n ili(ii«(ilillll(iiibl«iaiillllllliMl(. ik. GEMEENTE MIDDELBURG Bestemmingsplan Veersepoort Nieuwe P-folder It Inkomstenbriefjes Mondiaal Beleid Singelstraat Nieuw wijkcentrum Stromenwijk Premie voor idee Winkels Commissie arkeren Week 16 mm Tafeltje Dekje Woensdag 19 april 1995 DE FAAM 5 Gemeenteraad maandag Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op maandag 24 april 1995 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. IJ kunt deze vergadering bijwonen van af de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opne men met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. 2. 3. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 23 januari 1995. Mededelingen en ingekomen stukken. Benoeming leden Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg. De commissie heeft unaniem voor gesteld te benoemen: Tot lid: mevrouw mr. G.M. Lange- dijk, medewerkster Stedebouwkun- dige Plannen bij het bureau van de Adviseur ten behoeve van de Raad van State te 's-Gravenhage. Tot plaatsvervangende leden: de heer mr. P.C. Porrey; de heer Porrey heeft in 1992 gebruik gemaakt van een pre-VUT regeling van de gemeente Rotterdam, waar zijn laat ste funktie plv. Direkteur Personeel en Organisatie was. Sinds septem ber 1994 is hij voorzitter van de Commissie Bezwaar- en Beroep schriften Vlissingen, en de heer mr. J.W. Genuit, scnior-gcrcchtssccreta- ris bij de Arrondissementsrechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht. De heer Genuit is thans ook reeds plaatsvervangend lid van de Com missie Bezwaar- en Beroepschriften Sociale Zaken. 4. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1995. 5. Aankoop perceel grond in toekomstig uitbreidingsplan "VeersePoort". 6. Garantstelling lening Stich ting Beheer Schoolgebouwen voor Reformatorisch Onder wijs te Middelburg. Van het Calvijn College voor Refor matorisch Voortgezet Onderwijs is het verzoek ontvangen als gemeente garant te staan voor een door de Stichting Beheer Schoolgebouwen voor Reformatorisch Onderwijs te Middelburg, aan te gane geldlening ad 3.000.000,- t.b.v. de aankoop van het voormalige Pabo-schoolge bouw, Kruitmolenlaan 60. Het Calvijn College heeft thans het pand Koninginnelaan 39 in gebruik, maar kampt met ernstige huisves tingsproblemen. Het integraal huisvestingsplan voor het Voortgezet Onderwijs in Mid delburg heeft aangetoond, dat de aankoop van voornoemd schoolge bouw door het Calvijn College c.q. voornoemende stichting uitstekend past binnen dit plan. Het voorziet in het oplossen van de grote huisves- tingsknelpunten van het Calvijn College. Het schoolgebouw aan de Kruitmo lenlaan dient door het Calvijn Colle ge c.q. voornoemde stichting te wor den aangekocht. Het Ministerie van OCW heeft toegezegd dat zij zullen instemmen met een huurvergoeding foto: R. Oreel hspraakavond voorontwerp-bestemmingsplan Veersepoort In afwijking van eerdere publikatie ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan Veersepoort vanaf vrijdag 29 iraart tot en met 5 mei 1995 vooreen ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en de Dienst Stads- oitwikkeling, Vlissingsestraat 21. Q) 27 april 1995 vindt er om 19.00 in de Molenwaterzaal van de Stadsschouwburg, Molenwater 99, een inspraak- a'ond plaats waarbij de wethouder Ruimtelijke Ordening, mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen informatie zil verstrekken over de uitgangspunten en de stedebouwkundige hoofdopzet van het bestemmingsplan. Ffet bestemmingsplan heeft een globaal karakter. Het woongebied (met uitzondering van het plandeel ten Noord westen van de Prooijenseweg, Prooijenspark genaamd) zal in de loop van dit jaar, door de Dienst Stadsontwikkeling ir samenwerking met de Amsterdamse architekt Herman Hctzbergcr. nader worden uitgewerkt. Ook voor het woon- gtbied Prooijenspark wordt dit jaar de verkaveling opgesteld, alsmede de voorwaarden voor duurzaam bouwen en a:chitektenkeuze. Informatie over de uitgifte van bouwkavels is nog niet aan de orde, deze wordt eind 1995 ver wacht. Vaor de aanwezigen is er de gelegenheid tot het stellen van vragen en het geven van een reactie. Gedurende de tcr- rrijn dat het voorontwerp-bestemmingsplan ter inzage ligt kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken op een daartoe bestemd inspraakformulier, verkrijgbaar op deze avond en bij de sectie Voorlichting of Denst Stadsontwikkeling. voor het realiseren van de gewenste nieuwe huisvesting. 7. Vaststelling voorbereidings- besluit St. Janstraat 5. 8. Vaststelling voorbereidings- besluit Spanjaardstraat 3. 9. Vaststelling voorbereidings- besluit perceel Grevelingen- straat. 10. Agendapunt 10 komt te ver vallen. 11. Gerechtsgebouw. Afbouw bestrating. De bouw van het Gerechtsgebouw aan de Blauwedijk/Koustccnsedijk nadert zijn voltooiing. Begin juli 1995 zal het Gerechtsgebouw opge leverd worden. Dit betekent dat de infrastructuur rondom dit gebouw gereed dient te zijn. Het inrichtingsplan kan, vanuit het Gerechtsgebouw bezien, in een vier tal onderdelen verdeeld worden, te weten de ontsluiting op de: a. Binnenhaven b. Stadsschuur (Spinhuisbrug) c. Blauwedijk d. Kousteensedijk Voorts wordt de ruimte tussen de Parkeerkelder en het Gerechtsge bouw in de omgeving van de Sint Jansbrug als pleintje ingericht. 12. Halteplan voor het nieuwe buslijnennet. In 1994 is opdracht gegeven aan het verkeersbureau Goudappel Coffcng b.v. om een nieuwe BOS lijnvoering op te stellen in het kader van de gemeenschappelijke regeling voor het Stadsgewestelijk openbaar bus vervoer. (Het stadsgewest Vlissin- gen/Middelburg is aangesloten bij het BOS, de organisatie van steden die de stadsbusdienst laat uitvoeren door een streekvervoersbedrijf). Het eindrapport van het Stadsge westelijk openbaar busvervoer is goedgekeurd door de beide colleges van Burgemeester en Wethouders en heeft de instemming van de raadscommissie Stadsontwikkeling. Dit eindrapport is vervolgens vast gesteld door het Dagelijks Bestuur en het Algemeen Bestuur van de BOS. Op basis hiervan is aan de ZWN Groep opdracht gegeven voor het opstellen van een dienstregeling. Deze dienstregeling ligt nu ter inza ge waarop alleen beroep kan worden aangetekend. Ten behoeve van het nieuwe lijnen- net is in samenspraak met de ZWN Groep een nieuw halteplan opge steld. Doordat het lijnennet is gewij zigd zullen er halteplaatsen: - worden gehandhaafd, worden aan gepast. - worden verwijderd en - nieuw worden aangelegd. Bij de aanleg van nieuwe haltes zal in verband met de verkeersveilig heid zoveel als mogelijk van de weg af gehalteerd worden dooreen aan te leggen haven. Daar waar de ruimte het niet toelaat en daar waar alleen wijkvcrkccr aanwezig is zal worden volstaan met een aanrijhalte: dit betekent halteren op de rijbaan. Op die plaatsen waar haltes verdwijnen moet de infrastructuur worden aan gepast aan de plaatselijke situatie. Op enkele plaatsen waar een abri wordt verwijderd en waarbij de eigendommen inspringen t.o.v. de aangrenzende percelen komt er - grond vrij. Een mogelijkheid is om dit in te richten als plantsoen maar De bestrating rondom het Gerechtsgebouw in aanbouw is onderwerp van punt II. Foto: R. Oreel. De inleverdatum Inkomstenbriefjes ABW (Algemene Bijstandswet), BZ (Bijstand Zelfstandigen) en Zak- en Kleedgeld is komende vrijdag 21 april tijdens kantooruren. Voor de RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers) en IOAW (Inkomstcnvoor/icning Oudere en Gedeeltelijk Arbeids ongeschikte Werknemers) is dat woensdag 26 april tijdens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt problemen, ook in verband met het moment van uitbetalen. Als u inkomsten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkomstenbriefje! De uitkeringsadministratie van de gemeente Middel burg is met ingang van I januari 1995 uitsluitend telefonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 1 1.30 uur. Voor de verschillende soorten uitkeringen gelden aparte telefoonnummers. RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers). 75683 voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 75686 voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers) 75696 ABW en BZ (Algemene Bijstandwet en Bijstand Zelf standigen) 75654 voor mensen met een achternaam beginnend met A tot en met L. 75696 voor mensen met een achternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en kleedgeld 75696. De werkgroep Mondiaal Beleid, een onafhankelijke werkgroep van verte genwoordigers van allerlei maatschappelijke groeperingen, houdt een open bare vergadering op donderdag 20 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Voor de agenda en inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris de heer J.A. Heijliger, telefoon 01180-75662. Op dinsdag 18 april 1995 is begon nen met de vernieuwing van de rio- 'Tafeltje Dekje" is een activiteit tan de U.V.V. voor ouderen, jehandicaptcn en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war- ne maaltijd kunnen zorgen. De naaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 24 tol en met 30 april maandag varkensschnitzel cordon blue. bloemkool, aardappelen dinsdag runderlapje, rode kool, aardap pelen woensdag kalfsragout, gemengde groente, rijst donderdag kipgehaktballen, koolrabi, gest. aardappelen vrijdag visfilet, milde mosterdsaus, spi nazie, aardappelen zaterdag nasi goreng met kipsateh zondag vat de pot schaft Op maandag 24 april wordt op fees telijke wijze het nieuwe multi-funk- tioncle wijkgebouw in de Stromen- wijk/ 't Zand aan de Arnelaan ge opend om 16.00 uur in de aanwezig heid van de heer P. van der Linden, directeur van de Stichting Sociaal Kultureel Werk, wethouder drs. W. Ovaa en de vroegere wijkagent de heer Wijkstra. De opening van dit gebouw betekent ook een verhuizing van het wijkon- dersteuningspunt Sociale Vernieu wing Stromenwijk/'t Zand van de Trompstraat naar de Arnelaan 57 (voormalige kleuterschool). Iedere ochtend houdt wijkbemiddelaar de heer R. van der Fccn hier spreekuur van 9.00 tot 12.00 uur, telefonisch te bereiken op nummer 01180-41180. Ter gelegenheid van de opening houdt de werkgroep Sociale Ver nieuwing Open Huis op woensdag avond 26 april van 18.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het nieuwe wijkgebouw wordt beheerd door de Stichting Sociaal Kultureel Werk, die hier verschil lende activiteiten organiseert. Deze activiteiten voor onder meer kinde ren en jongeren, worden gepresen- Wijkbemiddelaar de heer R. van der Feen. Foto: L. de Meester. tcerd in een open feestweek van 24 tot en met 28 april. Wijktafel Stromenwijk/'t Zand In het nieuwe gebouw aan de Arne laan houdt de wijktafel een openba re vergadering op dinsdag 25 april om 20.00 uur. Belangrijkste agen dapunten zijn: Glasbakken Maasstraat/Ooster- scheldestraat. borden Toorenvliedt, proefprojecten groenstructuurplan, toezichthoudersproject/criminali teitspreventie. Wie over deze agendapunten mee wil praten of meer wil weten kan contact opnemen met de wijkcoör dinator mevrouw Marian Kral, tele foon 75678. lering in de Singelstraat. Hierbij zul len ook de huisaansluitingen ver nieuwd worden. Na het vernieuwen van de riolering zal dezelfde bestra ting worden aangebracht als voor heen. De werken zullen ongeveer negen weken duren. ook kan het verkocht worden aan de aanpandende eigenaren als er belangstelling voor is. Als voor beeld kan genoemd worden de Noordweg. 13. Vaststelling verordening bij zonder georganiseerd over leg. 14. 3e Wijziging uitkerings- en pensioenverordening wethou ders. 15. Wijziging Gemeenschappelij ke Regeling Zeeuwse Biblio theek. 16. Tweede begrotingswijziging 1994 Zeeuwse Muziekschool. 17. Uitvoeringsplannen energie beleid. In de raadsvergadering van 24 janu ari 1994 is het gemeentelijke Encr- giebeleidsplan vastgesteld. Als ver volg op de Uitvoeringsplannen 1994-1995 worden nu de energiebc- sparingsplannen Openbare Verlich ting voor 1996 aangebden. Als vervolg op de uitvoeringsplan nen 1994 en 1995 met betrekking tot het in 1994 vastgestelde Energiebe leidsplan. zijn nieuwe maatregelen ontwikkeld om tot verdere energie besparing te komen. Het betreft acti viteiten binnen de doelgroep Open bare Verlichting die vooruitlopen op de nog aan te bieden uitvoerings plannen Energiebeleid 1996. Om reden van de technische staat van onderhoud waarin zich 545 ver- lichtingsamiaturcn bevinden, is het noodzakelijk tot vervanging over te gaan. Door gebruik te maken van energiezuinige technieken wordt bij het vervangen van deze ami at uren een vermogensreductie bereikt van 32.986 W. De besparing op het energieverbruik bedraagt 63.657 kWh per jaar. Dit komt neer op 12,5% van de in het beleidsplan aangegeven doelstel ling. 18. Krediet dakrenovatie Toren- hoveschool voor basisonder wijs. 19. Krediet le inrichting onder wijsleerpakket 1 le tot en met 15e groep basisschool Cypressenhof. 20. Krediet aanbrengen hekwerk zandbak o.b.s. De Boomen- burch. 21. Krediet uitbreiding/aanpas sing huisvesting basisschool De Wilgenhof. 22. Ontwerp-begroting 1996 Overlegorgaan Stichting R.P.C.Z.. 23. Rondvraag. Foto: J. Wolterbeek. Aan de heer G.C. van Boven, medewerker van de gemeente Middelburg, is op 10 april in het Middelburgse stadhuis door wethouder mevrouw J.C. van Dijk-Sturm een cheque van 1.500,- uitgereikt. Deze cheque is een premie voor het idee van de heer Van Boven om de Watertoren in Middelburg aan te kopen en de reinwaterkelder onder de toren te gebruiken als rioolwaterberging. Met de uitvoering van dit idee bespaart de Gemeente Middelburg de kosten van de bouw van een nieuw bassin, hetgeen een voordeel oplevert van ongeveer 1.3 miljoen gulden. De heer Van Boven werd totaal overrompeld, temeer omdat hij zijn idee niet via de ideeënbus maar als onderdeel van zijn contacten binnen de gemeentelijke organisatie had gebracht. Op zaterdag 29 april, de dag dat dit jaar Koninginnedag wordt gevierd, mogen de winkels in Middelburg toch van 9.00 tot 17.00 uur open zijn. Commissie bezwaar- en beroepschriften Middelburg De commissie, die burgemeester en wethouders of de gemeenteraad advi seert over de te nemen beslissing op ingediende bezwaarschriften, komt op donderdag 27 april 1995 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden (onder voorbehoud) de navolgende zaken. 16.30 uur: Bezwaarschrift van een inwoner van Middelburg tegen een door burgemeester en wethouders genomen verkccrsbcsluit in verband met de invoering van de eerste fase van het Parkccrbeleidsplan "Sturend Parkeren". De bezwaren betreffen het besluit, de ZWN-bussen niet meer uit te zonderen van de gesloten verklaring van de rijstrook via de gele steentjes voor het stadhuis. 17.00 uur: Bezwaarschrift van het bestuur van de Stichting Unie van Vrij willigers tegen het besluit van de gemeenteraad van 21 november 1994, waarbij de subsidieaanvragen voor een Handwerkclub en een Bridge-soos zijn afgewezen en is gekort op het subsidie op de projekten Tafeltje Dekje en Vriendschappelijk Kontakt. 17.30 uur: Bezwaarschrift van een inwoner van Middelburg tegen de vast stelling van de definitieve bijdrage op grond van de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten 1992 voorde aanpassing van zijn woning. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlich tingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commis sie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). in de binnenst i Ook dit jaar geeft de gemeente een zogenaamde parkeerfolder uit. In deze folder is informatie opgeno men over de belangrijkste parkecr- mogclijkheden in de Middelburgse binnenstad, die op een in de folder opgenomen handige plattegrond zijn aangegeven. Hierop staan ook de routes voor het doorgaande verkeer en de toeleidingswegen naar de par keerterreinen vermeld. Tevens ver meldt de folder de belangrijkste toe ristische attracties voor het seizoen 1995. Daarnaast zijn in de folder wetens waardigheden opgenomen over "parkeren in Middelburg"; over de parkeerpolitie, over betaald parke ren, vergunningen enzovoorts. Er bestaat van deze folder een Nederlandstalige en een drietalige (Frans, Duits en Engels) versie. De folder, die de afgelopen jaren zijn bestaansrecht meer dan bewezen heeft, is gratis af te halen bij de sec tie Voorlichting, Stadhuisstraat 2.

de Faam | 1995 | | pagina 5