GEMEENTE MIDDELBURG Beiaardconcert Statistisch Jaarboek Voortaan gaat u eerder in bad. =Daalderop ÖM IDAVAINE VELDMAN Chemokar Convenant woonruimteverdeling VAKANTIE! fMmËm Gehandicapt en Jpeirgewoon leven ook Wordt donateur DAGSCHOTELS DE B yhuis BAARS fl Week 30 Tafeltje Dekje WARM WATER WARMTE Uw installateur voor alle Daalderop boilers: Domburgs Schuitvlot21 Tel. 01180-12330 MIDDELBURG 14,75 MET VAKANTIE stomerij ZAKKENROLLERS ROLHOR RAAM Vlissingsestraat 46-48 S MIDDELBURG-tel.01180-25589 5 ROLHOR- 5 DEUR s U KUNT BIJ ONS OOK TERECHT VOOR UW ROLGORDIJNEN Woensdag 26 juli 1995 DE FAAM 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wespen, vlooien en mieren Nu de tijd weer is aangebroken, dat u mogelijk hinder zult krijgen van ongedierte zoals wespen, vlooien, mieren e.d., willen wij even voor u op een rijtje zetten wat hiertegen te doen is, en wat de gemeente voor u kan betekenen. Het is de wettelijke taak van een gemeente om ratten te bestrijden. Deze bestrijding geschiedt in Mid delburg op aanvraag en is gratis. In 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 31 juli lol en met 6 augustus Maandag rundergehaktballen, crème spi nazie. aardappelen Dinsdag varkenslapje, prei. aardappelen Woendag varkensschnitzel 'cordon blue', bloemkool, gestampte aardappe len Donderdag gegrilde kippepoot. gemengde groenten, aardappelsla Vrijdag gepaneerde schol, gemengde groenten, aardappelpuree Zaterdag Babi pangang Zondag wal de pot schaft bepaalde gevallen bestrijdt de gemeentelijke afdeling Stadsreini ging ook ander ongedierte zoals bij voorbeeld wespen, vlooien of kak kerlakken. Deze bestrijding gebeurt eveneens op aanvraag, hieraan zijn echter wel kosten verbonden. Van zelfsprekend kunt u natuurlijk altijd contact opnemen met de afdeling Stadsreiniging (tel. 75322) voor nadere informatie en/of deskundig advies over uw ongedierte-probleem. Mieren De gemeente bestrijdt geen mieren voor u. Er zijn genoeg middelen ver krijgbaar om deze beestjes zelf te bestrijden. In het algemeen kan wor den gesteld dat. om mieren in elk geval buitenshuis te houden, u voor al zoete etenswaren goed afgesloten dient te bewaren. Wespen Wespen kunnen vaak voor behoor lijke overlast zorgen. Er zijn twee mogelijkheden om wespen te bestrijden: zelf bestrijden: hiertoe kunt u een bestrijdingsmiddel kopen bij een drogist of een winkel met een agrarisch assortiment; laten bestrijden: de afdeling Stadsreiniging kan. tegen beta ling, voor u wespen bestrijden op dinsdag- en vrijdagochtenden; hierbij geldt dat het wespennest niet hoger mag zitten dan 2.5 meter, aangezien men niet met ladders op pad gaat. In overige gevallen, wanneer hel nest zich b.v. op het dak of onder de dak goot bevindt, wordt u doorverwe zen naar een particulier bedrijf. Bijen Een bij is een beschermde diersoort in Nederland en mogen derhalve niet door de gemeente worden be streden. U kunt bijen en wespen eenvoudig van elkaar onderschei den: een bij is bruin en een wesp is geel. Als u overlast ondervindt van een bijenvolkje, dan wordt u door verwezen naar een imker, die het volkje graag bij u weghaalt. In de maand augustus zal de che mokar niet rijden. Heeft u klein chemisch afval, bewaar het dan tot de twee eerste weken van septem ber, dan doet de chemokar weer de haltes aan. U kunt het op werkdagen ook afgeven bij de Stadsreiniging aan de Oude Veerscweg, geopende van maandag tol en met vrijdag van 7.30 tot 1 1.45 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op donderdag 26 juli verzorgt Geert D'hollander van 19.30 tot 20.30 uur een beiaardconcert op de beiaard van de Lange Jan. Geert D'hollan der, geboren in 1965, studeerde onder meer piano, kamermuziek, koordirectie, fuga en compositie aan het Koninklijk Vlaams Muziekcon servatorium te Antwerpen. Ver schillende van zijn werken werden alhier met eerste prijzen beloond. In 1982 werd hij met een grote onder scheiding laureaat van de Koninklij ke Beiaardschool te Mechclen. Tevens werd hij laureaat van ver schillende compositiewedstrijden in België en Frankrijk, en won hij voorts elf internationale beiaard- wedstrijden in binnen- en buiten land. Geert D'hollander bespeelde de belangrijkste beiaarden van Europa, Amerika en Canada en verleende zijn medewerking aan verschillende cd-opnamen. Dit jaar maakte hij twee concertreizen naar de Verenig de Staten. Hij is stadsbeiaardier te Antwerpen, St. Niklaas en Lier. en assistent-beiaardier te Gent. Daar naast geeft hij les aan de Koninklij ke Beiaardschool te Mcchelcn en aan de Academie voor Muziek, Woord en Dans te St. Niklaas. Op donderdag 26 juli speelt Geert D'hollander achtereenvolgens de volgende werken: 1. Ouverture en Fuga (Joost Boutmy); 2. Sonate nr. 3 in D voor viool en continuo (Willem de Fesch); 3. Drie romantische bal laden: Ballade in F (Jos Lcrinckx). Ballade in D (Jcf Rotticrs) en Balla de in F (Eugeen IJlen); 4. Intermez zo (Jef van Hoof); 5. Drie heden daagse werken: a. Twee Feestelijke Stukken: Fieziezza en Poco allegro e ben ritmato (Wilfricd Westcrlinck) b. Bciaardsuitc: Andante. Menuet, Musette en Giga (Christ, van Ingelg- hem), c. Media Vita (Frans Gcyscn); 6. Improvisatie op een volkslied (Geert D'hollander); 7. Postludium (Jcf Dcnijn). Vlooien Het is ook weer de tijd voor honde- en kattevlooicn. ongedierte dat bij hoge temperaturen een ware plaag kan vor men in huis. Toch zijn vlooien rede lijk te voorkomen, door de diverse middelen tegen vlooien die uw hond ol' kat preventief behandelen. Infor matie hierover kunt u krijgen bij een dierenarts of een dierenspeciaalzaak. Mocht u desondanks toch last hebben van vlooien, dan zijn er ook nu weer de twee mogelijkheden: zelf bestrijden: er zijn diverse middelen verkrijgbaar bij een dro gist of een winkel met een agra risch assortiment; laten bestrijden: als de overlast zich beperkt tot 1 of 2 kamers, kan de afdeling Stadsreiniging, op aanvraag, vlooien voor u bestrij den; naast de kostprijs per uur worden tevens de kosten van het bestrijdingsmiddel in rekening gebracht. In overige gevallen, wanneer bij voorbeeld een com pleet pand moet worden behan deld. wordt u doorverwezen naar een particulier bedrijf. Foto: Ruben Oreel Op vrijdag 21 juli werd in de Burge meester- en Wethouderskamer van het stadhuis het convenant woon- Het Statistisch Jaarboek 1994 van het Stadsgewest Vlissingcn-Middel- burg is uitgebracht. Deze eerste stadsgewestelijke uitga ve geeft een overzicht in woord en getal van de belangrijkste ontwikke lingen in Vlissingen en Middelburg gedurende het jaar 1994. De verschillende onderwerpen, waaronder bevolking, bedrijven, brandweer, klimaat, politiek, scho len en toerisme, worden in het Sta tistisch Jaarboek door middel van tekst, tabellen, grafieken en foto's aan de orde gesteld. Het Statistisch Jaarboek is in Mid delburg verkrijgbaar bij de gemeen telijke sectie Voorlichting, Stad huisstraat 2. ruimteverdeling tussen de Gemeente Middelburg en woningcorporaties waaronder de Woningbouwvereni ging Middelburg ondertekend. Wet houder mevrouw J.C. van Dijk- Sturm zal het convenant namens de Gemeente Middelburg onderteke nen, en de heer mr. C. J. Mcijler. voorzitter van de Woningbouwver eniging Middelburg, namens de Woningbouwvereniging Middel burg. De op I juli 1993 in werking getre den Huisvestingswct vormt het wet telijk kader voor de invulling van de gemeentelijke verantwoordelijkheid ten aanzien van de woonruimtever deling. Met ondersteuning van de koepelorganisaties N.C.I.V. en de Nationale Woningraad, hebben de 5 Walcherse woningcorporaties over eenstemming kunnen bereiken over het voeren van een gemeenschappe lijk woonruimteverdelingsbeleid. 1 iiertoe is de beleidsnota 'Regionaal woonruimte verdelen op Walcheren' op 28 april 1994 vastgesteld. De hierin geformuleerde uitgangspun ten zijn besproken met hel dagelijks bestuur van de Budgetbchccrdcr Woninggebonden Subsidies Wal cheren. Gemeente en wooncorporatics stre ven een rechtvaardig en evenwichtig woonruimteverdelingsbeleid na. en wensten dit vast te leggen in een convenant. De inhoud hiervan wordt bepaald door de terzake bestaande wettelijke kaders, alsmede door de nota 'Regionaal woonruimte verde len op Walcheren'. Het convenant zal op de onderdelen inzake de toe lating van woningzoekenden op de woningmarkt, de voorrangscritcria, de passenheidscritcria met betrek king tot de verhouding huur-inko- men, de aanvraag van urgentie, het kunnen indienen van klachten, en de regionale afstemming van het woon ruimteverdelingsbeleid omvatten. '///A: s''/,/ wmM Warmwatercomfort dankzij de bad en douche boilers van Daalderop Verkrijgbaar in 30-50-80-120-150 ltr. Voor comfortabel douchen en baden. Gelijktijdig tappen op meerdere plaatsen tegelijk. 0 Lage installatie-, onderhouds- en afschrijvingskosten. Veilig, geruisloos en schoon. Royaal met warm water, zuinig met energie. INTEGRATIE GEHANDICAPTEN Telefoon: (033) 75.33.44 Petit Restaurant NTWERPEN Dagschotels 14,75 van 27 juli t/m 2 augustus 1995 Donderdag 27/7 Gegratineerde ribkarbonade Vrijdag 28/7 Gebakken scholfilet Zaterdag 29/7 Rundvlees met champignons en uitjes Zondag 30/7 Gegratineerde courgetteschotel met kiprollade Maandag 31/7 Gebakken kalfslever met spek en uitjes Dinsdag 1/8 Oosterse gehaktschotel Woensdag 2/8 Roerbak van lamsvlees met groenten EXTRA DEZE WEEK: Spaghetti met pittige gehaktsaus11,50 Vegetarische schotel (roerbakken groenten met noten) 12,75 Gebakken paling in 't groen19,50 Varkenshaas met een zoet-zute saus18,50 SOEPEN EN VOORGERECHT VAN DE WEEK Groentesoep4,75 Champignonsoep5,25 Salade nigoise, geserveerd met stokbrood7,50 TOETJE VAN DE WEEK Biogarde-terrine met rood fruit. 5,25 MENU VAN DE WEEK31,50 Soep of salade Rosbief of sliptong Dessert Kopje koffie Keuken open tot 20.00 uur Wilt u zeker zijn van uw schotel, bel ons dan even Turfkaai 3,4331 JV Middelburg Telkefoon 01180-24089 Keuken open tot 20.00 uur Van 9 juli t/m 27 augustus 1995 zijn wij ook op zondag geopend vanaf 17.00 uur Bezorgservice: maaltijden kunnen - met uitzondering van zondag - thuis worden bezorgd tussen 17.30 en 19.00 uur (andere tijden in overleg) Het is vakantietijd en zeker als u zelf met vakan tie gaat, loopt u een verhoogd risico dat er bij u wordt ingebroken. Neem dus tijdig maatrege len. Laat niet zien dat u weg bent. Zorg er dus voor dat uw woning er als ware bewoond uit blijft zien. Laat vooral geen post in het zicht lig gen. Weet u trouwens dat er bij de VVV kanto ren, Rabobanken, postkantoren (met uitzonde ring van Middelburg) en gemeentehuizen op Walcheren kaarten liggen waarmee u uw afwe zigheid bij de politie kunt melden? Deze kaar ten zijn niet bij de politie verkrijgbaar. Op deze kaarten kunt u sleutelhouders van uw woning vermelden. Mocht er dan toch iets gebeuren tijdens uw afwezigheid, dan kan de politie de nodige maatregelen nemen of laten nemen. Snel halen dus die kaart. Bedenk: Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Zo kunt ook u meewerken aan het veiliger maken van Walcheren. V' - A fiW lllllllllllllllllllllllllllllUlULIIIIII Wij gaan stoom afblazen van 31 juli t/m 13 augustus Gortstraat 44a, Middelburg, 01180-39164 Het is vakantietijd en vele toeristen bevolken ons eiland. Er zijn in deze periode veel evene menten, zoals braderies, kermissen, ringrijden en ga zo maar door. Plaatsen waar veel men sen komen. Dat is ook het geval in de winkel centra. Deze drukke plaatsen zijn helaas ook zeer geliefd bij zakkenrollers. Ze slaan in de drukte snel hun slag en zijn verdwenen voordat u in de gaten heeft dat u iets mist. U kunt het een zakkenroller een stuk moeilijker maken. Het klassieke voorbeeld is de portemonnaie die gedeeltelijk uit de achterzak steekt. Heel onver standig natuurlijk. Schaf eventueel een antizak- kenrollersportemonnaie aan. Tegenwoordig worden er bij de politie nogal eens gevallen gemeld, waarbij de tas blijkt te zijn kapot gesneden. Houdt uw tas zoveel mogelijk in het zicht. Dit geldt ook op terrasjes. Laat u ook niet afleiden. Voordat u het weet is uw tas leeg. Tasjes worden nogal eens weggegrist door voorbijrijdende bromfietsers. Draag uw tas dus niet aan de kant waar het verkeer rijdt, dat maakt het al een stuk moeilijker. En dan nog dit: Neem alleen mee wat u echt nodig hebt! Houd cheques en bankpas gescheiden. Bedenk: Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Zo kunt ook u meewerken aan het veiliger maken van Walcheren. cass. breedtes: v. 48 tot 143 cm cass. hoogte: 150 cm 5 JAAR GARANTIE J OP HET SYSTEEM! 2 i 9 hxb: 205 x 100 cm 2 215 x 100 cm 2 k met ingeweven banen J Tevens leverbaar: S schuifhordeur voor schuifpui vaste aluminium raamhorren leverbaar op iedere gewenste maat Materiaal ook los verkrijgbaar 's maandags gesloten HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN OPLAGE 25.200 Woensdags wekelijks huis-aan-huis in Middel burg, Arnemuiden, Aagtekerke, Domburg, Ga- pinge, Grijpskerke, Meliskerke, Nieuw- en Sint- Joosland, Oostkapelle, Serooskerke, Sint Laurens, Veere, Vrouwenpolder. In combinatie met de Vlissinger, totale oplage 48.710, ver spreiding over geheel Walcheren. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant BV. Druk: BV Rotadruk, Postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: redactie vrijdag 16.00 uur; advertenties vrijdag 17.00 uur. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 172.550

de Faam | 1995 | | pagina 3