VSfi BANK Daar kom je verder mee Luisteren en meedoen op de vrijdagmiddag Lekker orkest vSwincj Cats met Tom Baker en Robert Veen Gl enn Mill er-sound Wegens succes geprolongeerd. Dat kan worden gezegd van het scholenconcert dat ook dit jaar wordt uitgevoerd door Cnampagne Charly. De jeugd kan vrijdagmiddag terecht in de kantine van Zeelandia aan de Nadorstweg. Het concert begint om 14 uur en is ongeveer een uur later afgelopen. Net als vorig jaar kunnen scholieren van groep acht en brugklassers meer leren over jazz. Er wordt gespeeld en de leden van Champagne Charlie geven uitleg over achtergronden bij de gespeelde stukken alsook over de instrumenten. Ook kunnen er vragen worden gesteld. Jazz en blues staan voorop in dit jeugdprogramma. Het allerbelangrijkste daarbij is kennismaking met oude jazz en blues. Maar er kan uiteraard ook worden gedanst en meegezongen. De leden van Champagne Charlie beloven er dezelfde gezellige happening van te maken als vorig jaar. Continental 6. Tom Baker treedt als gast op bij de Swing Cats. ,,lk heb een lekker orkest nodig voor een toernee naar het Midden Oosten. Er moet veel bij gezongen worden en de mensen moeten er goed op kunnen dansen", zei de manager van de toen nog niet bestaande Continental 6 in 1992. Onmiddellijk werden de meest swingende en professionele muzikanten uit de buurt van Heemstede gebeld. Een dag later was de band Continental 6 geboren. Een jaar later speelde de formatie in heel Europa en worden er zelfs reizen naar onder andere Hongkong, Brunei, Zweden, Singapore en Jamaica gemaakt. Ook in Nederland is het orkest een graag geziene én gehoorde gast op festivals en andere evenementen. De band speelt een ongecompliceerd soort muziek die prettig in het gehoor ligt en het best omschreven kan worden als een swingend mengsel van dixieland, mainstream en swing. Karei Mayer, klarinettist van de Continental 6: „Plezier hebben in wat je doet is volgens mij de sleutel tot het succes van Continental 6. We zijn ons steeds professioneler gaan gedragen. Toch zijn we altijd een beetje een jongensclub gebleven". De bezetting van de Continental 6, die inmiddels met z'n zevenen zijn, bestaat verder uit Joop 'Papa Joey' Gruijs (cornet en zang), 'Swinging' Johnny Boerée (trombone), Dick Barten (piano), Rolf Koppijn (banjo, gitaar en zang), Eric Timmermans (stringbas en zang) en Hans 'Deep River' Beun (drums). De Bill Baker's Big Band brengt tijdens de rijdaac Miller-sound'. Behalve de muziek staat ook de kroegentocht vrijdagavond de zogenaamde 'Glenn entourage (kleding, microfoons en dergelijke) in het teken van The Army Force Band, die in de Tweede Wereldoorlog onder leiding van Glenn Miller wereldberoemd werd. Onder de muzikale begeleiding van Egbert Kemner speelt de Bill Baker's Big Band onder andere composities van Duke Ellington, Count Basie, Benny Goodman, Charlie Barnet en uiteraard Glenn Miller. Alhoewel de naam van de big band doet denken aan een Amerikaanse formatie, is de groep eigenlijk een orkest dat onder supervisie staat van Wim Zweekhorst, een Rijswijkse bakker. Bill Baker's Big Band bestaat uit veertien blazers, een pianist, een bassist, een drummer, een gitarist en een zangeres. Het orkest onderscheidt zien van andere big bands door de show die om de opvoeringen heen wordt gebouwd. Show en muziek a la Glenn Miller door de Bill Baker's Big Band. Goede, stijlbewuste jazzmuziek en veel plezier. Dat deze twee dingen uitstekend samengaan bewijzen de Swing Cats, die zich laten inspireren door de vroege swing- en New Orleans-periode. De vaste bezetting van de Swing Cats bestaat uit muzikaal leider/klarinettist/saxofonist Frank Robert Scheuten, pianist Harry Kanters, bassist Karei Algoed en drummer Onno de Bruijn. Bij optredens maakt de band veelvuldig gebruik van gastspelers. Tijdens hun optreden op dit jazzfestival zullen twee bekende musici te gast zijn bij de Swingcats: Tom Baker en Robert Veen. Baker, geboren in de Verenigde Staten maar vanaf zijn tienertijd wonend in Australië, speelt onder andere saxofoon en trompet. Hij speelde met grote Australische muzikanten als Graeme Bell, Don Burrows, Bob Barnard en James Morrison. Zijn eigen bands spelen muziek die kan variëren van West Coast Dixieland tot Bop. Wie goed luistert, hoort hem ook op de CD van de Swingcats. Robert Veen komt uit Den Haag en bespeelt alle rietinstrumenten. Hij is leider en arrangeur van verschillende jazzbands. Swing Cats: Goedestijlbewuste jazzmuziek en veel plezier.

de Faam | 1995 | | pagina 28