Geruisloos op weg naar een busloze stad? Kwijtschelden belastingen Wonen in Middelburg Tussenstap 12004 BEZUINIGING OP HET MIDDELBURGSE STADSBUSVERVOER Postzegels Collectief vervoer voor 60-plussers Eben Haëzer en de wijk 15e JAARGANG NUMMER 82 INLOOPMIDDAG WIJKVERENIGING DAUWENDAELE Meldpunt Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14.00 uur U W-Middelburg HET BASTION Woensdag 19 april 1995 DE FAAM De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg. Tel. 01180-27537. Overzicht van de con tactperso nen van de vrijwillige hulpdiens ten voor ouderen in de wijken: 't Zand-Stro- menwijk: mevr. P.M. Den Hollander, tel. 26513, mevr. E. Stroo, tel. 12814. Magistraatwijk: mevr. N. Los, tel. 14398. Dauwendaele: dhr. W. Kuijl, tel. 23918, mevr. H. Hehakaya, tel. 26804. Nieuw Middelburg: dhr. A. v. Vrou- werf, tel. 26385. Telefooncirkels: Stromen- wijk-'t Zand: mevr. R. Jongeri- us, tel. 37065, mevr. R. Davidse, tel. 29256. Aanvullend vervoer oude ren en klusjesdienst: St. Wel zijn Ouderen, tel. 27537. P.C.O.B. Woensdag 26 april: gezellige Oranjemiddag in de Concert en Gehoorzaal, Singelstraat 13, om 14.15 uur. A.N.B.O. Donderdag 11 mei om 14.00 uur bingomiddag in huize St. Willibrord, Bachtensteene 1. Op dinsdag 16 mei bezoekt de ANBO de PZC-drukkerij in Vliss- ingen. Aan dit bezoek zijn geen kosten verbonden. Er is echter een beperking, de maximale deelname bedraagt 40 perso nen. Bij een groter aantal gegadigden zal worden geloot. Wie uitgeloot is, zal voor een andere middag worden uitge nodigd. Deelnemers kunnen zich nu reeds opgeven bij mevr. Verhage, Bastion 42, 4331 TH Middelburg, tel. 01180-39917. Sinds 1935 worden er in ons land zomerpostzegels verkocht. Door een bijslag op het gewone posttarief te betalen wordt een goed doel gesteund. Dit waren lange tijd algemene culturele en maatschappelijke doelen. De omschrijving van de doel stelling werd in de loop van de tijd wel eens aangepast. Vanaf 1993 werden de zomerpostze gels ouderenpostzegels. Er wordt nu ingespeeld op de groeiende behoefte aan activi teiten voor en door ouderen. Veel zinvolle initiatieven die tot doel hebben om ouderen op een plezierige en actieve ma nier aan de samenleving deel te laten nemen kunnen echter door gebrek aan geld niet van de grond komen. De verkoop van ouderenpostzegels en wenskaarten leverde in 1994 ongeveer drie miljoen gulden op. Met dit bedrag konden tal van projecten voor ouderen gesteund worden. Veel projec ten waren initiatieven op lande lijk niveau, maar een groot gedeelte van de aanvragen voor subsidie betrof activiteiten om ouderenwerk op lokaal niveau een positieve impuls te geven. Zo ontving de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg een subsidie voor de aanschaf van een boormachine ten behoeve van de klusjesdienst en ook een flinke financiële steun voor de automatisering van de administratie. De verkoop De ouderenpostzegels komen elk jaar rond Pasen op de markt. De zegels worden uitge bracht door PTT Post en zijn derhalve tot en met 31 mei 1995 verkrijgbaar aan de loket ten van het postkantoor. Daar naast zijn er de vrijwilligers van het Fonds Zomerpostzegels met hun bekende speciale ver koopstand voor zegels en wenskaarten. Helaas mogen zij sinds de verzelfstandiging van de PTT niet meer in de hal van het postkantoor staan, maar ze zijn er nog wel. U vindt ze: bij Albert Heijn van 11 t/m 22 april van 10 tot 15 uur, zaterdag van 10 tot 12.30 uur; bij Vroom en Drees- mann van 24 t/m 29 april van 10 tot 15 uur, zaterdag van 10 tot 12.30 uur. seniorenkrant Op 15 april werd de Markt autovrij. Deze maatregel heeft ook tot gevolg gehad dat de bushalte op de Markt werd opgeheven. Daarmee verdween de bus helemaal uit het Middelburgse stadcentrum. De haltes Bierkaai, Turfkaai, Koestraat en Baanstraat moeten de Markthalte-functie van de lijnen 56, 57 en 58 overnemen. Hiermee is het win kelcentrum op grotere loopafstand van de dichtstbijzijn de bushalte komen te liggen. Er is nog een tweede maat regel op komst, want vanaf zondag 28 mei worden de routes van de ZWN-lijnbussen drastisch gewijzigd. Gevolg hiervan is onder andere dat de bus verdwijnt van de Noordweg, waardoor de halte Noordweg/Noordsingel (achter het Jacob Roggeveenhuis) komt te vervallen. Voorts zal lijn 59 niet langer naar Nieuw- en St. Joosland rijden. Daar is men dan helemaal verstoken van openbaar vervoer. In vele gevallen zullen de loopafstanden naar de nieuwe bushaltes toenemen. Deze maatregelen worden door veel ouderen als een verslechtering van hun mobili teit ervaren. Protesten Voor alle mensen die zijn aan gewezen op het busvervoer is de inkrimping van de buslijnen een achteruitgang. Dit geldt zeker voor die ouderen die geen auto hebben en niet meer kunnen fietsen. Zij drei gen hierdoor flink belemmerd te worden in hun bewegings vrijheid en kunnen in sommige gevallen terechtkomen in een isolement. Het spreekt dan ook vanzelf dat er nogal wat pro testen van of namens ouderen zijn geuit. Vertegenwoordigers van de ouderen hebben zich bij herhaling verzet tegen de voorgenomen verslechterin gen. Al in februari 1994 protes teerden de ouderenbonden schriftelijk tegen de opheffing van de bushalte op de Markt. In januari 1995 protesteerde het verzorgingshuis Jacob Roggeveen tegen de opheffing van de halte Noordweg. In maart van dit jaar protesteerde het Bestuurlijk Overleg Oude ren Middelburg (BOOM), be staande uit afgevaardigden van de ouderenbonden ANBO en PCOB, de Stichting Welzijn Ouderen en de gemeente Mid delburg. De stroom protesten wordt voorlopig bekroond door een officieel bezwaarschrift, onder tekend door de ouderenbon den ANBO en PCOB, de Stich ting Welzijn Ouderen en het verzorgingshuis Jacob Rogge veen. Bij wie protesteren? De protesterenden zijn zich tot begin maart blijven wenden tot de gemeente, terwijl ach teraf is gebleken dat dit niet de juiste instantie is. Uit een schriftelijke reactie van de Dienst Stadsontwikkeling aan het verzorgingshuis Jacob Roggeveen bleek, dat de nieu we dienstregelingen reeds op 22 februari van dit jaar waren vastgesteld, door een tot dan toe onbekende instantie, inge steld door het stadsgewest Vlissingen/Middelburg. Aan deze instantie heeft het stads bestuur de bevoegdheid tot het vaststellen van dienstrege lingen overgedragen. IJlings is toen door de oude renbonden ANBO en PCOB, de Stichting Welzijn Ouderen en het verzorgingshuis Jacob Roggeveen een officieel bezwaarschrift ingediend bij deze instantie. Hierop is inmid dels gereageerd met een brief aan het verzorgingshuis Jacob Roggeveen. Uit deze brief blijkt dat er weinig of geen kans is op een gunstige reactie op het ingediende bezwaar schrift. Voor de indieners van het bezwaarschrift betekent dit een teleurstelling; een onbe vredigende situatie. Onbevredigend De hele gang van zaken is geen voorbeeld van openheid en duidelijkheid. De gemeente verkondigt offi cieel als haar beleid: het terug dringen van de auto en het De kosten van levensonderhoud stijgen nog steeds en de uitkeringen blijven de laatste jaren bij deze stijgingen achter. Voor velen is het moeilijk om het hoofd boven water te houden. Als dan de nota van de gemeente op de deurmat valt en blijkt dat er aan gemeentelijke heffingen en waterschapslasten zo'n 600,- moet worden voldaan, is in menig huisgezin de schrik groot. Ook politiek Nederland weet dat er grenzen zijn aan wat men van mensen vragen mag. We kennen daarom een kwijtscheldingsbeleid. Wie kunnen er voor kwijtschel ding van gemeentelijke belas tingen en waterschapslasten in aanmerking komen? Vooral mensen met een bijstandsuit kering, ouderen met alleen AOW, mensen met een lage WAO-uitkering en mensen in de WW met een uitkering op 70% van het minimum loon. Helaas is het verkrijgen van kwijtschelding aan meerdere regels gebonden. Op dit moment zijn de aanvullende regels zo strak, dat vorig jaar 90% van de aanvragers om kwijtschelding bij de gemeen te Middelburg moest worden afgewezen. Wat kan gemeenteraad? Voor 1992 mocht de gemeente zelf normen stellen voor het kwijtscheldingsbeleid. In Mid delburg was het beleid toen vrij soepel. Na 1992 verbood de regering in Den Haag.het eigen beleid van de gemeen ten en voerde landelijke nor men in. Per jaar werden de normen ook nog strakker aan gehaald, zodat in 1994 in Mid delburg 90% van de aanvra gen moest worden afgewezen. In Den Haag is nu het besef doorgedrongen, dat het zo niet langer kan. Er is nu weer een voorstel om de gemeenten meer eigen beslissingsbe voegdheden te geven. Dat voorstel is nu in behandeling en moet nog langs de 2e en de 1e Kamer, maarmen wil de nieuwe regels laten gelden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1995. B. en W. en de raad zijn dus aan zet. In het verleden is in de gemeenteraad bij herhaling uitgesproken, dat men helaas niets kon veranderen aan de door Den Haag opgelegde regels voor de kwijtschelding. Een positieve beslissing mag dan ook verwacht worden. Het is daarom aan te raden om als men ook maar enigszins voor kwijtschelding in aanmer king denkt te komen, een aan vraag in te dienen. Ook als men vorig jaar werd afgewe zen, kan er door de verande ring van de regels met terug werkende kracht in 1995 mis schien een gunstige beslissing uit rollen. Ook de door Middel burg en Vlissingen genomen beslissing om voor de kwijt schelding de gemeentelijke en de waterschapsheffing bij elkaar op te tellen om uit te rekenen of men wel voor kwijt schelding in aanmerking komt, maakt de kans op toewijzing dit jaar groter. Een lovens waardig initiatief van het Stadsgewest dat waarschijnlijk spoedig door alle Zeeuwse gemeenten zal worden ge volgd. Even rekenen Het is ondoenlijk om met een paar voorbeelden aan te geven wie wel en wie mogelijk niet voor kwijtschelding in aanmer king komt. Daarvoor zijn er te veel aan de persoon of het gezin gebonden factoren in het spel. Toch willen we hier pro beren duidelijk te maken hoe het vaststellen van het kwijt te schelden bedrag in zijn werk gaat. Hierboven werd al aangege ven dat alleen personen of gezinnen die het sociale mini mum ontvangen in aanmer king komen voor kwijtschel ding en dan nog alleen als er geen eigen vermogen is (b.v. een spaarbankboekje of een eigen huis). Op dit moment gaat men er van uit dat men 10% van de inkomsten over heeft als betaalcapaciteit. Uit die betaalcapaciteit moet dan betaald worden de zieken fondspremie, de bovenmatige huurkosten en de gemeentelij ke lasten en waterschaps heffingen. Zijn deze vier teza men meer dan de betaalcapa citeit, dan worden de gemeen telijke lasten en de water schapsheffingen geheel of gedeeltelijk kwijtgescholden. Voor een echtpaar in de bij stand is de betaalcapaciteit 190,- per maand. Dat is dus 12 x 190,- 2280.- per jaar. Daaruit moet dus worden betaald de ziekenfondspremie, de bovenmatige huur als die er is en de gemeentelijke belas tingen en heffingen van het waterschap. Zijn die kosten dus meer dan 2280.- dan is kwijtschelding aan de orde. De huurcomponent wordt weer berekend door de werke lijke huur te verminderen met de ontvangen huursubsidie en redelijk geacht huurbedrag. Is de huur hoger dan de huur subsidie en het redelijk te beta len huurbedrag dan komt het meerdere in aanmerking om van de betaalcapaciteit te wor den afgetrokken. Nee, een makkelijk verhaal is het niet. Schroom dus niet om kwijtschelding aan te vragen. Vooral niet omdat we van de gemeenteraad mogen ver wachten dat ze de betaalcapa citeit op 5% zullen gaan stel len. Het echtpaar in ons voor beeld heeft dan maar een betaalcapaciteit meer van 1140,-. Met zo'n 600,- aan gemeentelijke lasten en de zie kenfondspremie op jaarbasis zit men daar waarschijnlijk al overheen. Veel meer mensen zullen dan van de kwijtschel ding kunnen profiteren en mis schien voor enkele honderden en guldens meer te besteden heb ben. B. en W. en de raad beseffen hopelijk dat enige honderden stadgenoten op hun daden wachten. De mogelijkheid van collectief vervoer voor gehandicapten raakt steeds meer bekend, maar wat niet iedereen weet is dat ook de niet-gehandicapte mensen die ouder zijn dan 60 jaar van ditzelfde collectieve vervoer gebruik kunnen maken. Het enige verschil is de prijs. Voor niet-gehandicapte ouderen is deze vorm van ver voer namelijk iets duurder. Collectief vervoer Collectief vervoer is vervoer per taxi of mini-bus op Wal cheren en in de aangrenzende gebieden, zoals Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen- Duiveland. Het is vervoer van deur tot deur. Binnen de grenzen van het col lectieve vervoer is men vrij te reizen waarheen men wil en voor welk doel men wil. Bij voorbeeld om boodschappen te doen, om familie of vrien den te bezoeken of om naar een verenigingsavond of cur sus te gaan. Het gezamenlijk reizen maakt dit vervoer betaalbaar. Vervoerspas Om van het collectieve vervoer gebruik te kunnen maken heeft men een vervoerspas nodig. Deze pas blijft vijf jaar geldig en kost 6,50. De reiziger kan op vertoon van deze pas ver- voersbonnen kopen, tegen een tarief van 5,- per bon, goed voor één zone. Gereisd kan worden op alle dagen tussen 9.00 en 24.00 uur op Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. De reiziger krijgt bij aanschaf van een vervoerspas meteen een zone-tabel en de instructies voor het gebruik van de pas en de spelregels van het reizen. Voor meer informatie over de aanschaf van een vervoerspas en vervoersbonnen: Thuiszorg Walcheren, Breestraat 15, 4331 TS, Middelburg, tel. 01180- 84000. Op de gemeentehuizen op Walcheren zijn vervoersbon nen te koop. U kunt er echter geen vervoerspas laten maken. bevorderen van het openbaar vervoer; het bevorderen dat ouderen zo lang mogelijk zelf standig kunnen blijven wonen en het bevorderen van deelna me van ouderen aan de samenleving. Het inkrimpen van de faciliteiten van het bus vervoer is duidelijk in strijd met de aangekondigde beleidsvoornemens. Betere informatie De indieners van het bezwaar schrift hadden eerder en volle diger geïnformeerd moeten worden over het hoe en waar om van de bezuiniging. Door eigen speurwerk bij de Dienst Stadsontwikkeling is gebleken dat de grondoorzaak ligt bij de Rijksoverheid. We ontdekten dat de rijkssubsidie voor het stadsgewestelijke busvervoer wordt teruggebracht van 72% naar 29%, een verlaging met meer dan een miljoen gulden. Om grote exploitatieverliezen voor het Stadsgewest te voor komen is besloten tot inkrim ping. Hoewel de bezuiniging op de lijndiensten schadelijk en betreurenswaardig is en blijft, het zou voor de proteste renden goed zijn geweest als zij over deze achtergrond de juiste informatie hadden gekregen. Beter overleg Overleg van de gemeente met vertegenwoordigers en bege leiders van de ouderen kan en moet veel beter worden gevoerd dan in dit geval is gebeurd. Het enige wat nu nog overblijft is een goed overleg over aanvullend vervoer. Vinger aan de pols De vinger moet aan de pols worden gehouden om te voor komen dat er een neerwaartse spiraal ontstaat. Dat kan gebeuren als op den duur door het steeds verder verminderen van het aantal buspassagiers de lijndiensten nog verder zul len worden uitgekleed. Dat zou immers op termijn tot gevolg hebben dat Middelburg het helemaal zonder busvervoer zal moeten stellen. Hoe ervaren bewoners van de Middelburgse wijk Dau wendaele het stijgen der jaren? Welke voorzieningen zijn er voor mensen vanaf vijftig jaar, de zogenaamde jonge re ouderen? Vanaf de middelbare leeftijd wordt het leven meestal wat rustiger: de kinderen zijn de deur uit, men sen maken gebruik van de VUT, men heeft wat meer vrije tijd. En juist in de nieuwbouwwijk groeit dan de behoef te aan sociale contacten dicht bij huis, met de medebe woners. Dat kan bijvoorbeeld in een openbaar gebouw, bij een kop koffie met een praatje. En juist dat soort voor zieningen kennen de wijken niet. Vergeten groep Jongere ouderen behoren niet tot een doelgroep wat activitei ten betreft. Het welzijnswerk richt de aandacht op jongeren, werklozen, gehandicapten en ouderen en daar zijn dan ook diverse voorzieningen voor. Vijftig-plussers vallen daar buiten, want ze zijn nog te jong, of nog te gezond. Lang zamerhand, nu de wijken zo'n 25 jaar bestaan, wordt de aan vankelijk jonge bevolking van een andere leeftijdscategorie. De middelbare leeftijd is voor alsnog een vergeten groep. Ik ken niemand Dat idee wordt nu in bredere kring herkend en erkend: we missen de mogelijkheid om ergens even binnen te lopen in de wijk en daarom is de moge lijkheid om medebewoners te leren kennen erg klein. Tenzij je meedoet aan een activiteit, of hoort bij een doelgroep, is je kans op eenzaamheid vrij groot. 'Ik ben 55 jaar en woon hier al een paar jaar, maar ik ken nog helemaal niemand. Het enige wat ik zie van mijn buren zijn hun schuttingen en gordijnen', zegt een wijkbewo ner. 'En ik wil weieens een praatje maken, of schaken, of eens samen met iemand ergens naar toe. Met kennis sen kun je eens afspreken om voor elkaar te koken of zo, maar ik ken hier niemand en ik zie geen mogelijkheid om dat te veranderen'. Inloopfunctie Overigens leeft die behoefte om eens iemand te ontmoeten in bredere kring. Als je mensen kent in je eigen buurt wordt het wonen een stuk gezelliger. Alle nieuwbouwwijken kennen hetzelfde probleem. Er is een pand met een inloopfunctie nodig, waar je zonder kaartje of stempel naar binnen kunt. In Vlissingen is sinds kort een 'winkel' gestart, waar men wensen kan opgeven. Geen relatiebureau, maar een cen traal punt voor wie iemand Uit onderzoek in Nederland blijkt dat 15% van alle mensen boven de 55 jaar moeite krijgt met traplopen binnen de eigen woning. Eigenlijk is traplopen het eerste mobiliteitsprobleem dat ouderen tegenkomen. De tussenstap is een nieuw pro- dukt dat hulp kan bieden bij het traplopen. De tussenstap bestaat uit een reeks elementen die per trede aan de trap worden toege voegd en er voor zorgen dat de 'optrede' tot de helft wordt teruggebracht. Bijvoorbeeld een hoogte van 20 centimeter wordt vervangen door twee maal een stapje van 10 centi meter. Een uitkomst voor men sen die moeite hebben met hoge treden. De tussenstap heeft een steun- vlak dat voldoende groot is om zonder al te veel bijzondere aandacht gebruikt te worden. Dit heeft tot gevolg dat iemand die er gebruik van maakt vrij snel weer een zekere routine ontwikkelt. Daarnaast is de tussenstap qua afmeting bescheiden genoeg om de trap ook nog gewoon beloopbaar te houden. De tussenstap past op iedere in Nederland voorkomende trap, of hij recht is, rond loopt, of kwarten heeft. Voor de aan passing aan de hoogte van de traptrede is de tussenstap mid dels een fijne vertanding in het aluminium profiel in twintig standen aan te passen tot pre cies de halve hoogte van de traptrede. Tussenstap is een relatief goedkoop stuk gereedschap voor mensen die problemen ondervinden bij het beklim men van de trap in huis. Voor informatie: Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, tel. 01180-27537 /vrijwillige thuiszorg Middelburg zoekt om eens samen te win kelen, of voor een concert, want dat is samen leuker. Bovendien vrijblijvend, wat toch voor iedereen belangrijk is. Waar naartoe? De wijkvereniging Dauwen daele heeft dit onderwerp eind vorig jaar ter sprake gebracht aan de Wijktafel, waar vele instellingen elkaar ontmoeten. De aanleiding was een gesprek met de projectleidster van het Activiteiten Centrum Middel burg (AMC), Mieke Tempe laars. Zij verzorgt enkele mid dagen per week opvang en activiteiten voor een bepaalde doelgroep in het Ontmoetings centrum Dauwendaele. Ont moetingscentrum is trouwens een ironische naam. Als je er een kop koffie wilt drinken moet je er een zaal bij huren. Het AMC huurt de ruimte en trekt veel bezoekers. Daarom ziet het er 'openbaar' uit, wat tot misverstanden leidt. 'We moeten gezonde mensen weg sturen, maar er zijn weinig alternatieven. De verzorgings huizen richten hun wijkfunctie toch op iets oudere mensen. Vijftigers kunnen dus nergens naar toe en dat spijt me iedere keer weer'. Inloopmiddag De Wijktafel heeft het bestuur van de Wijkvereniging ge vraagd de behoefte te inventa riseren. Over hoeveel mensen gaat het en wat willen zij nou precies? Het probleem is nog vaag Om dit helder te krijgen orga niseert het bestuur van de Wijkvereniging een inloop middag in het Ontmoe tingscentrum Dauwendae le aan de Vrijlandstraat op vrijdagmiddag 12 mei, van af 14.00 uur. ledereen is van harte welkom om zijn inzichten te vertellen. 'En doet u dat niet, dan mag u ook niet meer mop peren. Dan moet u wachten tot u ouder bent en er wel ver schillende voorzieningen voor u zijn. We vertrouwen u te mogen begroeten' zeggen Gerrie Maandag en Sjoerd Sijnstra namens de Wijkver eniging Dauwendaele. Diverse activiteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbe zoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen bridge-soos Inlichtingen: De Boog, dins dag- en woensdagmiddag tel. 01180-38570. Secretaris: 01182-1971. Van maandag 3 april tot en met donderdag 1 juni expose ren de amateur beeldende kunstenaars Jo de Herder (aquarellen en acrylschilderij- en) en L. Vlieger (pastel) in het SWOM-gebouw, Molstraat 13. De openingstijden van de expositie zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Amateur kunstenaars die wil len meedoen met dit tentoon stellingsproject en in een vol gende periode willen expose ren kunnen contact opnemen met mevrouw Margot Piscaar van de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg, tel. 01180- 27537. Salon De expositie-commissie wil proberen om volgend jaar van 1 april tot en met 30 mei een SALON van tekeningen, aqua rellen en schilderijen te organi seren. Deelnemers kunnen die dan gedurende bovenge noemde tijd in het SWOM- gebouw tentoonstellen. Als tegenprestatie wordt een bescheiden prijs beschikbaar gesteld. Afhankelijk van de grootte van het werk kunnen 1 of twee exemplaren worden ingeleverd. Op de oproep in de vorige seniorenkrant hebben zich reeds enkele deelnemers ge meld. Aanmeldingen zijn wel kom bij mevrouw Piscaar van de SWOM, die ook nadere in formatie kan geven. Bustocht Op Hemelvaartsdag (donder dag 25 mei) organiseert het bestuur van de werkgroep Het Bastion een bloesemtocht door Zuid-Beveland. Niet alleen de bloeiende boomgaarden wor den aangedaan, maar ook de havens en oesterputten van Yerseke staan op het program ma. Tenslotte wordt gedineerd in Wemeldinge. Vertrek is om 12.30 uur. De kosten bedragen 50,-, alles inbegrepen. Deel nemers dienen zich vóór 15 maart aan te melden bij dhr. A. van Vrouwerf, Bastion 42 of bij mevr. L. Polderman, Bastion 48. De deelname is beperkt tot 50 personen. Een overzicht van de normale bijeenkomsten is opgenomen in het maandblad, dat dagelijks gratis kan worden afgehaald in de wijkpost. De activiteiten in de wijkpost zijn bestemd voor de bewoners van de wijken met postcode 4331, 4332, 4333 en 4334. Het Middelburgse verzor gingshuis Eben Haëzer staat aan de Briandlaan 2 in de Grif- fioenwijk. Er wordt gewerkt vanuit een Christelijke zorgvi- sie. Het huis biedt plaats aan 64 bewoners, ieder met een eigen appartement, waarvan 6 kamers voor echtparen. Dag opvang voor ouderen uit de wijk staat er nog in de kinder schoenen, ouderen van de ker kelijke gemeente in Walcheren doen hieraan al wel mee. Aan de dagopvang is ook een inloopfunctie gekoppeld. Naast nachtopvang is ook een tijdelijke opvang in het huis mogelijk. Bij voldoende be langstelling is er in principe ook een mogelijkheid voor dagverzorging. De warme maaltijdvoorziening van Eben Haëzer is al jaren een begrip in de wijk. De open-tafel service geniet nog niet zo'n grote bekendheid. Ook de trombose- dienst heeft al jaren een plaats in de organisatie van Eben Haëzer. Op woensdag 3 mei wordt voor belangstellenden een promotie- en informatie middag georganiseerd, die duurt van 13.30 tot 17.00 uur.

de Faam | 1995 | | pagina 3