Travestieten- act in Cosmo Mamilla Paradise Jazz in 't Beest Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Bijeenkomst ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG- Sport lezingen Vereniging Allerlei Cursus/Onderwijs Milieu/Natuur Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 17 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 The Working Girls op 26 mei in de Cotton Club in Cosmo. Culturele wandeling - Het Badhotel, de Nederlands Her vormde kerk, de villa Carmen Sylvia en andere geliefde onder werpen van de schilders Toorop en Mondriaan komen ruim schoots aan bod in de culturele wandeling door Domburg op 26 mei. De wandeling die wordt georganiseerd door de plaatselij ke VW en begint om 13.30 uur bij het VW-kantoor in Domburg. Dezelfde wandeling wordt op 6 juni nog een keer gemaakt. Folkloristische dagen - Op donderdag 13 juli en donderdag 10 augustus worden op het Molenwater in Middelburg de folkloristische dagen gehouden. De programma's van beide dagen bestaan respectievelijk uit ringrijderij met versierde sjezen en deelnemers in Zeeuwse dracht en de grote ringrijderij te paard. De organisatie berust bij de Folkloristische Commissie die bestaat uit vertegenwoordigers van het VW Middelburg en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. I Nazomer festivals - De Stich ting Zeeland Cultuurmaand pre senteert in samenwerking met de betrokken festivalorganisa ties vanaf dit jaar onder de noe mer Zeeland Nazomer Festivals de volgende festivals: Kamermu ziekfestival Schouwen-Duive- land en Tholen, Festival 'Meer dan woorden', Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, Cultuur historische workshops en excur sies 'Oranjezon', Beeldende kunst 'Zeeuwse reportage', 'Jazz by the sea' Domburg, Theaterfestival 'Zeeland uit de kast' en het Filmfestival Zeeland. De evenementen worden gehouden in de periode van 1 september tot en met 14 okto ber. Kunstuitgave - Ter gelegen heid van de expositie 'Met zicht op vrijheid' in de Gevangentoren te Vlissingen is in een oplage van 150 exemplaren een kunstuitga- Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Centrum San-Bao Middelburg, medi tatiecursus, 20.15 u. (01180- 16193) De Schelp Dom burg, Kabouterknutselen, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitiever band, 20 u., inschrijven voor 18 u. Stadhuis Middel burg, commissie Stadsbe heer, vergadering, 19.30 u. Directie Milieu en Water staat Middelburg, Provin ciale Commissie Milieube heer en Waterhuishouding, vergadering, 14 u. Aula Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, PvdA-afdeling Middelburg, discussiemid dag over wonen en vervoer voor ouderen, 15 u. De Zandput Serooskerke, Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, infor matiemiddag voor ouderen, 14 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, bingo voor 50+, 14 u. Stadhuis Vlissingen, Commissie van advies voor de ruimtelijke ordening en het verkeer, openbare vergadering, 19.30 u. Stadhuis Vlissin gen, Commissie van advies voor sociale zaken, perso neelszaken, organisatie en informatie, openbare verga dering, 16 u. Wijkcentrum De Schelde buurt, klaverjassen, 13.30 u. Gereformeerde Kerk Grijpskerke, jubileum zang avond van koor 'Sameach', 19.30 u. Danstheater Cos mo Vlissingen, houseparty, 22 u. H.K. van Duijvenvoor- deschool Oost-Souburg, prestatieloop, 18.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 14 u. De Parel Domburg, Indo nesisch themabuffet, 18 u. Graanbeurs Middelburg, Brassband Onda, Rommel markt, 8.30 u. Café Dorps- zicht Koudekerke, Toerclub Walcheren, fietstocht langs de Oosterschelde, 160 kilo meter, inschrijven 8.30 u. Hotel Arneville Middelburg, Nederlandse Stomavereni ging 'Harry Bacon', afde lingsbijeenkomst, 13.30 u. Verzorgingshuis Sint Willi- brord Middelburg, lente feest, 10 u. De Pijlers Goes, Vereniging 'Samen Verder' voor CVA-getroffenen en ve met bouwplaat aangemaakt waarop kan worden ingetekend. In de uitgave is een foto van alle ingezonden boxen opgenomen. De uitgave is te bestellen bij het Bevrijdingsfestival Zeeland, 01180- 15244. Kinderkoor - Het VMC Zee land zoekt voor een project dat zij in samenwerking met de Stichting Nieuwe Muziek doen, kinderen die mee willen zingen in een kinderkoor. Repetities vin den plaats in Middelburg of Oostkapelle. De uitvoeringen zijn gepland in het weekend voor de herfstvakantie in de Grote Kerk in Veere. Hiervan worden televi sie-opnamen gemaakt. Kinderen die een zuivere stem hebben - zonder baard in de keel - kunnen contact opnemen met Jenny van Kampen, muziekconsulent van VMC Zeeland, 01180-34880. Superclub - In ontmoetings centrum Dauwendaele houdt Sociaal-kultureel werk de Hay- man op zaterdag 20 mei een superclub van 14 tot 16 uur. De club is bedoelt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar uit de wijk Middelburg-zuid en hun ouders/ verzorgers. Er kan o.a. een beachburger gemaakt worden, film gekeken worden en een gra tis ritje met de paardetram doen. Begraafplaats - ledereen die wil weten wat er na zijn of haar overlijden gebeurt kan op zater dag 20 mei van 10 tot 16 uur terecht op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg. Medewerkers van de begraafplaats en het cremato rium geven rondleidingen over de begraafplaats en in het cre matorium alwaar de ovens kun nen worden bezichtigd. Architectuur - De Stichting Overleg Hedendaagse Architec tuur houdt op vrijdag 12 mei om 16 uur het derde Schuttershof debat in het Schuttershoftheate' hun partners, bijeenkomst, 14 u.* Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rond leiding Kasteel Westhove, 6 u., voor donderdag aanmel den 01188-2620. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, prijsklaverjassen, 14 u. Sportpark Bonedijke Vlis singen, SV Walcheren junio ren voetbaltoernooi voor ABC-junioren, 9.30 u. A. Gogelweg/Van Hogendorp- weg Vlissingen, wijkdag, 11 u. Atlethiekbaan Basken- burg Vlissingen, Atletica, i atlethiekwedstrijd pupillen, 11.30 u. Strandpaviljoen Piet Hein Westduin, Terre des Hommes, prestatieloop, 14.30 u. Karolingenburcht Oost-Souburg, Single, dans avond voor alleenstaanden, 20 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, KNGB en VTV, finale verenigingswedstrij den 'VB-Accountants', 8.45 u. De Schelp Domburg, trek poppetjes maken, 14 u. Johanneskerk Vlissingen, Interkerkelijk Comité 'Vlis singen Zingt', 19 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u. Stadhuis Middel burg, Raad der Gemeente Middelburg, vergadering, 19.30 u. Stadsschouwburg Middelburg, VVV Middel burg, algemenen ledenver gadering, 20.30 u. De Schelp Domburg, knut- selmorgen, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Gebouw Joegoslavische vereniging Edvard Kardelj Vlissingen, huurderscomité Basco/Meindert Hobbema- laan, openbare vergadering, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Schelp Domburg, tekenfilm festival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub, 14 u. Activiteiten Centrum Vlissin gen, cursus leren ontspan nen voor uitkeringsgerech tigden, 9.30 u. Buro voor vrouwenhulpverlening Arte- mis Middelburg, cursus 'Dromen zijn geen bedrog', 20 u. in Middelburg. Onderwerp van het debat is dit keer 'Waterfront- projekten'. J.R. Slemmer, archi tect te Vlissingen, F.B. van den Meiracker, directeur van de Stichting Dorp, Stad en Land, en J. Schaalje, ambtenaar in de gemeente Oostburg, zullen er spreken. De toegang tot het debat is gratis. Mae-Uku - De Molukse Wel- zijnsstichting Mae-Uku uit Oost- Souburg viert van 6 tot 8 juli een midzomerfeest. Voor de Pasar Ambon die op 8 juli wordt gehou den zoekt de stichting nog muziekgroepen en koren die belangeloos willen optreden. Inlichting: tel. 01184-70800. Nationaal Showfestival - Zo'n duizend jeugdige muzikan ten worden op zaterdag 3 juni op het Nationaal Showfestival dat wordt gehouden op het sport park aan de Irislaan in Vlissingen verwacht. Hoewel de inschij- vingstermijn nog niet is verstre ken is nu ai zeker dat de Chr. Showband Irene, Johan Fiso uit Middelburg en het Leeuwarder Pasveerkorps acte-de-presence zullen geven. Fietspuzzeltocht - Op Hemel- vaartdag -25 mei- houdt de motor- en autoclub Scheldegou- wen een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Via een routebe schrijving leidt de twintig kilome ter lange tocht langs diverse plaatsen op Walcheren en moe ten er vragen worden beant woord. Inschrijving en start van 13 tot 14 uur bij Eetcafé Dorps- zicht in Koudekerke. Turnwedstrijden - De Vlis- singse Turnvereniging houdt, in samenwerking met de regio Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiekbond, op zaterdag 20 mei de finale van de verenigingswedstrijden in sporthal Baskensburg in Vlissin gen. Voor de eerste keer wordt de jongensfinale samen met de meisjesfinale op een dag georga niseerd. De wedstrijden begin nen om 8.45 en eindigen op 18.40 uur. Voor informatie: 01184 - 61722, Marion van Bel- zen. Jubileum - Dit jaar is het vijftig jaar geleden dat de voetbalver eniging Arnemuiden werd opge richt. In het kader van het jubi leum worden er op 3 juni drie reünie-wedstrijden gespeeld, met als hoogtepunt de bekerfi nale tussen Arnemuiden en DOVO. Van beide ploegen spe len vrijwel alle toenmalige spe lers nu ook weer mee. Rolstoelbasketball - Rolstoel- basketballvereniging Middelburg houdt op zaterdag 27 mei een integratietoernooi in de sporthal aan de Nassaulaan in Middel burg. Het toernooi begint om 10 uur en de finale staat omstreeks 15.30 uur gepland. Dit integratie- toernooi vindt plaats in het kader van het tienjarig bestaan van de vereniging. Intimiteit - Buro voor Vrou wenhulpverlening Artemis houdt op 23 mei een lezing over de grens tussen intimiteit en over- schreiding. In deze lezing gaat C. Krijnen in op deze vaak zo moei lijk te trekken grenzen tussen mannen en vrouwen. De lezing, die om 19.30 uur begint, is overi gens alleen toegankelijk voor mannen. Informatie: 01180 - 42979. Beerputten - op uitnodiging van de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland zal de heer drs. A. Carmiggelt een lezing verzorgen over 'Beerput ten als archeologische bron'. De lezing wordt gehouden op vrij dag 19 mei om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Accordeola - op zaterdag 20 mei van 14 tot 17 uur houdt accordeonvereniging Accordeola een open dag in hun nieuwe oefenruimte in de voormalige Visserijschool aan de Ardiaan Coortelaan in Vlissingen. De ver eniging was voorheen in de Wil lem III kazerne gehuisvest, maar moest die lokatie op last van de gemeente verlaten. De voormali ge Visserijschool deelt Accor deola met brassband Ceacilia. Fietsexcursie - De afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging KNNV verzorgt op dinsdag avond 23 mei een fietsexcursie naar het bos 'De Piet'. Belang stellenden worden verzocht zich te verzamelen om 19 uur op het parkeerterrein (aan de kanaalzij de) van station Middelburg. Molukken-tentoonstelling - Stichting Mae-Uku houdt zater dag 20 mei open deur-avond in het stichtingsgebouw. Hier kan een Molukken-tentoonstelling worden bezichtigd. Aansluitend wordt bingo gedraaid. Aanvang 19 uur. Reünie - In verband met de fusie van de twee basisscholen in Nieuw- en St. Joosland houdt de Van Randwijckschool op 24 juni een open reünie voor ieder een die betrokken is geweest bij het openbare onderwijs in het dorp. De reünie vindt plaats in de Van Randwijckschool, tussen 14 en 17 uur. Inlichtingen: 01182 - 2581. Kindervakantie - Evenals vori ge jaren houdt Humanitas ook dit jaar weer een kinderkamp voor kinderen uit eenoudergezinnen of voor kinderen, die bijvoor beeld door ziekte van hun ouders niet op vakantie kunnen. Het kamp wordt gehouden van 1 tot en met 7 juli in Veere, waar gekampeerd wordt in tenten. Het programma is ontspannend, creatief en avontuurlijk. Aanmel ding en informatie: 01100 - 21440. Vakvrouwspektakel - Staats secretaris van Onderwijs mevrouw Netelenbos opent op zaterdag 20 mei het Zeeuwse Vakvrouwspektakel op de markt in Middelburg. Het evenement is bedoelt om meisjes en vrouwen meer vertrouwd te maken met techniek en hen te stimuleren om voor een technisch beroep te kiezen. Het spektakel duurt van 10 tot 16 uur. Combimagnetron - Studie centrum Oranjezon geeft op 22 en 29 mei een cursus 'Gebruik van de combimagnetron'. De cursus is bedoeld voor magne trongebruikers of diegenen die een magnetron overwegen aan te schaffen. Tijdens de cursus krijgt u inzicht in de mogelijkhe den van het apparaat. De cursus begint om 17.30 uur. Informatie: 01188- 1507. Manteling - Het Zeeuws Biolo gisch Museum houdt op 20 mei een rondleiding met het thema 'Vroege Vogels'. Tijdens de rond leiding worden de geluiden van vogels beluisterd en gedetermi neerd. De rondleiding begint om 6 uur. Voor aanmelding: 01188 - 2620. Op zaterdag 20 mei speelt de Het Thomas Chapin Trio in 't Beest in Goes. Chapin maakt jazz muziek die typisch van deze tijd is. Free, rock, jazz, funk, soul en punk. Zijn composities verande ren snel van karakter en klinken als een wandeling door downtown New York - het werkgebied van Chapin - waar op de ene straathoek met teder heid een kus wordt gesto len, en op de andere met grof geweld een dikke portemonnee. Het optre den begint om 22 uur. In de Piek in Vlissingen is op zaterdag 20 mei een optreden van de Walcherse rockband Mamilla Paradise. Het optre den begint om 22 uur. De band is in 1994 ontstaan uit de formatie 'Rick, Ruud and the Belt'. Ze spelen een men- Vaste bezoekers van Cosmo in I Vlissingen weten het inmid dels wel: op de laatste vrijdag van de maand is het steevast t 'Cotton Club' in het dans theater. De Cotton Club is bedoeld voor iedereen van 25 jaar en ouder die een gezellige avond uit wil. Tijdens de vol gende Cotton Club staat de geling van rock, blues, funk en soul met duidelijke knipogen naar de zeventiger jaren. De band speelt zowel eigen nummers als nummers van Neil Young, JJ Cale en Bob Dylan. In 1995 bracht de band hun eerste demo uit: 'In the flesh' travestietenact 'The Working Girls' geprogrammeerd. De wereld van deze drie 'mei den' bestaat geheel uit glamour, glitter en show. Twee jaar geleden begonnen The Working Girls met een optreden in The It in Amster dam. Inmiddels heeft het grote publiek ook kennis gemaakt met de band door optredens in Linda de Mol's Love Letters en De Schreew van de Leeuw van Paul de Leeuw. The Working Girls presenteren zich in Cos mo met twee shows van onge veer twintig minuten, waarbij zij respectievelijk The Supre- mes en The three Degrees imi teren. Naast deze imitatie optredens zorgt de band Car touche voor muziek op deze avond. De eerstvolgende Cot ton Club is op 26 mei. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 18 t/m wo. 24 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: N.J. Dekker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10.15 uur: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: F.L. van der Bom, 19 uur: J. Lemson. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer, 19 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: St. Spanjer, 19 uur: A.V. de Nooij (gez. dienst in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: R.J. Blokland, 19 uur: P A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.A. Murre, 19 uur: P.A. den Braanker (gez. dienst in de Geref. Kerk). HOOGELANPE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo.: 9.30 uur: A.N. Verheul. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: J. de Boer. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 11 uur: J.S. Koops, 19 uur: G. Warner. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: F. Harinck, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. v.d. Schaaf. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: J. Tevel, 14.30 uur: P. Paulus. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Ont- moetingskerk Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Wijk- gemeente Geref. Bond (in de Getuigeniskerk) Zo. 10 uur: L. Wullschleger, 18.30 uur: P.H. van Har ten. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 en 17 uur: W. Borgdorf. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. R.H. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo 10 en 19 uur: J. Heijnsdijk. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: C. v.d. Zanden. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: W. Veenho- ven. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bart- mentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Smit. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. van Veen, 19 uur. J.S. Koops. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.C. Ladenberg- Deij, 19 uur: J. v.d. Vlies-Takke. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: O. Elseman. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F. Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: A.V. de Nooij. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: P. Köther-Middelhoek. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Ter Reede. Zo. 19 uur: C. van Dam. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R. Dingjan. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: J. Mijnders. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W.J. de Grood. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: R.G. van der Zwan. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: M.C. Baart. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (Jongerendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 18 mei t/m wo. 24 mei HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: E. Kant, Saba laan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis- ser):zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stations plein la, Arnemuiden, tel. .01182-1308. zondag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R.A.D. van Tol. Markt 12. Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: vanaf vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186- 1282. West- en Midden-W'alcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornen burg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Donderdag 25 mei: Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, Sabalaan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 19