuis straat 2, bij de dienst Stadsontwik keling. Vlissingsestraat 21 en bij het wijkondcrstcuningspunt Nieuw- Middclburg. Zacharias Janscnstraat 15a (Van Epenpark). Op 4 oktober 1995 vindt er om 20.00 uur in de Stedelijke Scho lengemeenschap Middelburg, Sir Winston Churchilllaan een infor matie-avond met betrekking tot het doortrekken van de randweg (Pres. Rooseveltlaan) en het wijzi gen van geluid werende voorzie ningen plaats onder voorzitterschap van wethouder van Brummelcn. Voor de aanwezigen zal er de gclc- Foto: R. O reel. genheid zijn tot het stellen van vra gen en het geven van een reactie. Gedurende de termijn dat de plan nen ter inzage liggen kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze ken baar te maken op een daartoe bestemd inspraakformulicr, ver krijgbaar op deze avond en bij de sectie Voorlichting of dienst Stads ontwikkeling. Algemene richtlijnen voor (vaste) reclames e.d. in de bebouwde kommen van de gemeente Middel burg Zomaar een reclamebord aan de gevel van je huis of bedrijf schroe ven mag niet. Op grond van de Algemene Politieverordening is een vergunning van burgemeester en wethouders vereist, wanneer men reclames, aankondigingen, opschrif ten en afbeeldingen wilt aanbren gen. Reclames worden beoordeeld door de welstandscommissie. Deze com missie kijkt of de reclames voldoen aan "redelijke eisen van welstand". Met andere woorden: de vorm. kleur en grootte van de reclame moet pas sen bij het gebouw en bij de omge ving. Zo moet de reclame onder meer in verhouding zijn met de gevelinde ling (architectonische aspekten), met eventuele andere reclames aan de gevel, de plaats aan de gevel en het straatbeeld. Voor het gebied van de stad dat is Vanavond, woensdag 27 sep tember. houdt de werkgroep Mondiaal Beleid van de Gemeente Middelburg vanaf 19.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis de thema-avond "Kleurrijk Middelburg". Deze avond is voor iedereen gratis toegankelijk. De avond "Kleurrijk Middel burg" wordt voor de derde maal gehouden en heeft dit jaar het thema "Democratie in de prak tijk". De inhoud van het programma is dit jaar voorbereid door de Interculturele Vrouwengroep Dauwendaele, die ook voor het grootste deel de uitvoering voor haar rekening neemt. In deze groep zijn vele nationaliteiten vertegenwoordigd, van wie een aantal tijdens de avond aan het woord zal komen. Andere leden van de groep verzorgen een pre sentatie van klederdrachten en lekkernijen uit hun geboorte land. Daarnaast wordt medewer king verleend door het Volksdansthcatcr "Vranje" uit Vlissingen. Tijdens de pauze, maar ook voor en na het pro- grammna, is er gelegenheid ken nis te maken met een aantal in Middelburg akticve "mondiale" werkgroepen en instanties. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 es aan de Olmenlaan; 3 abelen en 7 essen aan de Laan der Verenigde Naties. Voor informatie over deze rooivcr- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. aangewezen tot Beschermd Stads gezicht, globaal gezien de stad bin nen de vesten, gelden daarbovenop nog extra richtlijnen: - reclames moeten evenwijdig aan de gevel worden aangebracht op een nader omschreven hoogte; - lichtreclames mogen alleen in zogenaamde losse letters worden aangebracht; - dubbelzijdige lichtbakjcs mogen niet meer dan 70 centimeter uit de gevel uitsteken; - niet toegestaan zijn: intermitte rende, roterende en lichtrcfiexrc- clames. Kom praten Al deze richtlijnen zijn opgesteld om wildgroei te voorkomen. Daar om hebben burgemeester en wet houders besloten de richtlijnen nauwgezet te volgen. Het is goed als vooral ook reclamebureaus zich van deze richtlijnen op de hoogte stellen. Het gaat hier evenwel om algemene richtlijnen. Met andere woorden: over individuele gevallen, waarin enigszins hiervan wordt afgeweken, is overleg mogelijk. Neem als opdrachtgever en/of reclamebureau vooraf contact op met de gemeente: de heer ir. J. Snoey, telefoon 01180 - 75230. Daarmee kan veel narigheid voorkomen worden. De commissie, die burgemeester en wethouders en de burgemeester adviseert over de te nemen beslis singen op ingediende bezwaar schriften. komt op donderdag 28 september 1995 bijeen om belang hebbenden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voorbehoud; zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wijzigen). 16.30 uur: Bezwaarschrift van de heer mr. D.A.C. Schreudcr (Rijp- paert Peters Advocaten) namens Handelsonderneming Min BV tegen een lastgeving onder verbeurte van een dwanasom om twee zonne schermen die geplaatst zijn aan de pui van het pand aan de Scgeers- straat 43 te Middelburg te verwijde ren. 17.00 uur: Bezwaarschrift van de Wijkvereniging Nieuw Middelburg tegen de definitieve vaststelling van de subsidie 1993. 17.30 uur: Bezwaarschrift van de heer mr. LAV. Louwcrse (Boogaard Advocaten) namens de heer W.1I. Dijkhuizen tegen de weigering van een vergunning voor een ligplaats voor het motorschip "Stad Vcere" gedurende de wintermaanden aan de Loskadc. 18.00 uur: Bezwaarschrift van de heer ir. W.J. Akkerman tegen de weigering van een parkeervergun- ning voor Dam en Damplein-noord. 18.30 uur: Bezwaarschrift van een inwoner van Middelburg tegen de weigering tot afgifte van een dupli caat van een rijbewijs. 19.00 uur: Bezwaarschrift van de heer M.L. van Dijkc tegen de instel ling van een parkeerverbod aan woningzijdc van de Kinderdijk tus sen nummer 2 en nummer 94. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de plv. secretaris van de commissie, de heer mr. J.J. Grocncnbcrg (tel: 0180 - 75433). De nieuwe editie van de gemeentelijke informatiegids is er weer. De» editie 1995/1996 van "Thuis in Middelburg" krijgt u een dezer dagen in uw brie venbus. Deze handige wegwijzer, die jaarlijks wordt uitgebracht, bevat een grote hoeveelheid aan nuttige informatie en verenigingen. Voorts kunt u er onder andere in vinden wanneer het huisvuil in uw straat/wijk wordt opge haald. Ook zijn er adressen van artsen, scholen, enz. in het boekje opgeno men. Omdat "Thuis in Middelburg" jaarlijks verschijnt kunnen alle beschikbare gegevens tijdig worden geactualiseerd. Toch zullen er ook dit keer onjuist heden in het gidsje staan, bijvoorbeeld omdat het secretariaat van een ver eniging is veranderd of omdat een bepaalde instelling inmiddels is opgehe ven. Wanneer er gegevens van uw organisatie of vereniging onjuist zijn ver nield, schroomt u dan niet dit schriftelijk te melden. U kunt dan gebruik maken van de bon achterin de gids. De wijzigingen zullen dan in de editie 1996/1997 worden verwerkt. Als u de gids eind deze weck niet heeft ontvangen kunt u schriftelijk of tele fonisch contact opnemen niet de sectic Voorlichting, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg, telefoon 75450. thuis in middelburg 95/96

de Faam | 1995 | | pagina 5