Daar kom je verder mee. ^Swingen op straat Heineken O PC) ineel Zeeuws straatorkest The South-West Dutch Dixtj Jazzparaders Midlife en gezelligheid Voor de tiende heer de Efh es And ers Jasshapel Puur Middelburg Freewheelers zijn er weer Savog Jazzmen behend op Markt Op straat en op het podium staat zaterdag een groot aantal orkesten. Zowel profs als amateurs spelen een deuntje. Zoals bekend uit voorgaande jaren vermaakt het winkelende of bezoekende publiek zich uitstekend op die zaterdagmiddag. Topper is de jamsession die als apotheose rond half vijf op de Markt wordt gehouden. Nagenoeg alle orkesten die in de stad hebben gemusiceerd komen voor dit sluitstuk bij elkaar. De Leden van The original Zealand Streetparade Jazzband. Het repertoire van The Original Zealand Street- Parade Jazzband bestaat voor een groot deel uit New Orleans muziek. Maar ook nieuwe nummers worden in een jazzy jasje gestoken. Logisch dus dat deze Zeeuwse band qua originaliteit niets onder doet voor landelijke toppers. Overigens is het niet alleen Zeeland waar de formatie op uitnodiging acteert en musiceert. Ook elders zijn de Middelburgers graag geziene geasten. Vooral omdat de spontaniteit en de kwaliteit boekdelen spreekt. Voor de allereerste keer zijn de leden van The South- West Dixy Jazzparaders in Middelburg. Logisch, die eerste keer, want de Zeeuwse groep bestaat nog niet zo lang. Niettemin heeft het ensemble al her en der opgetreden. Vooral buiten de provinciegrenzen waar ze met hun dynamische optredens Zeeland een Êrima naam bezorgden. De Dixy Jazzparades heeft ij de keuze van het repertoire vooral de oude stijl jazz uit de muziekotheken gehaald. Opvallend daarbij is de - soms verrassende - zijsprong, die ze zelf 'een prettig gestoorde sprong' noemen. „We beoefenen onze muziek op een no-nonsens manier en we streven naar een uitgekiend stukje spel dat aanspreekt". De muzikanten van The Soutn-West Dutch Dixy Jazzparaders brengen 'jonge muziek'. Ze noemen zichzelf een mix van getalenteerde en door de wol geverfde musici die één ding gemeen hebben: een passie voor de jazz. Gezelligheid staat voorop, maar ook de ironie en de betrekkelijkheid van het leven. En dat is niet alleen terug te vinden in de muziek, ook in de naam: Midlife Crisis Jazzband. Wie anders dan Brabanders kunnen dweilen. Ze hebben het uitgevonden. Het dozijn straatmuzikanten uit Bergen op Zoom is dan ook een veel gevraagde en niet goedkope band. Wat de kalende en grijzende Midlife-heren spelen? Typische straatmuziek waarbij de leut en de kwaliteit van de muziek op een hoog niveau moet staan. De Midlife Crisis Jazzband in actie. Natuurlijk is er meer tussen hemel en aarde. Eén daarvan is de Efkes Anders Jasskapel die door de Middelburgse winkelstraten dweilt. En eigenlijk behoeft deze band nauwelijks uitleg. De groep komt al jaren naar Middelburg. Opvallend is dat deze band Middelburg hoog acht. „We komen nu voor de tiende keer en we hebben het steeds naar onze zin gehad", meldt de formatie die ook in verrre buitenlanden regelmatig uitgenodigd wordt. Passie voor de jazz, The South-West Dutch Dixy Jazzparaders Efkes Anders Jasskapel. Een puur Middelburgs trio. Zo noemen de leden van het Chris Williams Trio zich. En met gepaste trots presenteeert het drietal zich zaterdagmiddag in De Graanbeurs. Met saxofonist Jan Net, hammondorganist René van 't Zelfde en zanger (Tiny) Chris Williams staat in elk geval vast dat de bekende en minder bekende nummers die ten gehore zullen worden gebracht op z'n zachtst gezegd prima zullen klinken. The Juggets Jazz Band. g Juggets hieven enthousiast Zo'n zestien jaar geleden begon het allemaal in een schuurtje in Tilburg. Inmiddels is de formatie een begrip geworden en ontbreekt The Juggets Jazz band op bijna geen enkel festival. The Juggets Jazz Band heeft ook internationaal opgetreden. En niet zomaar. Onder meer op de Nederlandse ambassade in Parijs, op jazzfestivals in Duitsland en in Denemarken. Uiteraard zijn ook de Nederlandse jazzfestivals bijna logisch voor de Tilburgers. Want blasé zijn ze nooit geworden. Hun enthousiasme voor de straatmuziek bleef maximaal. Eind jaren zeventig begonnen The Old Time Freewheelers als straat- en podiumorkest. Sindsdien ontbreken ze niet meer op welk festival dan ook. En op concoursen heeft het tiental eveneens op de erepodia gestaan. Om solisten- en groepsprijzen in de wacht te slepen. Ook in Middelburg is deze groep geen onbekende meer. Want op de meeste festivals hebben ze de afgelopen jaren meegedaan als straatorkest. Is het een bekende? Ja dus. De Savoy Jazzmen. En is'ie goed? Ook bevestigend beantwoord, dan dus op zaterdagmiddag naar een terras op de Markt. Daar is deze Engelse groep de hele middag is te beluisteren. Dixyland, New Orleans? Het past allemaal binnen het repertoire van deze groep. En uiteraard ook British Trad. De formatie heeft bovendien oor en oog voor het publiek. Het zestal dat samen de Savoy Jazzmen maakt tot de klasse die het is.

de Faam | 1995 | | pagina 25