Oosterse Pasar Malam op Middelburgse Markt De laatste loodjes en dan... vakantie! KM Band Medway in Grote Kerk Veere Too Much tijdens laatste Cotton Club dit seizoen L O. l^/en 29 JUNI T/M 5 JULI IN MIDDEN ZEELAND Wie ooit een bezoek heeft gebracht aan het verre Oosten, kwam ongetwijfeld ook terecht op één of meerdere avondmark- ten, die in vele landen in het tropische Azië beter bekend staan als Pasar Malam. Kooplie den bieden daar een veelvoud aan produk- ten aan uit hun cultu ren, terwijl de typische geuren van specerijen en Oosterse lekkernij en het geheel een onmiskenbaar oriën taals karakter geven. Lokale en ook landelij ke bekende muziek en dansgroepen en straatartiesten maken de Pasar Malam tot een onvergetelijke belevenis. Jaarlijks Woensdag 28 juni 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 - i if Maar je hoeft niet altijd ver weg om je in oriëntaalse sfe ren te wanen. Zo staat het Marktplein van de Zeeuwse hoofdstad op vrijdag 30 juni, zaterdag 1 en zondag 2 juli in het teken van een groots opge zette Pasar Malam. Met alle ingrediënten die daarvoor nodig zijn: Oosterse produk- ten, Aziatische lekkernijen en entertaiment uit de Gordel van Smaragd, waaronder optre dens van Tante Lien (Wieteke van Dordt), Andres, Rudy van Daim, Ais Lawaiata, The Arrows en Justine Pelmelay. Oosterse kleding, demonstra ties van karate en zelfs een slangenact staan op het pro gramma. De Pasar Malam is op vrijdag en zaterdag geopend tussen twaalf uur 's middags en twaalf uur 's avonds. Op zon dag is de Oosterse markt van 13.00 tot 19.00 uur open. Wieteke van Dordt treedt als Tante Lien op tijdens de Pasar Malam in Middelburg. het publiek wetenswaardighe den over alles dat te zien, horen en te ruiken is. Hij doet dat onder andere door het houden van interviews met de verschillende deelnemers. Er zijn vier Indonesische res taurants en een aantal kramen met snacks waar iedereen op culinair gebied aan zijn of haar trekken zal komen. En alleen het kijken naar de bereidings wijze van bijvoorbeeld Tan- doori (Indiase) gerechten is al de moeite waard. Verder zijn er modeshows met De Pasar Malam in Middelburg is een nieuw, grootschalig eve nement. Het is de bedoeling er een jaarlijks terugkerend fes tijn van te maken. Zo'n honderd kooplieden zul len hun veelal Aziatische pro- dukten ter verkoop aanbieden. Daarbij moet volgens Arend de Jonge, de SEM-medewer- ker die de Pasar Malam pre senteert, gedacht worden aan van alles en nog wat: „Het zijn Aziatische produkten in de meest brede zin van het woord: ook portemonnees uit Java worden in de kramen ver kocht". Arend de Jonge vertelt De Engelse brass band KM Band Medway verzorgt op vrijdag 7 juli een concert in de Grote Kerk in Veere. Het optreden begint om 20 uur. De KM Band werd opgericht in 1928 als Chatham Town Band. Tijdens de oorlog maakte de band deel uit van de Home Guard. Na de oorlog werd de naam gewijzigd in Medway Imperial Silver Band, en kwam het orkest onder leiding van dirigent C. Lewis te staan. In 1979 werd het eerste album gemaakt, in 1987 het tweede. Na verschillende naamswijzi gingen en fusies kwam het tot samenwerking met de uitge verij Kent Messenger Group, waar de huidige naam uit ont stond. In 1989 kwam het derde en meest ambitieuze album van de KM Band Medway uit. De leden van de band verzor gen zo'n veertig optredens per jaar. Het programma dat gebracht wordt is rijk gescha keerd, van The Flintstones tot The Magic Flute van Mozart. Bijzonder zijn de cornet- en de euphoniumsolo's (een eupho nium is een kleine tuba). In het Vlissingse danstheater Cosmo treedt op vrijdag 30 juni de Limburgse band Too Much op tijdens de maandelijkse 'Cotton Club'-avond. In Zeeland is de band nog niet doorgebroken, maar in Limburg is Too Much dè band voor feesten en partijen. Too Much is een veelzijdige top veertig/top honderd-formatie met een breed uiteenlopend repertoire. Gespeeld worden nummers als 'Owner of a broken heart' van Yes tot house hits van nu. Middelpunt van de band is zange res Nicole Willems. De Cotton Club-avonden zijn bedoeld voor vijfentwintig-plussers. Deze Cotton Club is de laatste dit seizoen. In september pikt Cosmo de draad weer op en starten de maandelijkse vijfentwin tig-plus avonden weer. Zo vlak voor de vakantie zijn veel kinderen volop bezig met de laatste activiteiten in dit schooljaar, terwijl er ook al aan de komende vakantie gedacht wordt. Beide onder werpen komen aan bod in deze aflevering. Om te beginnen een 'topper' die ik eerder liet liggen, omdat hij het beste past in deze tijd van het jaar. Dat hij nu door de Nederlandse kin derjury (van tien- tot twaalfja rigen) gekozen werd tot het beste boek van 1994 verbaast mij niets. Ik heb het over En de groeten van groep acht van Jacques Vriens. Het is het laatste jaar dat meester Siem Terhorst met zijn groep acht als afscheid van de basisschool op zomer kamp gaat naar een (Wad deneiland. Na dit schooljaar stopt hij met lesgeven. Het valt hem zwaar afscheid te moeten nemen en hij ziet er tegen op weer met zijn groep en Tine, die al vele jaren mee gaat, op stap te gaan. Het wordt inderdaad een bijzon der kamp met leuke, maar ook minder leuke gebeurte nissen. Frans, een vreemde stille jon gen, is voor de meester een zorgenkind. Ook Willeke, die bang is heimwee te krijgen, heeft het niet gemakkelijk. Gelukkig vindt zij bij Pieter volop begrip. En dan Michiel, de stoerste jongen van de klas, maar met een zeer groot geheimals ze dat eens wisten.... Tijdens de week loopt de spanning op omdat drie raddraaiers wat van plan zijn. Het lukt ze om het plan uit te voeren, maar ze verknal len daarbij ook bijna het kamp. Na de climax, waarbij het misgaat, is er gelukkig kokkel os Sa/ Illustratie uit: En de groeten van groep 8. Getekend door Mance Post. nog een dag waarop bewezen kan worden dat het ook anders kan. Een bijzonder kamp, dat is het zeker. We blijven nog even op de Waddeneilanden voor het boek De schoenen van de zee van Henk Figee. In dit boek gaat Roos logeren bij Ome Henk en Tante Cor op Vlie land. Zij hebben daar een snackbar vlak bij het strand. Iedere morgen gaat Roos met Ome Henk naar het strand. Roos zoekt er schelpen, Ome Henk kan alles gebruiken. Vooral losse schoenen. Daar van heeft hij inmiddels een hele verzameling, bijna hon derd exemplaren. Binnenkort wil hij hiermee een museum openen, want over iedere schoen is wel wat te vertellen. Met elkaar beleven ze heel wat op het eiland en voor Roos, die graag gedichten van schelpen in het zand maakt, wordt het een heerlij ke vakantie. Het leuke van dit boek is, dat Henk Figee het schreef samen met een aantal leerlingen van basisscholen. Zij maakten stukjes tekst en tekeningen bij het script en daarvan is een selectie in dit boek opgeno men. Ook Afzender: Freddie van Hadley Irwin speelt op een eiland. De twaalfjarige Trevor moet gaan logeren bij twee oudtantes ver weg, omdat zijn moeder en stiefvader op huwelijksreis gaan. Hij ziet er erg tegenop, en de eerste tijd op Blue Isle heeft hij het moeilijk. Hij weet zich staande te houden door voortdurend te bedenken wat 'Freddie', een heldhaftige avonturier in wie hij zich tracht te verplaat sen, zou doen. Maar dan gebeurt er iets, waardoor het verblijf heel wat leuker en vooral spannender wordt. En dat dankzij een zorgvuldig opgezet spel.... Maar daarvan is Trevor zich dan nog hele maal niet bewust. Uiteindelijk wordt het een onvergetelijke vakantie. In de serie 'Moet je kijken' is een aantal boeken versche nen over landen waar wij graag op vakantie naar toe gaan. Een laatste deel in deze serie is Frankrijk en de Fran sen, samengesteld door Anita Ganeri. Kinderen die naar Frankrijk op vakantie gaan en er graag wat meer over willen lezen kunnen uitstekend met dit boek uit de voeten. Je vindt er informatie in over de Franse geschiedenis, de ste den en het platteland, het bestuur en het landschap, kortom, een boek om zeker in je koffer mee te nemen, als je graag wat meer wilt weten van het land, waar je op dat moment bent. In deze serie verschenen al eerder boeken over Duitsland, Engeland en Spanje. Voor wie graag in de vakantie de natuur in trekt en iets meer wil dan alleen een boek is er Kijken naar de natuur, een Natuur Doe-Boek. Dit boek van Paul Sterry heeft een aan tal hoofdstukken waarin de diverse landschappen beschreven staan: het bos, de weide, de rivieren, enz. Bij elk hoofdstuk vind je naast bij zonderheden ook activiteiten die je kunt doen met de bijge leverde attributen, zoals een pincet, een borsteltje, een lepeltje, dierendraaischijven en nog veel meer. Een com pleet pakket dus voor de ware natuurliefhebber, die het niet wil laten bij kijken alleen. Margreet Meulmeester En de groeten van groep acht door Jacques Vriens, uitg. Van Holkema en Warendorf, Houten, 22,50 De schoenen van de zee door Henk Figee, Uitg. Leo pold, Amsterdam, 24,50 Afzender Freddie door Hadley Irwin, uitg. Elzenga, Tilburg 23,90 Frankrijk en de Fransen door Anita Ganeri, Zwij- sen, Tilburg, 20,50 Kijken naar de natuur door Paul Sterry, Clavis, Has selt, 39,50. DOMBURG Ook Rudy van Daim is aanwezig op de Oosterse markt. Lunch- en Tearoom Labruyère, Ron Kalle, olie- verfschiderijen (t/m 2 juli). Lunch- en Tearoom Labruyère, Cor v.d. Padt, aquarellen (vanaf 3 juli). Marie Tak Van Poortvliet Museum, Domburgse Gra fiektentoonstelling, 1893-1932. Galerie Het Noorderlicht Domburg, Russen in Dom burg. Dagelijks geopend van 17-22 uur. Hof Domburg, Ente Breed, Fotodisk Zeeland. Badpaviljoen, Dertien Duitse en Zwitserse kunstenaars, ten toonstelling 'Mogelijkheden van het Hotel' (vanaf 1 juli). VRIJDAG 30 JUNI GAPINGE Verenigingsgebouw, Schot se Hoek 8, amateur kunste naars van Atelier Gapinge, ten toonstelling met teken- en schilderwerk (t/m 1 juli). GOES Stadskantoor, Simone Wijn schenk, schilderijen en werk op papier. Medisch Centrum De Pij lers, Safian Ashot. Gezondheidscentrum Mag nolia, Rie Baauw, schilderijen. Oosterscheldeziekenhuis, Aboriginal kunstenaars, vijftig kunstwerken (t/m 26 juni). Galerie van den Berge, Hel- gi Thorgils Fridjónsson (ach terzaal), 'View Indicator IV' (voorzaal). Zusterstraat 11, Safian Ashot, Serie Arbat. Galerie 'Mi Parti', combina tie/stock overzicht. Grote Kerk, Overzichtsexpo sitie (t/m 24 juni). Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Kastelen van Beveland (vanaf 23 juni). KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 u. KATTENDIJKË~ Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Ge opend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mau rice en Saskia Góth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, schil derijen, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel, tel. 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse ker ken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Brasserie Bleue, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aqua rel. Maandag en dinsdag gesloten. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, aquarellen en crayon-tekenin gen. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beel den. Stichting Welzijn Ouderen, Jaqueline van Eek, tekeningen en aquarel. Zus Otten, olieverf en aquarel. Kuiperspoort 22, Beeldhou wersklas Basel, 'mogelijkhe den van het Hotel'. Ramschip Schorpioen, Margreet van As, aquarellen. Dagelijks geopend van 10-17 u. Multi Colour, Creatieviteits Centrum Torenweg 4a, Lizet Frijters, kleding uit Montbrun- bocage, dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur (t/m 1 juli). Galerie Icon, Wagenaarstraat 16, diverse kunstenaars, 'Stad, land en water'. Huize 's Hertogenbosch, Vlasmarkt 51, leerlingen van zes Walcherse scholen, teke ningen 'Ogen Tekort' (t/m 1 juli). ABN-AMRO Bank, Cor van der Padt, aquarellen. Galerie 't Haentje te Paart', Frangoise Aguillard; Abcoude etsen, José van der Valk; beeldhouwwerken binnen en in de tuin. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur. Brasserie de Huifkar, Marian Martens-Vermijs, acrylverf op doek en papier, gouache en gemengde tech nieken. Ramschip Schorpioen, 'Pan ties, Pumps en Lipstick', ten toonstelling 50 jaar vrouwen in de marine. Zeeuwse Bibliotheek, Anne- lies Planteydt; colliers, Bei Ning; zoute stenen, boeken van bestaan. Middelburgs Koffiehuis, St. Jacobskerk, Vlissingen; Orgelconcert Chris Dubois, 12 uur. Grote Kerk, Goes; Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Walk Inn, Vlissingen; Demo presentatie Tremor, voorpro gramma Dizzy Spells, 20.30 u. Danstheater Cosmo, Vlis singen; Too Much, 21 uur. ZATERDAG 1 JULI St. Jacobstoren, Vlissin gen; Beiaardconcert H. van Putten, 15 uur. Nederlands Hervormde Kerk, Kapelle; Concert voor orgel en viool, Jan van Dijk en David van Dijk, 20 uur. Nieuwe Kerk, Middelburg; Karei Bogerd, Noortje van Middelkoop en Martin Mans, 20 uur. Grote Kerk, Veere; Het Zeeuws Orkest, 20 uur. Koveniersdoelen, Middel burg; Jan Kuiper, 'Sogo Mou- jou', 20.30 uur. ZONDAG 2 JUTT Manhuistuin, Goes; Fanfare 'Ons Genoegen', 12-13 uur. DINSDAG 4 JULI Grote Kerk, Goes; Carillon bespeling Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. DONDERDAG 29 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Amateur' 20 uur. VRIJDAG 30 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Amateur' 20 uur. 'Lamerica' 22.30 uur. ZATERDAG 1 JULI WOENSDAG 5 JULI Dorpskerk, Oostkapelle; Piano- Fluitconcert Leen de Boekert en Ferenc Hutyra, 20 uur. Dorpskerk, Wissenkerke; Roosendaals Kamerkoor, 20 uur. Mathilde Natanja Matthijsse, olie pasteltekeningen 'Rajan- lichtstraal'. Wandelkerk, Anne Frank Stichting, 'Antisemitisme, een geschiedenis in beeld'. Stichting Synagoge Mid delburg, 'Anne Frank en haar dagboek'. Zeeuwse Bibliotheek, N. Flipse-Roelse, fototentoonstel ling 'Het wel en wee van West- kapelle tussen 1937 en 1973'. NEELTJE JA~NS~ Delta Expo, Windenergie, Tentoonstelling. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Water, expositie Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. qostkapeuT~ Green White Hotel, Buiten plaats lepenoord, Piet van 't Hageland, schilderijen, Co van Driel, tuinsculpturen, Elienne Veldkamp-Knook, beelden (t/m 1 juli). Zeeuws Biologisch Muse um, Ciska Lepelaars, fototen toonstelling 'Enge Beestjes'. Studiecentrum Oranjezon, Sophie Visser-Demmink, 20 gouaches, stillevens en land schappen. Geopend ma. t/m vr. 10-16 uur. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Tonny Kraak; aquarel len en olieverf, Marijn Lank- haar-Koole; aquarellen, Jaap van Liere; houtkunst. Geopend tijdens kantooruren. Watertoren, Pauline Prior; installatie in het waterreser voir, Jo Heynen; schilderijen, Ton Slits; tekeningen (vanaf 2 juli). Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 19, 21.30 en 24 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 14, 19, 21.30 en 24 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 19, 21.30 en 24 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 14, 19, 21.30 en 24 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Amateur' 20 uur. 'Lamerica' 22.30 uur. ZONDAG 2 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Amateur' 20 uur. MAANDAG 3 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 20 uur. Alhambra li Vlissingen, 'Flodder 3' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Lamerica' 20 uur. DINSDAG 4 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Lamerica' 20 uur. RITTHEM WOENSDAG 5 JULI Fort Rammekens, Anneke de Witte, beeldententoonstelling. VEERE Grote Kerk, Jan Sierhuis en Mira Peters, schilderijen, teke ningen en litho's. VLISSINGEN Reptielenzoo Iguana, leven de reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend zo., ma. en do. 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. 10-12.30 uur en 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens, Ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeris tische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum, 'Schip per mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel', tentoon stelling. Arsenaaltheater, Moham med Modaffar, tekeningen en schilderijen. De Kleine Galerie, Kouden hoek 32, Anke de Bruin, aqua rellen. Altena, Scheldestraat 25-29, Herman Brood, schilderijen en zeefdrukken (t/m 1 juli). Galerie Hannelore Mey- aard. Frank Hulscher, kleuren litho's (vanaf 2 juli). Alhambra I Vlissingen, 'Die Hard with a Vengeance' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Flodder 3' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Bad Boys' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Jungle Book' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Flod der 3' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Amateur' 20 uur. ZATERDAG 1 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'De Zwanenprinses' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dalmatiërs' 14 uur. ZONDAG 2 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'De Zwanenprinses' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dalmatiërs' 14 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, olieverven. WOENSDAG 5 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'De Zwanenprinses' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dalmatiërs' 14 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 9