De Schuilplaats in bibliotheek iani Eenzame handelsreiziger in Vestzaktheater Allerlei Ouderen Bijeenkomst Cursus/onderwijs Cultuur Cursus/onderwijs Krentenbrode- honden in Alhambra SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Natuur/milieu Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 12 april 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Zomerzegels - De nieuwe serie ouderenpostzegels, met het thema Ouderen en Mobili teit, is sinds gisteren in Middel burg te koop. Speciaal ingerichte verkoopstands zijn te vinden bij de Albert Heijn tot en met 22 april en bij de V&D, van 24 tot en met 29 april. De stands zijn bemand tussen 10 en 15 uur. Oorlogstijd - Als voorzitter van de Werkgroep Lokale Geschie denis Middelburg presenteert P. Sijnke woensdag 19 april de les brief 'Middelburg in Oorlogstijd'. De lesbrief is bestemd voor de bovenbouw van het basisonder wijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs. De les brief is samengesteld in het kader van de Manifestatie 45-95 en is een herziene en verbeterde herdruk van de lesbrief die in 1990 verscheen. Tegelijk met de lesbrief zal de Koninklijke Vereni ging Uit het Volk-Voor het Volk de diaserie 'De bevrijding van Middelburg' presenteren. De diaserie is samengesteld ten behoeve van het onderwijs. Bei de presentaties vinden plaats in de Zeeuwse Bilbiotheek in Mid delburg vanaf 14.30 uur. H.A. Acda (voormalig verzet) en W. Ovaa (wethouder van onderwijs) nemen de eerste exemplaren van de lesbrief in ontvangst. A.H. van Dijk, lid van de Documenta- tiegroep Walcheren 1939-1945, vertelt tijdens de bijeenkomst over zijn jeugd op Walcheren tij dens de oorlog. Indonesisch - Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon in Oostkapelle verzorgt vanaf 25 april de cursus 'Wij koken Indo nesisch'. De cursus omvat drie lessen en staat onder leiding van een kok uit het betreffende land. De lessen beginnen om 17.30 uur. Boxerkring - De Boxerkring Zeeland viert zaterdag 22 april het tienjarig bestaan. Met of zon der boxer is een ieder die dag welkom op het nieuwe terrein van de Boxerkring in Rilland, dat tegelijkertijd officieel in gebruik wordt genomen. Vanaf 13 uur kan iedereen zijn boxer laten keuren door een officiële keur meester, meedoen aan een gehoorzaamheidstest of een puzzelwandeltocht. De bijeen komst duurt tot 16 uur. Verhuisd - Accordeola en Cae- cilia zijn verhuisd naar een nieuw clubgebouw. De muziekvereni gingen zijn ondergebracht in de voormalige Visserijschool aan de A. Coortelaan in Vlissingen. Bei de verenigingen houden zater dag 22 april een opruiming van het overtollige meubilair, unifor men en kleingoed in het oude clubhuis aan de Oranjestraat. De verkoop duurt van 10 tot 12 uur. Hart - Angèle Nederlof begint dindag 9 mei met de cursus 'Leven vanuit je hart'. Veel men sen hebben rond hun hart een pantser gebouwd en weten niet meer wat ze echt voelen en wil len. In vier avonden maken de cursisten een ontdekkingstocht naar hun wezenlijke behoeften. De cursus vindt plaats in Vlissin gen en wordt georganiseerd door de Gestaltpraktijk. Inlichtin gen 01184-67542. Rebalancing - Ageya Melse verzorgt 21 tot en met 23 april in Centrum San Bao in Middelburg een Rebalancingweekend. Reba lancing is een vorm van lichaamswerk waarbij gebruik wordt gemaakt van oosterse genenezingsmethoden. Er zijn invloeden uit Rolfing, diepe weefselmassage en Tragering. Door middel van bewuste aanra king moet Rebalancing de cur sist in contact brengen met wat zijn lichaam te vertellen heeft. Rebalancing is een alternatieve geneeswijze. Tijdens het week einde is informatie voorhanden over een opleiding die in sep tember van begint. Inlichtingen 01180-16193. Bij de Zeeuwse première van de Walt Disney-klas- sieker 101 Dalmatiërs nodigde Alhambra- directeur Ad Weststrate 22 echte Dalmatiërs uit. Ook bewoners van Vij vervreugd krijgen een speciale plaats bij de genodigden. Een vertegenwoordiger van de Dalmatiër Ver eniging Zeeland zal voor de voorstelling de aan wezigen het een en ander vertellen over deze 'krentenbrodehon- den'. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 13.30 u. Cen trum San-Bao Middelburg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193). De Schelp Domburg, indianenspeur- tocht, 14 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middelburg, SKW de Hay- man, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscentrum Middelburg, SKW de Hay- man, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlis singen, crea-doe cursus, 9.30 u. Westkapelle Her rijst, SWO Platteland Wal cheren, informatiemiddag voor ouderen, 14 u. Stich ting In- en Uitloophuis Vliss ingen, open huis, wethouder C. de Keijzer, 'Plan van aan pak Middengebied', 9.30 u.; bingomiddag, 13.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru- cianum, thema-avond 'Le vende tempelbouw', 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 15 u., prijsklaverjassen, 14 u. De Parel Domburg, Indone sisch themabuffet, 18 u. De Parel Domburg, Dansavond met Passé Partout, 20.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlis singen, Audio-en computer beurs, 13 u. COC Middel burg, Disconight, 21 u. Karolingenburcht Oost-Sou burg, Single, Dansavond 25- plus, 20 u. VVV Domburg, Culturele wandeling door Domburg, 13.30 u. Neeltje Jans, Oosterschelde- kering, excursie duingebied, 14 u. Hof Domburg, weke lijkse knutselochtend, 10 u. De Schelp Domburg, paasei eren verven, 10 u. De Parel Domburg, Clownsduo Bert en Bertus, 14 u. De Parel Domburg, Pannekoekenfes- tijn, 16.30 u. De Parel Dom burg, Paasfamiliebrunch, 12 u. De Parel Domburg, Paas Surprise Buffet, 18 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u. De Parel Dom burg, Paasknutselfestijn, 10 u. De Parel Domburg, Paaseierenzoektocht, 11.30 u. De Parel Domburg, Clownsduo Bert en Bertus, 19 u. De Schuur Oost-Sou burg, Buurtvereniging Van Duyvenvoorde, Paasei- parade, 8.30 u. en Prestatie loop 9.30 u. N.S.-station Middelburg, Lava fietstocht, 12 u. De Schelp Domburg, zand kastelen bouwen, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermid dag, tekenfilmfestival, 14 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, klaverjas sen 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub, 14 u. Activitei ten Centrum Vlissingen, cursus leren ontspannen voor uitkeringsgerechtig den, 9.30 u. Midgard Mid delburg, dramatische expressie workshop, 19.30 u. Zeeuwse Volksuniver siteit Middelburg, vakantie cursus Hongaars, 19.30 u. Camping Oranjezon Vrou wenpolder, Poppentheater Kris Kras, 14.30 u. Van Randwijckschool Nieuw- en St. Joosland, kle- dingbeurs, 13.30 u. Expo - In de Zeelandhallen in Goes staat van 13 tot en met 17 april de Expo Flora, een bloe men- en plantententoonstelling met huishoudbeurs. Thema van de beurs is 'Zeeland op z'n Paas- best'. Op de beurs zijn onder meer te zien tentoonstellingen van diverse plantenverenigin- gen, een aquarium en een ara presentatie. Nieuw op de Expo Flora is de integratie van een seniorenbeurs. Net als vorig jaar is in de Zeelandhallen tijdens de beurs een expositie te zien met werk van Zeeuwse professione le en amateur-kunstenaars en worden bloemschikwedstrijden gehouden. De beurs is donder dag en vrijdag te bezoeken van 14 tot 22 uur en zaterdag tot en met maandag van 10 tot 18 uur. Puzzelrit - M.a.c. De Zeeuwen houdt maandag 17 april de eer ste autopuzzelrit van het jaar in Heinkenszand. Inschrijven kan tussen 13 en 15 uur in de Sten- ge. De meer ervaren rijders doen mee in de A-klasse, de beginne lingen rijden in de B-klasse. Kwijtschelding - De afdeling Zeeland van de FNV heeft in een brief de Zeeuwse gemeentera den gewezen op de mogelijkheid de gemeentelijke belastingen kwijt te schelden. Het kabinet heeft de gemeenten ruimte gegeven voor een soepeler kwijtscheldingsbeleid. Als het inkomen minus een aantal kos tenposten niet hoger is dan 95 procent van het sociaal mini mum mag de gemeente de plaatselijke belastingen kwijt schelden. Voorheen lag de norm op 90 procent. De FNV wil de Zeeuwse gemeenten erop wij zen gebruik te maken van deze mogelijkheid. Als de gemeenten het voorstel overnemen bete kent dat dat een iets grotere groep dan nu in aanmerking komt voor kwijtschelding van de onroerendzaakbelasting, de afvalstoffenheffting en honden belasting, De FNV vindt dat de gemeenten deze kleine verbete ring voor een groep mensen die weinig financiële armslag heeft, niet mag laten liggen. Wellicht zullen ook de provincie (zuive ringsheffing) en het hoogheem raadschap (ingezetenen-omslag) volgen en de hogere kwijtschel dingsnorm overnemen, hoopt de FNV. Collecte - De collecte die ZOA- Vluchtelingenhulp van 27 maart tot 1 april heeft gehouden in Vlis singen, Ritthem en Oost-Sou burg heeft f11.571,65 opgele verd. De opbrengst van de col lecte zal worden gebruikt om op verschillende plaatsen in de wereld vluchtelingen te laten terugkeren naar hun eigen land. Gokken - Sinds maandag 10 april is in Vlissingen actief de stichting De Drempel. De Drem pel wil een advies- en begelei dingscentrum zijn voor gokver slaafden en hun familie en vrien den. De stichting heeft gecon stateerd dat mede door het toe nemend aanbod van gokmoge lijkheden in Vlissingen, Middel burg en omstreken een groeiend aantal mensen door gokken in de problemen komt. De Stichting wil hulp bieden aan die mensen en aan de mensen die met hen in aanraking komen. Mensen met hulpvragen kunnen terecht op de aanlooplocatie van De Drempel op Dirk Dronkerstraat 4 in Vlissingen en via telefoonnum mer 01184-18043. Vakslager - Magda Matthijsse, cursiste van het leerlingwezen in de vleessector en werkzaam bij Keurslagerij Ab de Visser in Mid delburg, zal 29 en 30 mei Neder land vertegenwoordigen bij de Internationale Vakcompetitie in Kopenhagen. Matthijsse nam op 15 maart deel aan de nationale vakwedstrijd. Ze behaalde de zesde plaats, maar wordt toch uitgezonden naar Denemarken omdat drie winnaars ouder waren dan de toegestane leeftijd van 23 jaar. De wedstrijdop dracht zal onder meer bestaan uit het breken, uitbenen, splitsen en afvliezen van een runderach tervoet. Ook moeten de deelne mers drie schotels keukenklare produkten en een spekgarnering maken. afgesloten. A. den Boon is voor zitter van de werkgroep Verkeerseducatie en Voorlich ting van het ROVZ. Deze instan tie geeft de publikatie uit samen met het RPCZ. Verkeer - A.H. den Boon over handigt dinsdag 11 april om 16.30 uur het eerste exemplaar van de publikatie 'Nog Veiliger Verkeer' aan M. Elstgeest-Soa. Bij de overhandiging, in molen De Hoop in Serooskerke, zijn aanwezig delegaties van de deel nemende scholen, betrokkenen van het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) en van het Regionaal Pedagogish Centrum Zeeland (RPCZ). De eindpublikatie van het project 'Nog Veiliger Ver keer' is een bronnenboek voor leraren die hun verkeersonder- wijs een opkikkertje willen geven. Het RCPZ startte het pro ject in 1990 op verzoek van het ROVZ. Vele scholen werkten mee aan het verbeteren van hun verkeersonderwijs en aan het ontwikkelen van nieuwe mate rialen. In 1994 werd het project Kanonnen - Vlissingen is een bezienswaardigheid rijker. In het kader van de aprilviering zijn op de Oranjedijk drie traversen (aar den wallen in U-vorm) neerge zet. De wallen hebben elk een gewicht van ongeveer vierdui zend kilo waarop een loop uit de Napoleontische tijd (rond 1810) is geplaatst. Beestenboel - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt woensdag 19 april een beesten boelmiddag. Thema is 'April doet wat hij wil' en gaat over het weer. Er zijn veel buitenopdrach ten gepland. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen deelne men. Voor maximaal dertig kin deren is plaats, dus vooraf opge ven is belangrijk. Laarzen en regenkleding zijn belangrijk. De beestenboelmiddag begint om 14 uur en duurt tot 16 uur. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is vrijdag 28 april vanaf 19.30 uur de film De Schuilplaats te zien. De film is gebaseerd op het gelijknami ge boek van Corrie ten Boom. In De Schuilplaats beschrijft Corrie ten Boom haar ervarin gen in het concentratiekamp Ravensbrück. Zij was daar samen met haar zus Betsie. Hun ouderlijk huis in Haarlem was tijdens de Tweede Wereldoorlog een schuilplaats voor joden en een plaats van samenkomst voor het verzet. Ze schrijft over een gesprek dat ze heeft in het kamp met haar zus Bestie. Betsie zegt: „Ik weet dat we straks vrij zullen zijn. Dan zullen we een kamp in Duitsland hebben. Geen gevangenis zal dat meer zijn. De barakken zullen we licht groen verven. We moeten na de oorlog de Duitsers geven wat ze ons nu willen afnemen: liefde. En we moeten de men sen vertellen welke lessen God ons hier heeft geleerd." Corrie is het daar helemaal niet mee eens. Ze is vast van plan na de oorlog terug te keren naar haar baantje als horlogemaakster en geen voet meer over de grens te zetten. Betsie sterft kort na het geprek. Corrie komt vrij. In 1946 heeft Corrie samen met een comité van de Duitse Lutherse kerk het voormalige concentratie kamp Darmstadt geopend als tehuis voor mensen die de weg door het leven kwijt waren. Het kamp wordt licht groen geverfd. Corrie ten Boom is vervolgens na haar vijftigste evangeliste geworden. In meer dan zestig landen sprak zij voor soldaten, indianen, verdrukten, in gevangenissen en op universi teiten. Ze schreef tien boeken. Van haar bekendste boek. De Schuilplaats, werd een film gemaakt. De film laat de tijd in Haarlem zien. Het ouderlijk huis, haar vader, Corries rol in het verzet en haar tijd «in Ravensbrück. In het Arsenaaltheater in Vlis singen is zaterdag 15 april vanaf 20.30 uur de voorstelling 'Salesman of the year" van Mark Kingsford te zien. Met een knipoog naar Arthur Millers toneelstuk De dood van een handelsreiziger gaat Kingsford het gevecht aan met een hotelkamer waarin hij als handelsreizier voor de zoveel ste keer alleen de nacht moet doorbrengen. Mark Kingsford is behalve een komisch talent een uitstekend mime-speler. Met humor, technische vondsten en een tot het publiek gerichte speel stijl houdt hij de aandacht van zijn toeschouwers vast. In 1988 won de Engelsman de Neder landse Mimeprijs. Mark Kingsford als 'Salesman of the year'. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 13 april t/m wo. 19 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Do. 19 uur: A.E. de Bruyn, H.A. Witte Donderdag, Vr. 19 uur: A.E de Bruyn, Goede Vrijdag, Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: P. den Braanker. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Vr. 19.30 uur: M.Goudri- aan, Goede Vrijdag, Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goud- riaan, Ma. 9.30 uur: A. Heij. Gereformeerde Kerk. Vr. 19 uur: J. Bakker, Goede Vrijdag, Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: C. Pen- nekamp. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Vr. 19.30 uur: ds. Smit H.A. en Goede Vrijdag, Zo. 10.15 uur: J. Lans. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Vr. 19 uur: L.Th. Wit kamp Goede Vrijdag, Zo. 10 uur: M. van der Pol, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Vr. 19 uur: J. van Leerdam, Goede Vrijdag, Zo. 10 uur: P.C. Klijnsma, 19 uur: P. Paulus. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat" 7. Vr. 19 uur: B. Ridder H.A. Goede Vrijdag, Zo. 9 en 10.30 uur: P.A. den Braanker in de Herv Kerk, 19 uur: A.E. de Bruyn. Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur: B. Ridder in de Ger. Kerk, Zo. 9 en 10.30 uur: P.A. den Braanker, gez. dienst, 19 uur: A.E. de Bruyn. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: geen dienst, Ma. 10 uur: Paasdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Vr. 19 uur: P.C. Schooneboom, Zo. 9.30 uur: P.C. Schooneboom. KOUDEKERKE Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: G.J. Smit en Chr. Brakema, H.A.. Ontmoetingskerk Oosterscheldestraat, Vr. 19.30 uur: L. Wullschleger, Zo. 10 en 17 uur: L. Wullschleger. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: G.J. Smit. Thomaskapel. Geen opgave ontvangen. Oostkerk Oostkerkhof. Vr. 19.30 uur: A.C. Verweij, Zo. 10 uur: A.C. Verweij, Belijdenis. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings kerk) Vr. 19.30 uur: L. Wullschleger, Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wullschleger, Ma. 10 uur: L. Wul lschleger. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: H.J.G. Ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: geen opgave. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Do. in de Nieuwe Kerk, Witte don derdag en H.A., Vr. Hofpleinkerk, Goede Vrijdag, T.K. van Dam, Za. 22 uur: T.K. van Dam, Paaswa ke, Zo. geen dienst. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Do. 19 uur: A. van San ten, Vr. Goede vrijdag, K. Hendrikse, Zo. 10 uur: Tj. Barnard. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, Do. 19.30 uur, Vr. 19.30 uur, Za. 21 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Bartmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Do. uur: B. de Haan, Vr. uur: J. van Veen, Za. uur: B. de Haan, Zo. 9 en 10.30 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zie gereformeer de Kerk. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A- Do. 19.30 uur: L.Th Witkamp H.A. Vr. 19.30 uur: Q. van de Vrie, ZA. 19.30 Avondgebed, Zo. 10: H. Koetsveld. Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur: A.C. den Hol lander H.A., Zo. 6 uur: Paasvroegdienst, A.C. den Hollander, 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: gez. zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Vr. 19.30 uur: H. Paul, Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul, Ma. 9.30 uur: H. Paul. RITTHEM MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Vr. 19.30 uur: R.G. van der Zwan, Zo. 10 en 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.10 uur: geen opgave Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur: Goede Vrijdag, gez dienst met Nieuwland P. Bartmentlo, Zo. 9.30 uur: P. Bartmentlo. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Vr. 19.30 uur: J. van der Wal, Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Vr. 17 uur: Avondmaal C. Rezelman, Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. VR. 19.30 uur: H. Mostert, Zo. 9.30 uur: H. Mostert en 16.30 uur: A.J. van Zuijlekom. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Do. en Vr. 19.30 uur: sow dienst en Za. 19.30 uur: Paaswake, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bon- edijkestraat 165. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Do. 20.15 uur: oecumenische dienst, Vr. 19.30 uur: C.A. Schoorel, Za. 19.30 uur: oecumenishe dienst, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Do. en Vr. 19 uur: A.V. de Nooij, Za. 22 uur: A.V. de Nooij, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Pastor van Rosmalen en ds. D. Jobse- Spierings Ter Reede. Vr. 17 uur: J.W. Glashou wer, Zo. 19 uur: J.W. Glashouwer. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.30 uur: L. Huisman, Zo. 9.30 en 16 uur: lees dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J.N. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Vr. 19.30 uur: samenkomst, Zo. 8.30 uur: doopdienst in het zwembad, 10 uur: samenkomst in gebouw Berea. V olie Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Vr. 19 uur: H.A. A. Bosma, Zo. 10.30 uur: J. van Leerdam. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot zondag 12 uur: R.G.G. Groot, Sta tionsplein la, Amemuiden, tel. 01182-1308. vanaf zondag 12 uur tot maandag 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6. Nieuwland, tel. 01182-1340. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2 Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 12 uur: A. van der Male, Duinweg 49 Zoutelande, tel. 01186-1282, zondag 12 uur tot maandag 24 uur: P.K. Noorlan- der, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag, zondag en maandag: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: vrijdag en zaterdag: J. de Haes, Duinenburg 9 Domburg, tel. 01188-2304. zondag en maandag: A.D. de Stigter, Van Borselelaan 38, Veere, tel. 01181-1830. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Boogert, vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Peresstraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN SEROOSKERKE MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Zwaanswijk. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Vr. 19 uur: leesdienst, Zo. 9.30 en 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: H. Paul, Ma. 9.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Vr. 18 uur: J. van der Wal. Zo. 9.30 en 16.30 uur: B.A.T. Witzier, Ma. 10 uur: L. Wullschleger, Paasappel. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Vr. 19.30 uur: C. Rezelman H.A., Zo. 10 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30,14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Vr. 19.30 uur: Chr. Brakema en W A. van den Berg, Zo. 9.30 uur: W.A. van de Berg, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Vr. 19.30 uur:B.J.W. Schelhaas en P. Paulus, Za. 21.30 uur: P.Paulus en B.J.W. Schelhaas, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas en P. Paulus, Belijdenis en Doop. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Vr. 19.30 uur: A. de Snoo, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Gereformeerde Kerk. Do. 19 uur: G.Wamer, Vr. 19 uur: G. Warner, Zo. 9 uur: in de Herv. kerk, G. Warner, 10.30 uur: in de Geref. Kerk, G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Vr. 19 uur: J.C. Mesu, Zo. 9 en 10.30 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur; J. Lukasse, Zo. 5.30 uur: Paasvroegdienst, J. Lukasse en 10 uur: G. Scherff. ST. LAURENS WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Vr. 19 uur: ds. Spaans, H.A. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 14.30 uur: Sow dienst in 'Moria', ds. Van der Poll. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Do. en Vr. 19.30 uur: S. Spanjer, Za. 21.30 uur: S. Spanjer, Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Vr. 19 uur: A.W. Riepma, Zo. 9.45 en 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Do. en Vr. 19.15 uur: L.A. Wolte ring, Za. 22 uur: Paaswake, Zo. 9.30 uur: O. Else- man, 19 uur: geen dienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: M.C. Baart. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. geen opgave. VEERE Gereformeerde Kerk. Do. 19 uur: in de Herv. Kerk, J. Lukasse, Vr. 19 uur: in de Herv, kerk, Ds. Meijer, Za. 21.30 uur: J. Lukasse, Paaswake, Zo. 9.30 uur: in de Herv kerk J. Lukasse. ZOUTELANDE VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Do. 19.30 uur: Holy Communion, Vr. 12 uur: Three Hours Liturgy, Zo. 6 en 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Vr. 19.30 uur: P. Boekesteijn, Zo. 9 en 10.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 13 april tot wo. 19 april HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 23 uur: S.A. van den Haak.Rouaansekaai 47, tel. 39933. maandag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30. tel 39933.Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. zondag tot 24 uur: W. van ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. maandag tot 24 uur: A. van der Griek, badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: m. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg tel. 01180-13118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag, zondag en maandag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: J. van Dam, Vronesteyn 21 Oostkapelle, tel. 01188- 3607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 15