Schipper mag ik overvaren IMine Below Zero ê- Minïfestival Goes <T ilil ff Speciale telefoonlijn voor concertinformatie Dansvoorstelling over Juditha en Holofernus 25 MEI T/M 31 MEI IN MIDDEN ZEELAND Het Middelburgse recreatiepark Miniatuur Wal cheren is de afgelopen maanden in een nieuw jasje gestoken. Aanstaande donderdag, 25 mei, openen de deuren van het gerenoveerde park voor het eerst. Kinderen mogen dan gratis naar binnen. Decors RBC wil meer blues en rock In het Stedelijk Museum Vlissingen is tot 1 oktober de tentoonstelling 'Schipper mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel' te bezichti gen. In de expositie wordt ingegaan op de alou de veerverbindingen over de Westerschelde, maar ook op de plannen voor een vaste oever verbinding. Aan de hand van modellen, kaarten en bouwtekeningen wordt de geschiedenis van de veerverbindingen belicht. Door artists- impressions en ontwerpschetsen wordt een beeld gegeven van mogelijke bruggen en tun nels voor een vaste oeververbinding. Tunnel De Engelse rhythm 'n bluesformatie Nine Be low Zero treedt vrijdag 26 mei op in de Piek in Vlissingen. Het con cert begint om 22 uur. In Podium 't Beest in Goes wordt op donderdag 25 mei de dansvoorstelling Corps/Etranger ge geven door Désirée Delauney en Marcelo Eve- lijn. Woensdag 24 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 Miniatuur Walcheren in nieuw jasje gestoken Om de recreatiewaarde van Miniatuur Walcheren te ver groten, zijn er een aantal nieu we attracties voor kinderen bij gekomen. Zo is er in Italië een treintje besteld, dat de bezoe kers door het park zal rijden. Het dieseltreintje verdwijnt halverwege het traject een 'sprookjestunnel' in. In deze tunnel worden een aantal po pulaire sprookjes verbeeld, zoals Peter Pan en Aladdin. Voor de allerkleinsten is er een scooterbaan gebouwd. De radiografisch bestuurbare bootjes in het Veerse Meer, altijd al één van de meest geliefde attracties in Miniatuur Walcheren, werden ver nieuwd. Behalve de komst van de nieu we attracties is er meer veran derd in Miniatuur Walcheren: „Door het gebruik van nieuwe decors krijgt het park een sprookjesachtig uiterlijk. Er is wel speciaal op gelet dat de typisch Walcherse uitstraling niet verloren ging", zegt Mariëlle Bakker, die als voor lichtster aan het park verbon den is. Daarnaast zijn een aantal miniatuur-gebouwen aan het park toegevoegd of vervan gen. Het Arsenaaltheater, dat 'in het echt' nog niet zo lang bestaat, maakt nu ook deel uit van het Miniatuurstadje Vlis- singen op het park. Het Mid delburgse stadhuis is opnieuw opgebouwd en stemt nu weer overeen met het 'moederge- bouw' in de provincie-hoofd stad. Nieuw is ook de intrede van 'bedrijfssponsoring' in het park. Bedrijven kunnen de bouw van hun eigen minia tuur-bedrijfspand sponsoren en zo een plekje in het Minia tuur Walcheren bemachtigen. Vooropgesteld dat ze passen in de sfeer van het park, aldus Mariëlle Bakker. De opening op Hemelvaarts dag zal, naar verwachting, veel jonge bezoekers trekken. „Er zijn vierduizend kleurplaten uitgedeeld aan Middelburgse basisschoolleerlingen. Die RBC is nu niet meer alleen de naam van een voetbalclub. Het staat ook voor Stichting Rock Blues Concer ten. Deze organisatie wil tussen de acht en tien concerten organi seren in Middelburg. De nieuwe stichting wil één keer per maand een concert plannen. Howling Iguanas met de gitaarvirtuoos Michael Lee Firkins is de eerste, namelijk op maandag 22 mei. Op vrijdag 9 juni spelen The Brandos en don derdag 15 juni komt Samuel Eddy naar Mid delburg. Alle concer ten worden gehouden in de Stadsdanszaal. Het geld probeert de stichting binnen te sle pen via sponsors en subsidies. Ze heeft daar een plan voor bedacht. De stichting werd op gericht toen de Stich ting Hofpop werd op geheven omdat er op het Hof van Tange geen popconcerten meer mochten worden gehouden. RBC heeft overigens al het eerste wapenfeit achter de rug. In februari was ze verantwoordelijk voor het concert met Pat Travers in de Middel burgse Stadsdanszaal. Kees Petiet, Hayo Duinkerken en Jim Pentury vormen de spil van RBC. moeten ze donderdag hier weer inleveren. Uit de mooiste inzendingen worden een prins en prinses van Miniatuur Wal cheren gekozen", vertelt Bak ker. De winnaars krijgen een jaarabonnement op het park, zodat ze hun 'koninkrijk' altijd kunnen bezoeken. Bovendien wacht hen een reis naar Euro Disney. Om de opening voor kinderen extra aantrekkelijk te maken, zijn er de hele dag clowns en muziek. „Het moet voor de kin deren een echte feestdag wor den, die ze niet snel zullen ver geten", lacht Bakker. Het vernieuwde stadhuis van Middelburg in Miniatuur Walcheren Zeeland bestond, tot enkele tientallen jaren geleden, uit een groot aantal eilanden. Voor vervoer van en naar de verschillende eilanden was de bevolking afhankelijk van veer schepen. Dit waren vaak kleine schepen, die zowel vracht als passagiers vervoerden. Al in 1312 was er een vaste veer man, die vanuit Vlissingen een veerverbinding op Vlaanderen onderhield. Aan het eind van de zestiende eeuw kreeg Vlissingen het recht om een verbinding met Breskens (aan de 'overkant') te onderhouden. Scheepjes ver trokken uit de Vlissingse haven en zeilden naar Breskens. Daar werden passagiers op het strand afgezet, omdat de Zeeuwsvlaamse stad pas begin negentiende eeuw een haven kreeg. In 1828 gaf het bestuur van de provincie Zeeland een particu lier toestemming om een stoombootdienst te onderhou den. In 1866 besloten gedepu teerde staten om de exploitatie in eigen hand te nemen en werd de veerverbinding een provinciale dienst. Door de komst van de auto en Nine Below Zero bracht in 1980 haar eerste lp uit. Dit album was live opgenomen in de Marquee in Londen en meteen een goed visitekaartje voor de band. Invloeden van oude blueshelden zijn duidelijk te horen, vooral Muddy Waters en Willie Dixon vor men een belangrijke inspiratie bron, wat ook blijkt uit de bandnaam: Nine Below Zero is een nummer van Willy Dixon, speciaal geschreven voor Muddy Waters. Het optreden in de Piek maakt deel uit van een tour om de nieuwe cd te promoten. m y Nine Below Zero, vrijdag 26 mei in de Piek. Café La Strada in Goes viert op hemelvaartsdag voor de eer ste keer een minifestival. Van af 21 uur betreden drie bands het podium aan de St. Jacobs- straat. De eerste band, het Rotter damse trio Handsome 3some, maakt momenteel furore in de randstad. Op hun repertoire staan nummers van onder andere Bette Midler, Melissa Etheridge en De Dijk. Na Handsome 3some een optreden van On Q, een Goese formatie. Onder het motto 'veni, vidi, fiësta' spelen zij covers van Jimi Hendrix, The Police, Herman Brood en anderen. De uitsmijter van de avond moet Famous Grouse worden. Deze Goese/Amsterdamse band heeft, volgens de organi satie, last van jeugdsentiment en zal daarom nummers ten gehore brengen van Marillion, Joe Jackson, Doe Maar en Living Colour. Binnenkort begint Famous Grouse aan een toernee door het binnen land van Spanje, waar de band erg populair is. de ontsluiting van Walcheren (door de aanleg van de Sloe- dam) ontstond de noodzaak om meer dan alleen maar pas sagiers te vervoeren. Oude veerboten werden omge bouwd en nieuwe schepen gekocht. Nu zijn door de aanleg van dammen en bruggen veel veerponten verdwenen. Door de mogelijke aanleg van een tunnel bestaat de kans dat ook de laatste veerverbindingen in Zeeland, die over de Wester schelde, verdwijnen. De plannen voor een vaste oeververbinding zijn niet nieuw, blijkt uit de tentoonstel ling. In in 1931 werd een ont werp gepresenteerd door Goe se zakenlieden. Waterbouw kundige Willem van der Hooft maakte een ontwerp met afge zonken tunnelelementen tus sen Baarland en Terneuzen. De zakenlieden werden niet seri eus genomen door politiek Den Haag en de plannen kwa men in de ijskast terecht. Nu ligt er een plan voor een geboorde tunnel van Terneu zen naar Ellewoutsdijk. De ten toonstelling licht deze plannen toe en laat zien welke technie ken nodig zijn voor zo'n geboorde tunnel. Het verhaal is gebaseerd op het apocriefe verhaal van Juditha en Holofernus. Juditha is een joodse vrouw, die haar volk redt door het kamp van de vijand binnen te dringen. Daar verleidt ze legeraanvoer der Holofernus, met het doel om hem vervolgens te ont hoofden. Op het moment dat Juditha haar doel lijkt te berei ken, wisselen de performers van positie. Danseres Desirée Delauney „Dit is de concert- en evene- mentenlijn. Vierentwintig uur per dag krijg je hier actuele informatie over concerten, fes tivals en busreizen, nationaal en internationaal". Wie 01105 - 2210 draait, krijgt een bandje te horen met data en plaatsen van concerten en festivalinfor matie. Het initiatief van de lijn komt van Pedaal Productions. „Pedaal Productions verkoopt tickets voor popconcerten in binnen- en buitenland", legt Arie Otte, initiatiefnemer van de concertlijn, uit. „Tot voor kort informeerden wij het publiek via posters en folders, maar dan kun je nooit echt actueel zijn. Wie nu naar deze concertlijn belt, weet gelijk of er nog kaarten voor een con- DOMBURG Aparthotel Bommeljé, Jan na Maria de Feijter, verschil lende technieken. Lunch- en Tearoom Labrye- re, Ron Kalle, olieverfschilderij en. Marie Tak Van Poortvliet Museum, Domburgse Gra fiektentoonstelling, 1893-1932. Galerie Het Noorderlicht Domburg, Russen in Dom burg. Dagelijks geopend van 14-20 uur. Hof Domburg, Ente Breed, Fotodisk Zeeland. GOES Dansvoorstelling Corps/Etranger, op hemelvaartsdag in Podium 't Beest. legt haar rol van Juditha af en wordt Holofernus. Tegenspe ler Marcelo Evelijn verandert in Juditha. Opnieuw werken ze toe naar een confrontatie en ook nu doodt men elkaar omwille van geloof, nationali teit of huidskleur. Corps/Etranger probeert het publiek te laten ontdekken wat oorlog is, wat het betekent om religieus te zijn en wat het is om macht te proeven. De dansvoorstelling begint om 20.30 uur. eert te krijgen zijn of dat het al uitverkocht is. We hebben spe ciaal gekozen voor een gewoon telefoonnummer: als je een nul-zes-nummer neemt, worden de kosten voor de bel ler veel te hoog". Arie Otte ziet de telefoonlijn in hoofdzaak als een service voor concert- en festivalliefhebbers, die zich op deze manier vrijblijvend kun nen informeren. Aan het eind van het bandje wordt een nummer genoemd waar even tueel kaartjes te bestellen zijn. Op dit moment staan er alleen 'grote' concerten op de con certlijn, maar Otte sluit niet uit dat in de toekomst ook optre dens die in het clubcircuit plaatsvinden, genoemd wor den. Stadskantoor, Simone Wijn schenk, schilderijen en werk op papier. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Kees de Back, schilderijen. Lunchcafé, Leny van den Eerenbeemt, poppen en textie le vormgeving. Medisch Centrum De Pij lers, Safian Ashot. Galerie Mi Parti, Decoratieve schildertechnieken, in combi natie met decoratieve objecten voor in- en exterieur (t/m 28 mei). Binnenstad, Goes 'En-Pas sant'. Gezondheidscentrum Mag nolia, Rie Baauw, schilderijen. Oosterscheldeziekenhuis, Aboriginal kunstenaars, vijftig kunstwerken. Galerie van den Berge, Hel- gi Thorgils Fridjónsson (ach terzaal), 'View Indicator IV' (voorzaal). Vanaf 28 mei. De Reilhof, Abbekinderse- zandweg 2, Nelleke Onken- hout, beeldende kunst, Mathis- se Arendsen, schilderijen. GRUPSKERKE Kapel van Hoogelande, Hansje den Hollander, beel dententoonstelling (vanaf 27 mei). KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Ge opend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG DONDERDAG 25 MEI 't Beest, Goes; Corps/Etran ger, moderne dansvoorstel ling, 20.30 uur. Café La Strada, Goes; Mini- festival; Handsom 3some, On Q en Famous Grouse, 21 uur. WOENSDAG 24 MEI VRIJDAG 26 MEI Walk-lnn, Vlissingen; 4AD en KOZMIK, 20.30 uur. 't Beest, Goes; Hans Teeu- wen, 'Hard en Zielig', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Nine Below Zero, 22 uur. Cosmo, Vlissingen; Cartou che en 'The Working Girls', 22 uur. ZATERDAG 27 MEI Grote Kerk, Goes; Orgelcon cert Marcel Verheegen, 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Pro- jekt 1 Big Band, 20.30 uur. 't Beest, Goes; Demo-pre sentatie Fairy Tale, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Ken- dread and his band Dasjan, 22 uur. ZONDAG 28 MEI Manhuistuin, Goes; Fanfare 'Advendo', 12-13 uur. Koorkerk, Middelburg; Vocaal Esemble 'Sine Nomi ne', 16 uur. Schuttershofcafé, Middel burg; Grandpa Nick Sessie band, Marcel van As en Rinus Zuidweg, 17 uur. Hervormde Kerk, Oostka- pelle; Vocaal Ensemble 'Sine Nomine', 20 uur. DINSDAG 30 MEI Grote Kerk, Goes; Carillon bespeling Sjoerd Tamminga, 13.30-14.30 uur. VEERE Galerie 't Zeepaardje, Mau rice en Sa ski a Góth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, schil derijen, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel, tel. 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse ker ken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, De markt in Middelburg, tentoon stelling. Galerie Het Gouden Brief- ke, Cor Wiersma, olieverf schilderijen, Jan Klaver, bron zen sculpturen (t/m 27 mei). Brasserie Bleue, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aqua rel. Maandag en dinsdag gesloten. Stichting Welzijn Ouderen, Jo de Herder, aquarellen en acryl, L. Vlieger, pastel. Boekhandel van Benthem Jutting Middelburg, aquarellen en crayon-tekenin gen. Kuiperspoort 22, Beeldhou wersklas Basel, 'mogelijkhe den van het Hotel' (vanaf 27 mei). Ramschip Schorpioen, Foto-expositie, sleep- en duw- vaart op de binnenwateren. Rabobank, Jos Errens, teke ningen en aquarellen. Café 't Schuttershof, Jan Zembsch, schilderijen. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beel den. ABN-AMRO Middelburg, Miems van Citters en Gerda Rutters, schilderijen en beeld houwwerken. Het Middelburgs Koffie huis, R. Grootjans, Het Zeeuw se Landschap. Multi Colour, Creatieviteits Centrum Torenweg 4a, Lizet Frijters, kleding uit Montbrun- bocage, dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Pos terexpositie, 'Zet je ogen op scherp. Galerie Icon, Wagenaarstraat 16, diverse kunstenaars, 'Stad, Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' >20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. 'Boys on the Side' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur. DONDERDAG 25 MEI Stadhuis, Rianovosti, steden band Vlissingen-Taganrog, foto-expositie oorlogsgeweld 1941-1945 in Rusland. Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. 'Boys on the Side' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 20 uur. 't Beest Goes, 'Once Were War riors' 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur. VRIJDAG 26 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 en 19 uur. 'Boys on the Side' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Once Were War riors', 20.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur, 'J'ai pas som- meil' 22.30 uur. ZATERDAG 27 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 en 19 uur. 'Boys on the Side' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, Don Juan' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur, 'J'ai pas Som- meil' 22.30 uur. Grote Kerk, Paul Kamper, 'Hemel Spiegel', foto-schilde rijen en beeldobjecten. De Schotse Huizen, Wim Hofman, schilderijen, WEMELDINGE Atelier L. Rijks, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, olieverven. land en water'. De Vleeshal, Job Koelewijn, geopend di. t/m zo. 13-17 uur (vanaf 27 mei). Gravenstraat 12, Serguei Troubath, schilderijen en sculpturen (t/m 27 mei). NEELTJE JANS Delta Expo, Windenergie, Tentoonstelling. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Water, expositie Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis. Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, Buiten plaats lepenoord, Piet van 't Hageland, schilderijen, Co van Driel, tuinsculpturen, Elienne Veldkamp-Knook, beelden. Zeeuws Biologisch Muse um, Ciska Lepelaars, fototen toonstelling 'Enge Beestjes'. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Margreet van As- Kunst; aquarellen, Serguei Troubatch; schilderijen, Jaap van Liere; houtkunst. Geopend tijdens kantooruren. VLISSINGEN Reptielenzoo Iguana, leven de reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens, Ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeris tische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Restaurant De Gevangento ren, Carta Offerman, aquarel, pastel, acryl en olieverf. Café Soif Vlissingen, COS, Zeeuwen kieken 't Zuiden (t/m 28 mei). Galerie Hannelore Mey- aard, Huub de Bode, schilde rijen. De Kleine Galerie, werk van Karin Starmans. Notaris A.J. Sauer, Het ver leden van de notaris. Watertoren, Bernard Leen- ders, beelden/tekeningen, Bob Pingen, video-installatie, Wil lem Speekenbrink, neon- installatie. Theo van Doesburgcen trum, Vlissingen, Kinder Kunst UitleenWim Hofman, tekeningen en schilderijen. Stedelijk Museum, 'Schip per mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel', tentoon stelling. ZONDAG 28 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 en 19 uur. 'Boys on the Side' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 21.30 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur. MAANDAG 29 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Boys on the Side' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'J'ai pas Sommeil' 20 uur. DINSDAG 30 MEI Alhambra I Vlissingen, Rob Roy' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Boys on the Side' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'J'ai pas Sommeil' 20 uur. WOENSDAG 31 MEI Alhambra I Vlissingen, 'Rob Roy' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Out break' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Street- fighter' 14 uur. 'Boys on the Side' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Don Juan' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Legends of the Fall' 20 uur. Stichting Cinema Middelburg, 'Quiz Show' 20 uur. WOENSDAG 24 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Richie Rich' 14 uur. DONDERDAG 25 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. VRIJDAG 26 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Richie Rich' 19 uur. ZATERDAG 27 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Richie Rich' 19 uur. ZONDAG 28 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 en 19 uur. Grand Theater Goes, 'Richie Rich' 14 en 19 uur. WOENSDAG 31 MEI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Richie Rich' 14 uur. V

de Faam | 1995 | | pagina 7