GEMEENTE MIDDELBURG A Proefprojecten in kader van de planvoorbereiding Projecten groenstructuur plan Meepraten over de wijk Baarmoederonderzoek is weer gestart in Middelburg! Voorzieningen gehandicapten it Avond nieuwe inwoners Johanna Meulmeester wint de H. Vlugprijs Veersepoort ter inzage "Dubbeltjes" concert Week 13 Tafeltje Dekje Woonvoorzieningen Vervoersvoorzieningen Vervoermiddelen Aanvraag indienen Informatie en spreekuren Woensdag 29 maart 1995 DE FAAM 5 m m w Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De voorbereidende fase van het groenstructuurplan voor het Middel burgse groen nadert de eindstreep. In het plan wordt aangegeven wat de toekomstige koers voor het beheer van de 185 ha openbaar groen in Middelburg zal zijn. Op basis van de huidige situatie worden voorstellen gedaan om het groen aantrekkelijker te maken. Aantrekkelijker in gebruik en in bele ving. Het plan besteedt aandacht aan het beheer van de groenvoorzie ning, waarbij aangegeven wordt hoe dit beheer natuurvriendelijker kan plaatsvinden. De voorbereiding vindt plaats door een ambtelijke werkgroep in samenwerking met een adviesbureau. Bij de opstelling van het rapport is ook een groot aantal organisaties betrokken die actief zijn op het gebied van natuur en milieu. Vooruitlopend op de vaststelling van het plan (medio 1995) zullen op een aantal lokaties in de stad proefprojecten starten. Hier wordt erva ring opgedaan met nieuwe beheertechnieken en is waarneembaar hoe het "nieuwe" groen toont. Rond de vaststelling van het plan kunt u uit gebreide voorlichting hierover verwachten. Natuurontwikkeling en groenbe- heer De huidige tendens om minder gebruik te maken van chemische bestrijdingsmiddelen en meer gebruik te maken van natuurlijke processen in gemeentelijk groenbe- heer wordt ingegeven door een toe nemend milieubesef en erkenning van het belang van natuur in de stad. Onder invloed van deze ontwikke ling verandert de visie op het groen onderhoud in en om de stad. Het tra ditionele beheer waar veel hand kracht aan te pas kwam. ontwikkel de zich eind jaren vijftig. Door het sterk uitbreidende groenarcaal zo goed mogelijk te blijven onderhou den werd het gebruik van mechani sche en ook chemische middelen daarna algemeen. Hen net en keurig onderhouden plantsoen ontstond en was de norm. Plantsoen met weinig natuurwaarden en een beheer dat minder goed is voor het milieu. Mede ingegeven dooreen landelijke tendens en wettelijke regelgeving is hierin de laatste jaren verandering gekomen. In grote delen van hei groen in Middelburg wordt hel beheer gericht op het benutten van natuurlijke ontwikkelingen. Hel gebruik van bestrijdingsmiddelen, dat steeds al terughoudend plaats vond. is de laatste jaren met meet dan 50% afgenomen. Slechts vooi een klein deel van het groenarcaal wordt nog gebruik gemaakt van che mische hulpmiddelen. Koppeling aan groenbeleid Het groenstructuurplan geelt aan hoe de bovenstaande ontwikkeling verder uitgewerkt kan worden. Aandacht voor architectonische kwaliteitsverbetering is een tweede belangrijk punt. Het beheer van het groen wordt nader ingedeeld. Verschillende sfe ren (historisch, landschappelijk en stedelijk), beheermethoden (milieu- en natuurvriendelijk) en beelden (gecultiveerd en natuurlijk) worden onderscheiden. Het groenstructuur- plan is hiermee na vaststelling door de raad een belangrijk sturings- en beleidsinstrument voor de groen voorzieningen. Dit structuurplan wordt later uitgewerkt in beheer- en" werkplannen. Schone omgeving en een schoon milieu. Een goed onderhouden omgeving spreekt voor zich. Iedere vorm van openbaar groen, of het natuurlijk of cultuurlijk is, vereist een specifiek beheer waarvan het niveau moet worden afgestemd op de plek. Natuurlijk of cultuurlijk groen dat slecht wordt beheerd kan een verza melplaats van zwerfvuil zijn en bederft de kwaliteit van de leefom geving. Met betrekking tot een schoon milieu kan groenbehcerccn bijdrage leveren door een verdere beperking van het gebruik van bestrijdings middelen. Hierbij moet een even wicht gezocht worden tussen de mogelijkheden voor de verschillen de plantsoenen om natuurlijker beheer toe te passen en de financiële mogelijkheden van de gemeente. Langs waterpartijen kan soms twee keer per jaar maaien voldoende zijn (Meiveld) foto: Groenbeheer Op dinsdag 4 april kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde pc-riode van het afgelopen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stadhuis kennismaken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwo- De Koninklijke Oratoriumvereni- ging "Tot oefening en uitspanning" brengt op zaterdag 1 april om 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal de Johannes Passion van J.S. Bach ten gehore. Dirigent is Jo Ivcns. Dankzij het Bomme van de Brocc- kefonds kunnen gegadigden voor deze uitvoering plaatskaartcn krij gen tegen een zeer kleine prijs 10 cent). Deze kaarten worden ver kocht morgen donderdag 30 maart van 9.00 tot 16.00 uur bij de Dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraat. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 3 tul en met 9 april maandag vleesballetjes in pikante toma tensaus, gcb. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aard appelen woensdag rundvlees, spinazie, aardappelen donderdag kipschnitzel "Cordon Bleu", worteltjes, aardappelpuree vrijdag vis. kruidensaus, doperwtjes, wortelen, aard. puree zaterdag bami goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft ners". De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burge meester mr. Chr. G.J. Ruiten de gas ten welkom heten en zullen tevens verschillende wethouders het woord voeren. Tijdens het hierna volgende infor mele deel van de avond bestaat de gelegenheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeuren van de diverse gemeen telijke diensten. Tevens wordt een film over Middelburg vertoond en zijn er rondleidingen door het goti sche gedeelte van het stadhuis. In het contact tussen de gemeente en de inwoners van Middelburg spelen de "wijktafels" een belangrijke rol. Aan deze wijktafels nemen ambte naren deel, wijkbewoners, de wijk- vereniging. wijkbemiddelaar. woningbouwvereniging, wijkagen ten en een wethouder, kortom ieder een die betrokken is bij het wel en wee van de wijk. Voor wie zich betrokken voelt bij wat er in de wijk speelt en daarover mee wil praten is naast de wijkbe- middclaars de wijkcoördinator een belangrijke contactpersoon. Attn hem of haar kunt u ook voorstellen doen voor de agenda van de komen de wijktalëlvergadering. Deze ver gaderingen zijn openbaar. Belt u dan wel steeds uiterlijk drie weken vóór de vergaderdatum? De wijkcoördinatoren zijn: Leo Hamelink voor de Magistraat- wijk, Nieuw Middelburg en Nieuw en Sint Joosland, telefoon 01 180-75676; Wim Wisse voor de wijk Dauwen- daele, telefoon 01 180-75673; Marian Kral voor de Stronienwijk, telefoon 75678. Om u een idee te geven van wat er in deze vergaderingen wordt bespro ken geven wc hier een overzicht van een aantal belangrijke gesprekson derwerpen per wijk. Ook wordt de datum gegeven van de volgende vergadering: ga eens luisteren of meepraten!. Nieuw en Sint Joosland Haltes beltaxi. Rijksland N57, bud get wijkvereniging, onderhoud begraafplaats, herstratingen, jonge rengroep, het Dorpsplan. Volgende vergadering woensdag 7 juni, 14.00 uur. Dorpshuis. Nieuw Middelburg Grofvuil ophalen, verkeerssituaties, onderhoud brandgang, klachtenregi stratie. sporten voor jongeren, con tacten allochtonen, vandalisme, speclvoorzieriingen, Vccrsc Poort, busvervoer. Volgende vergadering maandag 22 mei, 13.30 uur. wijkonderstcunings- punt. Magistraatwijk e.o. Onderzoek naar lokatic wijkondcr- steuningspunt, beroepskracht Poor- tershove, werkgroep verkeer, win kelcentrum. evaluatie hondenuit- laatplaatscn, wateroverlast, nieuwe wijkbewoners, reconstructie Statcn- iaan. marktje in de wijk. stadswach ten, ophalen huisvuil. Volgende vergadering woensdag 12 april, 9.45 uur. Dauwcndaele Stratcnondcrhoud, hondepocpcam- pagnc. wegcnstructuurplan, ver plaatsing jongerencentrum, planten kas woonzorgcomplex, voorzienin gen jongere ouderen, klantcnrappor- lagc. Volgende vergadering op maandag 8 mei, 20.00 uur. in Ontmoetings centrum Dauwcndaele. Stronienwijk Bezetting werkgroep, huisvuil, glas bakken. EHBO-projcct. jeugdhonk, hondcnuitlaatplaatscn, wijkkrant, kattcnovcrlast. herinrichting Wcs- tcrscheldestraat. Volgende vergadering dinsdag 25 april, 20.00 uur. De komende periode ontvangen alle vrouwen in de gemeente Middel burg, die geboren zijn in 1942,1945, 1948,1951,1954, 1957 en 1960 een uitnodigingsbrief van de gemeente om mee te doen met het bevolkings onderzoek naar baarmoederhalskanker. Bij baarmoederhalskanker, vroeg ontdekt en behandeld, is de kans op genezing vrijwel 100%. Het onderzoek vindt plaats bij de huisarts. Hoe kunnen vrouwen meedoen? De uitgenodigde vrouw maakt een afspraak met de huisarts om een uit- strijkje te laten maken. Het "aan vraagformulier cervic-cytologie". Johanna Meulmeester, mede werkster bij het Gemeente-archief en werkzaam in het kader van het Archiefbewerkingsproject, heeft de H. Vlugprijs 1994 gewonnen. Deze prijs wordt jaarlijks uitge reikt aan degene die met de beste studieresultaten is geslaagd voor de opleiding SOD-I. Johanna begon in februari 1993, samen met drie andere dames, als medewerkster bij het Archiefbewer kingsproject. Dit project is opgezet met een tweeledig doel: enerzijds het inhalen van de circa 2 kilometer achterstand in het bewerken van de archieven van dc gemeentelijke J. Meulmeester (r) met collega C. Walhout en projectleider Benny de Jong (foto: Gemeente archief Middelburg). diensten, anderzijds het bieden van werkervaring in combinatie met een vakgerichte opleiding aan werkloze jongeren, ter vergroting van hun kansen op de arbeidsmarkt. De cursus Documentaire Informa tieverzorging (SOD) sloot het beste aan bij de werkzaamheden die dc dames zouden gaan verrichten: het schonen en inventariseren van archieven. Johanna behaalde, lande- •lijk gezien, voor alle onderdelen van de cursus de hoogste cijfers: alle maal negens. Anneke van Waarden, namens het Gemeente-archief coör dinator van het project: "We zijn nu bezig met de verwerking van de laatste 600 meter en inmiddels zijn de medewerkers aardig thuis in de materie. Het is bewonderenswaardig dat Johanna, ondanks de behoorlijk zware belasting van werk en studie, toch kans heeft gezien die prijs in de wacht te slepen. Proficiat!" Benny de Jong van Buro den Boer te Renesse, projectleider bij het Archiefbewerkingsproject: "Het is niet niks als je na een tijd werkloos geweest te zijn, plotseling weer hele dagen gaat werken. Als je dan ook nog eens een studie gaat volgen is het extra zwaar". De H. Vlugprijs werd op 17 maart in Luntcrcn aan Johanna uitgereikt tij dens de jaarlijkse studiedagen 1995 van de Vereniging voor Documen taire Informatievoorziening en Administratieve Organisatie. dat met dc uitnodigingsbrief verzon den wordt, wordt meegenomen naar de huisarts. Hoe verloopt het onderzoek? Bij het uitstrijkje wordt wat 'slijm weggehaald uit de baarmoeder- mond. Dit gebeurt met een houten spateltje of een borsteltje. In het slijm zitten cellen van dc baarmoc- derhals, dit wordt afgestreken op een glazen plaatje. Dit plaatje gaat, met de gegevens van de vrouw, naar een speciaal laboratorium. Daar worden de cellen in het uitstrijkje onder de micro scoop bekeken. Hoe krijgen vrouwen de uitslag? Dc huisarts krijgt van het laboratori um altijd de uitslag, ook als er niets bijzonders is gevonden. Het duurt een aantal weken voor de uitslag bekend is. Vrouwen kunnen het bes te even overleggen met hun huisarts, wanneer ze kunnen bellen voor de uitslag. Als nader onderzoek nodig is. bete kent dit niet direct dat er baarmoe derhalskanker ontdekt is. Soms gaat het dan om een afwijking die niets met kanker te maken heeft of is het uitstrijkje niet goed gelukt. Wat kost het ondezoek? Voor CZ-verzekerden wordt het onderzoek vergoed. Voor partikulicr verzekerden hangt de vergoeding al van dc gestelde polisvoorwaarden. Baarmoederhalskanker In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen baarmoederhalskanker vastgesteld. Meestal zijn deze vrou wen in dc leeftijd van 35 tot 55 jaar. Baarmoederhalskanker kan met een uitstrijkje al heel vroeg worden ont dekt, zelfs vóór er klachten zijn. Als deze vorm van kanker vroeg wordt opgespoord èn behandeld, is gene zing vrijwel altijd mogelijk. Alle vrouwen van 35 tot 55 jaar in dc gemeente Middelburg krijgen één keer per drie jaar een uitnodi gingsbrief van de gemeente om een uitstrijkje te laten maken. Bij dc uit nodigingsbrief zit een folder met nog veel meer informatie. Nog vragen? Als er vragen zijn over dc uitnodi ging of het onderzoek kunt u contact opnemen met: - uw huisarts; - dc gemeente Middelburg, de heer Westveer, telefoon 01 180 - 75675; - de GGD Zeeland, op dinsdag morgen van 9.00 - 10.00 uur is Petra van den Hoek, sociaal ver pleegkundige rechtstreeks bereikbaar. Telefoonnummer 01100-49416. Inspraak voorontwerp-bestemmingsplan "Veerse Poort" Op grond van de inspraakverordening ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan "Veerse Poort" met ingang van vrijdag 31 maart tot en met 28 april 1995 voor een ieder ter inzage bij de sectic Voorlichting, Stadhuisstraat 2 en de Dienst Stadsontwikkeling. Vlissingsestraat 21. Voorts wordt gedurende deze periode op een nader te bepalen datum, tijdstip en lokatie een inspraakronde georganiseerd. Gedurende deze ter mijn kunnen in ieder geval zienswijzen schriftelijk naar voren worden gebracht op een daartoe bestemd inspraakformulier. Deze formulieren zijn verkrijgbaar op bovengenoemde plaatsen. Ook bestaat er de moge lijkheid dat een exemplaar van het bestemmingsplan voor enkele dagen wordt geleend. Seisbolwerk foto: JSinke Immers minder gebruik van bestrij dingsmiddelen en behoud van het onderhoudsniveau en - beeld bete kent meer inzet van arbeid. Dit werkt dus kostenverhogend. Natuurontwikkeling en gebruik Bij het natuurlijk groenbeheer gaat het er om om zodanig te sturen dat een vorm van natuur ontstaat die min of meer past bij dc omgeving en de functie van het groen. De moge lijkheden zijn van plaats tot plaats verschillend, maar zijn met name in de grotere groenvoorzieningen aan wezig. Op plaatsen die nodig zijn voor sport en spel zal hooilandbchcer niet voorgestaan worden. Op plaatsen waar kinderen moeten kunnen spe len. dient men geen kwetsbare natuurlijke systemen op te zetten. En waar juist behoefte is aan sociale controle, of waar een gevoel van onveiligheid bestaat, moeten geen dichte vógclbosjcs worden aange legd. Zo zal ook het toepassen van natuur lijk groen in dc directe woonomge ving slechts zeer beperkt mogelijk zijn. liet beeld dat dit groen geeft is nu eenmaal niet algemeen toepas baar. Mogelijk kunnen oplossingen gevonden worden in het kader van het proces van sociale vernieuwing. Praktische afspraken met wijken of buurten kunnen milieuvriendelijk beheer hier mogelijk maken. Proefprojecten Duidelijk is dat de genoemde ont wikkelingen en denklijn voor het Middelburgse groen niet nieuw is. Het is een proces waar reeds jaren aan gewerkt is. Het groenstructuur plan zal meer duidelijkheid geven en het beleid verder vastleggen. Om meer ervaring op te doen met in bij zonder natuurvriendelijke methoden van groenbeheer zal dc komende weken een aantal proefprojecten starten. Het betreft projecten om het ruimte lijk beeld te verbeteren. Dc belangrijkste voorbeelden zijn: Parkje Koepoorllaan. Dijkje langs de weg verwijderen zodat een rui mer en opener plantsoen ontstaat. Seisbolwerk. Rooien van de haag en het aanleggen van gras tot de zijkant van dc weg met een rij bomen (bomen komen pas in het najaar). Hierdoor ontstaat een ruimer beeld. Er zijn tevens projecten in voorbe reiding om een meer natuurlijke overgang van beplanting naar gras te krijgen. Dit gebeurt door ener zijds dc begrenzing van de beplan ting rafelig te maken en anderzijds een strook gras langs deze rand min der intensief te maaien. Dc "mantel" die zo ontstaat is ideaal voor veel planten- en diersoorten. Voorbeel den zijn: Trapveldje bij het Scispad Trapveldje bij het Zanddorp Trapveldje bij dc Voorborch Delen van park Toorenvliedt Delen van industrieterrein Amcstein Groenstrook langs waterpartij J.A. Boomstraat. Diverse proeven voor het ontwikke len van natuurlijke oevers zijn ver der in voorbereiding. De bestaande harde ocvcrlijn wordt dan vervan gen door een geleidelijke overgang met veel begroeiing van water naar land. Voorbeelden waar aan gedacht wordt zijn dc vijver Stadhouders laan en het parkje bij de Kruitmolen- dijk. Voor eventuele vragen of opmerkin gen met betrekking tot het groen structuurplan of de proefprojecten kunt u contact opnemen met de heer Sakko van de Dienst Stadsbeheer (tel: 75313). Gehandicapte inwoners van Wal cheren kunnen vergoedingen krij gen voor bepaalde voorzieningen op het gebied van wonen, vervoer en vervoermiddelen op grond van de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG). Hiervoor zorgt Maatschappelijke Zorg Walche ren (MZW). Met voorzieningen aan dc woning kunnen individuele gehandicapten zo normaal mogelijk gebruik maken van hun woning. Die voorzieningen kunnen van bouwkundige of nict- bouwkundige aard zijn. Niet-bouwkundige woonvoorzie ningen Voor dc volgende niet-bouwkundi ge voorzieningen kunt u een finan ciële bijdrage krijgen: - vergoeding van 4.000,- voor verhuis- en inrichtingskosten van een gehandicapte - vergoeding van 4.000.- voor verhuiskosten van niet-gchandi- captc huisgenoten die een gehan dicaptenwoning verlaten - aanbrengen van rolstoelvast tapijt - woningsancring in verband met CARA - onderhoud keuring en reparatie van lift- en beweegbare voorzie ningen - tijdelijke huisvesting en huurder- ving - verwijderen van voorzieningen Bouwkundige woonvoorzieningen Er is een financiële bijdrage moge lijk van maximaal ƒ45.000,- voor bouwkundige aanpassing van dc gehele woning van een gehandicap te. Er zijn ook vergoedingen moge lijk voor kleinere, direct te leveren zaken als verhoogde toiletbrillen, beugels voor douche of toilet en der gelijke. Zijn dc totale kosten lager dan 500,- dan komen ze voor eigen rekening. Zijn de kosten van dc aanpassing hoger dan 45.000.- dan moet dc aanvraag worden gericht aan de Ziekenfondsraad. Deze instantie handelt dan uw aan vraag af. Als u in een huurwoning woont is er voor de aanpassingen toestemming van de eigenaar nodig. Vanaf een bepaald inkomen geldt een eigen bijdrage. Hoofdverblijf De woning waaraan dc voorzienin gen moeten worden uitgevoerd, moet het hoofdverblijf van de gehandicapte zijn. Beperkte voor zieningen zijn echter ook mogelijk in een woning van een gezin dat regelmatig bezocht wordt door een gehandicapt gezinslid dat in een instelling woont. Tot dc vervoersvoorzieningen behoort het collectief vervoer per taxi, minibus of rolstoelbus op Wal cheren, Noord- en Zuid-Bcveland en Schouwen-Duiveland en naar elke gewenste plaats in Nederland. U kunt ermee naar bijvoorbeeld fami lie, winkels, dc kapper of naar een andere bestemming die u wilt. Men kan op elk gewenst moment op afroep van dit vervoer gebruik maken. Doordat er meestal geza menlijk gereisd wordt, is dit collec tieve vervoer betaalbaar. In het col lectief vervoer mag niet gerookt worden. Vervoerspas en bonnen Deelnemers aan het collectief ver voer ontvangen een vervoerspas. Daarmee kunt u per jaar 400 bonnen van 1,- kopen. Dit is het geredu ceerde tarief. Met één bon kunt u één zone reizen op alle dagen tussen 9.00 - 24.00 uur op Walcheren. Noord- en Zuid-Bcveland en Schou wen-Duiveland. Dc zones zijn opge nomen in een zone-tabel van het col lectief vervoer. Het is mogelijk meer dan 400 bonnen per jaar te kopen. U betaalt daarvoor het volle tarief van 5,- per bon. Deelnemers aan het collectief ver voer met taxi's en minibussen krij gen bovendien een vast bedrag van 360,- per jaar voor vervoer naar elke gewenste plaats in Nederland of voor vervoer 's nachts tussen 24.00 - 9.00 uur. Voor deelnemers aan het collectief rolstoelvervoer is dit bedrag 540,- per jaar. In deze gevallen wordt gereden volgens het zogenoemde taximetertarief. Vrienden of familieleden mogen met u meereizen. U kunt voor hen ook met de bonnen van 1,- beta len. Bij uw vervoerspas ontvangt u een uitgebreide instructie over het gebruik van dc pas, dc tarieven, de spelregels en een zone-tabel. Onder de regeling vallen vervoer middelen voor gehandicapten, onge acht dc leeftijd. Er kunnen op medisch advies verschillende ver voermiddelen aan gehandicapten beschikbaar worden gesteld. Vervoermiddelen voort te bewegen met handkracht: - actief rolstoelen - duwwandelwagens - kinder-duwwandclwagcns - rolstoelen voor algemeen gebruik - rolstoelen voor incidenteel gebruik - kinderrolstoelen - driemei fietsen - rolstoel fietsen Vervoermiddelen, electrisch of motorisch aangedreven: - motorische dricwiclfictsen - clcctrische dricwiclfietscn - scootmobiclcn - electrische rolstoelen - electrische kinderrolstoclen - open buitenwagens - gesloten bui ten wagens Vanaf een bepaald inkomen geldt een eigen bijdrage. In zeer bijzonde re gevallen is het mogelijk bijdragen te verstrekken in dc kosten van het aanschaffen of van het aanpassen van fietsen, tandems, driewielers of auto's. De hoogte van dc bijdrage in de aan schafkosten is afhankelijk van het inkomen van dc aanvrager. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij alle gemeentehuizen op Walcheren en bij Thuiszorg Wal cheren in Middelburg (zie hierna). Na het indienen van het aanvraag formulier volgt een gesprek en ont vangt u bericht over de verdere gang van zaken. Voor informatie over dc Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) kunt u terecht bij Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW). per adres: Thuiszorg Walcheren Brecstraat 15 4331 TS MIDDELBURG. Postbus 323 4330 AH MIDDELBURG, telefoon (01180) - 84000

de Faam | 1995 | | pagina 5