Provincie Zeeland Kerend Tij Twee MEER DAN 22.000 M2 WOONIDEEÈN De woonboulevard waar U zich thuis voelt DE GEZELLIGSTE WOONBOULEVARD VAN ZUID WEST NEDERLAND PAASDIJKWEG 33 POORTVLIET PUNT b.v. Presenteerd vijf maal per week een grandioze meubelshow INFOLIJN 01662 - 2445 Commissies Milieutijdingen In beroep Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Verspreiding; verzuring; vermesting; verwijdering; verstoring. Deze vijf woorden vormen de kapstokken van het milieubeleidsplan Kerend Tij Twee aan de hand waarvan de provincie aangeeft hoe de vlag er bij hangt in het Zeeuwse milieu, wat er nog moet gebeuren en hoe ze dat wil aanpakken. COLOR ME BEAUTIFUL Tuinhuisjes - Garages Schuurtjes - Weekend-huisjes Vraag vrijblijvend folder met prijslijst aan bij De NSG heeft ook iets tegen tik- taic.tik- tak- tik- tak- hakken. gratis informatie- Chesterfields Woonboulevard Poortvliet heeft zijn deuren geopend naar een wereld vol woonideeën met maar liefst acht woonspeciaalzaken onder één dak. Waaronder: Bouman Potter, meer meubel voor minder geld, Dormilux slaapkamerspeciaalzaken met meer dan 100 slaapkamers, Kids World kanjers van kamers voor kinderen en tieners, Tapijtland alle woningtextiel bijeen, tapijt, karpetten, gordijnen en raamdecora- ties, Tierlantijn cadeaus en woonaccessoires. Proms exclusief en veel belovend wonen. Fautuil Gallery maatwerk in zitkomfort. Runner Meubelhal magazijn verkoop. Restaurant Even uitrusten tijdens uw bezoek j Dan bent u van harte welkom in ons restaurant. Inruilen? Gratis thuisbezorgd Kinderparadijs Gratis meten, maken en leggen Laagste prijs garantie Zo vindt u ons Gratis parkeren Woensdag 3 mei 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Nieuws De statencommissie welzijn vergadert maandag 8 mei, aanvang 09.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: onderzoek naar ambulancehulpverlening in Zee land, subsidie Zeeuwse Volksuni versiteit in Middelburg, jaarplan 1995 Zeeuwse Bibliotheek, subsi die stichting Het Rondeel voor aanvullende inrichting van het woonzorgcentrum en de verlen ging van de termijn van toeken ning van subsidie aan de Neder landse Vereniging voor Pleeggezinnen. De statencommissie water staat en verkeer vergadert maandag 8 mei, aanvang 13.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: beschikbaarstelling krediet voor verbeteringen aan rondweg Kapelle, verzoek ROVZ om een bijdrage uit het fonds Ver keer en Vervoer voor het Haven Vlissingen verkeerseducatieproject "Veiliger Verkeer" en subsidie voor vervolg verkeersveiligheidscampagne Zeeuwsch Vlaanderen. De statencommissie economie vergadert woensdag 10 mei, aanvang 15.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: samenwerking ha venschap Vlissingen met gemeen telijk havenbedrijf Rotterdam, eva luatie Zeeland Cultuurmaand, promotieplan 1995, uitvoering be leid ontwikkelingssamenwerking, bijdragen uit het Seof voor plat form Duurzame Ontwikkeling en project stimulering ondernemer schap, verslag en voorbereiding raden van bestuur havenschap pen, stand van zaken project kust- aanpak en de financieringsproble- matiek openluchtrecreatie. De statencommissie ruimtelij ke ordening komt vrijdag 12 mei, aanvang 09.30 uur, bij een. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: statenvoorstel duik sport, MER-lokatiekeuze berging baggerspecie Zeeland, ontwerpno titie woningbouw 1995, garant stelling project Zonnestraal. De statencommissie milieu vergadert vrijdag 12 mei op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Het enige aangekondigde ge spreksonderwerp is de MER-loca- tiekeuze berging baggerspecie in Zeeland. Dat neemt niet weg dat de statenleden ook hun licht kun nen doen schijnen over een aantal ingekomen stukken als Startnotitie Meerjarenplan verwijdering ge vaarlijke afvalstoffen 1996 - 2006, het verslag van het bestuurlijk overleg over de transportrisico's Westerschelde en bijbehorende startnotitie en een brief van de ZMF over de resultaten van het voorlichtingsproject bouw- en sloopafval. De vergaderingen van de sta tencommissies zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeg gen dat belanghebbenden in de gelegenheid zijn de staten leden mondeling te informeren over hun mening over een van de onderwerpen op de agen da. Tenzij anders vermeld zijn de bij eenkomsten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. -vv s - *H' m Wl t '/s'T'.sIf Üsr w T n T - s si Het provinciaal bestuur vindt natuurlijk dat 'het milieu' een zaak is van iedere inwoner en niet alleen van besturen. Van daar dat het beleidsplan Ke rend Tij Twee gratis verkrijg baar is bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Het com plete plan telt 197 bladzijden. Wie dat te omvangrijk vindt en wil weten wat de hoofdlijnen van het beleid zijn kan de bro chure Kerend Tij Twee aanvra gen. Het milieubeleid in Zeeland staat vooral bekend onder de naam Ke rend Tij. Een aantal jaren terug verscheen het eerste milieube leidsplan. Het vervolg, het tweede plan, is een aantal maanden terug vastgesteld door Provinciale Sta ten. De tijd tot nu was nodig voor het verwerken van alle reacties en het drukken van de boekwerken. Verspreiding Sinds de Tweede Wereldoorlog zijn steeds meer chemische stof fen bedacht en geproduceerd die - als ze worden gebruikt of worden weggegooid- schadelijk zijn voor het milieu. Bovendien komen bij de produktie ervan soms giftige afvalstoffen vrij. De schadelijke stoffen zijn aan te treffen in de lucht, de bodem en het water; niet alleen rond de in dustriegebieden, maar door de he le provincie. In het beleidsplan staat beschreven op welke manie ren de uitstoot en verspreiding van gevaarlijke stoffen is te ver minderen en hoe de verontreinigin gen uit het verleden kunnen wor den opgeruimd. Daar is veel on derzoek voor nodig. Natuurlijk steekt de provincie ook de hand in eigen boezem door de terreinen te onderzoeken die ze zelf moge lijk heeft verontreinigd. Verzuring De grote verzuurders van bodem en water zijn zwaveldioxyde, stik- stofoxyden en ammoniak. Industrie, elektriciteitscentrales, wegverkeer en landbouw zijn de grote vervuilers. Ammoniak komt dicht bij de grond vrij en verspreidt zich daardoor niet zo ver. Dat kan wel het geval zijn bij de andere stoffen. Een degelijk vergunningenbeleid en veel overleg zijn de manieren om verzuring binnen aanvaardbare grenzen te houden. Vermesting Net als in de rest van Nederland is in Zeeland de balans verstoord tussen wat er aan stikstof en fos faat (mest) in het milieu terecht komt en wat strikt nodig is. Vooral het oppervlaktewater ondervindt hiervan de nadelige gevolgen. Bij voorbeeld via de milieuverorde ning en het ruimtelijk ordeningsbe leid wil de provincie bereiken dat Zeeland geen 'mestoverschotpro vincie' wordt. Verwijdering De afvalberg is in onze consump tiemaatschappij fors gegroeid. Ruim 70 van het afval wordt ge stort. Als dat zo doorgaat zijn in 1998 de stortplaatsen vol. Dat kan zo niet langer. Vandaar dat de nadruk komt te liggen op preven tie (voorkomen dat afval ontstaat), hergebruik en nuttige toepassing van afvalstoffen (composteren is hiervan een voorbeeld) en als laat ste, verbranden. Wat dan nog overblijft moet worden gestort. Verstoring Verstoring heeft alles te maken met menselijke ergernissen. An ders gezegd: hinder door stank, stof en geluid. Het kan bij versto ring natuurlijk ook gaan om veilig heid van de mens. Zo zijn er in Zeeland 24 geluidszo nes waar het zo lawaaierig is dat sanering gewenst is. Uitgangspunt is de geluidsbelasting die wonin gen ondervinden terug te brengen tot 55 DB(A). Stankoverlast kan worden aangepakt door aan het verlenen van vergunningen voor waarden te stellen. Milieutijdingen, het informatieblad van de provincie over actuele ont wikkelingen in het milieubeleid is verschenen. Deze keer staan er onder meer artikelen in over de bouw van het bezoekerscentrum in Emmadorp, bos in Zeeland, be drijfsmilieuplannen, waterbeheers plannen, voorbeeldplan Waterspil, de sanering van Westhove en pro jecten vanuit het milieufonds. Milieutijdingen is gratis ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Ab dij 9 in Middelburg, tel. 01180 - 31400. Daar is ook een gra tis abonnement te bestellen. Dinsdag 9 mei komt de advies commissie bezwaarschriften bij een voor een openbare zitting. Om 14.00 uur gaat het om een bezwaar dat de Stichting Zilveren Ganze Toernooi heeft ingediend over subsidieverlening. De stichting krijgt de gelegenheid haar bezwaren mondeling toe te lichten. Om 15.00 uur gaat het om een in woner van het Waterschap Vrije van Sluis die het niet eens is met de toepassing van de Verordening Water. Zowel betrokkene als het waterschap zijn uitgenodigd hun standpunten weer te geven. De Besliscommissie Algemene Bij standswet komt 9 mei eveneens bijeen voor twee openbare zittin gen. Aan de orde komen beroepschrif ten van inwoners van Zeeuwse ge meenten die het niet eens zijn met eerdere besluiten van hun ge meentebestuur over de bijstands uitkering. Zowel betrokkene als het gemeentebestuur zijn dan in de gelegenheid hun visie te geven. Om 15.30 uur gaat het om een in woner van de gemeente Vlissin gen en om 16.00 uur om een in woner van de gemeente Middelburg. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. CMB %]e m voor KLEUR- en STIJLANALYSE tel. 01181-2234 FERRY VROOM docent KLEUR MODE KLEDING verwen uzelf en/of uw vrouw voor MOEDERDAG en geniet van het succes Oude Haven 46 tel. 01170-52427 4501 PA Oostburg b.g.g. 01170-54101 De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft iets tegen lawaai: NSG.Postbus381.2600AJ Delft Tol 015 562723 AFSLANKEN EN SLANK BLIJVEN Leren afslanken en anderen daarbij helpen. Met het super kwaliteitsprodukt VITALL met zuivere natuurlijke vitaminen, mineralen en enzymen. Gratis opleiding. Leuke verdiensten. Interesse? Bel: 01181-2234 FERRY VROOM. d®rmilux Rotterdam Dordrecht Steenbergen Breda Halsteren Roosendaal iv i -vTBergen op Zoom Zierikzee yr v£fvtiddelburg>^ ^/Vlissingen V_ WOONBOULEVARD s POORTVLIET Voor een kopje koffie met wat lekkers, maar ook voor een komplete maaltijd. De enige boulevard waar u uw oude meubels kunt inruilen. Alle meubelen worden gratis bij u thuis bezorgd in heel Nederland, (m.u.v. de meeneemmeubelen) Voor uw kinderen hebben we een speciale oplossing. In de kinder hoek kunnen ze zich naar hartelust vermaken. Er zijn veel spelletjes en een speciale videohoek. Wanneer u een keuze maakt uit onze ruime sortering tapijt en gordijnen, dan komen wij gratis bij u meten. Ook het maken van de gordijnen en het leggen van het tapijt is veelal gratis. Stelt u zich voor dat u na uw aankoop uw meubel in een andere zaak nog goedkoper ziet. Als u dat binnen 3 weken bij ons meldt, en de verkoop- leverings en betalingsvoorwaarden gelijk zijn, dan ontvangt u van ons onmiddelijk het verschil retour. Antwerpen Tegen inlevering van deze bon. Met dit kaartje in de hand vindt u de weg naar meubelland. Parkeren bij onze showrooms is nooit een probleem. Er zijn altijd voldoende gratis parkeerplaatsen beschikbaar.

de Faam | 1995 | | pagina 11