Provincie Zeeland |\A/Q ««8-. Inspraak plannen Kanaalzone Een beetje schoner PROFITEER DE LAATSTE KOOPJES TOT WEL 70% KORTING kb 1 HL rn M \M 1dL m 4330 LA Middelburg, GIRO 68 68 IN BEROEP Word lid van het Mensen in Nood-Kinderfonds Bel 06-300.120 Mensen in Nood O.A. BAD- EN STRANDKLEDING, NACHTKLEDING EN ONDERMODE Abdij Nieuws is de I informatierubriek van I m m MM m m de Provincie Zeeland. W W telefoon 01180 31392 Wonen, werken en recreëren. Het moet weer samen kunnen gaan in de Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen. De plannen ervoor zijn een paar jaar geleden ge maakt in het zogeheten Plan van aanpak. Nu is een volgende stap gezet met een intergemeentelijke structuurvisie: de voorbereiding om alles ruimtelijk vorm te geven in bestemmingsplannen en streekplan Zeeland. Naar aanleiding van het Milieuverslag 1994 besteedde AbdijNieuws vorige week aandacht aan een reeks the ma's: verstoring, verzuring, verspreiding, verwijdering en vermesting. Deze week een kijkje in de verschillende ge bieden die in het verslag aan bod komen. Hallo, ik maak Afrika Anders." Steun een kind voor nog geen 1,- per dag OPRIL GROTE MARKT 13, GOES LANGEVIELE 11-13, MIDDELBURG VAN BREEMEN voor fl. 549,- INFORMEER BIJ UW GARAGE!! Kennisgeving Provincie Zeeland Gevangenissen OPVANGCEI en... Eerste Hulp. RENAULT 21 TL NEVADA STATIONCAR 21.950,- Bovag Autobedrijf J. Niemantsverdriet Woensdag 2 augustus 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 'W 8 %L w%k V' /L H§ m x - -x -- - x 1 We zijn er nog niet, maar het gaat de goede kant op. Dat is de strekking van het Milieuver slag 1994 van de provincie Zeeland. Voor het jaar 2000 zullen overheden en bedrijven nog heel wat werk worden ver zet om de gestelde doelen te behalen. Maar de kansen liggen er: steeds meer bedrijven werken met be drijfsmilieuplannen, boeren wor den steeds kritischer op het ge bruik van schadelijke bestrijdingsmiddelen, de gemeen ten zijn begonnen met het ge scheiden inzamelen van huisvuil en de provincie heeft de vergunning verlening en de controle aardig op orde. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren In de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren werken overheden, instan ties en bedrijven al jaren samen aan het oplossen van knelpunten tussen werken en wonen. Een pro jectbureau dat is gehuisvest in het stadhuis van Sas van Gent coördi neert de uitvoering van een reeks plannen die het gevolg zijn van het zogeheten Plan van Aanpak. Eind 1994 waren 93 van de 118 te slopen huizen in de buurtschap pen Boerengat, Koegorsstraat en Axelsche Sassing aangekocht. Met het bedrijfsleven is overeen stemming bereikt over eerder toe gezegde transacties en de over- heidspartijen hebben een extra duit in het zakje gedaan om de ge stegen prijzen te compenseren. De bedrijven die een bedrijfsmi lieuplan moesten opstellen, heb ben dat gedaan en de stedebouw- kundige visies van Sluiskil en Sas van Gent liggen klaar. Voor de ontwikkeling van het industrieterrein Axelse Vlak- te/Autrichepolder is een mi lieu-effectrapportage opge steld en de benodigde planologische procedures zijn in gang gezet. De bestemmingsplannen voor de woongebieden in Axel en Philippi ne zijn afgerond en Terneuzen staat klaar voor een sprong over de Otheense Kreek voor kwalita tief goed wonen. Ook ligt er on dertussen een rapport over het landschap en kunnen de voorbe reidingen ter hand worden geno men voor de aanpassing van be stemmingsplannen voor het buitengebied en inpassing hiervan in het streekplan. Dat gebeurt in de zogeheten intergemeentelijke structuurvisie, waarover elders in AbdijNieuws een apart artikel is opgenomen. Tot slot is een eerste studie afgerond over verplaatsing van de zwartgoedsector en over de goederenspoorlijn op de ooste lijke kanaaloever. Zwaakse kreekrest De Zwaakse kreekrest is een van de grotere kreken op Zuid-Beve land. De natuur leed er sterk on der een overmaat aan voedings stoffen. In 1994 is de kreek opgeknapt door een deel van de bodem uit te baggeren en te be dekken met een zandlaag. Vanwe ge de ligging in de Zak van Zuid- Beveland heeft de kreek een belangrijke landschappelijke waar de. Schouwen In de Cauwers inlaag wordt het water doorgespoeld met schoon kwelwater. Langs de rand van de inlaag is een aantal kwelbuizen ge plaatst die voor een constante aanvoer van water zorgen. Zo is de kwaliteit van het water gega randeerd. De rijke flora in de duinen in de kop van Schouwen wordt be dreigd door verdroging. Dat komt door waterwinning, het wegstro men van duinwater naar de polder en wateronttrekking door het naaldbos. Het wegstromen van het duinwater is sterk verminderd door het plaatsen van 34 stuwtjes in de binnenduinrand. Verdere plannen worden nog uitgewerkt. Het Milieuverslag 1994 is gra tis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Economische groei, maar niet ten koste van de kwaliteit van wonen en recreatie; daar gaat het om in een reeks van plannen voor de Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Kortom, het benutten van econo mische kansen en mogelijkheden van het gebied staat voorop. Maar randvoorwaarde is wel dat de kwaliteit van het wonen moet verbeteren en dat nieu we woongebieden tot in lengte van jaren kwalitatief hoog waardig wonen moeten bie den. En dat kost ruimte. Niet alleen voor het bouwen van huizen en voorzieningen, maar ook voor voldoende natuur. Per slot van rekening is natuur van grote waarde voor ook de recreatie. In de Intergemeentelijke structuur visie Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren staat beschreven hoe alle ruimtevragende plannen zijn uit te werken in bestemmingsplannen en zijn in te passen in het streekplan Zeeland. De structuurvisie is dan ook geschreven onder verant woordelijkheid van de drie ge meenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen en de provincie Zee land. Voor de goede orde; het gaat nu nog niet om de bestemmingsplan nen of het streekplan zelf, maar om alle informatie die nodig is om die plannen te kunnen maken. Voor de overheden is het van be lang om te weten of ook de inwo ners en andere gebruikers van de Kanaalzone met het stuk uit de voeten kunnen. Vandaar dat de structuurvisie ter inzage ligt en ie dereen de gelegenheid heeft om tot 15 september te reageren. In spraak dus. Bedrijvigheid Nieuwe plekken voor bedrijvigheid vragen, behalve de nog beschik bare ruimte van 200 hectares, een ruimte van tegen de duizend hectares. Op die manier krijgen bedrijven voldoende kansen en kan in voldoende mate rekening worden gehouden met allerlei mi lieu-eisen. Onder meer de Axel sche Vlakte/Autrichepolder, de Mosselbanken, de oostelijke en westelijke kanaaloevers Terneu zen en de Poel- en Ghellinckpolder kunnen dienen voor uitbreiding van de bedrijvigheid in het gebied. Voor de verbetering van de infra structuur moet rekening worden gehouden met de uitvoering van een volwaardige noord-zuidverbin ding (Westerscheldeoeververbin- ding, ondertunneling kanaal en aansluiting Tractaatweg, een goe derenspoorlijn Axel Zelzate, een nieuwe zeesluis en verdieping/ver breding van het kanaal en opwaar dering van de N 61 tot autoweg. Woningbouw Terneuzen, Axel en Philippine zijn de plaatsen waar vooral de wo ningbouw zal kunnen plaatsvinden. De Otheense Kreek bij Terneuzen leent zich voor de bouw van uitein delijk ongeveer 2.500 woningen. In Axel zijn het vooral de Buth- straat en de Eerste Verkorting die in aanmerking komen voor uitbrei ding van de woningbouw en in Philippine kan het gaan om de Ka naalpolder. Ook in andere plaatsen is woning bouw voorzien, maar dan gaat het vooral om het opvullen van de open gaten, inbreien in de vaktaal, veelal in samenhang met renova tie. Milieu en landschap In het Plan van aanpak Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen zijn al af spraken gemaakt over allerlei mi lieumaatregelen. voor de bestaan de bedrijven geldt dat deze afspraken moeten worden nageko men. Het gaat dan om het vermin deren van de geluidsbelasting en uitstoot van stoffen en verminde ring van de risico's voor externe veiligheid. De uitbreiding van (nieu we) bedrijvigheid moet passen bin nen de al eerder vastgestelde mi- lieugrenzen. Ook moet bij de verdere plannen rekening worden gehouden met verplaatsing van de zwartgoedsector naar Sluiskil- Oost. Natuur en landschap zijn gebaat bij een brede natuurgordel, de zo geheten ecologische verbindings zone, tussen Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen. Ongeveer op de plek van het open gebied tussen Sas van Gent en Zand straat- Informatie De Intergemeentelijke structuurvi sie ligt ter inzage in de gemeente huizen van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen en in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Een zwart/wit ko pie van het plan is daar ook gratis verkrijgbaar. Een uitgave in kleur kost 80,- Inspraak Schriftelijke reacties op de plan nen moeten voor 15 september worden gestuurd aan Burgemees ter en Wethouders van Terneuzen, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Wie zijn zaken mondeling wil be pleiten kan dat doen tijdens de in spraakavond 5 september, aan vang 19.30 uur, in welzijnscen- trum 't Meulengat, St. Elisabeth- straat 1 in Sluiskil. Dinsdag 8 augustus komt de com missie voor de bezwaarschriften bijeen in een openbare zitting voor de behandeling van drie zaken. Zowel de indiener van het be zwaarschrift als de tegenpartij, in al deze gevallen is dat de provin cie, krijgen de kans hun standpun ten uiteen te zetten in deze open bare zittingen. Om 14.00 uur komt de gemeente Oostburg aan bod. De provincie heeft de gemeente een zogeheten opclassificatie geweigerd. Tegen deze weigering komt het gemeen tebestuur in het geweer. Een inwoner uit Ouwerkerk is het er niet mee eens dat de behande ling van zijn bezwaarschrift is ver schoven. Om 14.30 uur krijgt be trokkene de gelegenheid zijn bezwaar tegen de verschuiving uit de doeken te doen. Met de Wet openbaarheid van be stuur in de hand zegt de firma Westerschelde v.o.f. uit Amstel veen de beschikking te willen heb ben over een aantal stukken die betrekking hebben op de wester- scheldeoeververbinding. 'Nee', zegt de provincie, 'die stukken zijn niet bestemd voor derden'. Vanaf 15.00 uur krijgen beide partijen de kans hun standpunt uit te leg gen. Aktie Ander Afrika (veertig cent per minuut) Hij wil een Ander Afrika. Want Afrika is niet verloren. Het is een kleurrijk continent waar kinderen lachen, spelen, een toekomst hebben. Maar soms hebben ze een steuntje in de rug nodig... Van het Mensen in Nood-Kinderfonds en... van u. Giro 667. Postbus 1041, 5200 BS Den Bosch VS/ technische handelsonderneming automaterialen - gereedschappen - werkplaatsuitrusting ZONNIGE PHILIPS ZOMERAANBIEDING Philips DC612RDS GRATIS CADEAU van fl. 686,-- PC 612 RPS is FM, MC, LC, KG (49m) RDS-EON RDS-NEWS 4 X 50 W TMP ascS Autoreverse stereo cassettespeler Afneembaar front prijzen inclusief b.t.w ducatief Centrum Walcheren De leukste school voor volwassenen.... waar je geen vooropleiding voor nodig hebt. In de week van 21 augustus 1995 starten onze cur sussen weer. Bij een aantal lessen is nog plaats! Telefonisch aanmelden kan weer direkt na de zomervakantie vanaf 14 augustus 1995. Wij nodi gen u dan uit voor een informatiegesprek. Draining Kiezen: voor mensen die op zoek zijn naar werk of scholing om duidelijk te krijgen wat de mogelijkheden zijn. (lesplaats Vlissingen) 16 weken, 2 lessen per week (maandagmiddag en donderdagmiddag) Assertiviteit: Ieren 'nee' zeggen (lesplaats Vlissingen) 14 weken, 1 les per week (vrijdagmorgen) Hoofdvestiging Middelburg Latijnse Schoolstraat 10-12 tel. 01180-16278 Locatie Vlissingen Verl. Bonedijkestraat 275 Directie Milieu en Waterstaat Wet Milieubeheer Ontwerp-vergunning Groep lokatie Schelde-Oost Schelde Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van het volgende. Op 25 juli 1995 is bij hen een aanvraag ingediend door Koninklijke Schelde Groep BV te Vlissingen om vergun ning voor conserveringswerkzaamheden in assemblage hal 1, lokatie Schelde-Oost aan de Ritthemsestraat 500 te Vlissingen-Oost, gemeente Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. Ter inzage De aanvraag en overige stukken kunnen worden ingezien van 3 augustus 1995 tot en met 30 augustus 1995: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204): bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werk dagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bedenkingen Tot en met 30 augustus 1995 kan een ieder schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Bij het indienen van bedenkingen kan worden verzocht om persoonlijke gegevens met bekend te maken. Tot en met 30 augustus 1995 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (tel: 01180-31984). Hierbij wordt de aanvrager in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-vergunning en belanghebbenden, die kunnen aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest, kunnen later beroep instellen. Het Groene Woud 1Postbus 165, 4330 AD Middelburg. WE KUNNEN NIET ZONDER, GEEN MINUUT. Het Nederlandse Rode Kruis ^^1 1992 LPG inst. dakrai- ling enz. i.z.g.st. Molenstraat 19 Poortvliet 01662-2680

de Faam | 1995 | | pagina 9