Provincie Zeeland Huisvesting PSD VAN DE - Va Beestenboelmiddag Aanvragen van subsidie GEMEENTE MARIEKERKE GEMEENTE DOMBURG GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTEVALKENISSE COMMISSIES Woensdag 9 augustus 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Biologisch museum Info-centrum Provinciale staten beslissen 8 september over een krediet van 1,5 miljoen gulden voor het opknappen en gedeeltelijk vernieuwen van de huisvesting van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD). INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTENDE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN, HET WATERSCHAP WALCHEREN EN HET WEGSCHAP WALCHEREN GEMEENTE MIDDELBURG ..(lil Nieuws Woensdag 16 augustus is het griezelen geblazen in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Kinderen van ne gen tot en met twaalf jaar kun nen dan meedoen aan een Beestenboelmiddag met ais onderwerp "geleedpotigen". Achter die wat afstandelijke benaming gaan allerlei kleine kriebel- en kruipbeestjes In het provinciaal informatiecen trum is allerlei materiaal voorhan den over het provinciaal bestuur. Er zijn beknopte versies over hoe het landschap in Zeeland is ont staan, de veerboten over de Wes- terschelde en over hoe het provin ciaal bestuur werkt. Andere onderwerpen zijn lokatiebeleid en mobiliteit, muskusrattenbestrijding en botulisme. Het meeste materi aal is gratis. Voor sommige din gen moet worden betaald. Het provinciaal informatiecentrum is op het adres Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel: 01180 - 31400. De openingstij den zijn op werkdagen: 9.30 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur. schuil, zoals insekten en krab ben. Eerst kunnen ze in alle rust, bij voorbeeld vanachter glas, worden bekeken. In het museum is de ten toonstelling Grote Griezels te zien en onderdeel van de expositie zijn de vernieuwde aquaria. Daarna begint het echte werk. ledereen kan naar buiten en krijgt gereedschap mee. Er zijn zeven, tuinschepjes, loeps en naamzoek- lijsten. De geleedpotigen worden dan in de natuur opgespoord. Op drachten die daarbij horen, zijn het natekenen en uitzoeken wat zich daar zoal wriemelend voort beweegt op de grond, in de lucht en in het water. Het samen kijken naar een "grie zel-videofilm" in het museum is het einde van het programma. De film gaat overinsekten. Dertig kinderen kunnen aan de Beestenboelmiddag, die van twee tot vier uur duurt, meedoen. Per kind kost het zes gulden. Voor die prijs krijgt iedereen een consump tie. Ook de werkbladen vallen er onder. Om zeker van een plekje te zijn, is het handig zich tijdig aan te mel den. Dat kan bij de balie van het museum: Duinvlietweg 6, Oostka pelle. Het kan ook telefonisch: 01188-2620. Wie een graantje wil meepikken van de miljoenen guldens aan subsidies die de provincie op jaarbasis uitgeeft, kan gebruik maken van een sinds kort verschenen leidraad: het informatie blad Subsidie van de provincie. Het blad is een verkorte weergave van de subsidieverordening. Eruit blijkt onder andere dat particulieren in de regel niet op een provinciale bijdrage kunnen rekenen. De subsidies zijn voorbehouden aan officiële instellingen, zoals stichtingen en verenigingen. Van die instanties wordt bovendien gevraagd dat de activiteiten die ze ondernemen of de initiatieven die ze ont plooien, passen binnen de doelstellingen die het provinciaal bestuur zich heeft gesteld. Daarbij kan het om alle beleidster reinen gaan: van cultuur tot waterbeheer en van stads- en dorpsvernieuwing tot ontwikkelingssamenwerking. Over hoe een subsidie-aanvraag er moet uitzien, welke ambte naar als contactpersoon kan optreden en hoe het met de uitbe taling en afrekening zit -- het wordt allemaal in het informatie blad vermeld. "Subsidie van de provincie" is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. In afwachting van de Wester- schelde oeververbinding (WOV) is geruime tijd alleen het hoognodige aan onder houd en uitbreiding gedaan voor de onderkomens van het kantoor- en werkplaatsperso- neel van de bootdienst aan de Prins Hendrikweg in Vlissin- gen. Zo is voor de kantine met de kleed- en wasruimte voor de mannen van de werkplaats in 1982 al gekozen voor semi- permanente bouw. Dat is dan inmiddels ook af te zien aan de muren en het dak. De voortdurende invloed van het zoute water in de buitenlucht en van de wind zijn inmiddels ook binnen merkbaar. Niette min is het PSD-personeel zui nig met het gebouwtje omge sprongen: de leverancier heeft destijds een levensduur van tien jaar voorspeld. De stenen gebouwen, waar het kantoor gedeeltelijk en de werk plaats compleet onderdak vinden, zijn uit het begin van de jaren vijf tig. Zij zijn van een degelijke con structie, maar ook hier is alleen het hoognodige aan verspijkerd, in afwachting van de WOV. Boven dien wordt inmiddels met ruimte gebrek gekampt binnen de kan toormuren. Volgens de huidige planning moe ten de PSD-ers het tot 2002 met hun behuizing uitzingen. 'Dat kan alleen als er nu grondig wordt in gegrepen. De kantine met de aanverwante ruimte moet worden vervangen door een semi-permanent gebouw van twee lagen. De begane grond wordt kantine. De verdieping wordt ingericht als kantoor met vier kamers, dat met een lucht brug wordt verbonden met het be staande kantoor. De was- en kleedruimte komt niet in het gebouw terug, maar wordt zo dicht mogelijk bij de werkplaats gesitueerd. Met dit al is 850.000 gulden gemoeid. De rest van het bedrag, 650.000 gulden, is nodig voor groot onder houd aan het bestaande kantoor en de werkplaats. De muren, pla fonds, trappen, daken en afvoeren worden onderhanden genomen. Het sanitair, de keukeninrichting, de fietsenstalling en de opslag ruimten worden vernieuwd. De elektrotechnische krachtstroomin stallatie moet ook worden ver nieuwd en de airconditioning moet gedeeltelijk aangepast en gedeel telijk vernieuwd worden. Dat laat ste gaat ook op voor de verwar mingsinstallatie. In de werkplaats worden de luchtverversings- en de beveiligingsinstallatie aangepakt en er moet een automatische slagboom voor het parkeerterrein komen. Voor een deel vallen de werkzaamheden te rangschikken onder maatregelen volgens de wet op de arbeidsomstandighe den. De wet is ter behartiging van de veiligheid en het welzijn van al le werknemers in het leven geroe pen. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer bespreekt het voorstel in haar vergade ring van 14 augustus, 13.30 uur, in Het Groene Woud 1, Middelburg. Provinciale staten nemen de uiteindelijke beslis sing in september. Het werk kan dan nog dit jaar beginnen en volgend jaar worden afge rond. Maandag 14 augustus, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor welzijn in de Statenzaal, Ab dij 10, Middelburg. Op de agenda staan onder meer het overzicht monumentensubsi dies, inclusief de draaipremies voor windmolens, onderzoek naar knelpunten in het ambulancever voer en een bijdrage aan het woonzorgproject Coensdike in Aardenburg. De jaarrekening 1994, de beste dingen uit het kleine-kernenfonds en de sanering van de tekorten bij het Zeeuws orkest komen ter sprake. Andere punten zijn de stand van zaken van de provincia le bemoeienis in de ouderenzorg, hulpverlening na seksueel mis bruik en de herstructurering van de provinciale welzijnsstructuur. De statencommissie waterstaat en verkeer vergadert maandag 14 augustus, 13.30 uur, aan het adres Groene Woud 1, Middel burg. Op PSD-gebied zijn er de jaarreke ning 1994, een verbouwingsvoor- stel voor 1,5 miljoen gulden (zie elders in deze Abdijnieuws) en een krediet voor onderhoud en aan passing van de dubbeldekker Prins Willem-Alexander. Ook de in zet van de schepen per 1 januari volgend jaar, als de enkeldekker Prinses Margriet uit de vaart moet, is onderwerp van gesprek. In de gemeenten Duiveland en Rei- merswaal moet een stukje weg aan het openbaar verkeer worden onttrokken en er wordt gepraat over plannetjes voor een fietspad tussen café De Rode Leeuw en de Oude Rijksweg in Arnemuiden en een rotonde in de Stoofweg in Westerschouwen. Algemene uitgangspunten van be leid komen aan bod in de ontwerp- nota lokatiebeleid en mobiliteit (vestigingsplaatsen worden afhan kelijk gesteld van de (openbaar)vervoermogelijkheden) en in de decentralisatie van het verkeers- en vervoerbeleid. Woensdag 16 augustus, 15.30 uur, is de beurt aan de staten commissie voor economie. Geagendeerd zijn de ontwerp-nota lokatiebeleid en mobiliteit en ruim telijke problemen in de verblijfsre- creatie. Gerapporteerd wordt over het pro ject Zeeland Maritiem en over de sociaal-economische consultatie- groep. Bijdragen aan Zeeland-Na- tuurmaand, aan de bouw en ex ploitatie van twee bedrijfsverzamelgebouwen in de gemeente Borsele en aan het pro duceren van zeesla uit het Veerse Meer completeren de agenda, sa men met de vergaderstukken voor de havenschappen Vlissingen en Terneuzen en met de strategische visie op het Scheldebekken. De statencommissie voor ruim telijke ordening vergadert vrij dag 18 augustus, 9.30 uur. Beraadslaagd wordt over de noti tie woningbouw 1995, de platte landsvernieuwing, de ruimtelijke problemen in de verblijfsrecreatie en over de ontwerp-nota lokatiebe leid en mobiliteit. De status van nationaal park voor de Ooster- schelde en een subsidie voor aan koop van slikken in de Biezelingse Ham (gemeente Borsele) komen ter tafel. Vrijdag 18 augustus, vergadert ook de statencommissie milieu. De aanvangstijd is 14.00 uur, plaats van samenkomst: Het Groe ne Woud 1, Middelburg. Bij de ingekomen stukken is het onderzoek naar de schelpenop slagloods in Vlake opgevoerd. Agendapunten zijn verder het mi lieuverslag 1994, de evaluatie van het milieufonds en het verstrekken van bijdragen uit het fonds voor gescheiden inzameling van afval en voor windenergie. Alle commissievergaderingen beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergader plaats is, tenzij anders bij de aankondiging gemeld: het pro vinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg. INFORMATIE OVERHEID Bekendmaking De burgemeester van Mariekerke maakt bekend, dat bij het college van burgemeester en wethouders een aanvraag om vrijstelling is ontvangen van de heer P. de Visser te Aagtekerke voor het gedeeltelijk vernieuwen en vergro ten van een multifunctioneel gebouw op het perceel aan de Brouwerijweg 5 (camping Schoolzicht) te Aagtekerke. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan Kampeerterrein Brouwerijweg. De gemeenteraad heeft inmiddels bij besluit van 20 juni 1995 ver klaard, dat terzake een wijziging van het geldende bestemmings plan wordt voorbereid, teneinde medewerking te kunnen verlenen aan het voorliggende bouwplan. Op basis hiervan is het voor bur gemeester en wethouders in prin cipe mogelijk met toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 6, van de Woningwet, vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan en aansluitend de gevraagde bouwvergunning te ver lenen, nadat Gedeputeerde Staten van Zeeland de vereiste verklaringen van geen bezwaar heeft afgegeven. In het kader van de procedure ligt het bouwplan met ingang van 10 augustus 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage óp de gemeentesecretarie, Dorpsstraat 3 te Meliskerke. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstelling indienen bij bur gemeester en wethouders, Dorpsstraat 3, 4365 AL Meliskerke. Aanvragen bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om vergunning op grond van de Woningwet zijn ont vangen: 1. van Fa. Maranus Lievense te Domburg voor het vergroten van een garage en aanbouw bijkeuken/berging aan de woning aan de Schoolstraat 19 te Aagtekerke; 2. van de heer P. de Visser voor het bouwen van een multifunc tioneel gebouw tb.v. camping "Schoolzicht" aan de Brouwerijweg 5 te Aagtekerke; 3. van de heer H. Dekker voor de bouw van een loods aan de Rapenburgweg 7 te Meliskerke; 4. van Aannemingsbedrijf Schrijver te Goes voor de bouw van een woning aan de Val ken burgstra at 6 te Meliskerke; 5. van de heer A. Meijns voor de bouw van een onderzoeks ruimte tb.v. de dierenartsprak tijk en een paardestalling aan de Oostkapelseweg 12 te Grijpskerke; Mariekerke, 9 augustus 1995 De burgemeester, Mr. B.J. van Putten. De secretaris, C.W. Bierens. Bouwaanvragen. Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - Stichting Kinderdagverblijven Walcheren, voor het uitbreiden van kinderdagverblijf Kleine Beer, Schoolstraat 2 a te Oostkapelle. Verleende bouwvergunningen in de periode van 27 juli 1995 t/m 2 augustus 1995. - Bouwbedrijf Jobse zn. bv., voor het bouwen van 2 halfvrij- staande woningen op kavel 10 in het plan Halve Maan II te Oostkapelle; - C. Los, voor het geheel vernieu wen van het hotel aan de Badhuisweg 28 te Domburg; - fam. Van Dort, voor het vergro ten en veranderen van de woning en winkel aan de Noordstraat 8 te Domburg; - J.H. KJopmeyer, voor het ver bouwen en uitbreiden van de woning aan de Hogehilweg 13 te Domburg. Domburg, 9 augustus 1995. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer, is ingekomen van Verbrugge Terminals b.v. een melding tot wijziging van de inrichting (loods met opslagterrein en werkplaats) gelegen aan de Engelandweg 35, 4389 PC Ritthem, voor welke inrichting eer der een vergunning is verleend. De wijziging van de inrichting houdt in dat vanaf heden geen opslag van gevaarlijke stoffen meer plaatsvindt De melding ligt van 10 augustus 1995 gedurende 4 weken ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kan de melding ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien wor den. Voor informatie over genoemde melding en de moge lijkheid van bezwaar en beroep kunt u tijdens kantooruren bellen: 01184-87434. Burgemeester en wethouders van Vlissingen 9 augustus 1995 Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen ook de gemeentelijke infor matiepagina "In den blauw geruiten kiel" in De Vlissinger van vandaag. VERGADERING COMMISSIE VROM Op dinsdag 15 augustus 1995 om 19.30 uur vergadert de com missie vrom. Op de agenda staan staan ondermeer de volgende zaken: - investeringssubsidie aansluiting strandpaviljoens drukriolering; - krediet voorbereiding bestem mingsplan uitbreiding Zoutelande; - planopzet en voorbereidingsbe- sluit uitbreiding Zoutelande; - voorbereidingsbesluit perceel Langendam 43—45 Zoutelande; - jaarverslag 1994 BUGM-taken; - afwijzing verzoek schadever goeding art 49 WRO. VERGADERING COMMISSIE BESTUURSZAKEN EN WEL ZIJN Op donderdag 17 augustus 1995 om 19.30 uur vergadert genoem de commissie over o.a. de volgen de punten: - aankoop en ruiling grond bestemmingsplan uitbreiding Zoutelande - krediet investeringssubsidie drukriolering strandpaviljoens; - wijziging gemeenschappelijke regeling CDG; - verkoop strook grond Timmermansstraat Zoutelande. Beide commissievergaderingen worden gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en zijn voor het publiek, met de mogelijk heid van spreekrecht toeganke lijk. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat de volgende aanvraag om een bouw vergunning is ingediend door: - de heer M.P. Dieleman te Koudekerke voor het plaatsen van een serre op het perceel Sardijngeullaan 7 te Koudekerke. llltniiUhtiiülilllliiHilt. L llllltMilll BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnengeko men: a. op 28 juli 1995 voor het ver bouwen van de achtergevel op het perceel Ter Hoogestraat 28; b. op 31 juli 1995 voor het uit breiden van de woning op het perceel Willem Arondeusstraat 86. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan "Buitengebied" voor het uit breiden van de woning op het perceel Prooyenseweg 7. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet de vergunningen te verlenen. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 11 augustus 1995 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de Dienst Stadsontwikkeling Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn bezwa ren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Middelburg Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1. voor Kinderdijk 2-94, 2. tussen Molenwater 137 en de Koepoortlaan en 3. tussen Oostkerkstraat 2 en de Nieuwe Oostersestraat, par keerverboden (gele onderbro ken streep) aan te brengen; 4. in de Burggang de aanduiding laad- en loshaven te verbete ren; 5. op het Molenwater de algeme ne parkeergelegenheid op het voormalige gasfabriekterrein aan te duiden als zodanig en als parkeerverbodszone (par keren binnen de vakken) en gedeeltelijk als parkeerplaats voor bussen tussen april - oktober en 08.00 uur - 18.00 uur"; 6. voor Kinderdijk 18 (waterzijde) het parkeren te verbieden, behalve voor de invalide waar voor deze parkeerplaats bestemd is. De volledige verkeersbesluiten lig gen van 10 augustus tot 21 sep tember 1995 ter inzage op Vlissingsestraat 21 te Middelburg: besluiten 1-5 bij de sectie Nieuwe Werken en Verkeer van de Dienst Stadsontwikkeling en besluit 6 bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de Dienst Stadsbeheer. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 21 september 1995 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de President van de Arrondissementsrechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. U dient dit ver zoek te richten aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg sector Bestuursrecht Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE IVEERE I VLISSINGEN IWESTKAPELLE I WATERSCHAP WALCHEREN I WEGSCHAP WALCHEREN - CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN

de Faam | 1995 | | pagina 9