'EEN OP TIEN' HEEFT U NODIG! Bel 06-300733 DE DIERENBESCHERMING SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Bijeenkomst Natuur/Milieu Sportmanifestatie Cursus/Onderwijs Club/Vereniging Sport Allerlei Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 10 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 13.30 u. Cen trum San-Bao Middelburg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193) De Schelp Domburg, Kabouterknutse- len, 10 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middelburg, SKW de Hay- man, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscentrum Middelburg, SKW de Hay- man, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlis singen, crea-doe cursus, 9.30 u. Woltershuis Vliss ingen, intercultureel kookca- fe, 18 u. SCC Het Bolwerk, Lindeyerlaan 8 Vlissingen, buurtcomité Bossenburgh, openbare vergadering, 19 u. Rehobothstraat 9 Oost- Souburg, Een vrouw naar Gods Hart, lezing, 9.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u, bingo voor jong en oud, 19.30 u. De Brigge Middelburg, KV ONDO, receptie 40 jarig bestaan, 19.30 u. Kasteel Westhove Domburg, Magisch Dans plezier, dansdag, 10 u. Dauwendaele Vrijlandstraat 51 Middelburg, FNV jaarver- gadering/jubilarissenavond, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Ned. Ver. Be langstellenden Spoor- en tramwegwezen, bijeen komst, 19.45 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 14 u. De Parel Domburg, Indo nesisch themabuffet, 18 u. Vismarkt Middelburg, rom melmarkt, 9 u. Zuiderba ken Middelburg, St. Soc. Cult. Werk de Hayman, dis co, 20 u. Molen de Hoop Middelburg, Juliana Korp sen, rommelmarkt, 8 u. 't Hof Popkensburg, St. Lau rens, open huis, 10 u. Markt Middelburg, Swift sportmanifestatie, 10 u. Westhove Oostkapelle, ZBM, vroege vogels wande ling, 6 u. COC Eigenhaard- straat Middelburg, disco avond, 21 u. Nieuwe kerk Middelburg, koor- en samenzangavond, 19.30 u. De Spinne Goes, Kapasi, dansavond, 21.30 u. Prin ses Irene School Middel burg, bazar, 9.30 u. F.C. Dauwendaele, promotie wedstrijd, 13.15 u. Dam plein Middelburg, Mimegr. Reflection, rommelmarkt, 9 u. De Brigge Middelburg, KV ONDO, feest t.g.v. 40 jarig bestaan, 10 u. VVV/ANWB kantoor Vlissin gen, landelijke fiets/molen dag, 9 u. VVV-kantoor Domburg, landelijke fiets/ molendag, 9 u. Schelde- straat Vlissingen, voorjaars- markt, 9 u. Oude markt Vlissingen, geraniummarkt, 9 u. Clublokaal Adr. Coor- terlaan Vlissingen, w.s.v Wil len is kunnen verschillende marsen, 9 u. Sporthal Bas- kenburg Vlissingen, zaal voetbaltoernooi, 18 u. Karolingenburcht Oost-Sou burg, Single, dans-avond 25 plus. De Schelp Domburg, knut- selmorgen, 10 u. De Schelp Domburg, trekpop petjes maken, 14 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u. Stadhuis Vlissin gen, Stadsgewest Middel- burg/Vlissingen, vergade ring gemeenteraden, 20 u. L' Immortelle Grijpskerke, workshop droogbloemen, 13.15 u. Bonedijkstraat 155 Vlissingen, Aktiviteiten Cen trum Vlissingen, WAO Plat form, voorlichtingsbijeen komst herbeoordeling WAO, 14 u. Baskenburgplein Vlis singen, avondwandelvier daagse, 18 u. De Schelp Domburg, knut- selmorgen, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. *Hotel Arion Vlissingen, Hoechst Holland N.V. discussiebij eenkomst milieu, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru- cianum, thema-avond, de innerlijke betekenis van het hemelschip, 20 u. Hotel Brittania Vlissingen, Abva Kabo Walcheren, jaarverga dering, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, Women's Aglow, samenkomst, 9.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Schelp Domburg, tekenfilm festival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub, 14 u. Activiteiten Centrum Vlissin gen, cursus leren ontspan nen voor uitkeringsgerech tigden, 9.30 u. Brandweer kazerne Vlissingen, St. Am bulancevervoer Walcheren, cursus hartreanimatie, inl. 01184-17967. Zeeuwse Stichting voor Toegepaste Hypnose, Noordweg 407, Middelburg, basiscursus hypnose, 19.45 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Hartezorg, praatavond, 19.30 u. Heel in de verte zijn deze legbatterij vogels nog familie van de gezonde Hollandse kip. Als pluim veestapel zijn ze letterlijk opgestapeld in gazen hokjes boven een lopende band. Help de Dieren bescherming dit dierenleed te bestrijden door geen legbatterij-eieren te kopen èn lid te worden. Voor f 36,- per jaar steunt u ons en ontvangt u elke 2 maanden het mooie blad DIER. Want zonder uw bescher ming hebben dieren geen leven. Ja, ik word lid van de Dierenbescherming voor f 36,- per jaar. Ik ontvang dan 6 keer per jaar het blad DIER. Ik betaal per kalenderjaar en wacht op de acceptgiro. Naam:m v Geboortedatum: Straat: Postcode: Plaats:»con6 Stuur de bon in een envelop naar de Dierenbescherming, Antwoordnummer 2105,2508 VD Den Haag. Een postzegel mag, maar hoeft niet. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Waterschapsdag - De lande lijke Waterschapsdag wordt dit jaar op 20 mei onder het motto 'Het waterschap: natuurlijk!' gehouden. Het waterschap Wal cheren maakt van deze gelegen heid gebruik om het publiek ken nis te laten maken met het 'nieu we Westhove'. Park en water partijen bij kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle zijn de afgelopen maanden gron dig opgeknapt. Dat was nodig omdat het gebied aan het ver pauperen was door achterstallig onderhoud en verdroging. Bezoekers kunnen op 20 mei gratis gebruik maken van de ZWN-lijndiensten om de water schapsdag te bezoeken. Beestenboel - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka pelle verzorgt op woensdag 17 mei een Beestenboelmiddag voor de jeugd. Kinderen van negen tot en met twaalf jaar kun nen meedoen aan het thema 'water'. Met behulp van schep netten, een helderheidsschijf en zoekkaarten voor waterdiertjes komen aspecten als water, waterkwaliteit en waterdieren aan bod. Aanmelden: 01188 - 2620. De Middelburgse autovrije Markt is zaterdag 13 mei decor voor een grote sportmanifes tatie. Dat gebeurt om de jeugd kennis te laten maken met tal rijke takken van sport die in de regio kunnen worden beoe fend. Er is een informatiemarkt en doorlopende demonstraties en activiteiten waaraan het pu bliek kan deelnemen. De spor ten die vertegenwoordigd zijn: schaken, dammen, badmin ton, turnen, jazz, roeien, sur fen, rugby, jeu de boules, korf bal, cardiofitness, handbal, reddingszwemmen, voetbal en tennis. De manifestatie begint rond tien uur en is tegen vie ren afgelopen. Open Universiteit - De Open Universiteit houdt dit jaar jaar jaarlijkse voorlichtingsdag op zaterdag 13 mei. Bezoekers van het Studiecentrum in Middel burg krijgen informatie over de Open Universiteit en het cursus aanbod van de zeven faculteiten. Daarnaast worden er lezingen gegeven over studiemogelijkhe den, waarde en zwaarte van een Open Universiteit-studie. Bij het Studiecentrum Middelburg stu deren momenteel meer dan negenhonderd studenten. Accordeon - De Zeeuwse accordeonvereniging Concertina bestaat op 13 juni vijf jaar. Dit wordt op 20 mei gevierd in het Arsenaaltheater in Vlissingen met een jubileum-uitvoering. Op het programma staan optredens van accordeonisten en een optreden van Roland Sandhövel, die diverse beroemde artiesten imiteert. De jubileum-uitvoering begint om 20 uur. Turbozwemmen - Kinderen kunnen vanaf maandag 22 mei in het Sportfondsenbad in Vlissin gen terecht voor een 'Turbo zwemles'. De kinderen komen dagelijks een uur naar het zwem bad en halen na zes weken gega randeerd hun zwemdiploma A. In de zomervakantie is er ook Turbo-zwemles. Dan kunnen kin deren in drie weken hun A-diplo- ma halen door twee maal daags een uur zwemles te krijgen. Schaken - Het Open Schaak kampioenschap van Middelburg gaat dit jaar op 19 mei van start. Er worden zeven ronden gespeeld in zeven weken tijd. Op 15 mei sluit de inschrijvings termijn. De wedstrijden begin nen om 20 uur in de Schakel in Middelburg. Aanmelding: 01184 - 72887. Jongere ouderen - Volgens wijkvereniging Dauwendaele ontbreekt het in nieuwbouwwij ken als Dauwendaele aan voor zieningen waar mensen van elke leeftijd elkaar kunnen ontmoe ten. Vooral de zogenaamde 'jon gere ouderen', mensen die rond middelbare leeftijd zijn, zouden dit als een gemis voelen. Om de wensen en ideeën van deze groep mensen te inventariseren, houdt de wijkvereniging op 12 mei vanaf 14 uur een open mid dag in Het Ontmoetingscentrum aan de Vrijlandstraat. Milieubeleid - Hoechst Vlissin gen wil met bewoners uit de omgeving discussiëren over het milieubeleid van het bedrijf. Belangstellenden zijn welkom op een bijeenkomst op dinsdag 16 mei om 19.30 uur in het Arionho- tel in Vlissingen. Uitgangspunt voor de gedachtenwisseling is het onlangs verschenen milieu- bericht over de jaren 1993 en 1994. Daarin wordt informatie gegeven over het in de afgelo pen jaren gevoerde beleid en de resultaten die op milieugebied werden geboekt. Verder wordt ingegaan op de plannen voor de toekomst. Exemplaren van het milieubericht kunnen worden aangevraagd bij Jacqueline Wen- tink, 01196-89205. Stadsvernieuwing - In de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis vindt op vrijdag 19 mei een bijeenkomst van de Perma nente Conferentie voor de Euro pese Stadsvernieuwing plaats. Het thema van de bijeenkomst is: 'Omgaan met de stad, lessen voor de toekomst'. Er wordt ingegaan op de wijze waarop men in de afgelopen vijftig jaar is omgegaan met de stad en of er lessen uit getrokken kunnen worden voor de toekomst. Infor matie: 080 - 440058. Fietsmaand - De Fietsersbond ENFB geeft, in het kader van 'meimaand - fietsmaand' ant woord op vragen die fietsers hebben op het gebied van rec reatief fietsen. In de Milieuwin kel in de Reigerstraat in Middel burg liggen brochures van de Fietsersbond. Verder stelt fiets handelaar J. van den Driest (Gra venstraat Middelburg) gratis fiet sen af op 20 mei van 10 tot 18 uur. Straatspeeldag - SKW De Hayman en wijkvereniging Dau wendaele vestigen op woens dag 17 mei de aandacht op het gevaarlijke gedrag van (sommi ge) bromfietsers. Zij doen dit in het kader van de Nationale Straatspeeldag die ook op 17 mei is. Door kinderen worden, onder toeziend oog van de wijk agent, bekeuringen uitgedeeld op de stoep van het winkelcen trum Dauwendaele in Middel burg. Tevens worden er diverse activiteiten georganiseerd in het winkelcentrum, het Ontmoe tingscentrum en De Overloper. Deelnemers kunnen zich om 13.30 uur verzamelen bij het Onmoetingscentrum. Waterstand - Het verlaagde peil van de waterstand in het Kanaal door Walcheren moet tot en met vrijdag 12 mei worden aangehouden. Dat is een week langer dan voorzien was. De reden van deze verlenging is onvoorzien onderhoud aan de kanaaloevers. Sinds 5 mei is de stand van het water in het kanaal 0,3 meter NAP. De verlaagde waterstand heeft geen invloed op de maximaal toegelaten diep gang voor de doorgaande scheepvaart tussen Vlissingen en Veere. Alleen schepen met een ontheffing tot een diepgang van 4,30 worden erdoor gehin derd. Boulevard - De boulevards in Vlissingen zijn van 7 mei tot en met 24 september iedere zon dag van 13 tot 17 uur gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Ook op hemelvaartsdag en tweede pinksterdag zijn de bou levards afgesloten. Voetgangers en fietsers kunnen uiteraard wel gebruik blijven maken van de boulevards. Stekkenbeurs - De Zeeuwse Fuchsiavereniging houdt op zaterdag 13 mei haar jaarlijkse stekkenbeurs. Naast fuchsia- stekken zijn er meststoffen en toebehoren te koop en wordt er voorlichting gegeven over het kweken van fuchsia's. Belang stellenden zijn welkom vanaf 11 uur in de Lammerenburcht in Vlissingen. Turkse tuin - Het Sportfond senbad in Vlissingen is uitge breid met een Turkse tuin. In het zwembad zijn een aantal Turkse stoombad-cabines geplaatst, die na gebruik zichzelf reinigen. De toegang tot de Turkse tuin is niet in de toegangsprijs van het zwembad inbegrepen. Fietsroute - Het VW in Vlissin gen heeft speciaal voor de Lan delijke Fiets- en Molendag een fietsroute uitgestippeld door het Walcherse landschap. Fietsers die op zaterdag 13 mei de route uitfietsen krijgen een medaille. Informatie bij VW/ANWB: 01184 -12345. Schroebrug - In verband met schilderwerkzaamheden is de Middelburgse Schroebrug over het Kanaal door Walcheren afge sloten voor alle verkeer (behalve het vaarverkeer) op woensdag 17 mei van 20 uur tot donderdag 18 mei 6 uur. In de avond en nacht van maandag 22 mei op dinsdag 23 mei is de brug ook gesloten voor verkeer. In beide gevallen wordt het verkeer door middel van borden worden omgeleid via de Stationsbrug. Reuzenbijenkorf - De Stich ting Landschapsverzorging is in Zeeland vooral bekend van het onderhoud van knotwilgen en drinkputten. Wie de stichting eens aan het werk wil zien kan op vrijdag 26 mei naar Poppen- damme komen. Daar wordt de jaarlijkse bijenmarkt gehouden van de Vereniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt op Walche ren, Tijdens de bijenmarkt laat de Stichting Landschapsverzorging zien dat er van snoeihout mooie dingen te maken zijn. Van wil- gentakken zullen vrijwilligers een bijenkorf van 3,5 meter hoog bouwen. Deze bijenkorf moet de blikvanger van het bezoekers centrum in Poppendamme wor den. Op de bijenmarkt staan ver der stands met planten, zaden en stekken en er is bijenteeltma teriaal te koop. Voor jongeren van tien tot vijftien jaar is er een snuffelcursus 'bijenhouden'. De bijenmarkt wordt in en rond het bezoekerscentrum van Imkerij Poppendamme gehouden en begint om 10 uur. "Eén op de tien Nederlanders leeft met een lichamelijke handicap. Ook zij hebben recht op een volwaardig bestaan. Het Nationaal Revalidatie Fonds helpt daarbij. U toch ook? 'jj~\ en wordt donateur". (75 cent per minuut) Groothuizen Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 11 t/m wo. 17 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: A.E. de Bruyn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Schaap, 15 uur:M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. G. Arensman. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: geen opga ve, 19 uur: geen opgave. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. uur: J. van Veen. Dorpsstraat 7. Zo. 14.30 GRIJPSKERKE markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verwey. Thomaskapel. Oostkerk Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigeniskerk) Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: G. Tap. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: It. J. Pippel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J.D. Oele. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: D. Lunen- burg-Moret. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: H. Schipper, 19 uur: J.F. Ezinga. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave, 19 uur: geen opgave. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: C. Simons. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: F. van Vliet. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C den Hol lander in Geref. kerk. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Hervormde Gemeente. mentlo. SEROOSKERKE Zo. 10.30 uur: P. Bart- MELISKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Th. Witkamp Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave. ST. LAURENS Heryormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: E. van de Vrie, 19 uur: R. D. van Schauwen. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Johanneskerk. Bonedijke- straat- 165. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: pastor van Hec- ke. Ter Reedu. Zo. 19 uur: C.A. Schoorel. Jehova's Getu.gen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: G.Tap, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst, Wo. 19.30 uur: P. Mul der. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: 10 uur: Kapt. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: P. Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. MTS, Marconi- weg 1Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Pastoraat Ziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: Pas tor van Hecke. Rooms-Katholieke Kerk Der Boe- de. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zater dag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: sow dienst, dhr. van Noorddam. 19 uur: dhr. Mur- re. ZOUTE LANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: dhr. Binnenmarsch. dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: vanaf vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede.De casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag, zondag en maandag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Melis kerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: Bruijnzeel, Londense- kaai 35, Middelburg, tel:01180-25963. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: geen opgave. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienstgeen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. Drayer. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: O. Elseman, 14.30 uur: G.J. Smit. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gere formeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: dienst. Ned. Gerefor meerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: A.D. van den Heuvel, 17 uur: W. Riemens. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen- Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: G.P.R. Penne- kamp. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch, 19 uur: J.W. Glashouwer. Bejaardente huis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van de Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. geen opgave. Do. 11 mei tot wo. 17 mei VEERE Gereformeerde Kerk. Laan. Zo. 9.30 uur: H.E.J. v.d. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 23 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis- ser):zaterdag tot zondag 12 uur: N. Kapteijn, Lek straat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. vanaf zondag 12 uur tot zondag 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, O-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater- Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: L.H. Moseman, Dorpsplein 47, Nisse, tel. 01194-9663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 15