Middelburg herdenkt wederopbouw met Manifestatie '45-'95 Gecombineerde kinder- en damesmodezaak in Domburg In de (uit)verkoop Een gebruiksaanwijzing van uw man Sportieve fietsen bij Fiets Service Center Oostkerk in de steigers Ajax oefent in Zeeland Middelburgse kinderen reizen door de tijd Tweewielercentrum Zeeland in nieuw pand Restaurant De Nijl geopend WARMLOPEN VOOR DE DUINEN BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman PSYCHOCONSULT Woensdag 28 juni 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Om stil te staan bij de wederopbouw van Middel burg, die vijftig jaar gele den is begonnen organi seert de gemeente Middel burg de komende maanden de Manifestatie '45-'95. De gemeente heeft het Labora torium voor Architectuur, dat in de Molstraat in Mid delburg is gevestigd, opdracht gegeven om het programma voor de mani festatie samen te stellen. De wederopbouw is uitge voerd door architecten van de zogenaamde Delftse school. In totaal zijn er zo'n driehonderd wederop bouwpanden in het cen trum van Middelburg. „We moeten nu gaan nadenken wat we met die panden wil len. Slechts twintig pro cent verdient het om daad werkelijk behouden te wor den", aldus architect Johan de Koning van het Laboratorium voor Archi tectuur. Al direkt na het voor Middel burg fatale bombardement van mei 1940 is begonnen met de herbouw van de in puin geschoten stad. In de oorlogs jaren is er echter nog niet veel gebouwd, mede dankzij het feit dat er in 1942 een bouw- stop werd afgekondigd. De Koning: „Ze zijn zo snel met de wederopbouw begonnen omdat de angst bestond dat de Duitse bezetter de stad zou herbouwen in hun eigen stijl". In de jaren na de oorlog zijn er door de in Delft afgestudeerde studenten zo'n driehonderd wederopbouwpanden gebouwd. Het originele stra- tenpatroon van Middelburg werd daarbij behoorlijk gewij zigd. De bouwstijl van de pan den is bewust niet erg in het oog springend. „Er is gepro beerd om de sfeer van de stad zoveel mogelijk te behouden. Gewaagde ontwerpen pasten daar niet in", legt De Koning uit. Nu de wederopbouw helemaal is afgerond is het volgens De Koning tijd om eens na te gaan denken wat er met die panden moet gaan gebeuren. Middels Hel gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140518. :.r wS. Johan de Koning: den afgebroken". I' Ï:4ÉR .Tachtig procent van de wederopbouwpanden kan in principe wor de Manifestatie '45-'95 wil hij dan ook de discussie begin nen. Op 30 juni wordt er in het Schuttershof een debat gehou den over de vraag "Is Middel burg nu af?". De inleidingen worden verzorgd door Peter van Dun van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en ds. J.E.L. Brummelkamp van de Stichting Vrienden van Mid delburg. De discussie die van- In Domburg, één van de drukste badplaatsen van Walcheren, is in de Bad- straat een kinder- en damesmodezaak geopend: Ikke Feminine. Claudia Janssen en Maurice de Zwaan, eigenaren van de beide kledingzaken, onder kennen het feit dat de vele toeristen voor een enorme omzet kunnen zorgen, maar willen hun klanten wel met veel aandacht en zorg behandelen. „Bijna iedereen in toeristen plaatsen gaan er te gemakke lijk vanuit dat er toch wel ver diend wordt", menen de jon ge ondernemers. „Wij nemen de klanten serieus en verkopen geen rotzooi omdat je ze dan toch nooit meer terug ziet. Bovendien heb je de plicht om zeker ook voor de locale klan ten een inspirerende collectie neer te zetten". Ikke staat voor kindermode en Feminine voor dameskleding. Twee winkels die van binnen uit met elkaar verbonden zijn door een poort. Het interieur is voor deze twee doelgroepen in een corresponderende sfeer gebracht. Ikke is een soort 'huisje in een huisje'. Kleine Claudia Jansen (rechts) helpt een klant(je) in de kinder modezaak Ikke. De bonte knaagkever heeft de Oostkerk in Middelburg zo zeer aangetast, dat de koepelstructuur van de kerk op korte termijn behandeld en gerestaureerd moet worden. Op 4 september wordt de Oostkerk voor minstens anderhalf jaar gesloten. De wijkgemeente maakt in die tijd voor haar kerk diensten gebruik van de Concert- en Gehoorzaal in de Sin gelstraat. De kosten van de restauratie bedragen ruim tweeeneenhalf miljoen gulden. Het geld hiervoor is beschikbaar gesteld door de overheid. korenblauwe kabouterraam pjes en -deurtjes geven een knusse ruimte weer. Dat kinde ren zeer welkom zijn, is ook te zien aan de collectie oude kin derstoeltjes die door de eige naren op rommelmarkten bij elkaar gezocht zijn. Een oude schoolbank biedt de gelegen heid te tekenen en te knutse len. Wel zo handig als moeder de andere kant van de winkel bezoekt. Die andere kant, Feminine, doet qua sfeer mediterraan aan. Bruine gesponsde wan den met gesjabloneerde Fran se lelie's en gedrapeerde gor dijnen. „Ik vind het heerlijk om het interieur helemaal klop pend te maken", zegt Janssen, die met recht kan zeggen dat ze dat in de vingers heeft. „Voorheen in de andere zaak in het pandje op de hoek had den we weinig ruimte om de collectie helemaal tot z'n recht te laten komen. Maar ook daar hebben we altijd geïmprovi seerd om een lekkere sfeer neer te zetten". Dat de collectie Weinig bedrijfsbeslissingen zijn zo ingrij pend en complex als die rond de verkoop van een onderneming. Naast rationele over wegingen als marktontwikkelingen en winstgevendheid spelen emotionele zaken een niet te onderschatten rol: geen onderne mer in de wereld die zijn geesteskind toe vertrouwd aan zomaar de eerste de beste geïnteresseerde! De praktijk leert dat het verkoopproces moei lijk en tijdrovend is. Zeker als de over te nemen onderneming het levenswerk is van de eigenaar-verkoper. De stap tot ontbinding - het afstand doen van datgene wat in vele jaren is opgebouwd of waaraan een belang rijke bijdrage is geleverd - is bijzonder moei lijk. De ondernemer zal eraan moeten wen nen dat zijn onderneming op een gegeven moment aan een ander zal behoren. Maar ook voor de koper verandert er veel. Zijn onderneming kan door de overname van het ene op het andere moment fors groeien. De organisatorische gevolgen hiervan kunnen aanzienlijk zijn. Als deze gevolgen worden onderschat of veronachtzaamd kan een post- acquistionele depressie intrede doen: de ondernemer houdt dan aan het avontuur een flinke kater over. 'Eerst denken, dan pas doen': de verkoop van een onderneming is meer dan een eenvoudig optelsommetje en veel transacties mislukken omdat vooraf niet voldoende is nagedacht over de simpele vraag: waar doen we het eigenlijk allemaal voor? Vanuit het gezichtspunt van de kopen de partij is een acquisitie of overname alleen zinvol als daarmee een bijdrage wordt gele verd aan zaken als versterking van de con currentiepositie en verbetering van de winst gevendheid. En de acquisitie moet niet tot stand komen tegen elke prijs: een acquisitie draagt alleen bij tot waarde-creatie als de waarde van het gekochte voordeel hoger is dan de betaalde prijs! En wat het gekochte voordeel is, hangt ondermeer af van de toe komstplannen van de ondernemer. Wat wil deze eigenlijk? Als hij bijvoorbeeld geïnteres seerd is in een stevigere marktpositie dan ligt overname van één van zijn concurrenten in de rede: de ondernemer koopt dan niet zozeer de onderneming maar haar marktaan deel! Wil hij echter toegang krijgen tot nieu we distributiekanalen of marktsegmenten, dan is het overnemen van één van zijn afne mers (een groothandel bijvoorbeeld) een te overwegen mogelijkheid. Aangezien er meerdere wegen naar Rome leiden is het van belang op overzichtelijke wijze in kaart te brengen welke weg de kortste en meest com fortabele manier van reizen is: misschien is een overname niet het beste middel om een bepaald doel te bereiken: wellicht is een deel neming of een 'joint venture' (letterlijk: geza menlijk ondernemen) meer op zijn plaats. Alles hangt af van de omstandigheden van de situatie, de middelen voor handen en de doelstellingen voor ogen. Op het moment dat voldoende inzicht is ver kregen in het waarom en de (onmogelijkhe den van een overname belandt de aspirant koper in de volgende fase van het kooppro ces: het zoeken naar een geschikte overna me-kandidaat. Het vooraf opstellen van een profielschets kan het zoeken naar een geschikte kandidaat vergemakkelijken: een 'blind date' is mis schien spannend maar niet altijd even ver standig! Aan de basis van de op te stellen profielschets - een schets van de 'ideale part ner' - staat een diepgaande studie naar de eigen organisatie en de bedrijfstak waarin men opereert: Wat zijn onze sterke en zwak ke punten? Welke ontwikkelingen binnen de branche leveren kansen op, of zijn juist be dreigend? Is er eenmaal een geschikte kandidaat gevonden en voelt deze zich gestreeld door de avances van de onderneming, dan neemt het onderhandelingsproces - het proces van informatie geven en nemen, het waarderen van de onderneming, het opstellen van over eenkomsten, het doen van onderzoek, enzo voort - aanvang. Dan blijkt pas dat de ver koop van een onderneming een delicate bezigheid is waar tact en onderhandelings vaardigheid van doorslaggevende betekenis zijn: voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast! nu eindelijk op de plaats hangt mag een wonder heten. Beide eigenaren hebben te kampen gehad met aardig wat opont houd: bouwplannen die uitlie pen, bivakeren met een kachel tje in een zomerwoning en als voormalige Nijmegenaren is de overstroming in het oosten van het land ook niet geheel aan hun voorbij gegaan. „We zijn dit jaar al vijf keer met onze zaak geopend en hopen dat dit nu toch eindelijk de laatste keer is". De kindercol lectie bestaat uit merkkleding als Naf Naf Kids en Chevignon met daarbij goedkope artike len om toch een leuke gardero be samen te stellen die niet te kostbaar is. „Ik weet heel goed dat kinderen snel groeien en veel spelen en dat dure kleding niet altijd zo geschikt is. Met de verschillende prijsklassen die wij bieden is het toch mogelijk om je kind heel goed te kle den", zegt Janssen, die al een ruime en gevarieerde ervaring heeft opgebouwd in de kle- dingbranche. Voor de damescollectie teke nen merken als Naf Naf, Turn over en Jackpot. Qua prijskla- se is de kleding voor dames op dezelfde manier samengesteld als die voor hun kinderen. Kinderen uit Middelburg en omstreken kunnen van 3 tot en met 7 juli terecht op de bouwspeelplaatsen aan hef Meiveld en op hef speelterrein achter het wijkgebouw het Trefpunt aan de Nassaulaan. De bouwspeelplaatsen staan dit jaar in het teken van 'de tijdcarrousel'. Naast het bouwen van hutten zijn er tal van activiteiten voor de kinderen georganiseerd. Zo worden er een prehistorische verhuizing, gladiatorenspelen en Romeinse modeshows gehouden. Een tovenaar zet de tijdcarrousel iedere dag stop, om aan te geven welk hoofd stuk in de geschiedenis die dag centraal staat. De grotere kinderen, van zeven tot twaalf jaar, kunnen dagelijks terecht van 10 tot 15 uur. Voor de klei nere kinderen (van vier tot zes jaar) zijn er activiteiten van 10 tot 12.30 uur. Op de donderdagavond is er een ouderavond. Ouders kun nen dan de hutten die hun kin deren gebouwd hebben bekij ken, de kinderen voeren een toneelstuk op en demonstre ren de spullen die ze zelf gemaakt hebben. Op het Meiveld, in Middel burg-Zuid, zullen ook verstan delijk gehandicapte kinderen aanwezig zijn. Zij worden apart begeleid door medewerkers van de sociaal pedagogische dienst. af 16 uur wordt gehouden wordt gevolgd door een archi- tectuurfeest met filmprogram ma waarbij muzikale mede werking wordt verleend door Jos Jobse en The Feenbro- thers. Op 1 juli geven verschil lende architecten hun visie op de herbouw van de stad en wordt de manifestatie officieel geopend door wethouder mw. J.C. van Dijk-Sturm. Als ope ningshandeling wordt in de Vleeshal de film 45-95 van de Middelburgse filmmakers Paul en Menno de Nooijer vertoont. De film wordt tevens uitgezon den op Maximaal TV om 14, 16 en 19 uur en is op heel Wal cheren te ontvangen. In sep tember gaat een groep Neder landse en Poolse studenten ontwerpen maken voor de recontructie van een viertal lokaties in de stad. Diverse architecten en stedebouwkun digen verlenen hun medewer king hieraan. Op 22 en 23 sep tember wordt er in de Engelse kerk een lezingencyclus met als thema 'het traditionalisme overwonnen' gehouden. De manifestatie wordt op 11 november afgesloten met een publiek debat in de Burgerzaal van het stadhuis. De Koning: „Het is belangrijk dat het publiek betrokken wordt bij de discussie en dat ze meer weten over hun stad. Een goed voor beeld hiervan is de hele rel die is ontstaan rond het Hofje onder de Lange Jan. Ook dit hofje is pas na de Tweede Wereldoorlog gebouwd en kan dus niet de historische waarde worden toebedeeld zoals dat de laatste tijd veel is gebeurd. Door een goede inventarisatie te maken van de wederop bouwpanden kunnen ze beter een waarde worden toebe deeld en kunnen er plannen worden gemaakt over hoe het nu verder met de stad moet. Dat de bevolking daarbij betrokken wordt is niet meer dan normaal". Mannetaal (slot) Mannen zijn over het algemeen zeer matige minnaars, althans als we de moderne rela tietherapeuten mogen geloven. Tijdens ver gaderingen en feestjes hebben ze vaak het hoogste woord. Ze vallen echter onmiddel lijk stil als ze tegenover hun partner over hun persoonlijke gevoelens moeten praten. De meeste mannen hebben erg veel moeite om hun intiemste zieleroerselen bloot te geven, zelfs aan hun eigen vrouw. Dit man nelijk tekort is voor veel vrouwen een grote frustratie. Drs. Henk C.M. Hefrnans Zij praten immers wél gemakkelijk over hun gevoelens en zullen het missen als hun man daarbij in gebreke blijft. Nogal wat relatie problemen zijn regelrecht terug te voeren op dit verschil tussen de sexen: mannen die zwijgzaam zijn over die dingen, waar vrou wen juist graag over praten. Bovendien zijn mannen in relaties sterk gericht op macht. Sterker dan vrouwen, zien ze relaties als mogelijkheid om de ander te overheersen. Hij speelt graag de baas. Kan hij dat buitenshuis niet zijn, dan zal hij trach ten dat binnenshuis te doen. Vrouwen daar entegen zijn van nature sterker gericht op gelijkwaardigheid en verbondenheid. Geen wonder dat het vooral de vrouwen zijn, die zich ongelukkig voelen in hun partnerrelatie. Het kon dan ook niet uitblijven: handleidin gen voor vrouwen met tips om overeind te blijven in hun relatie. De relatietherapeut John Gray benadrukt in zijn boek 'Mannen komen van Mars, vrouwen komen van Venus' vooral het verschil tussen man en vrouw. Zijn advies komt er vooral op neer, dat vrouwen mannen moeten zien als wezens van een andere planeet (Mars) met een andere taal (het Marsiaans). Marsmannetjes hebben wel degelijk gevoe lens en willen deze ook wel delen, maar zijn daar wat onbeholpen in. Ze hebben er eigen lijk nooit de juiste woorden voor geleerd. Een vrouw zal haar man daarom moeten aan moedigen om zijn emoties te tonen. Ze zal daarvoor Marsiaanse opmerkingen moeten ontcijferen, en er de emotionele boodschap uit moeten halen. Zit uw man sip voor zich uit te kijken, en antwoord hij op de vraag 'Is er wat?' met 'Nee hoor!', dan bedoelt hij 'Er is niets om je zorgen over te maken. Ik kom er zelf wel uit. Dank je, ik heb je hulp niet nodig'. Een goed begrip van deze Marsiaanse reactie zal het de vrouw gemak kelijker maken om de positieve bedoeling achter de mededeling op te pikken. Relatietherapeute Janet Wolfe toont zich wat minder een voorstandster van zo'n begrip volle aanpak. Zij meent dat de verschillen in intimiteit tussen mannen en vrouwen voort komen uit cultureel bepaalde denkbeelden. Mannen en vrouwen worden geïndoctri neerd met ideeën, die de volwassen rolpa tronen zullen bepalen. Zo zijn mannen opge voed met het idee, dat het tonen van emoties een teken van zwakte is. Daarom zullen ze zich zelfs in een intieme relatie niet zo gemakkelijk laten kennen. En ofschoon vrou wen deze mannelijke opvattingen niet recht streeks kunnen veranderen, kunnen ze wel afrekenen met de opvattingen die hen weer houden om zélf te werken aan een positieve verandering. Zo nodigt Wolfe vrouwen uit, om zelf verantwoordelijkheid te nemen voor hun eigen emotionele welzijn. In haar boek 'Wat doe je als hij hoofdpijn heeft' geeft ze enkele aanwijzingen, hoe je als vrouw zelf aan een bevredigend sexleven kunt werken. Ze rekent af met ideeën als 'Ik moet automa tisch sexueel opgewonden raken', 'Ik mag tij dens het vrijen geen erotische gedachten hebben over anderen' of 'Tijdens het vrijen hoef ik mijn partner niet te zeggen wat ik ple zierig vind'. Een zelfbewuste, actieve opstel ling van de vrouw, zal haar man minder mogelijkheden bieden om zijn verantwoor delijkheden te ontlopen. Nog een stapje verder gaat Judith Segal in haar boek 'Omgaan met moeilijke mannen'. Zij biedt eerst een typologie van moeilijke mannen (de baasspeler, de behaagzieke man en het kindmannetje). Vervolgens geeft ze enkele doe-tips voor vrouwen waarmee ze hun weerbaarheid kunnen vergroten. Haar benadering is erg pragmatisch: als je als vrouw de mogelijkheid hebt om een man om je vingers te winden, waarom zou je het dan laten? Een handleiding voor vrouwen, waarin ze leren om goed gebruik te maken van hun man, is een gat in de markt. Mannen zijn in relationeel opzicht de brokkemakers, maar zijn (helaas) niet bereid om daar boeken over te lezen. Vrouwen lezen dergelijke boeken wel graag, en zijn van nature geneigd om hun man tot het 'goede' te bekeren. Ook dit jaar weer speelt Ajax een aantal oefenwed strijden in Zeeland. Topper tijdens de oefencampag ne is ongetwijfeld hef treffen op dinsdag 18 juli in Vlissingen. Dan spelen de elf van coach Louis van Gaal in het stadion aan de Irislaan tegen het Zeeuws elftal. Die wedstrijd begint om 19.30 uur. Verder worden nog oefenduels gespeeld tegen Goes (19 juli) en Breskens (21 juli). Ajax komt graag in Zeeland. Dit jaar bivakeert het elftal in de week van 17 tot en met 22 juli aan de Walcherse kust. Dagelijks trainen de winnaars van de Champions League twee keer op de terreinen van voetbalclub De Meeuwen in Zoutelande. Vorig jaar kwamen dagelijks minimaal achthonderd toeschou wers naar die trainingen. De voetballers die geselecteerd zijn voor het Zeeuws elftal zijn: Danny Gabriëlse van RCS, Jaap Pijnenburg van Hoek, Juriën Maccow van Kloetinge, Dennis Braafhart van Vlissingen, Johnny Kole van Kloetinge, Piet Baan van Middelburg, Richard Meulmeester van RCS, Wim en Frank Goedegebuure van 's Heer Arendskerke, Albert Slinger van Middelburg, John Bentschap Knook van Kloetinge, Remco van Keeken van Hoek, Martin Jansen van RCS en Michel Schreu- der van Veere. Ajax komt met de complete selectie. Van Staveren: „De zaak is als je eenmaal de sleutels mogelijk open". Op vrijdag 9 juni opende Mario van Staveren de deu ren van het Fiets Service Center in de Middelburgse Segeersstraat. Van Stave ren brengt in zijn zaak voornamelijk sportieve fietsen aan de man. De tra ditionele stadsfiets ont breekt echter ook niet in de sortering van Fiets Ser vice Center. Naast de ver koop van nieuwe en twee dehands fietsen gaat Van Staveren binnenkort ook fietsen verhuren. Voorheen was het bedrijf van Van Staveren gevestigd in de Simpelhuisstraat. Mario van Staveren was niet tevreden over de ligging van zijn zaak in de Simpelhuis straat. „Op zich liep het daar goed en heb ik een flinke klan tenkring opgebouwd in het anderhalf jaar dat ik daar heb gezeten. Omdat je er niet in de looproute van het winkelend publiek zit loop je alle impuls aankopen mis. Wat dat betreft zit ik hier veel beter", legt Van Staveren uit. Ook de indeling van de zaak is een stuk prakti scher, in de Simpelhuisstraat besloeg de zaak twee panden nog niet helemaal klaar, maar hebt wil je natuurlijk zo snel en waren de tweewielers ver spreid over vier verdiepingen. In de nieuwe zaak in de Segeersstraat past alles op de begane grond. Van Staveren: „De zaak is nog niet helemaal klaar maar als je eenmaal de sleutels hebt wil je natuurlijk zo snel mogelijk open". Behal ve nieuwe en tweedehands fietsen zijn er in het Fiets Servi ce Center ook in-line skates van het Amerikaanse merk Mojo te koop. Voordeel van dit merk skates is dat je ze over je eigen schoenen kunt aantrek ken. De skates zijn er dan ook maar in twee maten, je kunt er nog in door groeien. „Ik denk dat het voor veel mensen interes sant is omdat je niet om de twee jaar nieuwe skates voor je kinderen hoeft te kopen. In Amerika zijn de skates van dit merk al heel populair, ik ver wacht dat ze hier ook erg zul len aanslaan", vertelt Van Sta veren. Binnenkort hoopt hij zijn assortiment ook nog uit te breiden met kleding voor fiet sers en skaters. Van Staveren: „Ik zie de sportieve fietsen min of meer als mijn specialisatie. Ik denk dat kleding voor toer- fietsers daar ook zeker bij aan- i Eigenaar P.J. van Beek in zijn nieuwe zaak. Tweewielercentrum Zee land is van het Domburgs Schuitvlot in Middelburg verhuist naar de Molenberg in de provinciehoofdstad. Het bedrijf van P.J. van Beek was te groot gewor den voor het oude pand. Het nieuwe pand aan de Molenberg is ongeveer drie keer zo groot. Naast het aantal vierkante meters winkeloppervlak is ook het assortiment van Tweewie lercentrum Zeeland uitge breid. Eigenaar P.J. van Beek begon zijn fietsenhandel in Arnemui- den. Sinds tien jaar is hij ook in Middelburg gevestigd. Naast reparaties verkoopt Van Beek nieuwe en tweedehands fiet sen, brommers en scooters. Van Beek: „Het pand aan het Domburgs Schuitvlot was niet groot genoeg meer. We kon den er onze uitstalling niet meer in kwijt. Voorlopig blijft de winkel nog wel enkele mid dagen per week open voor de verkoop van tweedehands fiet sen en speciale aanbiedin gen". Het nieuwe pand van Tweewielercentrum Zeeland is beduidend groter. Het winkel oppervlak beslaat zo'n twee honderd vierkante meters ter wijl dat in de oude zaak niet meer dan zeventig was. Het assortiment aan nieuwe fiet sen en scooters kon dan ook fors worden uitgebreid. Om de opening van de nieuwe zaak luister bij te zetten had Van Beek speciale openingsaanbie dingen en ontving de honderd ste klant een gratis fiets. „Voor de rest blijft het eigenlijk het zelfde. De klant krijgt gewoon wat hij van ons gewend is: een goede service en vakkundig uitgevoerde reparaties", ver telt Van Beek. De broers George (links) en Adel Girgis van restaurant De Nijl. In de Middelburgse Sint Jansstraat is vorige week restaurant De Nijl geopend. Het etablissement van de broers George en Adel Gir gis telt ongeveer veertig zitplaatsen en is maar liefst zeven dagen in de week geopend. Op de menukaart prijken naast shoarma diverse gerechten van de grill. De Nijl bezorgd ook maaltijden aan huis. De broers Girgis hebben al een jarenlange ervaring met het maken van shoarma. Adel werd kortgeleden uitgeroepen tot de beste shoarmabakker van Nederland. Shoarma is echter niet het eni ge dat in De Nijl kan worden gegeten. De Nijl heeft diverse specialiteiten van de lava-grill als T-Bone steaks en biefstuk van de haas. Binnenkort willen George en Adel Girgis ook pizza's aan hun menu toevoegen. De Nijl is dagelijks geopend van twaalf uur 's middags tot één uur 's nachts.

de Faam | 1995 | | pagina 15