UiüH UITGEREKEND BIJ JUMBO: 9,98 Lor or LOP Truck- en Tractor-trekken in de Zeelandhallen lezing Politiek Cursus/onderwijs Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Allerlei 2,18 Jumbo is beter dan u denkt. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 29 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Landschap - Arnold van der Wees, medewerker van de Stichting Het Zeeuwse Land schap, houdt woensdag 29 maart een lezing voor de Heem kundige Kring Walcheren, onder de titel 'Natuur, landschap en historie op Walcheren'. De natuur op Walcheren is een pro- dukt van eeuwenlang samenspel tussen mens en natuur. De Stichting Het Zeeuwse Land schap probeert de schakels in die ontwikkelingsgang vast te houden. Met de natuur als rode draad probeert de stichting stuk jes verleden te bewaren voor de toekomst. De lezing begint om 20 uur en wordt gehouden in Wijkcentrum Open Hof in Vlis- singen. Schotels - De Stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon verzorgt in de komende periode twee keer de cursus 'Klaarma ken en garneren van koude scho tels'. Na het volgen van de cur sus hebben de deelnemers geleerd zelf een koud buffet klaar te maken. Tijdens de twee lessen van 2,5 uur maakt de cur sist onder meer cocktails, mous ses, salades en desserts. De eerste cursus wordt gegeven op 3 en 10 april, de tweede op 19 en 26 april om 17.30 uur. Vogelgeluiden - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt een cursus vogelgeluiden het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. De cursus begint 5 april en omvat zeven lessen, tus sen 19 en 21.30 uur. De cursus combineert theorie en praktijk. Naast het leren van vogelgelui den wordt in de cursus ook aan dacht besteed aan het inventari seren van een gebied van Wal cheren door het verzamelen van veldwaarnemingen en het uit werken daarvan in de theorieles sen. Parkeerpas - Wethouder E. van Brummelen van verkeer reikt vrijdag 7 april in het stad huis van Middelburg om 16.30 uur de eerste parkeerpas voor de 28e wijk uit. In de 28e wijk (Bogardstraat, Latijnse School straat) wordt per 15 april vergun- ningparkeren van kracht. Vergun ningen worden alleen aan wijk bewoners en in de wijk gevestig de bedrijven uitgegeven. De eer ste pas wordt uitgereikt aan A. de Hooge, de bewoner van de 28e wijk met de meeste woonja- ren. Kamerleden - Op uitnodiging van het gemeentebestuur van Middelburg brengen de Zeeuw se Tweede Kamerleden vrijdag 31 maart een bezoek aan Mid delburg. Het betreft de kamerle den J. Jorritsma-van Oosten (D66), M. Beinema (CDA), L. van Dijke (RPF), J. Lilipaly (PvdA) en A. te Veldhuis (VVD). Het werk bezoek begint om 9.30 uur in het stadhuis. Aansluitend heeft over leg plaats tussen de kamerleden en het college van b en w. Aan de orde komen onder meer de realisering van Rijksweg N57, vertrek Rijksdiensten en semi- overheidsdiensten, afbouw Stadsvernieuwingsfonds, versla vingszorg en werkgelegenheids projecten. Om 11.30 voegt het college van b en w van Vlissin- gen zich bij het overleg om van gedachten te wisselen over stadsgewestelijke aspecten en de ontwikkelingsvisie stadsge west. Om 14.30 uur volgt een persconferentie. Crescendo - De jaarlijkse uit voering van de Brassband Cres cendo in Oostkapelle wordt gehouden op vrijdag 31 maart om 19.30 uur in Ontmoetings centrum de Halve Maan in Oost kapelle. Naast optredens van de brassband en het jeugdcorps zal de Zierikzeese voordrachtskun Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo, 13.30 u. Cen trum San-Bao Middelburg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193). De Schelp Domburg, indianenspeur- tocht, 14 u. De Parel Dom burg, bowlen in competitie verband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middelburg, SKW de Hay- man, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscentrum Middelburg, SKW de Hay- man, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlis singen, crea-doe cursus, 9.30 u. Bo en Rajeshwar, meditatiecursus, opgave en inl. 01180-16193. Sportlaan 18 Middelburg, inleveren paaspaketten voor Polen, 18 u. De Boog Herengracht 52 Middelburg, UW, open dag, 10 u. Gereformeerde gemeente Vlissingen, Vrij- domweg 1, evangalisatie- zangavond, 19.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 19.30 u. Arsenaal Theater Vlissingen, dans avond 'Lentekriebels'. De Vergulde Baars, wijkvereni- ging 't Zand Middelburg, musical 'Hoe haal je het in je hoofd', 19.30 u. Café Da Vinei Vlissingen, optreden hypnotiseur. Open Hof Vlissingen, Chr. Gymnas tiekvereniging Oranje Nas sau, jaarvergadering, 20 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, contactmiddag, 15 u., prijsklaverjassen, 14 u. De Parel Domburg, Indone sisch themabuffet, 18 u. L'lmmortelle Grijpskerke, paaskrans maken, kinderen van 6 tot 12 jaar, 13.30 u. Kuiperspoort Middelburg, Zeeuwse muziekschool, re ceptie voor Ger Blom, 13.30 u. Gereformeerde Kerk Koudekerke, ZWO groep en jeugdclub Koudekerke, bazar, 10 u. Peuterspeel zaal 't Pietepeutertje Middel burg, kledingbeurs, 9.30 u. Driewegenhof Middelburg, Middelburgs Muziekkorps, rommelmarkt, 12 u. Mic- mec Vlissingen, markt Na tuurlijk tuinieren, 10 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, Bon go-dansant, 20 u. De Spin- ne Goes, vriendenkring Kapasi, dansavond, 21.30 u. Verenigingsgebouw Oude- lande, Kasporgo, voorjaars wandeltocht, 13.15 u. 't Akkoord Veere, Muziekver eniging Ons Genoegen, feestavond, 20 u. Vereni gingsgebouw Vrouwenpol der, Tot Leringhe ende Ver- maeck, 'Kunst en Kitsch', 19.45 uur. 't Pand Kerksteeg 5 Middel burg, Allenstaandenclub 'Vrij Gezellig', bijeenkomst, 14 u. Hofpleinkerk Middel burg, welkomdienst, 18.45 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer (Tai-chi) 10.45 u, Tai-chi voor 50 plus sers, 11.30 u. Verzorgings tehuis Rustenburg Middel burg, Nederlands Rode Kruis, verkooptentoonstel ling, 14 u. De Schelp Domburg, zand kastelen bouwen, 14 u. Hof Domburg, rondleiding kuur- afdeling, 11.30 u, saunamid dag, 12 u., dansavond 18 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, cursus Art nou veau, 19 u. Verzorgingste huis Rustenburg Middel burg, Nederlands Rode Kruis, verkooptentoonstel ling, 14 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, instellin gen voor maatschappelijk activiteiten, lezing drs. J. Greven, 20 u. Stads schouwburg Middelburg, Platform Zeeuwse Vrouwen raad, jaarvergadering, 9.30 u. Te Mortiere Arnemui- den, informatiemiddag voor ouderen, 14 u. Het Wol- tershuis Vlissingen, Vegeta risch kookcafé, 18 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermid dag, tekenfilmfestival, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub, 14 u. Activitei ten Centrum Vlissingen, cur sus leren ontspannen voor uitkeringsgerechtigden, 9.30 u. Midgard Middelburg, dramatische expressie workshop, 19.30 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, vakantiecursus Hongaars, 19.30 u. UW, Lijsterbeslaan 3 Mid delburg, inleveren heren- en kinderkleding voor kleding beurs 9.30 u. stenaar A. Leijdekkers verhalen in het Zeeuwse dialect en Zeeuwse liedjes ten gehore brengen. De avond Wordt beslo ten met een bingo. De zaal is open om 19 uur. Zingen - De Stichting Popmu ziek Zeeland en de Stichting Kunst Cultuur Gelderland ver zorgen een cursus zang en pre sentatie. De cursus wordt gege ven door zangeres Ruth Hauma- hu, die op de bühne stond met Candy Dulfer en Julia Lo'ko, stu diowerk deed met Frank Boeijen en Zinatra en momenteel zingt bij Tear Down The Walls en het Metropole Orkest. In de cursus wordt aandacht besteed aan mimiek, presentatie en concen tratie. De cursus beslaat drie dagdelen en omvat kennisma king met de menselijke stem, basistechnieken, performance/ presentatie. Ter ondersteuning worden video-opnames gemaakt zodat de cursist meteen kan terugzien wat hij deed. De cur sus is bedoeld voor zangers in pop, jazz en overige lichte muziek die hun stem beter wil len leren gebruiken. De lessen staan gepland op (onder voorbe houd) zaterdag 22 april (17 tot 21 uur) en zondag 23 april (11 tot 15 en 17 tot 21 uur). De locatie is VMC Zeeland, Rozenburglaan, Middelburg. Opgeven tot 14 april bij Popmuziek Zeeland (01180- 34880). Gierzwaluw - Vogelwerk groep Walcheren heeft in het MEC De Kloek in Vlissingen een tentoonstelling ingericht over de' gierzwaluw. Doel daarvan is aan dacht te vragen voor de bedreig de positie van deze stadsvogel. Door toepassing van moderne bouwmaterialen verdwijnt de nestgelegenheid van deze soort in hoog tempo. De tentoonstel ling heeft mede ten doel inzicht te krijgen in de aanwezigheid van gierzwaluwkolonies op Walche ren. Bezoekers kunnen op platte gronden van de Walcherse ker nen hun bekende kolonies inte kenen. Daarnaast zijn bouwteke ningen voor gierzwaluwkasten, brochures en dergelijke verkrijg baar. De tentoonstelling is van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur te bezichtigen in de periode van 31 maart tot en met 17 april. Open huis - Het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen houdt 1 april open huis van 9.30 tot 12 uur. Het centrum, waarin gevestigd zijn het Centrum voor Kunsteducatie, de Muziek school, de Kunstuitleen en de Stichting Welzijn Ouderen Vlis singen, presenteert die ochtend het cursus- en activiteitenpro gramma. Het informatieve pro gramma wordt opgeluisterd met muziek van diverse ensembles van de Muziekschool, besprekin gen door vakdocenten van mee gebrachte foto's, schilderijen en tekeningen, een bijzonder samengestelde kunstcollectie en de mogelijkheid deel te nemen aan gymnastiek, volks dansen en biljarten. VVV - De Provinciale VW Zee land neemt van 25 maart tot en met 2 april deel aan de Vakantie salon in Brussel, de grootste consumentenbeurs in België op het gebied van dag- en verblijfs- toerisme. De Zeeland-stand maakt deel uit van de Holland presentatie van het Nederlands Bureau voor Toerisme. Met name thema's als de Nederland se kust en de culinaire geneug ten van Nederland worden voor het voetlicht gebracht. Voor de tweede achtereenvolgende keer presenteren Limburg, Noord- Brabant en Zeeland zich als grensprovincies gezamenlijk in één Zuid-Nederland-stand. Zo verwachten zij meer impact te hebben op de bezoeker en beter te kunnen aansluiten op de ver wachtingen van de doelgroepen. Consulent - Drs. A.P. de Klerk is met ingang van 1 maart benoemd tot consulent regiona le geschiedbeoefening in Zee land. De aanstelling is voorlopig voor drie jaar, de periode waarin de provincie Zeeland jaarlijkse subsidie heeft toegezegd. Drs. A.P. de Klerk is historisch- geograaf en heeft wetenschap pelijk werk verricht bij de beide universiteiten in Amsterdam. In zijn vakgebied heeft De Klerk onder meer gepubliceerd over Zeeland. Ervaring met deskun digheidsbevordering deed hij op als coördinator van het burge- meestersonderzoek van de Stichting Regionale Geschiedbe oefening Zeeland. Het consu lentschap is een nieuwe functie. Tot de taken van de consulent behoren diverse activiteiten met de nadruk op deskundigheidsbe vordering. Belangrijk aspect is het stimuleren van gebruik van museale en archeologische bronnen. Onderwijs en cursus sen behoren ook tot de aan dachtsvelden. De Klerk heeft een werkplek op het Rijksarchief in Middelburg. Omroep - Het dagelijks bestuur van Omroep Zeeland zal het algemeen bestuur van de regio nale omroep voorstellen Nel Gin jaar-Maas uit Burgh-Haamstede te benoemen tot voorzitter van de Stichting Omroep Zeeland. De oud-staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen wordt daarmee de opvolgster van J. van der Doef, burgemees ter van Vlissingen, die de functie van voorzitter ruim vijf jaar heeft bekleed. De wisseling van het voorzitterschap valt samen met de recente halvering van het omvangrijke algemeen bestuur van de Zeeuwse omroep. Van der Doef treedt terug op eigen verzoek. De nieuwe voorzitter zal op 1 april in functie treden. Halt - In het stadhuis in Middel burg reikt burgemeester C. Rut ten woensdag 29 maart rond 16 uur de prijzen uit van een vorig jaar gehouden stripwedstrijd over vandalisme. De wedstrijd was onderdeel van een lespak ket over vandalisme voor leerlin gen van groep 7 en 8. Het les pakket was samengesteld doör het Regionaal Halt Bureau Wal cheren. Ruim zeventig procent van de Walcherse basisscholen deed mee aan het project. Afslui tende opdracht voor de kinderen was het maken van een stripte kening over vandalisme. Meer dan tweeduizend tekeningen zijn ingestuurd en beoordeeld door kinderboekenschrijver Wim Hof man en striptekenaar Cor de Jonge. De 36 beste tekeningen zijn ingebonden tot een strip boek dat burgemeester Rutten, officier van Justitie D. van der Bel en inspecteur van politie A. Pasveer woensdag zullen uitrei ken aan de 36 prijswinnende tekenaars. Straatspeeldag - De Zesde Nationale Straatspeeldag vindt plaats woensdag 17 mei. Met de Aktiegroep Kinderen Voorrang uit Amsterdam organiseert Wijk- vereniging Dauwendaele in Mid delburg woensdag 29 maart een voorlichtingsavond voor Middel burgse deelnemers en belang stellenden. De bijeenkomst, met onder meer een videocompilatie van NOS- en Jeugdjournaals met beelden van eerder gehouden Straatspeeldagen, vindt plaats in Ontmoetingscentrum Dauwen daele en begint om 20 uur. Open dag - De asielzoekers centra in Middelburg, Goes en Burgh-Haamstede houden zater dag 8 april in het kader van Cul tureel Gekleurd een open dag. Doel van de dag, die wordt geor ganiseerd met hulp van bewo ners en personeel, is meer bekendheid te geven aan de cen tra en contacten tot stand te brengen met de omgeving, 's Middags tussen 14 en 17 uur zijn in AZC de Eendracht in Mid delburg een modeshow en een optreden van de dansgroep Sinar Melati bij te wonen. Verder is er informatie te vinden over asiel procedures en het verblijf van de bewoners van het AZC, over hun landen van herkomst en over betrokken instanties als COS en Terre des Hommes. Voor kinde ren zijn er diverse activiteiten zoals schminken, 's Avonds is er vanaf 20 uur een optreden van de afro-antilliaanse groep Begui- ne Ballade. Kennismaken - ledereen die zich in het afgelopen jaar als inwoner heeft gevestigd in Mid delburg kan dinsdag 4 april in het stadhuis kennismaken met bestuurders van Middelburg en andere nieuwe inwoners. De ontvangst begint om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomst zal bur gemeester C. Rutten de gasten welkom heten en zullen verschil lende wethouders het woord voeren. Tijdens het volgende informele deel wordt een film over Middelburg getoond en zijn er rondleidingen door het goti sche deel van het stadhuis. Waterpeil - Het verlaagde waterpeil in het Kanaal door Wal cheren wordt in het weekeinde van 14 tot en met 17 april terug gebracht van 0,30 meter NAP naar 0,60 m NAP. Daarmee komt de provincie Zeeland tege moet aan het verzoek van een bedrijf in Arnemuiden dat scheepsmotoren reviseert. Werkzaamheden bij het bedrijf vereisen de tijdelijk verhoogde waterstand. Het oplaten van het water op het kanaal begint vrij dag om 13 uur. De aflaat is gepland vanaf maandag 19 uur. Het verlaagde waterpeil op het kanaal is nodig om onderhoud aan de oevers van het Kanaal door Walcheren te kunnen uit voeren. een beter milieu begint bij jezelf 3 FLESSEN MOSEL BARON QBA fles o l liter 5,95, NU 3 FLESSEN VAN 17,85 VOOR FRIKANDEAU per kilo von 18,90 voor J BOTERHAMWORST DIXAN NORMAAL POEDER "1 zak a 4 kilo van 16,65 voor .1 KITTY FRIEND BUDGET KATTEBAKVULLING zak 5 kilo van 2,99 voor SILAN WASVERZACHTER 4X GECONCENTREERD 98 *1 Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06-02201 I De Stichting Power Pull Zee land houdt zaterdag 8 april voor de eerste keer een Indoor Truck Tractorpullingwed- strijd in de Zeelandhallen in Goes. Van ruim 700 kubieke meter kleigrond wordt een speciale baan geprepareerd. Teams van uit heel Nederland zullen aan de start verschijnen om in zeven verschillende klassen te strijden om de titel Sterkste Indoor Puller van Nederland. De A-divisie wed strijd wordt verreden onder de vlag van de Nederlandse Truck Tractorpullings Organisatie van de NTTO. Het is de voor het eerst dat een Indoor wed strijd wordt gehouden in de Zeelandhallen. Onder de deel nemers bevinden zich twee Europese kampioenen. De wedstrijden beginnen om 13 en om 17 uur. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.C. Hane- kamp, 19 uur: M. van der Pol. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A. Heij, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. P. Boekesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Pol, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.F. Ezinga in de hervormde kerk, 15.30 uur: A.G. Baars. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A.W. Riepma, 19 uur: A.A. van der Spek. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer. 19 uur: A.A, van der Spek. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo 10 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schooneboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 uur: nog niet bekend Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 uur: nog niet bekend. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: sow dienst in de gereformeerde kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: H.Paul, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Fahner. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: T. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30,14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: O.EIseman. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: doopdienst B.J.W. Schelhaas, 17 uur: Liturgische Werkgroep. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Za. 20 uur: zang- en declamatieavond 'Tus sen Kerst en Pasen'. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: Chr. Brakema. Ontmoetings- kerk Oosterscheldestraat, Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wullschleger. Engelse Kerk Simpelhuisstraat, Zo 19 uur: J.S. Koops. Thomaskapel. Geen opgave ontvangen. Oostkerk Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk) 10 en 18.30 uur: L. Wullschle ger. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl en R. Pippel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: E.J. Verse- put. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45: geen dienst. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLANP Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: geen opgave. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: Th. Witkamp. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 9 en 10.30 uur: G. War ner in de hervormde kerk, 19 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 9 en 10.30 uur: G. Warner. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: L.J. Lingen, 19 uur: J. Bakker. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: P.C. Klijnsma, 19 uur: P. Paulus. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19,30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: geen opgave. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: T. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: A.V. de Nooij. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Johanneskerk. Bonedijke- straat 165. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Shoor- el. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer Ter Ree- de. Zo. 19 uur: P. Joosse. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: W. Harinck. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: A. Scheermeijer. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst in de MTS, Marconiweg 1. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: O. Elseman. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: gereformeer de voorganger in gez. dienst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Bezemer, 19 uur: ds. Mesu. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: geen opgave. Do. 23 maart t/m wo. 30 maart HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.P. den Doelder, Bellinkpflewin 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F. van den Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23. tel. 64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13 Middel burg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2 Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F.K. Noorlan- der, Middelburgsestraat 94 Koudekerke, tel. 011858-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.G. Reddingius, Singei 26 Vlissingen, tel. 01184-12644. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek- Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838 Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Scha ik, Saba laan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 15