NIEUW imn waoovliet GEMEENTE WESTKAPELLE Nu de GC Spaarleningü! GELDERSCH CREDIET ZEELAND wij repareren alle merken NAAIMACHINES nu GRATIS gehaald en gebracht SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Uw voordeel per maand 528,80!!! Hypotheken v.a. 5,8% BEL NU: 01100 - 13906 SINGER - PFAFF - HUSQVARNA - ELNA Goes Opril Grote Markt 3-9 Tel. 01100-27982 LEWENSTEIN - PFAFF - ELNA - SINGER Bijeenkomst Allerlei Sport Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 3 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 13.30 u. Cen trum San-Bao Middelburg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193) De Schelp Domburg, Kabouterknutse- len, .10 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middelburg, SKW de Hay- man, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscentrum Middelburg, SKW de Hay- man, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vliss ingen, crea-doe cursus, 9.30 u. Woltershuis Vlissingen, intercultureel kookcafe, 18 u. Burgerzaal Stadhuis Mid delburg, herdenkingsbijeen komst voor inwoners die geleden hebben onder de Japanse bezetting, 14.30 u. Abdijplein Middelburg, dodenherdenking, 19.30 u. Noorderbegraafplaats Vlis singen, Dodenherdenking, kranslegging bij het monu ment, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Parel Dom burg, kindercircus Bambino, 19 u. Aldegonde Vlissin gen, praat- en dansavond voor 25-plussers, 20.30 u. Kantine MTV 'De Zandkuil' Middelburg, bevrijdings wandeltocht, 10 u. Cen trum Vlissingen, bevrij dingsfestival Zeeland, 11 u. Stadsdanszaal Middel burg, 'Liberation Celebra tion", 24 u. COC Midden-Zeeland, Mid delburg, bevrijdingsfeest, 21 u. Karolingenburcht Oost- Souburg, Single dansavond alleenstaanden 25 plus, 20 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, De Verzamelaar, algemene ver- zamelbeurs, 9 u. Driewe genhof Middelburg, MMK, rommelmarkt, 12 u. Kou- dekerkseweg 133 Middel burg, St. Wu Wei, workshop tai chi chuan, 10 u., opgave: tel. 01180-36054. Stads danszaal Middelburg, club- night. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 14 u. De Parel Domburg, Indo nesisch themabuffet, 18 u. Vismarkt Middelburg, rom melmarkt, 9 u. De Schelp Domburg, knut- selmorgen, 10 u. De Schelp Domburg, trekpop petjes maken, 14 u. Soefi Beweging Breeweg 100 Mid delburg, Universele Ere dienst, 11 u. Oostkerk Mid delburg, maandelijkse wel- komstdienst, 18.45 u. Kat- se Veer, De Zeeuwse Vlie ger, clubvliegerdag, 11 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u. Bachten Reede Vlissingen, St. Welzijn Oude ren, voorlichtingsbijeen komsten voor vrijwilligers 'Ouderen tegen Eenzaam heid', 14 en 19.30 u. Stad huis Vlissingen, openbare vergadering adviesgroep P(2)0, 19 u. Artemis, infor matieavond, 19.30 u. De Schelp Domburg, knut- selmorgen, 10 u. Hof Dom burg, rondleiding kuurafde- ling, 11.30 u. De Schelp Domburg, damessauna- avond, 18 u. Heer Hen drikshuis 's-Heerhendriks- kinderen, Ypsilon, (toekom- stige)leden bijeen komst, 19.30 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, Natuurver. KNNV Walcheren, wande ling met natuurgids Anke Besse, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Schelp Domburg, tekenfilm festival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, kinderclub, 14 u. Activiteiten Centrum Vlissin gen, cursus leren ontspan nen voor uitkeringsgerech tigden, 9.30 u. Midgard Middelburg, dramatische expressie workshop, 19.30 u. Zeeuwse Volksuniversi teit Middelburg, vakantie cursus Hongaars, 19.30 u. Terrein Prelaat Westkapelle, kampioenschap schoolvoet- bal dorpen op Walcheren, 13 u. Zeeuwse St. voor Toe gepaste Hypnose, Noord- weg 407 Middelburg, basis cursus Hypnose, inl. 01180- 16839. Hotel Terminus, Women's Aglow Felloship, lezing Nanny Ketel, 'verge ving', 9.45 u. Wijkver. Zanddijk-Veere, Frans Nae- reboutstr. 3 Veere, kleding- beurs, 13.30 u. Open Hof Vlissingen, FNV, thema avond 'Veranderingen in de bijstand'. 19.30 u. Zaal Geref. Kerk Koudekerke, informatiemiddag voor ouderen, 14 u. De Boog Herengracht Middelburg, U.V.V. Handwerkgroep, ver koopmiddag, 14 u. met extra lage maandlast!!! Optimaal fiscaal voordeel. Bel voor informatie. Voorbeeld: Doorlopend Krediet 60.000,- Meestal rente afl. 1.200,- GC Spaarlening 60.000,- Rente 571,20 Spaarpremie 100,- Totaal 671,20 Extra aflossen boetevrij toegestaan Bij 50% IB uw maandlast 385,60 effectieve jaarrente 10,8% Overname bestaande hypotheken mogelijk Financiële dienstverlening sinds 1966 Rooseveltstede 62-45, 4463 GP GOES Gevolmachtigd intermediair. Toets, en registr. BKR Tiel naaicentrum Japanse onderdrukking - Speciaal voor inwoners van de provincie Zeeland die geleden hebben onder de Japanse onder drukking in de Tweede Wereld oorlog houdt de gemeente Mid delburg een herdenkingsbijeen komst in de Burgerzaal van het stadhuis. De bijeenkomst wordt gehouden op 4 mei en wordt om 15 uur geopend door burge meester mr. Chr.G.J. Rutten. Verder wordt er nog gesproken door commissaris der koningin drs. W.T. van Gelder en schrijf ster Mischa de Vreede. Na een hapje en een drankje wordt de bijeenkomst om 17 uur afgeslo ten. Sociale Werkplaats - De Sociale Werkplaats in Middel burg houdt zaterdag 13 mei van 10 tot 14 uur een open huis. Alle afdelingen presenteren zich voor belangstellenden, de hoveniers, bouwploeg en kwekerij zijn aan wezig in de kantine. Een gede tailleerde rondgang door het hele bedrijf neemt minimaal twee uur in beslag. Raja instituut - Het Raja Insti tuut verzorgt in Koorkerkhof 16 in Middelburg op 19 mei een lezing over 'Engelen en de natuurwezens en hun bijzondere samenwerking'. Op 20 mei is er een luistersessie waarbij mid dels bandopnamen een aantal natuurwezens iets vertellen over hun leven. Informatie en aanmel ding: 01180-25104. Avondvierdaagse - Van 15 tot en met 18 mei wordt in Vlis singen voor de vijfendertigste keer de avondvierdaagse gelo pen. Het jaarlijkse wandelevene ment wordt georganiseerd door Wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars. De routes hebben afstanden van 5, 10 en 15 kilo meter. Voorinschrijving op 10 mei van 18.30 tot 19.30 uur in het clubhuis van Zeeland Sport. Ronde Midden-Zeeland - Toerclub Theo Middelkamp orga niseert op 28 mei de toerklassie- ker Ronde van Midden-Zeeland. Voor recreanten zijn er afstanden van 40 en 70 kilometer. De wedstijd loopt over de afstanden 120 en 180 kilometer. Inschrij ving tussen 9 en 11 uur aan het Geldeloozepad in Goes. Sportmanifestatie - De Markt in Middelburg staat op zaterdag 13 mei in het teken van sport. De manifestatie richt zich vooral op de jeugd, die op drie manieren kennis kan maken met de verschillende sporten. Er is een markt met veel informatie en er zijn activiteiten waaraan kinderen zelf mee kunnen doen. Ook worden er diverse demon straties gegeven. De sportmani festatie begint om 10 uur. Tafeltennis - De Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand heeft nog plaats voor enthou siaste tafeltenissers. De club is dit seizoen begonnen met tafel tennis voor ouderen op maan dag- en vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur. Geïnteresseerden kun nen vrijblijvend binnenlopen in De Zandkuil, Breeweg 94f in Middelburg. Verslaving - In Goes wordt op 16 mei de regionale werkgroep van de Landelijke Stichting Ouders van Drugsverslaafden (LSOVD) geïnstalleerd. De LSOVD is een hulporganisatie van ouders en relaties van drug gebruikers en verslaafden en heeft als doel zelfhulp en belan genbehartiging. Na de officiële installatie geeft R. Soesman (rec tor Rijksscholengemeenschap Zierikzee) een inleiding over risi covol gedrag bij jongeren. De avond wordt besloten met een forumdiscussie en de presenta tie van een nieuwe folder. De installatie is in Terminus Goes en begint om 19.30 uur. Fietsdag - De landelijke fiets dag wordt dit jaar gehouden op 13 mei. Vanuit Domburg, Oost kapelle en Aagtekerke worden fietstochten georganiseerd. De route voert langs Imkerij Pop- pendamme en ecologische kip- penboerderij Huis ter Mee. In kasteel Westhove wordt gratis koffie geschonken voor de fiet sers. De opbrengst van de fiets tocht gaat naar de Nederlandse Hartstichting. Voor meer infor matie: 01188- 1342. Paperclip Tour - Ook in 1995 trekt de Magie Paperclip Tour weer langs twaalf scholen door Nederland. Op de dag dat de Magic Friends Peter Plaisier en Sjors Fröhlich bij een geselec teerde school langskomen, wor den er tal van activiteiten georga niseerd. Er zijn live-optredens van artiesten, een live-uitzending van het radioprogramma Magie Friends, opnames van het pro gramma Paperclip Magazine (waarin schoolbands kunnen optreden) en er is ter afsluiting een feest met een lasershow. Verder staat de school de hele week centraal in allerlei radio 3 programma's. Scholen die de tour willen ontvangen kunnen contact opnemen met de NCRV in Hilversum. Gebak - Vanuit een caravan op de Markt in Middelburg trakteert Europeesche Verzekeringen woensdag 10 mei het winkelend publiek op gebak. De traktatie vindt plaats in het kader van het 75-jarig bestaan van de verzeke ringsmaatschappij. Onderhoudsvakvrouw - Vijf cursisten van de opleiding assis- tent-onderhoudsvakvrouw van de Janneke Dierxschool zijn op 28 april voor twee weken naar de Franse Alpen vertrokken om werkervaring op te doen. Zij gaan een Nederlandse onder neemster helpen om een gerenoveerd oud pand af te wer ken. Het pand zal dienen als vakantie-complex. De vrouwen zullen ingezet worden bij het metsel- en timmerwerk, schilde ren, stukadoren en electro-instal- latietechniek. Collecte - De werkgroep Wal cheren van de christelijke hulpor ganisatie Dorkas Hulp houdt van 8 tot en met 14 mei een huis- aan-huis-collecte in Middelburg. Van de opbrengst worden voed sel, kleding en medicijnen naar Armenië gestuurd. Reiki - Reiki-master Hanneke Dijkhuizen houdt op 10 mei een reiki-informatieavond in Goes. Reiki is het Japanse woord voor universele levensenergie. Reiki is een natuurlijke manier om met energie onszelf of anderen te ondersteunen in het genezings proces. Voor het aanleren van reiki is geen speciaal talent of bij zondere kennis nodig. Sommi gen gebruiken het om er ande ren mee te helpen, anderen hel pen zichzelf. In een cursus wor den handposities aangeleerd waarmee men reiki op anderen over kan dragen. De avond begint om 19.30 uur in Noord- hoeklaan 3 in Goes. Voor infor matie Emmy Dijkhuizen: 01100 - 14259. Speelgoedslang - Door Maxis Middelburg zijn de volgende voorwerpen aangegeven bij de politie Middelburg. Een zwarte schoudertas, zwarte damestas, diverse sleutels, een paars/zwar te kralenketting, een gele porto- monnee, oranje/groene nylon boodschappentas, panda beer tje, bruin mini beertje, grijze sjaal, zwarte sjaal, rode sjaal, zonnebrilclip, bordeaux rood etui met zwarte dameszonnebril, goudkleurige bril, C&A linnentas, twee fopspenen, bruine speel goedslang, ZCD pas, rode knik kerzak met inhoud, speelgoed pistool, rode damesriem, verf kwast, diverse handschoenen, zwarte paraplu, groen geruite kinderpantoffel, witte babyslof, slabbetje, spuugdoekje, bruine zakdoek, deodorant spray, zilver kleurige mouwophouder en een blauw regenjack. De verloren voorwerpen worden drie maan den bewaard en kunnen worden afgehaald tijdens kantooruren. Glas in lood - Bij de politie Middelburg zijn de volgende gevonden voorwerpen afgege ven: een honderiem, een raam van glas in lood, een schakelarm band, een damesbril, een heren- bril, diverse fietsen, fototoestel, gehoorapparaat, een paar hand schoenen, twee horloges, een kinderjas, twee kentekenplaten, twee halskettingen, babykle- ding, een laken, een parkiet, een pillendoos, diverse portemon nees, een kinderschoen, sigaret tendoos, sjaal, diverse sleutels, twee speelgoedbeertjes, diverse tassen en een videotheekkaart. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het voorbereidingsprogram ma omvat vier avonden waar de gezinnen die geïnteres seerd zijn in het pleegouder schap aan deel moeten nemen. Een medewerker van het Centrum voor Pleegzorg en een pleegouder geven uit leg over de mooie en moeilijke kanten van de pleegzorg. Ongeveer de helft, zo verwach ten de medewerkers van het centrum, zal zich daarna daad werkelijk aanmelden voor opvang van een pleegkind. Hoewel er met het tekort aan pleeggezinnen in Nederland weinig te willen valt, zijn in principe „meer gezinnen dan probleemgevallen nodig", meent Verpoorte. „Er wordt voor een kind een gezin geko zen waar hii het best in past. Bovendien stellen de pleegou ders ook hun eisen. Zo zullen sommigen niet willen dat het pleegkind ouder is dan hun eigen kinderen. Het is moeilijk om een goede combinatie te maken. Om voor een kind met een bepaalde problematiek een gezin te vinden dat daar ervaring mee heeft. Door kin deren in een gezin te plaatsen dat niet met zijn omstandighe den weet om te gaan, is de kans dat de toestand van het kind alleen verergert, groot," volgens Flip Woltering, mede werker bemiddeling van het Centrum voor Pleegzorg. „Op dit moment wachten ongeveer twintig kinderen thuis of in een internaat op een geschikt pleeggezin. Het is triest dat sommige kinderen thuis in een gespannen sfeer moeten blij ven omdat er geen passend gezin gevonden wordt". Met ingang van 4 mei aanstaande ligt op afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie aan de Markt 95 te Westkapelle voor ècn ieder ter inzage het ontwcrpbcstcmmingsplan 't Hofje. Dit plan ligt ter inzage op grond van het bepaalde in arti kel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Over dit ontwerp kan het volgende worden opgemerkt. Het bestemmingsplan 't Hofje heeft tot doel een nieuwe uitbreiding voor woningbouw voor de kern Westkapelle planologisch te regelen. In Westkapelle zijn momenteel geen woningbouwlokaties meer voorhanden. De ontwik keling van een nieuwe woningbouwlokatie is derhalve noodzakelijk. De lokatie wordt aan de zuidzijde begrensd door de Noordwcg en aan de westzijde door de woonbebouwing aan de Molenwal. Aan de noordzijde is aangesloten op de noordelijke bebouwingsgrens van het naastgelegen woongebied Benoorden 't Hout. Tot en met l juni aanstaande kan èèn ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent dit ontwerp aan het gemeentebe stuur aan de Markt 95 te Westkapelle. kenbaar maken. Westkapelle, 3 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Westkapelle. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 4 t/m wo. 10 mei. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: P. den Braanker, te Grijpskerke. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: C. Bij man. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: geen opgave. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J.H. van der Sterre. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. J0 uur: R.G. van der Zwan, in de Herv. kerk, 15.30 uur: D. Luijmes. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder van Meggelen, 19 uur: A.E. de Bruyn.te Aagtekerke Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 19 uur: A.E de Bruyn. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. van Es. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: A. van Westen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeenfe\Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.J. van der Lin de, 19.30 uur: A.G. Baas. Hervormde Kerk. Zo.10 uur: geen opgave MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: geen opgave. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: JC.A. den Hartog. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J. Crans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Ned Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur: A. Budding, 17 uur: H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J. Crans. Thomaskapel. Oostkerk Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Getuigeniskerk) Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wullschleger. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: geen opgave. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: br. en zs. van Riet, 19 uur: It. J. Pippel en C. Bijl. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30: Pasteur P. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Bartmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.V. de Nooy, 19 uur: J.A. Murre in de Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.V. de Nooy in Geref. kerk, 19 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: H. Koetsveld, 19 uur: G. Warner in Herv. kerk.. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H. Koetsvels in de Geref. kerk, 19 uur: G. Warner. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: J. van Wattum. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: D. van Boven, 19 uur: J.S. Koops. Bejaardentehuis 'De Zoute Vie ver'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J.C. Mesu. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. geen opgave. VEERE Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: kand. Simons in Herv. kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: br. Zondervan. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: K. Deddens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: Chr. J. Kleij. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: H.J. Hem stede. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer, Ziekenhuis Walcheren. Koude- kerkseweg 88. Zo. 10 uur: Kapt. Bijl. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. Schot. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: 10 uur: Kapt. Bijl, 19 uur: Envoy van Riet. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: E.J. Hubregtse. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof.,Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst in gebouw Berea. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Pastoraat Ziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: Kapt. Bijl. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbe laar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J.H. Meijer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: ds Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: J. Lans-Zeddam. Do. 4 mei tot wo. 10 mei HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: Van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zondag tot 23 uur: Heere, J.H. Huyssensstraat 15, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: Osterman, De Kempenaarstraat 2, tel. 79791. zondag tot 24 uur: v. Pelt, Julianalaan 17, tel. 12225. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis- ser):zaterdag tot zondag 12 uur: Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. vanaf zondag 12 uur tot zondag 24 uur: Bergen, Kanaalstraat89, O-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: vrijdag: van Tol, Markt 12 Veere, 01181-1271, zaterdag en zondag: Ubels en Helmes, 't Plein 2 Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: vanaf donderdag 18 uur tot zaterdag 12 uur: Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6 Domburg, tel: 01188-1271, vanaf zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koude kerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag, zondag en maandag: 6. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: vrijdag: Matthijs, Seisweg 1. Middelburg, teLOl 180-41376. zaterdag en zondag: Vaessen, Koepoortstraat 3. Middelburg, tel. 01180-13403. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Welsinge, J.W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 15787. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, Vronesteyn 21, Oostkapelle, tel. 01188- 3607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau .Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assïstentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 17