GEMEENTE MIDDELBURG Markt wordt sportpark Open dag 20 mei begraafplaats/crematorium Grootschalige oefening rampbestrijding in centrum Middelburg C ommissie ver gaderingen Gemeenteraden vergaderen over stadsgewest Straat speeldag Collecten Week 19 luw Tafeltje Dekje M Op zaterdag 13 mei in Middelburg Woningbouw Twee steden Tussenliggende gebied Woensdag 10 mei 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 8 tot en met 14 mei maandag gehaktbal, jachtsaus, bloemkool, aardappelen dinsdag dunne plakken rundvlees, witlof. puree woensdag varkenslapje, prei, aardappelen donderdag gegrillde kippepoot, gemengde groenten, puree vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen aardappelen zaterdag Indische vleesschotel, gado gado, rijst zondag wat de pot schaft Op verschillende plaatsen in de stad wordt op woensdag 17 mei een straatspeeldag gehouden. Zo wordt een gedeelte van de Generaal Eisen- howerlaan (wijkvereniging Klaren- beek) en van de Zacharias Jansen- straat (wijkvereniging Nieuw Mid delburg) hiervoor afgezet. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Stichting Dorkas van 8 tot en met 13 mei; Nederlands Astma Fonds van 15 tot en met 20 mei. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met col lectezakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebe wijs. Zo goed als elders in de wereld kun nen zich ook in ons land rampen voordoen, waar de diverse hulpver leningsorganisaties op voorbereid moeten zijn. Op 16 mei a.s. trachten brandweer, politie, Rode Kruis, ambulancedien sten, GGD en EHBO-vereniging Middelburg gezamenlijk de gevol gen van een in scène gezette ramp in het schoolgebouw van de Stedelijke Scholen Gemeenschap Middelburg aan de St. Pieterstraat te bestrijden. Deze oefenning heeft als doel de samenwerking binnen en tussen de deelnemende organisaties te beoefe nen. In verband met te leggen brandslan gen e.d. zullen de St. Pieterstraat, Damplein, Molstraat en Spanjaard straat moeilijk bereikbaar zijn voor autoverkeer. De woningen en bedrijven blijven normaal toegankelijk. Het Spuiplein zal bereikbaar zijn via de Spuistraat. De blokkeringpaal in de Spuistraat zal worden verwijderd. Bewoners en bezoekers van boven genoemd gedeelte van het stadscen trum worden vriendelijk verzocht begrip te hebben voor eventuele overlast, die een dergelijke oefening met zich mee kan brengen. Een iedere belangstellende is wel kom om deze oefening ter plaatse te bekijken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer K.J. Hamelink, telefoon 33070. Op de Middelburgse Markt wordt op zaterdag 13 mei 1995 een grote sportmanifestatie ge houden van 10.00 tot 16.00 uur. Deze manifestatie wordt geor- name de jeugd kennis te laten maken met de verschillende tak ken van sport die in de regio kunnen worden beoefend. Er is een informatiemarkt en er zijn doorlopend demonstraties en activiteiten waaraan het publiek gratis mee kan doen. De sporten die worden vertegen woordigd op de manifestatie zijn: schaken, badminton, tur nen, jazz, roeien, surfen, rugby, dammen, jeu de boules, korfbal, cardiofitness, handbal, red- dingszwemmen, voetbal en ten nis. De sectic Begraafplaatsen en Cre matorium van de dienst Stadsbeheer houdt op 20 mei 1995 van 10.00 tot 16.00 uur een Open Dag. Op deze Open Dag worden rondlei dingen gehouden door het gebouw. Aandacht wordt gevraagd voor de expositie van de aanwezige kunst werken in het gebouw, die regelma tig worden gewisseld. Tijdens de rondleiding wordt uitleg gegeven over de gang van zaken, vooraf gaande, tijdens en na de uitvaart dienst. De bezoekers kunnen de cre matie-ovens bekijken en daar vra gen over stellen. Vervolgens zal de rondleiding gedeeltelijk over de begraafplaats gaan, waar een nieuw graf open zal worden gelegd. De rondleiding eindigt in de koffieka mer, waar een consumptie wordt aangeboden. Daar zijn enkele stands ingericht met o.a. grafkisten, boe ken, sicrumen, grafbeplanting, foto graaf etc. Bovendien is een deskun dige van de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening aanwezig, waarmee over rouwbeleving/ver- werking kan worden gesproken. Ook als u nog vragen hebt over administratieve zaken kunnen die daar worden gesteld. De medewerkers willen graag laten zien welke mogelijkheden er zijn om een persoonlijke sfeer te creëren bij een uitvaartplechtigheid. Ook willen zij aan de bezoekers tonen wat het werken op een begraaf plaats/crematorium inhoudt. Zij hopen er op veel belangstellenden te mogen begroeten. Een mensenleven kent maar weinig zekerheden. Eén van die zekerheden is dat aan het leven een einde komt, vaak op een onverwacht moment. Degene die het overkomt heeft er geen weet meer van maar de nabe staanden des te meer. Op dat moment worden zij geconfronteerd met een heleboel vragen, waarover in een heel korte tijd een beslissing moet worden genomen, die niet kan worden teruggedraaid. Op veel van die vragen kan al tijdens uw leven een antwoord worden gegeven. Moet bij uw uitvaart de klok worden geluid? Wilt U dat in de aula uw lie velingsmuziek wordt gespeeld? Wilt U bloemen op de kist? Wilt u spre kers tijdens de uitvaartdienst? Wil len uw familie of vrienden zelf vorm geven aan de uitvaartdienst? Wilt U begraven of gecremeerd worden? Als u begraven wordt, moet dat dan in een eigen-of in een algemeen graf? Wat is het verschil tussen een eigen-of algemeen graf? Wilt u een gedenkteken of beplan ting op uw graf of allebei? Als u gecremeerd wilt worden, wat wordt dan de bestemming van de as? Verstrooien op het strooiveld of lie ver op de zee? Denkt u aan plaatsing in het columbarium? Misschien is begraven in een eigen (umen)graf een beter idee? Of wilt u dat uw as wordt overgebracht naar een andere begraafplaats of crematorium? Heeft u al gedacht aan het bewaren van de as bij u thuis? Dit is nog maar een klein gedeelte van de vragen waarop, bij het over lijden van iemand, een antwoord moet worden gegeven. Op zo'n emo tioneel moment is, zonder voldoen de voorbereiding, de kans groot dat er beslissingen worden genomen, die later worden betreurd omdat dan blijkt dat bepaalde dingen anders hadden gekund. Dit kan betrekking hebben op de vorm en uitvoering van de uitvaartdienst, de soort van het graf of bijvoorbeeld de keuze van de asbestemming. foto's E. Engel In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Stadsontwikkeling, woensdag 10 mei om 19.30 uur Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Monumentenselectie- project, reconstructie Nieuwe Haven/Turfkaai/Houtkaai, exploita tie-opzet en krediet gebied Kruis weg, voorbereidingsbesluiten. Commissie maatschappelijke Za ken, donderdag 11 mei om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroe- vers, telefoon 75633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): jaarverslag Gemeen telijke Kredietbank '93, evaluatie gem. sociaal fonds, Jeugd Werk Garantie-nota. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 mei om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Vlissingen. Het overblijvende tus senliggende gebied kan functione ren als het groene hart van het stads gewest. Hier is plaats voor cultuur, ecologie, recreatie, sport en genieten van de natuur. De komende tien jaar wil Vlissingen 2.188 woningen gaan bouwen, Mid delburg 2.270 stuks. Belangrijke woningbouwlocaties worden: Bou levard Bankert (230), Spuikom (300), Rosenburg (260), West-Sou burg (290), noordrand Oost-Sou burg (195), Veerse Poort (850), sta tionsgebied Middelburg (300), Torenweg-Zuid (200), Middenge bied Middelburg (300) en Sint Lau rens (120). Daarnaast zijn er tal var kleinere bouwlocaties. De vorige bijeenkomst van de beide gemeenteraden op 29 januari 1992 in de burgerzaal van het stadhuis van Middelburg. ganiseerd door de schoolsport commissie, bestaande uit ge meente-medewerkers en vakdo centen, in samenwerking met de Middelburgse sportverenigin gen. Doel van de manifestatie is met Op dinsdag 16 mei 1995 wordt van 19.00 tot ongeveer 22.00 uur in het centrum van Middelburg in de omgeving St. Pieterstraat, Damplein, Molstraat en Span jaardstraat een grootschalige gemeentelijke oefening rampbe strijding gehouden. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 mei om 19.30 uur. Maandag 15 mei komen de leden van de gemeenteraden van Vlis singen en Middelburg bijeen in een gezamenlijke bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis van Vlissingen. De vergadering begint om 20.00 uur en is open baar, dus voor publiek toeganke lijk. Belangrijkste agendapunt is de ont wikkelingsvisie voor het stadsge west Vlissingen/Middelburg geti teld "leder uniek en samen sterk". De gemeenten Vlissingen en Mid delburg vormen sinds enige jaren samen een stadsgewest. Burgemees ter en wethouders van beide steden hebben hun visie op de ruimtelijke ontwikkeling van Vlissingen en Middelburg vervat in een nota geti teld "Ieder uniek en samen sterk". In grote lijnen staat erin waar in de toekomst kan worden gebouwd, waar bedrijven kunnen komen en wat er met het gebied tussen Vlissin gen en Middelburg moet gebeuren. Vlissingen en Middelburg mogen niet aan elkaar worden vastge- bouwd. Het moeten twee afzonder lijke steden blijven, elk met hun eigen karakter en aantrekkelijkhe den. De grens van beide steden moet liggen aan de randen van het tussen gebied, dus voor Vlissingen aan de noordkant en voor Middelburg aan de zuidkant. Het tussenliggende landelijke gebied moet worden ingevuld naar ideeën van Ashok Bhalotra van het stedebouwkundige adviesbureau Kuiper Compagnons te Rotterdam. Hij adviseert om beide steden af te ronden met woningbouw in een bij zondere vorm. Bhalotra stelt de aan leg voor van een Boulevard van Middelburg aan de zuidzijde van Middelburg en van Bolwerken van Vlissingen aan de noordzijde van

de Faam | 1995 | | pagina 5