Provincie Zeeland Milieutijdingen Duiken en vissen in Oosterschelde OPVALLEND VERANDA Herdenking na. Dé verandaspecialist van Z-W Nederland Tel. 01100 - 21221 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het dagelijks provinciebestuur is er veel aan gelegen de klokken van de verschillende gebruikers, vooral beroepsvissers en sportduikers, gelijk te stellen. Overleg en samenwerking moet er toe leiden dat de verschillende belanghebbenden uit de voeten kunnen met gemaakte afspraken. Het klopt weer Kennisgeving Provincie Zeeland SERRES - VERANDA'S - DEUREN - SCHUIF- EN WINKELPUIEN dealer: 5CHDCO kunststof INTERNATIONAL kozijnen Fax 01100 - 21170 Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes Woensdag 5 juli 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER Nieuws Er is weer een nieuwe uitgave van Milieutijdingen. Milieutij dingen is een periodiek ver schijnend informatieblad met nieuwtjes en vorderingen die zijn gemaakt in het milieube leid van de provincie. Het blad is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, tel. 01180- 31400. Een gratis abonnement nemen kan ook. Onderwerpen die deze keer aan bod komen zijn: milieubescher- mingsgebieden, ecoteamprogram- ma, interne milieuzorg provincie, grote opkomst van de aal, tuinen, afvalregeling in milieuverordening, nadere regeling baggerspecie en grond, veilig zwemmen in schoon water en een reeks korte nieuw tjes. Veilig zwemmen Het is veilig zwemmen in schoon water in Zeeland, zo valt onder meer te lezen in Milieutijdingen. Het aantal baden dat aan de eisen voldeed is toegenomen ten op zichte van 1993. Dat neemt niet weg dat 16 procent een onvol doende kreeg; maar daarmee zou wel het doel van de Wet hygiëne en veiligheid zwemgelegenheden nagenoeg zijn bereikt. Ambtenaren van de provincie con troleren onder meer op de aanwe zigheid van voorzieningen die de hoeveelheid rondgepompt water meten, veiligheidsvoorzieningen als het aangeven van de water diepte en aanwezigheid van drijflij- nen bij de overgang van ondiep naar diep water, technische voor zieningen voor het filteren van het water, de reiniging en het desin fecteren van de loopruimtes en de ventilatie. De gemeentelijke en openbare particuliere baden presteren steeds beter. De semi-openbare baden, zoals in hotels, sauna's en op campings haalden in 1994 niet het niveau van de twee voorgaan de jaren. Men vermoedt dat het aanhoudende warme weer in de zomer van 1994 daarvan de oor zaak is. Voor 1995 is met de houders van enkele baden afgesproken dat er technische verbeteringen moeten komen. De provincie richt zich ver der dit jaar vooral op de verbete ring van de veiligheid en de hygië ne. Ook Belgische sportduikers gaan deel uitmaken van de begelei dingscommissie van de provincie Zeeland om tot een zo goed mo gelijke belangenafweging te ko men voor beroepsvissers en sportduikers in de Oosterschelde. Recreatiegedeputeerde J.G. van Zwieten neemt het voorzitter schap op zich van de zogeheten Zeelandcommissie die verder zal bestaan uit vertegenwoordigers van de provincie, politie, rijkswa terstaat, de duiksportsector, (zo wel van Belgische als Nederlandse zijde), visserij-organisaties, het ministerie van Landbouw Natuur beheer en Visserij (LNV), de geza menlijke waterschappen, het Gre- velingenschap en de stuurgroep Oosterschelde. Gedeputeerde Staten hechten groot belang aan een geza menlijk optrekken van alle be langhebbenden. Het college In september en volgende maan den zal de zestigste sterfdag van de Zeeuwse componist/dichter/schilder Gerar- dus Hubertus Galenus von Bruc- ken Fock worden herdacht. Tal van evenementen zijn georgani seerd ter nagedachtenis van von Brucken Fock, geboren in 1859 op de buitenplaats Ter Hooge bij Middelburg en overleden in augus tus 1935 in Heemstede. Schilderijen, tekeningen, en aqua rellen van de hand van Gerard von Brucken Fock worden tentoonge steld in september en oktober in het Marie Tak van Poortvlietmuse- um aan de Ooststraat te Dom burg. De openingstijden van het museum zijn dinsdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toe gang kost f 4,-. De schilderijen van von Brucken vertonen een grote wisseling in stijl, die zich beweegt tussen de Haagse school en het impressio nisme. Er zijn onder meer een paar luministische werken uit zijn Domburgse periode, 1904 tot en met 1910, te zien. Luministen ge bruiken kleur voor het weergeven van emoties die het licht van de natuur bij de kunstenaars teweeg brengt. Von Brucken Fock ont moette in Domburg andere kun stenaars, zoals Jan Toorop. Marie Tak van Poortvliet was een nichtje van Gerard von Brucken Fock. Recital en lezingen worden gehou den op zaterdag 16 september in slot Ter Hooge, het geboortehuis van de kunstenaar, aan de Koude- kerkseweg in Middelburg. De aan vangstijd is 15.00 uur en onder voorbehoud 20.00 uur. De toe- gangskosten bedragen f 20,-. On der meer de Zeeuwse pianiste Ma rianne Boer verleent haar medewerking aan de recital. In de Nieuwe Kerk aan de Groen markt te Middelburg wordt zater dag 7 oktober een orgel- en koor concert gegeven. De aanvangstijd is 20.00 uur en de kaarten kosten f 15,-; kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. Een concert voor koor en orkest zal gehouden worden in de St. Ja- cobskerk aan de Oude Markt te Vlissingen. De begintijd is 20.00 uur en de kosten zijn f 22,50 in clusief programmaboekje. Ook vindt dit concert plaats op zater dag 11 november in de Concert zaal aan de Singelstraat te Middel burg, aanvangstijd 14.00 uur. Dit concert is gratis toegankelijk voor jeugd en gehandicapten. Om 20.00 uur is het officiële herden kingsconcert in de Concertzaal. De toegang, inclusief een pro grammaboekje, kost f 22,50. Voor de activiteit op slot Ter Hooge is plaatsreservering nood zakelijk, dit kan met ingang van 14 augustus bij VW Middelburg, Markt 65A, tel. 01180-16851. Voor de voorverkoop van toe gangskaarten voor de overige concerten is reservering vanaf 14 augustus mogelijk bij onder meer de VW Middelburg en de VW Vlis singen, Nieuwendijk 15, tel. 01184-12345. onderstreept met het besluit de komende driejaar f 60.000,- per jaar uit te trek ken om concrete projecten van de grond te tillen. Het be drag wordt gefinancierd uit de meeropbrengsten van de duik- leges. Een heel belangrijk actiepunt van de commissie is de verdere vorm geving van de zoneringsvoorstel- len, waarover de duiksport en de visserij in principe op hoofdlijnen al overeenstemming hebben we ten te bereiken. De commissie vindt het van belang dat duikers en vissers al dit seizoen op basis van vrijwilligheid rekening houden met de gemaakte zoneringsvoor- stellen. In het bijzonder geldt dat voor de duiklocaties bij Wemeldin- ge en Zierikzee (haven en Kurke- nol), waar de vissers een stapje terug moeten doen, en Strijenham waar de duikers moeten inleveren. Veel aandacht zal verder uitgaan naar de communicatie tussen alle belanghebbenden en naar voor lichting en educatie. Ook zullen beleidsvoorstellen uit de duiksec- tor voortdurend onderwerp van gesprek zijn in de Zeelandcommis sie. Het rapport Duik 2000 van de NOB vormt hierbij het vertrekpunt. De provincie Zeeland heeft zo'n 33.000 duikvergunningen uitgege ven. Bestuursbeeld, een brochure over de werkwijze van het pro vinciaal bestuur en haar amb telijk apparaat is weer com pleet en verkrijgbaar. In een aparte bijlage staan onder meer alle namen en adressen vermeld van de leden van Pro vinciale Staten. De uitleg over Provinciale Staten, de statenvergaderingen, de voor bereiding in commissies, Gedepu teerde Staten (GS), de functie van de Commissaris der Koningin en de Griffier der Staten en het amb tenaren apparaat is hetzelfde ge bleven. Daarin is per slot van reke ning niets veranderd sinds vorig jaar. Dat is wel het geval met de leden van PS, GS en de statencommis sies. Die samenstelling is veran derd als gevolg van de verkiezin gen voor Provinciale Staten eerder dit jaar. In de nieuwe bijla ge van de brochure staan per poli tieke partij de namen, adressen en telefoonnumers van alle staten leden vermeld, beginnend met de fractievoorzitter en de secretaris van de fractie. Vervolgens komen de samenstelling van het college van GS aan bod en de taakverde ling binnen dit college. Leden commissies De vergaderingen van PS worden voorbereid in een aantal commis sies; die voor algemeen bestuur, economie, milieu, ruimtelijke orde ning, waterstaat en verkeer en welzijn, leder fractie is met ten minste één lid vertegenwoordigd in een dergelijke commissie. Van daar dat per commissie de namen van de leden zijn opgesomd, inclu sief de voorzitters en secretaris sen. De voorzitter is een van de statenleden, de secretaris is een ambtenaar. De vergaderingen van de staten commissies worden, net als de statenvergadering in AbdijNieuws aangekondigd. Het gaat immers om openbare vergadering. Wie wil kan een kijkje komen nemen. De commissievergaderingen zijn niet alleen openbaar, ook is er spreek recht voor het publiek. Dat bete kent dat belangstellenden het woord kunnen krijgen over een van de onderwerpen op de agen da om op die manier de statenle den te informeren. De agenda en de stukken voor de vergaderingen liggen steeds ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Het boekwerkje besluit met een plattegrond van de statenzaal, een voorbeeld van een voorstel aan de staten en een voorbeeld van een reeks onderwerpen die zoal aan bod kunnen komen in een statenvergadering. Op de platte grond staat aangegeven welk sta tenlid op welke stoel zit. Dat is ie dere vergadering hetzelfde want ieder fractie heeft een eigen 'hoek' toebedeeld gekregen en binnen de eigen hoek heeft ieder lid weer zijn of haar eigen stoel en tafel. Gratis De brochure Bestuursbeeld, inclusief de bijlage met namen en adressen, is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Belangstellenden kunnen ook even bellen om het toegestuurd te krijgen. Het telefoonnummer van het infor matiecentrum is 01180 - 31400. riHameetemanl ^ecneatie IË1||I"1|I"1 STACARAVANS HOBBY TOURCARAVANS OCCASIONS Hazersweg 27a Ouddorp Tel. 01878-1925 Directie Milieu en Waterstaat mmmmm mm Wet Milieubeheer Melding OVET Vlissingen-Oost Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ontvangst op 22 juni 1995 van een melding van Over slagbedrijf Terneuzen "OVET" BV te Têrneuzen met be trekking tot de bouw van een nieuw bedrijfsgebouw aan de Kaloothaven, Monacoweg te Vlissingen-Oost. Ter inzage De melding kan worden ingezien van 6 juli 1995 tot en met 2 augustus 1995: bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voor 95/16/05 Alles in één hand: advies - produktie - montage Bezoek onze showroom of bel voor een gratis offerte/schetsontwerp Showroom geopend: dagelijks 09.00 - 17.00 uur - Zaterdag 10.00 - 16.00 uur

de Faam | 1995 | | pagina 9