Provincie Zeeland Veerdiensten Zeeland Nazomer Festivals VROUWEN MOETEN GEWOON HUN KOP HOUDEN. Een héél verleidelijk aanbod BouwCenter DeJagerïolhoek Bij aanschaf van zachte contactlenzen 1 paar reserve gratis «era Hetwas z^zïZ'ZTrr1" «n Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Tot 14 oktober valt op tal van plaatsen in Zeeland te genieten van culturele voorstellingen. De reeks aktiviteitenjs 1 september begonnen. Het provinciaal bestuur, gemeenten, bedrijven en instellingen hebben de handen ineen geslagen om de Zeeland Nazomer Festivals mogelijk te maken. De festivals zijn bedoeld om de inwoners van Zeeland dicht bij huis te laten genieten en om de toeristen langer in Zeeland te houden. COMMISSIES Stremming Zeelandbrug NIEUWE BURG 9 4331 AG MIDDELBURG TELEFOON 01 180- 13248 TELEFAX 01 180-40895 Woensdag 20 september 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws w m m *■- ii' «i r Vanaf maandag 25 september is de dubbeldeks veerboot Prins Willem-Alexander op het Westerscheldeveer Kruinin- gen-Perkpolder uit de vaart. Dat is nodig voor de reguliere onderhoudsbeurt en de aan passing aan de verscherpte veiligheidseisen voor de zoute veren. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt de bacteriologische aan tasting van de metalen binnenkant van het scheepsvlak aan te pak ken. De werkzaamheden duren naar verwachting twee maanden. In deze periode zal de dubbeldek ker Prinses Juliana varen op de lijn Kruiningen-Perkpolder zodat daar twee dubbeldekkers beschikbaar blijven. Vlissingen - Breskens Op het veer Vlissingen-Breskens neemt de enkeldekker Prinses Margriet de plaats in van de Prin ses Juliana. Dat leidt op deze ver binding tot capaciteitsverminde ring doordat dan met een enkel en een dubbeldekker wordt geva ren in plaats van met twee dubbel dekkers. Op de Prinses Margriet kunnen, vanwege de veiligheidseisen voor de zoute veren, geladen vrachtwa gens niet worden meegenomen. Ongeladen vrachtwagens moeten bij de overtocht met de enkeldek ker trouwens rekening houden met de kleinere doorrijhoogte. Vrachtverkeer dat hoger is dan 4.00 meter kan niet aan boord. Vrachtverkeer met een hoogte tussen 3.90 en 4.00 meter kan al leen worden overgezet bij een gunstige waterstand. Bietencampagne: extra afvaart Met ingang van donderdag 28 september wordt op de lijn Vlissingen-Breskens in de vroege ochtenduren, om 04.20 uur, een extra afvaart gemaakt vanaf Breskens. De extra afvaart houdt verband met de bietencampagne en is ook bedoeld om wachttijden als ge volg van de verminderde capaci teit op deze lijn zoveel mogelijk te voorkomen of in elk geval te be perken. De extra afvaart vervalt zodra op het veer Kruiningen-Perkpolder de dubbeldekker Prins Willem-Alexan- der weer beschikbaar is en de dubbeldekker Prinses Juliana weer terug kan naar Vlissingen. De Zeeland Nazomer Festivals brengen dit jaar een veelzijdig pro gramma met film, theater, beel dende kunst, cultuurhistorie, litera tuur en veel genres muziek. Bij elkaar gaat het om meer dan 100 voorstellingen, concerten, work shops en tentoonstellingen. Een weergave van wat er zoal te doen is staat vermeld in de speciale Festivalkrant. Wie de krant nog niet in bezit heeft kan terecht bii de VW's. Theater Het theaterfestival 'Zeeland uit de kast' is een van de onder delen van het totale program ma. Het duurt van 22 tot en De statencommissie Welzijn vergadert maandag 25 sep tember. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: medefinanciering film 'First Attempt', evaluatie func tieplan algemene ziekenhuizen, grensoverschrijdende samenwer king en deelname aan Europese programma's, fondsvorming door organisaties ontwikkelingssamen werking, herstructurering welzijns- structuur, overzicht beleidsvoorne mens 1995. De statencommissie Water staat en Verkeer vergadert maandag 25 september vanaf 13.30 uur. De bijeenkomst vindt plaats op het adres Groene Woud 1 in Middel burg. Op een aantal ingekomen stukken na die bedoeld zijn om de statenleden te informeren is de bij eenkomst volledig gewijd aan de voorbereiding van de begroting 1996 van de provincie. Aan de or de-komen de begrotingsbrief; hoofdfunctie 3, verkeer en vervoer inclusief de provinciale boot- en veerdiensten en hoofdfunctie 4, waterhuishouding, waterschaps aangelegenheden en waterkerin gen. De statencommissie Economie komt woensdag 27 september om 15.30 uur bijeen. De volgende onderwerpen staan op de agenda: verhoging bijdrage Ribiz, cofinanciering 5B-project Zeeuws Keurmerkinstituut, liquida tie Beheersmaatschappij Neeltje Jans (onder voorbehoud) en tot slot de begroting 1996 van de provincie. De statencommissie Ruimtelij ke Ordening vergadert vrijdag 29 september om 09.30 uur op het adres Groenmarkt 13 in Middelburg. De begroting 1996 van de provin cie is het enige gespreksonder werp. De statencommissie Milieu vergadert vrijdag 29 septem ber, aanvang 14.00 uur op het adres Groene Woud 1 in Mid delburg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: waterverslag 1994, startnotitie MER-zuiverings- slib, aanvullende richtlijnen MER berging baggerspecie, milieupro gramma 1996-1999, waterpro gramma 1996 en de begroting 1996 van de provincie. De bijeenkomsten van de sta tencommissies zijn openbaar. De vergaderingen beginnen telkens met het zogeheten spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan dus van de gele genheid gebruik maken de aandacht van de statenleden te vragen voor een van de on derwerpen op de agenda. Tenzij anders vermeld zijn de com missievergaderingen in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie Abdij 9 in Middelburg. met 26 september. De meeste voorstellingen zijn geschikt voor alle leeftijden. Zang en theater is vrijdag 22 sep tember om 20.00 en 21.20 uur te bewonderen in de Prins van Oran je in Goes. Het Vlaams Figuren Te- ater brengt dan Carmina Burana. Poppen en mensen verbeelden het leven op aarde, de angst voor de dood, de hunkering naar eeuwi ge jeugd en rijkdom, het verlan gen naar liefde en uiteindelijk de verzoening met het onherroepelij ke einde. Een dag later brengt Theater Po ging de voorstelling Over and Out in 't Beest in Goes. Het stuk gaat over het geheime leven van een doordeweekse saaie man. Zijn vrouw vindt het allemaal niet zo geweldig. De Spaanse groep Taun-Taun neemt in de voorstelling Makinatu de toeschouwers mee in de came ra waarin kleine wezentjes wonen die alles regelen. Dat levert een aantal sfeervolle verhalen in roest bruine beelden op, ondersteund door bijzondere geluiden. Het is zondagavond, 24 september om 20.00 en 21.00 uur mee te ma ken in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Een dag later staat in hetzelfde theater Het Kruis van Bourgondië met Ik heb een tong. Een stuk met tal van theatrale verrassingen waaraan verschillende kunstdisci plines meewerken. De bijbehoren de muziek is geschreven door de Zeeuwse componist Dies Ie Due. De reeks theatervoorstellingen wordt dinsdagavond afgesloten in 't Beest in Goes door Fred Delf-- gaauw met Vorst aan de grond. Vertelkunstenaar Delfgaauw brengt in beeld wat er is gebeurd met de nar uit Shakespeares King Lear, nadat Shakespeare de nar plotseling heeft laten oplossen in het niets. De toegang tot de voorstellingen kost voor kinderen tot en met 12 jaar 7,50. Volwassenen mogen voor 15,- een kijkje nemen. Onder stoom Verrassend is de reeks voorstellin gen zaterdag 23 en zondag 24 september. Een tiental groepen maken die dagen hun opwachting langs de spoorlijn Goes - Borsele. De stoomtrein vertrekt beide dagen om 12.00 uur uit Goes en is daar om 17.45 uur weer terug. Volwassenen 20,-) en kinderen 10,-) hebben in de tussentijd voorstellingen kunnen zien in de circustent in Langeweegje en in Hoede- kenskerke of Baarland en boe melend achter de stoomloco motief een rit gemaakt langs heggen, welen en beboomde binnendijken van de Zak van Zuid-Beveland. Het zal je trouwens in de trein maar gebeuren dat je wordt aan gekeken door een sprookjesachti ge verschijning die als ze haar ogen dichtdoet je blijft aanstaren met een paar helderblauwe kij kers. In Langeweegje raken de luie var kentjes Nupas en Nipas in de nes ten als er een wolf op het toneel verschijnt. Maar misschien brengt Napas uitkomst. In Hoedekenskerke brengt Siert van den Berg de Geschiedenis van Dokter Dolittle tot leven in het dorpshuis en Theater Schrikkel brengt leven in 'Wienkeltje van Wullempje aan de Kerkstraat met Het Levende Schilderij. Het Zeeuwse Flup Ju Bedrijf is aan het intrigeren in Baarland. Het Korg heeft een ietwat bizarre rela tie met een vrouw en dat leidt tot bijzondere verwikkelingen. Wurre Wurre uit Vlaanderen doet er de vogels na en Gaston Ie Gouache, een meer dan levensgrote kunste naar uit Wales, maakt ter plekke treffende portretten. Theater Op gepast laat in het dorpshuis zien wat er gebeurt als een muzikant met zijn oude moeder de nacht mag doorbrengen in het washok van een hotel en Warner Con sorten brengen onvoorspelbare beelden te weeg in de ruine van kasteel Hellenburg. De meeste voorstellingen zijn een mengeling van acteren, poppen spel, beeldende kunst, muziek, zang en technisch vernuft. Wie meer wil weten kan bellen met Zeeland Nazomer Festi vals, tel. 01180-88221 {ma t/m do van 09.00 -12.00 uur) of met de Stadsschouwburg Middelburg, tel 01180 - 11500 (werkdagen van 11.00 -16.00 uur). Dit najaar worden drie dwars- krachtdeuvels in de Zeeland- brug vernieuwd. Het werk gaat per deuvel gepaard met twee korte stremmingen voor het gemotoriseerd verkeer. De eerste stremmingen zijn in de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 oktober en die van maandag 9 op dinsdag 10 oktober. Beide ke ren duurt de stremming van 23.30 tot 00.30 uur. In die tijd worden de deuvels op de gewenste hoogte afgesteld. De deuvels zitten tussen de voegen van de betonelementen van de brug. Passerend verkeer zou door de trillingen die het veroorzaakt van negatieve invloed zijn bij de af stelling. Via verwijzingsborden op de toelei- dende wegen en bij de Zeeland- brug zelf wordt geattendeerd op de alternatieve route over de stormvloedkering. FOCUS OPT E K ma Het Kruis van Bourgondië tijdens Ik heb een tong Dit is uw kans om een luxe en complete keuken aan te schaffen. Want de korting die wij op de keuken "Inga" geven mag er zijn. In moderne kunststof uitvoering èn keuze uit verschillende kleuren frontuitvoeringen past 'ie zeker bij uw smaak. Deze keuken van eerste klas kwaliteit is ruim voorzien van inbouw apparatuur. schouwwasemkap combi magnetron vaatwasser koelkast keramische kookplaat. En alsof dat nog niet genoeg is, krijgt u er van ons nog een fraaie pepermolen bij cadeau. Deze actie duurt tot en met zaterdag 28 oktober a.s. Goes, Stanleyweg 2, tel. 01 100 - 46600 Middelburg, Lange Noordstraat 67, tel. 01 180 - 36254. Geopend van dinsdag - zaterdag Donderdag koopavond. 'Op 4 februari 1904 cfnna Q Ze was jarenlang bedreigd door de Ail kinderosyc/jiater. a vroes een beetje vrijheid. En omdaflf 'enst om ^den- beantwoord met constante Intimldaöe Ve,lan!™ 5lak ze zic"a» In brand. tdde ze ee" «aad. In Het openbaar Toen ik dat las viel ik stil w vanzelfcprekend Het eigen» ,5 dat^moM*nlelsereafc«d boe Het is vaak zó ver weg allemaal m 1 opend°en. "echt op m'n eigen manier kdoe lk vnog iets? uetm'n grote mond; Leoni Jansen amnesty Kwaakt j JA, IK WORD ÓÓK LID VAN AMNESTY INTERNATIONAL. I De jaarlijkse bijdrage Is f 52,50. Ben je jonger dan 19, dan betaal je f 17,50. I I I Voorletters: I j Naam:M/V I Straat: I I Postcode: I Plaats: I j Geboortedatum:RD 99127 I I Stuur deze bon In een envelop (postzegel hoeft niet, mag wel) naar I Amnesty International, Antwoordnummer 10640,1000 RA Amsterdam. Of bel 020-626 44 36 (overdag).

de Faam | 1995 | | pagina 13