Gazelle Expresso 'Fiets van het jaar 1995' Tuin en groen, er is altijd wat moois te doen B Luitwieler B Attence Braun introduceert Multiquick Control Plus „ZEELAND" Herrie- stoppers zijn de vakantie toppers! Drie maal sneller bruin dankzij unieke combinatie van capsules en spray SPRINT PHOTO VERSTRATEN WALHOUT DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 5 juli 1995 Ster 1: Veelzijdigheid Ster 2: Goede eindresultaten Ster 3: Gebruiksgemak elf perl Kamperman TWEEWIELERCENTRUM Ster 4: Veiligheid Kogelacacia Tip Andere stambomen Trosrozen Groeneveld-Dordrecht bv Postbus 86 3300 AB DORDRECHT Tel. 078 - (6*)18 14 00 Tip Uit-tip Lange Zelke 50, Vlissingen Tel. 01184-12431 De echte Foto Service in de aanval 8 Steeds meer mensen ontdekken hei gemak van de staafmixer en in veel keu kens is hij al niet meer weg te denken. Ideaal om te mixen, mengen, roeren en te pureren. Maar de nieuwe Braun Multiquick Control Plus is niet alleen staafmixer, hij kan ook hakken (door de unieke hakmolen) en kloppen met de garde). Deze nieuwe staafmixercombinatie is niet alleen heel veelzijdig, bovendien garan deert hij een perfect resultaat, is makke lijk hanteerbaar en hygiënisch in het gebruik. Uniek is de volledig waterdichte behuizing, waardoor de staafmixervoet (veilig) afneembaar is en het motorhuis ook direkt op de hakmolen is te plaatsen. Volgens Ria van Eijndhoven, de bekende TV-kok van onder andere Kook-TV ver dient dit nieuwe apparaat het predikaat '5-sterren', omdat het tegemoet komt aan de vijf belangrijkste wensen van de con sument. Deze 'sterren' geeft Ria voor de al genoemde veelzijdigheid van het appa raat, de goede eindresultaten, de gebruiksvriendelijkheid, de veiligheid en de duurzaamheid. Deze staafmixercombi natie is daarmee een ideale hulp bij de bereiding van onze dagelijkse maaltijd. Naast de normale staafmixerfuncties kan deze staafmixer nog veel meer. De unieke polygonale hakmolen is onder andere ide aal voor het malen van vlees tot tartaar, om noten, kaas'en kruiden fijn te hakken, of voor het bereiden van gezonde baby voeding. Door de toevoeging van de speciale klop per kunnen op lage snelheid bewerkingen zoals slagroomkloppen worden gedaan. De Multiquick Control Plus is de ware krachtpatser onder de staafmixers. Door zijn 200 Watt gelijkstroommotor klaart hij alle klusjes in een mum van tijd. Daar naast snijdt het mes uitzonderlijk goed. Met de hakmolen zijn zeer goede resulta ten te behalen doordat de hakmolen acht hoekig is, waardoor het voedsel telkens goed voor het sikkelmes wordt gegooid. Bovendien is de hakmolen doorzichtig zodat men een goed zicht heeft over het eindresultaat. Een ander groot voordeel is de variabele snelheid van deze Braun staafmixer (van 1000 tot 10.000 toeren per minuut) waar door alle bewerkingen zeer gecontroleerd uitgevoerd kunnen worden. Ondanks het hoge vermogen van de motor is de Multiquick Control Plus rela tief compact en daardoor goed hanteer baar. Bovendien is de volledige motor ver pakt in een zachte kunststof welke een zeer goede grip geeft en die de motor nog stiller maakt. Bovendien is de totale motor nu water dicht waardoor met een simpele druk op de knop de staafmixervoet losgekoppeld kan worden van het motorgedeelte. Hier door is de staaf makkelijk te reinigen (ook Uw Braunspecialist Middelburg Lange Noordstraat 22 Telefoon: 01180 - 13373 De Gazelle Expresso, een allround damesfiets, geproduceerd en in de han del gebracht door Koninklijke Gazelle BV te Dieren, is uitgeroepen tot 'Fiets van het jaar 1995'. Een vakjury, bestaande uit acht personen, koos voor de Gazelle Expresso vanwege de nieuwe verfrissende, strakke en moderne vormgeving en zorgvuldige afwerking. Daarnaast beschikt de Gazelle Expresso over een aantal aardige details, zoals de ommanteling van de ketting met kunststof afschermclips en de kunststof kettingbeschermer annex jasbeschermer uit één stuk. De bagagedrager vóórop de fiets werd ontworpen in combinatie met een vormvaste rugtas die het design van de Expresso completeert. Naar het oor deel van de jury rijdt de Gazelle Expresso stabiel, stuurt goed en kan de fiets tegen een stootje. De fiets is voorts „ideaal voor het stadsverkeer, maar zal zeker ook als recreatiefiets niet misstaan. De jongere trendy fietsers zullen zeker door deze fiets worden aangesproken", aldus het jury rapport. De prijs van de Gazelle Expresso bedraagt fl. 995,-. In het kader van de verkiezing 'Fiets van het jaar 1995' werden tevens twee eervol le vermeldingen toegekend. De American Eagle Death Valley, een ATB geschikt voor zowel wedstrijdsport als recreatief gebruik, en de Gazelle Medeo, een prettig rijdende ATB voor de fietsre- creatie, vakantie en stadsgebruik, ontvin gen dit predikaat. Uitgangspunten bij de beoordeling van de verkiezing 'Fiets van het jaar' is het vesti gen van de aandacht op de innovatiemo gelijkheden die er na honderd jaar nog altijd in het produkt 'fiets' zitten. De jury constateerde met genoegen dat er bij veel fietsfabrikanten innovatief wordt gedacht. Het predikaat 'Fiets van het jaar' werd dit jaar voor de achtste keer in ons land toe gekend. De jury stond onder voorzitterschap van de heer Otto Beaujon (Fietshistoricus en medewerker van 'Wieier Revue') en bestond verder uit: Menno Grootjans (redacteur 'Fiets'), Cobi Haartsen (direc teur Fietsvakantiewinkel), Hans Kostense (TNO Wegtransport), Martijn Kuiper (Fiet sersbond enfb), Jack Oortwijn (hoofdre dacteur vakblad 'Tweewieler'), Jack van der Slikke (instucteur Innovam) en Ferry Smith (ANWB, Belangenbehartiging). Secretaris van de jury was Stef Stock van Stichting Fiets. Voor meer info over de fiets van het jaar moet u zijn bij: Molenberg 63, Middelburg Tel. 01180-33399 Westdijkstraat 45/47 - Arnemuiden Tel. 01182-1697 Juli, dat is de zomer op z'n hoogtepunt. Bloemheesters tonen zich dan van hun mooiste kant. Vooral rozen zijn specta culair en de keus is enorm groot. Tros- rozen worden het meest in tuinen geplant. Ze bloeien de hele zomer onvermoeibaar door. Trosrozen worden ook op stam gekweekt. Deze genieten grote populari teit, geschikt als ze zijn voor kleine èn gro te tuinen. Het voordeel van stamheesters is dat ze ruimte bieden voor een mooie onderbegroeiing. Dat geldt ook voor stambomen. in de vaatwasser) en is het motorgedeelte makkelijk en direkt te bevestigen op de hakmolen. Standaard worden alle Braun staafmixers voorzien van een wandhouder, waardoor de staafmixer 'bij de hand' maar toch opgeborgen is. Ook wordt standaard een meng/maatbeker meegeleverd. De Braun Multiquick Control Plus voldoet aan de strengste veiligheidseisen. De staafmixer is alleen te bedienen met een zogenaamde pulsestand, met andere woorden als de staafmixer neergelegd wordt stopt het mesje te draaien. Dit mes je is overigens zo vormgegeven dat het wel perfekt snijdt maar niet scherp aan voelt. Ook het mes van de hakmolen stopt onmiddellijk met draaien als het deksel wordt verwijderd. Mocht de voet van de staafmixer na het afwassen nog water bevatten als hij weer op het motorhuis wordt gezet, dan heeft dit geen consequenties voor de veiligheid door het waterdichte huis. Stambomen passen goed in woonwijken, want ze hebben bescheiden afmetingen. Het zijn zowel goede straat- als tuinbo- men. Eén van de mooiste stam- of bolbo- men is kogel- of bolacacia, met als weten schappelijke naam: Robina pseudoacacia 'Umbraculifera'. Het elegante, frisgroene blad is heel aantrekkelijk. De kroon is geënt op een zogenaamde hoogstam. De takken hebben geen doorns zoals de gewone soort. De kroon wordt om de paar jaar 's winters flink uitgesnoeid, zodat hij mooi compact blijft. Acacia's houden van een zonnige plek en kalkrijke grond. Kogelacacia is geschikt voor aanplant als solitair, maar doet het ook heel goed in een rij, langs een pad. Er zijn nog meer mooie bolvormen die leuk zijn voor tuinen, bijvoorbeeld bols- es: Fraxinus excelsior 'Nana'. Door snoei moet de kroon mooi rond worden gehou den. Het is eigenlijk een struikje, dat op een 220-240 centimeter hoge stam is geënt, ook bij esdoorn zijn mooie stam men, bijvoorbeeld bolesdoorn, Acer plan- tanoides 'Globosum' (geënt op 250 centi meter hoge stam). Het is een prachtige boom, die wel wat meer ruimte nodig heeft dan de kogelacacia en bol-es. Maar een kleinere esdoorn is er óók, met wit- groen-roze blad, beeldschoon: Acer negundo 'Flamingo'. Deze kleurrijke vederesdoorn kan zelfs in een grote pot groeien op het terras of balkon. Rozen waren al in oude beschavingen in cultuur en ze laten zich gemakkelijk krui sen. Zodoende is de keus groot. De grote groep trosrozen is bijzonder aantrekkelijk omdat de moderne trosrozen rijk en .lang durig bloeien. Toppers zijn de zachtroze 'Bonica' en de witte 'Schneewittchen'. Een nieuwe witbloeiende trosroos, 'Maria Mathilda', won in 1981 de Gouden Roos van Den Haag. De meeste trosrozen wor den 70-80 centimeter hoog en worden op 45-50 centimeter onderlinge afstand geplant. De hogere hebben een wat rui mere plantafstand nodig, bijvoorbeeld 60 centimeter. Wie van geur houdt, kan kie zen uit de volgende trosrozen: 'Amber Queen' (barnsteengeel), 'Fragant Delight' m.i.v. 10-10-1995 (koperkleurig), 'Friesia' (zuiver geel), 'Mar garet Merril' (parelwit met iets roze gevuld), 'Maria Mathilda' (zuiver wit, mooie bloemvorm). Rozen zijn in pot te koop en kunnen dan zelfs in bloei worden geplant. Veel water geven. Struikrozen moeten elk jaar in maart kort worden teruggesnoeid, zodat ze gezond en groeikrachig blijven. Kogelacacia Bij trosrozen die op stam worden geënt komt de bloemenweelde extra goed tot z'n recht. Prima te combine ren met een bloemrijke onderbeplan ting van vaste planten: zachtblauwe lavendel, witte wolken gipskruid. Arte misia pontica (grijs blad, woekert) of gröenblijvende maagdenpalm. Zulke combinaties kunnen zelfs in pot. INCENTRUM Veorsoweg 124a. Middelburg. Telefoon 01180 12380. Fox 01180 15629. Tandenborstel, zonnebril, zonnebrand crème, toilettas, wegenkaarten, veilig heidsspelden, paspoort, adresboekje, creditcard en niet te vergeten Herrie- stoppers. Want stel, dat ondanks de rooskleurige beschrijving in de reisgids uw camping toch iets dichter bij die drukke spoorlijn ligt dan u had gedacht, of dat het hotel aan de overkant nog in aanbouw is. Of dat u moet 'meegenieten' van de luidruchtige vakantiestemming van uw mede-vakan tiegangers... Dan is het maar goed dat u Herriestoppers van EAR bij de hand hebt. Herriestoppers zijn zachte oordopjes, gemaakt van een speciaal schuimpoly- meer. Ze passen perfect in elke gehoor gang en veroorzaken geen huidirritatie. De drager wordt niet helemaal van de bui tenwereld afgesloten, maar zal merken dat de hinderlijke geluiden dankzij EAR op een acceptabel, aangenaam gedempt niveau doorkomen. Herriestoppers zijn wasbaar en kunnen meermalen gebruikt worden. Vergeet u dus vooral niet om de Herrie stoppers op uw vakantie meeneemlijstje te zetten. Buiten het vakantieseizoen zijn ze natuurlijk ook heel praktisch als u bij voorbeeld in de nachtdienst werkt en overdag slaapt, als u een snurkende part ner heeft of tijdens het studeren of lezen. Herriestoppers zijn verkrijgbaar bij uw drogist en apotheek in blisterverpakking van twee paar met bewaardoosje en als navulling in een doosje met vijf paar. Rozen zijn zó belangrijk.dat ze in diver se delen van ons land hun 'eigen' tui nen (rosaria) hebben. Voor inlichtin gen: Nederlandse Rozenvereniging, de heer H. v.d. Heuvel, telefoon: 036- 5324363. PHYTO BRONZ plus KhlittiiVmvdc Echte schoonheid komt van binnenuit. Dat verklaart ook het succes van Phyto Bronz Plus, de unieke combinatie van inwendige (capsules) en uitwendige (spray) bruiningsprodukten op puur natuurlijke basis. Phyto Bronz Plus zorgt voor een snelle, egale en zeer intensieve bruining en voorkomt rim pels. Bruin, goed beschermd en géén veroudering, dat is Phyto Bronz Plus. Phyto Bronz capsules spray. Het unieke van Phyto Bronz Plus is het gebruik van capsules en spray. De capsules zorgen voor een versnelde en natuurlijke bruin ing (pigmentvorming) van binnenuit. Tevens beschermen zij tegen alle schade lijke invloeden van de zonnestralen (door de zogenaamde anti-oxidanten werking). De huid blijft jong en gezond aanvoelen. De capsules bevatten uitsluitend natuur lijke ingrediënten; bèta-caroteen, vitami ne E en zuiver wortelconcentraat. De Phy to Bronz Plus spray versterkt de natuurlij ke barrière tegen zonnestralen en zorgt dat de huid extra bruint. Bovendien blijft uw gezonde teint langer behouden. Dank zij de rijke combinaties van kokosnoot- oiie, vitamine E en bèta-caroteen blijft met Phyto Bronz Plus de huidvochtigheid en -elasticiteit behouden. Echt veiliger bruiner, ook onder dezonne- bank. Veel zonnenbrandmiddelen houden de UVB-zonnestralen tegen, maar bieden minder bescherming tegen het UVA-licht. Phyto Bronz Plus doet dat wél. Het bèta- caroteen in de capsules stimuleert niet alleen de vorming van pigment, maar absobeert ook de UVA-stralen. Daardoor wordt de eerste zonnebrand voorkomen en krijgt de huid de kans op een verant woorde manier bruin te worden en te blij ven. De mooiste bruining wordt bereikt door ai zo'n 15 dagen voor de blootstelling aan zon, zonnebank of gezichtsbruiner te PHYTO BRONZ Wus IR 50 bruining bfuinin? \wu «fl bflgdurr; hruinc inrit beginnen met twee capsules Phyto Bronz Plus per dag. De bescherming is dan opti maal en als de zomer voorbij is blijft u lan ge tijd egaal en natuurlijk bruin. Zeker bij een bleke of gevoelige huid is Phyto Bronz Plus aan te raden. Waar u ook zont - aan zee, in de bergen, op de zonnebank of lek ker thuis in de tuin-, breng om de twee uur de spray aan over het lichaam en smeer het uit. Zo vormen Phyto Bronz Plus-capsules en -spray een perfecte com binatie voor een veilige en natuurlijke bruining. Phyto Bronz Plus is verkrijgbaar is een verpakking van 50 capsules voor 24,95 en de spray met 100 ml inhoud voor 29,95. Phyto Bronz Plus is een natuurprodukt van Indros Pfluger. EXCIUSIEE VERKRIiGBAAR Bil Sprint Photo neemt als echte speciaal zaak de handschoen op tegen alle "grij ze aanbieders van foto-afwerking. Sinds enige tijd kan de consument kie zen uit allerlei mogelijkheden voor het laten afwerken van zijn kleurenfoto's. De meerderheid kiest voor de top-kwali- teit en de persoonlijke zorg in de 1-uur service van de specizaalzaak. Een behoorlijk aantal consumenten blijkt echter gevoelig voor een wat goedkopere print. De supermarkt, de drogist, de tabakszaak, het pompstation, de boek handel of het winkeltje om de hoek. Ze bieden allemaal foto afdrukken aan voor een paar dubbeltjes. Meestal moet je zelf je orderzakje invullen, en het na een aan tal dagen zelf ook weer opzoeken, met gemis aan privacy, en met zeer wisselen de kwaliteit. Iets waar ook niet over gepraat kan worden omdat het bedienend personeel in die zaken er veel minder van weet dan de foto-amateur zelf. Sprint Photo brengt daar als echte foto service verandering in. In samenwerking met een van de beste Europese afwerk- centrales biedt Sprint Photo u nu al een kleurenfoto vanaf 39 ct. En dat is inclusief deskundige en vriendelijke service, hulp bij uitzoeken van nabestellingen en foto garantie (d.w.z. technisch niet goed, geld terug of over). Maken zij hun topkwaliteit, de Prima Print in 1-uur, voor de Standaard Vlissingen Middelburg Goes Bergen op Zoom Roosendool Print van 39 ct! moet u 2 dagen levertijd rekenen. Door deze uitbreiding van het Sprint Pho to produkt-aanbod zorgt de echte fotoser vice ervoor dat u al uw kostbare foto materiaal in deskundige en veilige handen kunt geven. En in de Sprint Photo speciaalzaak kunt u natuurlijk voor alle foto mogelijkheden terecht. Pasfoto's klaar terwijl u lacht. Samen met deskundige hulp zelf in 5 minuten een mooie vergroting maken, bij Sprint Photo geen probleem. Foto van foto als u geen negatief meer heeft, u kunt er op wachten enkwijtraken kan niet, want uw kostbare origineel gaat de deur niet uit. Kortom: Sprint Photo is er voor uw herinneringen! Bedrijfsleider Hans Clerx en mede werkster Ilse Caljouw van Sprint Pho to Vlissingen aan het Scheldeplein.

de Faam | 1995 | | pagina 8