Minimode maxibenen in hun tweede vel i Mode van slaap kamer tot tinis- kamer Woensdag 13 september 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 25 Mooie lingerie past ons allemaal We kennen allemaal de uit drukking "lekker in je vel zit ten". Je voelt je goed, je kan de hele wereld aan, je bent tevreden met jezelf. Natuurlijk, dat zit voor een belangrijk deel "tussen de oren". Maar je kan het wel degelijk aan de buitenkant zien. Je straalt wat uit. Dat toon je door je houding, door je kleding. Aangepast aan je karakter, je stemming, het moment van de dag. l iet heeft veel te maken met aan dacht voor je zelf. En dat geldt net zo goed voor ondermode. Een lek ker zittende "tweede huid" is een ander gevoel dan een uitgerekte of juist te strak zittende slip, een net niet passende beha of een lubbe rende body. Ook het argument dat je er toch niets van ziet, gaat niet meer op. Je ziet het wel degelijk, vooral omdat boven mode en ondermode steeds meer op elkaar afgestemd worden. Of elkaar soms vervangen. Ondermode verrast Lingerie is er voor alle momenten. Wie op de verleidelijke toer wil, neemt iets glamoureus in glim mende stoffen en sensuele kleuren. Voor wie comfort even belangrij ker is, zijn er nieuwe elastische materialen en micro vezels, die om je huid zitten zonder dat je ze voelt. Er zijn nieuwigheden, die de dingen van vroeger vervangen. De onderjurk is een slipdress gewor den en kan onder een transparante jurk gedragen worden. Maar hij mag er ook overheen! Bovendien is hij prachtig als nachthemd. Met nieuwe hemdje is van kant, heeft mouwen gekregen, kort of lang en staat daardoor ook perfect als blouse. De push van de push up Vrouwelijke vormen worden weer geaccentueerd. Het is niet voor niets dat de push-up beha een groot succes is. Maar omdat geen mens gelijk is, heeft men de vorm van de beugel nog eens goed onder handen genomen. Meer verschillende vormen, andere materialen, naadloze cups. Het allernieuwste is de beugel, die zich door de warmte van het lichaam om de borsten vormt en nauwe lijks meer voelbaar is. De trend naar transparant, die we ook bij de bovenkleding zien, brengt beha's en body's die de indruk geven er helemaal niet meer te zijn, flinterdun en superelastisch. Nieuwe details zijn de bredere maagband, liefst van elastisch kant, voor wat extra steun en wat bredere schouderbandjes. Vanwege het decolleté zijn deze soms wat verder opzij geplaatst. Wit krijgt kleur Er zijn vele kleuren wil, en dat blijft veruit de belangrijkste kleur. Maar voor de komende herfst en winter komt de kleur door. Warm rood, groen en donkerblauwe tin ten, lila-achtig rose. En daarnaast hele fraaie huidtinten. Door het gebruik van nieuwe en luxerc tex tielsoorten in combinatie met deze subtiele kleuren lijkt de hedendaagse lingerie in de verste verte niet meer op de corrigerende foundation van vroeger. Beter dan de natuur Nieuwe materialen, het houdt niet op. Dat is geen veranderen om het veranderen. Het gaat om het verbeteren van het draagcom- fort. Katoen scoorde daarom tot kort geleden hoog. Vanaf nu gaan we steeds meer stoffen dragen, die niet lijken wat ze zijn. Er zijn nieuwe vezels, die heel natuurlijk aanvoelen, maar het comfort en de look van katoen overtreffen. Ze hebben een rijkere glans, blijven in de was langer mooi en hebben een blijvende pasvorm. Iets wat essentieel is voor een perfecte tweede huid. Voor najaar en winter schrijft de mode korte rokken voor, van net op de knie tot super mini. En daarmee wordt de beenbekleding letterlijk en figuurlijk een hot item: we willen best wat been laten zien, maar we gaan geen kou lijden. Wat de rok onbedekt laat, bedek ken wc met kousen en panty's. En dat wordt zeker geen eenvormig beeld, want we kunnen er alle kanten mee uit. Van zakelijk tot cyberpunk Er is zoveel keus, dat je soms het gevoel krijgt op het verkeerde been gezet te worden. Wie bij voorbeeld gewend is aan wat zake lijker kleding kan met een glan zende opaque-panty in ton-sur- ton wat chique aan de outfit toe voegen. Heel nieuw, en ook heel Amtum iWannen z,tten lekker Moet het een beetje meer zijn of een beetje minder? Het is je eigen keus of je wat wilt accentueren of camoufleren. Met de huidige ondermode en foundation is het allemaal mogelijk. Zonder dat je ooit het gevoel krijgt, dat je in een verstikkend corset geregen zit. Want die tijden liggen ver achter ons. Het aantrekkelijkste decolleté De boezem is weer volledig aan wezig in het modebeeld, de push up beha is voor de minder bedeel den onder ons letterlijk en figuur lijk een steuntje. Camoufleren is hier niet aan de orde, het gaat dui delijk om accentueren. De push up geeft het decolleté een aan trekkelijke welving, maar daar hoort dan wel de i juiste bovenkleding bij, i anders gaat het effect ij verloren. De push-up is ff in de meeste gevallen dan ook niet voor alle dag. Hij wordt veel vaker gedragen voor spe ciale gelegenheden, wan neer je er extra vrouwelijk of verleidelijk uit wilt zien. Het platste huikje In de nieuwe mode zien we veel jurken, die "tekenen". Deze laten alles zien wat eronder zit, dus dan is perfect zittende lin gerie een vereiste. De tailleslip doet goed werk voor het bol lende buikje. Het is een heel glamou reus onderbroekje tot hoog in de taille, met fraaie kantdetails of zelfs helemaal van stretchkant. En het zit als gegoten. Op modegebied worden de heren nogal eens beschouwd als con servatieve wezens. Maar niets is minder waar. De Nederlandse man wordt steeds mode bewuster en dat uit zich ook in zijn ondergoed. De nonchalance van vroeger, de ongeïnteres seerde "het-maakt-niet- uit" houding is aan het verdwijnen. Steeds vaker koopt hij zijn eigen ondermode, omdat hij weet wat hij wil. Hij is zich bewust van zijn eigen lijf en voelt zich lekker in ondergoed, dat makkelijk en comforta bel zit. Vooral de verfijn de tricotkwaliteiten van Het mooiste achterwerk De bovenkleding bepaalt welke slip je kiest. De string is een goede keus, wanneer het achterwerk er strak en naadloos moet uit zien. Deze slip, die de taille en de voor kant glad omsluit, laat het groot ste deel van de billen bloot. Hij is •speciaal om onder zeer strakke nieuwe vezels en mengweefsels lijken op pure katoen en voel je nauwelijks bij het dragen. Functionele details In heel korte tijd zijn de klassieke slip en boxer veranderd in onder broeken, die zitten als een tweede huid. Naden zijn niet meer zicht baar, het dikke elastieke boord is vervangen door een platte elasti sche band. De komende mannen- ondermode heeft weer wat details teruggekregen van ouderwetse lijfgoed, omdat dat in sommige opzichten uiterst functioneel was. De gulp is volle dig in ere her steld, met opval lende knoopjes of ritsen. De pijpen zijn vaak wat lan ger, soms zelfs tot boven de knie, en slui ten prettig om het bovenbeen. Wanneer hemd en slip als body aan elkaar zitten, is er gedacht aan simpele sluitingen. Wat dat betreft dient gemak de man. Wit en zwart zijn de absolute hoofdkleuren. Maar ook donkerblauw, donkerrood en groen breken door, terwijl het jeansblauw de zelfde viriele uit straling heeft als 1 de onverwoestba re spijkerbroek. Alles bij elkaar is de mannenon- dermode zelden zo aantrekkelijk geweest als nu. Een grote maat, een grotere keus stretchjurken te dragen en nauw aansluitende broeken. Met een string eronder is er geen richeltje of randje meer te zien. Ook de minislip, een bijna naadloos katoe nen pantybroekje zit als een twee de huid en is onder vrijwel alle kle ding onzichtbaar te dragen. De Nederlander groeit door de jaren heen steeds een stuk je groter. Het aantal vrouwen en ook jonge meisjes, dat een bijzondere maat beha draagt, neemt dan ook toe. Vroeger werd daar niet zoveel rekening mee gehouden en modieuze model len kwamen nauwe lijks voor. Dat is gelukkig veran derd. Comfort en steun tellen hier natuurlijk wat zwaar der, maar de mooie en luxe mate rialen zien we steeds vaker ver schijnen bij de grotere maten. Je moet natuur lijk wel de juiste keuze maken en je in de winkel goed laten adviseren. Bredere schouderbanden zitten het fijnst, maar er zijn nu ook comfortabele en hoogelas tische smalle bandjes. Het achter pand voor een grote maat beha moet iets breder zijn, zodat de boezem niet naar achteren wordt getrokken. Beugel beha's geven vanzelfsprekend meer ondersteu ning, maar je mag hem natuurlijk nooit voelen. Zelfs een push-up behoort tot de mogelijkheden, al is het opletten met ver uitgesne den cups. Kijk ook eens naar de nieuwe beugelloze modellen, die buitenge woon fraai zijn en door optimale pas vorm en naadwer king voldoende steun geven. In alle gevallen zal de stof bij grotere maten iets steviger zijn. Maar de geraffineerde details van kant en de mo dieuze kleuren zorgen voor een eigentijdse luxe modellering en soepele belijning. Een laatste lip: wel altijd passen. Alleen dan is het mogelijk om de perfecte foundation te vinden. bijzonder, zijn de niet-transparan- te kousen en panty's in rokerige pastelkleuren uit de dertiger jaren, perfect passend bij de retrojurken en kostuums van dit najaar. Maar transparant blijft natuurlijk bestaan, wanneer je meer voelt voor de "natural look". En wan neer het been een verleidelijke rol moet spelen, voegen dessins en kantverwerking een zekere dosis sensualiteit toe. Zo zijn er kousen met decoratieve banden of superdun gebreide, gehaakte en geborduurde panty's. Voor de jonge mode zien we modellen van dikker, soms geribbeld materiaal. De over- knee-socks scoren nog altijd, zeker wanneer ze in de winter over een dunnere maillot gedra gen worden. Ook het tijdperk van cyberpunk en new age laat zijn sporen na in de materialen, metallic en lurex zijn daarvan dui delijke exponenten. Nieuw, mooi en spannend, en het zit fantas tisch. De nachtkleding heeft een aardi ge verschuiving doorgemaakt in de richting van huismode. 's Avonds, om lekker in te luie ren, 's ochtends om uitgebreid een beschuitje te eten. En al die uren daar voor en daarna. Heel even leek het of het Nederlandse parlement permanent in alle slaap- en huiskamers aanwe zig wilde zijn en ons wilde hullen in brandvrije of brandvertragende kleding.' Thans wordt er gewerkt aan een Europese regel geving op dit gebied, zodat de nachtmode weer voldoende ruimte heeft om mooie en spannen de creaties te ontwerpen. Van cluster tot housecoat De duster verdient eigenlijk een naam met wat meer allure. Housecoat is al een stuk beter, zeker gezien de nieuwe modellen voor de komende winter. Ze zijn lang en joyeus. Of kort, en dan prachtig te combineren met een nachthemd of pyjama. Er worden rijke stoffen gebruikt, zoals ribflu weel, tricotvelours, satijnflanel en frotté. De kleuren lopen uiteen van naturel tot donker the atraal met jacquard dessins. Op z'n schots Voor de echte bedmode is de keuze eindeloos. Pyjama's voor mannen en vrouwen in de nieuwe schotse ruit, of anders een grote variëteit aan shirts met korte broeken. Wie iets chiquer wil slapen, kiest voor het elegante nachthemd in blau we aquarel tinten of het zeer vrouwelijke oudroze. De lange slipdress ziet eruit als een soepele onderjurk en is zo mooi, dat hij zonder enige gêne gedragen kan worden op het feestje, dat aan de nacht vooraf gaat.

de Faam | 1995 | | pagina 25