Sail 95 Amsterdam w Classical Chambers voor thee de tijd nemen Vrienden en vijanden Hof van Eden Midi-apparatuur in bereik van consument m m Op het Damplein num mer 21 wordt vanaf drie uur 's middags een kopje thee op z'n Engels geschonken. En dat is niet zomaar een kopje heet water met een zakje erin maar een compleet ritueel: the afternoontea. Suzanne Dekker heeft met haar tearoom annex cocktailbar Classical Chambers 'een gat in de Zeeuwse markt' gevonden. Psychologische lessen (2) PSYCHOCONSULT li WARMLOPEN VOOR DE DUINEN BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs, R.J.C. Schieman De eerste SAIL Am sterdam in 1975 viel samen met de viering van Amsterdam 700 jaar. Het evenement viel zo in de smaak bij de deelnemende sche pen, hun bemannin gen en het publiek, dat werd besloten het eve nement elke vijf jaar te herhalen. SAIL 95 Amsterdam, een nau tisch volksfeest dat met minimaal 1000 schepen een nautisch volksfeest als nooit tevoren wordt. REIS VAN DE MAAND Uw opticiën voor de mooiste bril De gehele maand juli exclusief voor Zeeland bij aankoop van een bril, een paar zonneglazen GRATIS B r i I I e n m o d e Contactlenzen Milieu/natuur Allerlei Bijeenkomst Sport Gevonden Woensdag 12 juli 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Classical Chamberseen gat in de Zeeuwse markt. Die afternoontea bestaat uit twee sandwiches met kom kommer en gerookte zalm. Daarna scones, het midden tussen cake en brood, met rozijnen of plain' geserveerd met cream, marmelade en boter. Om het helemaal af te maken chocolade of bavaroise taartjes toe. Een compleet ritu eel op een verzilverd dienblad met de geurende thee in een potje op pootjes geschonken door een frivool tuitje. Als dat geen thee drinken is! De tearoom zelf is in Engelse sfeer ingericht met een tuinter ras dat de rust biedt om met volle teugen te genieten van deze Engelse traditie. Suzanne Dekker heeft haar liefde voor Engeland en Schotland ont dekt tijdens haar werkzaamhe den op de Olau Line. „Tijdens de vele bezoekjes die ik bracht aan kleine Schotse familiebe drijven en de kastelen werd ik gegrepen door de sfeer. Die wilde ik naar hier brengen en het idee om hier in Nederland een tearoom te beginnen heeft me niet meer los gelaten". Naast de vele verschillende theesoorten uit India en China, die op Engelse wijze gemixed worden, schenkt Suzanne Dek ker ook cocktails op basis van Schotse whisky. Voor de echte liefhebber volgt er op de after noontea een destillaat. Malt whisky uit de Hebriden met tot de verbeelding sprekende namen als: Glengoyne, Glen- kinchie en Bowmore "Legend". Geserveerd met Blue Stilton, een blauwader kaas gedrenkt in port. Op de spijskaart volgt naast de geserveerde lekkernij een stukje geschiedenis. Uitleg over de thee, herkomst en wij ze van plukken, hoe de destilla ten het best gedronken kunnen worden en hoe de smaak is. Het is duidelijk dat Classical Chambers niet even een snelle bak koffie schenkt.,, Ik hoop dat mijn tearoom een welko me plaats biedt aan mensen die de tijd willen nemen om even bij te komen van een middagje winkelen of om zaken te regelen onder het genot van een bijzondere whisky". Mensen liggen vooral emotioneel over hoop met die mensen, waar ze zich toe aangetrokken voelen. Zelden zoekt iemand een psycholoog op, om beter met zijn vijanden te leren omgaan. Maar relatieproblemen en moeilijkheden bij het aangaan (en in standhouden) van vriendschappen staan zeker op de top vijf van de psychologische hulpvragen. De reden is eenvoudig: het zit vooral in onze verwachtingen. Drs. Henk C.M. Hermans Van vijanden verwachten we eigenlijk over wegend negatieve dingen. Zij zullen niets nalaten om ons het leven zuur te maken. Doen ze dit niet, dan valt het eigenlijk nog mee en is dat zelfs een beetje verdacht. Bij vriendschap houden we er de tegenoverge stelde redenering op na. Van vrienden ver wachten we alleen maar goeds en dat is smeken om hevige frustraties. Als je je ver wachtingen te hoog stelt, kun je namelijk van problemen verzekerd zijn. Ook in de vriend schap is het daarom belangrijk om met beide benen op de grond te blijven staan. In de sociale omgang hanteren we vaak een dubbele moraal. In een gedeelte van onze hersenen zitten regels opgeslagen die we toepassen in de omgang met onze vrienden (de 'good guys'). Vrienden zijn altijd loyaal, hebben alles voor elkaar over, waarderen elkaar voor wat ze zijn, niet voor wat ze doen, etc. etc. Het zijn regels die een wederzijds karakter hebben. Ze gelden niet alleen voor hen, maar ook voor ons. Ergens anders in diezelfde hersenen zitten regels opgeslagen, die opgaan voor onze vijanden (de 'bad guys'): vijanden zijn uit op je ondergang, maken misbruik van je, denken uitsluitend slecht over je, etc. etc. Deze regels zijn een zijdig: ze hebben uitsluitend betrekking op de ander. Op deze wijze hebben we in onze her senen het goede en het slechte opgesplitst, en van gezichten voorzien. Maar het onder scheid tussen vrienden en vijanden is vaak heel betrekkelijk. Dit wordt op een aardige wijze geïllustreerd in de volgende anecdote. Een vogeltje wachtte in het najaar met naar het zuiden te vliegen. Het was nog niet zo koud en het had geen zin in de verre tocht. Terwijl andere vogels al weg zijn getrokken, blijft het achter in zijn vertrouwde omgeving. Plotseling slaat de kou toe, en het vogeltje besluit om toch maar te gaan. Het heeft een verre tocht voor de boeg: van Nederland, via Duitsland en Zwitserland naar Noord-ltalië. Tijdens de vlucht begint het in de bovenlucht erg koud te worden. Bovendien begint het te sneeuwen, zodat het vogeltje besluit om de tocht te onderbreken. Het strijkt neer in een Zwitserse Alpenwei. Uitgeput en verkleumd zit het bij te komen van zijn verre tocht. Het vogeltje voelt zich ellendig en half dood, en betreurt dat het niet eerder aan deze trek tocht is begonnen. Terwijl het daar half dood in de Alpenwei zit, voelt het plotseling dat er iets warms over hem heen wordt gelegd. Iets dat aanvoelt als een warme deken. Het vogeltje steekt zijn kopje omhoog en kijkt naar boven. Het ziet daar een grote Zwitserse koe, die zojuist over hem heen heeft gepoept. Terwijl het zo kijkt, wordt het vogeltje plotseling uit de poep getrokken en verdwijnt in een groot zwart gat. Een reiger heeft het vogeltje gezien, en trekt het uit de poep en eet het op. De moraal van dit verhaal zal inmiddels dui delijk zijn: niet iedereen die op je schijt is je grootste vijand, en niet iedereen die je uit de stront trekt is je vriend. U maakt vast wel eens een wandeling in de duinen. En ongetwijfeld geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke flora en fauna. Voor ao lang als het duurt, want het gaat hard berg afwaarts met de duinen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Slichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 07.1-131800/1405-18 Was voorheen het bezitten van een snelle limousine het statussymbool bij uitstek, nu lijkt de tuin de aangewezen manier om aan zien te verwerven bij familie, buren, vrien den en kennissen. De tijd dat onze tuin niet veel meer was dan wat tegels en gras ligt ver achter ons. Zonder blikken of blozen geven we nu honderden guldens tegelijk uit aan planten, vijverpompen en milieuvriende lijke verdelgingsmiddelen: koren op de molen van de vele tuincentra die Nederland rijk is. Ruim zeventig procent van alle woningen in Nederland heeft een tuin. En tuinen zijn er werkelijk in allerlei soorten en maten: van landelijke tuinen voor grootgrondbezitters genesteld in stukjes niemandsland (lees plat teland) tot decoratieve sier- en patiotuinen voor de meer stedelijke bewoners onder ons. Tuinen zijn vandaag de dag helemaal in. Op zonnige dagen stropen drommen mensen professionele tuincentra af op zoek naar decoratieve beelden, terracotta potten en fraaie planten met Latijnse benamingen waarover je tong wel moet struikelen. En 'een dagje Intratuinen' is inmiddels een begrip in tuinminnend Nederland. Ook het bezichtigen van tuinen - tuinen opengesteld voor publiek - mag zich verheugen in een toenemende belangstelling. Er bestaan zelfs tuinbouwbedrijven waar bezoekers zelf hun produkten mogen oogsten. Zo verenigen de eigenaren het aangename met het nuttige en wie vindt het niet heerlijk om zelf bloemen te mogen plukken? Je kunt je afvragen waarom het tuinieren de laatste jaren zo in populariteit is gestegen. Is het omdat we te gehaast leven, de stress van alledag ontvluchten op zoek naar rust? Is het omdat de voortschrijdende technologie en industrialisering ons steeds meer heeft ver vreemd van de natuur? Is het omdat het groen steeds meer plaats heeft moeten maken voor het grijs (het grauwe beton)? Is het omdat welvaart en welzijn onlosmake lijk met elkaar zijn verbonden - twee zijden van dezelfde medaille blijken te zijn? Of moe ten we de bezigheid van het tuinieren begrij pen tegen het licht van de toegenomen indi vidualisering: de tuin als ultieme uitings vorm, als verlengde van het eigen ego, als evenbeeld van de eigen persoonlijkheid. Of is het de onbewuste invloed van Klazien uut Zalk, kruidendokter uut grootmoeders tijd? Wat het ook moge zijn, de tuin mag zich blij ven verheugen in een toenemende belang stelling en de grote tuincentra varen er wel bij. De tuinbranche is volop in beweging en krijgt een steeds professioneler karakter. Dit blijkt ondermeer uit het opwaarderen van bestaan de winkelformules. Ook automatisering heeft in de tuinbranche haar intrede gedaan door middel van artikelregistratie, scanning en bestellen per computer. Voorts is duidelijk te zien dat het aantal grote tuincentra toeneemt terwijl veel kleine tuincentra hun deuren moeten sluiten. Zij kunnen zich lokaal te wei nig onderscheiden en beschikken niet over het benodigde geld om gelijke tred te kunnen houden. Door de zeer hoge investeringsbe dragen die bij de start van een tuincentrum noodzakelijk zijn, kunnen voornamelijk kapi taalkrachtige bedrijven nog tot de markt toe treden. Daarnaast ondervinden tuincentra concurrentie van de bouwmarkten die ook een graantje mee willen pikken. Ook zij heb ben tuinartikelen in hun assortiment opgeno men: is het gras niet altijd groener bij de buurman? Eigenaar van Midi Muziek Mare Lavooy. In de Gortstraat in Middelburg is sinds kort een speciaalzaak in Midi-apparatuur gevestigd. Eigenaar van Midi Muziek Mare Lavooy heeft van zijn hobby zijn werk gemaakt en voorziet daar bij de electronische muziekliefhebbers van de nieuwste snufjes op dit gebied. MIDI staat voor Musical Instru ments Digital Interface. Met andere woorden: het schake len door middel van MIDI- pluggen van verschillende muziekinstrumenten en com puters. „Het is gewoon een algemene term die gebruikt wordt om de klankhorizon te verbreden", zegt de kersverse eigenaar. Keyboards, gitaren, klankkasten en computers: zodra er een MIDI-schakelaar aanzit is het een kwestie van inpluggen en je kunt een heel orkest in huis halen. „Je koopt bijvoorbeeld een 'leeg' keyboard en koppelt die aan een klankmodule op de computer. Op deze MIDI-file staan nummers van bekende bands. Hier kun je dan met behulp van je computer num mers uithalen, toevoegen, ver anderen of je eigen nummers maken. Zeer geschikt dus voor het maken van coverversies of eigen composities". Mare Lavooy zelf is al 22 jaar bezig met muziek. Hij begon gitaar te spelen in diverse bands. Inmiddels is die gitaar uitgegroeid tot een heus elec- tronicapark in de vorm van een band met de naam Precious Moments. „Omdat ik al vroeg mijn eigen werkjes vast wilde leggen ging ik experimenteren met een één-spoor bandrecor der. Later werd dat een pc'tje en een soundblaster. Nu kan ik mijn klanken uitbreiden via een klankmodule waar realisti sche klanken inzitten. Zo heb ik het zaakje uitgebreid en opge bouwd en is mijn hobby omgezet in een winkel zodat ik ook andere liefhebbers kan voorzien van de nieuwste snufjes". Die liefhebbers kunnen bij Midi Muziek rustig aan een grote leestafel vakbladen als Midi Klavier, Midi Recording en Future Music doornemen en desgewenst de in de zaak aangesloten apparatuur uit proberen. Mare Lavooy kan de 'scene' met veel advies bij staan want hij is zeer ter zake kundig. „Ik heb veel contacten met computerclubs en heb daar een enkele keer ook demonstraties gegeven", getuige het verslag in het regionaal computerblad 'een bitje Zeeuws'. „Het belangrijkste is het feit dat MIDI-apparatuur die voor heen alleen in muziekstudio's aanwezig was nu binnen het bereik van de consument komt". En Midi Muziek kan alles leveren op dit gebied. Van software, MIDI-files met de favoriete bands en diverse instrumenten tot aan stropdas sen toe. Daar gaat het hart van de MIDI-fan absoluut harder van kloppen. SAIL Amsterdam is het eind punt van de Tall Ships race, een wedstrijd waaraan meer dan honderd Tall Ships - waar onder grote windjammers - meedoen. Deze zijn afkomstig uit Rusland, Polen, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Zwe den, Italië, Spanje en Neder land. Naar het zich laat aanzien zul- Reisdata: donderdag 10 augustus, vrijdag 11 augustus en zaterdag 12 augustus 1995. Prijzen voor lezers van de Faam/Vlissinger: fl. 39,-- per per soon. Het opstapschema voor deze reis is: Domburg - Bushalte Tramzicht 07.30 Biggekerke - Kerkplein 07.40 Koudekerke - Dorpsplein 07.50 Vlissingen - Stadhuisplein 08.00 Vlissingen - NS Station 08.05 Souburg - Bushalte Brug 08.10 Middelburg - NS Station 08.20 Nieuwland - De Rode Leeuw 08.25 Arnemuiden - Bushalte Zuidwal 08.28 Lewedorp - Pompstation v.d. Dries 08.32 Goes - NS Station 08.45 Kloetinge - Pompstation 08.50 Kapelle - Caisson 08.55 Kruiningen - Zeeuwsche Paerel 09.00 Krabbendijke - De Koophandel 09.10 Vertrek Amsterdam: 19.00 uur. Boek snel bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4, telefoon 01180-39839) of Goes (Opril Grote Markt 2, tele foon 01100-20280) of Wolf's Reizen (Walstraat 41, Vlissin- gen, telefoon 01184-18715). De Carlier Reisburo's zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.30-17.30 uur, op de koopavond van 19.00- 21.00 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur (Wolf's zater dag tot 16.00 uur). De reizen worden onder voorbehoud van voldoende deel name uitgevoerd. len ook de VOC-schepen Amsterdam en Batavia mee doen. Ook andere replica's nemen deel aan SAIL: Uit Bremerha ven komt het koggeschip "Ubena van Bremen", een vaartuig waarmee tussen de Hanzesteden van de 11e tot de 15e eeuw handel werd gedre ven. Uit Portugal de Karveel "Boa Esperanza", identiek aan de schepen waarmee Columbus in 1492 de Atlantische Oceaan overstak. Een andere replica is de tchaika Presvyata Pokrova (Lady of Shelter) uit de Oekrai- ne. Met dit type schip bevoch ten de Kozakken in de 3e en 4e eeuw na Christus hun tegen standers op de Zwarte Zee. Voorts zijn zo'n 900 schepen van Behoudsverenigingen uit genodigd! Veel van de deelne mende schepen zijn te bezich tigen, vaak tegen een kleine vergoeding. De vloot wordt in en rond de IJ-haven afgemeerd en daar omheen vinden dagelijks vele evenementen plaats. Heel Amsterdam staat in het teken van SAIL 95 en juist die sfeer maakt een bezoek ook voor wie minder geïnteres seerd is in de echte schepen zeer de moeite waard. Uw krant en Carlier organise ren op maar liefst drie data voordelige reizen naar SAIL 95, zodat het u wel heel gemakkelijk wordt gemaakt een van de verwachte drie mil joen SAIL 95 bezoekers te zijn! FOTO'S: DRO Vormgeving, Wubbe Fotografie en Ewolt. C II Korte Delft 3 - Middelburg 01180-41117 nr~k Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Zomeravondwandeling Vanaf het parkeerterrein aan de Koningin Emmaweg in Vrouwe polder houden de VW Domburg- Oostkapelle en stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon zomeravondwandelingen door het waterwingebied. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in Dom burg en Westkapelle. Neeltje Jans - Op de grens van de Noordzee en de Ooster- schelde, tussen Schouwen en Noord-Beveland wordt het leven bepaald door zand, wind en water. Op zondag 16 juli en vrij dag 28 juli houden Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumen ten een uitgebreide wandeling door de duinen aan de Ooster- scheldezijde. Iedere woensdag is er een excursie door de duinen naar de slufter aan de Noordzee kant, en op vrijdag 21 juli voert er een excursie over de dijk langs de Oosterschelde naar een vogelkijkhut. Al deze wandelin gen vertrekken van de bovenste parkeerplaats van Delta Expo op het voormalige werkeiland Neel tje Jans. Informatie: 01199 - 5431. Westhove - Op 19 juli houdt het Zeeuws Biologisch Museum de rondleiding 'Westhove toen en nu'. Deze rondleiding onthult veel geheimen van het kasteel en de cultuur-historische en natuurlijke waarden van de omgeving. De rondleiding begint om 14 uur. Aansluitend aan de rondleiding en het bezoek aan het museum bestaat de moge lijkheid om in Kasteel Westhove een Bourgondische maaltijd te nuttigen. Kindertelefoon - De algeme ne stichting Centrum voor telefo nische hulpverlening Zeeland beheert twee werkeenheden: de SOS Telefonische Hulpdienst en de Kindertelefoon. In september' start de selectie en de basistrai ning voor nieuwe vrijwillige medewerkers. Zij worden zorg vuldig ingewerkt en krijgen begeleiding en ondersteuning. De telefonische hulpdiensten zoeken ongeveer twaalf nieuwe medewerkers. Informatie: 01180- 15553. Gastgezinnen - AFS Intercul turele Programma's is een uit wisselingsorganisatie die al bijna vijftig jaar uitwisselingen ver zorgt met in totaal 58 landen, verspreid over alle werelddelen. AFS zendt niet alleen scholieren uit, maar ontvangt ook scholie ren uit vijfentwintig landen. Afdeling Brabant/Zeeland zoekt nog tien gastgezinnen, die bereid zijn om hun huis en hart open te stellen voor een buiten landse zoon of dochter. Informa tie: 020 - 6269481 (Ditte Papou- sek). Open middag - Op zaterdag 22 juli houdt het Jongerenge- bouw Dauwendaele vanwege haar driejarig bestaan open mid dag van 15 tot 17 uur. Tijdens deze middag overhandigt Fraas- sen International een cheque van f 500,-. Dorpswandeling - De stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt, samen met VW Domburg, op 18 juli een dia presentatie over Oostkapelle met aansluitend een dorpswan deling, waarin verleden en heden van het dorp aan bod komen. Het programma begint om 13.30 uur in Studiecentrum Oranjezon. Aanmelding en inlich tingen: 01188 - 1507. Vrijwilligers - Het Aktiviteiten- centrum Vlissingen, bedoeld voor uitkeringsgerechtigden, zoekt voor het nieuwe seizoen dat begint in september nog vrij willigers die les willen geven in verschillende activiteiten zoals de computer, handwerken, kalli grafie, origami en (volks)dansen. Voor inlichtingen en opgave: 01184 -14660 (Netty de Gelder). Folklore - In Middelburg gaat op zaterdag 15 juli het Folklore- festival van start. In de eenen twintigjarige geschiedenis van het festival is het een begrip geworden. De deelnemende lan den zijn Portugal, Estland en Bulgarije. Uit Portugal wordt een folkloregroep met muziek, zang en dans over het volksleven van de Portugezen gebracht. De folk lore uit Estland is muziek en dans. Bulgarije wordt vertegen woordigd door een ensemble met een programma dat bestaat uit dans, muziek en een zeer kleurrijke kostumering. Optre dens vinden vanaf 11 uur plaats op podia in de Lange Delft, de Lange Viele en de Burgpromena de. De slotmanifestatie is om 14 uur op de Markt. Alle drie de groepen zullen dan samen optre den. Slotavond - Jongerengebouw Poortershove houdt op vrijdag 14 juli een disco-avond voor jon geren uit de Magistraatwijk en omstreken. De avond begint om 19 uur en er wordt reggae-, jung le-, house- en hiphopmuziek gedraaid. Deze avond is gelijk de slotavond voor dit seizoen. Poor tershove gaat op 29 augustus weer open. Peuterspeelzaal - In Hotel Arneville in Middelburg wordt op woensdag 13 september de werkconferentie 'Peuterspeelza len in Middelburg, een zaak van plussen of minnen?' gehouden. Deze bijeenkomst wordt gehou den door bestuur en medewer kers van de stichting Kinderop vang Middelburg. Supercross - Voor de vijfde keer wordt in Aagtekerke op vrij dag 28 juli een supercross geor ganiseerd. Er wordt gestart in de vier klassen: 80 cc, off the road en local heroes, junioren (vrije- tijds 125 cc en 500 cc gemengd) en de superklasse (125 cc, 250 cc en 500 Ct gemengd). Voor de klassen die ook in andere wed strijden verreden worden telt deze cross mee voor het Zeeuw se Supercrossklassement. Aan vang van de training is 15 uur. Om 16.30 uur valt het starthek voor de eerste keer. Stratenloop - Atletiekvereni ging Dynamo '70 houdt op woensdag 12 .juli haar jaarlijkse tien kilometer-stratenloop in Domburg. De wedstrijdloop, die open staat voor dames en heren senioren en veteranen, start om 20 uur op de Markt in Domburg. De prestatieloop begint om 19 uur, eveneens vanaf de Dom- burgse Markt. Inlichtingen: 01181 - 1767. Voetbal - De eerste selectie van Willem II speelt op donder dag 13 juli in Oostkapelle tegen Voetbalvereniging Oostkapelle. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Scheidsrechter in deze wed strijd is Alwin Don uit Grijpsker- ke. Beach-korfbal - Het koninklijk Nederlands korfbalverbond, afdeling Zuid-West, houdt een aantal beach-korfbaltoernooien op Walcheren. Op woensdag 12 juli aan de Joossesweg in West kapelle en op donderdag 13 juli nabij de duinovergang Kaapduin in Dishoek. De toernooien begin nen om 19 uur. Informatie: 01859- 13500. Fietsvierdaagse - In de perio de van 17 juli tot en met 21 juli houdt de Toerclub Walcheren de jaarlijkse fietsvierdaagse. Vrijdag 21 juli is een inhaaldag. Er kan gekozen worden tussen een afstand van 25 of van 50 kilome ter per dag. Beide routes voeren over Walcheren. Start- en aan komstpunt is café Dorpszicht in Koudekerke. Inschrijven is daar mogelijk op maandag 17 of dindsdag 18 juli. Schaaktoernooi - Wie van schaken of dammen houdt, kan op woensdag 19 juli terecht in de Zionskerk in Oostkapelle. Daar wordt dan een dam- en schaak toernooi gehouden vanaf 19 uur. Inschrijven is mogelijk van 18.30 tot 18.50 uur. Informatie: 01188 - 2512. Zeezwemloop - In Zoutelande vindt op 26 juli 1995 de tweede Zomid-zeezwemloop plaats. Deze is opgebouwd uit de onder delen zwemmen (1000 meter) en lopen (tien kilometer) of zwemmen (500 meter) en lopen (vijf kilometer). De start van het eerste onderdeel vindt plaats op het derde zuidstrand om 18.30 uur. Het loopgedeelte wordt op en over de boulevard afgelegd. Informatie: 01186 - 1473 (Lein Lievense). Hond - In de periode van 24 tot en met 30 juni zijn de volgende voorwerpen bij de politie in Mid delburg afgegeven: een bankpas van de Citibank, een bankpas van de VSB, een bruine leesbril in witte etui, dertien dia's, een zilveren sigarettendoos, een hond met wit en zwarte vlekken, een rijbewijs, een blauw shirt, een lappenpop, een blauwe speelgoedmuis, diverse sleutels, een zwarte herenfiets, een groe ne herenfiets en een grijze damesfiets. Verloren voorwer pen kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald op het politie- buro in Middelburg. De voorwer pen worden maximaal drie maanden bewaard.

de Faam | 1995 | | pagina 15