OPEL-RIJDERS O/ EXTRA KORTING Kwik-Fit ÜHH OPGELET' DEZE WEEK Nieuwe shirts voor Emergo 2-JAAR GARANTIE j SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Fm OP DE TOCH AL VOORDELIGSTE OPEL UITLATEN. I BOVENDIEN MET ^VLISSINGEN, P^E^ROOSEyELTLAAN_735^0118-417810j Lezingen Ouderen Gezondheid Cursus/onderwijs Bijeenkomst Allerlei Politiek Sport WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 20 september 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Strand Domburg, piraten-schatzoe- ken, 14 u. De Stenge Hein- kenszand, Reumapatiënten vereniging, lezing over Podotherapie, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50- plussers, 14 u. Zandput Serooskerke, 'Zer Oirts', tossavond, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Campus 'De Ruy- ter' Vlissingen, North Sea Dancers, square- en round- dansen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, contact middag voor jong en oud, 15 u. Het Bolwerk Vlissingen, mega disco, 19 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, fancy-fair, 10 u. De Vroone Kapelle, Zeeuwse Trein Modelruil beurs, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, 20 u. COC-Café Middelburg, jaar lijkse herfstparty. Walk-lnn Vlissingen, House-Party, 20 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Tennisbanen Hof Domburg, tennistoernooi, 10 u., inschrijven voor zondag 16 u. Hof Domburg Octopus Club, muziekinstrumenten maken, 14 u. Sporthal Bas- kenburg Vlissingen, Astma Fonds, sporten met een longenfyseem, astma of bronchitus, 15.15-16.15 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, bij eenkomst computerhobby isten, 19.30 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapel- le, rondleiding Westhove 'Kleine Beestjes', 14 u. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster- schedezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen aan de Oosterschel- dezijde, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Hof Domburg Octopus Club, beschuiten versieren, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, Koersbal 55+, 13.30 uur. Aldegonde Westerzicht, prijsklaverjassen, 20 u. Clubgebouw VCV Vlissin gen, prijsklaverjassen, 20 u. Studiecentrum Oranjezon Oostkapelle, diapresentatie en dorpswandeling 'Oostka pelle, van verleden en heden', 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster- scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen naar de slufter aan de Noordzeekant, 14 u. De Parel Domburg, squashtoer nooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Korfbalvelden Oost-Souburg, Korfbalver eniging Animo en Zuidwes ters, korfbaltoernooi voor de groepen 5 t/m 8, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, lezing 'De Trams op Walcheren', 20 u. Peuter speelzaal 'De Zandvretertjes' Zoutelande, kledingbeurs, 14 u. Peuterspeelzaal het Baken in Oost-Souburg, kle ding en speelgoedbeurs, inname van 9-11 u., verkoop '13 tot 14.30 u. Zaalvoetbalvereniging Emergo, uitkomend in de tweede klas van de afdeling Walcheren, is door Sporthuis Maartense uit Middel burg voorzien van nieuwe shirts. Op de foto staan van rechts naar links: G. Maartense (shirtspon sor), Marco Saija, Jack Goetheer, Stefan den Herder, Jack Mala- wauw, Hennie Knol, Sjaak den Herder (public relations en toer- nooiorganisator). Gehurkt zitten van rechts naar links: Mare Hac- kenberg, Gerbrand den Herder, Jordy de Munter, Chris Saija en Chris Rehatta (coach). "Help, ook wij willen lezen en schrijven Onze wereld telt 130 miljoen kinderen waarvan tweederde meisjes - die geen onderwijs krijgen. Zonder lezen en schrijven blijft hun leven kansarm. Steun ons werk. vraag om inlichtingen. Geef kinderen een toekomst, geef hun onderwijs! UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam AKKU'S, APK, BANDEN, OLIE VERVERSEN, REMMEN, SCHOKDEMPERS, TREKHAKEN EN UITLATEN. OP ALLE ONDERDELEN BETER m Rozenkruis - Op maandag 25 september houdt de Internatio nale School van het Gouden Rozenkruis een lezing over het thema: De weg van het Rozen kruis, mensheidsvernieuwing. Aanvang 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Geloof - Het centrum Vrije Uni versiteit en Samenleving houdt in Middelburg een drietal lezin gen over het boek 'Geloof - zin en onzin' van prof. dr. C. San ders. De eerste avond, die wordt gehouden op 23 oktober, heef.t een inleidend karakter en gaat in op de geaardheid van het men selijke kennen en het eigene van religieuze kennis. De tweede avond vindt plaats op 30 oktober en behandelt de twee manieren van kennen (begripsmatig en aanschouwelijk). De laatste avond wordt er over het thema van de weg als een leerproces gesproken. Deze avond is op 6 november. Alle lezingen worden gehouden om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Aanmel ding: 020-4445298. WVG - In het verenigingsge bouw aan de Dorpsdijk in Vrou wenpolder wordt op 28 septem ber van 14 tot 16 uur een infor matiemiddag voor ouderen gehouden. De onderwerpen die aan bod komen zijn de Wet Voor zieningen Gehandicapten, het Aanvullend Ouderenvervoer en het Thuiszorgcentrum Zeeland. De onderwerpen worden vanaf 14 uur ingeleid door medewer kers van Thuiszorg Walcheren en het vervoersbedrijf. Inlichtin gen: 01188-3687. Kookcursus - De stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt een kookcursus voor mannen van vijfenvijftig jaar en ouder in Oostkapelle. In acht lessen wordt zowel de begin nende als de iets meer ervaren man geleerd om een eenvoudige doch voedzame maaltijd te berei den. De cursus start op 26 sep tember om 10 uur en wordt gegeven door mevrouw Schout. Informatie en opgave: 01188 - 3687. Borstvoeding - Stoppen of doorgaan met borstvoeding? Daarover wordt gepraat tijdens een informatieavond die La Leche League Nederland houdt op woensdag 20 september. Deze avond wordt gehouden aan de Jacob Catsstraat 62 in Mid delburg en begint om 20 uur. Informatie: 01189 - 3156. ZVU - De ZVU start in de week van 28 september tot en met 4 oktober de volgende cursussen: Portugees, Latijn voor begin ners, Latijn voor gevorderden, Literatuur/leeskring, Geschiede nis van de fotografie, Schilderen op textiel, Zuid-Amerikaanse lezingen en een Inleiding in geo- logie-aardwetenschappen, mineralogie, fossiele en recente schelpen. Voor meer informatie en aanmelding: 01180 - 34800. Bloemschikken - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon verzorgt dit najaar twee cursussen bloemschikken, één voor beginners en één voor gevorderden. Tijdens de korte cursus ontdekt de deelnemer dat met enige toewijdig en oefe ning tot verrassende resultaten kan worden gekomen. Bij de beginnerscursus komen onder meer het klassieke en de moder ne driehoeksschikking, de Bie dermeier, een cadeauversiering en een corsage aan de orde. In de vervolgcursus wordt ook aan dacht besteed aan kerstdecora ties. De beginnerscursus vindt plaats op 4, 11en 25 oktober en 1 november. De cursus voor gevorderden is op 8, 15 en 22 november en 6 december. Beide cursussen starten om 19,30 uur in het studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle. Inlichtingen en aanmelding: 01188 - 1507. Paddestoelen - Het IVN afde ling Walcheren houdt in oktober een korte cursus paddestoelen herkennen en determineren. Aan de hand van vers materiaal leren de deelnemers verschillen de soorten herkennen. Ook wetenswaardigheden over pad destoelen komen aan bod. Omdat niet alle soorten tegelijk voorhanden zijn, worden er ook dia's vertoond. Gastdocent Henk Remijn ondersteunt deze met een theoretisch verhaal. De cur susavonden zijn op 2 en 9 okto ber om 20 uur. Bij de cursus is een excursie op zaterdagoch tend 7 oktober. Aanmelding: 01180-33419. Binnenhuisarchitectuur Vanaf donderdagavond 28 sep tember geeft Joan van Houwe- lingen, lid BNI, een cursus bin nenhuisarchitectuur. De cursus omvat twaalf avonden en wordt gegeven in het Oosterschelde College in Goes. Wie de cursus doorloopt zal in staat zijn een eigen interieur te ontwerpen voor woonkamer, keuken, bad kamer en slaapkamer. Speciale voorkennis is niet vereist. Inlich tingen en aanmelding: 01100 - 31170. Wijsbegeerte - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg start op donderdag 28 september een twaalfdelige cursus over de wijs begeerte van de Rozenkruisers. Deze cursus begint wekelijks om 20 uur. Werklozen - Het Activiteiten centrum Vlissingen voor uitke ringsgerechtigden start op don derdag 5 oktober van 20 tot 21.30 uur een computercursus voor beginners. De cursus bestaat uit acht lessen en is bedoeld voor mensen die nog niets van computers afweten. Ook is er nog plaats bij de cur sussen: houtsnijden, koken, handwerken, spel/ontmoeting, Frans beginners, klaverjassen, poppen maken. Aanmelding: 01184 - 14660 (Netty de Gelder). Drugs - De gespreksgroep Ouders van Druggebruikers (OVD) houdt op maandag 18 september om 19.30 uur een bij eenkomst in het gebouw van het ZCAD in de Brakstraat in Middel burg. Aanmelding: 01107 - 1680. Kleine kernen - De provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut houdt op vrijdag 22 september het symposium Zicht op kleine kernen. Heemschut wil met deze bijeenkomst een bij drage leveren aan de gedachte- en planvorming met betrekking tot de ruimtelijke ontwikkeling van kleine kernen in Zeeland. Steeds meer bespeurt de Bond Heemschut dat mooie zichtlijnen op dorpskernen worden ver stoord door troosteloze nieuw bouw. De problematiek rond de uitbreiding van Zeeuwse dorpen wordt benaderd vanuit een soci aal-geografische, stedebouw- kundige en politieke invalshoek. De middag wordt besloten met een forumdiscussie onder lei ding van senator H. Eversdijk. De middag, die gehouden wordt in de Middelburgse Kloveniersdoe len, begint om 13.30 uur. Inlich tingen: 01180 - 23175. omzetbelasting, bestuurdersaan sprakelijkheid, beheer en realise ring van accommodaties, kantine en financiële administratie aan de orde. Ook wordt ingegaan of een vereniging wel of niet als werkgever moet worden aange duid. Aanleiding tot de informa tieavond is de landelijke politieke discussie over aanpassingen in omzetbelasting en milieuwetge ving. Inlichtingen en aanmelding: 01180-40700. D'66 - De afdeling Vlissingen van D66 houdt op vrijdag 22 sep tember een politiek café in Hotel Royal aan de Badhuisstraat in Vlissingen. De tweede kamerle den Joke Jorritsma en Hubert Vermina geven dan een toelich ting op de miljardennota. Het politiek café begint om 17 uur en duurt tot 19 uur. Risico's - De Zeeuwse Sport raad houdt in samenwerking met Moret, Ernst Young en de stichting Waarborgfonds Sport een informatieavond over de financiële risico's in de sport. De avond is bestemd voor bestuurs leden van sportverenigingen en vindt op 9 oktober plaats in Goes. Tijdens de bijeenkomst komen onderwerpen als loonbe lasting, sociale wetgeving, werk geverschap, wet milieubeheer, Alleenstaanden - De vrien denkring Kapasi houdt op zater dag 23 september een dans- en ontmoetingsavond in wijkge- bouw De Spinne in Goes. De avond begint om 21.30 uur. Inlichtingen: 01100-30616. Crimimaliteit - Ondernemers in de detailhandel worden in toe nemende mate geconfronteerd met vandalisme, winkeldiefstal en soms ook gewapende over vallen. De Kamer van Koophan del houdt daarom op maandag 16 oktober het semimar Crimina liteit... Ook uw zaak! in Vlissin gen. Deelnemers krijgen zowel praktische informatie en aanwij zingen voor de aanpak in de eigen winkel als mogelijkheden tot samenwerking met collega's aangereikt. Daarnaast wordt ingegaan op subsidiemogelijkhe den en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Inlichtingen en aanmelding: 01180 - 73540 (A. Kievit). Nieuwe inwoners - Mensen die zich de afgelopen maanden in Middelburg gevestigd hebben kunnen op dinsdag 26 septem ber kennis maken met bestuur ders en andere nieuwe inwoners tijdens een avond die speciaal voor hen is georganiseerd. Tij dens deze bijeenkomt voeren een aantal wethouders en de burgemeester het woord. Tij dens het informele gedeelte dat hierop volgt krijgen de nieuwe inwoners de kans kennis te maken met leden van de gemeenteraad en directeuren van verschillende gemeentelijke diensten. Er wordt een film over Middelburg vertoond er er zijn rondleidingen door het Gothi- sche gedeelte van het stadhuis. Deze avond begint om 19.30 uur. Tehuis - De burgemeester van Goes en Aart Staartjes openen op vrijdag 22 september het kin- der-gezinsvervangend tehuis De Tiende. Het tehuis, dat een capa citeit heeft van vijfentwintig plaatsen, is gevestigd aan de Beethovenlaan in de nieuw bouwwijk Overzuid in Goes. In het tehuis wonen lichamelijk gehandicapte kinderen die uit heel Zeeland komen. Scenariowedstrijd - Radio Nederland Wereldomroep houdt een scenariowedstrijd voor jon ge programmamakers. De opdracht voor de wedstrijd is: geef een beeld van Nederland. Het doel van deze wedstrijd is om jong talent in de gelegenheid te stellen ervaring op te doen in het uitwerken van programma ideeën die specifiek bedoeld zijn voor een buitenlands televisie publiek. De inzendingen worden beoordeeld op drie elementen: originaliteit, objectiviteit en ver rassing. De tweede en derde prijs zijn respectievelijk vijfdui zend en vijfentwintighonderd gulden. De hoofdprijs is een dienstverband van minimaal zes maanden om het winnende plan uit te werken tot een compleet scenario. Een wedstrijdregle ment is verkrijgbaar bij: Wereld omroep 035 - 6724486. Speelgoedbeurs - Peuter speelzaal De Zandkruimels houdt op woensdag 27 septem ber een kinderkleding- en speel goedbeurs aan de Rijnstraat 12 in Middelburg. De beurs begint om 15 uur en duurt een uur. Inle veren van kleding en speelgoed kan op woensdag van 9 tot 11.30 uur. Informatie: 01180 - 37558. U maak! vast wel eens een wandeling in de duinen. En gygetwijfeld geriiet u dan volop van hel mooie landschap en de unieke Hora en fauna. Voor /.o lang als hel duurt, wam hel gaal hard berg- alwaaris met de duinen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen me! Slichting Duinbehoud kunt u dtve omwikkeling een hall toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informaiie. Telefoon 071-131800/140518 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 21 september t/m wo. 27 september AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: W.P. Pieterse, 19 uur: P. den Braanker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Messema- ker, 15 uur: D.J. van Eckeveld. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J.F. Ezinga. Hoorns Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.E. van Es. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.E. van Es (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 19 uur: A.E. de Bruijn (in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C. Kleij. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: J.L. 't Hart. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.W. Maris. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: W.A. van den Berg. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigenis- kerk). Zo. 10 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: J. v.d. Meijden. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: P.F.Th. Aalders. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoetingskerk. Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 17 uur: Staffband. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: G. Höpfner. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Ph. Kroes, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar mentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Kalksma. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. de Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: C.A. Schoorel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: E. Hoogerwerf. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: Y.J. Hulstein, 19 uur: Past. Brooymans. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. Geelhoed. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo.: geen dienst. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 14.30 uur: Slotdienst: J.W. Glashouwer, A.G. Baas en J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 17 uur: Oecumenische dienst. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: H. Koetsier. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P. Boekesteijn. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W. van Beek. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeiiegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterda'g van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: G.W.G. Lank- huijzen. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 19 uur: G. Pennekamp. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: De Nooij (jongerendienst). ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: AA Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. OU84-78811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Murre (jeugdienst). Do. 21 september t/m wo. 27 september HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan 1, tel. 68021. zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, Vronesteyn 21, Oostkapelle, tel. 01188- 3607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 01184-17820.

de Faam | 1995 | | pagina 19