iiiiii»ikillifbiii(l(»«iiéllh!l(iiiiiH. iii. GEMEENTE MIDDELBURG Leerplichtwet vorig jaar verscherpt beiaardconcert Economisch onderwijs Laatste zomeravond Collecten Commissies Bezwaar en beroep Droogte sportvelden Inkomstenbriefjes Straatwerk Mathiasstraat, Regentenlaan en Thibautstraat Week 34 Tafeltje Dekje Woensdag 23 augustus 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Voor jongeren tot en met 17 jaar is er leerplicht. Dit betekent dat ouders/verzorgers er voor moeten zorgen dat hun kind (vanaf de eerste schooldag van de maand volgend op die waarin het kind 5 jaar is geworden) op een school is ingeschreven. Zij dienen er op toe te zien dat de school te allen tijde wordt bezocht. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen ook zelf op hun verantwoordelijkheid wor den aangesproken om de school op de geldende lestijden te bezoeken. Men is volledig leerplichtig tot het einde van het schooljaar (een schooljaar loopt van 1 augustus tot 1 augustus) waarin de leeftijd van 16 jaar is bereikt. Hierna zijn jongeren nog een schooljaar partieel leerplichtig; men moet dan 2 dagen per week naar school. De leerplicht eindigt aan het eind van het schooljaar waarin men 17 jaar is geworden. Deze verplichtingen zijn allemaal terug te vinden in de Leerplichtwet 1969. Deze wet is overigens per 1 augustus 1994 sterk gewijzigd. Zo zijn de regels voor het verlenen van extra verlof aan leerplichtigen ver scherpt. Zeker aan het begin van het nieuwe schooljaar is het goed met name hier aandacht voor te vragen. Het is de ouders/verzorgers verbo den hun leerplichtige kinderen bui tenom de gewone schoolvakanties mee op vakantie te nemen, indien dit schoolverzuim tot gevolg heeft. Voor écn categorie ouders bestaat er een uitzondering. Indien (één van de) ouders een sei zoensgebonden betrekking vervul len. waardoor het voor hen in de zomerperiode niet mogelijk is om samen met hun kinderen van een vakantie te genieten, mag éénmaal per schooljaar voor ten hoogste 10 dagen verlof worden gegeven. De toestemming hiervoor moet worden verleend door de direkteur voor de school. Aangetoond moet echter worden (d.m.v. een werkgeversver klaring) dat werkelijk een seizoens gebonden betrekking wordt vervuld. Indien de direkteur geen toestem ming verleent kan tegen zijn beslis sing bezwaar/beroep worden aange tekend. In de eerste twee weken na afloop van de grote zomervakantie mag overigens nimmer vakantieverlof worden toegekend. Indien in verband met familieom standigheden of andere "gewichtige omstandigheden" verlof voor het leerplichtig kind wordt gewenst moet hiervoor een verzoek worden ingediend bij de direkteur van de school. Hij is bevoegd om al of niet toestemming te verlenen. Ook hier voor geldt dat bij een negatief besluit van de direkteur een bezwaar- en beroepsprocedure kan worden gevolgd. Als het verzoek voor extra verlof i.v.m. "gewichtige omstandigheden" meer dan 10 schooldagen bevat, moet dit worden voorgelegd aan de Leerplichtambtenaar van de gemeente. Hij zal -na overleg met de direkteur van de school- een beslis sing nemen. Als hij geen toestem ming verleent is er ook een bezwaar- en beroepsprocedure mogelijk. Als bij niet verleend verlof de kinde ren toch van school wegblijven moet dit worden aangemerkt als ongeoorloofd schoolverzuim. Dit betekent dat de gemeente (i.e. de leerplichtambtenaar) deze overtre ding zal melden aan de politic, die dan zal overgaan tot het opmaken van een proces-verbaal ten behoeve van de Officier van Justitie, die dan tot vervolging kan overgaan. De gemeente Vlissingen en Middel burg hebben gezamenlijk één lcer- plichtconsulent in dienst. Bij hem kunt u met uw vragen terecht op het gebied van leerplicht, schoolbezoek, school/studiekeuze, verwijdering van leerlingen, vrijstelling leerplicht c.d. Voor het maken van een afspraak met hem kunt u de volgende tele foonnummers bellen: Vlissingen: 01184-87276 (sectie onderwijs gemeente Vlissingen); Middelburg: 01180-75627 (sectic onderwijs gemeente Middelburg). foto: J. Wolterbeek Op iedere donderdag van 12.00 tot 13.00 uur bespeelt de stadsbei- aardier, de heer Henk G. van Put ten, de beiaard. Naast het bei aardspel op markt- en feestdagen wordt door de gemeente Middel burg jaarlijks in de maanden juli en augustus een aantal zomer avond-beiaardconcerten georga niseerd. Daartoe worden gastbei- aardiers uitgenodigd. Deze con certen hebben plaats op de don derdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur. De beste luisterplaats bij deze con certen is het Abdijplein. Morgen het laatste concert in de reeks zomeravond-bciaardconcer- ten, verzorgd door beiaardier Bas de Vroome. Bas de Vroome. geboren in 1962, studeerde orgel en kerkmuziek te Amsterdam en beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort bij Todd Fair en Aric Abbenes. In 1994 won hij het twee de internationale bciaardconcours te Groningen. Hij is beiaardier te Naaldwijk en Rijnsburg en vervangend beiaardier te Rotterdam en Spijkcnissc. Als organist is hij verbonden aan de her vormde gemeente te Delft en als zodanig de vaste bespeler van de orgels in de Oude en Nieuwe Kerk. Bas de Vroome is voorts als orgel- en methodiekdocent verbonden aan het Rotterdams conservatorium. Het programma is als volgt: 1. Fantasie "komt vrienden in het ron de"- Bas de Vroome (1962); 2. Voluntary in G opus 5 - John Stanley (1713-1786); nr. 3 - Adagio; Allegro 3. Evergreens - Bright Eyes; M. Batt; Yesterday; J. Lennon/P. McCartney); 4. Improvisatie; 5. Variaties over een oud-Ncder- landsch liefdeslied - Cor Kee (1922); 6. Danse Nocturne - Wim Franken (1922); 7. Greensleeves - Sjcf van Balkom (1922); 8. Heniony - Suite - Albert de Klerk (1917) - Prélude; Etude; Siciliano; Toccata. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: E.H.B.O.-afdcIingen Middelburg en Sint Laurens van 28 augustus tot en met 2 september; Gezamenlijke Thuisfronten van 4 tot en met 9 september. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 augustus tot en met 3 september maandag rundcrgehaktballen. crèmcspi- nazie. aardappelen dinsdag varkensschnitzel cordon bleu, bloemkool, aardappelen woensdag gebr. varkensvlees, rode kool met appel, aard. puree donderdag stoofpotje van andijvie, kricl- aardappelen vrijdag visfilet, worteltjes, aardappelen zaterdag babi pangang zondag wal de pol schaft In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 29 augustus om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Jaarrekening '94 Dienst Middelen Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 31 augustus om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevcrs, telefoon, 75633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Evaluatie Wet Voorzie ningen Gehandicapten, Jaarrekening '94 Dienst Maatschappelijke Zaken. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 4 september om 19.30 uur. Secre taris is de heer R. Griep, telefoon 75232. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Wcgcnstructuurplan, Jaarrekening '94 Dienst Stadsontwikkeling. Commissie Financiën, dinsdag 5 september om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Onder meer. wordt behandeld (onder voorbehoud): Concern-Jaarrekening '94, gemeentegaranties voor de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland t.b.v. nieuwbouw verpleeghuis en onderdeel VGZW, en gemeentegarantie Stichting Kinderopvang Nijntje. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 5 september om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 75304. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): jaarrekening '94 Dienst Stadsbeheer. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectic Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 11 september om 19.30 uur. De Commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissing op ingediende bezwaarschriften, komt op donderdag 24 augustus 1995 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden de navolgen de zaken (onder voorbehoud; zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wijzigen). 16.30 uur: Burgemeester en wethouders hebben de Rabobank meegedeeld, dat de gevellichtreclames aan het pand Lange Gccrc 3 binnen een bepaalde termijn moeten worden verwijderd. De Rabobank is het hier niet mee eens en heeft een bezwaarschrift ingediend. 17.00 uur: Bezwaarschrift van de Koninklijke Christelijke Zangersbond, afdeling Zeeland, tegen de afwijzing van een subsidieverzoek voor een op 5 mei 1995 gehouden bevrijdingsconcert. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlich tingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commis sie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). Overleg aan de "wijktafels" In het contact tussen de gemeente en de inwoners van Middelburg spelen de "wijktafels" een belangrijke rol. Aan deze wijktafels nemen ambte naren deel, wijkbewoners, de wijk- vereniging, wijkbcmiddelaar, woningbouwvereniging, wijkagen ten en een wethouder, kortom ieder een die betrokken is bij het wel en wee van de wijk. Voor wie zich betrokken voelt bij wat er in de wijk speelt en daarover mee wil praten is naast de wijkbe- middelaars de wijkcoördinator een belangrijke contactpersoon. Aan hem of haar kunt u ook voorstellen doen voor de agenda van de komen de wijktafelvergadering. Deze ver gaderingen zijn openbaar. Belt u dan wel steeds uiterlijk drie weken vóór de vergaderdatum? De wi jkcoördinatoren zijn: Leo Hamelink voor de Magistraat- wijk (tijdelijk vervanger Rinus Westvccr, telefoon 75675), Nieuw Middelburg (tijdelijk vervanger Wim Caljouw, telefoon 75674) en Nieuw en Sint Joosland (tijdelijk vervanger Marian Kral. telefoon 75678); Wim Wisse voor de wijk Dauwen- daclc, telefoon 01180-75673; Marian Kral voor de Stromenwijk. telefoon 75678. Om u een idee te geven van wat er in deze vergaderingen wordt bespro ken geven we hier een overzicht van een aantal belangrijke gesprekson derwerpen per wijk. Ook wordt de datum gegeven van de volgende vergadering: ga eens luisteren of meepraten! Nieuw en Sint Joosland Funklioren dorpshuis, resultaten enquête, dorpsplan, middenstands- onderzoek, aanwezigheid transport bedrijven, aansluiting A-57. Volgende vergadering woensdag 6 september, 14.00 uur Dorpshuis. Nieuw Middelburg Grof vuil ophalen, verkeerssituaties, onderhoud brandgang, klachtenregi stratie, sporten voor jongeren, con tacten allochtonen, vandalisme, speel voorzieningen, Veerse Poort, busvervoer. Volgende vergadering maandag 28 augustus 13.30 uur. wijkondersteu- ningspunt. Magistraatwijk e.o. Beheerder Poortershoeve. Statcn- laan, werkgroep verkeer, winkelcen trum, evaluatie hondenuitlaatplaat- sen, wateroverlast, nieuwe wijkbe woners, marktje in de wijk, stads wachten, ophalen huisvuil, vacature wijkbemiddelaar, groenstructuur plan, bezuinigingen. Volgende vergadering donderdag 5 oktober, 9.45 uur. De Magistraatwijk heeft vanaf 21 augustus weer een spreekuur van een wijkbemiddelaar in het wijkon- dersteuningspunt in het Zuiderba ken. Iedere dinsdag- en donderdag middag van 13.30 tot 16.30 uur houdt de wijkbemiddelaar zitting: in de oneven weken mevrouw Ella Looten en in de even weken de heer Rudolf van der Feen. Dauwendaele Stratenonderhoud. hondenpoepcam pagne, groenstructuurplan, wegen- structuurplan, klachtenrapportage, dienstverlening, dagdetentie, gemeentelijke bezuinigingen. Volgende vergadering op woensdag 6 september! om 20.00 uur, in Ont moetingscentrum Dauwendaele. Stromenwijk 't Zand Openbaarheid wijktafelvergaderin gen, speelvoorzieningcn Zanddorp, telefooncellen, EHBO-crs in de wijk, overlast vrachtverkeer Poelen- daeleweg, Wcstcrscheldcstraat. inrichting openbare ruimtes, zomcr- programma jongeren, onkruidbe- strijding, glasbakken. Volgende vergadering woensdag 11 oktober, 20.00 uur. Door de aanhoudende droogte gaat de toestand van de sportvelden in Mid delburg snel achteruit. Het is daarom nodig gebleken de sportvelden te slui ten vooralle gebruik. Beregenen is alleen zinvol in grote hoeveelheden en dat is uit kosten- en milieu-overwegingen niet verantwoord. Voor meer informatie: de heer W. Pulles, telefoon 75344. Op dinsdag 22 augustus werd in de Burgemeester- en Wethouderska mer van het stadhuis een overeen komst ondertekend tussen de Stich ting Voortgezet Economisch Onder wijs (SVEO) en de Hogeschool Zee land afdeling Hoger Economisch en Administratief Onderwijs (HZ/HEAO). Namens de SVEO werd de overeenkomst ondertekend door de heer drs. W. Ovaa, voorzit ter van de stichting, en de heer drs. C. Hartog. secretaris-penningmees ter. In 1956 werd de SVEO op initiatief van het gemeentebestuur van Mid delburg opgericht. De SVEO ging cursussen verzorgen op administra tief en economisch gebied, zoals de opleidingen Praktijkdiploma Boek houden (PDB), Moderne Bedrijfs administratie (MBA) en Staatsprak- tijkdiploma voor Bedrijfsadminis tratie (SPD). Het Ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen stopt in 1998 met de SPD-cxamcns, met als gevolg dat men daarna genoemde opleiding slechts kan volgen bij een onderwijsinstelling die onder de Wet op het Hoger Onderwijs en Wetenschappelijk (WHW) Onder zoek valt. Aangezien de SVEO niet valt onder genoemde wet zou men moeten stoppen met de SPD-oplei- ding. Het bestuur van de SVEO is echter van mening dat de Zeeuwse onder- wijs-infrastructuur gediend is met het behoud van de SPD-opleiding, en men heeft daartoe contact opge nomen met de HZ/HEA), die wel onder de WHW valt. Diverse gesprekken hebben ertoe geleid, dat beide besturen de bereidwilligheid hebben uitgesproken om de SPD- opleidingcn die in september 1995 starten, over te dragen aan de HZ/HKAO; de SVEO blijft tot eind juni 1996 de nog lopende cursussen verzorgen. Tevens is de afspraak gemaakt, dat de cursussen die in september 1995 en januari 1996 starten, tijdens de eerste drie cursus jaren door de HZ/HEAO worden gecontinueerd, ongeacht het aantal cursisten. De docenten van de SVE) zullen de betreffende cursussen aan de HZ/HEAO gaan verzorgen. De inleverdatum Inkomstenbriefjes is voor de RWW Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers en IAOW (Inkomstenvoorziening Oudere en Gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers) vrijdag 25 augustus tijdens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt problemen, ook in verband met het moment van uitbetalen. Als u inkomsten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkomstenbriefje! De uitkcringsadministratie van de gemeente Middelburg is uitsluitend tele fonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 11.30 uur. Voor de verschillende soorten uitkeringen gelden aparte telefoonnummers. RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers) 75683- voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 75686- voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers) 75696. ABW en BZ (Algemene Bijstandswet en Bijstand Zelfstandigen). 75654- voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 75696- voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en kleedgeld 75696. In het kader van de Sociale Vernieu wing worden de volgende straatwer ken uitgevoerd. Regentenlaan De rijbaan zal versmald worden tot 5.60 meter inclusief de straatgotcn. het kruispunt met de Schorerstraat wordt 10 centimeter hoger aange bracht. Op de ontmoeting met de Spinhuiswcg wordt het trottoir op trottoirhoogte doorgetrokken. Hier ontstaat een inrit situatie. Verder worden er ter beperking van de snelheid een tweetal bolronde obstakels ingestraat van 10 cm hoog in het midden, aflopend op 0 cm aan de uiteinden. De fietser ondervindt geen last. de automobilist wel bij te hoge snelheid. De parkeerhavens worden langs het trottoir aan de hui zenkant gesitueerd. Op de twee plaatsen waar de brand gangen uitkomen op het trottoir wordt een uitstulping in de parkcer- strook gemaakt op dezelfde hoogte als het trottoir. Dit waarborgt een normale doorgang voor kinderwa gens en fietsen. Aan de waterkant wordt de trottoir band 60 centimeter richting rijbaan gesteld, de rijbaanbreedte wordt dan 5.60 meter breed. De trottoirband komt dan ook verder van de bomen af te staan. Het trottoir wordt verwij derd, toegevoegd aan het plantsoen en ingezaaid met gras. De afdeling Plantsoenen zal een schelpenpaadjc lager en dichter langs het water aan leggen. Zo mogelijk worden de plannen tegelijk uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling de straat werken 2 oktober 1995 te laten beginnen. Thibautstraat De rijbaan en de trottoirs worden opnieuw gelegd. Dit is aanleiding om in de straat ter hoogte van de "hofjes" verhogingen in het wegdek te straten van 10 centimeter hoog, met de bedoeling de snelheid van het autoverkeer af te remmen. Ver der wijzigt er niets aan het profiel van de straat. Het ligt in de bedoeling de straat werken op 6 november 1995 te beginnen. Matthiasstraat Het kruispunt met de Rcntmccstcr- laan zal 10 centimeter verhoogd worden uitgevoerd. In het midden van de straat wordt een vloeiende drempel voorgesteld om de snelheid van het autoverkeer af te remmen. Aan het straatbeeld wordt verder niets gewijzigd. Aan de zijde waar de parkeerstrook ligt vindt geen her bestrating plaats. Het ligt in de bedoeling met de wer ken te beginnen op 18 september 1995. foto: J. Wolterbeek Inzage De drie genoemde plannen liggen fcowel bij het Wijkondersteunings- punt Zuid (Zuiderbaken) als bij de Dienst Stadsbeheer, sectie Civiele Techniek, Vlissingsestraat 21 ter inzage. Schriftelijke opmerkingen kunnen tot en met 1 september 1995 gericht worden aan de heer C.A. van Elsiic- ker van de Dienst Stadsbeheer, Post bus 680, 4330 AR Middelburg. Inlichtingen kunnen ingewonnen worden bij de heer van Elsticker van de sectie Civiele Techniek bereik baar onder telefoonnummer 75332. foto: J. Sinke. In Nieuw- en Sint-Joosland wordt het eerstvolgende wijkoverleg gehouden op 6 september. foto: J. Wolterbeek

de Faam | 1995 | | pagina 5