schets verhuurbedrijf Een Mosselfestival in Vlissingen...? De sponsors tsnooker&Po^rA°vns°265 HENK'S VISKRAAM Lipton JIptOTïfc® Het programma Rabobank drankenhandel in het hart vande s1 au vlissingen Walcheren-Zuid Nieuwstraat 40 Middelburg Telefoon: 01180-11309 Van Ruiten Fruit fa.y, Waarom ook eigenlijk niet. In Europa en de rest van de wereld wordt de mossel immers direct in verband gebracht met onze provincie Zee land. Een deel van de toeristen is daarom zeker geïnteresseerd in die Zeeuwse mossel. De motivatie? Bakkerij Dominicus Nieuwendijk 29 4381 BV Vlissingen Tel./Fax.- 01184-19752 Korringaweg 39 Yerseke P-J. de Leeuwen en zoon Zonder afspraak PRIJS VAN EEN LIGPLAATS. r, -AfdV- {r, tot..-Ofm-rtéfo Woensdag 26 juli 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 3 dagen lang! 4-5-6 augustus Wensen Fax: 01184- 10822 Daarom namen de horeca-ondernemers op de Nieuwendijk in Vlissingen het initiatief om tij dens het Zomerfestival een geheel eigen mos selfestival te organiseren. Geen sinecure. Immers, de zomer brengt al topdrukte mee en een heel nieuw initiatief om het Zeeuwse pro- dukt bij uitstek aan toerist en eigen bewoners te presenteren brengt handenvol werk met zich mee. Niettemin sloeg het grote aantal onderne mers in deze culinaire straat aan de haven van Vlissingen de handen ineen en presenteert nu drie dagen lang het Mosselfestival. Een deel van de toeristen is zeker geïnteres seerd in de Zeeuwse mossel. Helemaal toeval lig is dat niet. Een groot deel van onze gasten is gezegend met een zeker cultureel niveau, een culinaire interesse en een bestedingspatroon dat goed is te noemen. Die toeristen geven geen geld uit aan allerlei commerciële attrac ties. Dat bekoort ze niet. Wel is dat deel van de toeristen geïnteresseerd in het Straatfestival, musea en het slentert door oude stadsdelen, 's Avonds zoeken die mensen een goed restau rant om de dag te vervolmaken. Juist die men sen willen ook proeven van het Zeeuwse pro- dukt bij uitstek in een ambiance die minstens stijlvol genoemd kan worden. Een groot deel van die mensen worden niet alleen bekoord door het klassieke karakter van de Nieuwendijk, maar ook door de aantrekkelijke bistro's, res taurants en cafés die er zijn gevestigd. Overigens wil dat alles niet zeggen dat het Mos selfestival uitsluitend bedoeld is voor de zonet omschreven groep bezoekers en Zeeuwen. Want laten we nu eerlijk zijn. Een mosseltje gaat er altijd wel in. Zeker als het is bereid door koks die de klappen van de mosselzweep wel kennen en in staan zijn van het weekdier een culinaire topattractie te maken. Daarbij wordt ook nog eens een passende biersoort geserveerd waar door de aantrekkingskracht van het Mosselfesti val perfect genoemd kan worden. Het Mosselfestival is overigens niet een op zich staand gebeuren, het kan gezien worden als een promotie van het Zeeuwse produkt. Duizen den toeristen bezoeken in de zomer Vlissingen. Als ze op de hoogte worden gebracht van het festival en ze komen proeven krijgen ze het pro dukt optima forma gepresenteerd. Het zijn men sen uit alle delen van Nederland en de ons omringende landen, mensen van alle leeftijden en standen, kortom: tienduizenden potentiële consumenten van de Zeeuwse mossel. Een betere gelegenheid om zoveel mensen op een perfecte lokatie 'aan de mossel' te helpen is nauwelijks denkbaar. Geen andere attractie heeft de toegevoegde waarde om de Zeeuwse, mossel in stijl te pro moten. In Vlissingen is in die periode van alles aan de hand. De kermis is voorbij, maar het Straatfestival draait in volle glorie en het Zomerfestival speelt zich af in de binnenstad. Volop publiek; en waar veel mensen zijn is het steevast gezellig. De Nieuwendijk leent zich bij uitstek om een Mosselfestival op poten te zetten. De sfeer is er bij voorkeur al ontspannen en gezellig. En als er ook nog eens gezellige kramen op de stoepen worden gezet, kan dat alleen maar sfeerverho- gend werken. Bij die kramen zetten de horeca- exploitanten terrassen waar de gasten zich tegoed kunnen doen aan een portie mosselen met een biertje. De mosselen worden trouwens op diverse wijzen bereid. Als oorvullertjes zijn muziekgroepen ingehuurd die passende noten over de culinaire massa strooien. En wie wil, kan de kok vragen hoe hij of zij de betreffende portie mossels heeft bereid. Tijdens één van de drie dagen van het Mossel festival wordt in een willekeurige zak een zilve ren mossel gestoken, de zogenaamde Nieuwe- dijk mossel. Wie die mossel in zijn portie terug vindt krijgt een reis naar Euro Disney aangebo den. Hoofdsponsors: Mosselgroothandel Prins Dingemanse en Brouwerij Palm. Subsponsors: Firma Loontjes, Zeevisgroothandel van de Zwan, Horeca Centrum Zeeland, Bakkerij Dominicus, Van Ruiten fruit, Print-Art Sales en uiteraard alle medewerkende horecabe drijven. Vrijdag 4 augustus 16.00 uur: Opening Mosselfestival door wethouder Poppe-de Loof. 16.00-16.30 uur: Gezellig genieten op terras jes van echte Zeeuwse mos selen en diverse andere activteiten. 16.30-20.30 uur: Optreden volksdansgroep Walacra. 16.30-18.00 uur: Receptie voor genodigden in randcafé L. da Vinei. 18.00-.... uur: Exclusief diner van mosse len in Restaurant Valentijn (tijdig reserveren). 19.30-23.30 uur: Optreden van El Dorado. 23.30 uur: Afsluiting eerste dag. Zaterdag 5 augustus 12.00-23.30 uur: Gezellig genieten op een terrasje van echte Zeeuwse mosselen en diverse andere activiteiten. (Indien geen 'mosselweer' aanvang acti viteiten 17 uur). 15.30-19.30 uur: Optreden El Dorado. 17.00-21.30 uur: Showrijden Palm 4-span. 19.30-23.30 uur: Optreden van de Zeeuwse formatie DEZZ. 23.30 uur: Afsluiting tweede dag. Zondag 6 augustus 12.00-23.30 uur: Gezellig genieten op de ter rasjes van echte Zeeuwse mosselen en diverse andere activiteiten. 19.30-23.30 uur: Optreden formatie Element. 19.30-23.30 uur: Optreden El Dorado. 21.00 uur: uitreiking van de Nieuwen- dijkmossel, een reis naar Euro Disneyland 23.30 uur: Afsluiting derde en laatste dag van het Mosselfestival Nieuwendijk 1995. Swaalinge 34 Zoutelande Tel. 01186-2491 Telefoon: 01131-2910 Telefax: 01131-1303 Breewaterstraat 29 4381 JW VLISSINGEN Tel.: 01184-12083 Fax: 01184-18160 Hairstylist d catu Nieuwendijk 96 - Vlissingen - Tel. 01184-19233 Oranjedijk 68, j VOOR DE PRUSH®!'T V; °"S ssereensnaarde r ócioai *c/"" >W ,w

de Faam | 1995 | | pagina 17