Kiezen voor ruimte Gelukkig bent U nog niet aan de babykamer begonnen Provincie Zeeland INTERIEURVERRASSINGEN- KASTSYSTEMEN- PLAFONDS Middelburgse Mexicaan wint Frapo's Boulevard City Run Afscheid statenleden Murre-Moens heeft een pasklare oplossing! COMMISSIES Waterpeil Kanaal door Walcheren IN BEROEP Onder luide aanmoedi ging van het publiek komen ze de finish over. De eerste tien renners zien er redelijk onaangedaan uit, maar de meeste deel nemers hebben het duidelijk moeilijk ge had in de Frapo's Bou levard City Run, die afgelopen zaterdag werd gehouden in Vlissingen. Woensdag 29 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 In een speciale vergadering, vrijdag 7 april, aanvang 14.00 uur, nemen de Staten van Zeeland afscheid van 18 leden die geen deel meer uitmaken van provinciale staten in nieuwe samenstelling. Zoals gebruikelijk bij statenvergaderingen is ook deze bijeenkomst openbaar. Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder, zal in de ze bijzondere statenvergade ring het voortouw nemen met een toespraak om het vertrek van de statenleden in te lui den. Meerdere sprekers zullen volgen, wie dat zijn is op het moment van schrijven van de ze AbdijNieuws nog niet be kend. Het merendeel van de vertrekken de statenleden komt niet terug omdat ze niet meer verkiesbaar waren. Anderen keren niet terug omdat de verkiezingsuitslag voor hun partij minder goed uitviel en zij daardoor niet kunnen terugke ren op de voor hen vertrouwde statenzetel. Vanuit de fractie van het CDA ver trekken acht statenleden (achter de namen staat telkens het jaar waarin betrokkene statenlid werd: G.J.A.M. Adan (1987), Vlissingen; Th.F.C.M. Baert (1976), Hulst; mr. J.A. de Boe (1981), Poortvliet; G. Christiaanse (1978); Terneuzen; P.J. Everaert (1970) uit Walsoor den, het langst zittende statenlid en daardoor nestor van Provincia le Staten; J.C. Jansen (1992), Hansweert; drs. A.A.D. Saman (1991), Terneuzen en W.J. van Ta- tenhove (1991) uit Gapinge. Vanuit Delta Anders neemt C.Th.A. van Waterschoot (1982) uit Oost burg afscheid. Vier leden van D'66 keren niet te rug in de nieuwe staten: mr. R. de Blij (1991), Middelburg; H.M. van Iwaarden (1991), Kapelle; drs. R.A. Nakman uit Middelburg en J. van den Reydt (1991) uit Tholen. Uit de gelederen van de PvdA ke ren drie statenleden niet terug: P. de Nooijer (1978), Middelburg; J. Roodenburg (1978), Vlissingen en H. Venekamp (1993) uit Tholen. Vanuit de fractie van de SGP wordt afscheid genomen van M. Dijke (1982) uit Scherpenisse en van W.P. Rentier (1981) uit Middel burg. De statenvergadering is in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Donderdag 6 april, aanvang 10.00 uur, is er een openbare vergadering van de Provinci aal Planologische Commissie (PPC). Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het waterpeil op het Kanaal door Walcheren is tussen woensdag 5 april en vrijdag 5 mei met 60 centimeter ver laagd tot 0,30 meter NAP. In die maand wordt onderhouds werk uitgevoerd aan de oevers van het kanaal. De aflaat van het water begint dinsdag 4 april rond 09.00 uur 's mor gens. De maximaal toegelaten diepgang voor de doorgaande scheepvaart tussen Vlissingen en Veere en voor de scheepvaart met de be stemming noordkant verbreed Zij kanaal naar Arnemuiden blijft ge lijk. Dat geldt overigens niet voor schepen die een ontheffing heb ben tot een diepgang van 4,30 meter. Voor hen is dan dezelfde norm als die voor de gebruikelijke scheepvaart van kracht: een diep gang van 3,70 meter. Voor de scheepvaart naar Arne muiden wordt de diepgang, gere kend vanaf de Arnebrug, 1,60 me ter. Op het verbreed kanaal en in het binnenhavengebied van Vlissin gen direct voor de grote schut sluis wordt de maximaal toegesta ne diepgang 7,30 meter en vanaf de eerste binnenhaven tot de bin nenkeersluisbrug 6,40 meter. Als het werk aan de oevers binnen een maand kan worden geklaard, wordt de peilverlaging met dezelf de periode bekort. Mocht het werk langer duren, dan zal het peil ook langer verlaagd blijven. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: notitie lokatiebeleid, ontwikkelingsvisie stadsgewest, streekplanuitwerking baggerspe cie, projectnota A4 - Al 6, beslis puntennotitie actualisering streek plan, notitie woningbouw, architectuurnota, streekplanafwij king WOV en het jaarverslag ruim telijk beleid '94. De PPC vergadert in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 in Middel burg. De agenda en de vergader stukken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De provincie gaat aan de slag met het opstellen van een nieuw streekplan. De komende weken zal worden gepraat met gemeenten en instellingen en bedrijven in de sectoren economie, recreatie en toerisme en milieu om de eerste meningen af te tasten. Na dit overleg zullen provinciale staten rond de zomer knopen moeten doorhakken over de keuzemogelijkheden die er zijn bij de invulling van de ruimte in Zeeland. Het kan het opstellen van een streekplan alleen maar vergemak kelijken als eerst alle neuzen on geveer in dezelfde richting staan. Vandaar dat GS een notitie heb ben uitgebracht waarin op hoofdlij nen een aantal ontwikkelingen staan opgesomd over keuzemo gelijkheden die er zijn: de zogehe ten beslispuntennotitie. Het gaat dan onder meer om de mate van concentratie van woningbouw, ruimte voor eco nomie, voor recreatie, lokatie en mobiliteitsbeleid en de Mid den-Delta. Als op deze onder delen de hoofdlijn eenmaal vaststaat is het niet meer no dig bij het opstellen van een streekplan rekening te houden met allerlei andere alternatie ven waarvan bij voorbaat al vaststaat dat Provinciale Sta ten die kant niet op willen. Vertrekpunt Het stimuleren van een duurzame ontwikkeling is het vertrekpunt in de discussie over de verdeling van de ruimte. Dat betekent keuzes maken zonder toekomstige gene raties hinderlijk voor de voeten te lopen: kwaliteit bieden. Een ander uitgangspunt is dat het streekplan goed moet zijn uit te voeren. Met andere woorden, geen regels en voorschriften opnemen die moei lijk of zelfs helemaal niet zijn te handhaven. De discussie wordt na tuurlijk ook beïnvloed doordat het milieubeleidsplan Kerend Tij 2 en de nota Ruimtelijk Beleid Landelij ke Gebieden kortgeleden door de Provinciale Staten zijn vastge steld. Hoofdstructuur Zeeland heeft grofweg een hoofd structuur waarbinnen vier onder delen zijn te onderscheiden: - een verstedelijkingszone (Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen en de as Goes/Middelburg/Vlis- singen), een concentratiege bied van economische activitei ten en wonen; - de kustzone, vooral van belang voor recreatie en ecologische hoofdstructuur; - de Oosterschelde met de be schermde natuurwaarden; - het landelijk gebied en de overi ge Deltawateren. Zeeland als geheel wordt gezien als een oase van rust en ruimte voor het verstedelijkte gebied dat als een soort hoefijzer om Zee land ligt: Gent/Antwerpen, de Bra bantse steden, Rotterdam. De Ka naalzone en het Sloegebied op hun beurt liggen voor verdere eco nomische ontwikkeling gunstig ten opzichte van dit hoefijzer. De vraag die rijst is hoe ver je moet gaan met het concentreren van ontwikkelingen. Spreidingsbeleid In hoeverre is concentratie van woningbouw gewenst. Een grote mate van concentratie zou vol gens de beslispuntennotitie gelijk staan met behoud van het landelijk gebied en het vergroten van het draagvlak voor voorzieningen. Aan de andere kant zou je ook moeten kunnen inspelen op ontwikkelings kansen van kernen en op woon voorkeuren. Vandaar dat drie keu zemogelijkheden worden gepre senteerd: uitgaan van woonvoorkeuren, concentratie in de stedelijke gebieden of concen tratie binnen een aantal zones. Ruimte voor economie Zeeland heeft nieuwe werkgele genheid nodig. Het ministerie van economische zaken verwacht dat Zeeland te maken kan krijgen met een tekort aan distributieparken, hoogwaardige bedrijvenparken en kantoorlokaties in binnenstad en aan de stadsranden. In de beslis puntennotitie wordt onder meer de vraag opgeroepen of de haven terreinen die nu zijn gereserveerd voor zeehavengebonden activitei ten niet ook moeten worden vrij gemaakt voor sectoren waarvoor een tekort is te verwachten. De Zoom-as is van belang voor transport en distributie. Een van de keuzes is dan uit te gaan van de mogelijkheden van de gemeen ten Tholen, Reimerswaal en Hulst of kiezen voor één van deze ge meentes. Moet de provincie de ontwikkeling van kantoorlokaties overlaten aan de markt en aan gemeenten of is sturing vanuit het streekplan ge wenst, is een andere vraag die wordt opgeworpen. De keuzes die worden gemaakt bij het al dan niet concentreren van werkgelegenheid en wonen zullen hun stempel drukken op de mobili teit, het verkeer. Andersom is na tuurlijk ook waar: wordt gekozen voor minder mobiliteit dan lijkt sterkere concentratie voor de hand te liggen. Recreatie De toeristische sector is van be lang voor de werkgelegenheid. Studies van het ministerie van economische zaken wijzen uit dat het optimaal benutten van econo mische kansen een toename vergt van 40% van de huidige ruimte voor verblijfsrecreatie. Drie keu zes worden voorgelegd: de groei- variant, die brengt 40% groei in ruimte mee; de kwaliteitsvariant, met een toename in ruimte van 20% om de kwaliteit van het aan bod op peil te houden; de selectie ve groeivariant. Die betekent in ie der geval de kwaliteit op peil houden en in een aantal gebieden groei toestaan. Wat het ruimtebe slag betreft zit deze variant er gens tussen de twee andere mo dellen in. Als Provinciale Staten rond de zomer hebben aangegeven welke kant het ongeveer op moet met het streekplan kan de uitwerking beginnen. Het is de verwachting dat GS het vol gend voorjaar (1996) een ont- werp-streekplan naar buiten kunnen brengen. Dat is dan het moment waarop allerlei of ficiële procedures, inclusief in spraak, van start kunnen gaan. Woensdag 5 april, aanvang 09.00 uur, komt de hoorcom- missie bestemmingsplannen bijeen. In het geding is het be stemmingsplan Cavelot van de gemeente Oostburg. Particulieren en ondernemers uit Cadzand en natuurbeschermings vereniging 't Duumpje zijn tegen het bestemmingsplan in het ge weer gekomen. De bezwaarma kers zijn het niet eens met de hoogte van het kuuroord/hotel en met het ontbreken van een MER. Voorts bestrijden ze het seizoen- verlengend effect, vinden ze dat onvoldoende is ingegaan op be zwaren die bij de gemeenteraad zijn ingediend, achten ze de finan ciële haalbaarheid onzeker en stel len ze dat landschaps- en natuur- belangen onvoldoende zijn veilig gesteld. Zowel de bezwaarmakers als het gemeentebestuur krijgen de gele genheid hun standpunten monde ling toe te lichten. De zitting is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Be<3en *c akf/e.' ec fescJo ld_iS50,-, I Directie Milieu en Waterstaat Provincie Zeeland Kennisgeving zzz Wet Milieubeheer Vergunning Hercules Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van het volgende. Op 17 januari 1995 is bij hen een aanvraag ingediend door Hercules BV te Middelburg om een vergunning voor het veranderen van de chemische fabriek voor de fabri cage van koolwaterstofharsen en gemodificeerde natuur- harsen aan de Herculesweg 35 te Middelburg, gemeente Middelburg. Het betreft de productie van Precursor 40. De vergunning is verleend met voorschriften ter bescher ming van het milieu. Ter inzage De vergunning en overige stukken kunnen worden inge zien van 30 maart 1995 tot en met 10 mei 1995: bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 241). Beroep Vanaf 30 maart 1995 tot en met 10 mei 1995 kan tegen de vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de adviseurs, degenen die naar aanleiding van de ontwerp- vergunning bedenkingen hebben ingebracht en door be langhebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe rede lijkerwijs niet in staat zijn geweest. De vergunning wordt op 11 mei 1995 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het Groene Woud 1Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Kom kijken naar de oplossingen die wij bieden. Ook li zult versteld staan van de vele mogelijkheden. ARNESTEINWEG 23. MIDDELBURG TEL. 01180-37005. FAX 01180-13478 Openingstijden showroom: ma,-vr. van 09.00-17.00 uur en za. van 09.00-13.00 uur. Mauritzo Gonzales, de winnaar van de Frapo's Boulevard City Run. Sommige lopers strompelen op hun laatste kracht de bevrij dende witte lijn over, om zich vervolgens of op de grond, of in de armen van familie of vrienden te storten. Uitgeput, maar ook voldaan. Twintig kilometer hardlopen bij wind kracht 6 is geen peuleschil. De Frapo's Boulevard City Run voerde van het Bellamypark via de boulevard en de duinen naar Biggekerke en terug. Het publiek, dat voornamelijk bestaat uit vrienden, bekenden en familieleden van ongeveer 230 renners, moedigt iedere binnenkomer even enthou siast aan. Het is duidelijk te zien hoe de lopers opgepept worden door de aansporingen en net nog dat ene beetje meer uit zichzelf weten te halen. Duidelijk is ook dat de leus 'meedoen is belangrijker dan winnen' in deze regionale westrijd zeker nog opgaat. Het parkoersrecord van de Boulevard City Run, dat in 1993 door Kim Reynierse gezet, staat op 1.03.18. Tot aan de laatste minuten voor de uit eindelijke finish van winnaar Mauritzo Gonzales hopen organisatie en publiek op een verbetering van dit record, maar de krachtige wind laat dat niet toe. De sinds kort in Middelburg woonachtige Mexicaan, die ooit voor zijn land uitkwam tijdens de Olym pische Spelen, loopt de twintig kilometer in 1.03.56. Ruim een minuut later finisht Hans van de Griendt. De Zeeuws-Vla ming liep meer dan de helft van de City Run in zijn eentje op kop, maar moest Gonzales, in de laatste vijf kilometer toch laten gaan. „Mijn benen wil den gewoon niet meer. Het is gelukkig geen schande om van hem te verliezen, Gonzales hoort zeker bij eerste vier ren ners in Nederland", vertelt hij. De Rabo Mijl, die eveneens afgelopen zaterdag werd gehouden, beleeft wel een ver betering van het parkoersre cord. Sebastien Schletterer breekt het record - dat hij zelf vestigde - met vier seconden. Hij legt de mijl af in 4 minuten en 18 seconden en verbetert zo ook zijn persoonlijk record. De prijsuitreiking verloopt niet helemaal zoals bedoeld. Niet alle prijswinnaars zijn aanwe zig en bovendien zijn er wat foutjes geslopen in de uitsla genlijst. Het deert de aanwezi gen niet, de run is volbracht en Modellenbureau Souplesse brengt een modeshow, om publiek en deelnemers te ver maken terwijl de organisatie de laatste oneffenheidjes weg werkt. ...want in Bersen op Zoom kunt u bij Baby Droomland terecht. Eén van de gróótste babykamer-spe cialisten van Nederland. Super gespecialiseerd in de droomwe reld van de baby. Van linnenkast tot slaapzakje, van matras tot lief tallige houten wieg. Alle merken, alle stijlen. Veel ook volstrekt exclusief, wat u nergens anders ziet! U vindt een overzicht van maar liefst 70 babykamerinterieurs.... zoals het straks bij U thuis kan zijn. Ideeën opdoen over bijpas sende bedtextiel, inrichting en kleurcombinaties. Kortom 1.200 m5 optimaal kijkplezier (natuurlijk óók alles over stoelen, wiegen, boxen etc.). U zou wel gek zijn als u niet eerst bij Baby Droomland ging kijken! Op maandag gesloten en op vrijdagavond koopavond van Konijnenburgweg 10 Bergen op Zoom telefoon 01640-45456. Baby Droomland hanteert géén ingewikkelde prijssystemen, maar geeft echte, directe korting. Weet u precies waar u aan toe bent! De kosten worden er strak in de hand gehouden. Dit in combina tie met groot-inkopen kan Baby Droom-land U babyproducten aanbieden tegen werkelijk ónSélóÓflijkg prijzen.

de Faam | 1995 | | pagina 9