minui GEMEENT E MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Aanvullend vervoer ouderen Zomerfit in Poelendaele Inkomstenbriefjes Informatieavond Molenwater in Stadsschouwburg Collecten Rooien Jaarverslag Week 25 Tafeltje Dekje Woensdag 21 juni 1995 DE FAAM 5 ii. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op maandag 26 juni 1995 verga dert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. U kunt deze vergadering bijwo nen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodenkamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken lig gen bij de sectie Voorlichting (Stadhuisstraat 2) ter inzage. Tijdens de raadsvergadering van 29 juni wordt over de volgende voorstellen gesproken: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der Gemeente Middelburg, gehouden op 20 maart 1995. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Vaststelling Verordening commissie Straatnaamgeving en Verordening straatnaam geving en huisnummering. 4. Beëindiging pachtovereen komst perceel grond in toe komstig uitbreidingsplan "Veerse Poort". Het betreft hier een beëindiging van een pachtovereenkomst op 6.600 m2 grond aan de Geerses- weg. 5. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1995. 6. Begroting 1996 en le, 2e en 3e begrotingswijziging 1996 GGD-Zeeland. 7. Wet Waardering Onroerende Zaken. Op 1 januari 1995 is de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) in werking getreden. Doelstellingen van deze wet zijn het bevorderen van rechts gelijkheid, rechtszekerheid en duidelijkheid voor de burger met betrekking tot het gebruik van de waarde van onroerende zaken voor de belastingheffing. Om de doelstelling te bereiken moet een aantal maatregelen worden genomen, waarvan de totale kosten 835.542,50 bedragen. 8. Vaststelling voorbereidings- besluiten Seislaan 2a/Koepel 9. 9. Vaststelling voorbereidings- besluiten Veerse Poort, Bui tengebied, Koudekerkseweg (Vijvervreugd) en Sandberg- laan (Seispark). Bij de vaststelling van deze voorbereidingsbesluiten gaat het onder andere om een ver zoek dat is ingediend door de Stichting Regionale Zorgverle ning (Vijvervreugd) om uitbrei ding van tijdelijke woonvoor zieningen op het terrein aan de Koudekerkseweg te bewerk stelligen. De woonvoorzienin gen zijn nodig om patiënten in onder te brengen zodat de sloop van huidige paviljoens en nieuwbouw kan plaatsvinden. 10. Vaststelling van de Sociale Leidraad bij de herindeling van de Gemeenten Arnemui- den en Middelburg. 11. Herziening verdeelbesluit 1995 subsidieverordening stadsvernieuwing. 12. Verlenging Convenant meer jarige financiering Zeeuwse Bibliotheek. 13. Jaarrekening 1994 Zeeuwse Muziekschool. 14. Monumenten Selectie Project. Het gaat hier om het in stem ming brengen van de panden aan de Nieuwe Kerkgang 1 t/m 21 (het Hofje). Op het voorstel om het Hofje niet aan te merken als beschermenswaardig is in de raadsvergadering van 22 mei jl. bij amendement een wijzi gingsvoorstel ingediend. Bij het in stemming brengen van dit wijzigingsvoorstel staakten de stemmen. Daarom wordt het voorstel opnieuw behandeld. 15. Overeenkomst met SANCO Eastern Transvaal. In de vergaderingen van februari 1994 hebben de raden van de Gemeenten Middelburg en Vlissingen in het kader van de stadsgewestelijke samenwer king ingestemd met de onder steuning van SANCO (South African National Civic Organi sation) Eastern Transvaal. In februari 1994 stemden de raden in met de technische, bestuur lijke en eventuele beperkte financiële ondersteuning van de SANCO Eastern Transvaal. Dientengevolge werd op 21 juni 1994 een overeenkomst met de SANCO gesloten. Deze overeenkomst moet nu door de raad worden bekrachtigd. 16. Beschikbaarstellen krediet partiële aanpassing gebouw Bachtensteene 18 ten behoeve van huisvesting Algemene Bijzondere School. 17. Buitengebruikstellen diverse gebouwen voor basisonder wijs. 18. Krediet vervanging meubilair fusiecluster Leeuwenburch, Vossenburch en Uilenburch. 19. Voorlopige vaststelling uitga ven en inkomsten over het jaar 1993 ten behoeve van de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg. 20. Initiatief-voorstel GroenLinks tot wijziging van de Inspraakverordening. 21. Initiatief-voorstel van CDA, GroenLinks, D'66 en SGP/GPV/RPF inzake Speel- automatenverordening. 22. Rondvraag. Monumenten Selectie Project is het onderwerp van agendapunt 14. Foto: Anda van Rie Foto: Jaap Wolterbeek Vanaf 26 juni tot 4 september worden in het Middelburgse zwem bad "Poelendaele" speciale fitness- activiteiten georganiseerd. Dit zoge naamde "zomerfitprogramma" bestaat uit het aqua-fitnessprogram ma "Aqua-Fit Outdoor" (aqua-jog- ging en spieroefeningen) onder begeleiding van een instructeur, en het banenzwemprogramma "Meters 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 26 juni lot en met 2 juli maandag gekruid gehakt, savooiekool. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aard appelen woensdag varkenslapje, champignonsaus, gemengde groente, aardappelen donderdag blokjes kalkoen, kerriesaus met vruchten, rijst vrijdag visfilet, milde mosterdsaus, gesn. spinazie, aardappelen zaterdag nasi rames met kipsatch zondag wat de pot schaft maken". Het doel van het zomerfit programma is het, op een verant woorde wijze, op peil houden of verbeteren van de conditie, indivi dueel of in groepsverband. Met het "Meters Maken" probeert men gedurende de zomerperiode op een verantwoorde wijze zoveel mogelijk banen te zwemmen. Elke deelnemer kiest zelf haar of zijn schema, en zwemt deze banen in een zwemslag naar keuze. Van iedere deelnemer wordt het aantal gezwommen meters per week bijge houden op een speciaal "Meters Maken"-bord. Aan het eind van de zomerperiode ontvangt iedere deel nemer, naast een goede conditie, een oorkonde met daarop het aantal gezwommen meters. Men kan "Meters Maken" gedurende de regu liere openingstijden van zwembad "Poelendaele". De kosten hiervoor Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Prins Bernhard Fonds/Anjer fondsen van 19 tot en met 24 juni; Nederlandse Lever Darm Stich ting van 26 juni tot en met 1 juli. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 noteboom, Spanjaardstraat. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. bedragen 17,50 per kaart, onge acht het schema dat wordt gezwom men. Het "Aqua-Fit Outdoor" is een com binatie van aqua-jogging en spier- versterkende oefeningen in diep- en borstdiep water. Onder leiding van een aqua-fit instructeur kan men 2 keer per week aan deze oefeningen deelnemen, namelijk op maandag en woensdag van 09.45 tot 10.15 uur. De kosten hiervoor bedragen 6,50 per keer en 60,-per 10 keer. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met de heer Peter van Lit van zwembad "Poe lendaele", tel. 01180-26451. In de gemeenteraadsvergadering van 22 mei 1995 is besloten om nu de busroutes in Middelburg zijn gewijzigd en de bushalte op de Markt is vervallen, aanvullend ver voer naar en van de stad beschikbaar te stellen aan ouderen (vanaf 60 jaar) tegen gereduceerd tarief. Hier voor is een vervoerspas en een bon nenboekje nodig. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen de in- en uitstapplaatsen door de passagier zelf worden aangegeven. Voorwaarde is dat de bestemming ligt in het zogenaamde kcmwinkelgcbied, het gebied bin nen de vesten en het kanaal. Vorige weck meldden we op deze pagina dat er één in- en uitstapplaats zou zijn, namelijk op de Markt. De in- en uitstapmogelijkheden zijn in de gemeenteraadsvergadering door een amendement van de PvdA, dat door alle overige partijen werd gesteund, aanzienlijk verruimd. De taxi kan worden besteld door te bellen met het nummer 01184- 79900. Het aanvullend vervoer is voorlopig een proefproject voor de periode van 28 mei 1995 tot en met 28 mei 1996. Vervoerspas Om gebruik te kunnen maken van het aanvullend vervoer is een zoge naamde vervoerspas nodig. Deze pas kan tegen betaling van 6,50 worden gekocht bij de Stichting Thuiszorg Walcheren (voor adres zie hieronder). Een goed gelijkende pasfoto is nodig voorde pas. De bestaande pas voor WVG- of Collectief Aanvullend Vervoer is ook te gebruiken voor het aanvul lend vervoer. Een nieuwe pas is dan niet nodig. Kosten Een rit van huis naar de stad kost 2,50. evenals van de stad naar huis. Dus heen en terug in totaal 5,-. De reiskosten kunnen alleen met bonnen worden betaald. Verkoop bonnenboekjes Voor het aanvullend vervoer zijn boekjes met 26 bonnen te koop. Kosten per boekje 65,-. Per per soon kunnen per jaar maximaal 104 bonnen (4 boekjes) worden gekocht. Ook de boekjes zijn te koop bij de Stichting Thuiszorg Walcheren. Wanneer de bonnen worden gekocht, is het nodig steeds het pas je met stempelkaart mee te nemen. De medewerk(st)ers van Thuiszorg Walcheren zullen op de bonnen van elk boekje dat wordt gekocht het nummer van het pasje stempelen. Meereizen van familieleden etc. Men kan samen met gezinsleden, familieleden, vrienden e.d. reizen. Bij de bestelling van een rit wordt aangegeven hoeveel personen mee zullen gaan. Ten behoeve van de meereizende gezinsleden etc. wordt ook met bonnen van 2,50 betaald. Thuiszorg Walcheren De Stichting Thuizorg Walcheien is te vinden in de Breestraat 15 te Middelburg; openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur; telefoon 01180- 84000, vanaf 10 oktober 1995 0118-684000. De spelregels - 7 dagen per weck van 09.00 uur tot 24.00 uur kan om vervoer wor den gevraagd via telefoon 01184- 79900; - het vervoer zal van huisdcur-tot- stad worden verzorgd en van stad- tot-huisdeur; - om het vervoersbedrijf de gele genheid te bieden om te bezien of er ritten kunnen worden gecombi neerd, dient men tenminste één uur vóór het tijdstip waarop men opgehaald wil worden, de rit bij het vervoersbedrijf te bestellen; - omdat er anderen mee kunnen rei zen, moet er rekening mee gehou den worden dat de taxi of minibus kan voorrijden tussen 15 minuten vóór en 15 minuten na de opgege ven vertrektijd; er wordt verwacht dat men dap gereed is om te ver trekken; - als men in de stad maar een korte tijd wil blijven, bijv. in een winkel om daar boodschappen te doen, is het niet mogelijk dat de taxi of minibus blijft wachten. Bij het aanvragen van de rit wordt dan aangegeven om hoe laat men weer wil worden opgehaald om naar huis te worden gebracht; - na het instappen wordt steeds het pasje met stamkaart en het bon nenboekje aan de chauffeur getoond; - in het voertuig geldt een rookver bod. De inleverdatum Inkomstenbrief jes ABW (Algemene Bijstandswet), BZ (Bijstand Zelfstandingen) en Zak- en Kleedgeld is donderdag 22 juni tijdens kantooruren. Voor de RWW (Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers) en IOAW (Inkomstcnvoorziening Oudere en Gedeeltelijk Arbeidson geschikte Werknemers) is dat maan dag 26 juni tijdens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt proble men, ook in verband met het moment van uitbetalen. Als u inkomsten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkom stenbriefje! De uitkeringsadministratie van de gemeente Middelburg is uitsluitend telefonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 11.30 uur. Voor de verschillende soorten uitkeringen gelden aparte telefoonnummers. RWW (Rijksgroepsregeling Werk loze Werknemers) 75683 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met L. 75686 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidson geschikte Werknemers) 75696. ABW en BZ (Algemene Bijstands wet en Bijstand Zelfstandigen) 75654- voor mensen met een achter naam beginnend met A tot en met L. 75696 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en kleedgeld 75696. GROENTE, FRUIT- EN TUINAFVAL APART EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Sinds mei 1993 kent de gemeente Middelburg een Ombudscommissie. Deze commissie onderzoekt klach ten van burgers over het optreden van de gemeente. Over de in 1994 behandelde klach ten is een jaarverslag opgesteld. Exemplaren van dit jaarverslag zijn gratis verkrijgbaar bij de sectie voorlichting. Daar zijn ook folders beschikbaar over de werkwijze van de Ombuds commissie. De eerste schetsen van het bureau van de in Zweden werkende Engelse architect de heer Ralph Erskine voor het gebied Molenwater zullen van daag, woensdag 21 juni, om 19.30 uur worden gepresenteerd in de Molcnwaterzaal van de Stads schouwburg. De heer Erskine, die ook actief is in onder meer Gorkum en Grave, stelt direct contact met de insprekers op prijs. Het gebied van het voormalige Molenwater, dat dienst deed als opvangreservoir van het grachten water en tevens als spuiboezem, is de laatste tijd in de belangstelling gekomen. Globaal wordt het gebied begrensd door het Molenwater en de Zuidsingel. Het huidige kazemecomplex aan de Korte Noordstraat en het terrein van de voormalige gasfabriek worden bij het gebied betrokken. Als belangrijke redenen voor het nadenken over dit gebied zijn te noemen: - Het leegkomen van de Streek school. Al geruime tijd staat de Streekschool leeg. Een andere bestemming is moeilijk te vin den. Kort geleden is het gebouw dicht getimmerd om vandalisme te voorkomen. Op korte termijn dient een beslissing te worden genomen. - Het terrein van de watertoren, inclusief de toren, is kort geleden door de gemeente aangekocht. Het is de bedoeling de toren te handhaven als industrieel monu ment. Een goede bestemming is van belang. - Naar verwachting zal binnen een aantal jaren het gehele kazeme complex leeg komen door ver plaatsing van landmachtonderdc- len naar elders. De vraag is: wat moet daarmee gebeuren? - De bodemsanering van het ter rein van de voormalige gasfa briek is achter de rug. Naar een bestemming moet gezocht wor den. Al met al een omvangrijke stadsver nieuwingsoperatie. Het gemeente bestuur heeft gemeend de bekende architect Ralph Erskine te moeten inschakelen voor het ontwerpen van een visie op het gebied. Het gaat hierbij om een studie naar de moge lijkheden voor toekomstige bestem mingen en ook naar nieuwbouw of verbouwing. Het zal duidelijk zijn dat. de planvorming zich nog in een pril stadium bevindt en dat een mogelijke uitvoering vele jaren in beslag zal nemen. Foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 1995 | | pagina 5