GEMEENTE MIDDELBURG Dodenherdenking op 4 mei Programma Bevrijdingsdag Jliliiiid Busroutes tot 28 mei Busroutes na 28 mei: Ontvangst Kantoren Huur- commissie Winkels GFT-afval Rooien Commissies Collecten Uitbreiding De Vossenburch11 Herdenkingsbijeenkomst Wijktafel Dauwendaele Week 18 Tafeltje Dekje Woensdag 3 mei 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De busroutes in Middelburg MÜ:Ü U! Tot 28 mei a.s. De autovri je Markt is op 15 april een feit geworden. Dat betekent uiter aard dat ook de bussen niet meer over de Markt rijden. De bussen van het stadsgewest (lij nen 56. 57 en 58) rijden de route die 's zomers wordt gereden tijdens de kermis: de zogenaamde kaaienroute Bierkaai - Turfkaai - Tangent. Passagiers, die naar het centrum wil len kunnen onder meer uitstappen bij de vier bushaltes die hier liggen: bij de Baanstraat, de Koestraat, de Turfkaai en de Bierkaai. Voor de overige routes verandert er niets tot 28 mei. Wie het Middel burgs winkelgebied wil bezoeken, kan de buslijnen blijven gebruiken, die men gewend was. Wel even opletten welke bushalte de kortste looproute oplevert naar het winkel gebied. Op maandag 8 mei ontvangt het gemeentebestuur van Middelburg om 11.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een groep scholieren van de Comprehensive School uit het Engelse Meopham. Het gezel schapschap wordt welkom geheten door de heer drs. W. Ovaa, wethou der van Onderwijs. Na het welkomstwoord van de heer drs. W. Ovaa. krijgen de scholieren een rondleiding door het gotische deel van het stadhuis aangeboden, met aansluitend een vertoning van de. door de Middelburgse cineast Jaap Woltcrbcek gemaakte, film "Middelburg 1000 Years Young". De Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg (SSGM) is, in het kader van een scholenuitwisseling, van 7 tot 10 mei gastheer voor een aantal leerlingen van de Comprehensive School uit Meopham. De Engelse scholieren zijn ondergebracht bij gastgezinnen. Direct na het bezoek van de Engelse scholieren brengen scholieren van de SSGM een tegen bezoek aan de Comprehensive School in Meopham. Alle gemeentelijke kantoren zijn op vrijdag 5 mei gesloten in verband met de viering van bevrijdingsdag. De huurcommissie is een onafhan kelijke commissie, die op verzoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan geven op allerlei vragen op het gebied van huur en verhuur van woonruimte. Het kan hierbij gaan om alle soorten woon ruimte, zelfstandig of onzelfstandig en woonwagens en standplaatsen. Deze commissie houdt iedere twee de dinsdag van de maand spreekuur in Middelburg, dus ook dinsdag 9 mei van 13.30 tot 15.30 uur in de B en W-kamer van het stadhuis. De huurcommissie is gevestigd te Breda, telefoon 076 - 225090. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 8 lot en met 14 mei Maandag Gehaktbal, jachtsaus, bloem kool. aardappelen Dinsdag Dunne plakken rundvlees, wit lof, aardappelpuree Woensdag Varkenslapje, prei. aardappelen Donderdag Gegrilde kippepoot. gemengde groenten, puree Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortelen. aardappelen Zaterdag Indische vleesschotel, gado gado. rijst Zondag Wat de pot schaft Op 4 mei wordt in Middelburg van 19.30 tot 20.15 uur op het Abdij plein te Middelburg de traditionele dodenherdenking gehouden. Aan het programma wordt meegewerkt door de Chr. Brassband "Onda". Deze band zal enkele koralen ten gehore brengen. Tevens verleent de heer A. van Noort zijn medewerking aan het programma door middel van het verzorgen van enkele declamaties. Op donderdag 4 mei is er in verband met de dodenherdenking geen koopavond. De VNG heeft de winkels geadvi seerd op 5 mei te sluiten in verband met de viering van bevrijdingsdag een keer per vijf jaar. De winkels mogen wel open zijn. Burgemeester mr. Chr.G.J. Ruttcn houdt aan het begin van de plechtig heid een toespraak. Om 20.00 uur exact wordt er twee minuten stilte in acht genomen, waarna de kranslegging zal plaats vinden bij de plaquette waarop de namen van de omgekomen Middel burgse leden van het voormalig ver zet vermeld staan. De plechtigheid wordt afgesloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhel mus. Indien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de herdenking niet op het Abdijplein kan worden gehouden, zal worden uitgeweken naar de Nieuwe kerk. Vlaggen Vanaf zes uur 's avonds tot aan het moment van zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Een ieder wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. OECUMENISCHE VESPER DIENST Voorafgaande aan de 4 mei herden king van de gemeente Middelburg op het Abdijplein vindt in de Nieu we Kerk van 18.30 - 19.00 uur een oecumenische vesperdienst plaats ter herdenking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en van hen, die vielen in de strijd voor bevrijding. Deze vesper wordt geor ganiseerd door de Raad van kerken Middelburg en heeft als thema: DE TIRANNIE VERDREVEN. Voorgangers zijn: pastor P.A.E. de Rooy en ds. GJ. Smit; organist: Ton de Vries. Aansluitend kunnen de vespergan- gers deelnemen aan de herdenking op het Abdijplein. Programma georganiseerd door de Koninklijke Vereniging "Uit het Volk - Voor het Volk" Het bevrijdingsvuur wordt uit Wageningen gehaald. 05.00 uur: Vanaf de provinciegrens op de Brouwcrsdam wordt het bevrij dingsvuur in estafetteloop door de rugbyclub "Oemoemenoe" naar Middelburg gelopen. 08.00 uur: Opbouw van de kinderrommelmarkt op de Markt. Op de Dam begint het traditionele ringrijden. 10.00 uur: In de jaren dat bevrijdingsdag elk jaar een nationale feestdag was, was het gebruikelijk dat ook op deze dag de vlaggen werden gehesen. Vlag- hijsen door leden van Scouting Mid delburg. 10.05 uur: Welkomstwoord door de vice-voor- zitter vanaf het bordes van het stad huis. De fakkel zal met medewer king van rugbyclub "Oemoe menoe", MTV '69 en de jeugdbrand weer naar de Markt worden gebracht waar aldaar het bevrij dingsvuur zal worden ontstoken. 10.10 uur: Samenzang met muzikale begelei ding van het jeugdorkest van het Middelburgs Muziek Korps. De lie deren die worden gezongen zijn in de sfeer van de bevrijding. 11.00 uur: Keuring van de ringrijpaarden op de Dam. 15.00 uur: Velen van u zullen hem op konin ginnedag al hebben gezien maar ook op bevrijdingsdag zal de "Son of Tarzan" zijn SUPER-ACT opvoe ren. 19.30 uur: Door ONDA Nicuwland, het Mid delburgs Muziekkorps en ONDA Middelburg zal er een Bevrijdings concert op de Markt gegeven. 20.30 uur: Als afsluiting van de viering van "50 jaar bevrijding Nederland" zal het bevrijdingsvuur worden gedoofd. Programma St. Laurens 15.00 uur: Kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar verzamelen bij het wijkgebouw "Van Cittershof". 15.30 uur: Voor de kinderen uit groep 12, 3 en 4 van de basisschool is er een "Vos senjacht". Natuurlijk mogen kinde ren die nog niet op school zitten hier aan meedoen. Voor de kinderen uit groep 5,6,7 en 8 van de basisschool is er een fotopuzzcltocht. 16.45 uur: Inschrijven voor de "Bevrijdings loop", een stratenloop georganiseerd i.s.m. Dynamo '70 uit Middelburg, de afstanden zijn 2600 en 5200 m. 17.00 uur: Start van de stratenloop, iedere deel nemer ontvangt een medaille. 18.15 uur: In het wijkgebouw is de prijsuitrei king van de "Vossenjacht" en de fotopuzzcltocht. 18.30 uur: Verder is er een Mini-playbackshow en een "Moppentrommel". Aanslui tend is er een DISCO voor de basis- schooljeugd, deze duurt tot 21.00 Vanaf 28 mei a.s. Op 28 mei gaat de nieuwe ZWN- dienstregcling in. Dat betekent een ingrijpende wijziging in de routes van de verschillende lijnen. Ook dan rijden de bussen niet meer over de Markt. De lijnen 52, 53. 54. 56.57, 58 en 59 doen de haltes Turf kaai en Nieuwe Haven aan. Bij de lijnen 54 en 59 kan men ook uitstap pen bij de Baanstraat. Deze bushaltes liggen precies aan de rand van het winkelgebied, zodat men binnen enkele minuten via win kelstraten als de Langcvicle, de Gra venstraat en de Segecrsstraat rich ting Markt kan lopen. De overige wijzigingen zijn: De streekbus verdwijnt van de Noordweg en gaat rijden via de Lcliëndaalseweg Pres. Roosevelt- laan. De wijken Klarenbeek Griffioen worden anders bediend, waarbij dezelfde bus langs het Centrum naar het Station en Dauwcndaele en weer terug rijdt: lijn 59. De halte Langevieleweg wordt gesplitst in een aan de Langeviele weg voor het uitgaande busverkeer en een aan de Poclendaclcwcg voor het inkomende busverkeer. Lijn 58 zal niet langer naar Nieuw en Sint Joosland gaan. Langs de nieuwe busroutes worden uiteraard nieuwe halteplaatsen aangelegd. Over deze haltes volgt nog nadere informatie. Omdat de gemeente zich bewust is van het feit dat ouderen sommige plaatsen in het centrum moeilijker kunnen bereiken, wordt gezocht naar alternatieve vervoermiddelen voor ouderen in aanvulling op de reeds bestaande alternatieven. Zo behandelt de gemeenteraad op 22 mei een voorstel om ouderen de gelegenheid te geven gebruik te maken van de "combitax". een deeltaxi die voor 5 gulden naar de Markt rijdt en terug. De gemeente subsidieert dan de helft. Van deze taxi mag men 52 keer per jaar gebruik maken. Neemt de raad dit voorstel over dan gaat het om een proef van een jaar. Na de raadsvergadering volgt hier over meer informatie. Ook voor vervoer naar en van Nieuw en Sint Joosland wordt in overleg met de ZWN-groep en de provincie gezocht naar alternatie ven. Foto: J. Wol terbeek Op maandag 24 april is op feestelijke wijze het nieuwe rnulti-funktionele wijkgebouw in de Slromenwijk 't Zand aan de Arnelaan geopend door de heer P. van der Linden, directeur van de Stichting Sociaal Kuitureei Werk en wet houder van de Gemeente Middelburg drs. W. Ovaa (foto). De opening van dit gebouw betekent ook een verhuizing van hel wijkondersteuningspunt Sociale Vernieuwing Slro menwijk 'l Zand van de Trompstraat naar de Arnelaan 57 voormalige kleuterschool). Iedere ochtend houdt wijk- bemiddelaar de heer li. van der Feen hier spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur, telefonisch te bereiken op nummer OU80-41180. Het nieuwe wijkgebouw wordt beheerd door de Stichting Sociaal Kuitureei Werk, die hier verschillende activitei ten organiseert. Op donderdag 4 mei houdt het gemeentebestuur van Middelburg om 15.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een herdenkingsbijeen komst voor inwoners van de Provin cie Zeeland die in de Tweede Wereldoorlog geleden hebben onder de Japanse bezetting. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg hecht grote waarde aan deze herdenkings bijeenkomst. In de media zijn diege nen die hebben geleden onder de Japanse bezetting tijdens de Tweede Wereldoorlog weieens benoemd als een "vergeten groep" uit de moderne geschiedenis. De herdenkingsbij eenkomst op 4 mei wil de inwoners van de Provincie Zeeland die gele den hebben onder de Japanse bezet- De eerstvolgende vergadering van de wijktafel Dauwcndaele zal zijn op 8 mei om 20.00 uur in het Ont moetingscentrum. In de vorige vergadering kwamen onderwerpen aan de orde als: spreekrecht voor wijkbewoners, stratenonderhoud, het toezichthou dersproject, de Rustenburg, het jon gerencentrum, ouderen in de wijk, waterkwaliteit vijver. Deze vergaderingen zijn openbaar, wijkbewoners kunnen deze bijwo nen. Voor meer informatie: de wijk coördinator Wim Wisse, telefoon 01180-75673; of de wijkbemiddc- laar E. Looten, spreekuur van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur in het Ontmoetingscen trum, telefoon 01180-13950. Magistraat wijk Reijershove Erasmuswijk Zo lang voor de funktic van wijkbe- middclaar voor deze wijken nog een vacature bestaat zal mevrouw E. Looten dit waarnemen. Zij is bereik baar op bovengenoemd telefoon nummer. ting de gelegenheid bieden, om gezamenlijk stil te staan bij deze zwarte periode uit het verleden. Het programma voor de bijeen komst bestaat uit onder meer een toespraak door de heer mr. Chr. G.J. Rutten. burgemeester van Middel burg en door de heer drs. W.T. van Gelder. Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, een muzi kaal intermezzo door Bibian Gotzsch (cello) en Mignon Gotzsch (piano) en een bijdrage van mevrouw Mischa de Vreedc, schrijf ster. In verband met de viering van de bevrijding wordt het GFT-afval in de vrijdagwijken deze week al op donderdag opgehaald. Zie ook uw afvalkalender. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 12 essen, 38 iepen en 15 eiken aan de Laan der Verenigde Naties. Voor informatie over deze rooivcr- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180 - 75312. INVALIDEN-PARKEER PLAATSEN In verband met het autovrij maken van de Markt zijn per 15 april ook de drie op de Markt aanwezige algeme ne invaliden-parkeerplaatsen ver vallen. De nieuwe lokaties zijn: - Markt, bij begin van de Vlas- markt; - Bodenplaats (wordt totaal 2); - Zusterplein (wordt totaal 3); - Koorkerkstraat, bij Lange Delft (wordt totaal 2). Op algemene invaliden-parkeer plaatsen mag alleen geparkeerd worden met gebruikmaking van een geldige invaliden-parkeerkaart. Indien de plaatsen in het betaald- parkeergebied liggen, dient de par- keermeter in werking te worden gesteld, die bij het vak staat. Het (gereduceerde) tarief bedraagt 0,50 per uur. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 9 mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije. telefoon 75434. Onder meer wordt behandeld (onder voor behoud): Krediet kemtakendiscus- sie. Commissie Stadsontwikkeling, woensdag 10 mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Monumentenseiectieprojcct, recon structie Nieuwe Haven/Turfkaai/Houtkaai, exploita tie-opzet en krediet gebied Kruis weg, voorbercidingsbcsluiten. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 11 mei om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroe- vers, telefoon 75633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbe houd): jaarverslag Gemeentelijke Kredietbank '93, evaluatie gem. sociaal fonds. Jeugd Werk Garantie- nota. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 mei om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissicsecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 mei om 19.30 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Tearfund werkgroep Walcheren van I tot en met 6 mei; Stichting Dorkas van 8 tot en met 13 mei. foto: J. Wolterbeek In hel kader van de fusering van de basisscholen zullen in Dauwendaele de drie basisscholen Eendragtsburch, Oos- lerburch en Rosenburch samen verder gaan onder de naam "De Vossenburch". Aan de voorbereidingen wordt hard gewerkt. Zo worden op het terrein van de lokatie aan de Hooge Meestraat loka len bijgebouwd en worden noodlokalen geplaatst om op een prettige manier de grotere groepen leerlingen te kun nen huisvesten. "Zo bouwen we aan één openbare basisschool voor Dauwendaele: "De Vossenburch"een school waar we trots op kunnen zijn", aldus de heer drs. W. Ovaa, wethouder van onderwijs.

de Faam | 1995 | | pagina 5