Regionale bier tapwedstrijd mij!" Giro 50500 Ik heb Allerlei - Milieu/Natuur Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Lepra Stichting Club/Vereniging Bijeenkomst Cursus/Onderwijs Gezondheid Ouderen Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 13 september 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Zepeduinen - De afdeling Wal cheren van de natuurvereniging KNNV verzorgt op zaterdag 16 september een excursie naar het park van Slot Haamstede en de duinen van Het Zeepe. De natuurgids voor deze wandeling is Richard Struijk. De excursie begint om 14 uur voor de ingang van Slot Haamstede bij café Bom. Informatie: 01188 - 1287. Open dag - Het Vlissingse sportinstituut Smid houdt op zaterdag 16 september een open dag. Van 10 tot 14 uur wor den er doorlopend demonstra ties gegeven van aerobic, steps, callonettix, fitness, judo, jiu-jitsu, tang-soo-do, kobudo, aikido en het alround fighting system. Het instituut bevindt zich in het pand Westerzicht 388 in Vlissingen. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u.( inschrijven voor 18 u. Octopus Club Hof Domburg, piratenknut- selmorgen, 10 u. Strand Domburg, piraten-schatzoe- ken, 14 u. Open Hof Vlis singen, Huurderscomité Basco/J.M. Kemperstraat, openbare vergadering, 20 u. De Kruitmolen Middelburg, Cluster Verstandelijk Gehan dicaptenzorg Walcheren, zeskamp, 11 u. Walk-lnn Vlissingen, bingo, 20 u. Zandput Serooskerke, 'Zer Oirts', tossavond, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Campus 'De Ruy- ter' Vlissingen, North Sea Dancers, square- en round- dansen, 20 u. Bord boven ste parkeerplaats Delta Expo aan de Oosterscheldezijde, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, excur sie door de duinen aan de Oosterscheldezijde, 19 u. Prins van Oranje Goes, receptie Goese Operette Vereniging, 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 20 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, contact middag voor jong en oud, 15 u. Arsenaaltheater Vlissin gen, dansavond, 20 u. Clubhuis Nadorstweg Mid delburg, Voetbalvereniging Middelburg, najaarsrom melmarkt, 9 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Tennisbanen Hof Domburg, tennistoernooi, 10 u., inschrijven voor zondag 16 u. Hof Domburg Octopus Club, muziekinstrumenten maken, 14 u. Sporthal Bas- kenburg Vlissingen, Astma Fonds, sporten met longen- fyseem, 15.15-16.15 u. SCC Bolwerk Vlissingen, Buurt- commité Bossenburgh, openbare vergadering, 19 u. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen aan de Oosterschel dezijde, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Hof Domburg Octopus Club, beschuiten versieren, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, Koersbal 55+, 13.30 uur. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen naar de slufter aan de Noordzeekant, 14 u. De Parel Domburg, squashtoer nooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Aktiviteiten Cen trum Middelburg, bezoek aan Vogelasiel De Mikke, 13.30 u. Gemeente West kapelle, vergadering van de Gemeenteraad, 20 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding kasteel Westhove 'Westhove toen en nu', 14 u. Op maandag 18 september wordt in Middelburg een régionale biertapwedstrijd gehouden. Het is alweer het 43e seizoen dat het Centraal Brouwerij Kantoor op vijftig verschillende plaatsen in het land Bier tapwedstrijden houdt. De afgelopen jaren hebben de wed strijden volop in de belangstelling gestaan. Steeds meer jonge professionele horeca-vakmensen tonen hun bekwaamheid op het gebied van tappen en serveren van bier. leder horecabedrijf dat bier afneemt van een in Nederland gevestigde brouwerij kan aan de wedstrijd deelnemen. Er wordt gestreden in twee categoriën: de individuele deelnemers en de teams. De deelnemers worden door een bekwame jury beoor deeld op het tappen van een zo mooi mogelijk glas bier en op het uitschenken van een flesje bier. Daarbij wordt gelet op de voorbereiding, het eindresultaat en de presentatie van de deelnemer. De winnaars van de regionale wedstrij den worden uitgenodigd om naar de landelijke finale te komen, tijdens de Horecava in Amsterdam. Hier wordt gestreden om de titel Landskampioen Biertappen. De regionale wedstrijd voor Zeeland vindt plaats in café 't Schuttershof in Middelburg en begint om 13.30 uur. De prijsuitreiking is rond 17.30 uur. lepra. ,P Uw Steun Waard Stationpolitie - De Nederland se Spoorwegen gaan meer poli tie inzetten op de Zeeuwse sta tions. In Zeeland is sinds kort een 'gebiedsagent' aangesteld, die vrijwel dagelijks alle stations in Zeeland zal bezoeken. Hij is aangesteld om alle zaken die te maken hebben met sociale (on)veiligheid, verstoring van rust en orde en rust op de sta tions te signaleren en, zo moge lijk, direct maatregelen te nemen. De prioriteiten liggen in eerste instantie bij de stations van Vlissingen-Souburg en Mid delburg, die als onvoldoende vei lig worden ervaren. Discobus - Vanaf zaterdag 9 september kan iedereen gratis met de bus naar Goes voor een avondje stappen in de Goese binnenstad. Elke zaterdagavond rijden er vanuit Middelburg, Vlis singen, Zierikzee en Bergen op Zoom bussen van en naar Goes. De terugreis is niet gratis: daar voor kunnen in de Goese discot heken munten worden gekocht. Terugreizen vanuit Goes is mo gelijk om 1, 2, 3 en 4 uur 's nachts. Rommelmarkt - Brass Band ONDA uit Middelburg houdt op zaterdag 19 september haar jaar lijkse grote rommelmarkt in de Graanbeurs op het Damplein in Middelburg. Vanaf 9 uur worden allerhande oude spullen aan de man gebracht, van glaswerk tot meubels, veel boeken enz. Daar naast is er een rad van avontuur. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds. Kleurrijk Middelburg - De werkgroep Mondiaal Beleid van de gemeente Middelburg houdt op woensdag 27 september de thema-avond Kleurrijk Middel burg. Het is de derde keer dat een dergelijke avond wordt gehouden. Dit jaar is het gespreksonderwerp 'Democra tie in de praktijk'. Het program ma is voorbereid door de Inter culturele Groep Dauwendaele. De avond begint om 19.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Oostkapelle - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt in samenwer king met de VW Domburg op 19 september een diapresentatie over Oostkapelle met aanslui tend een wandeling door het dorp. De middag begint om 13.30 uur in studiecentrum Oranjezon. Kaartverkooop bij VW Domburg, VW Oostkapelle en Oranjezon. Voorlichtingsavond - Wijk- vereniging Dauwendaele en de Regiopolitie Walcheren houden op maandag 18 september een voorlichtingsavond over inbraak preventie in woningen. Wijk agent Ben van Veelen geeft voorlichting en laat een video zien. Aan de orde komt ook van dalisme. De avond begint om 19.30 uur in het ontmoetings centrum Dauwendaele. Zeewier - De stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt op zaterdag 23 september de kooksessie Koken met Zee wier. Tijdens deze bijeenkomst maken de deelnemers kennis met toepassings- en verwer kingsmethodes van zeewier in de Nederlandse keuken. Tijdens de kooksessie wordt gewerkt met zeesla, zeeboontjes en wakame. De sessie wordt gehouden in het studiecentrum Oranjezon. Inlichtingen en aan melding: 01188-1507. Vrouwenkoor - Vocaal Ensemble Quodlibet is een uit twintig vrouwen bestaand Mid delburgs vrouwenkoor, opge richt in 1986. Er wordt specifiek vrouwenkoorrepertoir gezongen, zowel klassiek als hedendaags. Het koor staat onder leiding van Willie Bil. Momenteel is Quodli bet nog op zoek naar enkele alten en sopranen. Repetities vinden plaats op woensdag avond in de Oranje Nassau Mavo in Middelburg. Inlichtingen: 01181 -1418 (José Claassen). Computerclub - In de Middel burgse wijk Dauwendaele is een computerclub opgericht. Serieu ze computer-hobbyisten ont moeten elkaar een keer per maand 's avonds. De startbijeen komst, waarin de plannen van de club besproken worden, vindt plaats op maandag 25 septem ber om 19.30 uur in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele. Informatie: 01180 - 36688 (Peter Goovers). Schrijfavond - De Amnesty Internationalgroepen Middelburg en Vlissingen houden op donder dag 14 september een schrijfac- tie. Deze actie heet Schrijf haar vrij en wordt van 12 tot 16 gehouden in de hal van het Mid delburgse stadhuis. In het kader van de Internationale Vrouwen conferentie wordt er speciaal geschreven voor vrouwen uit alle delen van de wereld. Infor matie: 01180 -26603 (Tineke Maaskant). Aquarelleren - In Veere start eind september een cursus aquarelleren, tekenen of boetse ren. De cursus bestaat uit tien lessen en is toegankelijk voor beginners en gevorderden. Plaats en tijdstip is afhankelijk van het aantal deelnemers. Inlichtingen en opgave: 01181 - 2213 (Addie Nieuwenkamp). Allochtone vrouwen - Bij de Jannekè Dierxschool in Middel burg wordt vanaf oktober een detailhandelopleiding voor allochtone vrouwen gegeven. Cursisten worden opgeleid tot aankomend verkoopmedewerk ster. Voor deelname is geen spe cifieke vooropleiding of werker varing nodig, wel een goede mondelinge beheersing van de Nederlandse taal. Informatie: 01180 - 23518 (Meiny van Mulli- gen). Vreemde talen - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon biedt twee keer per jaar de gelegenheid tot het vol gen van een korte cursus Frans, Engels, Duits of Spaans. De eerstvolgende cursussen begin nen in de eerste week van okto ber en bestaan uit twaalf lessen van een uur en een kwartier. De nadruk ligt op spreek- en luister vaardigheid. Er wordt gewerkt in kleine groepen. Inlichtingen: 01188- 1507. Engels - In wijkcentrum Van Cittershof in St. Laurens start op 26 september de cursus Engels voor de Vakantie. In vijfentwintig lessen van anderhalf uur leren deelnemers zich uit te drukken in situaties die zich tijdens een vakantie voor kunnen doen. Tevens wordt er kennis gemaakt met het land, de bevolking, tradi ties en gewoonten. De nadruk komt te liggen op het spreken, verstaan en begrijpen van de taal. De lessen vinden plaats op dinsdagavond van 19 tot 20.30 uur. Een vooropleiding is niet nodig. Inlichtingen: 01180 - 15442 of 01184-63196. Anbo - Het gewest Zeeland houdt op 14 september een informatiemiddag voor alle Anbo-bestuursleden in Zeeland. Onderwerp van deze middag is de gezondheidszorg. Er wordt ingegaan op het gezondheidsbe leid en er wordt een videofilm vertoond over het onderwerp. Er is geruime tijd ingelast voor het stellen van vragen. De informa tiemiddag begint om 13.30 uur in De Vroone in Kapelle. Veiligheid - Op vrijdag 22 sep tember gaat in Serooskerke het project 'Veiligheid in en om de woning voor ouderen van start'. Door middel van voorlichting en het verstrekken van controlelijs ten zal dit project proberen om de huizen van ouderen zo veilig mogelijk te maken. Door het gebruik van controlelijsten kan een goed overzicht worden gemaakt van alle onveiligheden in een huis. Hulpmiddelen om deze te verbeteren kunnen tegen korting aangeschaft wor den bij het Thuiszorgcentrum in Vlissingen. Voor wie niet zelf meer kan klussen is er een klus jesman die tegen een kleine ver goeding uitkomst biedt. Het pro ject is een samenwerking tussen stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren, GGD Zeeland, stichting Consument en Veilig heid en Thuiszorg Walcheren. Telefoonkaart - De stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren, het Ziekenhuis Walche ren en Thuiszorg Walcheren heb ben een telefoonkaart ontwor pen die ouderen kan helpen bij de veranderingen van telefoon nummers per oktober. Dit kaart je is gratis verkrijgbaar bij boven genoemde instellingen. Overlevingsstrategiën - Op maandag 17 september start de eerste activiteit van het EOS, praktijk voor gezondheid en bewustwording in Kapelle Bieze- linge. Het gaat om een groeps therapie in Centrum Namaskara aan de Waardekenstraat 47. De cursus is bedoeld voor mensen die al eerder cursussen volgden op het gebied van bewustwor ding, Ook mensen die individu ele therapie hebben gevolgd kunnen meedoen met deze groepstherapie. Centraal in deze cursus staan overlevingsstrage- giën. Informatie: 01100 - 11377 (Irene Roozenburg). Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit start in de week van 21 tot en met 27 september de volgende cursus sen: Engels voor ouderen, Hon gaars, Tsjechisch, Italiaanse con versatie, Duits voor ouderen, Nederlands (spelling en brieven schrijven), Paleografie voor beginners. Helderheid in het omgaan met autoriteiten en Pre sentatie. Informatie en aanmel ding: 01180-34800. Meditatie - Op dinsdagavond 19 september start er aan het Koorkerkhof in Middelburg een meditatiecursus. Op acht avon den worden meditaties van Osho uitgelegd en toegepast. De meditaties zijn een synthese van Oosterse inzichten en Wes ters psychologisch denken en een middel om op zoek te gaan naar de stilte in jezelf, volgens de organisatoren. De cursus begint om 20.15 uur. Informatie: 01180 -16193. Papegaai - In de periode van 19 tot 31 augustus zijn bij de poli tie in Middelburg de volgende voorwerpen aangegeven: een Yoko wereldontvanger, een zil veren armband met zes bedels, een giromaatpas, een leesbril met halve glazen, een zonnebril met glazen op sterkte, een c.d., een verblijfsvergunning, een zie- kenfondskaart van de CZ groep, een bundel dunne latjes hout, buitenlands geld, nederlands geld, herenhorloge, een kat met witte vlekken, een legitimatiebe wijs, visa credit card, een Bel gisch paspoort, diverse kleding stukken, diverse paraplu's, diver se verzekeringsplaatjes van brommers, diverse fietsen, lig fiets, diverse sleutels, diverse portemonnees en portefeuilles, fietstas, sporttas en een groene papegaai met rode kop. Verloren voorwerpen kunnen onder kan toortijd worden afgehaald op het Middelburgse politiebureau. De genoemde voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Kentekenplaat - Bij de politie Vlissingen zijn in de periode van 20 tot en met 31 augustus de volgende voorwerpen aangege ven: bromfietshelm, blauwe pet, bruine hond, zwarte hond, gou den halsketting, goudkleurige sjaal clip, zilveren armband, Rabopas telefoonkaart, zwarte databank, beige bril, paraplu met opschrift Zeeland College, beige trui, bromfietsframe, autokente kenplaat, damesfiets, herenfiets, kinderfiets, bruine portemonnee met inhoud, blauwe portemon nee met inhoud, gouden zegel ring met inscriptie, blauwe kin derschoen, blauw/wit gestreep te babyschoen, vergulde pen met inscriptie, diverse sleutels, witte plastic tas met voetbaltrui en folders, weekendtas met twee badlakens, zwembroek en t-shirt, zwarte heuptas, zwarte handtas, blauwe reistas met inhoud en een valkparkiet. Verlo ren voorwerpen kunnen onder kantoortijd afgehaald worden op het politiebureau in Vlissingen. De voorwerpen worden maxi maal drie maanden bewaard. Fietspomp - In de periode van 1 tot en met 31 augustus zijn de volgende voorwerpen aangege ven bij de politie in Zoutelande: een linnentas met een opvouw bare paraplu, twee zwarte zon nebrillen, een rode bril, een wit/blauwe bril, een roze bril in stoffen etui, een goudkleurige ketting met dobbelsteen-hanger, een goudkleurig dameshorloge, een zilverkleurig herenhorloge met zwart bandje, een rode hals doek, diverse sleutels, een bruin t-shirt en een groene fietspomp. Verloren voorwerpen kunnen onder kantoortijd worden afge haald op het Vlissingse politiebu reau. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 14 september t/m wo. 20 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.C. Hane- kamp, 19 uur: H. Schipper. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. van Dijk, 15 uur: W. Westland. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: W. Dondorp, 14.30 uur: A. van Westen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Spaans. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer (in de Herv. Kerk), 19 uur: C. Simons. Hervormde Kerk. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A. Engler. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Pippel, 19 uur: C. Bijl (in Vlissingen). Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: zie Luther se kerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag protestantse dienst 17 uur. Tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 NIEUW EN ST. JOOSLAND uur: P. den Braanker, 19 uur: B. Ridder. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: B. Ridder (in de Geref. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE HOOGELANDE Chris tengemeenschap. Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: W. van der Kooij. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: C. Simons. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Toeristenkerk Dishoek: Zo. 10 uur. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.Th. Witkamp, 17 uur: Chr. de Jonge. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. de Bruin, 17 uur: Chr. de Jonge (in de Geref. Kerk). Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: Oecumenische dienst. Johanneskerk. Bonedijke- straat 165. Zo.: geen dienst. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. TerReede. Zo. 19 uur: J.W. Glashouwer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl, 19 uur: R. Pippel. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15-uur: P. de Cock. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Lukasse. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. van Es. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 en 1.9 uur: G. Pennekamp Toeristenkerk, Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans-Moolenaar, 19 uur: M. van der Poll. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 0118&1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.W.A. van der Heijden, Turf kaai 1, Middelburg, tel. 01180-12738. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: Spaans. ST. LAURENS MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 9 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: C. van Velzen, 19 uur: C. Brakema. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: J. Broekhout. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo.: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Korving. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst, dienst kleine kerken Middelburg in de Lutherse kerk om 10 uur.. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. van den Berg. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Hervorm de Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit en Chr. Brakema. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo.: geen dienst. Wijkgemeen- te Geref. Bond (in de Getuigeniskerk). Zo. 10 uur: J. Trouwborst, 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.C. Ver- weij. Koorkerk. Zo. 10 uur: zie Lutherse kerk. Ont- moetingskerk. Zo. 9.30 uur: O. Elseman en J.S. Koops. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. Koetsveld. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: A.P. Nauta, 19 uur: B. de Haan. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: P.A. Trimpe. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Toeristenkerk Bosweg. Zo. 10 uur. Do. 14 september t/m wo. 20 september HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Pannekoek. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. zondag tot 24 uur: WW. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. zon dag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R A D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, Sabalaan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 01184-17820.

de Faam | 1995 | | pagina 13