Provincie Zeeland A Q 5KS&. 12323: altijd raak 01184- De woonboulevard waar U zich thuis voelt DE GEZELLIGSTE WOONBOULEVARD VAN ZUID WEST NEDERLAND PAASDIJKWEG 33 POORTVLIET MEER DAN 22.000 M2 WOONIDEEEN Dichtbij is ver genoeg Presenteert vijf maal per week een grandioze meubelshow INFOLIJN 01662 - 2445 COMMISSIES Smoelenboekje m Abdij Nieuws is de I informatierubriek van I I m m mm m m de Provincie Zeeland. \g J 4330 LA Middelburg, TÊ m W W telefoon 01180 31392 Reageren op ontwerpnota lokatiebeleid-mobiliteit Reeksen wetten zijn er op gericht milieu-overlast te voorkomen; een veelheid van wetten heeft de bedoeling natuur en landschap te beschermen. Tal van instanties voert deze wetten uit en probeert met vergunningen de belasting van het milieu in de hand te houden. Dat neemt niet weg dat er toch sprake kan zijn van overlast. En om dan de juiste instantie te vinden wil wel eens een probleem zijn. Bellen met het centrale ktachtennummer is dan de beste oplossing prqmSP Woonboulevard Poortvliet heeft zijn deuren geopend naar een wereld vol woonideeën met maar liefst acht woonspeciaalzaken onder één dak. Waaronder: Bouman Potter, meer meubel voor minder geld, Dormilux slaapkamerspeciaalzaken met meer dan 100 slaapkamers, Kids World kanjers van kamers voor kinderen en tieners, Tapijtland alle woningtextiel bijeen, tapijt, karpetten, gordijnen en raamdecora- ties, Tierlantijn cadeaus en woonaccessoires. Proms exclusief en veel belovend wonen. Fautuil Gallery maatwerk in zitkomfort. Runner Meubelhal magazijn verkoop. Inruilen! Gratis thuisbezorgd Kinderparadijs Gratis meten, maken en leggen Laagste prijs garantie Restaurant Even uitrusten tijdens uw bezoek I Zo vindt u ons Gratis parkeren Woensdag 10 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 De plaats voor vestiging van een bedrijf of recreatieve pu bliekstrekker is meebepalend hoe mensen er naar toe gaan: lopend, fietsend, in de auto of met het openbaar vervoer. Hoe afgelegener of geïsoleer der de plek ligt, des te vlugger wordt de auto gepakt. Maar net als het rijk vindt ook de provincie dat het vervoer per auto moet worden afgeremd. Geen ge makkelijke zaak in een plattelands provincie als Zeeland. Voor het zo geheten lokatiebeleid hanteert het rijk een indeling naar drie typen plekken met elk hun eigen richtlij nen en parkeernormen. Zo komen A-lokaties overeen met stationsge bieden: goed bereikbaar met het openbaar vervoer en voldoende stallingsmogelijkheden voor de fiets. Kortom, uitstekende plekken voor bedrijven waar veel mensen komen (bezoekers en werkne mers) en die niet afhankelijk zijn voor bereikbaarheid per (vracht)auto. B-lokaties zijn goed bereikbaar met het openbaar ver voer en met de auto, en met de fiets is het ook goed te doen: ge schikt voor bedrijven met wat min der personeel en bezoekers dan A-lokaties en bevrachting over de weg is er wel maar de afhankelijk heid ervan is beperkt. C-lokaties herbergen bedrijven die veel ver keer aantrekken en hun goederen en produkten over de weg moeten aanvoeren. De statencommissie Algemeen Bestuur vergadert maandag 15 mei, aanvang 13.45 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: communicatieplan '95 vervoerregio, begrotingspro cedure '96, produktbegroting '95, onderzoek ambulancehulpverle ning, IPO-jaarrekening '94, 7e en 9e begrotingswijziging, voorjaars nota, aanwijzing/benoeming leden Scheldemondraad en recreatie schap Veerse Meer, wijziging ver ordening duiksport, samenwerking havens Vlissingen en Rotterdam, krediet verbetering rondweg Ka- pelle, jaarverslag Delta Nutsbedrij ven '94, rijksbijdrage beeldende kunst '94 e.v., kustaanpak Zee- Op de Zeeuwse schaal is deze ty pering van het rijk niet zonder meer van toepassing. Onder meer omdat het openbaar vervoer zo wel op het platteland als in de ste delijke gebieden niet voldoet aan de eisen die het rijk stelt voor de bereikbaarheid van de verschillen de lokaties. In plaats van de bus wordt in Zeeland dan ook meer re kening gehouden met de bereik baarheid per fiets. Vooruitlopend op de herziening van het streekplan, daar is nogal wat tijd mee gemoeid, wil de pro vincie haar beleid voor de vesti gingsplaatsen rond hebben. Ge meenten kunnen daarmee dan rekening houden bij de vaststelling van hun bestemmingsplannen en bij het bepalen van het verkeers- en vervoersbeleid. Het ontwerpbeleidsplan is voor tien gulden te koop bij het in formatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. Een sa menvatting is er gratis ver krijgbaar. Het ligt er ook ter inzage evenals in alle gemeen tehuizen en openbare biblio theken in Zeeland. Tot en met vrijdag 19 mei is het mogelijk te reageren. Schriftelijk: GS van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg; mondeling 01180-31251 of 31224. land en provinciale bijdragen/sub sidie campagne verkeerveiligheid Zws. Vlaanderen, verkeerseduca- tieproject 'veiliger verkeer', verlen ging project Nederlandse Vereni ging voor pleeggezinnen en inrichting 'Het Rondeel'. De commissie vergadert in het openbaar. De bijeenkomst be gint met spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan op die manier aan de statenleden zijn/haar mening laten weten over een van de onderwerpen op de agenda. De vergadering is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en de vergaderstukken lig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Wie wordt geconfronteerd met milieu-overlast of zaken waar neemt die mogelijk niet door de beugel kunnen doet er goed aan het centrale milieu- klachtennummer, 01184 - 12323, te bellen. De beller krijgt dan kontakt met de meldkamer van de Regionale Brandweer Zeeland. De medewer kers daar registreren de klacht en weten precies welke instantie ze moeten bellen voor een juiste re actie op de klacht. Als het nodig is kunnen ze ook opsporingsambte naren oproepen. Een praktisch voordeel is bovendien dat dit cen trale nummer dag en nacht bereik baar is. Brochure De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) heeft een brochure gemaakt waar in precies valt na te gaan welke in stanties verantwoordelijk zijn voor een goede uitvoering van wet- en regelgeving en voor welk soort overlast of overtreding zij zijn aan te spreken. Ook valt er in te lezen hoe te handelen bij het indienen van een klacht en wat voor maat regelen er kunnen worden geno men. Behalve bij de ZMF (Ravelijn de Groene Jager 5 in Goes, tel 01100-30075) is de brochu re gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. Klachten en meldingen Klachten en meldingen kunnen gaan over luchtverontreiniging door bijvoorbeeld bestrijdingsmid delen, stank van riool of bedrijven, uitrijden van mest of open vuur; geluidhinder door onder meer bedrijven, particulieren, vliegtui gen, verkeer; bodemverontreiniging als ge volg van onder andere het sleute len aan auto's, slordige opslag, dumpen van mest, slib of huishou delijk afval, olietanks; waterverontreiniging vanwege onder meer foutieve lozingen of het zonder opvangbassin spoelen van bloembollen; verstoring van natuur en land schap zoals kan blijken uit de aan wezigheid van afschot van vogels of wild, uitheemse planten en die ren, kappen van bomen, plukken van beschermde planten, vergifti ging van dieren, crossen in natuur gebieden, uitrijden van mest; verstoring van woonomgeving door bijvoorbeeld burengerucht, hondepoep, huishoudelijk afval, overlast van ongedierte, vandalis me, oude fietsen, reclameborden, vuurwerk, bouwen zonder vergun ning; milieu en gezondheid: gevaarlij ke werksituaties, gezondheids klachten op het werk of als ge volg van het wonen, voeding, drinkwater. In de brochure staat vermeld wel ke instantie de eerst aanspreekba re is om actie te ondernemen na een klacht of melding. Aangeraden wordt in een aantal si tuaties direct de politie te bellen. Dat is onder meer het geval bij een ongeluk met een tankauto, va ten of afval in de berm, overtredin gen door vliegtuigen, verontreini ging van het water met olie, lozing van een giertank in een sloot, dumping van mest, mest die niet wordt ondergeploegd, motor crossen in natuurgebieden, onjuist gebruik van bestrijdingsmiddelen, auto's die olie lekken en bij ge luidsoverlast door particulieren. Vertrouwelijk Alle organisaties behandelen de binnengekomen klacht of melding vertrouwelijk. Wie niet wenst dat zijn of haar naam bij een klacht of melding naar buiten toe bekend wordt, kan rekenen op geheimhou ding. Bij het regiokantoor van de politie in Middelburg is een specia le afdeling (RCID) die is gespeciali seerd in het beschermen van bronnen. Wel willen de handhavers Provinciale Staten (PS) van Zee land bestaan uit 47 mannen en vrouwen. Elke vier jaar worden zij door de Zeeuwse bevolking geko zen. De statenleden komen voort uit politieke partijen. Sinds de laat ste verkiezingen voor PS hebben tien partijen tenminste een verte genwoordiger in de staten. Woensdag 18 april hebben de ge kozenen de eed of verklaring en belofte afgelegd, waarna ze als provinciale bestuurders aan de slag zijn gegaan. Een van de eer ste daden was het kiezen van zes statenleden tot dagelijks bestuur der of gedeputeerde. De fracties van WD, CDA en PvdA waren al eerder overeengekomen dat ieder van hen twee gedeputeerden zou leveren. Achtereenvolgens zijn dat inclusief de verdeling van porte feuilles: ing. J.l. Hennekeij (natte en dro ge infrastructuur, openbaar ver- voer/vervoerregio, PSD en Wes- terschelde oeververbinding, nv Delta Nutsbedrijven, algemeen en dagelijks bestuur Interprovinciaal Overleg, waarnemend commissa ris van de koningin; ing. A.M. Dek (milieubeleid, wa terhuishouding inclusief organisa tie waterschappen, waterkeringen, toezicht lagere overheden, nv Ha ven van Vlissingen, inspraak en voorlichting); D.J.P. Bruinooge (economische zaken waaronder havenschappen, landbouw en visserij, financieel be leid, personeel, juridische zaken, interne zaken waaronder automati sering, informatievoorziening, huisvesting en Archiefwet); J.G. van Zwieten (ruimtelijke or dening waaronder gemeentelijke planvorming, kleinen kernen en woonwagenbeleid, volkshuisves ting, stads- en dorpsvernieuwing, Deltawateren en Voordelta, recre atie en toerisme); zelf graag de naam van de klager weten omdat anonieme meldingen weinig rechtskracht hebben. De meeste instanties registreren de klachten en meldingen en pro beren de melder te informeren over de stappen die zijn onderno men. L. Coppoolse (coördinatie wel zijn, maatschappelijke dienstverle ning, emancipatiebeleid, minder hedenbeleid, ontwikkelingsamen werking, jeugdhulpverlening, jeugd- en jongerenwerk, onder wijs, sport, Euregio, coördinatie Europese aangelegenheden); drs. G.L.C.M. de Kok (natuur en landschap waaronder voorzitter Stuurgroep Oosterschelde, landin richting, cultuur waaronder media beleid, monumenten, volksgezond heid, ouderenbeleid, bestuurlijke organisatie). Voorzitter Provinciale Staten worden, net als trouwens Gedeputeerde Staten (GS), voorgezeten door de Com missaris van de Koningin. Naast de Commissaris zit aan de GS-ta- fel de Griffier der Staten. Zij wor den niet gekozen, maar benoemd. De voorzitter wordt benoemd door de Koningin. Provinciale Staten benoemen zelf de griffier. Van de griffier wordt in de provinciewet gezegd dat hij het provinciaal bestuur in de uitoefe ning van zijn taak terzijde staat. Adressen Het postadres van de voorzitter en de griffier is hetzelfde als dat voor Provinciale Staten: Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. De statenvergaderingen zijn in de statenzaal van het provin ciehuis, Abdij 10 in Middel burg. De vergaderingen zijn openbaar. Ze worden met een samenvatting van de agenda punten aangekondigd in Abdij- Nieuws. Smoelenboekje De statenleden zijn natuurlijk ook afzonderlijk te benaderen via hun huisadres. Deze adressen zijn, met een fotootje, opgenomen in een soort 'smoelenboekje', een in formatieblad over wie is wie in Provinciale Staten. Het drukwerkje is gratis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. D<ÖRMILUX Rotterdam :\-Dordrecht 'Steenbergen Breda Halsteren Roosendaal Zierikzee irgenopZoom Middelburg Vlissingen Antwerpen WOONBOULEVARD POORTVLIET De enige boulevard waar u uw oude meubels kunt inruilen. Alle meubelen worden gratis bij u thuis bezorgd in heel Nederland, (m.u.v. de meeneemmeubelen) Voor uw kinderen hebben we een speciale oplossing. In de kinder hoek kunnen ze zich naar hartelust vermaken. Er zijn veel spelletjes en een speciale videohoek. Wanneer u een keuze maakt uit onze ruime sortering tapijt en gordijnen, dan komen wij gratis bij u meten. Ook het maken van de gordijnen en het leggen van het tapijt is veelal gratis. Stelt u zich voor dat u na uw aankoop uw meubel in een andere zaak nog goedkoper ziet. Als u dat binnen 3 weken bij ons meldt, en de verkoop- leverings en betalingsvoorwaarden gelijk zijn, dan ontvangt u van ons onmiddelijk het verschil retour. Dan bent u van harte welkom in ons restaurant. Voor een kopje koffie met wat lekkers, maar ook voor een komplete maaltijd. Tegen inlevering van deze bon. Met dit kaartje in de hand vindt u de weg naar meubelland. Parkeren bij onze showrooms is nooit een probleem. Er zijn altijd voldoende gratis parkeerplaatsen beschikbaar.

de Faam | 1995 | | pagina 13