PRAAT MAAR UPhimar BEL06-0432 DE KINDERTELEFOON Cursus/Onderwijs Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Milieu/Natuur Bijeenkomst Allerlei Gevonden WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 16 augustus 1995 11 i r> Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Magnetron - Op 28 augustus en 4 september wordt in Oranje zon de cursus Gebruik van de Magnetron gegeven. Tijdens deze korte cursus, die bestaat uit twee lessen van 2,5 uur, worden de mogelijkheden van het appa raat uitvoerig belicht. De lestij den zijn van 17.30 tot 20 uur. Inlichtingen: 01188 - 1507. Droomcursus - Op dinsdag 5 september gaat een zesdelige droomcursus van start. Aan bod komen zes verschillende manie ren om de droomtaal te leren interpreteren. Het leren begrij pen van de eigen dromen is vol gens de organisatoren een manier om zelfkennis en diepere inzichten te verwerven. Dromen laten zien wie we zijn, wat we denken, voelen en doen, wat er aan ons leven ontbreekt en wel ke richting we op zouden kunnen gaan. Dromen kunnen worden gebruikt als een leidraad in ons leven. Inlichtingen en aanmel ding: 01180 - 38840 (L. van Rooijen). Natuur - Na de succesvolle kadertraining Natuur in Bewe ging organiseren Scouting Zee land en Impuls Zeeland in samenwerking met BRES een tweede kadertraining. Ook deze training zal in het teken van de 'Wetlands' staan. De kadertrai ning wordt gehouden op vrijdag 29 en zaterdag 30 september. Voor informatie: 01180 - 23475 (Marlie Blok). Viswedstrijd - De stichting Hulp Gehandicapten houdt op zaterdag 19 augustus een vis wedstrijd aan het Schelde-Rijn- kanaal. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan de stichting. Er wordt gevist op cen timeters en alle vis van tenmin ste tien centimeter wordt gewaardeerd. Inschrijving kan op zaterdag 19 augustus van 9.30 uur tot 12.30 uur in Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Telefonisch inschrijven is ook mogelijk: 01100-21186. Motorcross - Op het bad- strand aan de Boulevard in Vlis- singen wordt op zondag 3 sep tember de tiende Motor Strand- cross gereden. Op het strandcir- cuit binden ongeveer tweehon derdvijftig rijders de strijd aan met elkaar. Het circuit is zo'n twee kilometer lang en kent zowel passages over het mulle zand als een lang recht stuk langs de waterlijn. De officiële opening is om 13.15 uur. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. VVV Vlissingen, wandeling door maritiem Vlissingen, 14 u., aanmelden tot 10 u. Amicitia Aagteker- ke, lampionoptocht, 21 u. Stadhuis Vlissingen, com missie van advies voor de ruimtelijke ordening en het verkeer, openbare vergade ring, 19.30 u. Kanovijver Vlissingen, Trim- groep Gerard Rodts, trim- loop tussen Vlissingen en Zoutelande, 9 u. Zandput Serooskerke, 'Zer O'rrts', tossavond, 19 u. Strand Domburg, beachfitness, 10.15 u. De Schelp Dom burg, paardrijden voor gevorderden, 19.30 u. reser veren voor donderdag 20 u. Bord bovenste parkeer plaats Delta Expo aan de Oosterscheldezijde, Natuur monumenten en Het Zeeuws Landschap, excursie langs de Oosterschelde naar de vogelkijkhut, 19 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, klaverjassen, 13.30 u. Nederlands Hervormde Kerk Westkapelle, jaarlijkse verenigingsmarkt, 14 u. Duitslandweg Vlissingen- Oost, vliegdemonstraties, 12 u. VVV Vlissingen, wande ling door maritiem Vlissin gen, 14 u., aanmelden tot 10 u. De Schuur Oost-Sou burg, zomerloop, 19.30 u. Kerkring Grijpskerke, jaar lijkse bazar, 9 u. Arsenaal theater Vlissingen, dans avond, 20 u. Wooldhuis en standbeeld Michiel de Ruyter Vlissin gen, rit per paardenkoets over de Boulevard. Duits landweg Vlissingen-Oost, vliegdemonstraties, 12 u. Kanovijver Vlissingen, Trim- groep Gerard Rodts, trim- loop tussen Vlissingen en Zoutelande, 9 u. Bord bovenste parkeerplaats Del ta Expo aan de Oosterschel dezijde, Natuurmonumen ten en Het Zeeuws Land schap, excursie door de dui nen aan de Oosterscheldezij de, 14 u. Tennisbanen Hof Domburg, tennistoernooi, 10 u., inschrijven voor zondag 20 u. Sportveld Hof Domburg, voetbaltoernooi 19 u., inschrijven voor 12 u. Strand Domburg, Beachfit ness, 10.15 u. De Parel Domburg, clown Antoon, 19 u. Sportveld Hof Domburg, demonstratie ballonvaart, 19 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding, kaartverkoop VVV-Vlissingen 01184-12345 en het Stedelijk Museum Vlissingen 01184-12498. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen aan de Oosterschel dezijde, 10 u. Kanovijver Vlissingen, Trimgroep Ge rard Rodts, trimloop tussen Vlissingen en Zoutelande, 9 u. Hof Domburg, rondlei ding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, dames- sauna-avond, 18 u. Hof Domburg, Mountainbike- tocht, 9.30 u. Hof Dom burg, Natuur-/milieutocht met IVN-gids, 19 u. Sport veld Hof Domburg, Volley baltoernooi, 19 u., inschrij ven voor 12 u. VVV Vlissin gen, wandeling door mari tiem Vlissingen, 14 u., aan melden tot 10 u. Boswach- terij Westerschouwen, excursie door het zuidweste lijk deel van de boswachterij, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Koers- bal 55+, 13.30 uur. Lam- merburg Vlissingen, volks- dansaktiviteiten, 14 u. Gemeentehuis Meliskerke, gemeenteraad Mariekerke, openbare vergadering, 19.30 u. De Schuur Oost-Sou burg, Women's Aglow, samenkomst, 9.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Bord bovenste parkeerplaats Delta Expo aan de Ooster scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuws Landschap, excursie door de duinen naar de slufter aan de Noordzeekant, 14 u. Kanovijver Vlissingen, Trim groep Gerard Rodts, trim loop tussen Vlissingen en Zoutelande, 18.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleidingen kasteel Westhove, 'Van zoet naar zout' 18.30 u. Strand Domburg, Beachfitness, 10.15 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u., inschrijven voor dinsdag 18 u. De Schelp Domburg, kinderbingo, 10 u. De Parel Domburg, bingo, 20.30 u. Parkeerterrein Kon. Emma- weg Vrouwenpolder, zomer avondwandeling in Water wingebied Oranjezon, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Elke dog van 2 tof 8 uur •GRATIS Skeeleren - In Goes-zuid (industrieterrein Poel 2) wordt op zaterdag 19 augustus het open Zeeuwse kampioenschap skee leren voor c-rijders gehouden. Om 15.15 uur begint deze mid dag met een skeelertijdrit voor de jeugd en om 16.30 uur is er een skeelermarathon, ook voor de jeugd. Om 17 uur wordt de Atletiekmijl van Goes gereden en een half uur later start het open Zeeuws kampioenschap voor de c-rijders. Wie geen lid is van IJsclub De Poel, kan starten met een dagkaart. Het dragen van een helm is verplicht. Ringrijden - De ringrijdersver- eniging Meliskerke houdt op vrij dag 18 augustus een ringrijwed- strijd in boerenkostuum. Aan de wedstrijd nemen 25 ringstekers uit Zoutelande en Meliskerke deel. Er wordt gereden om een dagprijs en een pollepel. De wedstrijd begint om 14 uur. Inlichtingen: 01186-1558. Karate - Onder het motto 'Je bent nooit te oud om karate te beoefenen' houdt de karateclub Iken Hisatsu uit Vlissingen een speciale karatecursus voor 'oudere jongeren' of 'jongere ouderen'. Behalve karate komen ook zelfverdediging, ademha lingsoefeningen en meditatie aan bod. Voor informatie: 01184 - 66592. Beachvolleybal - Voor de vijf de keer wordt op zaterdag 19 augustus het Danstheater Cos mo Beachvolleybaltoernooi gehouden. In verband met de groei van het toernooi wordt er dit jaar gespeeld op een nieuwe locatie: de stranden 0 en 1 west, grenzend aan de Boulevard in Zoutelande. Strandpaviljoen De Branding is het middelpunt van het toernooi. De wedstrijden beginnen om 10 uur. Informatie: 01185 - 2658 (H. Swartjes). Landgoederen - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon en de VW van Dom- burg-Oostkapelle houden op dinsdag 22 augustus een mid dagprogramma over de kleinere landgoederen en buitens in het natuurgebied de Manteling. De geschiedenis van deze gebou wen wordt belicht in een diapre sentatie, lezing en excursie. Informatie en reservering: 01188 - 1507. Kaarten zijn ook verkrijg baar bij de WV-kantoren in Dom burg en Oostkapelle en het Stu diecentrum Oranjezon. Oranjezon - Het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (Nivon) houdt op zondag 3 september een wandeling in het voormalige waterwingebied Oranjezon in Oostkapelle. Het gebied hoort bij de jonge duinen, die tussen 1200 en 1700 werden gevormd en is een waardevol natuurge bied waarin flora en fauna rijk zijn vertegenwoordigd. De wande ling start vanaf het parkeerterein op Oranjezon om 13.45 uur. Strijd - Op Walcheren wordt al eeuwenlang met het water geworsteld. Het meest tot de verbeelding spreekt de strijd met het buitenwater, de zee. Ener zijds sloeg deze strijd diepe won den in de samenleving door het verlies van mensenlevens en de aanslag op de natuur. Anderzijds leverde het gevecht staaltjes op van waterbouwkundig vernuft (in de vijftiende eeuw de Westkap- pelse dijk, tegenwoordig de Del tawerken). De stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt, in samenwerking met VW-Domburg-Oostkapelle, op woensdag 30 augustus een mid dagprogramma over Walcheren en de strijd met het water. Het programma begint om 13 uur met een inleiding in het studie centrum Oranjezon en omvat ook een bustocht over Walche ren. Inlichtingen en aanmelding: 01188 - 1507. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de WV-kantoren in Domburg en Oostkapelle. Starters - De Kamer voor Koop handel houdt op 12 september een bijeenkomst voor mensen die met plannen lopen om een eigen bedrijf te beginnen. Tij dens deze bijeenkomst krijgt u voorlichting over de zaken waar beginnende ondernemers alle maal tegenaan lopen, zoals: het ondernemingsplan, vestigings vergunningen, belastingen, inschrijving handelsregister enz. In twee workshops wordt inge gaan op het opstellen van een begroting en het vaststellen van de haalbaarheid van plannen. De ene workshop betreft het star ten van een consumentgerichte onderneming, de ander van een bedrijfgerichte onderneming. De bijeenkomst begint om 14 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel. Voor meer informa tie: 01180-73540 (Adri Kievit). Avonddebatten - De zomer- universiteit Zeeland houdt van 21 tot en met 24 augustus een aantal avonddebatten. Alle debatten beginnen om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Op maandag 21 augus tus ondervraagt mw. N. van Oostveen prof. dr. G. Mane schijn over ethiek en morele pro blemen. Deze avond kreeg als titel 'Grenzen aan de ethiek' mee. Op dinsdag 22 augustus gaat het over 'Ethiek op de digi tale snelweg, op zoek naar de verkeersregels'. Welke morele dilemma's doen zich voor bij de ontwikkeling en toepassing van de informatie technologie? Een debat tussen prof. C. Hamelink, dr. V.J.J.M. Bekkers en F. van Jole. Op de derde dag van de avonddebatten, woensdag 23 augustus, worden er in de vorm van poëzie, proza, troubadours en muziek een aantal Zeeuwse dialecten voor het voetlicht gebracht. De conferencier van deze avond is dr. Jan Zwemer (die ook Walchers Plat op de voorpagina schrijft). Tenslotte op donderdag 24 augustus'Flexibili- sering van de arbeidsmarkt'. Debaters zijn mw. Vogelaar (vice-voorzitter FNV), E. Bolk (directeur strategie-ontwikkeling en externe betrekkingen Rand stad Dienstengroep Nederland) en S. Braam (auteur van het boek De blinde vlek van Neder land). Kaarten zijn te bestellen op telefoonnummer 01180 - 30327. Jazz-boottocht - Mw. A. Caa- ro-Pattenier houdt op zondag 20 augustus een Jazz-boottocht van Middelburg naar het Veerse Meer. De tocht duurt ongeveer vijf uur. Kaarten kunnen worden verkregen op Oostmede 5 in Middelburg. Inlichtingen: 01180 - 42657 (mw. Caaro-Pattenier). Vlaggen - Als gevolg van een regeringsbesluit hangen alle rijksgebouwen op maandag 14 augustus de vlaggen haltstok, om de doden van de Tweede Wereldoorlog in Oost-Azië te herdenken. Op dinsdag 15 augustus wordt de vlag gehesen ter gelegenheid van het feit dat deze oorlog vijftig jaar geleden officieel werd beëindigd door de overgave van Japan. Het vlaggen op 14 en 15 augustus wordt op dezelfde wijze uitgevoerd als op 4 en 5 mei. Operette - Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Goese Operette Vereniging wordt op 15 september een feestelijke receptie gehouden. Tijdens de receptie wordt het eerste exemplaar van het Jubi leumboek uitgereikt aan burge meester drs. D.J. van der Zaag. De receptie begint om 16 uur in de Prins van Oranje. Tuinfeest - Op het terrein van het verpleeg- en reactiverings centrum Der Boede in Koudeker- ke wordt op zaterdag 19 augus tus een jaarlijks tuinfeest gehou den. Hier sluit de Koudekerkse ringrijdersvereniging het seizoen af met de laatste officiële wed strijd. Tevens zijn er een ambachtenmarkt, een verloting en een optreden van de rolstoel dansgroep van Der Boede. De jeu des boules-vereniging Bou les Plesant geeft bekendheid aan het jeu des boules-spel, dat ook voor invaliden zeer geschikt is. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door muziekgroep Accordiolla, Inter Scaldis pipes and drums, Jan G., muziekgezel schap Melody Makers en Frans Kasander, die een Hammond orgel bespeelt. Het tuinfeest begint om 12.30 uur. Braderie - In Gapinge wordt op 2 september de jaarlijkse brade rie gehouden. Behalve een wed strijd sjeesjesrijden zijn er Vlaam se volksspelen en is er een pano rama over Walcheren te bewon deren vanaf een torenkraan. De braderie begint om 11 uur op de Schotsehoek en de Maria van Reigerbergstraat in Gapinge. Alleengaanden - 'Alleengaan- den' kunnen voortaan terecht bij wijkcentrum Scheldebuurt. Van af donderdag 17 augustus is er - bij voldoende deelnemers - iede re week een bijeenkomst voor mensen die alleen door het leven gaan. Informatie: 01184 - 11458. Boekenmarkt - De Vlissingse bibliotheek houdt op 16 septem ber een boekenmarkt in de Lan ge Zelke in Vlissingen. Tijdens deze boekenmarkt worden (tweedehands) boeken, strips en tijdschriften verkocht. Naast de kraams van de Bibliotheek, Boekhandel Bikker en Antiquaar De Boekenbeurs is er ruimte voor ongeveer vijfenzeventig deelnemers. Inschrijven hiervoor is mogelijk op het Inlichtingenbu reau van Bibliotheek Vlissingen (informatie: 01184 - 12947, mw. T. Loth). Tijdens de markt bestaat tevens de mogelijkheid om boeken te laten taxeren door een deskundige op het gebied van oude boeken, boekomsla gen en boekdrukken. Klaverjassen - Bij voldoende deelname start wijkcentrum Scheldebuurt in Vlissingen vanaf donderdag 17 augustus met een klaverjasclub. Deze avond begint om 19.30 uur in het wijkcentrum in de Verkuijl Quakkelaarstraat. Informatie: 01184- 11458. Telefoonkaarten - In ver pleeghuis Ter Valcke in Goes wordt op zondag 20 augustus een grote telefoonkaarten-ruil beurs gehouden. Er zijn telefoon kaarten uit de hele wereld, albums, catalogi en ruilmapjes te koop. De ruilbeurs begint om 10 uur. Rommelmarkt - De tafelten nisvereniging Arnemuiden houdt op zaterdag 19 augustus een overdekte rommelmarkt in het tafeltennisgebouw aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemui den. De rommelmarkt begint om 9 uur. Puzzeltheek - Vanaf maandag 28 augustus gaat de puzzeltheek van Bachten Poorte Oost-Sou burg weer van start. Vanaf 14 uur kunt u terecht om puzzels te ruilen. Oude ambachten - Op de Markt in Middelburg wordt op zaterdag 17 augustus een bijzon dere markt gehouden, die ingaat op het heden en verleden van de agrarische sector. De deelne mers laten zien op welke manier er vroeger geoogst, gevist en gewerkt werd. Er worden oude verhalen verteld en uitgebeeld met originele werktuigen en kle derdracht. Naast de demonstra ties zijn er produkten te koop die op een ambachtelijke en vaak ook biodynamische manier gemaakt zijn. PC-beurs - In de Zeelandhallen in Goes vindt op zaterdag 2 en zondag 3 september een grote computer-koop-manifestatie plaats. Aangeboden worden computers, onderdelen, monito ren, printers, software, electroni- ca, boeken, koopvideo's, spelle tjes, supplies en merchandise- atikelen. Ook zijn er tweede hands artikelen te koop. De zestig standhouders zijn afkom stig uit Nederland, België en Duitsland. De beurs begint om 10 uur, en duurt tot 16 uur. Nachtmarkt - Voor de zeven de keer wordt dit jaar in Goes een nachtmarkt gehouden. Vrij dagavond 25 augustus opent wethouder S.J. Heijning om 20.30 uur de markt, die tot 00.30 uur duurt. Behalve vijfenzeventig 'reguliere' kramen zijn er deze nacht ook twaalf standwerkers aanwezig. Wandelstok - Bij de politie Vlissingen zijn in de periode van 10 tot en met 21 juli de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: diverse bankpassen, een fietsslot, een herenbril, diverse honden en katten, diverse kle dingstukken, een wandelstok, een blindegeleidestok, een wiel dop, diverse fietsen, een kinder schoen, diverse sleutels, diverse portemonnees en portefeuilles, een speelgoedbeer, een leren tas een een kentekenbewijs. Voor het afhalen van verloren voorwerpen kunt onder kantoor tijd terecht op het Vlissingse poli tiebureau. De voorwerpen wor den maximaal drie maanden bewaard. Het gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie lasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de^e ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/110548. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 17 augustus t/m wo. 23 augustus. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A.C. den Hollander. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: F. Hoek, 15 uur: J.C. den Toom. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 19 uur: A.C. Verweij. 'Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: G.J. van Butselaar, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.E. van Es (in de Herv. Kerk), 19 uur: D. Luymers. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.E. van Es, 19 uur: D. Luymers (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: G.J. van der Linde, 19 uur: J.F. Ezinga (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: J.F. Ezinga. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Toeristenkerk Dishoek: Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Th.W. Quak, 19 uur: P. Paulus. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracnt 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Lok (laatste bijeenkomst). Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: W. van Heest. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Getuigeniskerk, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Engelse Kerk Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: J.S. Koops. Wijkgemeente Geref. Bond Zo. 10 uur: L. Wüll- schleger (in de Ontmoetingskerk), 18.30 uur: J. Vroegindeweij (in de Nieuwe Kerk). Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sper- na Weiland. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: F. Huisman, 17 uur: H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: J. Pip- pel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Chr. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna Weiland. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Vr. 9.45 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST: JOOSLAND Hervormde Gemeente. mentlo. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: H.J. van Duinen, 19 uur: J. Ritsema. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: A. de Bruijn. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: P. Köther- Middelhoek. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijke- straat 165. Zo. 9.30 uur: E. Schipper. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J A. Murre. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Ottedijk. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J. Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 6*1. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: P. Paulus. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse, 19 uur: P.J. de Buck. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Lukasse, 19 uur: P. de Buck (in de Geref. Kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. van Esveld, 19 uur: A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (in de Geref. Kerk). Toeristenkerk Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (in 'Bethel'). ZOUTELANDE Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: R.C.A. van Voorst- Vader. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: C. Simons. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: K. Walhout. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: Simons (in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: M. Postema. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Toeristenkerk Bosweg. Zo. 10 uur. Do. 17 augustus t/m wo. 23 augustus HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan l.tel. 68021. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stations plein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-27664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke en Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 24, Domburg, tel. 01188-1271. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Souburg, tel. 01184-61347. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9 tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M.C. van Haaren, Zach, Jansenstraat 32, Middel burg, tel. 01180-25369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 01184-17820.

de Faam | 1995 | | pagina 15